Milorad Dodik ALL ABOUT

Locked
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#48201 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by kamen spoticanja »

skupljac_zeljeza wrote:
Tipicoti wrote: ... jos malo pa Dodo pali sa familijom za Beograd.
Neće još. :wink:

Image
Hoce hoce
vrlo uskoro ce biti na pretragama na VMA zbog stitne zljezde ili neceg slicnog...
u medjuvremenu zaplatit ce tegetlija i integral inzinjering...ili neko drugi ko je cuvao teglu s medom
User avatar
Danguba
Posts: 15923
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#48202 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Danguba »

Image

PreCednik do zadnjeg mupovca. :thumbup:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#48203 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Tomahawk11 »

Tako je, PreCjednice, reci im! Hoce nekakvu veliku tzv. BiH, e pa nece da moze!
Samo ostro i na prvu! :oops:
User avatar
arzuhal
Posts: 20825
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#48204 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by arzuhal »

Milorad Dodik, o Sporazumu o klimatskim promjenama u Parizu: "Republika Srpska nije pozvana na potpisivanje Sporazuma i zato ga institucije Republike Srpske neće ni provoditi, neka ga okače mačku o rep!"

Image
User avatar
skupljac_zeljeza
Posts: 10267
Joined: 12/10/2014 01:12

#48205 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by skupljac_zeljeza »

Image
Image
User avatar
skupljac_zeljeza
Posts: 10267
Joined: 12/10/2014 01:12

#48206 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by skupljac_zeljeza »

Tamam se zagužvalo i odjednom.....rata neće biti. :roll:

Image
User avatar
arzuhal
Posts: 20825
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#48207 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by arzuhal »

skupljac_zeljeza wrote:Tamam se zagužvalo i odjednom.....rata neće biti. :roll:

Image
Vele da je Mektić rek'o Lukaču kako će oko 50 Srba trenutno optuženih za ratne zločine, kojima je Sud BiH odredio posebne mjere nadzora koje treba vršiti MUP RS-a, biti onda zadržano u pritvorskoj jedinici Suda BiH jer MUP RS neće da sarađuje, pa neka onda objašnjava to porodicama optuženih i cijeloj RS, Lukač odmah rek'o: Hajmo sjest k'o ljudi pa se dogovorit...
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#48208 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by mO k3 »

cek sada ne kontam ....
SIPA drzavna institucija koja slusa naredbe sudske vlasti i sporovodi ih u djela , jeli tako?
SAda ne kontam sta to SIPA ima da dogovara i da se stavlja iznad sudske vlasti ... ili samo ja to pogresno razumio

jesam li u ovome trenutku pobrko loncice ..??
User avatar
mayab
Posts: 30850
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#48209 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by mayab »

:lol:
Image

Dodik je rekao da se uporno nastojalo i nastoji urušiti autoritet institucije predsjednika Republike.



"Vidimo urušavanje Vlade Republike Srpske kad opozicija iz nekog trivijalnog razloga, uprkos činjenici da postoji izborni legitimitet i većina u Vladi, uvijek kao uvrijeđeno dijete nalazi nešto pa im ne valjaju Željka Cvijanović i Nenad Stevandić i stalno napuštaju sjednice Narodne skupštine", rekao je Dodik novinarima u Novom Gradu.



On je napomenuo da je od ranije poznat plan rušenja koji sadrži pet najvažnijih institucija Srpske - institucije predsjednika Republike, Vlade, Narodne skupštine, Policije i Radio-televizije Republike Srpske.



"Predsjednika u kontinuitetu napadaju, Vladu osporavaju, Narodnu skupštinu zaobilaze na važnim pitanjima, Radio-televiziju Republike Srpske u kontinuitetu osporavaju, Policija je bila mirna do slučaja u Novom Gradu. Čekali smo gdje će početi da osporavaju i policiju", rekao je Dodik.



Predsjednik Srpske ističe da je policiju "trebalo poniziti, dovesti u poziciju da bude bačena na zemlju", čime je napadnuto svih pet institucija.



"U tome učestvuju neke strane ambasade u BiH, mi znamo koje, takozvani nevladin sektor - međunarodni i domaći i dio političkih snaga iz Republike Srpske", izjavio je Dodik.

Prema njegovim riječima, osporavanja mogu da budu legitimna, ako su politička, a na sve što je izvan zakona biće reagovano.



Podsjećamo, portal "Iskra" juče je objavio Plan za rušenje vlasti u Republici Srpskoj, koji su sačinili stranci, a koga opozicija treba da se pridržava.



Famozni "Plan za rušenje aktuelne vlasti u Republici Srpskoj", čiji se dijelovi svako malo pojave u nekom mediju, napisala je aktuelna vlast u Republici Srpskoj, tvrdi novinar Slobodan Vasković, pozivajući se na povjerljive izvore. Vasković tvrdi da je "plan" sačinio paraudbaški vrh, na čijem je čelu Predrag Ćeranić. Uz njega je i gomila istih takvih netalentovanih, ali vrlo opasnih i ubilačkih poluinteliganata, koje je Milorad Dodik promovisao u “Čuvare Ustavnog poretka RS”.



Predsjednika RS Milorada Dodika već godinama ruše razni centri moći, a ako hronološki poredamo sve dosadašnje teorije vladajuće garniture spisak je krajnje šarolik – rušili su ga iz Minhena, Budimpešte, Beograda, Sarajeva, Doboja, Bijeljine…, rušili ga opozicionari, stranci, borci, novinari, studenti…



U januaru 2013. Dodik je u medijima nastupao sa pričom kako u RS pristižu milioni maraka „da bi se spremilo neko ‘proljeće’“, čiji je cilj njegovo uklanjanje s političke scene i oduzimanje nadležnosti RS.



Pojedini mediji su potom objavljivali kako je “na jednoj konferenciji u Minhenu razgovarano o slamanju RS i to na način da se sa pozicije predsjednika ukloni Milorad Dodik”.



Iznesene su teze kako rušenje Dodika ne samo da odgovara međunarodnoj zajednici već i Srbiji, čiji lideri strahuju od njegove moći.



U februaru 2014. Dodik u medijima ističe da je plan bio da se “protesti iz FBiH prošire na cijelu Srpsku, što su prihvatile opozicione partije predvođene SDS-om i PDP-om”.



- SDS je učestvovao u globalnoj pripremi haosa u Srpskoj i BiH. Ta stranka je faktor nestabilnosti – ocijenio je tada Dodik te naglasio da su stranci nezadovoljni situacijom u BiH i da žele da sruše jaku vlast u Srpskoj i centralizaciju BiH.



Početkom marta 2014. u Glasu Srpske izlazi tekst pod naslovom “Planirali paljenje “BORS-a” i Uprave Istočno Sarajevo”.



Tada je istaknuto da su pripadnici udruženja građana “Slobodna Republika” i “Oštra nula” planirali prilikom protesta, koje je 28. februara u Banjaluci organizovalo udruženje “Veterani Republike Srpske”, upad u prostorije Boračke organizacije Srpske (BORS) i njihovo demoliranje i paljenje.



Početkom marta 2014. u Glasu Srpske izlazi tekst, koji je bio i centralni na naslovnoj strani, sa naslovom “Planirali paljenje “BORS-a” i Uprave Istočno Sarajevo”.



Tada je istaknuto da su pripadnici udruženja građana “Slobodna Republika” i “Oštra nula” planirali prilikom protesta, koje je 28. februara u Banjaluci organizovalo udruženje “Veterani Republike Srpske”, upad u prostorije Boračke organizacije Srpske (BORS) i njihovo demoliranje i paljenje.



Dalje je navedeno da je policija Srpske blagovremenim reagovanjem spriječila taj incident. Prije pokušaja napada na prostorije BORS-a u Banjaluci, plan je bio da se nasilne demonstracije iz Sarajeva, koje su eskalirale 7. februara, odmah na početku prenesu u Istočno Sarajevo i to paljenjem zgrade Administrativnog centra ovog grada.



Navedeno je i da su predstavnici ova dva udruženja prije protesta u Banjaluci, u selu Petrovo kod Prijedora danima pokušavali da organizuju i dolazak na proteste poljoprivrednika na mehanizaciji, ali da im to nije uspjelo. Akcija nasilnih protesta, odnosno njihovo prenošenje iz FBiH u Srpsku, bila je dobro organizovana, a udar na Srpsku je planiran na relaciji Beč – Tuzla – Banjaluka, prenosili su tada mediji.



- Novac je išao preko jednog biznismena iz Bijeljine, za čije je djelovanje od pristiglih 1,1 miliona KM otišlo 800.000 KM, a za rad 'Slobodne Republike' 300.000 KM”. Članovi “Slobodne Republike” su još u septembru prošle godine pripremili veliki broj guma koje su namjeravali da pale tokom protesta, ali nisu imali priliku da ih upotrijebe i to planiraju da urade na narednim demonstracijama. Pokušaj prenosa nasilnih demonstracija iz Sarajeva desio se u vrijeme kada je ministar MUP RS Radislav Jovičić posjetio Istočno Sarajevo. Taj plan je išao preko “Slobodne Republike” i “Oštre nule”, a bilo je isplanirano da demonstranti iz Sarajeva dođu u Istočno Sarajevo iz dva pravca i to je spriječeno pošto je informacija stigla policiji na vrijeme. U Bijeljini su, kako se navodi, dvojica poznatih javnih radnika pokušala da organizuju nasilne proteste, ali nisu ni približno uspjeli u svojim planovima i organizaciji.



U martu 2014. bivši potpredsjednik RS Emil Vlajki iznosi tvrdnje o “narančastoj revoluciji“, koja ima za cilj “rušenje predsjednika RS Milorada Dodika“, a istu teoriju je ponavljao u dužem vremenskom periodu.



- “Narančasta revolucija” je u punom tijeku. Mora se priznati, da se ona mnogo preciznije odvija nego prilikom skidanja Miloševića.



U avgustu 2014. Dodik ističe da “neki stranci posredstvom nevladinog sektora stvaraju na Palama, u Doboju, Bijeljini i Banjaluci centre iz kojih bi neposredno poslije izbora, tvrdnjama da će izbori biti pokradeni, pokušali da destabilizuju postizbornu situaciju i izazovu nezadovoljstvo i atmosferu javne pobune”.



Dodik je rekao da ti stranci “jednostavno ne mogu da se pomire s tim da njegova politička opcija pobijedi, jer je ona previše okrenuta zaštiti statusa Republike Srpske, a oni to ne žele”.



“Mi znamo i imena stranaca koji to rade, pratimo njihove dolaske iz centara regiona, znamo način na koji rade i ljude sa kojima to pripremaju”, govorio je Dodik pozivajući se na saznanja bezbjednosnih službi Srpske.



Pažnju medija i javnosti posebno je izazvao u avgustu 2014. potpredsjednik SNSD-a Nikola Špirić kada je tvrdio da su “pojedini krugovi iz međunarodne zajednice podijelili značke određenim ljudima u RS i BiH kako bi potpomogli dolazak opozicije na vlast”.



Prema njegovim riječima, značke su predstavljale evidenciju ljudi koji se nalaze na platnim spiskovima, čiji je zadatak da u naznačeno vrijeme pokrenu aktivnosti koje se od njih traže.



- Neko je podijelio značke da bi imao ljude na evidenciji i kad ih pozove da su u akciji. Kakvu gazda kaže. Ako kaže da se ljube na ulici, ljubiće se na ulici. Ako kaže šutajte se nogama, šutaće se nogama, primili su pare za to. Ako kaže pljuj nekog iz vlasti ili opozicije, oni će pljuvati – govorio je tada Špirić.



Svoje tvrdnje da predstavnici međunarodne zajednice dijele značke pomoću kojih kontrolišu grupe unutar BiH s ciljem diskreditacije vlasti Špirić je ilustrovao refrenom poznate pjesme Miloša Bojanića “Tako, tako, samo tako”.



“Kad im međunarodni gazda kaže ‘tako, tako, samo tako…’, takva vam je to značka, ostani pored zgrade da ne budeš sam. Zapali što više, pričaj da je ta borba isplativa i da će doći strane investicije”, rekao je tada Špirić.



U aprilu 2015. Dodik je rekao – Ja sam meta urote, Amerikanci me žele ukloniti, i dodao da se njegova vlast u RS želi srušiti kao i što se 90-ih rušio Miloševićev režim. A “urotnički centar” je isti kao i prije – Budimpešta.



- Budimpešta je centar koji se ponovo aktivirao, centar koji su Amerikanci stvorili i otvorili da okupe navodno “domaće snage” koje trebaju izvršiti neke svoje zadatke. Sada SAD želi mene ukloniti s vlasti – rekao je Dodik te podsjetio kako je u Budimpešti bilo sjedište koje je okupilo predstavnike “Otpora” kada je rušena vlast Slobodana Miloševića.



Uvjeren je da su novi srpski politički zvaničnici u Sarajevu upravo produkt “budimpeštanske priče”.



U junu smo imali priliku čitati da su glavne mete ofanzive iz Londona povodom srebreničke rezolucije RS i lično njen predsjednik Dodik. Ovim se, prema tadašnjem pisanju medija, Britanija pridružila Njemačkoj i Americi, koje su već pokrenule svoje akcije za slabljenje Srpske i Dodika.



U avgustu ove godine Dodik ističe da je priča u vezi sa novim zakonom o radu ispolitizovana te navodi teoriju po kojoj je odlazak predstavnika Sindikata Srpske u Federaciju “podrška buntu i pokušaj legalizacije da se iz Federacije u Republiku Srpsku pošalju desetine autobusa radi organizovanja nemira u Srpskoj”.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#48210 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Tomahawk11 »

Sta radi ova izdajica Lukac, prvo je stub odbrane PreCjednika, sad se dogovara sa ovim MetKicem :shock: :oops:
Vrijeme je da se aktivira Dzevad....PreCjednice, pustaj ga s lanca, ovo je otvorena izdaja! :mrgreen:
glockov kolac
Posts: 1454
Joined: 30/04/2011 15:53

#48211 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by glockov kolac »

A stvarno gdje je Dzevad G.? Nigdje frajera a ljuti boj se bije za slobodu republike referendumske?
oakville
Posts: 1901
Joined: 27/10/2013 08:49

#48212 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by oakville »

Kad god nestaje novca medju srbijanskom dijasporom u BiH uvijek se ponavlja isti scenario:
1. Fola napadni tzv "državne" institucije.
2. Pozovi na "dijalog i koordinaciju", tu priskače u pomoć i MZ koja kao "jača državne institucije" kroz "koordinaciju"
3. Zaposli 60% srba u tzv državnim institucijama, agencijama za istraživanje ruda i gubljenje vremena, podijeli prihode i vanjske grantove iz novonastale državne institucije po omjeru stanovništva 2:1 u korist federacije naspram rs-a, omjer koji nikako nije ogledalo ekonomskog doprinosa koji je 5:1 u korist federacije (izuzetak je podijela PDV-a gdje su bošnjaci pokazali zavidan nivo razumjevanja problematike :)

Zato se lijepo treba vratiti na izvorni dejton, jer je jedini način kako izlaziš na kraj sa srpskom politikom uvijek isti - ako su srbi "protiv" nečega, odmah to prihvati. Ako traže vraćanje nadležnosti, odman to i uradi. Kiparsko rješenje nije loše ako si na južnom Kipru, ne valja ako si na Sjevernom :D Samo se nadati da više nema ovih ljubitelja tzv. državnih institucija koji hoće da "nastave jačati BiH na evropskom putu," pošto takvi najviše novca stavljaju u džep srba, praksa koju treba prekinuti :mrgreen: P]ošto je trenutno u modi folirantski "napad na SIPU i tzv. Tužilaštvo i Sud BiH" (koji su svakako institucije skroz pod srpskom kontrolom), onda i tu želju treba ispuniti jer od tih tzv. institucija na nivou BiH svakako nije bilo koristi, osim što su skupa sa sjedištem uprave za indirektno oporezivanje, IDEE-a, budućeg "apelacionog suda BiH" :lol: i ostalih zgrada doprinjele punom upošljavanju u Banja Luci i Ist.Sarajevo i predale srbima sve informacije o BiH pod kontrolu. Genijalna bošnjačka strategija izgradnje "zajedničke države" :mrgreen:

Finansijska i svaka druga koordinacija između srpskih policijskih snaga na nivou tzv. BiH i RS-a je iz dana u dan jača i jača :D

http://www.klix.ba/vijesti/bih/nakon-in ... /151213066

A postignuta je i puna zaposlenost srpskih kadrova na svim nivoima
Danas je u Banja Luci održan je sastanak između ministra sigurnosti BiH Dragana Mektića, ministra unutrašnjih poslova Republike Srpske Dragana Lukača, direktora SIPA-e Perice Stanića i direktora Policije RS Gojka Vasića.
Dok je bošnjaka i njihove ljubavi prema tzv. državnim institucijama, srbi ne moraju brinuti o nezaposlenosti. :mrgreen:
User avatar
sinuhe
Posts: 12589
Joined: 03/06/2011 11:33

#48213 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by sinuhe »

To je i Ivanic rekao nakon izbora da Srbi zapravo vladaju Bosnom i Hercegovinom.
oakville
Posts: 1901
Joined: 27/10/2013 08:49

#48214 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by oakville »

I bio je u pravu. Em etnički čistih 50% teritorije, em kontrola nad svim stvarima od policije (ove SIPe koja je kao neka policija rs-a s radnim obavezama u federaciji :D ), izdavanja dokumenata, pdv-a itd itd. Genijalne su ove bošnje napraviše srbima ne jednu ekstra državu nego dvije - RS, pa onda i BiH kao srpsku državu. Doduše kanton Sarajevo i još 3-4 druga kantona su autonomni :mrgreen:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#48215 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Tomahawk11 »

oakville wrote:I bio je u pravu. Em etnički čistih 50% teritorije, em kontrola nad svim stvarima od policije (ove SIPe koja je kao neka policija rs-a s radnim obavezama u federaciji :D ), izdavanja dokumenata, pdv-a itd itd. Genijalne su ove bošnje napraviše srbima ne jednu ekstra državu nego dvije - RS, pa onda i BiH kao srpsku državu. Doduše kanton Sarajevo i još 3-4 druga kantona su autonomni :mrgreen:
Jesu vraga, sjeti se upada policije RS klixu ;-)
Da je tako federalna policija upala, recimo, Nezavisnim, zamisli kakvu bi halabuku digao PreCjednik.
oakville
Posts: 1901
Joined: 27/10/2013 08:49

#48216 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by oakville »

Tomahawk11 wrote:
oakville wrote:I bio je u pravu. Em etnički čistih 50% teritorije, em kontrola nad svim stvarima od policije (ove SIPe koja je kao neka policija rs-a s radnim obavezama u federaciji :D ), izdavanja dokumenata, pdv-a itd itd. Genijalne su ove bošnje napraviše srbima ne jednu ekstra državu nego dvije - RS, pa onda i BiH kao srpsku državu. Doduše kanton Sarajevo i još 3-4 druga kantona su autonomni :mrgreen:
Jesu vraga, sjeti se upada policije RS klixu ;-)
Da je tako federalna policija upala, recimo, Nezavisnim, zamisli kakvu bi halabuku digao PreCjednik.
Pa nije potpuna autonomija, vidiš da "sudski sistem" FBiH mora izvršavati zahtjeve policije rs-a. To je u cilju pravljenja zajedničke države :mrgreen:
User avatar
arzuhal
Posts: 20825
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#48217 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by arzuhal »

oakville wrote:
Tomahawk11 wrote:
oakville wrote:I bio je u pravu. Em etnički čistih 50% teritorije, em kontrola nad svim stvarima od policije (ove SIPe koja je kao neka policija rs-a s radnim obavezama u federaciji :D ), izdavanja dokumenata, pdv-a itd itd. Genijalne su ove bošnje napraviše srbima ne jednu ekstra državu nego dvije - RS, pa onda i BiH kao srpsku državu. Doduše kanton Sarajevo i još 3-4 druga kantona su autonomni :mrgreen:
Jesu vraga, sjeti se upada policije RS klixu ;-)
Da je tako federalna policija upala, recimo, Nezavisnim, zamisli kakvu bi halabuku digao PreCjednik.
Pa nije potpuna autonomija, vidiš da "sudski sistem" FBiH mora izvršavati zahtjeve policije rs-a. To je u cilju pravljenja zajedničke države :mrgreen:
Nisu Bošnje napravile Srbima državu, niti je ona takva nastala u ratu, ustvari Srpska Republika Bosna i Hercegovina je nastala 9. januara 1992. godine :mrgreen:
pemanapemani
Posts: 6065
Joined: 09/09/2008 15:12

#48218 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by pemanapemani »

Nema druge, ovo je krunski dokaz da treba odjebati građanski koncept i svim silama krenuti u izgradnju tri etničke (pardon, nacionalne) poludržave.
Građanski koncept šteti Bošnjacima. Isti nikad neće prodisati punim plućima dok imaju vlažne građanske snove :-) :-) .
oakville
Posts: 1901
Joined: 27/10/2013 08:49

#48219 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by oakville »

arzuhal wrote: Nisu Bošnje napravile Srbima državu, niti je ona takva nastala u ratu, ustvari Srpska Republika Bosna i Hercegovina je nastala 9. januara 1992. godine :mrgreen:
Sad više nije "Srpska Republika BiH" već je Bosna i Hercegovina (zvanični naziv) pod srpskom kontrolom na nivou "državnih institucija" uz visok stepen bošnjačke autonomije. :mrgreen:
oakville
Posts: 1901
Joined: 27/10/2013 08:49

#48220 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by oakville »

pemanapemani wrote:Nema druge, ovo je krunski dokaz da treba odjebati građanski koncept i svim silama krenuti u izgradnju tri etničke (pardon, nacionalne) poludržave.
Građanski koncept šteti Bošnjacima. Isti nikad neće prodisati punim plućima dok imaju vlažne građanske snove :-) :-) .
Građanski koncept je zaživio na teritoriji RSa, nakon što su Bošnje i Hrvate uspješno protjerali i za isto nagrađeni od strane građanski orijentiranih Sjedinjenih Država. Pošto je NATO intervenisao da bi se stabilizirala RS, samo je još potreban ulazak u NATO i završili su sve, odnosno RS je pod punom zaštitom svojih stvaralaca. Kao i dosad možemo očekivati da će Bošnje uz masu ustupaka uvesti BiH u NATO :thumbup:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#48221 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Tomahawk11 »

oakville wrote:
pemanapemani wrote:Nema druge, ovo je krunski dokaz da treba odjebati građanski koncept i svim silama krenuti u izgradnju tri etničke (pardon, nacionalne) poludržave.
Građanski koncept šteti Bošnjacima. Isti nikad neće prodisati punim plućima dok imaju vlažne građanske snove :-) :-) .
Građanski koncept je zaživio na teritoriji RSa, nakon što su Bošnje i Hrvate uspješno protjerali i za isto nagrađeni od strane građanski orijentiranih Sjedinjenih Država. Pošto je NATO intervenisao da bi se stabilizirala RS, samo je još potreban ulazak u NATO i završili su sve, odnosno RS je pod punom zaštitom svojih stvaralaca. Kao i dosad možemo očekivati da će Bošnje uz masu ustupaka uvesti BiH u NATO :thumbup:
Realno, i nema se nekih opcija. Eto recimo da ne udjemo u NATO, mislis da ce se nesto promijeniti? Ko god da bude na vlasti u RS, drzace se dosadasnje politike. Dakle, mirnodopskim putem se nece nista zavrsiti, a za rat nema ni snage ni volje.
oakville
Posts: 1901
Joined: 27/10/2013 08:49

#48222 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by oakville »

Ma uće se u NATO, samo dok se rasproda i privatizira tzv. "državna imovina." I NATO će dobiti novog saveznika, RS i BiH pod srpskom kontrolom. Neće srbi moći više pričati da je NATO protiv njih, ljudi im napravili dvije nove države :D
User avatar
arzuhal
Posts: 20825
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#48223 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by arzuhal »

oakville wrote:
arzuhal wrote: Nisu Bošnje napravile Srbima državu, niti je ona takva nastala u ratu, ustvari Srpska Republika Bosna i Hercegovina je nastala 9. januara 1992. godine :mrgreen:
Sad više nije "Srpska Republika BiH" već je Bosna i Hercegovina (zvanični naziv) pod srpskom kontrolom na nivou "državnih institucija" uz visok stepen bošnjačke autonomije. :mrgreen:
Pa to pričam, formalno postoje nekakvi ''entiteti'', ''republika'' i to, a u stvari sve je ovo otadžbina :mrgreen:
oakville
Posts: 1901
Joined: 27/10/2013 08:49

#48224 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by oakville »

arzuhal wrote:
oakville wrote:
arzuhal wrote: Nisu Bošnje napravile Srbima državu, niti je ona takva nastala u ratu, ustvari Srpska Republika Bosna i Hercegovina je nastala 9. januara 1992. godine :mrgreen:
Sad više nije "Srpska Republika BiH" već je Bosna i Hercegovina (zvanični naziv) pod srpskom kontrolom na nivou "državnih institucija" uz visok stepen bošnjačke autonomije. :mrgreen:
Pa to pričam, formalno postoje nekakvi ''entiteti'', ''republika'' i to, a u stvari sve je ovo otadžbina :mrgreen:
E nije tako. Ima RS=potpuna srpska država. A ima i BiH = država pod srpskom kontrolom. Ovo drugo je nezgodnije, valja primati silne plate za toliku kontrolu, ali eto ima dosta bošnjaka pa pune budžet, mora neko platiti tu kontrolu, skup je to sport.
User avatar
arzuhal
Posts: 20825
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#48225 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by arzuhal »

oakville wrote:
E nije tako. Ima RS=potpuna srpska država. A ima i BiH = država pod srpskom kontrolom. Ovo drugo je nezgodnije, valja primati silne plate za toliku kontrolu, ali eto ima dosta bošnjaka pa pune budžet, mora neko platiti tu kontrolu, skup je to sport.
Srbima je to u prirodi, oni su preko vezira upravljali i Osmanskim carstvom, šta je jedan sandžak kao Bosna, pih...
Locked