BHTelekom vs Eronet vs Mtel vs ostali mobilni operateri

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply

ko nudi najbolje usluge po najnižim cijenama ?

bhtelecom
14
20%
eronet
7
10%
mtel
7
10%
haloo
4
6%
Novotel
38
54%
 
Total votes: 70

bumerangss
Posts: 5610
Joined: 12/01/2015 16:47

#4826 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by bumerangss »

avaks wrote:Mtel ti ima bolji 3G signal u Sarajevu nego BHT :lol:
Dalje ne moramo o pokrivenosti :bih:
Nažalost i ja mogu da potvrdim da je taj signal 3G kod BHTelekoma slab. Kad su bili oni skokovi u Mostaru kad su 3 voza krenula iz Sa za Mo i meni je bilo prvi put da se vozim tim talgo vozom i nisam ni znao da ima u vozu wi-fi i ja se nakacim ali totalno slabo valjda sto se toliki narod nakacio, vecinom bila omladina i svi su u rukama imali smartphon. Ja se vratim na svoj 3G ali do Hadžica je bilo sve ok a poslije skroz slabo. Ide mi u glavu da nema signala u tunelima a ima ih puno ali na vecini trase voza mije bilo signala. Nema veze, gledao sam prirodu i uživao u vožnji ali sam se razocarao da je i u gradu Mostaru signal slab, pogotovo na zapadnom dijelu. Dole ispod mosta u publici sam bio i snimio jedan skok, video od 7 8 sekundi i to sam stavio na fb ali se ucitavalo punih 20 minuta. Da naglasim da mi je net bio po punoj brzini a ne ona bijedna 64 kbps. Slab signal neta mi je pokvario to putovanje
dugonja
Posts: 272
Joined: 23/06/2017 23:15

#4827 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by dugonja »

TESLA_EDISON wrote:
dugonja wrote:"odavno" nije 5 mjeseci, od kada je nova ultra i ta ponuda
onda nije isto 15 i 11,7 KM
a bht daje samo 24 sata flat poslije potrošenih 5 giga i to na 64 kbps
bolja pokrivenost je šuplja priča koju više nikome ne možete prodat
Šta će ti 5 GB kad na 95% teritorije ne možeš koristiti 3G mrežu?

Napisao sam da, ukoliko ovo ostane stalna ponuda, očekivati je reakciju BHT-a. Kvalitet i pogodnosti su definitivno na strani BHT-a pogotovo u FBIH koja nije pokrivena ni 2% mtel-ovom 3G mrežom.
ti našo meni pametovat koji imam dual sim mob i jedna je GOfree na mtelu dakle a druga na bht i svugdje gdje se krećem bht govnari znaju spast na gprs!!! dok je mtel uvjek postojan na 3G
takođe na drugom mobu koristim haloo na eri i uvjek ima 3G
dakle bht ušlje najgore
pa šuplju prosipaj nekom drugom
User avatar
diablobih
Posts: 8302
Joined: 28/12/2015 02:17

#4828 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by diablobih »

Opet prica o pokrivenosti, imas svugdje 3G signal i na Mtelu i na BHtelecomu, samo je sada vazno ko je najjeftiniji, a to je ocigledno Mtel.
Cupko_
Posts: 795
Joined: 22/01/2015 16:56

#4829 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Cupko_ »

avaks wrote:
dugonja wrote: nadajmo se daljoj utrci i odgovoru i snižavanju cijena druga dva banditska telekom operatera, bht i ere
Od Ere se ne nadaj sigurno, eto imamo i njihovog uposlenika na ovo temi koji se izjasnio oko toga. Zašto bi oni ponudili nešto što nama nije potrebno (ipak su "stručnjaci" izračunali da je njihova ponuda uber) a ni ostali nemaju ništa konkretno.
A evo Mtel me iznenadi, ovo je fakat solidna ponuda, ne znam zašto tako nešto ne ubace u postpaid pakete :-)

Eto jedino se nadati da će BHT onda nešto izbaciti da im konkuriše...
Ja te molim i upozoravam da ne izvrćeš moje riječi i ne izmišljaš stvari!
Kao prvo, ja se do sada uopće nisam izjasnio oko prepaida, bar ne u posljednje vrijeme, tako da nemoj da lažeš i obmanjuješ druge forumaše!
Druga stvar, nigdje i nikada nisam rekao "zašto bi se ponudilo nešto što NIJE POTREBNO" i nikada nisam rekao da su "stručnjaci izračunali da je ponuda HT Eroneta uber". Tri laži si naveo u jednom postu i sve 3 se odnose na mene tako da moram reagovat i zamolit te da od sad, ukoliko me već spominješ i ukoliko ćeš se zakačit za mene - ili me citiraj ili prenesi istinito ono što sam ja napisao.
Ovako izgledaš kao neka baka/nena u selu koja ide kod komšinice i laže joj šta je druga rekla o njoj, ne bi li ih zavadila.
Hvala Bogu da smo na forumu pa se svako može vratiti par stranica unazad ili otići na drugu temu i pročitati tačno šta sam ja napisao.

Vezano za ovu ponudu m:tel-a, ponuda je stvarno dobra i nadam se da će ubrzo dobiti konkurentan odgovor na tržištu jer je to ono što će svima dobro doći.
dugonja
Posts: 272
Joined: 23/06/2017 23:15

#4830 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by dugonja »

diablobih wrote:Opet prica o pokrivenosti, imas svugdje 3G signal i na Mtelu i na BHtelecomu, samo je sada vazno ko je najjeftiniji, a to je ocigledno Mtel.
i to drastično, pokopo je bhtelekom koji daje pišljivu gigu za 10 KM na ultri, doskora bilo 13 KM, glavni razlog zbog čega sam sa ušlja prenio ultra broj na drugog operatera ptije 2 godine, ocu svom nek prodaju gigu za 13 KM
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8361
Joined: 08/05/2017 19:17

#4831 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Tesla Edison »

dugonja wrote:
diablobih wrote:Opet prica o pokrivenosti, imas svugdje 3G signal i na Mtelu i na BHtelecomu, samo je sada vazno ko je najjeftiniji, a to je ocigledno Mtel.
i to drastično, pokopo je bhtelekom koji daje pišljivu gigu za 10 KM na ultri, doskora bilo 13 KM, glavni razlog zbog čega sam sa ušlja prenio ultra broj na drugog operatera ptije 2 godine, ocu svom nek prodaju gigu za 13 KM
Telekom daje 5 za 15 a vjerujem da će uskoro i 10 za 15 ili 5 za 10. Kako god m.tel ne može prići telekomu ni po pokrivenosti, ni po kvaliteti a ni po pogodnostima ;). Crknite od muke ali istina je neumoljiva a broj korisnika to potvrđuje ;)
User avatar
diablobih
Posts: 8302
Joined: 28/12/2015 02:17

#4832 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by diablobih »

Korisnicima je realno mrsko se prebacivati, meni prvom, jer eto morao bih traziti code za otkljucavanje mreza, pa onda uzimati karticu itd. Vise korisnika ima BHT, jer su ljudi poslije rata svi bili na BHTu, i tu su i ostali mnogi radi navike ili nekih drugih razloga, ala kvazi patriotizam.
dugonja
Posts: 272
Joined: 23/06/2017 23:15

#4833 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by dugonja »

kakav kod ??
samo ti treba certifikat koji si dobio kad si kupio SIM, a ako si izgubio tražiš od bht da ti ga ponovo izda
taj certifikat predaš uz zahthjev o prenosu broja kod novog operatera kod kojeg hoćeš da pređes i sve bude završeno za 3-4 dana
oni ti pošalju i novu karticu !!!

TESLA_EDISON wrote:
dugonja wrote:
diablobih wrote:Opet prica o pokrivenosti, imas svugdje 3G signal i na Mtelu i na BHtelecomu, samo je sada vazno ko je najjeftiniji, a to je ocigledno Mtel.
i to drastično, pokopo je bhtelekom koji daje pišljivu gigu za 10 KM na ultri, doskora bilo 13 KM, glavni razlog zbog čega sam sa ušlja prenio ultra broj na drugog operatera ptije 2 godine, ocu svom nek prodaju gigu za 13 KM
Telekom daje 5 za 15 a vjerujem da će uskoro i 10 za 15 ili 5 za 10. Kako god m.tel ne može prići telekomu ni po pokrivenosti, ni po kvaliteti a ni po pogodnostima ;). Crknite od muke ali istina je neumoljiva a broj korisnika to potvrđuje ;)
više korisnika ima jer federacija ima više stanovnika i od tog broja je opet 85% Bošnjaka i to je JEDINI razlog većeg broja korisnika na bhtelekomu a ne bilo kakav kvalitet, bilo čega
ovim si pokazo da pojma nemas
čak ako ćeš spram nacionalne strukture imaju manji broj jer je 48-49 Bošnjaka u BH a oni imaju 45% korisnika
User avatar
avaks
Posts: 5660
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#4834 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by avaks »

Cupko_ wrote: Ja te molim i upozoravam da ne izvrćeš moje riječi i ne izmišljaš stvari!
Kao prvo, ja se do sada uopće nisam izjasnio oko prepaida, bar ne u posljednje vrijeme, tako da nemoj da lažeš i obmanjuješ druge forumaše!
Druga stvar, nigdje i nikada nisam rekao "zašto bi se ponudilo nešto što NIJE POTREBNO" i nikada nisam rekao da su "stručnjaci izračunali da je ponuda HT Eroneta uber". Tri laži si naveo u jednom postu i sve 3 se odnose na mene tako da moram reagovat i zamolit te da od sad, ukoliko me već spominješ i ukoliko ćeš se zakačit za mene - ili me citiraj ili prenesi istinito ono što sam ja napisao.
Ovako izgledaš kao neka baka/nena u selu koja ide kod komšinice i laže joj šta je druga rekla o njoj, ne bi li ih zavadila.
Hvala Bogu da smo na forumu pa se svako može vratiti par stranica unazad ili otići na drugu temu i pročitati tačno šta sam ja napisao.

Vezano za ovu ponudu m:tel-a, ponuda je stvarno dobra i nadam se da će ubrzo dobiti konkurentan odgovor na tržištu jer je to ono što će svima dobro doći.
Ohladi ljudino, niti sam spominjao Eronet (a niti iko od kolega jer je riječ o Mtel i GoFree) prepaid niti je bitan u ovoj priči jer im je ubjedljivo najlošija ponuda.
Nikog ja ne obmanjujem i ne lažem i pazi i ti malo šta pričaš. Počeo si da sramotiš svoju firmu javno i evo ja te upozoravam da tako samo praviš negativnu reklamu.
A ja kao korisnik Eronet usluga, ja od kojeg ti primaš plaću, imam apsolutno i puno pravo da komentarišem vaše uluge, cijene kao i rad osoblja a evo ti već počinješ da vrijeđaš i prozivaš tako da ohladiš malo. Ustvari uopšte me ne citiraj i ne spominji.
Svako može par stranica unazad da ode i da vidi da sam te činjenično s dokazima spustio na zemlju par puta pa se sad kao neka nena ljutiš ovdje i pokušavaš da isprovociraš nešto :lol:
Reci nadležnima da i BHT i Mtel ima bolje ponude što se tiče neta i tako ćeš nama korisnicima biti od koristi :run:
5GB za 11,70KM nije mala stvar u ovim torovima :bih:

Lijep pozdrav i živ ti meni bio.
ing-ecc
Posts: 18619
Joined: 31/03/2013 09:58

#4835 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by ing-ecc »

Zar nije 6 GB na mNet paketu 11,70 KM?
User avatar
avaks
Posts: 5660
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#4836 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by avaks »

A ovo su normalne kartice ako sam dobro upratio ne samo internet.
Tako da mNet otpada tu...
dugonja
Posts: 272
Joined: 23/06/2017 23:15

#4837 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by dugonja »

ing-ecc wrote:Zar nije 6 GB na mNet paketu 11,70 KM?
to je samo data SIM i.moraš bit vezan ugovorom 24 mjeseca
dakle truba
mTel vas je pokopao, sa 1 GB za 10 KM pokrit se ušima :skoljka:
ing-ecc
Posts: 18619
Joined: 31/03/2013 09:58

#4838 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by ing-ecc »

Ne vidim zasto @bumerangs ne bi potpisao i na 24 i na 48 mj. i uzeo karticu sa mobilnim internetom za 11,70 KM mjesecno :?
Covjek bas to zeli :mrgreen:
mirza_15
Posts: 11064
Joined: 19/01/2015 09:26

#4839 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by mirza_15 »

BH Telecom vec ima na trzistu isti iznos GB za 15 KM. M:tel je ovo tek izbacio. I ovako mislim da je bht isplativiji pogotovo u FBiH. M:tel je jednostavno puno losiji sa pokrivenoscu i to je suha cinjenica bez obzira koliko je ko pokusao omalovaziti. 3.30 km vise ali da imam net i kada izadjem iz grada. Tada mi je potrebniji nego u gradu.
dugonja
Posts: 272
Joined: 23/06/2017 23:15

#4840 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by dugonja »

i dalje telekomci prde o "boljoj" pokrivenosti
a ja govorim da bht ušlje kod mene spadnu na gprs !!!!
mtel i ero nikad
koristim sve tri kartice !!!!
mirza_15
Posts: 11064
Joined: 19/01/2015 09:26

#4841 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by mirza_15 »

mirza_15 wrote:Image

Trenutna lokacija. m:tel truba. Eronet se popravio. Prije pola godine i oni su imali samo gsm

Pisano 04.08. na ovoj temi. I more drugih koji su to isto potvrdili.

Nego jesi li ti uopste komentarisao ovu ponudu bht-a dok se nije pojavila ova m:telova?
mirza_15
Posts: 11064
Joined: 19/01/2015 09:26

#4842 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by mirza_15 »

mirza_15 wrote:Image

Istocna Bosna. Nema signala eroneta nikako :thumbup:
29.08. Na ovoj temi. Nema znaci signala nikako!
dugonja
Posts: 272
Joined: 23/06/2017 23:15

#4843 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by dugonja »

garant Boračko jezero o kojem si prdiio non stop
koga boli kurac za tom vukojebinom

grad Tuzla NA SVIM MJESTIMA PO GRADU po kojima se krećem signal bht ušlja gubi 3G a zna spast i na GPRS !!! pretpostavljam da je problem preopterećenosti mreže o čemu vi ne kontate, nego samo o broju i rasporedu stanica
mtel i eronet konstantan dobar 3G signal svugdje
dakle drugi grad po veličini u federaciji nema dobar signal u samom gradu !!!
i o čemu ti dalje bolan treba da pričaš
pokrit se ušima
mirza_15
Posts: 11064
Joined: 19/01/2015 09:26

#4844 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by mirza_15 »

Ni jedno ni drugo nije boracko. Jedno je 10 KM od Jajca (m:tel nema 3g), a drugo je istocna bosna (nema eroneta nikako :shock: )
dugonja
Posts: 272
Joined: 23/06/2017 23:15

#4845 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by dugonja »

halooo
drugi grad po veličini u federaciji i treći u BH sa 120 000 stanovnika ima loš signal bht ušlja po čitavom gradu
jebale te vukojebine
iz stana gledam zgradu bhtelekoma na oko 800 m i na zgradi toranj sa antenama
a u stanu gprs signal sunce te jebalo ili moram hodat po stanu da eventualno ufatim 3G
User avatar
kloniran
Posts: 12190
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#4846 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by kloniran »

mirza_15 wrote:Ni jedno ni drugo nije boracko. Jedno je 10 KM od Jajca (m:tel nema 3g), a drugo je istocna bosna (nema eroneta nikako :shock: )
nije tacno, nema na potezu ustipraca-visegrad, ostalo ima 3g bar ovo sto sam ja koristio
ing-ecc
Posts: 18619
Joined: 31/03/2013 09:58

#4847 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by ing-ecc »

dugonja wrote:halooo
drugi grad po veličini u federaciji i treći u BH sa 120 000 stanovnika ima loš signal bht ušlja po čitavom gradu
jebale te vukojebine
iz stana gledam zgradu bhtelekoma na oko 800 m i na zgradi toranj sa antenama
a u stanu gprs signal sunce te jebalo ili moram hodat po stanu da eventualno ufatim 3G
:E to ti je zbog interferencije :lol: zato imas los signal ili ga nemas nikako :mrgreen:
dugonja
Posts: 272
Joined: 23/06/2017 23:15

#4848 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by dugonja »

ing-ecc wrote:
dugonja wrote:halooo
drugi grad po veličini u federaciji i treći u BH sa 120 000 stanovnika ima loš signal bht ušlja po čitavom gradu
jebale te vukojebine
iz stana gledam zgradu bhtelekoma na oko 800 m i na zgradi toranj sa antenama
a u stanu gprs signal sunce te jebalo ili moram hodat po stanu da eventualno ufatim 3G
:E to ti je zbog interferencije :lol: zato imas los signal ili ga nemas nikako :mrgreen:
haloo isti slučaj, isti kurac i u zapadnom dijelu grada gdje imam kuću i u centru grada gdje radim
dakle 3 mjesta gdje najvise boravim i signal ko karina
mirza_15
Posts: 11064
Joined: 19/01/2015 09:26

#4849 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by mirza_15 »

kloniran wrote:
mirza_15 wrote:Ni jedno ni drugo nije boracko. Jedno je 10 KM od Jajca (m:tel nema 3g), a drugo je istocna bosna (nema eroneta nikako :shock: )
nije tacno, nema na potezu ustipraca-visegrad, ostalo ima 3g bar ovo sto sam ja koristio
Ovo je dio od usca Lima u Drinu prema Rudom. I ne znam sta nije tacno ako si potvrdio ono sto sam ja napisao?
User avatar
kloniran
Posts: 12190
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#4850 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by kloniran »

mirza_15 wrote:
kloniran wrote:
mirza_15 wrote:Ni jedno ni drugo nije boracko. Jedno je 10 KM od Jajca (m:tel nema 3g), a drugo je istocna bosna (nema eroneta nikako :shock: )
nije tacno, nema na potezu ustipraca-visegrad, ostalo ima 3g bar ovo sto sam ja koristio
Ovo je dio od usca Lima u Drinu prema Rudom. I ne znam sta nije tacno ako si potvrdio ono sto sam ja napisao?
pa nije citava istocna bosna relacija ustipraca rudo :-)

jel se to ide na vikend kuci u sandzak :D
Post Reply