BHTelecom All About
Moderator: Benq
-
nastavnikhe
- Posts: 214
- Joined: 14/02/2012 14:22
#48176 Re: BHTelecom All About
Da li neko zna koje IPTV Boxove trenutno instalira BH Telecom novim korisnicima Moja TV?
-
zippoo87
- Posts: 19662
- Joined: 13/05/2009 19:04
- Location: TK
#48177 Re: BHTelecom All About
Da ovo sto je kolega napisao me zanimaholowey wrote:logicno, ali je pitanje da li bhtelecom preuzima digitalni signal i bez konverzije salje korisnicima ili kao do sada analogni konvertuje i onda salje korisnicima...zutipatak wrote:IPTV je digitalna tehnologija. Ne postoji analogni signal na IPTV-u.zippoo87 wrote:pitanje za mirzu ili dip ing
zanima me da li je bhtelekom poceo pustati digitalni signal FTVa preko moja tv ?
citam ovamo na temi da je telemah pustio svima ovaj digitalni signal,kojji su pustili prije 1-2 dana pa me zanima da li sada i na moja tv taj digitalni signal,tj. da li njega salju krajnjim korisnicima ?
Zna li neko konkretan odgovor ?
-
The BEN10
- Posts: 7674
- Joined: 19/09/2011 09:03
#48178 Re: BHTelecom All About
Kakva je slika BHT kanala koji nisu HD u odnosu na odgovarajuće kanale na LOL-u ili TM-u?
Podnesoh zahtjev za prelazak na BHT pa da se pripremim na šok.
Podnesoh zahtjev za prelazak na BHT pa da se pripremim na šok.
-
zutipatak
- Posts: 179
- Joined: 26/09/2016 15:32
#48179 Re: RE: Re: BHTelecom All About
Koliko ja znam BHT1 šalje optikom digitalni signal svim većim IPTV/KTV operaterima.zippoo87 wrote:Da ovo sto je kolega napisao me zanimaholowey wrote:logicno, ali je pitanje da li bhtelecom preuzima digitalni signal i bez konverzije salje korisnicima ili kao do sada analogni konvertuje i onda salje korisnicima...zutipatak wrote: IPTV je digitalna tehnologija. Ne postoji analogni signal na IPTV-u.
Zna li neko konkretan odgovor ?
Sent from my LG-H440n using Tapatalk
-
zippoo87
- Posts: 19662
- Joined: 13/05/2009 19:04
- Location: TK
#48180 Re: BHTelecom All About
ovdje pricamo o FTVu,ne BHTu 
neko je napisao da je na telemahu na FTV u osjetno bolja slika od kako su pustili valjda ovaj digitalni signal
neko je napisao da je na telemahu na FTV u osjetno bolja slika od kako su pustili valjda ovaj digitalni signal
-
Ali_G
- Posts: 4674
- Joined: 02/03/2002 00:00
#48181 Re: BHTelecom All About
Kod mene na mojatv ista slika.
Sent from my iPhone using Tapatalk
Sent from my iPhone using Tapatalk
- Del_Boy1
- Posts: 2839
- Joined: 19/01/2013 14:37
- Location: TK
#48182 Re: RE: Re: BHTelecom All About
Na FTV-u se slika popravila još prije mjesec dana( u odnosu na ono kakva je bila prije).zippoo87 wrote:ovdje pricamo o FTVu,ne BHTu
neko je napisao da je na telemahu na FTV u osjetno bolja slika od kako su pustili valjda ovaj digitalni signal
Sent from my E2303 using Tapatalk
- supercali
- Posts: 23942
- Joined: 06/07/2014 12:30
#48183 Re: BHTelecom All About
I kad su ti kopcali vazdusnom mrezom jesi ti kopao ili oni?KvaziExpert wrote:Prikljucak je uvijek bio prikljucna taksa plus materijalni troškovi, kabel i kanal. Meni su, posto sam na selu, spojili vazdusnom mrezom, dodali jos jedan kabel postojecima, pa ce to sve zajedno u zemlju kad budu radili rekonstrukciju.
Sad da li ce oni kopati i naplatiti, ili ces ti, dodje na isto. Ja sam, u firmi u kojoj sam radio prije desetak godina, dogovorio s njima da dodju poloziti kabel cim lik s bagerom iskopa kanal, i tako je i bilo, jer je to 10 minuta posla, pa da on odmah zatrpa. A kroz dan dva su dosli i spojili. A mozda mozes dogovoriti da ti ostave kabel, pa da onaj ko bude kopao i polozi.
- supercali
- Posts: 23942
- Joined: 06/07/2014 12:30
#48184 Re: BHTelecom All About
Ovo me posjeti na jednog jarana koji je isto nekakve kablove trebao do vikendice
I govori mu ovaj iskopaj jedno 500 metara i mi cemo postaviti
Kaze 500 metara u dubinu?
Kad ovaj mu odgovara a tebo vikendica u kini?
I govori mu ovaj iskopaj jedno 500 metara i mi cemo postaviti
Kaze 500 metara u dubinu?
Kad ovaj mu odgovara a tebo vikendica u kini?
-
jarobot
- Posts: 3056
- Joined: 13/06/2016 20:07
#48185 Re: RE: Re: BHTelecom All About
[/quote]zutipatak wrote:Koliko ja znam BHT1 šalje optikom digitalni signal svim većim IPTV/KTV operaterima.zippoo87 wrote: IPTV je digitalna tehnologija. Ne postoji analogni signal na IPTV-u.
Da ovo sto je kolega napisao me zanima
Zna li neko konkretan odgovor ?
Sent from my LG-H440n using Tapatalk
BH telekom dođe optikom do TV kuće ,postavi svoje uređaje ( rutere ,enkodere ) i preuzima direktno signal sa miksete ( SDI ili HDI ) i distribuira AV signal prema centrali koja dalje šelje korisnicima.
Ne šalje RTV kuća telekomima nego telekomi uzimaju signal od tv kuće ne samo BH telekom nego svi ostali imaju isti princip.
Ovo je iz prve ruke ako neko želi mogu slikati kako izgleda od tri provjdera koji uzimaju signal : Bh telekom, Telemah i Telinea ( telinea nema optiku nego koristi wireles na 5 GhZ )....
- fortaleza
- Posts: 6182
- Joined: 05/03/2012 23:16
- Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA
#48186 Re: BHTelecom All About
Jel Student plus paketi te mojCombo paketi spadaju pod prepaid ili postpaid ponudu? Jel se potpisuje ugovor?
Nekom logikom bi to trebalo biti postpaid jer se plaća pretplata na mjesečnoj bazi.
Nekom logikom bi to trebalo biti postpaid jer se plaća pretplata na mjesečnoj bazi.
- Hyperthalamus
- Posts: 682
- Joined: 06/11/2015 21:16
#48187 Re: BHTelecom All About
Potpisuje se ugovor....ali se ponasaju prema tebi kao da si na Ultri...to su paketi sa kombinovanim nacinom placanja.fortaleza wrote:Jel Student plus paketi te mojCombo paketi spadaju pod prepaid ili postpaid ponudu? Jel se potpisuje ugovor?
Nekom logikom bi to trebalo biti postpaid jer se plaća pretplata na mjesečnoj bazi.
- fortaleza
- Posts: 6182
- Joined: 05/03/2012 23:16
- Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA
#48188 Re: BHTelecom All About
Hvala na infu. 
-
made_in_sarajevo
- Posts: 6963
- Joined: 06/05/2013 23:05
#48189 Re: BHTelecom All About
Ako se vec hvalite milionima,idemo prvi i slicno onda barem vasu platformu moja tv web napravite da kad 5000+ ljudi gleda jedan kanal da ne stopa svakih 5min i da ne moram u toku derbija 30 puta refresh pucati pa cekati da ucita opet.
Poslano sa mog SM-N9005 koristeći Tapatalk
Poslano sa mog SM-N9005 koristeći Tapatalk
- wewa
- Posts: 14767
- Joined: 27/05/2010 15:20
- Location: djah na brdu, djah u ravnici
#48190 Re: BHTelecom All About
https://www.bhtelecom.ba/portalnovost+M59d40de8896.htmlkafanski_covjek wrote:moze li ko ovo potvrditi ili demantovati?wewa wrote:vjeruj da ne znamr_faruk wrote:po kojim brzinama?
meni dovoljno za uobicajeno surfanje, viber, youtube...
jel dovoljan bhtelecom kao izvor?
-
r_faruk
- Posts: 4804
- Joined: 20/01/2003 00:00
#48191 Re: BHTelecom All About
nije, uvijek su potrebna dodatna objasnjenja od vise uposlenika telekoma, jer cesto ni oni sami ne znaju sta nude...
- Pauza
- Posts: 780
- Joined: 03/06/2016 11:00
#48192 Re: BHTelecom All About
Zar postoji još neko na telekomu i mojoj tv?

-
jarobot
- Posts: 3056
- Joined: 13/06/2016 20:07
#48193 Re: BHTelecom All About
Oko 160.000 na moja_tvPauza wrote:Zar postoji još neko na telekomu i mojoj tv?![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
-
zippoo87
- Posts: 19662
- Joined: 13/05/2009 19:04
- Location: TK
#48194 Re: BHTelecom All About
moja tv radi super jos kada bi uletili i kakvi HD kanali u osnovni paket a ne dodatnijarobot wrote:Oko 160.000 na moja_tvPauza wrote:Zar postoji još neko na telekomu i mojoj tv?![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
eh to bi valjalo pravo
-
zippoo87
- Posts: 19662
- Joined: 13/05/2009 19:04
- Location: TK
- Del_Boy1
- Posts: 2839
- Joined: 19/01/2013 14:37
- Location: TK
#48196 Re: BHTelecom All About
Gdje na toj slici piše da imaš dug?
Pogledaj dole u dnu Šta ti piše, to je jedino bitno.

Pogledaj dole u dnu Šta ti piše, to je jedino bitno.

-
zippoo87
- Posts: 19662
- Joined: 13/05/2009 19:04
- Location: TK
#48197 Re: BHTelecom All About
sa lijeve strane kliknuto na tab "pregled dugovanja" i onda izbaci ovo na sliciDel_Boy1 wrote:Gdje na toj slici piše da imaš dug?
Pogledaj dole u dnu Šta ti piše, to je jedino bitno.
zato mi i nije jasno,odakle ova cifra,a sve placceno
i nema nule kod mene,vidis da pise 312,44 KM
- Del_Boy1
- Posts: 2839
- Joined: 19/01/2013 14:37
- Location: TK
#48198 Re: BHTelecom All About
Kad imaš dug ta stavka bude narandžaste boje, kod tebe je sve bijelo, a to 312,44 KM je ukupno za sve mjesece što si koristio MojaTV, ako bolje pogledaš vidjet ćeš da tvoje ukupno i moje ne izgleda isto, ako zanemarimo razliku u KM-ovima. Pogledaj još dole niže ispod svega toga pa ćeš vidjet da i kod tebe piše O KM , ili otvori tu stavku uplate i pogledaj da li ima ta tvoja zadnja uplata.

- insaneinthebrain
- Posts: 25543
- Joined: 12/08/2013 12:51
#48199 Re: BHTelecom All About
jel naplacuje telecom upotrebu gps-a na telefonu 
-
zippoo87
- Posts: 19662
- Joined: 13/05/2009 19:04
- Location: TK
#48200 Re: BHTelecom All About
ima evo 0 KM na dnuDel_Boy1 wrote:Kad imaš dug ta stavka bude narandžaste boje, kod tebe je sve bijelo, a to 312,44 KM je ukupno za sve mjesece što si koristio MojaTV, ako bolje pogledaš vidjet ćeš da tvoje ukupno i moje ne izgleda isto, ako zanemarimo razliku u KM-ovima. Pogledaj još dole niže ispod svega toga pa ćeš vidjet da i kod tebe piše O KM , ili otvori tu stavku uplate i pogledaj da li ima ta tvoja zadnja uplata.
hvala na pojasnjenju

