Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post Reply
User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#4801 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Kolinda »

Ma ja sam legalist :lol: :lol: :lol: volio bi da mi sam čovjek kaže tko su bili njegovi ( obiteljsko stablo ) i tko je on . Čisto sam radoznao 8-) ..
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#4802 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Hafis »

Kolinda wrote:Ma ja sam legalist :lol: :lol: :lol: volio bi da mi sam čovjek kaže tko su bili njegovi ( obiteljsko stablo ) i tko je on . Čisto sam radoznao 8-) ..
Jedva je skontao kako će se izraziti na popisu, pošto je bilo onih debelih problema i debata oko ujednačavanja stavova.

Brooooto što si ljut :D
User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#4803 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Kolinda »

Hafis wrote:
Kolinda wrote:Ma ja sam legalist :lol: :lol: :lol: volio bi da mi sam čovjek kaže tko su bili njegovi ( obiteljsko stablo ) i tko je on . Čisto sam radoznao 8-) ..
Jedva je skontao kako će se izraziti na popisu, pošto je bilo onih debelih problema i debata oko ujednačavanja stavova.
A ja mu tu nemogu pomoći ako se dvoumio. Valjda ja konačno zauzet čvrsti stav . Jesu tebi trebali oni Jumbo plakati da ti pojasne kako se popisati :skoljka: ,ja jadan tražio da vidim što su nama kazali da napišemo ....
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#4804 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Hafis »

Kolinda wrote:
Hafis wrote:
Kolinda wrote:Ma ja sam legalist :lol: :lol: :lol: volio bi da mi sam čovjek kaže tko su bili njegovi ( obiteljsko stablo ) i tko je on . Čisto sam radoznao 8-) ..
Jedva je skontao kako će se izraziti na popisu, pošto je bilo onih debelih problema i debata oko ujednačavanja stavova.
A ja mu tu nemogu pomoći ako se dvoumio. Valjda ja konačno zauzet čvrsti stav . Jesu tebi trebali oni Jumbo plakati da ti pojasne kako se popisati :skoljka: ,ja jadan tražio da vidim što su nama kazali da napišemo ....
Ma jok. Ja uzeo pokojnog djeda rodni list još iz vremena AU i vidim fino piše Hrvat. Pa velim da mu ne izađem iz hatora a i zbog tradicije, i ja ti fino kad je došao onaj momak da popisuje - copy past.
zenit dozic
Posts: 2531
Joined: 07/09/2014 11:48

#4805 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by zenit dozic »

Hafis wrote:
Kolinda wrote:
zenit dozic wrote: Ono kad ti juzni srbi ovo spocitavaju :skoljka:
Uh što me pogodi u srce :zzzz: .... Nego jesi ti konačno odredio koje ti je porijeklo ,koje si vjere i koje nacionalnosti...
Na onakav kretenizam, jednostavno odgovoriš istom mjerom: Turski sjeverni ogranak.
O avise bojlerasu stari zar ti nisam na ignore :(
Kitarovicko znas onu staru narodnu; Malta na Zovnici, granica svjetova, begova i kmetova :kafa1:
User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#4806 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Kolinda »

Nemam pojma nego što se ne izjasni ta nije valjda problem ....
zenit dozic
Posts: 2531
Joined: 07/09/2014 11:48

#4807 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by zenit dozic »

Kolinda wrote:Nemam pojma nego što se ne izjasni ta nije valjda problem ....
Ja se izjasnio :zzzz:
Procitaj predhodni post i pronađi se :-D
Last edited by zenit dozic on 05/03/2017 19:27, edited 1 time in total.
prog321
Posts: 7052
Joined: 08/07/2014 21:03

#4808 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by prog321 »

Duka Dizel wrote:
BAK-eV wrote::Za vrijeme Osmanlije nisu Bosnjaci dali svoj bosanski jezik. Čak su i bosančicu njegovali u begovskim porodicama. Dolaskom Mladoturaka i porazom Gradascevica su kulturno oštećeni a malo kasnije i ekonomski. SHS zabetonirala sve do 1990 i maltene smo kao potlaceni dio društva vegetirali.
Realno, bosančicu niko živ pomenuo nije do Hrvata Ćire Truhelke, a kamoli negovao. I to tek posle okupacije.

Prosipas se kao i obicno. :-)

Mavro Orbini iz 1601, " Bosanci imaju najcistiji slavenski jezik"
Pa Ljetopisi Mula Mustafe Šefki Bašeskije te opovrgavaju , itd. :-D
Ima Bosne_Bice Bosne
Posts: 4145
Joined: 07/02/2009 03:56
Location: The field “Location” is too short, a minimum of 2 characters is required.

#4809 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Ima Bosne_Bice Bosne »

Hafis wrote:
Kolinda wrote:
Hafis wrote: Jedva je skontao kako će se izraziti na popisu, pošto je bilo onih debelih problema i debata oko ujednačavanja stavova.
A ja mu tu nemogu pomoći ako se dvoumio. Valjda ja konačno zauzet čvrsti stav . Jesu tebi trebali oni Jumbo plakati da ti pojasne kako se popisati :skoljka: ,ja jadan tražio da vidim što su nama kazali da napišemo ....
Ma jok. Ja uzeo pokojnog djeda rodni list još iz vremena AU i vidim fino piše Hrvat. Pa velim da mu ne izađem iz hatora a i zbog tradicije, i ja ti fino kad je došao onaj momak da popisuje - copy past.
Konjusari vezali konja gdje im gazda kaze. :oops: :D
LSD
Posts: 29911
Joined: 24/07/2007 08:26

#4810 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by LSD »

Srbi i Hrvati pate od istih mitova i kolektivnih sindroma.
Naime, i jedni i drugi misle da su Bogom dat narod poslan iz samog Raja, da su najstariji narod na planeti, da su oduvijek bili kršćani/hrišćani, da je sam Isus Hrist bio hrvat ili srbin (zavisno o kojoj verziji mitomanije je riječ) pa su tako i oni oduvijek bili kršćani :lol: , ne znaju da su nekad bili pagani, , da imaju porijeklo van planete zemlje (to jest sa nebesa)....odatle se generira njihova mitomanija, a uz nju i patološka potreba da nipodaštavaju druge narode, druge jezike, druge religije i sve što je drugacije.

Ukratko, to je kompleks "nebeskog naroda".
zenit dozic
Posts: 2531
Joined: 07/09/2014 11:48

#4811 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by zenit dozic »

Da ti ispravim post :thumbup:
LSD wrote:Srbi i Juzni Srbi pate od istih mitova i kolektivnih sindroma.
Naime, i jedni i drugi misle da su Bogom dat narod poslan iz samog Raja, da su najstariji narod na planeti, da su oduvijek bili kršćani/hrišćani, da je sam Isus Hrist bio juzni srbin ili srbin (zavisno o kojoj verziji mitomanije je riječ verziji) pa su tako i oni oduvijek bili kršćani :lol: , ne znaju da su nekad bili pagani, , da imaju porijeklo van planete zemlje (to jest sa nebesa)....odatle se generira njihova mitomanija, a uz nju i patološka potreba da nipodaštavaju druge narode, druge jezike, druge religije i sve što je drugacije.

Ukratko, to je kompleks "nebeskog naroda".
prog321
Posts: 7052
Joined: 08/07/2014 21:03

#4812 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by prog321 »

Jednima donijeli vjeru Mlecani a drugima Vizantija.
Ali sta ces kad uzmu vjeru okupatora. Sta drugo ocekivati od takvih prevrtljivaca ? :-D
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#4813 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Hafis »

LSD wrote:Srbi i Hrvati pate od istih mitova i kolektivnih sindroma.
Naime, i jedni i drugi misle da su Bogom dat narod poslan iz samog Raja, da su najstariji narod na planeti, da su oduvijek bili kršćani/hrišćani, da je sam Isus Hrist bio hrvat ili srbin (zavisno o kojoj verziji mitomanije je riječ) pa su tako i oni oduvijek bili kršćani :lol: , ne znaju da su nekad bili pagani, , da imaju porijeklo van planete zemlje (to jest sa nebesa)....odatle se generira njihova mitomanija, a uz nju i patološka potreba da nipodaštavaju druge narode, druge jezike, druge religije i sve što je drugacije.

Ukratko, to je kompleks "nebeskog naroda".
Ne slažem se kolega s Vašom teorijom.
Ja mislim da Bošnjaci pate od mitova i kolektivnog sindroma.
User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#4814 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Kolinda »

Osobito je znamenita Trpimirova darovnica na latinskom jeziku od 4. ožujka 852. (nekad je se datira i prije 840. godine), kojom je splitskoj nadbiskupiji potvrdio darovnicu svoga prethodnika Mislava, te joj je još darovao crkvu sv. Jurja u Putalju i neke posjede s pripadajućim kmetovima. Tu najstariju sačuvanu ispravu hrvatskih vladara napisao je jedan svećenik u svojstvu kneževog kancelara, a u njoj su i navedeni svjedoci: pet župana, knežev upravitelj dvora (Negotin), tri svećenika (Dominik, Ciprijan i Martin) i pet ostalih uglednika. U povelji se Trpimir naziva „pomoću Božjom knezom Hrvata“ (iuvatus munere divino dux Croatorum).
Toliko o mitovima :zzzz:
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#4815 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Hafis »

Ima Bosne_Bice Bosne wrote:
Hafis wrote:
Kolinda wrote:[
Ma jok. Ja uzeo pokojnog djeda rodni list još iz vremena AU i vidim fino piše Hrvat. Pa velim da mu ne izađem iz hatora a i zbog tradicije, i ja ti fino kad je došao onaj momak da popisuje - copy past.
Konjusari vezali konja gdje im gazda kaze. :oops: :D
Mogu misliti kako se tvoj djed izjašnjavao.
Odaj nam taj podatak :D
User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#4816 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Kolinda »

zenit dozic wrote:
Kolinda wrote:Nemam pojma nego što se ne izjasni ta nije valjda problem ....
Ja se izjasnio :zzzz:
Procitaj predhodni post i pronađi se :-D
Evo vidim zar je teško napisati , npr.Hrvat,Katolik ,Hrvatski....
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#4817 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Hafis »

Kolinda wrote:
Osobito je znamenita Trpimirova darovnica na latinskom jeziku od 4. ožujka 852. (nekad je se datira i prije 840. godine), kojom je splitskoj nadbiskupiji potvrdio darovnicu svoga prethodnika Mislava, te joj je još darovao crkvu sv. Jurja u Putalju i neke posjede s pripadajućim kmetovima. Tu najstariju sačuvanu ispravu hrvatskih vladara napisao je jedan svećenik u svojstvu kneževog kancelara, a u njoj su i navedeni svjedoci: pet župana, knežev upravitelj dvora (Negotin), tri svećenika (Dominik, Ciprijan i Martin) i pet ostalih uglednika. U povelji se Trpimir naziva „pomoću Božjom knezom Hrvata“ (iuvatus munere divino dux Croatorum).
Toliko o mitovima :zzzz:
Ne jebu ti oni nikakve papire gdje nema sultana Mehmeda el Fatiha ili barem gazi Husrefa.
LSD
Posts: 29911
Joined: 24/07/2007 08:26

#4818 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by LSD »

Hafis wrote:
LSD wrote:Srbi i Hrvati pate od istih mitova i kolektivnih sindroma.
Naime, i jedni i drugi misle da su Bogom dat narod poslan iz samog Raja, da su najstariji narod na planeti, da su oduvijek bili kršćani/hrišćani, da je sam Isus Hrist bio hrvat ili srbin (zavisno o kojoj verziji mitomanije je riječ) pa su tako i oni oduvijek bili kršćani :lol: , ne znaju da su nekad bili pagani, , da imaju porijeklo van planete zemlje (to jest sa nebesa)....odatle se generira njihova mitomanija, a uz nju i patološka potreba da nipodaštavaju druge narode, druge jezike, druge religije i sve što je drugacije.

Ukratko, to je kompleks "nebeskog naroda".
Ne slažem se kolega s Vašom teorijom.
Ja mislim da Bošnjaci pate od mitova i kolektivnog sindroma.
Znaci , ti i dalje smatraš da je Isus Hrist bio srbin/hrvat i da je samo njima poslan sa nebesa, da su kroati i sorabe najstarija plemena u povijesti ljudske rase, da su oduvijek bili hršćani/hrišćani, da nikad nisu bili pagani i mijenjali svoje vjere, da su od početka povijesti obitavali na ovim prostorima i slicni guslarski mitovi.

Image

Taj rad :nargila:
Last edited by LSD on 05/03/2017 19:33, edited 1 time in total.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#4819 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Hafis »

LSD wrote:
Hafis wrote:
LSD wrote:Srbi i Hrvati pate od istih mitova i kolektivnih sindroma.
Naime, i jedni i drugi misle da su Bogom dat narod poslan iz samog Raja, da su najstariji narod na planeti, da su oduvijek bili kršćani/hrišćani, da je sam Isus Hrist bio hrvat ili srbin (zavisno o kojoj verziji mitomanije je riječ) pa su tako i oni oduvijek bili kršćani :lol: , ne znaju da su nekad bili pagani, , da imaju porijeklo van planete zemlje (to jest sa nebesa)....odatle se generira njihova mitomanija, a uz nju i patološka potreba da nipodaštavaju druge narode, druge jezike, druge religije i sve što je drugacije.

Ukratko, to je kompleks "nebeskog naroda".
Ne slažem se kolega s Vašom teorijom.
Ja mislim da Bošnjaci pate od mitova i kolektivnog sindroma.
Znaci , ti i dalje smatraš da je Isus Hrist bio srbin/hrvat, da su kroati i sorabe najstarija plemena u povijesti ljudske rase, da su oduvijek bili hršćani/hrišćani, da nikad nisu bili pagani i mijenjali svoje vjere, da su od početka povijesti obitavali na ovim prostorima i slicni guslarski mitovi.

Image

Taj rad :nargila:
ima li kakav validan papir ili ti to onako, pa ako prođe.
User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#4820 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Kolinda »

Hafis wrote:
Kolinda wrote:
Osobito je znamenita Trpimirova darovnica na latinskom jeziku od 4. ožujka 852. (nekad je se datira i prije 840. godine), kojom je splitskoj nadbiskupiji potvrdio darovnicu svoga prethodnika Mislava, te joj je još darovao crkvu sv. Jurja u Putalju i neke posjede s pripadajućim kmetovima. Tu najstariju sačuvanu ispravu hrvatskih vladara napisao je jedan svećenik u svojstvu kneževog kancelara, a u njoj su i navedeni svjedoci: pet župana, knežev upravitelj dvora (Negotin), tri svećenika (Dominik, Ciprijan i Martin) i pet ostalih uglednika. U povelji se Trpimir naziva „pomoću Božjom knezom Hrvata“ (iuvatus munere divino dux Croatorum).
Toliko o mitovima :zzzz:
Ne jebu ti oni nikakve papire gdje nema sultana Mehmeda el Fatiha ili barem gazi Husrefa.
A znam moj Hafize ali ja sam sebi zadao misiju i ne mislim odustati , iz početka cenzurirane informacije prenijeti a kasnije objasniti dnevnopolitička stremljenja u državi tri naroda ,dva entiteta jednog distrikta i 10 županija... Bog će mene za ovo nagraditi nesumnjivo.... 8)
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#4821 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Hafis »

Kolinda wrote: A znam moj Hafize ali ja sam sebi zadao misiju i ne mislim odustati , iz početka cenzurirane informacije prenijeti a kasnije objasniti dnevnopolitička stremljenja u državi tri naroda ,dva entiteta jednog distrikta i 10 županija... Bog će mene za ovo nagraditi nesumnjivo.... 8)
Džaba ti je to. Ono može nabilavati o religijama, lijepiti kojekakve etikete čitavim narodima, qurčiti se nekakvom fiktivnom brojnošću, ali suvislo raspravljati o konkretnim stvarima...to ide malo teže.
A i ja se nadam da Gospod vidi tvoj trud i način na koji podnosiš ovaj svoj križ i muku za ljude, i iskreno vjerujem da će te nagraditi.
prog321
Posts: 7052
Joined: 08/07/2014 21:03

#4822 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by prog321 »

Trpimirova darovnica na latinskom jeziku od 4. ožujka 852. (nekad je se datira i prije 840. godine), kojom je splitskoj nadbiskupiji potvrdio darovnicu svoga prethodnika Mislava, te joj je još darovao crkvu sv. Jurja u Putalju i neke posjede s pripadajućim kmetovima. Tu najstariju sačuvanu ispravu hrvatskih vladara napisao je jedan svećenik u svojstvu kneževog kancelar
================
Greska je u>>isprava HRVATSKIH VLADARA, jer to nema nista sa Hrvatima.
Split je bio pod Mlecanima, znaci Italijani koji su pisali na latinskom, i predavali spiske jedni drugom.
Pricali su italijanski, pisali latinski, Po cemu su oni Hrvati?
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#4823 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Hafis »

prog321, who is currently on your ignore list, made this post.
Display this post.

Kolinda. Čuvaj se ovih odbijenaca. Prašinari im nisu neki strijelci, ali nikad ne znaš kud se može odbiti metak
User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#4824 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Kolinda »

Hafis wrote:
Kolinda wrote: A znam moj Hafize ali ja sam sebi zadao misiju i ne mislim odustati , iz početka cenzurirane informacije prenijeti a kasnije objasniti dnevnopolitička stremljenja u državi tri naroda ,dva entiteta jednog distrikta i 10 županija... Bog će mene za ovo nagraditi nesumnjivo.... 8)
Džaba ti je to. Ono može nabilavati o religijama, lijepiti kojekakve etikete čitavim narodima, qurčiti se nekakvom fiktivnom brojnošću, ali suvislo raspravljati o konkretnim stvarima...to ide malo teže.
A i ja se nadam da Gospod vidi tvoj trud i način na koji podnosiš ovaj svoj križ i muku za ljude, i iskreno vjerujem da će te nagraditi.
Ako jedno zalutalo janje vratim u stado ja sam svoje napravio . A znaš kako to u Bibliji ide to se nagrađuje ...
User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#4825 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Kolinda »

Hafis wrote:prog321, who is currently on your ignore list, made this post.
Display this post.

Kolinda. Čuvaj se ovih odbijenaca. Prašinari im nisu neki strijelci, ali nikad ne znaš kud se može odbiti metak
Davno sam ovog u ropotarnicu gurnuo ...
Post Reply