Milorad Dodik ALL ABOUT

Locked
pemanapemani
Posts: 6065
Joined: 09/09/2008 15:12

#48226 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by pemanapemani »

oakville wrote:
pemanapemani wrote:Nema druge, ovo je krunski dokaz da treba odjebati građanski koncept i svim silama krenuti u izgradnju tri etničke (pardon, nacionalne) poludržave.
Građanski koncept šteti Bošnjacima. Isti nikad neće prodisati punim plućima dok imaju vlažne građanske snove :-) :-) .
Građanski koncept je zaživio na teritoriji RSa, nakon što su Bošnje i Hrvate uspješno protjerali i za isto nagrađeni od strane građanski orijentiranih Sjedinjenih Država. Pošto je NATO intervenisao da bi se stabilizirala RS, samo je još potreban ulazak u NATO i završili su sve, odnosno RS je pod punom zaštitom svojih stvaralaca. Kao i dosad možemo očekivati da će Bošnje uz masu ustupaka uvesti BiH u NATO :thumbup:
Sistem u RS je oživio poslije priznanja da su jedna od zaraćenih strana, a ne paravojna i teroristička grupacija.
Po demokratskim principima, sa teroristima i paravojnim formacijama nema pregovora, nego ih se nastoji uništiti svim sredstvima.

Vlasti RBiH sjedaju za pregovarački stol sa teroristima još 1992. Tako teroristi i fašisti postaju ravnopravna strana.

Skoro četiri godine kasnije, pod pritiskom SAD, dolazi do Mirovnog sporazuma.
Ako su četnici odgovarali Aliji i ekipi, ako su sa njima pregovarali skoro 4 godine, zašto onda ne bi odgovarali Amerikancima kao ravnopravna strana u pregovorima?

25 godina poslije dolazimo do zaključka da je građanska država raspadnuti mrtvac, a kolac u srce zabijen još 1992. :-)
User avatar
muha_sa
Posts: 140458
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#48227 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by muha_sa »

pemanapemani wrote:
oakville wrote:
pemanapemani wrote:Nema druge, ovo je krunski dokaz da treba odjebati građanski koncept i svim silama krenuti u izgradnju tri etničke (pardon, nacionalne) poludržave.
Građanski koncept šteti Bošnjacima. Isti nikad neće prodisati punim plućima dok imaju vlažne građanske snove :-) :-) .
Građanski koncept je zaživio na teritoriji RSa, nakon što su Bošnje i Hrvate uspješno protjerali i za isto nagrađeni od strane građanski orijentiranih Sjedinjenih Država. Pošto je NATO intervenisao da bi se stabilizirala RS, samo je još potreban ulazak u NATO i završili su sve, odnosno RS je pod punom zaštitom svojih stvaralaca. Kao i dosad možemo očekivati da će Bošnje uz masu ustupaka uvesti BiH u NATO :thumbup:
Sistem u RS je oživio poslije priznanja da su jedna od zaraćenih strana, a ne paravojna i teroristička grupacija.
Po demokratskim principima, sa teroristima i paravojnim formacijama nema pregovora, nego ih se nastoji uništiti svim sredstvima.

Vlasti RBiH sjedaju za pregovarački stol sa teroristima još 1992. Tako teroristi i fašisti postaju ravnopravna strana.

Skoro četiri godine kasnije, pod pritiskom SAD, dolazi do Mirovnog sporazuma.
Ako su četnici odgovarali Aliji i ekipi, ako su sa njima pregovarali skoro 4 godine, zašto onda ne bi odgovarali Amerikancima kao ravnopravna strana u pregovorima?

25 godina poslije dolazimo do zaključka da je građanska država raspadnuti mrtvac, a kolac u srce zabijen još 1992. :-)
:thumbup:

mladji se ne sjecaju niti mogu znat --- treba ih podsjetit
oakville
Posts: 1901
Joined: 27/10/2013 08:49

#48228 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by oakville »

Sve je to tačno pod pretpostavkom da su Amerikanci gledali srbe kao paravojnu organizaciju. Ali isto može biti istina da su gledali Aliju kao vođu paravojne formacije, sudeći po rezultatima rata ovo zadnje je vjerovatnije. Na Aliji su primjenili rješenje isto kao za ISIL - daj mu malo teritorije i okruži ga sa tri strane (ISIL okružuju sunitske države, a Aliju Hrvatska, SRJ pa kasnije Srbija i Crna Gora). I onda ga pusti da istrune iznutra, što nije bilo teško postići, uz podršku bošnjačkog Fataha SDA , koji je kao što kažeš odustao od medjunarodnog priznjanja koje je imao i dao priznanje Radovanu Karadžiću i budućem RSu, i tako ga pretvorio u legitimnog partnera za pregovore. Kad je legitiman Aliji, što ne bi Americi bio legitiman (ko što i jest bio legitiman, izabrali ga srbi na demokratskim izborima). ALi to ne mijenja stvar da je isto moguće da su i Aliju posmatrali kao vođu paravojne formacije.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#48229 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Tomahawk11 »

daj mu malo teritorije i okruži ga sa tri strane (Aliju Hrvatska, SRJ pa kasnije Srbija i Crna Gora)
Koje su to druge opcije bile? Nije to nikakvo neprirodno okruzenje, nisu Hrvatska, Srbija i Crna Gora izmisljene.
Problem je unutar BiH, nikako u okruzenju. Bar je zadnjih 20 godina tako.
oakville
Posts: 1901
Joined: 27/10/2013 08:49

#48230 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by oakville »

Tomahawk11 wrote:
daj mu malo teritorije i okruži ga sa tri strane (Aliju Hrvatska, SRJ pa kasnije Srbija i Crna Gora)
Koje su to druge opcije bile? Nije to nikakvo neprirodno okruzenje, nisu Hrvatska, Srbija i Crna Gora izmisljene.
Problem je unutar BiH, nikako u okruzenju. Bar je zadnjih 20 godina tako.
Neće baš tako biti, da su ameri pustili vojnu propast rs-a, današnja federacija bi imala samo jednu čvrstu granicu i to sa Hrvatskom (CG je nebitna), mogao bi komotno dići zid prema srbiji i pravac EU. Ali nisu to htjeli, nego stegni koliko možeš sa svih strana, pa napravi i rs i kantone. Građanski nema šta, u cilju evroatlantskih integracija :D
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#48231 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Tomahawk11 »

oakville wrote:
Tomahawk11 wrote:
daj mu malo teritorije i okruži ga sa tri strane (Aliju Hrvatska, SRJ pa kasnije Srbija i Crna Gora)
Koje su to druge opcije bile? Nije to nikakvo neprirodno okruzenje, nisu Hrvatska, Srbija i Crna Gora izmisljene.
Problem je unutar BiH, nikako u okruzenju. Bar je zadnjih 20 godina tako.
Neće baš tako biti, da su ameri pustili vojnu propast rs-a, današnja federacija bi imala samo jednu čvrstu granicu i to sa Hrvatskom (CG je nebitna), mogao bi komotno dići zid prema srbiji i pravac EU. Ali nisu to htjeli, nego stegni koliko možeš sa svih strana, pa napravi i rs i kantone. Građanski nema šta, u cilju evroatlantskih integracija :D
Ma dobro, jasno je sto je zaustavljena akcija po sistemu sta je ko jamio-jamio (uz male korekcije).
BiH, odnosno citav prostor bivse Jugoslavije, je potrosena roba po pitanju igara svjetskih sila.
Ne bih se slozio sa dovodjenjem u kontest sa ISIL-om. To je samo mantra koju PreCjednik vrti, iako je i sam izjavio da muslimani BiH nisu u tom fazonu.
Cak se ni u svijetu ne potencira ta prica.
oakville
Posts: 1901
Joined: 27/10/2013 08:49

#48232 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by oakville »

Ma ISIL je samo primjer, niko nije rekao da je Alija = ISIL, nego je stvar percepcije i kako se rješavaju ti problemi. Imaš to i na drugim mjestima, nije samo u Bosni.
pemanapemani
Posts: 6065
Joined: 09/09/2008 15:12

#48233 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by pemanapemani »

oakville wrote:Sve je to tačno pod pretpostavkom da su Amerikanci gledali srbe kao paravojnu organizaciju. Ali isto može biti istina da su gledali Aliju kao vođu paravojne formacije, sudeći po rezultatima rata ovo zadnje je vjerovatnije. Na Aliji su primjenili rješenje isto kao za ISIL - daj mu malo teritorije i okruži ga sa tri strane (ISIL okružuju sunitske države, a Aliju Hrvatska, SRJ pa kasnije Srbija i Crna Gora). I onda ga pusti da istrune iznutra, što nije bilo teško postići, uz podršku bošnjačkog Fataha SDA , koji je kao što kažeš odustao od medjunarodnog priznjanja koje je imao i dao priznanje Radovanu Karadžiću i budućem RSu, i tako ga pretvorio u legitimnog partnera za pregovore. Kad je legitiman Aliji, što ne bi Americi bio legitiman (ko što i jest bio legitiman, izabrali ga srbi na demokratskim izborima). ALi to ne mijenja stvar da je isto moguće da su i Aliju posmatrali kao vođu paravojne formacije.
Imali smo iste polazne osnove kao Slovenija, Hrvatska i Makedonija, a gore od CG i Kosova.

Kako je moguće da su svi napravili koliko toliko normalne države, a mi smo zglajzali?

Neki kažu da je zbog islama. Opet, kako je to uspjelo Kosovu sa 90% muslimana, Makedoniji sa 30% i CG sa 20%?


Zvaničnih pregovora sa paravojnim terorističkim organizacijama nije smjelo biti!


HV nije pregovarala sa vojskom tzv. RSK, UCK nije pregovarala sa vojskom Jugoslavije, CG nije pregovarala sa Srbijom oko referenduma o nezavisnosti, Makedonija nije pregovarala sa Srbijom oko referenduma. Slovenija nije pregovarala sa tadašnjom Jugoslavijom oko referenduma.

Jedino su vlasti RBiH bile pametne i fašiste postavili kao ravnopravnu stranu.

To je tešto priznati, pa je onda kriva Amerika, Britanija, Rusija, pizda materina..., samo nismo krivi mi. :-)
User avatar
arzuhal
Posts: 20825
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#48234 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by arzuhal »

Još samo da nam Srbi, uz malu ali nesvjesnu pomoć Bošnja, formiraju državno ministarstvo poljoprivrede i ministarstvo obrazovanja, kulture i sporta na nivou BiH (ministarstvo policije će biti u narednoj fazi euoratlanskih integracija, al' kad je nešto nužno onda se mora, džaba je...), pa će nam VM djelovat k'o prava vlada :mrgreen:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#48235 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Tomahawk11 »

Opet, kako je to uspjelo Kosovu sa 90% muslimana, Makedoniji sa 30% i CG sa 20%?
Zaboravljas da u Makedoniji i CG nisu u vecini.
Kosovu je uspjelo zbog nekih drugih faktora.
Mi smo zaista specificna drzava gdje imas tri vecinska naroda, s blagom vecinom Bosnjaka.
Ne drzim tu teoriju islamske drzave u Evropi. Stvar je sto se pitaju i oni drugi, a i treci. Onda imas pat poziciju. Uvijek nekom nesto ne odgovara.
HV nije pregovarala sa vojskom tzv. RSK, UCK nije pregovarala sa vojskom Jugoslavije, CG nije pregovarala sa Srbijom oko referenduma o nezavisnosti, Makedonija nije pregovarala sa Srbijom oko referenduma. Slovenija nije pregovarala sa tadašnjom Jugoslavijom oko referenduma.
Tacno tako su se odvijale stvari, ali....
Jedino su vlasti RBiH bile pametne i fašiste postavili kao ravnopravnu stranu.
Sta se moglo drugacije? Sjeti se pocetka rata, jedinica TO? Cudo je da smo i zivi ostali kako je sve pocelo. Organizacija nula, vojske nikako, oruzja isto tako, i sad smo kao trebali da postavljamo uslove?! Ma postavices mantrak, bila je borba za zivu glavu. Do one ofanzive, kad zapad vidje da je vrag odnio salu i stopirase.
Mi smo samo krivi sto smo bili previse Jugosloveni. Neka, nece kod nas, bratstvo i jedinstvo, dzabe otvoreni pozivi na linc od strane Karadzica. Pa nas iznenadi ko snijeg u februaru.
pemanapemani
Posts: 6065
Joined: 09/09/2008 15:12

#48236 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by pemanapemani »

Tomahawk11 wrote:
Opet, kako je to uspjelo Kosovu sa 90% muslimana, Makedoniji sa 30% i CG sa 20%?
Zaboravljas da u Makedoniji i CG nisu u vecini.
Kosovu je uspjelo zbog nekih drugih faktora.
Mi smo zaista specificna drzava gdje imas tri vecinska naroda, s blagom vecinom Bosnjaka.
Ne drzim tu teoriju islamske drzave u Evropi. Stvar je sto se pitaju i oni drugi, a i treci. Onda imas pat poziciju. Uvijek nekom nesto ne odgovara.
HV nije pregovarala sa vojskom tzv. RSK, UCK nije pregovarala sa vojskom Jugoslavije, CG nije pregovarala sa Srbijom oko referenduma o nezavisnosti, Makedonija nije pregovarala sa Srbijom oko referenduma. Slovenija nije pregovarala sa tadašnjom Jugoslavijom oko referenduma.
Tacno tako su se odvijale stvari, ali....
Jedino su vlasti RBiH bile pametne i fašiste postavili kao ravnopravnu stranu.
Sta se moglo drugacije? Sjeti se pocetka rata, jedinica TO? Cudo je da smo i zivi ostali kako je sve pocelo. Organizacija nula, vojske nikako, oruzja isto tako, i sad smo kao trebali da postavljamo uslove?! Ma postavices mantrak, bila je borba za zivu glavu. Do one ofanzive, kad zapad vidje da je vrag odnio salu i stopirase.
Mi smo samo krivi sto smo bili previse Jugosloveni. Neka, nece kod nas, bratstvo i jedinstvo, dzabe otvoreni pozivi na linc od strane Karadzica. Pa nas iznenadi ko snijeg u februaru.

Dobro, i kakve to ima veze sa sjedanjem za pregovarački stol sa teroristima i fašistima?

Da nismo sjeli, VRS i HVO bi bili nemilosrdni, a ovako su poštovali Ženevsku konvenciju? :-)
Blasfemija.

Međunarodna zajednica i Ustav bivše SFRJ su udarili temelje građanskoj BiH. Plastično nam je pokazano kojim putem trebamo ići.
Legalne vlasti RBiH su se popišale na te temelje i pristale na sve da se agresija na BiH pretvori u sukob tri zaraćene strane.

Jednostavno, od 1992. nemamo pojma za kakvu se državu borimo. 2015. polako saznajemo da bi se trebali zalagati za neku bošnjačku državu, jer je, kao multikulturalizam crkao, a nama su kasno javili. :-)

Sumirano - građansko uređenje smo pokopali, a da nikad nismo ni pokušali ostvariti isto. Sad je fazon naći krivca za to, jer mi naravno nismo ni najmanje krivi.
BAK-eV
Posts: 2647
Joined: 17/10/2012 18:53

#48237 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by BAK-eV »

pemanapemani wrote:
Dobro, i kakve to ima veze sa sjedanjem za pregovarački stol sa teroristima i fašistima?

Da nismo sjeli, VRS i HVO bi bili nemilosrdni, a ovako su poštovali Ženevsku konvenciju? :-)
Blasfemija.

Međunarodna zajednica i Ustav bivše SFRJ su udarili temelje građanskoj BiH. Plastično nam je pokazano kojim putem trebamo ići.
Legalne vlasti RBiH su se popišale na te temelje i pristale na sve da se agresija na BiH pretvori u sukob tri zaraćene strane.

Jednostavno, od 1992. nemamo pojma za kakvu se državu borimo. 2015. polako saznajemo da bi se trebali zalagati za neku bošnjačku državu, jer je, kao multikulturalizam crkao, a nama su kasno javili. :-)

Sumirano - građansko uređenje smo pokopali, a da nikad nismo ni pokušali ostvariti isto. Sad je fazon naći krivca za to, jer mi naravno nismo ni najmanje krivi.
I Hrvatska je pregovarala sa SAO (primirje, Z4 plan itd)
Helem nejse nevazno.

Da nisu Bosnjaci prodali imoviu, danas bi imali vlast u Srebrenici, Rogatici, Vlasenici, Zvorniku, Foci, Prijedoru, Bratuncu, neke MZ u Janji, Bos. Novom, Doboj bi bi bio nas isto ...

Sve to bi se sad moglo iskoristiti, proglasiti republicki MUP, poslati policiju u ove gradove i gotova je RS.

Pa opet nije kasno, ali pod uslovom, da Bosnjaci idu na Bosnu kao nacionalnu drzavu Bosnjka ili kao kompromis normalno centralizovana drzava.
pemanapemani
Posts: 6065
Joined: 09/09/2008 15:12

#48238 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by pemanapemani »

BAK-eV wrote:
pemanapemani wrote:
Dobro, i kakve to ima veze sa sjedanjem za pregovarački stol sa teroristima i fašistima?

Da nismo sjeli, VRS i HVO bi bili nemilosrdni, a ovako su poštovali Ženevsku konvenciju? :-)
Blasfemija.

Međunarodna zajednica i Ustav bivše SFRJ su udarili temelje građanskoj BiH. Plastično nam je pokazano kojim putem trebamo ići.
Legalne vlasti RBiH su se popišale na te temelje i pristale na sve da se agresija na BiH pretvori u sukob tri zaraćene strane.

Jednostavno, od 1992. nemamo pojma za kakvu se državu borimo. 2015. polako saznajemo da bi se trebali zalagati za neku bošnjačku državu, jer je, kao multikulturalizam crkao, a nama su kasno javili. :-)

Sumirano - građansko uređenje smo pokopali, a da nikad nismo ni pokušali ostvariti isto. Sad je fazon naći krivca za to, jer mi naravno nismo ni najmanje krivi.
I Hrvatska je pregovarala sa SAO (primirje, Z4 plan itd)
Helem nejse nevazno.

Da nisu Bosnjaci prodali imoviu, danas bi imali vlastu u Srebrenici, Rogatici, Vlasenici, Zvorniku, Foci, Prijedoru, Bratuncu, neke MZ u Janji, Bos. Novom, Doboj bi bi bio nas isto ...

Sve to bi se sad moglo iskoristiti, proglasiti republicki MUP, poslati policiju u ove gradove i gotova je RS.

Pa opet nije kasno, ali pod uslovom, da Bosnjaci idu na Bosnu kao nacionalnu drzavu Bosnjka ili kao kompromis normalno centralizovana drzava.
Super, samo vrijeme je da to neko jasno objavi, pa da ja kao Bosanac, kojem je BiH prioritet, a nisam musliman znam šta mi je činiti.

Možda bih onda, kao ti i slični, otišao u Švedsku i od tamo palamudio o budućnosti BiH.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#48239 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Tomahawk11 »

pemanapemani wrote:
Tomahawk11 wrote:
Opet, kako je to uspjelo Kosovu sa 90% muslimana, Makedoniji sa 30% i CG sa 20%?
Zaboravljas da u Makedoniji i CG nisu u vecini.
Kosovu je uspjelo zbog nekih drugih faktora.
Mi smo zaista specificna drzava gdje imas tri vecinska naroda, s blagom vecinom Bosnjaka.
Ne drzim tu teoriju islamske drzave u Evropi. Stvar je sto se pitaju i oni drugi, a i treci. Onda imas pat poziciju. Uvijek nekom nesto ne odgovara.
HV nije pregovarala sa vojskom tzv. RSK, UCK nije pregovarala sa vojskom Jugoslavije, CG nije pregovarala sa Srbijom oko referenduma o nezavisnosti, Makedonija nije pregovarala sa Srbijom oko referenduma. Slovenija nije pregovarala sa tadašnjom Jugoslavijom oko referenduma.
Tacno tako su se odvijale stvari, ali....
Jedino su vlasti RBiH bile pametne i fašiste postavili kao ravnopravnu stranu.
Sta se moglo drugacije? Sjeti se pocetka rata, jedinica TO? Cudo je da smo i zivi ostali kako je sve pocelo. Organizacija nula, vojske nikako, oruzja isto tako, i sad smo kao trebali da postavljamo uslove?! Ma postavices mantrak, bila je borba za zivu glavu. Do one ofanzive, kad zapad vidje da je vrag odnio salu i stopirase.
Mi smo samo krivi sto smo bili previse Jugosloveni. Neka, nece kod nas, bratstvo i jedinstvo, dzabe otvoreni pozivi na linc od strane Karadzica. Pa nas iznenadi ko snijeg u februaru.

Dobro, i kakve to ima veze sa sjedanjem za pregovarački stol sa teroristima i fašistima?

Da nismo sjeli, VRS i HVO bi bili nemilosrdni, a ovako su poštovali Ženevsku konvenciju? :-)
Blasfemija.

Međunarodna zajednica i Ustav bivše SFRJ su udarili temelje građanskoj BiH. Plastično nam je pokazano kojim putem trebamo ići.
Legalne vlasti RBiH su se popišale na te temelje i pristale na sve da se agresija na BiH pretvori u sukob tri zaraćene strane.

Jednostavno, od 1992. nemamo pojma za kakvu se državu borimo. 2015. polako saznajemo da bi se trebali zalagati za neku bošnjačku državu, jer je, kao multikulturalizam crkao, a nama su kasno javili. :-)

Sumirano - građansko uređenje smo pokopali, a da nikad nismo ni pokušali ostvariti isto. Sad je fazon naći krivca za to, jer mi naravno nismo ni najmanje krivi.
Ko je inicirao to sjedanje za pregovaracki stol?
Ne tvrdim da se ista postovalo, dapace. No, u trenutku ofanzive, receno je: stop. Koje smo opcije imali?
Jesmo li mi mogli nastaviti ofanzivu kad je zapad rekao nema dalje? Ne pricam o '92. nego o '95.
Bosnjacku drzavu? U kojim okvirima? Sarajevo, Zenica, Tuzla? Pih.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#48240 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Tomahawk11 »

I da zavrsimo, ode u debeli off, a tema je o PreCjedniku. Ima drugih, relevantnijih tema o ovom pitanju.
No, mislim da je to mlacenje prazne slame. Trazenje krivca za nesto sto se desilo i od cega imamo posljedice i dan danas je nista drugo do to.
pemanapemani
Posts: 6065
Joined: 09/09/2008 15:12

#48241 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by pemanapemani »

Tomahawk11 wrote:






Ko je inicirao to sjedanje za pregovaracki stol?
Ne tvrdim da se ista postovalo, dapace. No, u trenutku ofanzive, receno je: stop. Koje smo opcije imali?
Jesmo li mi mogli nastaviti ofanzivu kad je zapad rekao nema dalje? Ne pricam o '92. nego o '95.
Bosnjacku drzavu? U kojim okvirima? Sarajevo, Zenica, Tuzla? Pih.

Ko je inicirao?

Uzmi jednu sedmicu svog života i promisli šta je sve u njoj bilo "inicirano"?
Niko te ne može natjerati na nešto, ako ti to ne želiš. Posebno, ako to neće promijeniti ponašanje prema tebi.

Ponavljam, da li su VRS i HVO bili blaži u svojim ratnim pohodima zbog pregovaranja sa terorističkim političkim strukturama?
Ili obratno, da li bi bili žešći u svom zločinačkom djelovanju da se nije sa njima pregovaralo?

Da bi mogli riješiti posljedicu, prvo moramo dobro istražiti uzrok.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#48242 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Tomahawk11 »

pemanapemani wrote:
Tomahawk11 wrote:






Ko je inicirao to sjedanje za pregovaracki stol?
Ne tvrdim da se ista postovalo, dapace. No, u trenutku ofanzive, receno je: stop. Koje smo opcije imali?
Jesmo li mi mogli nastaviti ofanzivu kad je zapad rekao nema dalje? Ne pricam o '92. nego o '95.
Bosnjacku drzavu? U kojim okvirima? Sarajevo, Zenica, Tuzla? Pih.

Ko je inicirao?

Uzmi jednu sedmicu svog života i promisli šta je sve u njoj bilo "inicirano"?
Niko te ne može natjerati na nešto, ako ti to ne želiš. Posebno, ako to neće promijeniti ponašanje prema tebi.

Ponavljam, da li su VRS i HVO bili blaži u svojim ratnim pohodima zbog pregovaranja sa terorističkim političkim strukturama?
Ili obratno, da li bi bili žešći u svom zločinačkom djelovanju da se nije sa njima pregovaralo?

Da bi mogli riješiti posljedicu, prvo moramo dobro istražiti uzrok.
Inicirao je zapad. Rekao je dosta, sad sjedate da se dogovarate.
Isto kao sto je inicirao i raspad Jugoslavije. To sto smo ga mi ponajvise popusili u tom raspadu, jbg, kolateralna steta.
Nece te natjerati. Navesce te da sam uradis ono sto zele. Tako su naveli Milosevica, Karadzica, Mladica....a kolac koji se nudio je bio i vise nego primamljiv ;-)
Naivno je misliti da je nasa sudbina bila u nasim rukama. Nikad nije ni bila. Nije danas, nije ni '92., a bgm ni '95.
oakville
Posts: 1901
Joined: 27/10/2013 08:49

#48243 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by oakville »

arzuhal wrote:Još samo da nam Srbi, uz malu ali nesvjesnu pomoć Bošnja, formiraju državno ministarstvo poljoprivrede i ministarstvo obrazovanja, kulture i sporta na nivou BiH (ministarstvo policije će biti u narednoj fazi euoratlanskih integracija, al' kad je nešto nužno onda se mora, džaba je...), pa će nam VM djelovat k'o prava vlada :mrgreen:
Pravljenje tih tzv. državnih ministarstava za ovo, ono, nove frizure i ostalo će polučiti isti rezultat ko i pravljenje SIPE, uprave za indirektno oporezivanje, itd itd. Neki budući Dragan Čavić, ministar poljoprivrede na nivou tzv "državnih institucija" će pregovarati o grantovima i ostalim, i uz pomoć svojih 60 uposlenika od čega 40 srba i preostalih portira bošnjaka i stručnih hrvatskih saradnika, dogovoriti jedan jači grant sa EU od kojeg granta će 60 posto otići u RS, jer je tamo većina poljoprivredne proizvodnje :-)

Rezultat će biti sličan ovome
Danas je u Banja Luci održan je sastanak između ministra sigurnosti BiH Dragana Mektića, ministra unutrašnjih poslova Republike Srpske Dragana Lukača, direktora SIPA-e Perice Stanića i direktora Policije RS Gojka Vasića.
Nejse, nastavlja se koordinacija :mrgreen:
oakville
Posts: 1901
Joined: 27/10/2013 08:49

#48244 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by oakville »

Tomahawk11 wrote:I da zavrsimo, ode u debeli off, a tema je o PreCjedniku. Ima drugih, relevantnijih tema o ovom pitanju.
No, mislim da je to mlacenje prazne slame. Trazenje krivca za nesto sto se desilo i od cega imamo posljedice i dan danas je nista drugo do to.
Ma to je sve prošlost i nebitno, samo sumiraj, izvuci pouku i nastavi dalje. Ali kako ćeš dalje kad bošnje za srbe i hrvate prave "zajedničku državu" na svojim ledjima? Nidje veze :-)
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#48245 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Tomahawk11 »

oakville wrote:
Tomahawk11 wrote:I da zavrsimo, ode u debeli off, a tema je o PreCjedniku. Ima drugih, relevantnijih tema o ovom pitanju.
No, mislim da je to mlacenje prazne slame. Trazenje krivca za nesto sto se desilo i od cega imamo posljedice i dan danas je nista drugo do to.
Ma to je sve prošlost i nebitno, samo sumiraj, izvuci pouku i nastavi dalje. Ali kako ćeš dalje kad bošnje za srbe i hrvate prave "zajedničku državu" na svojim ledjima? Nidje veze :-)
Jbg, ne ide, tacno.
Sumirao sam davno, ali svima na politickoj sceni odgovara ova pat pozicija.
A ti, narode, pasi travu.
oakville
Posts: 1901
Joined: 27/10/2013 08:49

#48246 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by oakville »

Tomahawk11 wrote:
oakville wrote:
Tomahawk11 wrote:I da zavrsimo, ode u debeli off, a tema je o PreCjedniku. Ima drugih, relevantnijih tema o ovom pitanju.
No, mislim da je to mlacenje prazne slame. Trazenje krivca za nesto sto se desilo i od cega imamo posljedice i dan danas je nista drugo do to.
Ma to je sve prošlost i nebitno, samo sumiraj, izvuci pouku i nastavi dalje. Ali kako ćeš dalje kad bošnje za srbe i hrvate prave "zajedničku državu" na svojim ledjima? Nidje veze :-)
Jbg, ne ide, tacno.
Sumirao sam davno, ali svima na politickoj sceni odgovara ova pat pozicija.
A ti, narode, pasi travu.
Čuj šta ćeš pa okreni pjesmu. Ako ti srbi kažu mi smo zato da OHR ode, i ti se tome pridruži - OHR je tu samo da štiti republiku srpsku i producira vještačke krize. Ako traže ukidanje sipe, tužilaštva, suda bih i kažu da su to nametnute institucije blabla - pa ukini ih i ćao. To su svakako institucije u kojima je 60 posto srpskih kadrova.

Uglavnom vrati se na izvorni dejton (što srbi i traže) armiju fbih i sve ostalo. Više je države bilo nakon rata nego danas. Ovako hraniš sebi neprijatelje.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#48247 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Tomahawk11 »

Ima ti u tome istine, ali....recimo Centralna Banka, zamisli da je to na nivou BiH, to bi bio haos, jedni bi htjeli ovako, drugi onako, daj da stampamo jos, koliko kome onda ide....
Mada nije rijesenje ni ovaj 20-godisnji protektorat, al sve i da odu stranci, najvise sto mozemo je ponovo za vratove.
Jebo vise i to, zivot prodje u belajima.
oakville
Posts: 1901
Joined: 27/10/2013 08:49

#48248 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by oakville »

Tomahawk11 wrote:Ima ti u tome istine, ali....recimo Centralna Banka, zamisli da je to na nivou BiH, to bi bio haos, jedni bi htjeli ovako, drugi onako, daj da stampamo jos, koliko kome onda ide....
Mada nije rijesenje ni ovaj 20-godisnji protektorat, al sve i da odu stranci, najvise sto mozemo je ponovo za vratove.
Jebo vise i to, zivot prodje u belajima.
Centralna banka je u Dejtonu ko i Ustavni sud (koji nema nikakvog značaja), kao i povratak izbjeglica (kost bačena bošnjačkim političarima da lakše narodu prodaju dejton). Za centralnu banku se ne sekiraj, to je odsad pa zauvijek u rukama stranaca i njemačke banke (i hvala bogu što je tako).
User avatar
skupljac_zeljeza
Posts: 10266
Joined: 12/10/2014 01:12

#48249 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by skupljac_zeljeza »

glockov kolac wrote:A stvarno gdje je Dzevad G.? Nigdje frajera a ljuti boj se bije za slobodu republike referendumske?
Čita Dževad grafite jer se u knjige nešto ne razumije. Na fasadi zgrade Katoličke gimnazije u centru Banjaluke jutros je osvanuo grafit:

Image
User avatar
arzuhal
Posts: 20825
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#48250 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by arzuhal »

oakville wrote:
arzuhal wrote:Još samo da nam Srbi, uz malu ali nesvjesnu pomoć Bošnja, formiraju državno ministarstvo poljoprivrede i ministarstvo obrazovanja, kulture i sporta na nivou BiH (ministarstvo policije će biti u narednoj fazi euoratlanskih integracija, al' kad je nešto nužno onda se mora, džaba je...), pa će nam VM djelovat k'o prava vlada :mrgreen:
Pravljenje tih tzv. državnih ministarstava za ovo, ono, nove frizure i ostalo će polučiti isti rezultat ko i pravljenje SIPE, uprave za indirektno oporezivanje, itd itd. Neki budući Dragan Čavić, ministar poljoprivrede na nivou tzv "državnih institucija" će pregovarati o grantovima i ostalim, i uz pomoć svojih 60 uposlenika od čega 40 srba i preostalih portira bošnjaka i stručnih hrvatskih saradnika, dogovoriti jedan jači grant sa EU od kojeg granta će 60 posto otići u RS, jer je tamo većina poljoprivredne proizvodnje :-)

Rezultat će biti sličan ovome
Danas je u Banja Luci održan je sastanak između ministra sigurnosti BiH Dragana Mektića, ministra unutrašnjih poslova Republike Srpske Dragana Lukača, direktora SIPA-e Perice Stanića i direktora Policije RS Gojka Vasića.
Nejse, nastavlja se koordinacija :mrgreen:
Šteta je samo što RS nema nekog svog Marka Đurića koji bi, na susret Mektića i Lukača, uzviknuo: Ovo je pobjeda od 3:0 za Republiku Srpsku! Primorali smo institucije zajedničkih organa da uvaže naš zahtjev i pristanu, promptno, da sjednu da pregovaramo o procedurama,
naš zahtjev o jačanju borbe protiv terorizma je takođe uvažen i to još jedan razlog zašto je SIPA odmah došla da pregovaramo o budućoj saradnji,
i ono treće.


Kako god okreneš RS je izvojevala, kao i uvijek dosad, pobjedu, vodeći jednu mudru, državotvornu, srpsku politiku, te preveslavši Bošnjake i njihov politički interes.

Srbi provode svoj tajni plan jačanja države Bosne i Hercegovine za što im je Republika Srpska poslužila samo kao izgovor koju koriste kao trojanskog konja da se što više infiltriraju u državne institucije i osnaže državni aparat, dammit! To im, pored urođene političke snalažljivosti i visprenosti, umnogome olakšava i bošnjačko sljepilo... :cry:
Locked