BHTelecom All About

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Locked
User avatar
zateznistub
Posts: 15528
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#48226 Re: BHTelecom All About

Post by zateznistub »

Cupko_ wrote:
supercali wrote:Kad smo vec kod tih zakljucavanja
Jesu li kod duo telefona zakljucane obe kartice?
Upravo sam uzeo s60 koji je duo a nisam jos testirao a i nemam drugih kartica trenutno kod sebe
Da, zakljucana su oba utora samo za BHTelecom kartice.
Zadnja dva koja sam uzeo idol3 i p9 lite su zakljucana oba a kod nekih koje sam ranije uzimao sim 2 je bio libero
jarobot
Posts: 3056
Joined: 13/06/2016 20:07

#48227 Re: BHTelecom All About

Post by jarobot »

DonieBrasco wrote:Ima li negdje da se vidi spisak kanala osnovog paketa Moja TV, najjeftini paket.
Ima !!
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#48228 Re: BHTelecom All About

Post by supercali »

Jesu li duzni otkljucati jedan a jedan da ostane zakljucan
jarobot
Posts: 3056
Joined: 13/06/2016 20:07

#48229 Re: RE: Re: BHTelecom All About

Post by jarobot »

Benq wrote:
holowey wrote: zakljucan na bht mrezu do otplate zadnje rate... cak i ako je u pitanju jednokratno placanje, telefon je zakljucan dok ne podneses zahtjev za otkljucavanje na protokol i dok ne dobijes postom kod za otkljucavanje...
Nevidjena glupost ! Da telefon bude zakljucan dok je korisnik pod ugovorom , to je ok , ali otici u telecom i iskesirati telefon a pri tome praviti neke zahtjeve i cekati kod za otkljucavanje je van pameti..
U BH telekomu ne možeš iskeširati telefon. Sve ide preko računa, moraš imati uslugu na koju će doći račun da ni platio telefon .
Znači ne možeš jednostavno reći hoću taj telefon u gotovini i platiti na kasi...
User avatar
zateznistub
Posts: 15528
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#48230 Re: BHTelecom All About

Post by zateznistub »

supercali wrote:Jesu li duzni otkljucati jedan a jedan da ostane zakljucan
Ko zna, ali cisto sumnjam. Kad istekne otplata onda...
Eronet je u tom pogledu bolji, sim 2 je koliko ja znam uvijek free e sad jel kod svih brendova to ne znam
User avatar
Benq
Posts: 10497
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#48231 Re: RE: Re: BHTelecom All About

Post by Benq »

jarobot wrote: U BH telekomu ne možeš iskeširati telefon. Sve ide preko računa, moraš imati uslugu na koju će doći račun da ni platio telefon .
Znači ne možeš jednostavno reći hoću taj telefon u gotovini i platiti na kasi...
Razumijem , ali opet ga isplatis odjednom , znaci opet smo nekako na istom sto se tice kodiranja.
User avatar
Benq
Posts: 10497
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#48232 Re: BHTelecom All About

Post by Benq »

zateznistub wrote: Eronet je u tom pogledu bolji, sim 2 je koliko ja znam uvijek free e sad jel kod svih brendova to ne znam
Kod HTC-a je drugi slot sim-free, vjerovatno je onda i kod ostalih modela.
kakaljin
Posts: 13503
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#48233 Re: BHTelecom All About

Post by kakaljin »

Sta je ovo sa fer osnovom kod telecoma. Imam samo 1977,5 GB da potrosim mjesecno, pa da mi salju upozorenje. :-D :-D :-D :-D :-D

Moram poceti internet da skidam :D :D :D :D :D :D
zutipatak
Posts: 179
Joined: 26/09/2016 15:32

#48234 Re: RE: Re: RE: Re: BHTelecom All About

Post by zutipatak »

jarobot wrote:
Benq wrote:
holowey wrote: zakljucan na bht mrezu do otplate zadnje rate... cak i ako je u pitanju jednokratno placanje, telefon je zakljucan dok ne podneses zahtjev za otkljucavanje na protokol i dok ne dobijes postom kod za otkljucavanje...
Nevidjena glupost ! Da telefon bude zakljucan dok je korisnik pod ugovorom , to je ok , ali otici u telecom i iskesirati telefon a pri tome praviti neke zahtjeve i cekati kod za otkljucavanje je van pameti..
U BH telekomu ne možeš iskeširati telefon. Sve ide preko računa, moraš imati uslugu na koju će doći račun da ni platio telefon .
Znači ne možeš jednostavno reći hoću taj telefon u gotovini i platiti na kasi...
Nije tačno. Dva telefona sam kupio kešom dok sam imao samo ultru od usluga. Rekao na šalteru hoću taj i taj po komercijanoj cijeni da platim odmah, izdali mi fiskalnu račun, platio kešom na licu mjesta i mobitel u ruke. Prvi put na Obali a drugi put na Ferhadiji.

Sent from my LG-H440n using Tapatalk
r_faruk
Posts: 4804
Joined: 20/01/2003 00:00

#48235 Re: BHTelecom All About

Post by r_faruk »

i ja sam iskesirao svoj telefon!

je*o im 3g E H+ G mater
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#48236 Re: BHTelecom All About

Post by supercali »

Moze li se prije isteka otplate traziti otkljucavanje?
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#48237 Re: BHTelecom All About

Post by supercali »

Zanima me ovo
Koristis recimo midi 30
Uzmes telefon na rate nebitno godina dvije
I recimo u pola tog otplacivanja odlucis da ides na veci paket recimo maxi 50
Jel rata do kraja ostaje ista ili od tog mjeseca ide manja rata kao da si ga kupio na maxi 50
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#48238 Re: BHTelecom All About

Post by mali_milojica »

supercali wrote:Zanima me ovo
Koristis recimo midi 30
Uzmes telefon na rate nebitno godina dvije
I recimo u pola tog otplacivanja odlucis da ides na veci paket recimo maxi 50
Jel rata do kraja ostaje ista ili od tog mjeseca ide manja rata kao da si ga kupio na maxi 50
Od tog mjeseca ide manja rata.
cole_dobrinja
Posts: 28
Joined: 27/01/2009 09:58

#48239 Re: RE: Re: BHTelecom All About

Post by cole_dobrinja »

mali_milojica wrote:
supercali wrote:Zanima me ovo
Koristis recimo midi 30
Uzmes telefon na rate nebitno godina dvije
I recimo u pola tog otplacivanja odlucis da ides na veci paket recimo maxi 50
Jel rata do kraja ostaje ista ili od tog mjeseca ide manja rata kao da si ga kupio na maxi 50
Od tog mjeseca ide manja rata.
Rata ostaje ista kad prelazi sa manjeg paketa na veći i sa većeg na manji paket ali u tim slučaju se naplaćuje razlika cijene telefona +pdv na tu razliku cijene između cijene aparata recimo na paketu moj maxi 50 i moj midi 30

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
User avatar
REDDEVILS
Posts: 4801
Joined: 21/02/2011 12:56

#48240 Re: BHTelecom All About

Post by REDDEVILS »

Image
:thumbup: :bih:
made_in_sarajevo
Posts: 6963
Joined: 06/05/2013 23:05

#48241 Re: BHTelecom All About

Post by made_in_sarajevo »

supercali wrote:Jesu li duzni otkljucati jedan a jedan da ostane zakljucan
alcatel idol one touch 3 5.5 je dosao da su oba sima zakljucana. podnjeli zahtjev i dobili kod za jedan sim da se otkljuca. meni su rekli da im tako naleti zavisi od proizvodjaca isto nekad se zakljucaju oba sima nekad jedan.
User avatar
BaDa
Posts: 2652
Joined: 20/04/2009 23:42
Location: Sarajevo

#48242 Re: BHTelecom All About

Post by BaDa »

kratko pitanje hocu da se prebacim na mojmini 15 i smijesno je sto imam 500mb interneta... eh sad jel ja mogu uzeti mini 15 + Moj mSurf 1 GB u paket mini 15 znaci da placam 22.55km :) ili to nije moguce?
User avatar
Cossack
Posts: 7315
Joined: 22/12/2002 00:00

#48243 Re: RE: Re: BHTelecom All About

Post by Cossack »

BaDa wrote:kratko pitanje hocu da se prebacim na mojmini 15 i smijesno je sto imam 500mb interneta... eh sad jel ja mogu uzeti mini 15 + Moj mSurf 1 GB u paket mini 15 znaci da placam 22.55km :) ili to nije moguce?
Imas li Moja tv? Ako imas uvezi taj mini u Moja TV Moj Izbor i dobijes jos 500 Mb djaba :)

Sent from my LG-H850 using Tapatalk
User avatar
BaDa
Posts: 2652
Joined: 20/04/2009 23:42
Location: Sarajevo

#48244 Re: RE: Re: BHTelecom All About

Post by BaDa »

Cossack wrote:
BaDa wrote:kratko pitanje hocu da se prebacim na mojmini 15 i smijesno je sto imam 500mb interneta... eh sad jel ja mogu uzeti mini 15 + Moj mSurf 1 GB u paket mini 15 znaci da placam 22.55km :) ili to nije moguce?
Imas li Moja tv? Ako imas uvezi taj mini u Moja TV Moj Izbor i dobijes jos 500 Mb djaba :)

Sent from my LG-H850 using Tapatalk
nemam moju tv... a znaci ovako ne mogu uvezati kako sam ja mislio
User avatar
Truba
Posts: 93839
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#48245 Re: BHTelecom All About

Post by Truba »

ja non stop surfam i potrošim 395 mega mjesečno :D
kako to da je vama malo :lol:
User avatar
Cossack
Posts: 7315
Joined: 22/12/2002 00:00

#48246 Re: RE: Re: BHTelecom All About

Post by Cossack »

Black swan wrote:ja non stop surfam i potrošim 395 mega mjesečno :D
kako to da je vama malo [emoji38]
Ja gigu nikad ne potrosim :(

Sent from my LG-H850 using Tapatalk
User avatar
BaDa
Posts: 2652
Joined: 20/04/2009 23:42
Location: Sarajevo

#48247 Re: BHTelecom All About

Post by BaDa »

morat cu otici danas bas da vidim moze li ta kombinacija :D
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#48248 Re: BHTelecom All About

Post by mali_milojica »

BaDa wrote:kratko pitanje hocu da se prebacim na mojmini 15 i smijesno je sto imam 500mb interneta... eh sad jel ja mogu uzeti mini 15 + Moj mSurf 1 GB u paket mini 15 znaci da placam 22.55km :) ili to nije moguce?
Zar nije bolje uzeti MojMini sa 500mb + dokupiti 1 GB kako so planirao i imati 1.5 GB mjesecno.
Kad potrosis 500MB,ne gase internet nego samo smanje brzinu.
User avatar
BaDa
Posts: 2652
Joined: 20/04/2009 23:42
Location: Sarajevo

#48249 Re: BHTelecom All About

Post by BaDa »

mali_milojica wrote:
BaDa wrote:kratko pitanje hocu da se prebacim na mojmini 15 i smijesno je sto imam 500mb interneta... eh sad jel ja mogu uzeti mini 15 + Moj mSurf 1 GB u paket mini 15 znaci da placam 22.55km :) ili to nije moguce?
Zar nije bolje uzeti MojMini sa 500mb + dokupiti 1 GB kako so planirao i imati 1.5 GB mjesecno.
Kad potrosis 500MB,ne gase internet nego samo smanje brzinu.
pa to sam i mislio :D bio sam u poslonici i pitao za kombinaciju kaze da moze bez problema :D
ajdamo
Posts: 1572
Joined: 02/07/2016 17:11
Location: Hercegovina Kalifornija
Grijem se na: Sunce
Vozim: Dvotočkaš

#48250 Re: BHTelecom All About

Post by ajdamo »

Vidim Eronet i Mtel nabavili iphone 7. Cijene su previsoke. Eto prilike telekomu da i oni nabave i stave nesto nizu cijenu od konkurencije :D
Bila bi fora i da nabave ovaj novi Google Pixel smartphone.
Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
Locked