Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
Trebao bih putovati u inostranstvo (neplanirano) a prije toga sam uzeo pretplatu i telefon (No Limit 50) uz ugovor na 2 godine. Sad me zanima kako raskinuti ugovor i koliko bi me to koštalo?
zanima me da li telekom planira u skorije vrijeme pustati HD kanale svima bez dodatne naplate
naime vise je ocajno gledati sportske sadrzaje na ovim niskim rezolucijama,posebno na velikim ekranima
trenutno imam TV od 48 inca i nije nimalo lijepo gledati nista na niskim rezolucijama,dok je HD besprijekoran
kod mene je dosao i telemah u grad a i kablovska nudi HD programe u standardnim paketima pa ako uskoro ne bude nista u HDu bez dodatnog placanja,morati cu preci na drugog operatera ,jer vec sada moja tv kaska za ponudom telemaha
ako neko ima nekih insajderskih informacija,bujrum podijelite sa rajom
btw.vise nisam pod ugovoenom obavezom sa bhtom,mogu preci na druge bez problema
Ukljucenje HD kanala za sve korisnike je malo 'rizicno' jer bi za svaki STB trebalo konfigurisati dodatnih 4-4,5 Mb a kako je veliki broj korisnika na ADSL-u tesko da bi takvi korisnici mogli imati kvalitetan prijem. Evo recimo da bi kvalitet usluge bio upitan i za korisnike koji imaju Net ili Full sa 2 STB-a a htjeli bi i HD. Iako je u nekim razmatrinjama uprave bila i ta opcija da se svim korisnicima ponude HD kanali moralo se odustati iz gore navedenih razloga al su onda HD ukljuceni u Pakete I i II tj. korisnicima koji imaju VDSL ili FTTh prikljucak a na kojima ovi tehnicki razlozi imaju rjesenje.
pa taj dodatni paket kosta 10 KM
na prvu i nije toliko puno a onda kada skontas ukupan racun,vidis da nije ni malo
neka uprava jos jednom razmotri ovo oko uvodjenja HDa svima,pa ko ima tehnicke mogucnosti,ima,ko nema,ima sta ima ili neka ganja konkurenciju
jer i ja sam poceo ozbiljjnije razmatrati telemah,jer imaju programe koje prenose sportske sadrzaje u HDu i sve lige
zanima me da li telekom planira u skorije vrijeme pustati HD kanale svima bez dodatne naplate
naime vise je ocajno gledati sportske sadrzaje na ovim niskim rezolucijama,posebno na velikim ekranima
trenutno imam TV od 48 inca i nije nimalo lijepo gledati nista na niskim rezolucijama,dok je HD besprijekoran
kod mene je dosao i telemah u grad a i kablovska nudi HD programe u standardnim paketima pa ako uskoro ne bude nista u HDu bez dodatnog placanja,morati cu preci na drugog operatera ,jer vec sada moja tv kaska za ponudom telemaha
ako neko ima nekih insajderskih informacija,bujrum podijelite sa rajom
btw.vise nisam pod ugovoenom obavezom sa bhtom,mogu preci na druge bez problema
Ukljucenje HD kanala za sve korisnike je malo 'rizicno' jer bi za svaki STB trebalo konfigurisati dodatnih 4-4,5 Mb a kako je veliki broj korisnika na ADSL-u tesko da bi takvi korisnici mogli imati kvalitetan prijem. Evo recimo da bi kvalitet usluge bio upitan i za korisnike koji imaju Net ili Full sa 2 STB-a a htjeli bi i HD. Iako je u nekim razmatrinjama uprave bila i ta opcija da se svim korisnicima ponude HD kanali moralo se odustati iz gore navedenih razloga al su onda HD ukljuceni u Pakete I i II tj. korisnicima koji imaju VDSL ili FTTh prikljucak a na kojima ovi tehnicki razlozi imaju rjesenje.
pa taj dodatni paket kosta 10 KM
na prvu i nije toliko puno a onda kada skontas ukupan racun,vidis da nije ni malo
neka uprava jos jednom razmotri ovo oko uvodjenja HDa svima,pa ko ima tehnicke mogucnosti,ima,ko nema,ima sta ima ili neka ganja konkurenciju
jer i ja sam poceo ozbiljjnije razmatrati telemah,jer imaju programe koje prenose sportske sadrzaje u HDu i sve lige
i da optika bude dostupna svim korisnicima BHt ne samo u SA nego i drugim kantonima
Evo u zadnjem sam mjesecu korištenja LOL usluge. Imam opciju ostati na tome, uzeti TM ili BHT.
Patriotizam me vuče na BHT stranu, ali kad vidim koliko se više dobija sa TrioTV paketu u odnosu na Moj izbor na BHT-u. Ne znam šta da radim...
The BEN10 wrote:Evo u zadnjem sam mjesecu korištenja LOL usluge. Imam opciju ostati na tome, uzeti TM ili BHT.
Patriotizam me vuče na BHT stranu, ali kad vidim koliko se više dobija sa TrioTV paketu u odnosu na Moj izbor na BHT-u. Ne znam šta da radim...
Uvezi Moja TV sa Moja TV Moj izbor i vidjeces kako se omjer mijenja u korist BH Telecoma. Bar je tako bilo u mom slucaju.
The BEN10 wrote:Evo u zadnjem sam mjesecu korištenja LOL usluge. Imam opciju ostati na tome, uzeti TM ili BHT.
Patriotizam me vuče na BHT stranu, ali kad vidim koliko se više dobija sa TrioTV paketu u odnosu na Moj izbor na BHT-u. Ne znam šta da radim...
Sta ti se ne sviđa na LOL pa odlaziš, jer mi hoćemo da pređemo na LOL? Ako je patriotizam jedini razlog - razmisli još jednom...
The BEN10 wrote:Evo u zadnjem sam mjesecu korištenja LOL usluge. Imam opciju ostati na tome, uzeti TM ili BHT.
Patriotizam me vuče na BHT stranu, ali kad vidim koliko se više dobija sa TrioTV paketu u odnosu na Moj izbor na BHT-u. Ne znam šta da radim...
Uvezi Moja TV sa Moja TV Moj izbor i vidjeces kako se omjer mijenja u korist BH Telecoma. Bar je tako bilo u mom slucaju.
Šta si ti konkretno dobio kao prednost? Koliko vidim, jedino što mogu dobiti od prednosti jeste mobilni internet na mobitelu, kojeg ionako ne koristim mnogo...
Amazonka27 wrote:Sta ti se ne sviđa na LOL pa odlaziš, jer mi hoćemo da pređemo na LOL? Ako je patriotizam jedini razlog - razmisli još jednom...
Jedan od razloga je i taj što LOL više nije domaći, već je vlasnik "sa one strane Drine", plus, ako već biram stranca onda mi se TM čini kao bolja opcija...
Trebao bih putovati u inostranstvo (neplanirano) a prije toga sam uzeo pretplatu i telefon (No Limit 50) uz ugovor na 2 godine. Sad me zanima kako raskinuti ugovor i koliko bi me to koštalo?
Ostala mi je još godina plaćanja po 86.xx KM
Neće ti dati da raskineš ugovor jer imaš kupljen uređaj na 24 mjeseca.
Ja sam to isto htio ali su mi onda obračunali da platim punu cijenu telefona, bez uračunatog popusta.
Ugl. ne isplati se. Bolje sačekati i platiti po tom ugovoru pa ih onda odjaviti i preći na druge provajdere.
Moja TV ciao. Neka sam vas se kutarisao.
Prvo hvala za pomoć, sve ovo sam uradio ali kad pristupam: https://www.bhtelecom.ba/webtv.html trazi da se logujem i kad unesem user i pass pise da usluga nije aktivirana iako sam je aktivirao. Uredno pristupam sa bhtelecom mreze ali sa telemach ne mogu iako pise da mogu.
Amazonka27 wrote:Sta ti se ne sviđa na LOL pa odlaziš, jer mi hoćemo da pređemo na LOL? Ako je patriotizam jedini razlog - razmisli još jednom...
Jedan od razloga je i taj što LOL više nije domaći, već je vlasnik "sa one strane Drine", plus, ako već biram stranca onda mi se TM čini kao bolja opcija...
Ljudi oko mene koji su prešli na TM nisu zadovoljni i rekli su da ne prelazim. Brzine koje prikazuju navodno nikada se ne ostvare, stalno zivkaju i nude nove usluge koje su skuplje ali ne uvijek i bolje.
mi smo se odlučili za moju tv premi jer zbir naših računa je svakako iznosio 100 KM i hajde eto, objedinili račune (fiksna, tv, Internet, mobitel) Pretplata za fiksnu je stvarno preskupa...pokušali smo na razne načine da iskombinujemo povoljniju varijantu ali ne ide. U mojoj TV premi, mobitel je na paketu 30 što meni fkt ne treba, i 500 MB interneta (što je sada malo jer su na drugim m paketima van moje tv povećali). Nemaš ni jedan besplatan HD kanal, i ovo što se plača je bezveze... Malo su povećali brzinu interneta ali i to se promjeni tek kada ti istekne ugovor (strašno su ne fleksibilni kod mijenjanja uslova ugovora jer im aplikacija ne dozvoljava). 4 god ni me je previše strpljenja da se oni poboljšaju...a onda sve može za nove korisnike a ti se jePIPi ako si na pola vremenskog ugovorenog odnosa.
kalkulacijom smo izračunali da prelaskom na LOL možemo uštediti do 50 KM mjesečno, ako mi BH telecom može ponuditi tako nešto - nikakav problem, ali da ja patriotizam plaćam svaki mjesec toliko - ne hvala.
Amazonka27 wrote:
Brzine koje prikazuju navodno nikada se ne ostvare, stalno zivkaju i nude nove usluge koje su skuplje ali ne uvijek i bolje.
To je od korisnika do korisnika i njihove infrastrukture, korisnik sam istog i imam brzinu propisanu paketom. Isto tako ne moze se generalizovat stvar sa mojatv internetom , nekom nece moci ni onih 10Mb dok neko sasvim normalno ima 50Mb. Ako nesto kod mene valja , ne mora znaciti da ce i kod tebe i obratno.
Amazonka27 wrote:Sta ti se ne sviđa na LOL pa odlaziš, jer mi hoćemo da pređemo na LOL? Ako je patriotizam jedini razlog - razmisli još jednom...
Jedan od razloga je i taj što LOL više nije domaći, već je vlasnik "sa one strane Drine", plus, ako već biram stranca onda mi se TM čini kao bolja opcija...
Ljudi oko mene koji su prešli na TM nisu zadovoljni i rekli su da ne prelazim. Brzine koje prikazuju navodno nikada se ne ostvare, stalno zivkaju i nude nove usluge koje su skuplje ali ne uvijek i bolje.
mi smo se odlučili za moju tv premi jer zbir naših računa je svakako iznosio 100 KM i hajde eto, objedinili račune (fiksna, tv, Internet, mobitel) Pretplata za fiksnu je stvarno preskupa...pokušali smo na razne načine da iskombinujemo povoljniju varijantu ali ne ide. U mojoj TV premi, mobitel je na paketu 30 što meni fkt ne treba, i 500 MB interneta (što je sada malo jer su na drugim m paketima van moje tv povećali). Nemaš ni jedan besplatan HD kanal, i ovo što se plača je bezveze... Malo su povećali brzinu interneta ali i to se promjeni tek kada ti istekne ugovor (strašno su ne fleksibilni kod mijenjanja uslova ugovora jer im aplikacija ne dozvoljava). 4 god ni me je previše strpljenja da se oni poboljšaju...a onda sve može za nove korisnike a ti se jePIPi ako si na pola vremenskog ugovorenog odnosa.
kalkulacijom smo izračunali da prelaskom na LOL možemo uštediti do 50 KM mjesečno, ako mi BH telecom može ponuditi tako nešto - nikakav problem, ali da ja patriotizam plaćam svaki mjesec toliko - ne hvala.
Ma 5-10 MBps gore/dole mi ba nije važno, na deklarisanih 40 MBps ili više od toga zadovoljan bih bio sa realnih 20. Ono što me brine je fiksni telefon i pretplata na isti, a nisu mi odgovorili neki koji ovdje zastupaju BHT: nije valjda da se plaća pretplata na isti!?
Kontao sam uzeti http://www.mojatv.ba/moj-izbor.html - moja TV full http://www.mojatv.ba/full-paket.html i osnovni paket1. Dakle, sve skupa bi bilo 59 KM. E sad, jel to cifra sa PDV-om i uključenom pretplatom na fiksni!? Ili nešto moram dodatno platiti...
Amazonka27 wrote:
Brzine koje prikazuju navodno nikada se ne ostvare, stalno zivkaju i nude nove usluge koje su skuplje ali ne uvijek i bolje.
To je od korisnika do korisnika i njihove infrastrukture, korisnik sam istog i imam brzinu propisanu paketom. Isto tako ne moze se generalizovat stvar sa mojatv internetom , nekom nece moci ni onih 10Mb dok neko sasvim normalno ima 50Mb. Ako nesto kod mene valja , ne mora znaciti da ce i kod tebe i obratno.
Vjerovala sam u tu tehnicku mogucnost...ali kada dodju da poprave kvar nazovu kolegu i kazu POJAČAJ i tada sve radi kako treba...onda oni odu i opet kvar i opet dodju i kažu POJAČAJ i takoooo u krug jer tamo neko udune ovo što su pojačali. U svakom slučaju, živim u neboderu gdje ima puno stanova i bilo bi ok da se malo investira u opremu a ne da svako malo govore ne valja vam parica a onda se parica sama regenerira i odjednom sve može jer tamo neko nešto pojača.
The BEN10 wrote:Evo u zadnjem sam mjesecu korištenja LOL usluge. Imam opciju ostati na tome, uzeti TM ili BHT.
Patriotizam me vuče na BHT stranu, ali kad vidim koliko se više dobija sa TrioTV paketu u odnosu na Moj izbor na BHT-u. Ne znam šta da radim...
Uvezi Moja TV sa Moja TV Moj izbor i vidjeces kako se omjer mijenja u korist BH Telecoma. Bar je tako bilo u mom slucaju.
Šta si ti konkretno dobio kao prednost? Koliko vidim, jedino što mogu dobiti od prednosti jeste mobilni internet na mobitelu, kojeg ionako ne koristim mnogo...
Amazonka27 wrote:Sta ti se ne sviđa na LOL pa odlaziš, jer mi hoćemo da pređemo na LOL? Ako je patriotizam jedini razlog - razmisli još jednom...
Jedan od razloga je i taj što LOL više nije domaći, već je vlasnik "sa one strane Drine", plus, ako već biram stranca onda mi se TM čini kao bolja opcija...
Dobio sam besplatne pozive izmedju osoba koje sam uvezao u Moj Izbor i po 500 Mb na svakom od telefona. Sada na M15 imam ukupno gigu i meni taman.
Cossack wrote:Dobio sam besplatne pozive izmedju osoba koje sam uvezao u Moj Izbor i po 500 Mb na svakom od telefona. Sada na M15 imam ukupno gigu i meni taman.
A pretplata tih telefona je naravno odvojena, jel tako?
Npr 3 dodatne ULTRA-e se plaćaju odvojeno, što je i logično?
Cossack wrote:Dobio sam besplatne pozive izmedju osoba koje sam uvezao u Moj Izbor i po 500 Mb na svakom od telefona. Sada na M15 imam ukupno gigu i meni taman.
A pretplata tih telefona je naravno odvojena, jel tako?
Npr 3 dodatne ULTRA-e se plaćaju odvojeno, što je i logično?
Ne znam tacno, ja sam uvezao jednu pretplatu i dvije ultre. Ultre dobiju svaki mjesec 5 KM na racun a to se naplati kroz jedan zbirni racun. Tu bude i moja pretplata. S druge strane povoljnije je kupiti mobitel preko Moja TV. Npr. LG K10 sam ja preko M15 platio 300 KM a preko Moja TV bi me izasao 160 KM.
Cossack wrote:Dobio sam besplatne pozive izmedju osoba koje sam uvezao u Moj Izbor i po 500 Mb na svakom od telefona. Sada na M15 imam ukupno gigu i meni taman.
A pretplata tih telefona je naravno odvojena, jel tako?
Npr 3 dodatne ULTRA-e se plaćaju odvojeno, što je i logično?
Ne znam tacno, ja sam uvezao jednu pretplatu i dvije ultre. Ultre dobiju svaki mjesec 5 KM na racun a to se naplati kroz jedan zbirni racun. Tu bude i moja pretplata.
Pa to baš onda fino zvuči.
Dakle, u okviru 59 KM bih osim interneta, TV i fiksnog, mobilnog interneta na 3 ULTRE dobio i po 5 KM "kredita" na te ULTRA-e? Ako je tako, to je onda to...
The BEN10 wrote:
A pretplata tih telefona je naravno odvojena, jel tako?
Npr 3 dodatne ULTRA-e se plaćaju odvojeno, što je i logično?
Ne znam tacno, ja sam uvezao jednu pretplatu i dvije ultre. Ultre dobiju svaki mjesec 5 KM na racun a to se naplati kroz jedan zbirni racun. Tu bude i moja pretplata.
Pa to baš onda fino zvuči.
Dakle, u okviru 59 KM bih osim interneta, TV i fiksnog, mobilnog interneta na 3 ULTRE dobio i po 5 KM "kredita" na te ULTRA-e? Ako je tako, to je onda to...
To bi bilo u idealnom svijetu Ovdje ti se racun penje za tih 5 KM po ultri ali svako potrosi bar tih 5 KM mjesecno. Ovdje je pitanje da li te ultre i pretplata redovno komuniciraju medjusobno (jer se samo nesto sitno naplacuje uspostava poziva) i da li im treba tih 500 Mb po aparatu.