RUSIJA
-
jefferson
- Posts: 14969
- Joined: 28/08/2007 05:31
- Location: U.S.A
#4827 Re: RUSIJA
Pa jebemu de objasni po cemu ce Kina preuzeti tron?_BataZiv_0809 wrote:Imao bih komentar na ovo.Kaligula I wrote:
...otkud tolika potreba za potcjenivanjem jednog od najstarijih i najkulturnijih naroda na svijetu?...je li u pitanju mrznja, zavist ili strah?...ne boj se nećeš ti doživjeti kinesku dominaciju, ali neko sigurno hoće...
....
Prvo da kazem: Dzefri mi je drag, solidan je forumas, a usto je i moj zemljak.
Ali, ali, po mom misljenju jako je poprimio taj, ja bih rekao sindrom, americki sindrom kojim ih kljukaju da su oni "gratest nation on earth" (kako to samo fasisticki zvuci). Da imaju pravo obracanja s visine i s ociglednim podsmijehom.
To je posebno vidljivo kada ga se pritisne.
Ali je sasvim regularan lik.
Ja govorim s kojim se oni problemimam susrecu, a kontra odgovor je: oni imaju istoriju.
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83507
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#4828 Re: RUSIJA
Drug ja sam se osvrnuo na tvoj forumski diskurs, a ne na konkretno pitanje. I to je to. Smatram te dobrim forumasem i poprilicno si mi drag (ne samo sto smo obojica Smogovcijefferson wrote: Pa jebemu de objasni po cemu ce Kina preuzeti tron?
Ja govorim s kojim se oni problemimam susrecu, a kontra odgovor je: oni imaju istoriju.
- agnostic_front
- Posts: 6336
- Joined: 14/04/2010 21:45
- Location: Grbavica
#4829 Re: RUSIJA
Ne znam što se raspravljate sa Valterom, kad ga se sabije u čošak sa argumentima, samo će vam napisati, nije ovo tema, idemo u offtopic.
- Henry Chinaski
- Posts: 2589
- Joined: 03/08/2005 08:12
#4830 Re: RUSIJA
Ima li već nekih naznaka čime su srbi platili veto?
-
zavrzlama
- Posts: 10463
- Joined: 15/01/2006 18:35
#4831 Re: RUSIJA
Ima....slomili onu evropsku stolicu na kojoj su sjedili,sad sjede samo na ruskoj uz debelu rentu za koristenje iste.......Henry Chinaski wrote:Ima li već nekih naznaka čime su srbi platili veto?
-
jefferson
- Posts: 14969
- Joined: 28/08/2007 05:31
- Location: U.S.A
#4832 Re: RUSIJA
Ma uopste nemam namjeru da se nekome obracam sa visine, ali nemam isto tako zivaca da raspravljam o istoriji i nekim teorijama zavjere._BataZiv_0809 wrote:Drug ja sam se osvrnuo na tvoj forumski diskurs, a ne na konkretno pitanje. I to je to. Smatram te dobrim forumasem i poprilicno si mi drag (ne samo sto smo obojica Smogovcijefferson wrote: Pa jebemu de objasni po cemu ce Kina preuzeti tron?
Ja govorim s kojim se oni problemimam susrecu, a kontra odgovor je: oni imaju istoriju.), ali poprilicna mana ti je sto se ne mozes/ne zelis iskontrolisati da se ne obracas ljudima s visine.
Vjeruj mi uopste mi nije namjera, a na kraju, ovo je samo forum.
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83507
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#4833 Re: RUSIJA
Dobro drug, ja vjerujem da je namjera najbitnija kod ljudi. I Parni Valjak kaze da je namjera to sto cini razliku od covjeka do covjekajefferson wrote: Ma uopste nemam namjeru da se nekome obracam sa visine, ali nemam isto tako zivaca da raspravljam o istoriji i nekim teorijama zavjere.
Vjeruj mi uopste mi nije namjera, a na kraju, ovo je samo forum.
Tako si zvucao, ja primijetio i to je sve
- KatarinaKosaca
- Posts: 20066
- Joined: 30/08/2008 17:28
- Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova
#4834 Re: RUSIJA
Nije, ne brini. Nemojte da stvaramo te lažne iluzije o odanim prijateljima kao što Srbi rade sa Rusima, mada čak mislim da su Rusi veći prijatelji Srbiji nego Turska BIH. Radi se, sirugno, o zapadnoj prijetnji Turskoj.zenit dozic wrote:Jel im ga ovo brat Erdoan šukno zbog veta ili je nešto drugo u pitanju
-
Kaligula I
- Posts: 2239
- Joined: 04/03/2011 18:46
#4835 Re: RUSIJA
...možda je nizak..._BataZiv_0809 wrote:Drug ja sam se osvrnuo na tvoj forumski diskurs, a ne na konkretno pitanje. I to je to. Smatram te dobrim forumasem i poprilicno si mi drag (ne samo sto smo obojica Smogovcijefferson wrote: Pa jebemu de objasni po cemu ce Kina preuzeti tron?
Ja govorim s kojim se oni problemimam susrecu, a kontra odgovor je: oni imaju istoriju.), ali poprilicna mana ti je sto se ne mozes/ne zelis iskontrolisati da se ne obracas ljudima s visine.
- japin_mutapi
- Posts: 11829
- Joined: 11/06/2011 19:00
- Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.
#4836 Re: RUSIJA
svaki put kada rusija "pomogne" srbiji ova se ili smanji ili ne poraste velika
-
Patriotska_Liga
- Posts: 2220
- Joined: 24/05/2015 22:12
#4837 Re: RUSIJA
Turska bila i ostala britanski igrač na Balkanu i Bliskom istoku.KatarinaKosaca wrote:Nije, ne brini. Nemojte da stvaramo te lažne iluzije o odanim prijateljima kao što Srbi rade sa Rusima, mada čak mislim da su Rusi veći prijatelji Srbiji nego Turska BIH. Radi se, sigurno, o zapadnoj prijetnji Turskoj.zenit dozic wrote:Jel im ga ovo brat Erdoan šukno zbog veta ili je nešto drugo u pitanju
-
zrakomlat
- Posts: 10370
- Joined: 23/09/2012 17:22
#4838 Re: RUSIJA
KatarinaKosaca wrote:Nije, ne brini. Nemojte da stvaramo te lažne iluzije o odanim prijateljima kao što Srbi rade sa Rusima, mada čak mislim da su Rusi veći prijatelji Srbiji nego Turska BIH. Radi se, sirugno, o zapadnoj prijetnji Turskoj.zenit dozic wrote:Jel im ga ovo brat Erdoan šukno zbog veta ili je nešto drugo u pitanju
- agnostic_front
- Posts: 6336
- Joined: 14/04/2010 21:45
- Location: Grbavica
#4839 Re: RUSIJA
Ja mislim da je Gazprom zaustavio taj Turski tok, ili kako se zove, a ne Turci.
-
Drvenija87
- Posts: 1027
- Joined: 13/08/2014 05:06
#4840 Re: RUSIJA
Da! Htjeli su veliku sumu novca od protoka ,ali na koncu nista od toga.Uz to ni Turska nije pristala na novu cijenu gasa.Sto je najgore,Gazprom ce na koncu morati da plati italijanskoj tvtrki Saipem $300 mil. dollara zbog krsenja ugovora,jer italijani su vec postavili cijevi sa stvoje strane u rejonu Anape.agnostic_front wrote:Ja mislim da je Gazprom zaustavio taj Turski tok, ili kako se zove, a ne Turci.
Cak je i Turkmenistan proglasio Gazprom neprofitabilnim tj. nesposobnim da plati svoje dadzbine.

-
LDLT
- Posts: 627
- Joined: 30/06/2013 18:33
#4841 Re: RUSIJA
http://www.thedailybeast.com/articles/2 ... -fine.html
In July, inflation rose to 15.5 percent, the Russian Finance Ministry reported on Tuesday. Thousands of Russians are losing jobs, and the country is suffering from a lack of quality medical service, bad roads, and Soviet-style bureaucracy, not to mention one of the worst crackdowns on dissent and civil society since the end of communism. Yet Putin’s popularity, however jerry-rigged by state television, continues to climb. Last month his approval rating reached a sky-high 89 percent. Neither a dismal economy nor Western sanctions are disrupting the Kremlin-scripted narrative: Russia has many enemies trying to destroy it, but Putin is still the best guarantor of stability.
In July, inflation rose to 15.5 percent, the Russian Finance Ministry reported on Tuesday. Thousands of Russians are losing jobs, and the country is suffering from a lack of quality medical service, bad roads, and Soviet-style bureaucracy, not to mention one of the worst crackdowns on dissent and civil society since the end of communism. Yet Putin’s popularity, however jerry-rigged by state television, continues to climb. Last month his approval rating reached a sky-high 89 percent. Neither a dismal economy nor Western sanctions are disrupting the Kremlin-scripted narrative: Russia has many enemies trying to destroy it, but Putin is still the best guarantor of stability.
- Opetja033
- Posts: 10041
- Joined: 01/11/2011 20:33
#4842 Re: RUSIJA
Dabogda pomrli!LDLT wrote:http://www.thedailybeast.com/articles/2 ... -fine.html
In July, inflation rose to 15.5 percent, the Russian Finance Ministry reported on Tuesday. Thousands of Russians are losing jobs, and the country is suffering from a lack of quality medical service, bad roads, and Soviet-style bureaucracy, not to mention one of the worst crackdowns on dissent and civil society since the end of communism. Yet Putin’s popularity, however jerry-rigged by state television, continues to climb. Last month his approval rating reached a sky-high 89 percent. Neither a dismal economy nor Western sanctions are disrupting the Kremlin-scripted narrative: Russia has many enemies trying to destroy it, but Putin is still the best guarantor of stability.
-
Avetinho
- Posts: 7135
- Joined: 07/09/2012 21:22
- Location: Ja sam odavle
#4843 Re: RUSIJA
Nevjerovatno. Lik danima dijeli lekcije drugima po forumu, a sada mu se neko drugi "obraca sa visine"._BataZiv_0809 wrote:Drug ja sam se osvrnuo na tvoj forumski diskurs, a ne na konkretno pitanje. I to je to. Smatram te dobrim forumasem i poprilicno si mi drag (ne samo sto smo obojica Smogovcijefferson wrote: Pa jebemu de objasni po cemu ce Kina preuzeti tron?
Ja govorim s kojim se oni problemimam susrecu, a kontra odgovor je: oni imaju istoriju.), ali poprilicna mana ti je sto se ne mozes/ne zelis iskontrolisati da se ne obracas ljudima s visine.
- valjuga
- Posts: 2233
- Joined: 25/03/2012 17:50
- Location: Balkan
#4844 Re: RUSIJA
Brat Erdoan je smeće baš kao I rusizenit dozic wrote:Jel im ga ovo brat Erdoan šukno zbog veta ili je nešto drugo u pitanjukrater wrote:Gasprom potvrdio: Turski tok staje
Ruski Gasprom raskinuo je ugovor sa kompanijom Saipem o izgradnji prve linije morskog dela gasovoda Turski tok, saopšteno je iz te ruske kompanije.![]()
![]()
- JohnnyS
- Posts: 17563
- Joined: 05/05/2007 12:03
- Location: Brijuni
#4845 Re: RUSIJA
Jel se Čeli pojavio na forumu od ruskog "njet"? Ili negdje još uvijek kombinira kako ovo pretvoriti u pobjedu slobodnog svijeta?
-
5 0 5
- Posts: 15203
- Joined: 14/10/2007 20:58
#4846 Re: RUSIJA
nema. on je rekao sta je ce se desiti, i pogodio je 100%. sada neka drugi opravdavaju svoje pogresne teze.JohnnyS wrote:Jel se Čeli pojavio na forumu od ruskog "njet"? Ili negdje još uvijek kombinira kako ovo pretvoriti u pobjedu slobodnog svijeta?
-
LDLT
- Posts: 627
- Joined: 30/06/2013 18:33
#4847 Re: RUSIJA
Sve bolji odnosi Rusije i islamskog svijeta ?
Pa u Rusiji i ima sve više muslimana, posebno ovih miroljubivih sa Kavkaza koji su im tradicionalni saveznici a na svakom novom popisu 4-5 milijuna Rusa manje, valjda je na to ciljao.
Pa u Rusiji i ima sve više muslimana, posebno ovih miroljubivih sa Kavkaza koji su im tradicionalni saveznici a na svakom novom popisu 4-5 milijuna Rusa manje, valjda je na to ciljao.
- pici
- Posts: 46397
- Joined: 19/07/2007 23:17
- Location: zbrinut u kupleraju...
- Grijem se na: Ženske gHuzove
- Vozim: Trajvan
- Horoskop: Djevac
#4848 Re: RUSIJA
mene kod cHellija poslije onijeH slika iz CODa i krimskih plaza, nista vise ne moze iznenaditi... odavno je presao crtu paranoicnosizofrenih postova tipa ko nas bre zavadi i ceo svet protiv rusa i srba... dnevna terapija Moditena ne djeluje kod lobotomije 
-
LDLT
- Posts: 627
- Joined: 30/06/2013 18:33
#4849 Re: RUSIJA
Usporedba zemlje vodilje anti-američkog imperijalizma i ortodoksnog blagostanja vs Kanada i Australija. I ovo je malo zanimljivo, dugoročne krivulje. Neću ni navodit USA podatke, to je tek komedija.
Populejšn
1951 Rusija 104,439,000 mil, Kanada 14,050,000 mil (13.5%) , Australija 8,307 mil (8%)
1971 Rusija 130,934,000 mil, Kanada 21,962,032 mil (16.7%) , Australija 12,663 mil (9.6%)
1991 Rusija 148,394,000 mil, Kanada 28,037,420 mil (19%) , Australija 17,065 mil (11.4%)
2011 Rusija 142,960,908 mil, Kanada 34,342,780 mil (24%) , Australija 22,340 mil (15.6%)
GDP (USD mlrd, ugl procjene za Ruski SFSR)
1960 Ruska SFSR 170, Kanada 41.09 (24%) , Australija 18.6 (11%)
1970 Ruska SFSR 280-300, Kanada 77.89 (26.8%) , Australija 36.6 (11.5%)
1980 Ruska SFSR 600-700, Kanada 273.44 (42%) , Australija 149.7 (23%)
1990 Rusija 516.82. Kanada 563.64 (109%) , Australija 299.7 (58%)
2000 Rusija 259.71, Kanada 739.46 (284.72%) , Australija 414.98 (159.71%)
2010 Rusija 1222.64, Kanada 1370.83 (112.12%) , Australija 926.28 (75.76%)
Populejšn
1951 Rusija 104,439,000 mil, Kanada 14,050,000 mil (13.5%) , Australija 8,307 mil (8%)
1971 Rusija 130,934,000 mil, Kanada 21,962,032 mil (16.7%) , Australija 12,663 mil (9.6%)
1991 Rusija 148,394,000 mil, Kanada 28,037,420 mil (19%) , Australija 17,065 mil (11.4%)
2011 Rusija 142,960,908 mil, Kanada 34,342,780 mil (24%) , Australija 22,340 mil (15.6%)
GDP (USD mlrd, ugl procjene za Ruski SFSR)
1960 Ruska SFSR 170, Kanada 41.09 (24%) , Australija 18.6 (11%)
1970 Ruska SFSR 280-300, Kanada 77.89 (26.8%) , Australija 36.6 (11.5%)
1980 Ruska SFSR 600-700, Kanada 273.44 (42%) , Australija 149.7 (23%)
1990 Rusija 516.82. Kanada 563.64 (109%) , Australija 299.7 (58%)
2000 Rusija 259.71, Kanada 739.46 (284.72%) , Australija 414.98 (159.71%)
2010 Rusija 1222.64, Kanada 1370.83 (112.12%) , Australija 926.28 (75.76%)
-
LDLT
- Posts: 627
- Joined: 30/06/2013 18:33
#4850 Re: RUSIJA
The ethno-demographic structure of Russia has gradually changed over time. During the past century the most striking change is the fast increase of the peoples from the Caucasus. In 1926, these people composed 2% of the Russian population, compared to 6.5% in 2010.

Nema monies od plina i nafte, kako držati mir na Kavkazu ? Oporezivati vodku, doduše onda se Rusi vraćaju na antifriz

Nema monies od plina i nafte, kako držati mir na Kavkazu ? Oporezivati vodku, doduše onda se Rusi vraćaju na antifriz
