Milorad Dodik ALL ABOUT
-
prog321
- Posts: 7052
- Joined: 08/07/2014 21:03
#48176 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Ne smiju uci ni u ured, dok prvo ne dobiju odobrenje od mupa rs. 
- jao_situacije
- Posts: 18094
- Joined: 29/03/2014 19:20
#48177 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
ma sjedište je u periferiji pisija
džavad je izgleda to ovako zamislio

džavad je izgleda to ovako zamislio

- Danguba
- Posts: 15928
- Joined: 01/12/2003 00:00
- Location: Tu negdje
#48178 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Ovako to radi vladar pisija...
primio predstavnike Dume i Darka Pisonjinog i onda ide politika bla, bla, bla...
primio predstavnike Dume i Darka Pisonjinog i onda ide politika bla, bla, bla...
...a u stvari razgovori se vode oko ovoga a narodu se prodaje magla....
Dorohin je u ime Ruske Federacije zahvalio Republici Srpskoj što je bila protiv uvođenja sankcija Rusiji, kao i za podršku borbi Rusije protiv terorističkih grupa u Siriji.
On je istakao da je sastanku prisustvovao i u funkciji predsednika Komiteta za podršku generalu Ratku Mladiću, i zahvalio je predsedniku Srpske na podršci koju pruža srpskim patriotama koje se nalaze u Haškom tribunalu.
„Današnjem sastanku prisustvovao je i generalov sin Darko Mladić, koji vrlo dobro zna da sam tri puta bio u Haškom tribunalu kod generala Mladića, nakon čega su poboljšani uslovi u kojima se on nalazio“, rekao je Dorohin.
On je napomenuo da je letos grupa ruskih lekara bila u Haškom tribunalu gde je svedočila o zdravstvenom stanju generala Mladića, koje se, kako je naveo, mnogo pogoršalo zbog uslova u kojima boravi.
...
Опширније: http://rs-lat.sputniknews.com/regioni/2 ... z3u3ZovhOc
Darko Mladić kupuje bijeljinski "Elvako"?
Bijeljinska fabrika Elvako u okviru kompanije Bobar, koja je nakon iznenadne smrti Gavrila Bobara u fazi raspada, uskoro bi mogla da dobije nove vlasnike.
Kako Istina nezvanično saznaje, za kupovinu fabrike Elvako zainteresovan je Darko Mladić, zajedno sa još nekoliko poslovnih partnera iz Srbije i Rusije.
Tako bi sin generala Ratka Mladića mogao da ostvari svoju dugogodišnju želju da dio svojih poslova prebaci u Republiku Srpsku.
Prema informacija koje su dobili novinari Istine iz njegovog okruženja, on je svjestan potencijala Elvaka, iako je ta fabrika u posljednje dvije decenije poslovala u izuzetno teškim uslovima.
Ratna dešavanja, privatizacija i smanjenje tržišta uticali su da nekada moćni Elvako spadne na niske grane.
Ipak, Mladićev plan je da revitalizuje fabriku i da postojećim kapacitetima i radnicima poveća obim proizvodnje za tržište Rusije.
Ovakav scenario najviše bi odgovoarao zaposlenima u Elvaku koji se već godinama nalaze u teškoj situaciji radi smanjenja posla i primanja, stalnog kašnjenja plata i neizvjesne budućnosti.
- mayab
- Posts: 30850
- Joined: 06/03/2008 13:00
- Location: SARAJEVO
#48179 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Prema saznanjima N1, državne policijske agencije duže vrijeme istražuju pojedine političare iz Republike Srpske. Opozicija u ovom entitetu tvrdi da iza prekida saradnje sa SIPA-om, Sudom i Tužilaštvom BiH zapravo stoji strah od hapšenja. Među onima koji su pod istragom su Zoran Tegeltija i Milorad Dodik
Državne institucije BiH privele su kraju istragu protiv ministra financija RS Zorana Tegeltije potvrđeno je za N1 iz sigurnosnih izvora. Kako je rečeno, Tegeltiju su u Banjaluci ispistivali državni tužitelji zbog sumnji i više krivičnih djela. Da su brojne istrage pri kraju potvrdio je i ministar sigurnosti.
"Sud i Tužilaštvo će završiti neke istrega ali se radi o ozbiljnim krađama ogromnih suma novca", rekao je Mektić.
Zoran Tegeltija umiješan je u više afera u Republici Srpskoj. Među poznatijim je slučaj Balkan Investment banke, sadašnje, Banke Srpske. Ova banka bilježi ogromne gubitke, a godinama se preko nje prao novac. Sve to u vrijeme dok je Tegeltija ministar financija.
Pomenuti Birač je jedna od najvećih afera. Litvanci su iznijeli mijardu maraka iz ove firme, a Tegeltija, zajedno sa aktuelnom premijerkom Željkom Cvijanović, predstavljen je kao neko ko je otkrio kriminalne radnje. A zapravo istraga o tome da li je vlast u Banjaluci, uključujući i ministra financija, znala za pranje novca nikada nije završena. Tegeltija je zajedno sa Zoranom Stevanovićem lobirao da Gordan Pavlović sklopi ugovor sa Litvancima i tako preuzme Birač.
Bobar banka do danas je ostala misterija. Šteta nastala likvidacijom banke procjenjuje se na 250 miliona maraka, a još se krije i gdje je nestalo deset miliona maraka iz ove banke.
Robna kuća Boska Banjaluka, prodana je Draganu Đuriću. Boska je nagomilala dugove u višemiliosnkim iznosima, ugovor o privatizaciji je nestao, a umjesto da Boska vrati dug, RS je kupila obveznice robne kuće za 15 miliona maraka.
Andrićgrad Emira Kusturice poznat je po brojnim financijskim intervencijama Vlade RS, a pitanje je koliko duga prema državi Andrićgradu je progledano kroz prste. O svim ovim aferama upoznate su nadležne nstitucije.
Iz Tužiteljstva BiH je potvrđeno da istražitelji rade na određenim predmetima, u kojima se pominje i Zoran Tegeltija. U interesu istrage, kažu, ne mogu otkrivati detalje, niti davati komentar. A komentar je dao Milorad Dodik, koji je rekao da će SIPA biti spriječena ukoliko pokuša ući u institucije RS, ali nije precizirao na koji način.
Još ranije, Dodiku je na N1 postavljeno slično pitanje.
Šta ako Vam na vrata pokuca SIPA?
"Neće mi pokucati. Gdje da mi pokuca? Nek pokucaju, neće moći ući. Mene čuvaju. Ja sam predsjednik. Znaš li ti šta kod Srba znači predsjednik, jesi li ti normalan?", govorio je tada Dodik.
I Milorad Dodik je pod istragom, i to istih institucija sa kojima je Republika Srpska prekinula saradnju. Neke od njih su afere kilogram zlata i vila u Beogradu.
- red evil
- Posts: 2386
- Joined: 30/07/2012 14:08
#48180 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
M tako je. Ko to smije PreCedniku na vrata zakucat. Teherandžije napale sa svih strana, ne može tkz. Tužilaštvo BiH ništa našem PreCedniku. 
-
Frankyee
- Posts: 1515
- Joined: 02/04/2006 21:49
- Location: Krajina u srcu
#48181 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Vec sam ranije to primjetio a sada se to opet pokazuje da jedino Do-dick ima kapacitet da u ovakvoj drzavi donese promjene bilo lose bilo dobre. Svi zajedno i opozicija RS i svi predstavnici Bosnjaka nemaju kapacited bilo kakve znacajne promjene. Bakir je opterecen sitnim interesima svoje porodice i desetak kvadratnih kilometara carsije.
Sada se desilo da ce po ko zna koji put da svi se prepadnu i da opet popuste Dodiku pred eskalacijom. A najvise je smijesno u ovome sto sve sigurnosne agencije u BiH drze nasljednici UDBE i DB-a dakle kadrovi pod kontrolom Beograda.
Dodik i Covic iz svih tih natezanja i eskalacija postaju snazniji i evo vec godinama se prica o rusenju dvojca ..... a evo juce Covic u Turskoj predstavlja drzavu,,,,
Sve na kraju se prelomi preko ono malo Bosnjaka u RS ili izbjeglica .... dok "prava gradska raja" pije kaficu po gradskim kaficima.... i diskutuje u kladionici ko bi mogao uzeti EPL ove godine..
Prvo treba stvoriti kapacitete i elemente drzavnosti i drustva pa tek onda se uzdizati protiv Dodika koji zivi od eskalacije.
Sada se desilo da ce po ko zna koji put da svi se prepadnu i da opet popuste Dodiku pred eskalacijom. A najvise je smijesno u ovome sto sve sigurnosne agencije u BiH drze nasljednici UDBE i DB-a dakle kadrovi pod kontrolom Beograda.
Dodik i Covic iz svih tih natezanja i eskalacija postaju snazniji i evo vec godinama se prica o rusenju dvojca ..... a evo juce Covic u Turskoj predstavlja drzavu,,,,
Sve na kraju se prelomi preko ono malo Bosnjaka u RS ili izbjeglica .... dok "prava gradska raja" pije kaficu po gradskim kaficima.... i diskutuje u kladionici ko bi mogao uzeti EPL ove godine..
Prvo treba stvoriti kapacitete i elemente drzavnosti i drustva pa tek onda se uzdizati protiv Dodika koji zivi od eskalacije.
- mO k3
- Posts: 34082
- Joined: 23/09/2009 14:16
- Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg
#48182 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Prica se da je neko "otrovao" bobara da bi ddosli u posjed bobar banke

- spreca
- Posts: 66518
- Joined: 07/11/2006 19:31
- Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu
#48183 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
nebi me nimalo zcudilo.....kakvih hijena imamO k3 wrote:Prica se da je neko "otrovao" bobara da bi ddosli u posjed bobar banke
- spreca
- Posts: 66518
- Joined: 07/11/2006 19:31
- Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu
#48184 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Frankyee wrote:Vec sam ranije to primjetio a sada se to opet pokazuje da jedino Do-dick ima kapacitet da u ovakvoj drzavi donese promjene bilo lose bilo dobre. Svi zajedno i opozicija RS i svi predstavnici Bosnjaka nemaju kapacited bilo kakve znacajne promjene. Bakir je opterecen sitnim interesima svoje porodice i desetak kvadratnih kilometara carsije.
Sada se desilo da ce po ko zna koji put da svi se prepadnu i da opet popuste Dodiku pred eskalacijom. A najvise je smijesno u ovome sto sve sigurnosne agencije u BiH drze nasljednici UDBE i DB-a dakle kadrovi pod kontrolom Beograda.
Dodik i Covic iz svih tih natezanja i eskalacija postaju snazniji i evo vec godinama se prica o rusenju dvojca ..... a evo juce Covic u Turskoj predstavlja drzavu,,,,
Sve na kraju se prelomi preko ono malo Bosnjaka u RS ili izbjeglica .... dok "prava gradska raja" pije kaficu po gradskim kaficima.... i diskutuje u kladionici ko bi mogao uzeti EPL ove godine..
Prvo treba stvoriti kapacitete i elemente drzavnosti i drustva pa tek onda se uzdizati protiv Dodika koji zivi od eskalacije.
a sto se tice Dodiga i Covica.........pa i oni ruse BiH evo vec 10 godina a BiH sve jaca i jaca i sve vise ovlasi kuzis
- Država
- Posts: 4968
- Joined: 31/10/2010 15:15
#48185 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
EXLUZIVNO!!!
Други дио плана рушења власти Српске - акције "Прољеће 2016" и "Помрачење"
Један од битних праваца Плана за рушење власти у Републици Српској, који су сачинили странци а кога опозиција треба да се придржава, јесте повећан ниво оптужби и криминализација МУП-а Српске и РТРС-а, наводи портал "Искра".

"То је од пресудне важности за прољеће 2016. и за могућност протестних окупљања, јер ће најважнији сегменти бити медији и безбједност. Ако МУП Српске буде оптужен да штити криминалце због политичког утицаја, добро осмишљеном и упорном кампањом против МУП-а -
грађани Српске неће имати респекта. Слично треба да се ради са РТРС која мора да буде стално под пристиском и то много јаче него раније јер је њен утицај био доста потцјењен", наводи се у другом дијелу Плана за рушење власти у Републици Српској који је у посједу портала "Искра".
Након што се одустало од јесењих демонстрација због недовољног броја незадовољних грађана, потребно је да МУП и РТРС буду додатно проблематизоване институције и омрзнуте код становника ентитета, истиче се у у тексту под насловом "Акције 'Прољеће 2016' и 'Помрачење' - Други дио плана међународних центара за рушење власти у Републици Српској", који је објавио портал "Искра".
У Плану се наглашава да ће "дјеловање опозиције Републике Српске бити у пет праваца, док ће колатерални правци бити од међународних фактора /ОХР, Америка, Енглеска.../".
У другом дијелу Плана, од опозиције Републике Српске се захтјева да поради на промјени скупштинске већине у корист Савеза за промјене, јер, како кажу, "математичке разлике нису велике у корист власти, те да треба наћи неколико погодних посланика попут господина Шукала и Ђорђића који би пришли Савезу за промјене".
"Као посебно битно у Плану који су скројили странци наводи се препорука 'да се Драган Чавић, предсједник Народног демократског покрета, мора наметнути као вођа опозиционих посланика у Народној скупштини Републике Срске, јер остали немају довољно ауторитета и искуства као Чавић, који је провјерен и добар за сарадњу у нашим пројектима", пише у другом дијелу План који је у посједу "Искре".
Један од праваца за дјеловање опозиције, према Плану за рушење актуелне власти у Републици Српској, "јесте реактивирање притисака на коалиционе партнере СНСД-а - партију Социјалиста и ДНС чије лидере треба поново понудити да промјене страну и добију амнестију ако има каквих оптужби на њихов рачун. Ако не пристану, демонстративно им показати да су једнако одговорни као предсједник Републике Милорад Додик и СНСД", додаје се у тексту.
Ту не треба, како је раније било замишљено, играти на подршку из Србије, што се већ показало лошим избором, већ их треба директно притиснути унутар БиХ, наводи се у Плану и додаје да "унутар самог СП-а и ДНС-а, а нарочито СНСД-а треба наставити са тражењем погодних особа у политичкој и парламентарној структури, било понудом за заштиту од прогона, ако пристану на сарадњу, или подршком и гаранцијама за будућност, уколико самостално почну да промовишу политичке разлике у СНСД-у и нуде властиту политичку визију".
План за рушење власти у Српској, који су скројили странци, налаже и да се "новембар и децембар искористе за јачање капацитета и интегритета људи из Републике Српске на позицијама у БиХ који морају јединствено да наступе у Српској на групним састанцима, трибинама и конференцијама унутар Републике".
Кројачи Плана налађу да се ту мора заоштрити реторика и показати одлучност на радикалне мјере а све то приказивати као једини излаз за Републику Српску и српски народ. У томе ће бити обезбијеђена максимална подршка медија, прије свега телевизија БН и Н1, као и већег броја медија из Федерације, али и једног дијела медија из региона, пише у Плану.
Такође, наводи се у тексту, треба рачунати и на помоћ невладиних организација и појединаца, како би се до Нове године постигао максимални ефекат.
"У јануару треба да направимо прецизан план акције 'Прољеће 2016', који ступа у реализацију од краја фебруара и од којег не смије бити одступања", каже се у Плану који је у посјету "Искре".
"За сада је немогуће сазнати којим каналима ће бити дистрибуисана финансијска помоћи за провођење Плана али постоје имена у опозиционим странкама Републике Српске која ће бити примаоци и дистрибутери. То је већ договорено на централним органима БиХ, јер ће само помагање бити организовано из Сарајева како не би било потребе за тим ван граница БиХ, наводи се у Плану.
У тексту пише да је безбједносним институција БиХ - Сипи, ОБА, Министарству безбједности, већ достављен и спреман материјал који би требало да буде упућен у Тужилаштво БиХ.
Чим материјал буде класификован, наводи се у Плану, почиње реализација припремљене операција која ће носити радни назив "Помрачење". За све то вријеме у Републици Српској треба стварати амбијент да ће бити ухапшени водећи људи из власти Републике Српске те низ угледних привредника.
На томе, каже се у Плану, уз опозиционе странке и невладине организације раде и нека међународна представништва у Бањалуци. "У стварању таквог амбијента медији ће имати значајну логу, прије свих БН и Н1 телевизија, већи дио медија из Федерације као и неки медији из региона", прецизирано је у Плану за рушење власту Српској.
У другом дијелу Плана наведено је и да се приликом недавне посјете Америци министар безбједности у Савјету министара БиХ Драган Мектић састао са оперативцима државне безбједности САД и експертским тимовима и том приликом му је речено да "наведени тимови раде на обради веза вођства Српске са Владом Србије и Русије те да се проводе истраге на свим кредитним аранжманима и финансијским трансакцијама Владе Републике Српске".
"Искра" подсјећа да је предсједник Републике Српске прије два дана изјавио да се покушава направити проблем у Српској и да српски кадрови у заједничким институцијама покушавају да направе проблем од Српске и раде онако како им кажу Вашингтон и Брисел, док је власт у Српској одлучила да брани Устав и Српску.
Додик је, такође, напоменуо како неки покушавају исмијати причу по којој је опозиција заједно са међународним невладиним организацијама, које плаћају стране владе, направила конзистентан план урушавања Републике Српске, у којем се захтијева урушавање предсједника, Владе и парламента, полиције и РТРС, што се остварује.
"Искра" истиче да нема сумње да је у току реализација Плана за рушење актуелне власти у Републици Српској о коме је недавно писала руска новинска агенција "Спутњик", која је и објавила дио овог плана, а у који је, како су навели, имали увид.
Одлука Уставног суда БиХ да се 9. јануар Дан Републике Српске прогласи неуставним, затим ненајављени упад агенције Сипа у полицијску станицу у Новом Граду, медијско спиновање како предсједник Српске Милорад Додик руши БиХ - само је дио Плана, који је у цјелости у посједу "Искре".
Портал подсјећа да се у првом дијелу говорило о потреби директне дискредитације и криминализације предсједника Републике Српске, перманентног напада на премијера Српске, као и што чешћој блокади Народне скупштине Републике Српске како би се стекао утисак да је Српска блокирана.
Napokon je objavljena istina. Guardian Gromobran je zapravo meta stranih obavještajnih službi, a njegovim uklanjanjem bile bi stvorene pretpostavke da islamisti zagospodare RS-om. Srećom, RTRS na vrijeme obavještava javnost da je u posjedu dokumenata koji to dokazuju. IZDRŽI PREDSJEDNIČE!!!

Други дио плана рушења власти Српске - акције "Прољеће 2016" и "Помрачење"
Један од битних праваца Плана за рушење власти у Републици Српској, који су сачинили странци а кога опозиција треба да се придржава, јесте повећан ниво оптужби и криминализација МУП-а Српске и РТРС-а, наводи портал "Искра".

"То је од пресудне важности за прољеће 2016. и за могућност протестних окупљања, јер ће најважнији сегменти бити медији и безбједност. Ако МУП Српске буде оптужен да штити криминалце због политичког утицаја, добро осмишљеном и упорном кампањом против МУП-а -
грађани Српске неће имати респекта. Слично треба да се ради са РТРС која мора да буде стално под пристиском и то много јаче него раније јер је њен утицај био доста потцјењен", наводи се у другом дијелу Плана за рушење власти у Републици Српској који је у посједу портала "Искра".
Након што се одустало од јесењих демонстрација због недовољног броја незадовољних грађана, потребно је да МУП и РТРС буду додатно проблематизоване институције и омрзнуте код становника ентитета, истиче се у у тексту под насловом "Акције 'Прољеће 2016' и 'Помрачење' - Други дио плана међународних центара за рушење власти у Републици Српској", који је објавио портал "Искра".
У Плану се наглашава да ће "дјеловање опозиције Републике Српске бити у пет праваца, док ће колатерални правци бити од међународних фактора /ОХР, Америка, Енглеска.../".
У другом дијелу Плана, од опозиције Републике Српске се захтјева да поради на промјени скупштинске већине у корист Савеза за промјене, јер, како кажу, "математичке разлике нису велике у корист власти, те да треба наћи неколико погодних посланика попут господина Шукала и Ђорђића који би пришли Савезу за промјене".
"Као посебно битно у Плану који су скројили странци наводи се препорука 'да се Драган Чавић, предсједник Народног демократског покрета, мора наметнути као вођа опозиционих посланика у Народној скупштини Републике Срске, јер остали немају довољно ауторитета и искуства као Чавић, који је провјерен и добар за сарадњу у нашим пројектима", пише у другом дијелу План који је у посједу "Искре".
Један од праваца за дјеловање опозиције, према Плану за рушење актуелне власти у Републици Српској, "јесте реактивирање притисака на коалиционе партнере СНСД-а - партију Социјалиста и ДНС чије лидере треба поново понудити да промјене страну и добију амнестију ако има каквих оптужби на њихов рачун. Ако не пристану, демонстративно им показати да су једнако одговорни као предсједник Републике Милорад Додик и СНСД", додаје се у тексту.
Ту не треба, како је раније било замишљено, играти на подршку из Србије, што се већ показало лошим избором, већ их треба директно притиснути унутар БиХ, наводи се у Плану и додаје да "унутар самог СП-а и ДНС-а, а нарочито СНСД-а треба наставити са тражењем погодних особа у политичкој и парламентарној структури, било понудом за заштиту од прогона, ако пристану на сарадњу, или подршком и гаранцијама за будућност, уколико самостално почну да промовишу политичке разлике у СНСД-у и нуде властиту политичку визију".
План за рушење власти у Српској, који су скројили странци, налаже и да се "новембар и децембар искористе за јачање капацитета и интегритета људи из Републике Српске на позицијама у БиХ који морају јединствено да наступе у Српској на групним састанцима, трибинама и конференцијама унутар Републике".
Кројачи Плана налађу да се ту мора заоштрити реторика и показати одлучност на радикалне мјере а све то приказивати као једини излаз за Републику Српску и српски народ. У томе ће бити обезбијеђена максимална подршка медија, прије свега телевизија БН и Н1, као и већег броја медија из Федерације, али и једног дијела медија из региона, пише у Плану.
Такође, наводи се у тексту, треба рачунати и на помоћ невладиних организација и појединаца, како би се до Нове године постигао максимални ефекат.
"У јануару треба да направимо прецизан план акције 'Прољеће 2016', који ступа у реализацију од краја фебруара и од којег не смије бити одступања", каже се у Плану који је у посјету "Искре".
"За сада је немогуће сазнати којим каналима ће бити дистрибуисана финансијска помоћи за провођење Плана али постоје имена у опозиционим странкама Републике Српске која ће бити примаоци и дистрибутери. То је већ договорено на централним органима БиХ, јер ће само помагање бити организовано из Сарајева како не би било потребе за тим ван граница БиХ, наводи се у Плану.
У тексту пише да је безбједносним институција БиХ - Сипи, ОБА, Министарству безбједности, већ достављен и спреман материјал који би требало да буде упућен у Тужилаштво БиХ.
Чим материјал буде класификован, наводи се у Плану, почиње реализација припремљене операција која ће носити радни назив "Помрачење". За све то вријеме у Републици Српској треба стварати амбијент да ће бити ухапшени водећи људи из власти Републике Српске те низ угледних привредника.
На томе, каже се у Плану, уз опозиционе странке и невладине организације раде и нека међународна представништва у Бањалуци. "У стварању таквог амбијента медији ће имати значајну логу, прије свих БН и Н1 телевизија, већи дио медија из Федерације као и неки медији из региона", прецизирано је у Плану за рушење власту Српској.
У другом дијелу Плана наведено је и да се приликом недавне посјете Америци министар безбједности у Савјету министара БиХ Драган Мектић састао са оперативцима државне безбједности САД и експертским тимовима и том приликом му је речено да "наведени тимови раде на обради веза вођства Српске са Владом Србије и Русије те да се проводе истраге на свим кредитним аранжманима и финансијским трансакцијама Владе Републике Српске".
"Искра" подсјећа да је предсједник Републике Српске прије два дана изјавио да се покушава направити проблем у Српској и да српски кадрови у заједничким институцијама покушавају да направе проблем од Српске и раде онако како им кажу Вашингтон и Брисел, док је власт у Српској одлучила да брани Устав и Српску.
Додик је, такође, напоменуо како неки покушавају исмијати причу по којој је опозиција заједно са међународним невладиним организацијама, које плаћају стране владе, направила конзистентан план урушавања Републике Српске, у којем се захтијева урушавање предсједника, Владе и парламента, полиције и РТРС, што се остварује.
"Искра" истиче да нема сумње да је у току реализација Плана за рушење актуелне власти у Републици Српској о коме је недавно писала руска новинска агенција "Спутњик", која је и објавила дио овог плана, а у који је, како су навели, имали увид.
Одлука Уставног суда БиХ да се 9. јануар Дан Републике Српске прогласи неуставним, затим ненајављени упад агенције Сипа у полицијску станицу у Новом Граду, медијско спиновање како предсједник Српске Милорад Додик руши БиХ - само је дио Плана, који је у цјелости у посједу "Искре".
Портал подсјећа да се у првом дијелу говорило о потреби директне дискредитације и криминализације предсједника Републике Српске, перманентног напада на премијера Српске, као и што чешћој блокади Народне скупштине Републике Српске како би се стекао утисак да је Српска блокирана.
Napokon je objavljena istina. Guardian Gromobran je zapravo meta stranih obavještajnih službi, a njegovim uklanjanjem bile bi stvorene pretpostavke da islamisti zagospodare RS-om. Srećom, RTRS na vrijeme obavještava javnost da je u posjedu dokumenata koji to dokazuju. IZDRŽI PREDSJEDNIČE!!!
- General War
- Posts: 24423
- Joined: 18/09/2013 22:04
#48187 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
junior3 wrote:Ne mogu onemogućiti SIPA-i ulazak u RS, kad' joj je sjedište u RS.
Samo joj pokušavaju onemogućit', da rovari po RS.
Sami ti slusaj preCednika
Mektić poručio:Nema razgovora sa Dodikom
...I tako je rađeno u Novom Gradu. Dan prije, ima pismeni dokaz, SIPA je uputila dokument MUP-u Republike Srpske i rekla da treba da izvrši po naredbi Suda određene pretrese i tražila od MUP-a RS da obezbijedi tri patrole policije, tri kriminalistička tehničara koji će joj pomoći. Sutradan kada je SIPA došla to je sve čekalo na licu mjesta. Pokazana je naredba i niko nije iz MUP-a Republike Srpske imao bilo kakvu primjedbu...
Mektic-level: Sulejman velicanstveni
- trcicu trceci
- Posts: 2677
- Joined: 30/04/2011 22:32
#48188 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
uuu sto ga Mektic naruzi, ja moro djecu u drugu sobu premjestit 
Na poziv predsjednika Republike Srpske Milorada Dodika na dogovor o novim procedurama u saradnji, ministar bezbjednosti BiH Dragan Mektić odgovara:"Ne, ne dolazi u obzir, zato što imaju procedure i radi se na najkorektniji mogući način po tim procedurama, a ja ako bih pristao na razgovor, onda bih direktno priznao da ne postoje takve procedure, da smo mi nešto radili bez znanja MUP-a Republike Srpske i na svoju ruku, a to jednostavno nije istina"..
"Ne može se zaštititi od tih procesa i ne može nikakvim zaključcima da se zaštiti od tih procesa i da vidim ko će spriječiti nekoga da tamo gdje postoji dokaz da je napravio kriminal da ga zaštiti od odgovornosti", upozorava Mektić.
"Njegov potez nema nikave veze sa zaštitom ljudi osumnjičenih za ratne zločine. Oni nisu ni pomenuti, nego je problem što se može ući u instituciju, izuzeti određena dokumentacija koja će dokazivati pljačku", objašnjava ministar Mektić.
Radi se o kriminalnim pljačkaškim aferama gdje je putem banaka, raznih privatizacija, pranja novca stotine i stotine miliona ukradeno. To ćemo dokazati vrlo brzo, poručuje Mektić i ističe da je nemoguće više biti zatočenik svih tih neodgovornih i izuzetno štetnih posledica koje povlači Milorad Dodik.
Na poziv predsjednika Republike Srpske Milorada Dodika na dogovor o novim procedurama u saradnji, ministar bezbjednosti BiH Dragan Mektić odgovara:"Ne, ne dolazi u obzir, zato što imaju procedure i radi se na najkorektniji mogući način po tim procedurama, a ja ako bih pristao na razgovor, onda bih direktno priznao da ne postoje takve procedure, da smo mi nešto radili bez znanja MUP-a Republike Srpske i na svoju ruku, a to jednostavno nije istina"..
"Ne može se zaštititi od tih procesa i ne može nikakvim zaključcima da se zaštiti od tih procesa i da vidim ko će spriječiti nekoga da tamo gdje postoji dokaz da je napravio kriminal da ga zaštiti od odgovornosti", upozorava Mektić.
"Njegov potez nema nikave veze sa zaštitom ljudi osumnjičenih za ratne zločine. Oni nisu ni pomenuti, nego je problem što se može ući u instituciju, izuzeti određena dokumentacija koja će dokazivati pljačku", objašnjava ministar Mektić.
Radi se o kriminalnim pljačkaškim aferama gdje je putem banaka, raznih privatizacija, pranja novca stotine i stotine miliona ukradeno. To ćemo dokazati vrlo brzo, poručuje Mektić i ističe da je nemoguće više biti zatočenik svih tih neodgovornih i izuzetno štetnih posledica koje povlači Milorad Dodik.
- General War
- Posts: 24423
- Joined: 18/09/2013 22:04
#48189 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
trcicu trceci wrote:uuu sto ga Mektic naruzi, ja moro djecu u drugu sobu premjestit
Zamisli Mektica na drzavnoj a Gadzu (Alena) na federalnom nivou...sto bi to bilo interesantno
- arzuhal
- Posts: 20825
- Joined: 03/06/2008 11:26
- Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"
#48190 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
A ne bi bilo loše ni to vidjeti: dogovoriti, fol, bolju saradnju Suda i Tužilaštva BiH s MUP-om RS-a, a potom, kada dođe vakat, naloži fino Tužilaštvo BiH MUP-u RS-a da privede Dodika 
- arzuhal
- Posts: 20825
- Joined: 03/06/2008 11:26
- Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"
#48191 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Urednici političkih i informativnih emisija u Sjevernoj Koreji bi se samoubili da znaju nivo s kojim barata RTRS.
-
155_mm
- Posts: 12057
- Joined: 25/03/2011 17:44
#48192 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
arzuhal wrote:Urednici političkih i informativnih emisija u Sjevernoj Koreji bi se samoubili da znaju nivo s kojim barata RTRS.
mislim da ipak nebi stigli. prije bi ih onaj njihovi debeljuca bacio psima.
-
radostan dan
- Posts: 27324
- Joined: 31/01/2010 20:26
- Location: madera
#48193 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
jes, jes...i oca mu i majku, i dedu po očevoj liniji, sve ih otrovali posebnim otrovom koji se manifestuje oboljenjem srca, odnosno srčanom manom.mO k3 wrote:Prica se da je neko "otrovao" bobara da bi ddosli u posjed bobar banke
jebeš porodičnu genezu i medEcinu..
- Tomahawk11
- Globalni moderator
- Posts: 109749
- Joined: 14/08/2009 14:51
#48194 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Ne diraj PTPCarzuhal wrote:Urednici političkih i informativnih emisija u Sjevernoj Koreji bi se samoubili da znaju nivo s kojim barata RTRS.
Zar na televiziju koja direktno odgovara PreCjedniku, koja svakodnevno izvjestava o napretku
Pregledati Dnevnik PTPC znaci gledati stvari iz drugog ugla
- Država
- Posts: 4968
- Joined: 31/10/2010 15:15
#48195 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Zaboravili ste da je jedan od pionira i utemeljitelja medijskih sloboda u RS-u zapravo pokojni Risto Đogo. Mislim da su ovi iz RTRS-a puno naučili od njega...

- čaika
- Posts: 826
- Joined: 05/04/2012 11:56
- Location: Bakinci, downtown
#48196 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Država wrote:EXLUZIVNO!!!
Други дио плана рушења власти Српске - акције "Прољеће 2016" и "Помрачење"
Један од битних праваца Плана за рушење власти у Републици Српској, који су сачинили странци а кога опозиција треба да се придржава, јесте повећан ниво оптужби и криминализација МУП-а Српске и РТРС-а, наводи портал "Искра".
"То је од пресудне важности за прољеће 2016. и за могућност протестних окупљања, јер ће најважнији сегменти бити медији и безбједност. Ако МУП Српске буде оптужен да штити криминалце због политичког утицаја, добро осмишљеном и упорном кампањом против МУП-а -
грађани Српске неће имати респекта. Слично треба да се ради са РТРС која мора да буде стално под пристиском и то много јаче него раније јер је њен утицај био доста потцјењен", наводи се у другом дијелу Плана за рушење власти у Републици Српској који је у посједу портала "Искра".
Након што се одустало од јесењих демонстрација због недовољног броја незадовољних грађана, потребно је да МУП и РТРС буду додатно проблематизоване институције и омрзнуте код становника ентитета, истиче се у у тексту под насловом "Акције 'Прољеће 2016' и 'Помрачење' - Други дио плана међународних центара за рушење власти у Републици Српској", који је објавио портал "Искра".
У Плану се наглашава да ће "дјеловање опозиције Републике Српске бити у пет праваца, док ће колатерални правци бити од међународних фактора /ОХР, Америка, Енглеска.../".
У другом дијелу Плана, од опозиције Републике Српске се захтјева да поради на промјени скупштинске већине у корист Савеза за промјене, јер, како кажу, "математичке разлике нису велике у корист власти, те да треба наћи неколико погодних посланика попут господина Шукала и Ђорђића који би пришли Савезу за промјене".
"Као посебно битно у Плану који су скројили странци наводи се препорука 'да се Драган Чавић, предсједник Народног демократског покрета, мора наметнути као вођа опозиционих посланика у Народној скупштини Републике Срске, јер остали немају довољно ауторитета и искуства као Чавић, који је провјерен и добар за сарадњу у нашим пројектима", пише у другом дијелу План који је у посједу "Искре".
Један од праваца за дјеловање опозиције, према Плану за рушење актуелне власти у Републици Српској, "јесте реактивирање притисака на коалиционе партнере СНСД-а - партију Социјалиста и ДНС чије лидере треба поново понудити да промјене страну и добију амнестију ако има каквих оптужби на њихов рачун. Ако не пристану, демонстративно им показати да су једнако одговорни као предсједник Републике Милорад Додик и СНСД", додаје се у тексту.
Ту не треба, како је раније било замишљено, играти на подршку из Србије, што се већ показало лошим избором, већ их треба директно притиснути унутар БиХ, наводи се у Плану и додаје да "унутар самог СП-а и ДНС-а, а нарочито СНСД-а треба наставити са тражењем погодних особа у политичкој и парламентарној структури, било понудом за заштиту од прогона, ако пристану на сарадњу, или подршком и гаранцијама за будућност, уколико самостално почну да промовишу политичке разлике у СНСД-у и нуде властиту политичку визију".
План за рушење власти у Српској, који су скројили странци, налаже и да се "новембар и децембар искористе за јачање капацитета и интегритета људи из Републике Српске на позицијама у БиХ који морају јединствено да наступе у Српској на групним састанцима, трибинама и конференцијама унутар Републике".
Кројачи Плана налађу да се ту мора заоштрити реторика и показати одлучност на радикалне мјере а све то приказивати као једини излаз за Републику Српску и српски народ. У томе ће бити обезбијеђена максимална подршка медија, прије свега телевизија БН и Н1, као и већег броја медија из Федерације, али и једног дијела медија из региона, пише у Плану.
Такође, наводи се у тексту, треба рачунати и на помоћ невладиних организација и појединаца, како би се до Нове године постигао максимални ефекат.
"У јануару треба да направимо прецизан план акције 'Прољеће 2016', који ступа у реализацију од краја фебруара и од којег не смије бити одступања", каже се у Плану који је у посјету "Искре".
"За сада је немогуће сазнати којим каналима ће бити дистрибуисана финансијска помоћи за провођење Плана али постоје имена у опозиционим странкама Републике Српске која ће бити примаоци и дистрибутери. То је већ договорено на централним органима БиХ, јер ће само помагање бити организовано из Сарајева како не би било потребе за тим ван граница БиХ, наводи се у Плану.
У тексту пише да је безбједносним институција БиХ - Сипи, ОБА, Министарству безбједности, већ достављен и спреман материјал који би требало да буде упућен у Тужилаштво БиХ.
Чим материјал буде класификован, наводи се у Плану, почиње реализација припремљене операција која ће носити радни назив "Помрачење". За све то вријеме у Републици Српској треба стварати амбијент да ће бити ухапшени водећи људи из власти Републике Српске те низ угледних привредника.
На томе, каже се у Плану, уз опозиционе странке и невладине организације раде и нека међународна представништва у Бањалуци. "У стварању таквог амбијента медији ће имати значајну логу, прије свих БН и Н1 телевизија, већи дио медија из Федерације као и неки медији из региона", прецизирано је у Плану за рушење власту Српској.
У другом дијелу Плана наведено је и да се приликом недавне посјете Америци министар безбједности у Савјету министара БиХ Драган Мектић састао са оперативцима државне безбједности САД и експертским тимовима и том приликом му је речено да "наведени тимови раде на обради веза вођства Српске са Владом Србије и Русије те да се проводе истраге на свим кредитним аранжманима и финансијским трансакцијама Владе Републике Српске".
"Искра" подсјећа да је предсједник Републике Српске прије два дана изјавио да се покушава направити проблем у Српској и да српски кадрови у заједничким институцијама покушавају да направе проблем од Српске и раде онако како им кажу Вашингтон и Брисел, док је власт у Српској одлучила да брани Устав и Српску.
Додик је, такође, напоменуо како неки покушавају исмијати причу по којој је опозиција заједно са међународним невладиним организацијама, које плаћају стране владе, направила конзистентан план урушавања Републике Српске, у којем се захтијева урушавање предсједника, Владе и парламента, полиције и РТРС, што се остварује.
"Искра" истиче да нема сумње да је у току реализација Плана за рушење актуелне власти у Републици Српској о коме је недавно писала руска новинска агенција "Спутњик", која је и објавила дио овог плана, а у који је, како су навели, имали увид.
Одлука Уставног суда БиХ да се 9. јануар Дан Републике Српске прогласи неуставним, затим ненајављени упад агенције Сипа у полицијску станицу у Новом Граду, медијско спиновање како предсједник Српске Милорад Додик руши БиХ - само је дио Плана, који је у цјелости у посједу "Искре".
Портал подсјећа да се у првом дијелу говорило о потреби директне дискредитације и криминализације предсједника Републике Српске, перманентног напада на премијера Српске, као и што чешћој блокади Народне скупштине Републике Српске како би се стекао утисак да је Српска блокирана.
Napokon je objavljena istina. Guardian Gromobran je zapravo meta stranih obavještajnih službi, a njegovim uklanjanjem bile bi stvorene pretpostavke da islamisti zagospodare RS-om. Srećom, RTRS na vrijeme obavještava javnost da je u posjedu dokumenata koji to dokazuju. IZDRŽI PREDSJEDNIČE!!!
Šokantni su ovi navodi pravdoljubivog portala Iskra.
Nije ništa novo da horde hipnotisanih izdajnika krstare Šumskom nudeći vreće prljavih petro-dolara bez pokrića svakome ko se želi uključiti u ljaganje Guardiana i rušenje Šumske. Ali nivo razrade monstruoznog plana za rušenje Guardiana i Šumske je šokantan. Uključeni su svi izdajnici, od opozicije do nevladinih organizacija, ne preza se od ničega, udara se na sve što nosi šumsko ime.
Mislim da su ljudi iz Iskre zaboravili navesti, a ja imam potvrdu da to piše u planu, da će se vratiti Rafi Gregorijan ako plan zariba kod čestitog naroda Šumske. A sigurno će zaribati, svaki normalan Šumnjak je svjestan da stranci žele samo da uruše Šumsku, da ona postane prazna ljuštura, odbačen kondom sa bezvrijednim sadržajem, koji nije poslužio za oplodnju. Nijedan normalan Šumnjak se nije borio za tamo neku ljušturu od kondoma i neće dozvoliti da pomračeni umovi gospodara svijeta sruše malu alu zajebanu Šumsku.
Sve će ih Guardian oploditi, on nikada ne koristi kondome, a mračni gospodari svijeta su se zajebali po ko zna koji put. Šumska nikada neće biti kondom bez nadležnosti, nek se jebu stranci sa kondomima među sobom!
-
Tipicoti
- Posts: 2159
- Joined: 11/12/2012 01:40
- Location: Tu i tamo
#48197 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Put putuje Latifaga...

... jos malo pa Dodo pali sa familijom za Beograd.

... jos malo pa Dodo pali sa familijom za Beograd.
- mayab
- Posts: 30850
- Joined: 06/03/2008 13:00
- Location: SARAJEVO
#48198 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Mesčini da jedino BEZBEDAN more bit u velikoj Rusiji, kaki Beograd kaki bakrači




- Tomahawk11
- Globalni moderator
- Posts: 109749
- Joined: 14/08/2009 14:51
#48199 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Samo da podignem temu, gdje ce tema o liku i djelu PreCjednika ovako nisko 
- skupljac_zeljeza
- Posts: 10267
- Joined: 12/10/2014 01:12
#48200 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Neće još.Tipicoti wrote: ... jos malo pa Dodo pali sa familijom za Beograd.

