Renault Megane all about

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
dgL_
Posts: 3175
Joined: 25/09/2014 22:39

#4801 Re: Renault Megane all about

Post by dgL_ »

bitanga_sa_otesa wrote:
dgL_ wrote:[
Ti da lazes? Ti nisi takav cojek... Jesi supak vako ponekad, ponekad si ko hljeb al tako to tako treba i to :)

Helem sutra odoh kod doktora za elektroniku kod renaulta pa cemo vidjet sta kaze... Nek je proba vratit u leziste ili nek lemi novi kabal.. Nek radi sta god zna.. Mjesec sam miran poslije toga garant :D
nisam ja supak,vec supcina,al to tako treba ...istina boli jbga znam...
za tvoj info na ovome se slomio flat tacno gdje ulazi u tu plastiku sto ga drzi na spoju vanjskog kruga, sve se to moze rastaviti,mislio sam to cak i zaletovat al nije mi se dalo zajebavat s tim...
Dzaba bi se zajebavao jer se flet kabal izlomi, izvitoperi i moze se vratit ali je u vecini slucajeva kratkog daha... Zalemiti novi kabal je pravi posao ako se vec radi... Naravno uz reparaciju opet kazem plasticnih tankih vodnica tog kabla jer u vecini slucajeva komad plastike unutar voda pukne i flet se krene mrsit...

Kod mene jos ne svijetle lampice ali se cuje da se lomi unutra... Sta ce bit sutra vidjecemo
User avatar
konektovan
Posts: 51388
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#4802 Re: Renault Megane all about

Post by konektovan »

bitanga_sa_otesa wrote:
konektovan wrote:Svaki auto ima odredjene mane, eto, na renou je to mozda ta spula ako je se uporedjuje sa nekim drugim autom. Ali isto tako, i na mom autu ima nekih stvari koje su nekvalitetne u pkredjenju s tim istim reanaultom.
jedino si ti mana svom autu :lol:
Necemo se sad vrijedjati, nije vakat. :D :D :D :D
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39551
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#4803 Re: Renault Megane all about

Post by bitanga_sa_otesa »

eno sad...cuj vrijedjanje...vozac je uvijek najveca mana na autu,na to sam mislio,il trebam crtat??
User avatar
Romeo 80
Posts: 4627
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#4804 Re: Renault Megane all about

Post by Romeo 80 »

bitanga_sa_otesa wrote:
konektovan wrote:Svaki auto ima odredjene mane, eto, na renou je to mozda ta spula ako je se uporedjuje sa nekim drugim autom. Ali isto tako, i na mom autu ima nekih stvari koje su nekvalitetne u pkredjenju s tim istim reanaultom.
jedino si ti mana svom autu :lol:
Made in PRC :D
User avatar
konektovan
Posts: 51388
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#4805 Re: Renault Megane all about

Post by konektovan »

bitanga_sa_otesa wrote:eno sad...cuj vrijedjanje...vozac je uvijek najveca mana na autu,na to sam mislio,il trebam crtat??
Hebote, pa dokle ces vise sve shvatati ozbiljno?! :D :-D :D
Da ti ja nesto kazem iskreno, :D u pravu si donekle, ali tu treba dodati pored nas vlasnika i majstore, velemajstore. :wink: :D :D :D :D :D
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39551
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#4806 Re: Renault Megane all about

Post by bitanga_sa_otesa »

konektovan wrote:
Hebote, pa dokle ces vise sve shvatati ozbiljno?! :D :-D :D
Da ti ja nesto kazem iskreno, :D u pravu si donekle, ali tu treba dodati pored nas vlasnika i majstore, velemajstore. :wink: :D :D :D :D :D
ja ? ozbiljan? mora da se salis?ja sam taj zadnji :lol:
User avatar
konektovan
Posts: 51388
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#4807 Re: Renault Megane all about

Post by konektovan »

bitanga_sa_otesa wrote:
konektovan wrote:
Hebote, pa dokle ces vise sve shvatati ozbiljno?! :D :-D :D
Da ti ja nesto kazem iskreno, :D u pravu si donekle, ali tu treba dodati pored nas vlasnika i majstore, velemajstore. :wink: :D :D :D :D :D
ja ? ozbiljan? mora da se salis?ja sam taj zadnji :lol:

Ne bih ja da sad sudim preko tastature, mogu se zahebati. :D :D :D
User avatar
ElRe
Posts: 16893
Joined: 12/12/2011 11:28

#4808 Re: Renault Megane all about

Post by ElRe »

Sestra je nedavno kupila Megana FL 1.6 dCi 2014 god sa 106.000 km, Dynamic oprema. Pošto prijatelj ima Megana II 1.5 dCi 2007 god takodje Dynamic malo sam ih poredio i mogu reci da je Megane II kvalitetniji automobil. Megane III se tacno vidi da je nastao u doba stednje, gdje se ugradjivala losa plastika, tkanine i sl ustede. To se najbolje vidi na oblogama vrata i donjem dijelu konzole, spremniku ispred suvozaca, izvedbi prtljaznika.
1.6 dCi je dobar, vrlo dobar, ali nije na nivou 1.6 Multijet motora u pogledu ubrzanja. Potrosnja je odlicna, mjenjac fino proracunat.

Direktno poredeci Megane sa 308 FL, 308 ima bolji enterijer, za nijansu je prostranija, ali je Megane, bolji auto u pogledu vozne dinamike, narocito mjenjaca.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#4809 Re: Renault Megane all about

Post by amar1994 »

Kakvo je stanje unutrasnjosti :? , ja nijednog kod Kramara nisam vidio a da nije izlizan unutra , doduse svi su bili na magicnih 150 hiljada :D
User avatar
ElRe
Posts: 16893
Joined: 12/12/2011 11:28

#4810 Re: Renault Megane all about

Post by ElRe »

Stanje je jos uvijek dobro, nije izlizano nista. Ja sam pisao za kvalitet ugradjenih materijala.
User avatar
johntra
Posts: 11853
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#4811 Re: Renault Megane all about

Post by johntra »

Svako ko misli da je Megane mk2 smeće, vjerovatno ga nikad nije ni imao u vlasništvu...tako ljudi pišu i za mnoge automobile, u koje nikada nisu sjeli...
User avatar
dadoka84
Posts: 3476
Joined: 04/08/2006 00:30

#4812 Re: Renault Megane all about

Post by dadoka84 »

Ja ga imam vec 5 godina i mislim da je poljsko cvijeće :D
A nekad bi ga i rado zapalio.

Sa čim ja muku mucim na ovom svom: pucanje prednjih opruga ovjesa, problemi sa mehanizmom el prozora, lupkanje u prednjem ovjesu kojem je tesko uci u trag, ispadanje konektora pa prijavljuje injection check (obavezno čiste gaće obući proslije ovoga), guma usisa pukne kod turbine pa uvlaci fels zrak i odokativno pravi smjesu. Auto nema ni 50% snage, mnogo dimi i guši se. Podloške injektora oslabe pa auto izbacuje gasove i naftu kroz injektor i brekće kao pravi dizel, problemi sa rucnom tj ne vraća se sajla, začepljen egr pa auto nema snage, na crijevu kod cilindra kvacila strada dio koji niko ne zna cemu sluzi pa se isti dio čeka 7 dana iz slovenije (navodno smanjuje pritisak u sistemu).

Al inače super je megan 2 :D
dgL_
Posts: 3175
Joined: 25/09/2014 22:39

#4813 Re: Renault Megane all about

Post by dgL_ »

dadoka84 wrote:Ja ga imam vec 5 godina i mislim da je poljsko cvijeće :D
A nekad bi ga i rado zapalio.

Sa čim ja muku mucim na ovom svom: pucanje prednjih opruga ovjesa, problemi sa mehanizmom el prozora, lupkanje u prednjem ovjesu kojem je tesko uci u trag, ispadanje konektora pa prijavljuje injection check (obavezno čiste gaće obući proslije ovoga), guma usisa pukne kod turbine pa uvlaci fels zrak i odokativno pravi smjesu. Auto nema ni 50% snage, mnogo dimi i guši se. Podloške injektora oslabe pa auto izbacuje gasove i naftu kroz injektor i brekće kao pravi dizel, problemi sa rucnom tj ne vraća se sajla, začepljen egr pa auto nema snage, na crijevu kod cilindra kvacila strada dio koji niko ne zna cemu sluzi pa se isti dio čeka 7 dana iz slovenije (navodno smanjuje pritisak u sistemu).

Al inače super je megan 2 :D
Obicno na dizelima sa po 500 hiljada kilometata to sve zna zezat... Vjerovatno si nabasao na grobinu :) desava se...
User avatar
kafanski_covjek
Posts: 2329
Joined: 09/10/2016 18:38

#4814 Re: Renault Megane all about

Post by kafanski_covjek »

dadoka84 wrote:Ja ga imam vec 5 godina i mislim da je poljsko cvijeće :D
A nekad bi ga i rado zapalio.

Sa čim ja muku mucim na ovom svom: pucanje prednjih opruga ovjesa, problemi sa mehanizmom el prozora, lupkanje u prednjem ovjesu kojem je tesko uci u trag, ispadanje konektora pa prijavljuje injection check (obavezno čiste gaće obući proslije ovoga), guma usisa pukne kod turbine pa uvlaci fels zrak i odokativno pravi smjesu. Auto nema ni 50% snage, mnogo dimi i guši se. Podloške injektora oslabe pa auto izbacuje gasove i naftu kroz injektor i brekće kao pravi dizel, problemi sa rucnom tj ne vraća se sajla, začepljen egr pa auto nema snage, na crijevu kod cilindra kvacila strada dio koji niko ne zna cemu sluzi pa se isti dio čeka 7 dana iz slovenije (navodno smanjuje pritisak u sistemu).

Al inače super je megan 2 :D
jos nam samo reci koja je godina :D
s@mson
Posts: 908
Joined: 23/03/2007 10:50

#4815 Re: Renault Megane all about

Post by s@mson »

dadoka84 wrote:Ja ga imam vec 5 godina i mislim da je poljsko cvijeće :D
A nekad bi ga i rado zapalio.

Sa čim ja muku mucim na ovom svom: pucanje prednjih opruga ovjesa, problemi sa mehanizmom el prozora, lupkanje u prednjem ovjesu kojem je tesko uci u trag, ispadanje konektora pa prijavljuje injection check (obavezno čiste gaće obući proslije ovoga), guma usisa pukne kod turbine pa uvlaci fels zrak i odokativno pravi smjesu. Auto nema ni 50% snage, mnogo dimi i guši se. Podloške injektora oslabe pa auto izbacuje gasove i naftu kroz injektor i brekće kao pravi dizel, problemi sa rucnom tj ne vraća se sajla, začepljen egr pa auto nema snage, na crijevu kod cilindra kvacila strada dio koji niko ne zna cemu sluzi pa se isti dio čeka 7 dana iz slovenije (navodno smanjuje pritisak u sistemu).

Al inače super je megan 2 :D
Sve to ali i jos spula zakljucavanja volana riknula, i tako dva puta za mjesec dana i to je bio zadnji put da je moj megan otisao sa bihamkovom vucnom sluzbom...
jebomatersvoju daosamga za pethiljada tekregistrovanog i sad skoro godinu bez auta i nisam pametan sta da kupim..
novo ne mogu, nemam toliko para, ali nekih 10-12 kkm bi se skupilo za porodicnog auta koje nece zahebavati ali to je misaona imenica..
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#4816 Re: Renault Megane all about

Post by amar1994 »

s@mson wrote:
dadoka84 wrote:Ja ga imam vec 5 godina i mislim da je poljsko cvijeće :D
A nekad bi ga i rado zapalio.

Sa čim ja muku mucim na ovom svom: pucanje prednjih opruga ovjesa, problemi sa mehanizmom el prozora, lupkanje u prednjem ovjesu kojem je tesko uci u trag, ispadanje konektora pa prijavljuje injection check (obavezno čiste gaće obući proslije ovoga), guma usisa pukne kod turbine pa uvlaci fels zrak i odokativno pravi smjesu. Auto nema ni 50% snage, mnogo dimi i guši se. Podloške injektora oslabe pa auto izbacuje gasove i naftu kroz injektor i brekće kao pravi dizel, problemi sa rucnom tj ne vraća se sajla, začepljen egr pa auto nema snage, na crijevu kod cilindra kvacila strada dio koji niko ne zna cemu sluzi pa se isti dio čeka 7 dana iz slovenije (navodno smanjuje pritisak u sistemu).

Al inače super je megan 2 :D
Sve to ali i jos spula zakljucavanja volana riknula, i tako dva puta za mjesec dana i to je bio zadnji put da je moj megan otisao sa bihamkovom vucnom sluzbom...
jebomatersvoju daosamga za pethiljada tekregistrovanog i sad skoro godinu bez auta i nisam pametan sta da kupim..
novo ne mogu, nemam toliko para, ali nekih 10-12 kkm bi se skupilo za porodicnog auta koje nece zahebavati ali to je misaona imenica..
imam ja prijedlog za benzinca jednog da te ne zajebaje :D
s@mson
Posts: 908
Joined: 23/03/2007 10:50

#4817 Re: Renault Megane all about

Post by s@mson »

amar1994 wrote:
s@mson wrote:
dadoka84 wrote:Ja ga imam vec 5 godina i mislim da je poljsko cvijeće :D
A nekad bi ga i rado zapalio.

Sa čim ja muku mucim na ovom svom: pucanje prednjih opruga ovjesa, problemi sa mehanizmom el prozora, lupkanje u prednjem ovjesu kojem je tesko uci u trag, ispadanje konektora pa prijavljuje injection check (obavezno čiste gaće obući proslije ovoga), guma usisa pukne kod turbine pa uvlaci fels zrak i odokativno pravi smjesu. Auto nema ni 50% snage, mnogo dimi i guši se. Podloške injektora oslabe pa auto izbacuje gasove i naftu kroz injektor i brekće kao pravi dizel, problemi sa rucnom tj ne vraća se sajla, začepljen egr pa auto nema snage, na crijevu kod cilindra kvacila strada dio koji niko ne zna cemu sluzi pa se isti dio čeka 7 dana iz slovenije (navodno smanjuje pritisak u sistemu).

Al inače super je megan 2 :D
Sve to ali i jos spula zakljucavanja volana riknula, i tako dva puta za mjesec dana i to je bio zadnji put da je moj megan otisao sa bihamkovom vucnom sluzbom...
jebomatersvoju daosamga za pethiljada tekregistrovanog i sad skoro godinu bez auta i nisam pametan sta da kupim..
novo ne mogu, nemam toliko para, ali nekih 10-12 kkm bi se skupilo za porodicnog auta koje nece zahebavati ali to je misaona imenica..
imam ja prijedlog za benzinca jednog da te ne zajebaje :D
Na meti mi je opet reno, fluence 1,6 benzin, 60 kkm presao i vjerovatno ce to biti sljedeca kupovina...
User avatar
permanentan
Posts: 493
Joined: 30/01/2008 14:11

#4818 Re: Renault Megane all about

Post by permanentan »

s@mson wrote: Na meti mi je opet reno, fluence 1,6 benzin, 60 kkm presao i vjerovatno ce to biti sljedeca kupovina...
Dobar prijatelj mi vozi fluenca 1.6 , sluzbeni je, pa firma sipa gorivo. Nevjerovatno je koliko to auto trosi. Gradska mu ne pada ispod 11, 10 je kad bas bas pazi kako vozi.
Ono sto je mene iznenadilo je kako je to auto tromo.
s@mson
Posts: 908
Joined: 23/03/2007 10:50

#4819 Re: Renault Megane all about

Post by s@mson »

permanentan wrote:
s@mson wrote: Na meti mi je opet reno, fluence 1,6 benzin, 60 kkm presao i vjerovatno ce to biti sljedeca kupovina...
Dobar prijatelj mi vozi fluenca 1.6 , sluzbeni je, pa firma sipa gorivo. Nevjerovatno je koliko to auto trosi. Gradska mu ne pada ispod 11, 10 je kad bas bas pazi kako vozi.
Ono sto je mene iznenadilo je kako je to auto tromo.
Konkretno ovaj sam vozio i na otvorenom sam ga spustio na 4,5 a po gradu nisam mjerio...
Tromo jest iz razloga sto je obrtni moment jako visoko, znaci dobro ga pocerati u obrtaje jer nije turbo, ni benzinac a pogotovo nije turbodizel kod kojih auto poleti na 1600 o/min ali meni i ne treba jurcanje, star sam ja covjek za to, djeca odrasla pa sam zadovoljan i laganom i tromom voznjom...
bitno mi je da je auto bas ali bas ocuvano, malo preslo, dobro odrzavano...
dgL_
Posts: 3175
Joined: 25/09/2014 22:39

#4820 Re: Renault Megane all about

Post by dgL_ »

permanentan wrote:
s@mson wrote: Na meti mi je opet reno, fluence 1,6 benzin, 60 kkm presao i vjerovatno ce to biti sljedeca kupovina...
Dobar prijatelj mi vozi fluenca 1.6 , sluzbeni je, pa firma sipa gorivo. Nevjerovatno je koliko to auto trosi. Gradska mu ne pada ispod 11, 10 je kad bas bas pazi kako vozi.
Ono sto je mene iznenadilo je kako je to auto tromo.
Tesko je to auto... Al mislim da se moze to spustiti na jednocifren broj... Meni megane 1.4 16v sa 100 KS normalne gradske voznje potrosi 8.5-8.6 l... Zadnji trip 2500 km ravno 8.5 l... Preko 80% gradske voznje... Otvorene ispod 6... Oko 5.5
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#4821 Re: Renault Megane all about

Post by amar1994 »

s@mson wrote: Na meti mi je opet reno, fluence 1,6 benzin, 60 kkm presao i vjerovatno ce to biti sljedeca kupovina...
:thumbup:
NediM17
Posts: 26439
Joined: 05/11/2009 11:49

#4822 Re: Renault Megane all about

Post by NediM17 »

Megane 3 1.6 16v 100ks, 5 brzina trosi 6.5 pa do 11.5 litara plina. Zavisi sve gdje i kako se vozi.

Da je neka raketa nije, ali moze se preteci sve sto smeta.

Najbitnije da je pouzdan auto koji ce vrtiti puno km na plinu bez ikakvih problema. :-D
User avatar
dadoka84
Posts: 3476
Joined: 04/08/2006 00:30

#4823 Re: Renault Megane all about

Post by dadoka84 »

dgL_ wrote: Obicno na dizelima sa po 500 hiljada kilometata to sve zna zezat... Vjerovatno si nabasao na grobinu :) desava se...
Ne ovaj je bio presao magicnih 195000 kad sam ga kupio.
:) Garant.
User avatar
dadoka84
Posts: 3476
Joined: 04/08/2006 00:30

#4824 Re: Renault Megane all about

Post by dadoka84 »

kafanski_covjek wrote:
jos nam samo reci koja je godina :D
Ovaj je 2004 godina. Bice na kraju da ga sredim nekom drugom pa prodam :)
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#4825 Re: Renault Megane all about

Post by ado-šampion »

Auto nije lose, a tema je mozda i rekorder na forumu (193 stranice), mahom problemi. :-) A jaka je vadiona kao uvoze se grobovi, valjda se druga auta mahom uvoze s malom kilometrazom. Sve Golfovi, Astre, Focusi, Pezoi max do 150 k i to pravih. :-) Odmah mi pade na pamet onda zena sto je kupila Golf 5 sa 190 k km, da bi se ispostavilo da auto ima 700 k zapravo. I ko zna koliko je takvih, sigurno vise nego s nekom pristojnom km (cca 200-250 k).
Post Reply