SDP

Post Reply
boki86
Posts: 105
Joined: 11/07/2009 17:21

#4801 Re: SDP

Post by boki86 »

quasar wrote:
boki86 wrote: Ako imas prihode do 1500 KM porez ostaje isti kao i do sada...
Ako imas prihode od 1500 do 2000 KM porez je 15%
Ako imas prihode preko 2000 KM porez je 20%

Posteno da postenije ne moze...zasto bi istu stopu poreza platio neko sa 1000KM prihoda i neko sa 10 000 KM prihoda?

Ima tu jos stvari, oporezovati topli oprog, regres i prevoz...firme stavljaju visoke iznose toplih obroka (14-16KM) upravo zbog cinjenice sto su neoporezive i tako legalno izbjegavaju placanje poreza...da radniku platu 600 KM plus topli 300 KM...i onda drzavi poreza samo 60KM..eh po novom nece moci tako :dance:
Samo, sve ce se na kraju slomiti preko radnika. Drzava zadovoljna, poslodavcu isto, a radnici nezadovoljni. Siguran sam da ce vrlo mali broj poslodavaca zadrzati iznos neto isplate prema zaposlenima.
Dakle los, stavise idiotski prijedlog. Samo nek nastave hrabro, ali nek se ne cude poslije: šta ovo bi?
Prijedlog nije idiotski jer u svakoj normalnoj zemlji oporezovanje ide progresivnom metodom...Rijetki ce biti ovi koji imaju poresku osnovicu iznad 1500 KM (a to je iznos neto plate bez dodataka)..To u praksi znaci da, na zalost, za 95% radnika ove zemlje se nista promijeniti nece..

Ali zato ce za ove koji imaju poresku osnovicu iznad 1500KM (to znaci da sa svim dodacima-prevozom, toplim i svime imaju preko 2000 KM) biti povecano placanje poreza
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59311
Joined: 15/12/2008 16:53

#4802 Re: SDP

Post by ultima_palabra »

boki86 wrote:
ultima_palabra wrote:
Murisno1 wrote:Da bi čut koju lijepu vijest ...
Pa jel ima išta konkretno ljudi da se radi, jel se nešto dešava, šta je ovo u pm?
Radi se... ide povećani porez na dohodak :-) To se desi kad premijera savjetuje Marin Ivanišević :oops:
Ako imas prihode do 1500 KM porez ostaje isti kao i do sada...
Ako imas prihode od 1500 do 2000 KM porez je 15%
Ako imas prihode preko 2000 KM porez je 20%

Posteno da postenije ne moze...zasto bi istu stopu poreza platio neko sa 1000KM prihoda i neko sa 10 000 KM prihoda?

Ima tu jos stvari, oporezovati topli oprog, regres i prevoz...firme stavljaju visoke iznose toplih obroka (14-16KM) upravo zbog cinjenice sto su neoporezive i tako legalno izbjegavaju placanje poreza...da radniku platu 600 KM plus topli 300 KM...i onda drzavi poreza samo 60KM..eh po novom nece moci tako :dance:
Kao prvo, 1500 je relativno visok prag. Zašto nisu smanjili porez onima koji primaju ispod recimo 800 KM (to je neka prosječna plata)? Zašto bi neko sa 400 KM plaćao isto kao onaj sa 1500?

A ako ćeš oporezovati topli obrok u punom iznosu, onda ga ukini skroz... nek sve bude plata i zdravo.
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#4803 Re: SDP

Post by madner »

Drugim rijecima otimamo od onih sto imaju visoke plate, i time je to moralno i dobro. :roll:

Time cemo se uvrstati u red zemalja sa daleko najvecim poreskim optercenjem za ljude sa visokim platama.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#4804 Re: SDP

Post by Alfons Kauders »

sta kukas madner, :D ako imas 4 milje platu, placaj poreze klosaru... :D

nije ko mi jadnici sto smo prijavljeni na osam stoja... :D

a ostalih dvije i po mile idu po ugovoru...
User avatar
nosara
Posts: 22696
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#4805 Re: SDP

Post by nosara »

Neka "drugovi" skinu plate svim izabranim duznosnicima na prosjek nivoa na kojem su birani... Nakon toga mozemo razgovarat o "drzavi za covjeka"...
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#4806 Re: SDP

Post by madner »

ultima_palabra wrote:Kao prvo, 1500 je relativno visok prag. Zašto nisu smanjili porez onima koji primaju ispod recimo 800 KM (to je neka prosječna plata)? Zašto bi neko sa 400 KM plaćao isto kao onaj sa 1500?

A ako ćeš oporezovati topli obrok u punom iznosu, onda ga ukini skroz... nek sve bude plata i zdravo.
Neoporezivi iznos je 300 KM, tako da onaj sa 400 KM placa 10% na 100 KM sto je 10 KM. Dok ovaj sa 1500 placa 10% od 1200 sto je 120 KM. Ili 12 puta vise sa 3 puta vecom platom
boki86
Posts: 105
Joined: 11/07/2009 17:21

#4807 Re: SDP

Post by boki86 »

nosara wrote:
boki86 wrote: Ako imas prihode do 1500 KM porez ostaje isti kao i do sada...
Ako imas prihode od 1500 do 2000 KM porez je 15%
Ako imas prihode preko 2000 KM porez je 20%

Posteno da postenije ne moze...zasto bi istu stopu poreza platio neko sa 1000KM prihoda i neko sa 10 000 KM prihoda?

Ima tu jos stvari, oporezovati topli oprog, regres i prevoz...firme stavljaju visoke iznose toplih obroka (14-16KM) upravo zbog cinjenice sto su neoporezive i tako legalno izbjegavaju placanje poreza...da radniku platu 600 KM plus topli 300 KM...i onda drzavi poreza samo 60KM..eh po novom nece moci tako :dance:
Briga za tog jadnika koji ima sve skupa 9 stoja u punom socijaldemokratskom sjaju... Za citostatike, njima licno, im trebale te pare koje sakupe oporezujuci topli obrok... Za citostatike i pelene za odrasle... :roll:

Nataknem drzavu koja opstaje oporezivanjem toplog obroka i prevoza...
Nataknem ja stanovnistvo te drzave koje samo trazi nacine da izbjegava placanje poreza...a svi bi da imaju prekrasne puteve, skole, bolnice itd...ne finansiraju se te stavke iz prihoda s marsa vec od poreskih obveznika.

I da malo bolje poznajes ekonomiju, kao sto ne poznajes, poresku osnovicu a ne platu od preko 1500KM ima manji postotak stanovništva, tako da ce prakticno za vecinu znaciti da sve ostaje isto.

U mnogim naprednim zemljama zapada i kazne za prekršaje plaćaš u skladu sa prihodima. Vjerovatno su svi glupi a mi jedini pametni pa kazemo u startu da je prijedlog idiotski
User avatar
nosara
Posts: 22696
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#4808 Re: SDP

Post by nosara »

Alfons Kauders wrote:sta kukas madner, :D ako imas 4 milje platu, placaj poreze klosaru... :D

nije ko mi jadnici sto smo prijavljeni na osam stoja... :D

a ostalih dvije i po mile idu po ugovoru...
Sve sto legne na racun ce se oporezivat... Misu... :D Ili dobijas lovu na ruke...? :-?
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#4809 Re: SDP

Post by madner »

Alfons Kauders wrote:sta kukas madner, :D ako imas 4 milje platu, placaj poreze klosaru... :D

nije ko mi jadnici sto smo prijavljeni na osam stoja... :D

a ostalih dvije i po mile idu po ugovoru...
Cuj sta kukam, pa nisam vidio povisnicu 2 godine. Samo poreze balansiram.

A bome, i to ce ti zatvoriti pa ti gledaj kako 5 joja odose na socijalni budzet :D
Last edited by madner on 02/12/2011 11:00, edited 1 time in total.
User avatar
quasar
Posts: 3646
Joined: 14/11/2009 21:02
Location: Samobanovan...

#4810 Re: SDP

Post by quasar »

boki86 wrote:
quasar wrote:
boki86 wrote: Ako imas prihode do 1500 KM porez ostaje isti kao i do sada...
Ako imas prihode od 1500 do 2000 KM porez je 15%
Ako imas prihode preko 2000 KM porez je 20%

Posteno da postenije ne moze...zasto bi istu stopu poreza platio neko sa 1000KM prihoda i neko sa 10 000 KM prihoda?

Ima tu jos stvari, oporezovati topli oprog, regres i prevoz...firme stavljaju visoke iznose toplih obroka (14-16KM) upravo zbog cinjenice sto su neoporezive i tako legalno izbjegavaju placanje poreza...da radniku platu 600 KM plus topli 300 KM...i onda drzavi poreza samo 60KM..eh po novom nece moci tako :dance:
Samo, sve ce se na kraju slomiti preko radnika. Drzava zadovoljna, poslodavcu isto, a radnici nezadovoljni. Siguran sam da ce vrlo mali broj poslodavaca zadrzati iznos neto isplate prema zaposlenima.
Dakle los, stavise idiotski prijedlog. Samo nek nastave hrabro, ali nek se ne cude poslije: šta ovo bi?
Prijedlog nije idiotski jer u svakoj normalnoj zemlji oporezovanje ide progresivnom metodom...Rijetki ce biti ovi koji imaju poresku osnovicu iznad 1500 KM (a to je iznos neto plate bez dodataka)..To u praksi znaci da, na zalost, za 95% radnika ove zemlje se nista promijeniti nece..

Ali zato ce za ove koji imaju poresku osnovicu iznad 1500KM (to znaci da sa svim dodacima-prevozom, toplim i svime imaju preko 2000 KM) biti povecano placanje poreza
Sad si rekao da ce se oporezovati topli obrok.
Znaci svima, bez obzira koliko je to u zbiru jer je TO uglavnom oko 300-350 maraka svakome. Dakle od toga ce nam oduzeti, da bi mogli i dalje finansirati svoje goleme plate.

Jos se budzetlije bune kazu ne raste im plata. Jadni imaju prosjek nesto preko milje maraka. Nek idu u PM.
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#4811 Re: SDP

Post by madner »

boki86 wrote:
nosara wrote:
boki86 wrote: Ako imas prihode do 1500 KM porez ostaje isti kao i do sada...
Ako imas prihode od 1500 do 2000 KM porez je 15%
Ako imas prihode preko 2000 KM porez je 20%

Posteno da postenije ne moze...zasto bi istu stopu poreza platio neko sa 1000KM prihoda i neko sa 10 000 KM prihoda?

Ima tu jos stvari, oporezovati topli oprog, regres i prevoz...firme stavljaju visoke iznose toplih obroka (14-16KM) upravo zbog cinjenice sto su neoporezive i tako legalno izbjegavaju placanje poreza...da radniku platu 600 KM plus topli 300 KM...i onda drzavi poreza samo 60KM..eh po novom nece moci tako :dance:
Briga za tog jadnika koji ima sve skupa 9 stoja u punom socijaldemokratskom sjaju... Za citostatike, njima licno, im trebale te pare koje sakupe oporezujuci topli obrok... Za citostatike i pelene za odrasle... :roll:

Nataknem drzavu koja opstaje oporezivanjem toplog obroka i prevoza...
Nataknem ja stanovnistvo te drzave koje samo trazi nacine da izbjegava placanje poreza...a svi bi da imaju prekrasne puteve, skole, bolnice itd...ne finansiraju se te stavke iz prihoda s marsa vec od poreskih obveznika.

I da malo bolje poznajes ekonomiju, kao sto ne poznajes, poresku osnovicu a ne platu od preko 1500KM ima manji postotak stanovništva, tako da ce prakticno za vecinu znaciti da sve ostaje isto.

U mnogim naprednim zemljama zapada i kazne za prekršaje plaćaš u skladu sa prihodima. Vjerovatno su svi glupi a mi jedini pametni pa kazemo u startu da je prijedlog idiotski
U mnogim naprednim zemljama zvuci dobro, ali zasto ne kazes da je istih u stvari jako malo?

Nego da li uvijek argumentiras tako sto pocnes o necemu skroz drugom?
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#4812 Re: SDP

Post by seln »

nosara wrote:
boki86 wrote:
nosara wrote: Briga za tog jadnika koji ima sve skupa 9 stoja u punom socijaldemokratskom sjaju... Za citostatike, njima licno, im trebale te pare koje sakupe oporezujuci topli obrok... Za citostatike i pelene za odrasle... :roll:
Za cistostatistike kad ponestane argumenata nastaje lupetanje :dance:
:roll:
Nosara, tvoj primalac 900 maraka nece biti pogodjen ovim, u cemu je problem?
Nije ti valjda zao onik koji kasiraju 3000?
User avatar
nosara
Posts: 22696
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#4813 Re: SDP

Post by nosara »

boki86 wrote:
nosara wrote:
boki86 wrote: Ako imas prihode do 1500 KM porez ostaje isti kao i do sada...
Ako imas prihode od 1500 do 2000 KM porez je 15%
Ako imas prihode preko 2000 KM porez je 20%

Posteno da postenije ne moze...zasto bi istu stopu poreza platio neko sa 1000KM prihoda i neko sa 10 000 KM prihoda?

Ima tu jos stvari, oporezovati topli oprog, regres i prevoz...firme stavljaju visoke iznose toplih obroka (14-16KM) upravo zbog cinjenice sto su neoporezive i tako legalno izbjegavaju placanje poreza...da radniku platu 600 KM plus topli 300 KM...i onda drzavi poreza samo 60KM..eh po novom nece moci tako :dance:
Briga za tog jadnika koji ima sve skupa 9 stoja u punom socijaldemokratskom sjaju... Za citostatike, njima licno, im trebale te pare koje sakupe oporezujuci topli obrok... Za citostatike i pelene za odrasle... :roll:

Nataknem drzavu koja opstaje oporezivanjem toplog obroka i prevoza...
Nataknem ja stanovnistvo te drzave koje samo trazi nacine da izbjegava placanje poreza...a svi bi da imaju prekrasne puteve, skole, bolnice itd...ne finansiraju se te stavke iz prihoda s marsa vec od poreskih obveznika.

I da malo bolje poznajes ekonomiju, kao sto ne poznajes, poresku osnovicu a ne platu od preko 1500KM ima manji postotak stanovništva, tako da ce prakticno za vecinu znaciti da sve ostaje isto.

U mnogim naprednim zemljama zapada i kazne za prekršaje plaćaš u skladu sa prihodima. Vjerovatno su svi glupi a mi jedini pametni pa kazemo u startu da je prijedlog idiotski
Ja ne cuh ni za jednu "drzavu za covjeka" osim ove nase...!? :?

Rast poreza ide ruku pod ruku s padom platezne moci... To opet generise privrednu stagnaciju... Abeceda ekonomije...
boki86
Posts: 105
Joined: 11/07/2009 17:21

#4814 Re: SDP

Post by boki86 »

madner wrote:
ultima_palabra wrote:Kao prvo, 1500 je relativno visok prag. Zašto nisu smanjili porez onima koji primaju ispod recimo 800 KM (to je neka prosječna plata)? Zašto bi neko sa 400 KM plaćao isto kao onaj sa 1500?

A ako ćeš oporezovati topli obrok u punom iznosu, onda ga ukini skroz... nek sve bude plata i zdravo.
Neoporezivi iznos je 300 KM, tako da onaj sa 400 KM placa 10% na 100 KM sto je 10 KM. Dok ovaj sa 1500 placa 10% od 1200 sto je 120 KM. Ili 12 puta vise sa 3 puta vecom platom
Kada je izasla vijest o progresivnim stopama poreza, javio se neko nas koji u Njemackoj zivi. Tamo ima mali milion poreskih kategorija. Ako imas djece, ako nemas, ako imas stan, ako nemas, ako ovo, ako ono...uglavnom sve se oporezuje u skladu sa primanjima i uslovima tvog zivotnog okruzenja(porodice).

Kod nas je ovo samo pocetak, iskreno se nadam. Ne moze isto poresko opterecenje podnijeti onaj ko sa 900Km hrani porodicu i onaj koji ima 3000 platu i jos plus supruznik isto toliko..Zaradjujes vishe, plati vishe..posteno
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#4815 Re: SDP

Post by seln »

ja zbilja ne mogu da shvatim ovu glupost sa toplim obrokom. Postoji li taj relikt komunizma igdje drugo osim kod nas?
Ubilo se za utaju poreza.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#4816 Re: SDP

Post by Alfons Kauders »

ultima_palabra wrote: Kao prvo, 1500 je relativno visok prag. Zašto nisu smanjili porez onima koji primaju ispod recimo 800 KM (to je neka prosječna plata)? Zašto bi neko sa 400 KM plaćao isto kao onaj sa 1500?

A ako ćeš oporezovati topli obrok u punom iznosu, onda ga ukini skroz... nek sve bude plata i zdravo.
fol je sto najvece (prosjecne) plate imaju u javnim preduzecima i upravi... znaci iz jednog dzepa u drugi... u privredi ce slabo hajrovati od ove odluke...

ja mislim da bi bilo pametnije da su povecali neoporezivi dio sa 400 dici na 600... a digli stopu npr. sa 10% na 13% - 14%... tako da bi svi koji imaju manje od milje platu prosli manje vise neokrznuti, poslodavcima isti kurac, a ovi s vecim platama bi placali malo vise i cao
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#4817 Re: SDP

Post by madner »

boki86 wrote:
madner wrote:
ultima_palabra wrote:Kao prvo, 1500 je relativno visok prag. Zašto nisu smanjili porez onima koji primaju ispod recimo 800 KM (to je neka prosječna plata)? Zašto bi neko sa 400 KM plaćao isto kao onaj sa 1500?

A ako ćeš oporezovati topli obrok u punom iznosu, onda ga ukini skroz... nek sve bude plata i zdravo.
Neoporezivi iznos je 300 KM, tako da onaj sa 400 KM placa 10% na 100 KM sto je 10 KM. Dok ovaj sa 1500 placa 10% od 1200 sto je 120 KM. Ili 12 puta vise sa 3 puta vecom platom
Kada je izasla vijest o progresivnim stopama poreza, javio se neko nas koji u Njemackoj zivi. Tamo ima mali milion poreskih kategorija. Ako imas djece, ako nemas, ako imas stan, ako nemas, ako ovo, ako ono...uglavnom sve se oporezuje u skladu sa primanjima i uslovima tvog zivotnog okruzenja(porodice).

Kod nas je ovo samo pocetak, iskreno se nadam. Ne moze isto poresko opterecenje podnijeti onaj ko sa 900Km hrani porodicu i onaj koji ima 3000 platu i jos plus supruznik isto toliko..Zaradjujes vishe, plati vishe..posteno
Tacno, ali i najgora kategorija (neozenjen samac) ce imati manje opterecenje od ljudi sa 2000+ ovdje.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#4818 Re: SDP

Post by seln »

Alfons Kauders wrote:
ultima_palabra wrote: Kao prvo, 1500 je relativno visok prag. Zašto nisu smanjili porez onima koji primaju ispod recimo 800 KM (to je neka prosječna plata)? Zašto bi neko sa 400 KM plaćao isto kao onaj sa 1500?

A ako ćeš oporezovati topli obrok u punom iznosu, onda ga ukini skroz... nek sve bude plata i zdravo.
fol je sto najvece (prosjecne) plate imaju u javnim preduzecima i upravi... znaci iz jednog dzepa u drugi... u privredi ce slabo hajrovati od ove odluke...

ja mislim da bi bilo pametnije da su povecali neoporezivi dio sa 400 dici na 600... a digli stopu npr. sa 10% na 13% - 14%... tako da bi svi koji imaju manje od milje platu prosli manje vise neokrznuti, poslodavcima isti kurac, a ovi s vecim platama bi placali malo vise i cao
I obavezno pausalizirati sumu za topli obrok i isplacivati je kao dio plate.
User avatar
nosara
Posts: 22696
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#4819 Re: SDP

Post by nosara »

seln wrote: Nosara, tvoj primalac 900 maraka nece biti pogodjen ovim, u cemu je problem?
Nije ti valjda zao onik koji kasiraju 3000?
Problem je u tome sto nesposobna bagra nije u stanju pokrenut nikakav razvojni projekat... Znaju samo prerasporedjivat istu lovu, koja na kraju zavrsi samo u njihovim dzepovima... Krpe raspadnute gace... :-)
User avatar
Optimus Prime
Posts: 2999
Joined: 21/01/2009 22:14

#4820 Re: SDP

Post by Optimus Prime »

Ovo je katastrofalan potez.
Bio bi dobar da su ga uveli iskljucivo za budzetske korisnike, i to za sve one koji imaju vise od 1000 KM.
Za visoko obrazovane nosioce razvoja koji rade u privatnim firmama i posteno zaradjuju svoju platu je ovo poziv da napuste zemlju.
boki86
Posts: 105
Joined: 11/07/2009 17:21

#4821 Re: SDP

Post by boki86 »

madner wrote:
boki86 wrote: Nataknem ja stanovnistvo te drzave koje samo trazi nacine da izbjegava placanje poreza...a svi bi da imaju prekrasne puteve, skole, bolnice itd...ne finansiraju se te stavke iz prihoda s marsa vec od poreskih obveznika.

I da malo bolje poznajes ekonomiju, kao sto ne poznajes, poresku osnovicu a ne platu od preko 1500KM ima manji postotak stanovništva, tako da ce prakticno za vecinu znaciti da sve ostaje isto.

U mnogim naprednim zemljama zapada i kazne za prekršaje plaćaš u skladu sa prihodima. Vjerovatno su svi glupi a mi jedini pametni pa kazemo u startu da je prijedlog idiotski
U mnogim naprednim zemljama zvuci dobro, ali zasto ne kazes da je istih u stvari jako malo?

Nego da li uvijek argumentiras tako sto pocnes o necemu skroz drugom?
De samo boldiraj taj dio u kojem sam argumentirao pominjanjem necega skroz drugog...da i ja vidim
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#4822 Re: SDP

Post by Alfons Kauders »

nosara wrote:
Alfons Kauders wrote:sta kukas madner, :D ako imas 4 milje platu, placaj poreze klosaru... :D

nije ko mi jadnici sto smo prijavljeni na osam stoja... :D

a ostalih dvije i po mile idu po ugovoru...
Sve sto legne na racun ce se oporezivat... Misu... :D Ili dobijas lovu na ruke...? :-?
sve po zakonu :wink:

a ako nastave, onda ce vala biti i na ruke, pa nek se jebu... ili cu s klijentima poceti fakturisati sa svoje firme, pa na kraju godine skidati dobit, mislim da bi tako jeftinije prolazio...

a sve po zakonu, ko sto rekoh... :D
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#4823 Re: SDP

Post by madner »

seln wrote:ja zbilja ne mogu da shvatim ovu glupost sa toplim obrokom. Postoji li taj relikt komunizma igdje drugo osim kod nas?
Ubilo se za utaju poreza.
Kako natjerati radnika da ne uzima bolovanje kada mu se kurcu cefne :D

Vani se uobicajno smanji plata, umjesto 100% primas manji iznos.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59311
Joined: 15/12/2008 16:53

#4824 Re: SDP

Post by ultima_palabra »

Alfons Kauders wrote:
ultima_palabra wrote: Kao prvo, 1500 je relativno visok prag. Zašto nisu smanjili porez onima koji primaju ispod recimo 800 KM (to je neka prosječna plata)? Zašto bi neko sa 400 KM plaćao isto kao onaj sa 1500?

A ako ćeš oporezovati topli obrok u punom iznosu, onda ga ukini skroz... nek sve bude plata i zdravo.
fol je sto najvece (prosjecne) plate imaju u javnim preduzecima i upravi... znaci iz jednog dzepa u drugi... u privredi ce slabo hajrovati od ove odluke...

ja mislim da bi bilo pametnije da su povecali neoporezivi dio sa 400 dici na 600... a digli stopu npr. sa 10% na 13% - 14%... tako da bi svi koji imaju manje od milje platu prosli manje vise neokrznuti, poslodavcima isti kurac, a ovi s vecim platama bi placali malo vise i cao
Pa to je to, otprilike... ovi sa minimalcima bi se i rasteretili malo.
User avatar
muha_sa
Posts: 140458
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#4825 Re: SDP

Post by muha_sa »

bogme vas ja ništa ne kontam :lol:
Post Reply