BHTelecom All About

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Locked
User avatar
escobar__
Posts: 9985
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#48101 Re: BHTelecom All About

Post by escobar__ »

Tri do četiri mjeseca. :mrgreen:
User avatar
Del_Boy1
Posts: 2839
Joined: 19/01/2013 14:37
Location: TK

#48102 Re: RE: Re: BHTelecom All About

Post by Del_Boy1 »

escobar__ wrote:Tri do četiri mjeseca. :mrgreen:
Nije valjda da i to ima veze što sam iz TK. :-D
User avatar
irac300
Posts: 9066
Joined: 18/07/2009 18:36

#48103 Re: BHTelecom All About

Post by irac300 »

Direkcija TK prkosi zakonima fizike, vrijeme joj ništa ne znači, isto crna rupa u svemiru. :D
User avatar
escobar__
Posts: 9985
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#48104 Re: BHTelecom All About

Post by escobar__ »

irac300 wrote:Direkcija TK prkosi zakonima fizike, vrijeme joj ništa ne znači, isto crna rupa u svemiru. :D
:mrgreen: :mrgreen:
Bavarac94
Posts: 385
Joined: 17/01/2013 20:50

#48105 Re: BHTelecom All About

Post by Bavarac94 »

Kakva je procedura za podnosenje zahtjeva za otkljucavanje mobilnog?
jarobot
Posts: 3056
Joined: 13/06/2016 20:07

#48106 Re: BHTelecom All About

Post by jarobot »

Del_Boy1 wrote:Koliko vremena treba od prijave za uslugu MojaTV moj izbor pa dok ista ne postane aktivna, odnosno da se dobije SMS poruka?
24 sata
User avatar
Del_Boy1
Posts: 2839
Joined: 19/01/2013 14:37
Location: TK

#48107 Re: RE: Re: BHTelecom All About

Post by Del_Boy1 »

jarobot wrote:
Del_Boy1 wrote:Koliko vremena treba od prijave za uslugu MojaTV moj izbor pa dok ista ne postane aktivna, odnosno da se dobije SMS poruka?
24 sata
Da li ima veze što je danas prijavljeno a sutra je neradni dan?
rodjeni_95
Posts: 233
Joined: 12/05/2016 20:12

#48108 Re: BHTelecom All About

Post by rodjeni_95 »

Moze neko pomoci? Komsija uzeo onaj mflat paket od 12 GB-a. Kad je isti prikopcao u kompjuter, kaze da nije mogao da ima signal preko obicnog TP-linka nego je morao preko nekog routera (pomocu kojeg se "krade" net) da dobije taj signal. Ima li neko iskustva sa ovim, odnosno da li je ovo istina, jer kontam da uzmem ovaj paket a zelio bi da net imam i na mobu jer svakako najvise surfam preko njega.
kakaljin
Posts: 13503
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#48109 Re: BHTelecom All About

Post by kakaljin »

rodjeni_95 wrote:Moze neko pomoci? Komsija uzeo onaj mflat paket od 12 GB-a. Kad je isti prikopcao u kompjuter, kaze da nije mogao da ima signal preko obicnog TP-linka nego je morao preko nekog routera (pomocu kojeg se "krade" net) da dobije taj signal. Ima li neko iskustva sa ovim, odnosno da li je ovo istina, jer kontam da uzmem ovaj paket a zelio bi da net imam i na mobu jer svakako najvise surfam preko njega.
https://www.bhtelecom.ba/usbmodemi-deta ... i1[uid]=10

Uzmeš ovaj modem ruter za 1 KM i sve imas preko wifia
rodjeni_95
Posts: 233
Joined: 12/05/2016 20:12

#48110 Re: BHTelecom All About

Post by rodjeni_95 »

kakaljin wrote:
https://www.bhtelecom.ba/usbmodemi-deta ... i1[uid]=10

Uzmeš ovaj modem ruter za 1 KM i sve imas preko wifia
Hvala ali... :?

Image
kakaljin
Posts: 13503
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#48111 Re: BHTelecom All About

Post by kakaljin »

rodjeni_95 wrote:
kakaljin wrote:
https://www.bhtelecom.ba/usbmodemi-deta ... i1[uid]=10

Uzmeš ovaj modem ruter za 1 KM i sve imas preko wifia
Hvala ali... :?

Image
Pa otiđi na stranicu telecoma i uređaji pa modemi pa tamo nađi e5330 modem i pogledaj
Mentha_Piperita
Posts: 310
Joined: 03/08/2015 00:32

#48112 Re: BHTelecom All About

Post by Mentha_Piperita »

Ukoliko ste bh telecom ultra korisnik i nalazite se u roamingu (van BiH), da li mozete dopuniti ultra dopunu ako ste ponijeli karticu ili vaucer sa sobom?
Travel paketi bh telecoma, da li se mogu aktivirati vise puta (jer im je jedno trajanje aktivacije 10 dana)?
Hvala. :-D
kakaljin
Posts: 13503
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#48113 Re: BHTelecom All About

Post by kakaljin »

Mentha_Piperita wrote:Ukoliko ste bh telecom ultra korisnik i nalazite se u roamingu (van BiH), da li mozete dopuniti ultra dopunu ako ste ponijeli karticu ili vaucer sa sobom?
Travel paketi bh telecoma, da li se mogu aktivirati vise puta (jer im je jedno trajanje aktivacije 10 dana)?
Hvala. :-D
Mozes travel paket aktivirati koliko hoćeš puta samo ga produžuje.

Ultru možeš dopuniti. Čak možeš kao što sam ja radio neko mi od raje u BiH uzme karticu i napiše mi brojeve koje trebam ukucati ili sada sto se može direktno na broj uplatiti.
Mentha_Piperita
Posts: 310
Joined: 03/08/2015 00:32

#48114 Re: BHTelecom All About

Post by Mentha_Piperita »

kakaljin wrote:
Mentha_Piperita wrote:Ukoliko ste bh telecom ultra korisnik i nalazite se u roamingu (van BiH), da li mozete dopuniti ultra dopunu ako ste ponijeli karticu ili vaucer sa sobom?
Travel paketi bh telecoma, da li se mogu aktivirati vise puta (jer im je jedno trajanje aktivacije 10 dana)?
Hvala. :-D
Mozes travel paket aktivirati koliko hoćeš puta samo ga produžuje.

Ultru možeš dopuniti. Čak možeš kao što sam ja radio neko mi od raje u BiH uzme karticu i napiše mi brojeve koje trebam ukucati ili sada sto se može direktno na broj uplatiti.
Odlično, znači sve funkcioniše. HVALA TI PUNO. :thumbup:
User avatar
Del_Boy1
Posts: 2839
Joined: 19/01/2013 14:37
Location: TK

#48115 Re: RE: Re: RE: Re: BHTelecom All About

Post by Del_Boy1 »

Del_Boy1 wrote:
jarobot wrote:
Del_Boy1 wrote:Koliko vremena treba od prijave za uslugu MojaTV moj izbor pa dok ista ne postane aktivna, odnosno da se dobije SMS poruka?
24 sata
Da li ima veze što je danas prijavljeno a sutra je neradni dan?
Evo gledam sad kad ukucam onaj USSD kod za provjeru vidim da sam dobio minute, KM i MB na bonus račun, ali nisam dobio SMS, da li je to već akivno ili ipak treba i SMS doći da bi sve to bilo aktivno?
ing-ecc
Posts: 18618
Joined: 31/03/2013 09:58

#48116 Re: BHTelecom All About

Post by ing-ecc »

Napravis poziv prema drugom broju iz grupe i vidis hoce li ti smanjiti racun za 5 pfeniga a broj minuta na onoliko koliko si razgovarao.
I jos malo prosurfas pa vidis stanje MB. :D
User avatar
Del_Boy1
Posts: 2839
Joined: 19/01/2013 14:37
Location: TK

#48117 Re: BHTelecom All About

Post by Del_Boy1 »

Minute i KM mogu provjerit, a MB ne, imam aktiviran Buy&Surf. [emoji23]


Edit:

Aktivirano je. [emoji23]
User avatar
irac300
Posts: 9066
Joined: 18/07/2009 18:36

#48118 Re: BHTelecom All About

Post by irac300 »

Hoće li biti kakvih novih telefona u ponudi? Ovo što sada ima pola nije na stanju. Trebao bih novi ugovor potpisati za MojaTv, pa da se ušićari kakav telefončić. :D
sencobih
Posts: 7535
Joined: 08/09/2010 08:33

#48119 Re: BHTelecom All About

Post by sencobih »

irac300 wrote:Hoće li biti kakvih novih telefona u ponudi? Ovo što sada ima pola nije na stanju. Trebao bih novi ugovor potpisati za MojaTv, pa da se ušićari kakav telefončić. :D
Isti sam takav. Meni rekoše do prošlog petka da ce doci telefoni ali prođe petak ne dođoše, nadam se iduće hefte da ce stići
User avatar
pepeljara
Posts: 7364
Joined: 22/08/2003 00:00

#48120 Re: BHTelecom All About

Post by pepeljara »

jesul ovo rijesili sa racunima ?
Dady
Posts: 739
Joined: 22/02/2010 12:38

#48121 Re: BHTelecom All About

Post by Dady »

U zadnje vrijeme mobilni internet uglavnom radi na EDGE tehnologiji na više lokacija u Sarajevu gdje sam do skora imao 3G ili H+ konekciju. Ovo je vec zabrinjavajuće. Testirano sa vise uređaja, telefona, 3G USB modema, MiFi routera. Nikakvog obavještenja na stranici BHTelecoma.


Sent from my iPhone using Tapatalk
zutipatak
Posts: 179
Joined: 26/09/2016 15:32

#48122 Re: BHTelecom All About

Post by zutipatak »

Meni 3G radi sasvim uredno, na svim mogućim i nemogućim lokacijama u Sarajevu. Provjeri ti svoju opremu

Sent from my LG-H440n using Tapatalk
Dady
Posts: 739
Joined: 22/02/2010 12:38

#48123 Re: BHTelecom All About

Post by Dady »

zutipatak wrote:Meni 3G radi sasvim uredno, na svim mogućim i nemogućim lokacijama u Sarajevu. Provjeri ti svoju opremu

Sent from my LG-H440n using Tapatalk
Provjerio
iPhone
Image
LG
Image
iPad
Image

Sličnu situaciju sam znao doživjeti samo na stadionima kada je kapacitet bazne stanice nedovoljan za broj korisnika koji je koristi.
A nisam sam, i drugi korisnici iz moje VPN grupe imaju iste probleme u zadnje vrijeme.
Sutra zovem MVK pa cemo vidjeti imaju li oni dodatnih informacija.




Sent from my iPhone using Tapatalk
zutipatak
Posts: 179
Joined: 26/09/2016 15:32

#48124 Re: BHTelecom All About

Post by zutipatak »

Moguće da je nosioc top tim grupe zabranio pristup UMTS mreži. Vrlo moguća situacija.

Sent from my LG-H440n using Tapatalk
Dady
Posts: 739
Joined: 22/02/2010 12:38

#48125 Re: BHTelecom All About

Post by Dady »

LG je privatni telefon i nije u grupi i Btw ja sam nosilac grupe i ne vidim razloga zašto bi ljudima zabranio UMTS kada im je to potrebno za posao.
Kako god, upravo se 3G signal vratio na svim uređajima na istoj lokaciji.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Locked