BHTelecom All About

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Locked
User avatar
wewa
Posts: 14767
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#48151 Re: BHTelecom All About

Post by wewa »

r_faruk wrote:po kojim brzinama?
vjeruj da ne znam
meni dovoljno za uobicajeno surfanje, viber, youtube...
The BEN10
Posts: 7674
Joined: 19/09/2011 09:03

#48152 Re: BHTelecom All About

Post by The BEN10 »

Gdje se online može popuniti formular za pristup BHT uslugama (moja tv)? Naletih na njega neki dan, ali sad ga ne mogu naći nikako...
r_faruk
Posts: 4804
Joined: 20/01/2003 00:00

#48153 Re: BHTelecom All About

Post by r_faruk »

wewa wrote:
r_faruk wrote:po kojim brzinama?
vjeruj da ne znam
meni dovoljno za uobicajeno surfanje, viber, youtube...
ma ni ja ne koristim mobilni internet ni za sta ozbiljnije od toga, hvala za info...
User avatar
wewa
Posts: 14767
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#48154 Re: BHTelecom All About

Post by wewa »

nema na cemu :thumbup:
User avatar
Cossack
Posts: 7315
Joined: 22/12/2002 00:00

#48155 Re: BHTelecom All About

Post by Cossack »

The BEN10 wrote:Gdje se online može popuniti formular za pristup BHT uslugama (moja tv)? Naletih na njega neki dan, ali sad ga ne mogu naći nikako...
http://www.mojatv.ba/index.php?id=7138

:thumbup:
djes_ba
Posts: 666
Joined: 25/08/2009 17:22

#48156 Re: BHTelecom All About

Post by djes_ba »

Jedno pitanje da li je samo meni ili je zadnji mjesec svima dosao povečan racun za mobilni
jbt ko da sam afriku zvao

nesto se cudno desava
User avatar
Kiki_Musampa
Posts: 1797
Joined: 11/06/2011 07:36

#48157 Re: BHTelecom All About

Post by Kiki_Musampa »

djes_ba wrote:Jedno pitanje da li je samo meni ili je zadnji mjesec svima dosao povečan racun za mobilni
jbt ko da sam afriku zvao

nesto se cudno desava
Valja izbore platiti...

Sent from mTalk
User avatar
holowey
Posts: 10856
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Славим нерадну недјељу и повећање минималца

#48158 Re: BHTelecom All About

Post by holowey »

djes_ba wrote:Jedno pitanje da li je samo meni ili je zadnji mjesec svima dosao povečan racun za mobilni
jbt ko da sam afriku zvao

nesto se cudno desava
i meni je septembarski racun malo cudan... izgleda da je obracunska jedinica promijenjena, bar prema drugim mobilnim mrezama... nikad mi se nije desilo da mi dodje okrugla cifra (xx.00) za pozive...
djes_ba
Posts: 666
Joined: 25/08/2009 17:22

#48159 Re: BHTelecom All About

Post by djes_ba »

holowey wrote:
djes_ba wrote:Jedno pitanje da li je samo meni ili je zadnji mjesec svima dosao povečan racun za mobilni
jbt ko da sam afriku zvao

nesto se cudno desava
i meni je septembarski racun malo cudan... izgleda da je obracunska jedinica promijenjena, bar prema drugim mobilnim mrezama... nikad mi se nije desilo da mi dodje okrugla cifra (xx.00) za pozive...
sad sam pogledao pozivi prema drugim mrezama nenormalno skupi
ali meni se cini da sam ja ipak zvao juznu afriku ;) :mrgreen: :mrgreen:
probook
Posts: 5043
Joined: 13/10/2013 22:38

#48160 Re: BHTelecom All About

Post by probook »

jarobot wrote:
rodjeni_95 wrote:Jel' neko od vas morao (ukoliko nije platio) da kopa "kanal" za telefonsko kablo? :-)

Jbg nikad mi nije trebao fixni telefon, al' posto moram da uvedem Moja TV Net potrebno mi je, a kutija nije bas blizu :lol:
Jedno kablo postoji, medjutim negdje kako kazu postoji kvar, tako da od njega nema nista, nego kad ja iskopam (prigradsko naselje) da oni dodju i da ga postave. :mrgreen:
Evo, hajd' nije to problem, ali kad bi dosli odmah :lol: ovako neko ce me namjerno handrit i zatrpavat' to sto sam iskopao, ili ce kisa da svu zemlju smlati nazad :D

Opcenito, kakav je net u Tcoma? Meni nije krkanska brzina potrebna koliko to da je stabilna da mogu normalno koristiti FB, YT (na FHD ili HD), Skype, i gledati Twitch streamove. Gaming mi i nije toliko bitan.
Đe da kopaš, koja je to direkcija majke ti. Njihovo je to da dovedu do kuće a tvoja instalacija u kući.
Jedino ako ti ne dolazi u jednu kuću a ti hoćeš u drugu pa to računaju kao internu instalaciju.
Čuj da kopaš za telefon :D :D :D :D :D :D
Bogme u Mostaru kopaju, prijatelj uvodio i kopao kanal sa ulice, kroz dvoriste i na cosak kuce da bi gospoda uvela :-D
User avatar
escobar__
Posts: 9986
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#48161 Re: BHTelecom All About

Post by escobar__ »

Ovim me danas "počastiše" pojedini mentalni bogalji tuzlanske direkcije:
Image

Znači 'ladno 16 Mbps za dva STB-a s aktivnim HD kanalima i Internet. To, carevi moji! :thumbup:

I to se tačno vidi da tamo postoji jedan idiot ili grupa idiota koji se zajebavaju s korisnicima i uslugama Telekoma (Irac je prijavljivao slične probleme gdje mu nasumično smanje brzinu koju Mirza kasnije mora korigovat i tako u krug). I Irac i ja smo s istog područja na kom ordinira grupica koja radi na Paša bunaru.
djes_ba
Posts: 666
Joined: 25/08/2009 17:22

#48162 Re: BHTelecom All About

Post by djes_ba »

Mala pomoć izgleda da sam zvao ....
Posto ranije nisam obraćao pažnju sad nakon velikog računa sam se malo potrudio znaci na pretplati sam 30 KM i dobio sam račun od 70 KM i listing na 70 KM međutim kad sabirem sve stavke dobijem 70 onda imam dvije stavke plus 30 minus 30 znaci poništava se moja pretplata .
Onda ispada da sam ja potrošio 100 KM a dobio račun na 70 i listing na 70.samo nekontam gdje nestalo ostalo
User avatar
holowey
Posts: 10856
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Славим нерадну недјељу и повећање минималца

#48163 Re: BHTelecom All About

Post by holowey »

djes_ba wrote:Mala pomoć izgleda da sam zvao ....
Posto ranije nisam obraćao pažnju sad nakon velikog računa sam se malo potrudio znaci na pretplati sam 30 KM i dobio sam račun od 70 KM i listing na 70 KM međutim kad sabirem sve stavke dobijem 70 onda imam dvije stavke plus 30 minus 30 znaci poništava se moja pretplata .
Onda ispada da sam ja potrošio 100 KM a dobio račun na 70 i listing na 70.samo nekontam gdje nestalo ostalo
uporedi listing za prosli i za ovaj mjesec, moguce da ti se prenio iznos pretplate a pretplatu moras platiti svaki mjesec...platiti je moras ali potrositi ne moras...pa ako je ne potrosis, preneses u sljedeci mjesec...
User avatar
BarbaDue
Posts: 65076
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#48164 Re: BHTelecom All About

Post by BarbaDue »

Image

nikako da pređe 50/10 :mrgreen:
febo_acm
Posts: 10317
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#48165 Re: BHTelecom All About

Post by febo_acm »

Ni kod mene, to su namjerno uradili :D


Sent from my iPhone using Tapatalk
rodjeni_95
Posts: 233
Joined: 12/05/2016 20:12

#48166 Re: BHTelecom All About

Post by rodjeni_95 »

probook wrote:
jarobot wrote: Đe da kopaš, koja je to direkcija majke ti. Njihovo je to da dovedu do kuće a tvoja instalacija u kući.
Jedino ako ti ne dolazi u jednu kuću a ti hoćeš u drugu pa to računaju kao internu instalaciju.
Čuj da kopaš za telefon :D :D :D :D :D :D
Bogme u Mostaru kopaju, prijatelj uvodio i kopao kanal sa ulice, kroz dvoriste i na cosak kuce da bi gospoda uvela :-D
Evo ako lazem ja, ne laze @probook :wink:

Morao bi da kopam, a nije bas blizu, znam jednu zenu koja je kutiji blize od mene, platila milju maraka (msm da je njima) da joj to urade... E sad mozda laze al necu da ulazim dalje u to pitanje. :-)
rodjeni_95
Posts: 233
Joined: 12/05/2016 20:12

#48167 Re: BHTelecom All About

Post by rodjeni_95 »

KvaziExpert wrote:Prikljucak je uvijek bio prikljucna taksa plus materijalni troškovi, kabel i kanal. Meni su, posto sam na selu, spojili vazdusnom mrezom, dodali jos jedan kabel postojecima, pa ce to sve zajedno u zemlju kad budu radili rekonstrukciju.
Sad da li ce oni kopati i naplatiti, ili ces ti, dodje na isto. Ja sam, u firmi u kojoj sam radio prije desetak godina, dogovorio s njima da dodju poloziti kabel cim lik s bagerom iskopa kanal, i tako je i bilo, jer je to 10 minuta posla, pa da on odmah zatrpa. A kroz dan dva su dosli i spojili. A mozda mozes dogovoriti da ti ostave kabel, pa da onaj ko bude kopao i polozi.
I ja sam drug u prigradskom naselju (mozes reci selu :) ), ne u gradu, a sad je meni nezgodno kopati jer je sve do kutije asfalt, te bi morao da "nagrdim" jedan put kuda prolazi dosta auta. Kazes posto si na selu vazdusnom mrezom ti prikopcali? Jesi placao sta? Morat cu da vidim to sa njima.
Astrix
Posts: 1898
Joined: 30/09/2009 14:14

#48168 Re: BHTelecom All About

Post by Astrix »

Samo jedno pitanje, zanima me ovo za mojatv web. Koliko sam skontao mora se biti povezan na mrežu bht-a da bi mogao koristiti tu uslugu?
Ne mogu recimo dati bratu da se loguje ako je u njemačkoj ili nešto tako?
isx
Posts: 3912
Joined: 24/05/2014 19:12

#48169 Re: BHTelecom All About

Post by isx »

Ne moze brat u njemackoj to koristiti. Cak ni ti ako nisi u bht mrezi.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Astrix
Posts: 1898
Joined: 30/09/2009 14:14

#48170 Re: BHTelecom All About

Post by Astrix »

Ma ja pretpostavio sam da je tako, samo nisam bio 100 % siguran...
Hvala :thumbup:
zippoo87
Posts: 19662
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#48171 Re: BHTelecom All About

Post by zippoo87 »

pitanje za mirzu ili dip ing
zanima me da li je bhtelekom poceo pustati digitalni signal FTVa preko moja tv ?
citam ovamo na temi da je telemah pustio svima ovaj digitalni signal,kojji su pustili prije 1-2 dana pa me zanima da li sada i na moja tv taj digitalni signal,tj. da li njega salju krajnjim korisnicima ?
zutipatak
Posts: 179
Joined: 26/09/2016 15:32

#48172 Re: BHTelecom All About

Post by zutipatak »

zippoo87 wrote:pitanje za mirzu ili dip ing
zanima me da li je bhtelekom poceo pustati digitalni signal FTVa preko moja tv ?
citam ovamo na temi da je telemah pustio svima ovaj digitalni signal,kojji su pustili prije 1-2 dana pa me zanima da li sada i na moja tv taj digitalni signal,tj. da li njega salju krajnjim korisnicima ?
IPTV je digitalna tehnologija. Ne postoji analogni signal na IPTV-u.
User avatar
kafanski_covjek
Posts: 2329
Joined: 09/10/2016 18:38

#48173 Re: BHTelecom All About

Post by kafanski_covjek »

wewa wrote:
r_faruk wrote:po kojim brzinama?
vjeruj da ne znam
meni dovoljno za uobicajeno surfanje, viber, youtube...
moze li ko ovo potvrditi ili demantovati? :)
User avatar
Radar71
Posts: 7594
Joined: 21/07/2010 15:43

#48174 Re: BHTelecom All About

Post by Radar71 »

Zna li neko koja je šifra na računu za Moja TV Multiscreen?
User avatar
holowey
Posts: 10856
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Славим нерадну недјељу и повећање минималца

#48175 Re: BHTelecom All About

Post by holowey »

zutipatak wrote:
zippoo87 wrote:pitanje za mirzu ili dip ing
zanima me da li je bhtelekom poceo pustati digitalni signal FTVa preko moja tv ?
citam ovamo na temi da je telemah pustio svima ovaj digitalni signal,kojji su pustili prije 1-2 dana pa me zanima da li sada i na moja tv taj digitalni signal,tj. da li njega salju krajnjim korisnicima ?
IPTV je digitalna tehnologija. Ne postoji analogni signal na IPTV-u.
logicno, ali je pitanje da li bhtelecom preuzima digitalni signal i bez konverzije salje korisnicima ili kao do sada analogni konvertuje i onda salje korisnicima...
Locked