BHTelecom All About
Moderator: Benq
-
zippoo87
- Posts: 19662
- Joined: 13/05/2009 19:04
- Location: TK
#48026 Re: BHTelecom All About
opstepoznata stvar sa svim davateljima usluga je kvalitet infrastrukture i parica
niti jedan provajder nema na svim lokacijama kvalitetnu infrastrukturu za one pakete koje nude na papiru pa onda mnogi budu zakinuti
meni najvise smeta sto BHT sporo prati razvoj trzista i odgovara na konkurenciju sa godinu dana zakasnjenja
evo primjer su HD kanali...svi kablovski operateri nude HD kanale u osnovnom paketu,neki manje a neki vise kanala,a kod telekoma lista HD kanala broji 10 kanala ako se ne varam
brzine interneta isto nisu nista posebno,mislim u osnovnom paketu,bez dodatnog placanja
mislim da je sada prioritet telekoma da ubaci HD kanale svima,jer svi imaju televizore od 43'' pa na vise a to na ovim analognim kanalima izgleda ocajno,slika ocajna
niti jedan provajder nema na svim lokacijama kvalitetnu infrastrukturu za one pakete koje nude na papiru pa onda mnogi budu zakinuti
meni najvise smeta sto BHT sporo prati razvoj trzista i odgovara na konkurenciju sa godinu dana zakasnjenja
evo primjer su HD kanali...svi kablovski operateri nude HD kanale u osnovnom paketu,neki manje a neki vise kanala,a kod telekoma lista HD kanala broji 10 kanala ako se ne varam
brzine interneta isto nisu nista posebno,mislim u osnovnom paketu,bez dodatnog placanja
mislim da je sada prioritet telekoma da ubaci HD kanale svima,jer svi imaju televizore od 43'' pa na vise a to na ovim analognim kanalima izgleda ocajno,slika ocajna
- Benq
- Posts: 10498
- Joined: 16/11/2009 18:00
- Location: Sarajevo
#48027 Re: RE: Re: RE: Re: RE: Re: BHTelecom All About
Zaboravljate napomenuti da tih 5KM koji se dobiju svaki mjesec zapravo sluze samo za razgovore unutar mreze , dok za pozive prema drugim mobilnim operaterima morate dopuniti kredit posebno.The BEN10 wrote:Pa to baš onda fino zvuči.Cossack wrote: Ne znam tacno, ja sam uvezao jednu pretplatu i dvije ultre. Ultre dobiju svaki mjesec 5 KM na racun a to se naplati kroz jedan zbirni racun. Tu bude i moja pretplata.
Dakle, u okviru 59 KM bih osim interneta, TV i fiksnog, mobilnog interneta na 3 ULTRE dobio i po 5 KM "kredita" na te ULTRA-e? Ako je tako, to je onda to...
- Cossack
- Posts: 7315
- Joined: 22/12/2002 00:00
#48028 Re: RE: Re: RE: Re: RE: Re: RE: Re: BHTelecom All About
Nenamjerno. Moji roditelji koji su na ultri nemaju skoro nikoga ko je na drugoj mrezi tako da ih ta problematika uopste ne pogadja.Benq wrote:Zaboravljate napomenuti da tih 5KM koji se dobiju svaki mjesec zapravo sluze samo za razgovore unutar mreze , dok za pozive prema drugim mobilnim operaterima morate dopuniti kredit posebno.The BEN10 wrote:Pa to baš onda fino zvuči.Cossack wrote: Ne znam tacno, ja sam uvezao jednu pretplatu i dvije ultre. Ultre dobiju svaki mjesec 5 KM na racun a to se naplati kroz jedan zbirni racun. Tu bude i moja pretplata.
Dakle, u okviru 59 KM bih osim interneta, TV i fiksnog, mobilnog interneta na 3 ULTRE dobio i po 5 KM "kredita" na te ULTRA-e? Ako je tako, to je onda to...
Sent from my LG-H850 using Tapatalk
- Amazonka27
- Posts: 6209
- Joined: 21/08/2007 10:25
- Location: Sa
#48029 Re: BHTelecom All About
ali npr LOL nije imao tehničku mogućnost prije 4 god i nisu nudili uslugu...a onda se šire. Ovi gdje si da si neka si...pa sta ti hoćeš, idi dalje ako nećeš jer nas boli briga hoćeš li preći ili jok - nisi nam bitan. Čuj ti samo opravdanja Uprave - imamo puno adsl korisnika??? pa treba da svi ispaštaju jer su ti prebukirani kapaciteti...pa proširi faking kapacitete.proširi, rastereti i sebe i korisnike...prirodno je da se širiš a ne da se zatrpavaš.zippoo87 wrote:opstepoznata stvar sa svim davateljima usluga je kvalitet infrastrukture i parica
niti jedan provajder nema na svim lokacijama kvalitetnu infrastrukturu za one pakete koje nude na papiru pa onda mnogi budu zakinuti
meni najvise smeta sto BHT sporo prati razvoj trzista i odgovara na konkurenciju sa godinu dana zakasnjenja
evo primjer su HD kanali...svi kablovski operateri nude HD kanale u osnovnom paketu,neki manje a neki vise kanala,a kod telekoma lista HD kanala broji 10 kanala ako se ne varam
brzine interneta isto nisu nista posebno,mislim u osnovnom paketu,bez dodatnog placanja
mislim da je sada prioritet telekoma da ubaci HD kanale svima,jer svi imaju televizore od 43'' pa na vise a to na ovim analognim kanalima izgleda ocajno,slika ocajna
upravu si, kaskaju do granice zastarjelosti usluga. Sjećam se kada sa ultre nisi mogao slati sms poruke a to je bila samo jedna kvačica u sistemu koja se trebala klkinuti...pa nisu u prigradska mjesta htjeli uvesti adsl, došla konkurencija i pomela ih...e sad...politika ih jebe, a to ne znači da moraju i nas za naše pare... i svi ti HD kanali se plaćaju - ni jedan nije besplatan. Ja plaćam dodatnu jebenu marku za prikaz broja jer se ispostavilo da ako hoću prikaz broja na fiksnom moram promijeniti broj ili doplatiti marku. Prioritet BH Telecoma je da prestanu da smišljaju na koji način da zajebavaju korisnike nego da imaju zadovoljne korisnike koji će bez razmišljanja produživati ugovore. Prošli put smo produžili ugovor samo jer mi je telefon crko...i to smo se naguravali 2 mjeseca da mi ga prodaju i produže ugovor. Pitam se jel vrijedilo naredne dvije godine maltretiranja tog popusta za aparat.
- Benq
- Posts: 10498
- Joined: 16/11/2009 18:00
- Location: Sarajevo
#48030 Re: RE: Re: RE: Re: RE: Re: RE: Re: BHTelecom All About
Nisam drug ni mislio da si namjerno , zato sam napisao da se ta cinjenica zaboravlja napomenuti , ne kazem da je nekome bitno ili ne , ali da ne bude poslije nesuglasica i pisanja po forumu kako je neko nekog prevario , ovako je najbolje reci sta covjeka ceka ma koji provajder bio.Cossack wrote: Nenamjerno. Moji roditelji koji su na ultri nemaju skoro nikoga ko je na drugoj mrezi tako da ih ta problematika uopste ne pogadja.
Sent from my LG-H850 using Tapatalk
-
The BEN10
- Posts: 7674
- Joined: 19/09/2011 09:03
#48031 Re: RE: Re: RE: Re: RE: Re: BHTelecom All About
Čekaj, jel se u okviru tih 59 KM dobije po 5 KM za svaku ultru koja se može koristiti za pozive unutar vlastite mreže ili ne?Benq wrote:Zaboravljate napomenuti da tih 5KM koji se dobiju svaki mjesec zapravo sluze samo za razgovore unutar mreze , dok za pozive prema drugim mobilnim operaterima morate dopuniti kredit posebno.The BEN10 wrote:Pa to baš onda fino zvuči.
Dakle, u okviru 59 KM bih osim interneta, TV i fiksnog, mobilnog interneta na 3 ULTRE dobio i po 5 KM "kredita" na te ULTRA-e? Ako je tako, to je onda to...
- Amazonka27
- Posts: 6209
- Joined: 21/08/2007 10:25
- Location: Sa
#48032 Re: RE: Re: RE: Re: RE: Re: BHTelecom All About
ne, 59+5 Km po ultri ( dvije ultre 10 KM) = 69 KmThe BEN10 wrote:Čekaj, jel se u okviru tih 59 KM dobije po 5 KM za svaku ultru koja se može koristiti za pozive unutar vlastite mreže ili ne?Benq wrote:Zaboravljate napomenuti da tih 5KM koji se dobiju svaki mjesec zapravo sluze samo za razgovore unutar mreze , dok za pozive prema drugim mobilnim operaterima morate dopuniti kredit posebno.The BEN10 wrote:Pa to baš onda fino zvuči.
Dakle, u okviru 59 KM bih osim interneta, TV i fiksnog, mobilnog interneta na 3 ULTRE dobio i po 5 KM "kredita" na te ULTRA-e? Ako je tako, to je onda to...
- joske
- Posts: 2277
- Joined: 13/07/2016 11:09
#48033 Re: RE: Re: BHTelecom All About
Dodatni pokloni za nove korisnike moja TV usluge uz ugovor od 24 mjeseca:
50% popusta na cijenu mjesečne naknade za prva tri mjeseca (90 dana) korištenja usluge počev od datuma aktivacije paketa usluga i
besplatno korištenje dodatne usluge moja TV Snimalica - Paket 30 u toku obaveznog trajanja ugovora od 24 mjeseca.
besplatno korištenje korisničke opreme (prvi STB i dr.neophodna oprema)
besplatno korištenje fiksnog telefonskog aparata (u zavisnosti od raspoloživosti zaliha) ako s e odlucis imas trenutnu akciju ti 59 km je ukupan iznos plus 4,10 za stb
50% popusta na cijenu mjesečne naknade za prva tri mjeseca (90 dana) korištenja usluge počev od datuma aktivacije paketa usluga i
besplatno korištenje dodatne usluge moja TV Snimalica - Paket 30 u toku obaveznog trajanja ugovora od 24 mjeseca.
besplatno korištenje korisničke opreme (prvi STB i dr.neophodna oprema)
besplatno korištenje fiksnog telefonskog aparata (u zavisnosti od raspoloživosti zaliha) ako s e odlucis imas trenutnu akciju ti 59 km je ukupan iznos plus 4,10 za stb
-
r_faruk
- Posts: 4804
- Joined: 20/01/2003 00:00
#48034 Re: BHTelecom All About
da, ali ako si pod ugovorom za moju tv, ne mozes kupiti telefon....S druge strane povoljnije je kupiti mobitel preko Moja TV. Npr. LG K10 sam ja preko M15 platio 300 KM a preko Moja TV bi me izasao 160 KM.
ovaj telekom je pun nekih sakrivenih mana... ono, mozes ovo, mozes ono... evo ti 500MB interneta, a onda pogledas da je to sve pod nekim uslovima.... moras imati vikendicu na moru da bi koristio mobilni internet (karikiram.... gluposti), evo vam dodatnih 500MB ali nema 3G mreze... neki dan sam ih zvao jer mi nisu ni aktivirali tih dodatnih 500MB... kada sam potrosio data internet, prebacili me ne onaj "dial up".... ni dan danas ne mogu da provjerim koliko sam potrosio bonus interneta..... moram otici do njih. jedini razlog zasto koristim bh telecom je pokrivenost... koji ce mi qrac 1GB interneta ako ga ne mogu koristiti.... prije smo bez problema koristili data internet, a sada kada aktiviram prebaci me na nekakav E ....
- avaks
- Posts: 5660
- Joined: 03/03/2013 15:44
- Location: Sarajevo-x
#48035 Re: BHTelecom All About
E je kao EDGE ilitiga slabiji signal (sporiji) u odnostu na 3G ili HSPA (H/H+)...
Gdje nema 3G signala ili bržeg prebaci te na 2G, 2.5G (to E što ti piše) i to je sve do pokrivenosti...
Gdje nema 3G signala ili bržeg prebaci te na 2G, 2.5G (to E što ti piše) i to je sve do pokrivenosti...
- Amazonka27
- Posts: 6209
- Joined: 21/08/2007 10:25
- Location: Sa
#48036 Re: BHTelecom All About
i nešto mi pade na pamet...da ni jedno javno preduzeće neće izabrati skuplju ponudu a "našu" nego isključivo najpovoljniju pa makar ona bila i "njihova" jer u poslovanju nema emocija.
-
neki
- Posts: 7954
- Joined: 17/02/2005 07:57
#48037 Re: BHTelecom All About
Nije to do emocija nego do zakona o javnim nabavkama, koji su pisali oni kojima dzep puni uvozni lobiAmazonka27 wrote:i nešto mi pade na pamet...da ni jedno javno preduzeće neće izabrati skuplju ponudu a "našu" nego isključivo najpovoljniju pa makar ona bila i "njihova" jer u poslovanju nema emocija.
- Amazonka27
- Posts: 6209
- Joined: 21/08/2007 10:25
- Location: Sa
#48038 Re: BHTelecom All About
Pa hocu i ja da punim dzep...ako drzava ne radi u svom interesu (ovog "našeg" komada neba), što bi ja onda zarad patriotizma pravila rupe u dzepu.neki wrote:Nije to do emocija nego do zakona o javnim nabavkama, koji su pisali oni kojima dzep puni uvozni lobiAmazonka27 wrote:i nešto mi pade na pamet...da ni jedno javno preduzeće neće izabrati skuplju ponudu a "našu" nego isključivo najpovoljniju pa makar ona bila i "njihova" jer u poslovanju nema emocija.
-
r_faruk
- Posts: 4804
- Joined: 20/01/2003 00:00
#48039 Re: BHTelecom All About
da, to mi je jasno, nego, uvijek mi stoji 3G dok ne ukljucim internet, tek onda prebaci na E ili H. prije ovih njihovih bonusa i megabajt-ovaavaks wrote:E je kao EDGE ilitiga slabiji signal (sporiji) u odnostu na 3G ili HSPA (H/H+)...
Gdje nema 3G signala ili bržeg prebaci te na 2G, 2.5G (to E što ti piše) i to je sve do pokrivenosti...
isto kao da to neko namjerno radi.....
- Benq
- Posts: 10498
- Joined: 16/11/2009 18:00
- Location: Sarajevo
#48040 Re: RE: Re: RE: Re: RE: Re: BHTelecom All About
E moj druze , nisu ni oni vesla sisali , samo sto neke stvari ni kod jednog operatera nisu potpuno transparentne ali zato smo mi korisnici tu da kazemo jedni drugima kako stvari stoje. Kao sto @amazonka27 i @cossack kazu , platis to sve uz racun.Amazonka27 wrote:ne, 59+5 Km po ultri ( dvije ultre 10 KM) = 69 KmThe BEN10 wrote: Čekaj, jel se u okviru tih 59 KM dobije po 5 KM za svaku ultru koja se može koristiti za pozive unutar vlastite mreže ili ne?
-
ado_sar
- Posts: 1142
- Joined: 14/06/2014 16:47
#48041 Re: BHTelecom All About
izrentao sam stan prije 10 mjeseci i gazdarica je prije nego sto cemo doci potpisala ugovor za LOL Super TV. Kako sam prije bio na BHT-u pocetku mi je bilo super, internet 20 megabita, za mene u tom trenutku nezamisliva brzina, brdo HD kanala, cijena 40KM. Sada kopam i rukama i nogama da mi je kako prekinuti taj ugovor a da ne placam penale. Brzina od 20 megabita je samo ponekad i to onda kad mi ne treba. U periodima kad su ljudi kuci, tj predvece, internet je neupotrebljiv. TV takodjer prekida cesto, kaze restartuju sa kanali. Radio im uopste ne funkcionise. Help desk kaze da ce pogledati, ne rijese nista i tako me vrte u krug vec mjeecima.Amazonka27 wrote:Sta ti se ne sviđa na LOL pa odlaziš, jer mi hoćemo da pređemo na LOL? Ako je patriotizam jedini razlog - razmisli još jednom...The BEN10 wrote:Evo u zadnjem sam mjesecu korištenja LOL usluge. Imam opciju ostati na tome, uzeti TM ili BHT.
Patriotizam me vuče na BHT stranu, ali kad vidim koliko se više dobija sa TrioTV paketu u odnosu na Moj izbor na BHT-u. Ne znam šta da radim...
- Amazonka27
- Posts: 6209
- Joined: 21/08/2007 10:25
- Location: Sa
#48042 Re: BHTelecom All About
Hvala na info. Mislim da ima tema i o LoLu pa cu tamo nastaviti diskusiju.ado_sar wrote:izrentao sam stan prije 10 mjeseci i gazdarica je prije nego sto cemo doci potpisala ugovor za LOL Super TV. Kako sam prije bio na BHT-u pocetku mi je bilo super, internet 20 megabita, za mene u tom trenutku nezamisliva brzina, brdo HD kanala, cijena 40KM. Sada kopam i rukama i nogama da mi je kako prekinuti taj ugovor a da ne placam penale. Brzina od 20 megabita je samo ponekad i to onda kad mi ne treba. U periodima kad su ljudi kuci, tj predvece, internet je neupotrebljiv. TV takodjer prekida cesto, kaze restartuju sa kanali. Radio im uopste ne funkcionise. Help desk kaze da ce pogledati, ne rijese nista i tako me vrte u krug vec mjeecima.Amazonka27 wrote:Sta ti se ne sviđa na LOL pa odlaziš, jer mi hoćemo da pređemo na LOL? Ako je patriotizam jedini razlog - razmisli još jednom...The BEN10 wrote:Evo u zadnjem sam mjesecu korištenja LOL usluge. Imam opciju ostati na tome, uzeti TM ili BHT.
Patriotizam me vuče na BHT stranu, ali kad vidim koliko se više dobija sa TrioTV paketu u odnosu na Moj izbor na BHT-u. Ne znam šta da radim...
-
gunner37
- Posts: 65
- Joined: 26/03/2015 12:10
#48043 Re: BHTelecom All About
Ako ima neko iz telecoma. Možemo li očekivati u ponudi uređaja Play station 4? Vidim da imaju dosta novih uređaja u ponudi i mislim da bi im to bio vrhunski potez.
- pepeljara
- Posts: 7364
- Joined: 22/08/2003 00:00
#48044 Re: BHTelecom All About
3g u posti na malti NEMA. JOJ DRZAVO sa tei preCjednika...
Sent from my LG-D855 using Tapatalk
Sent from my LG-D855 using Tapatalk
-
ado_sar
- Posts: 1142
- Joined: 14/06/2014 16:47
#48045 Re: BHTelecom All About
Prelazi se na 4Gpepeljara wrote:3g u posti na malti NEMA. JOJ DRZAVO sa tei preCjednika...
Sent from my LG-D855 using Tapatalk
- pepeljara
- Posts: 7364
- Joined: 22/08/2003 00:00
#48046 Re: RE: Re: BHTelecom All About
Mozda 4g/2ado_sar wrote:Prelazi se na 4Gpepeljara wrote:3g u posti na malti NEMA. JOJ DRZAVO sa tei preCjednika...
Sent from my LG-D855 using Tapatalk
Sent from my LG-D855 using Tapatalk
- Radar71
- Posts: 7594
- Joined: 21/07/2010 15:43
#48047 Re: BHTelecom All About
Tehničar izmjeri signal i potvrdi tu tehničku mogućnost dok na šalteru odbiju. Šta je činiti?
-
kakaljin
- Posts: 13503
- Joined: 14/03/2008 12:30
- Location: Sarajevo
- Contact:
- MOSALJOZE
- Posts: 120394
- Joined: 26/11/2012 20:09
- Location: Republika Bosna i Hercegovina
#48050 Re: BHTelecom All About
Biće svega u narednom periodu,svega....




