Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
dgL_ wrote:[
Ti da lazes? Ti nisi takav cojek... Jesi supak vako ponekad, ponekad si ko hljeb al tako to tako treba i to
Helem sutra odoh kod doktora za elektroniku kod renaulta pa cemo vidjet sta kaze... Nek je proba vratit u leziste ili nek lemi novi kabal.. Nek radi sta god zna.. Mjesec sam miran poslije toga garant
nisam ja supak,vec supcina,al to tako treba ...istina boli jbga znam...
za tvoj info na ovome se slomio flat tacno gdje ulazi u tu plastiku sto ga drzi na spoju vanjskog kruga, sve se to moze rastaviti,mislio sam to cak i zaletovat al nije mi se dalo zajebavat s tim...
Dzaba bi se zajebavao jer se flet kabal izlomi, izvitoperi i moze se vratit ali je u vecini slucajeva kratkog daha... Zalemiti novi kabal je pravi posao ako se vec radi... Naravno uz reparaciju opet kazem plasticnih tankih vodnica tog kabla jer u vecini slucajeva komad plastike unutar voda pukne i flet se krene mrsit...
Kod mene jos ne svijetle lampice ali se cuje da se lomi unutra... Sta ce bit sutra vidjecemo
konektovan wrote:Svaki auto ima odredjene mane, eto, na renou je to mozda ta spula ako je se uporedjuje sa nekim drugim autom. Ali isto tako, i na mom autu ima nekih stvari koje su nekvalitetne u pkredjenju s tim istim reanaultom.
konektovan wrote:Svaki auto ima odredjene mane, eto, na renou je to mozda ta spula ako je se uporedjuje sa nekim drugim autom. Ali isto tako, i na mom autu ima nekih stvari koje su nekvalitetne u pkredjenju s tim istim reanaultom.
bitanga_sa_otesa wrote:eno sad...cuj vrijedjanje...vozac je uvijek najveca mana na autu,na to sam mislio,il trebam crtat??
Hebote, pa dokle ces vise sve shvatati ozbiljno?!
Da ti ja nesto kazem iskreno, u pravu si donekle, ali tu treba dodati pored nas vlasnika i majstore, velemajstore.
konektovan wrote:
Hebote, pa dokle ces vise sve shvatati ozbiljno?!
Da ti ja nesto kazem iskreno, u pravu si donekle, ali tu treba dodati pored nas vlasnika i majstore, velemajstore.
konektovan wrote:
Hebote, pa dokle ces vise sve shvatati ozbiljno?!
Da ti ja nesto kazem iskreno, u pravu si donekle, ali tu treba dodati pored nas vlasnika i majstore, velemajstore.
ja ? ozbiljan? mora da se salis?ja sam taj zadnji
Ne bih ja da sad sudim preko tastature, mogu se zahebati.
Sestra je nedavno kupila Megana FL 1.6 dCi 2014 god sa 106.000 km, Dynamic oprema. Pošto prijatelj ima Megana II 1.5 dCi 2007 god takodje Dynamic malo sam ih poredio i mogu reci da je Megane II kvalitetniji automobil. Megane III se tacno vidi da je nastao u doba stednje, gdje se ugradjivala losa plastika, tkanine i sl ustede. To se najbolje vidi na oblogama vrata i donjem dijelu konzole, spremniku ispred suvozaca, izvedbi prtljaznika.
1.6 dCi je dobar, vrlo dobar, ali nije na nivou 1.6 Multijet motora u pogledu ubrzanja. Potrosnja je odlicna, mjenjac fino proracunat.
Direktno poredeci Megane sa 308 FL, 308 ima bolji enterijer, za nijansu je prostranija, ali je Megane, bolji auto u pogledu vozne dinamike, narocito mjenjaca.
Svako ko misli da je Megane mk2 smeće, vjerovatno ga nikad nije ni imao u vlasništvu...tako ljudi pišu i za mnoge automobile, u koje nikada nisu sjeli...
Ja ga imam vec 5 godina i mislim da je poljsko cvijeće
A nekad bi ga i rado zapalio.
Sa čim ja muku mucim na ovom svom: pucanje prednjih opruga ovjesa, problemi sa mehanizmom el prozora, lupkanje u prednjem ovjesu kojem je tesko uci u trag, ispadanje konektora pa prijavljuje injection check (obavezno čiste gaće obući proslije ovoga), guma usisa pukne kod turbine pa uvlaci fels zrak i odokativno pravi smjesu. Auto nema ni 50% snage, mnogo dimi i guši se. Podloške injektora oslabe pa auto izbacuje gasove i naftu kroz injektor i brekće kao pravi dizel, problemi sa rucnom tj ne vraća se sajla, začepljen egr pa auto nema snage, na crijevu kod cilindra kvacila strada dio koji niko ne zna cemu sluzi pa se isti dio čeka 7 dana iz slovenije (navodno smanjuje pritisak u sistemu).
dadoka84 wrote:Ja ga imam vec 5 godina i mislim da je poljsko cvijeće
A nekad bi ga i rado zapalio.
Sa čim ja muku mucim na ovom svom: pucanje prednjih opruga ovjesa, problemi sa mehanizmom el prozora, lupkanje u prednjem ovjesu kojem je tesko uci u trag, ispadanje konektora pa prijavljuje injection check (obavezno čiste gaće obući proslije ovoga), guma usisa pukne kod turbine pa uvlaci fels zrak i odokativno pravi smjesu. Auto nema ni 50% snage, mnogo dimi i guši se. Podloške injektora oslabe pa auto izbacuje gasove i naftu kroz injektor i brekće kao pravi dizel, problemi sa rucnom tj ne vraća se sajla, začepljen egr pa auto nema snage, na crijevu kod cilindra kvacila strada dio koji niko ne zna cemu sluzi pa se isti dio čeka 7 dana iz slovenije (navodno smanjuje pritisak u sistemu).
Al inače super je megan 2
Obicno na dizelima sa po 500 hiljada kilometata to sve zna zezat... Vjerovatno si nabasao na grobinu desava se...
dadoka84 wrote:Ja ga imam vec 5 godina i mislim da je poljsko cvijeće
A nekad bi ga i rado zapalio.
Sa čim ja muku mucim na ovom svom: pucanje prednjih opruga ovjesa, problemi sa mehanizmom el prozora, lupkanje u prednjem ovjesu kojem je tesko uci u trag, ispadanje konektora pa prijavljuje injection check (obavezno čiste gaće obući proslije ovoga), guma usisa pukne kod turbine pa uvlaci fels zrak i odokativno pravi smjesu. Auto nema ni 50% snage, mnogo dimi i guši se. Podloške injektora oslabe pa auto izbacuje gasove i naftu kroz injektor i brekće kao pravi dizel, problemi sa rucnom tj ne vraća se sajla, začepljen egr pa auto nema snage, na crijevu kod cilindra kvacila strada dio koji niko ne zna cemu sluzi pa se isti dio čeka 7 dana iz slovenije (navodno smanjuje pritisak u sistemu).
dadoka84 wrote:Ja ga imam vec 5 godina i mislim da je poljsko cvijeće
A nekad bi ga i rado zapalio.
Sa čim ja muku mucim na ovom svom: pucanje prednjih opruga ovjesa, problemi sa mehanizmom el prozora, lupkanje u prednjem ovjesu kojem je tesko uci u trag, ispadanje konektora pa prijavljuje injection check (obavezno čiste gaće obući proslije ovoga), guma usisa pukne kod turbine pa uvlaci fels zrak i odokativno pravi smjesu. Auto nema ni 50% snage, mnogo dimi i guši se. Podloške injektora oslabe pa auto izbacuje gasove i naftu kroz injektor i brekće kao pravi dizel, problemi sa rucnom tj ne vraća se sajla, začepljen egr pa auto nema snage, na crijevu kod cilindra kvacila strada dio koji niko ne zna cemu sluzi pa se isti dio čeka 7 dana iz slovenije (navodno smanjuje pritisak u sistemu).
Al inače super je megan 2
Sve to ali i jos spula zakljucavanja volana riknula, i tako dva puta za mjesec dana i to je bio zadnji put da je moj megan otisao sa bihamkovom vucnom sluzbom...
jebomatersvoju daosamga za pethiljada tekregistrovanog i sad skoro godinu bez auta i nisam pametan sta da kupim..
novo ne mogu, nemam toliko para, ali nekih 10-12 kkm bi se skupilo za porodicnog auta koje nece zahebavati ali to je misaona imenica..
dadoka84 wrote:Ja ga imam vec 5 godina i mislim da je poljsko cvijeće
A nekad bi ga i rado zapalio.
Sa čim ja muku mucim na ovom svom: pucanje prednjih opruga ovjesa, problemi sa mehanizmom el prozora, lupkanje u prednjem ovjesu kojem je tesko uci u trag, ispadanje konektora pa prijavljuje injection check (obavezno čiste gaće obući proslije ovoga), guma usisa pukne kod turbine pa uvlaci fels zrak i odokativno pravi smjesu. Auto nema ni 50% snage, mnogo dimi i guši se. Podloške injektora oslabe pa auto izbacuje gasove i naftu kroz injektor i brekće kao pravi dizel, problemi sa rucnom tj ne vraća se sajla, začepljen egr pa auto nema snage, na crijevu kod cilindra kvacila strada dio koji niko ne zna cemu sluzi pa se isti dio čeka 7 dana iz slovenije (navodno smanjuje pritisak u sistemu).
Al inače super je megan 2
Sve to ali i jos spula zakljucavanja volana riknula, i tako dva puta za mjesec dana i to je bio zadnji put da je moj megan otisao sa bihamkovom vucnom sluzbom...
jebomatersvoju daosamga za pethiljada tekregistrovanog i sad skoro godinu bez auta i nisam pametan sta da kupim..
novo ne mogu, nemam toliko para, ali nekih 10-12 kkm bi se skupilo za porodicnog auta koje nece zahebavati ali to je misaona imenica..
imam ja prijedlog za benzinca jednog da te ne zajebaje
dadoka84 wrote:Ja ga imam vec 5 godina i mislim da je poljsko cvijeće
A nekad bi ga i rado zapalio.
Sa čim ja muku mucim na ovom svom: pucanje prednjih opruga ovjesa, problemi sa mehanizmom el prozora, lupkanje u prednjem ovjesu kojem je tesko uci u trag, ispadanje konektora pa prijavljuje injection check (obavezno čiste gaće obući proslije ovoga), guma usisa pukne kod turbine pa uvlaci fels zrak i odokativno pravi smjesu. Auto nema ni 50% snage, mnogo dimi i guši se. Podloške injektora oslabe pa auto izbacuje gasove i naftu kroz injektor i brekće kao pravi dizel, problemi sa rucnom tj ne vraća se sajla, začepljen egr pa auto nema snage, na crijevu kod cilindra kvacila strada dio koji niko ne zna cemu sluzi pa se isti dio čeka 7 dana iz slovenije (navodno smanjuje pritisak u sistemu).
Al inače super je megan 2
Sve to ali i jos spula zakljucavanja volana riknula, i tako dva puta za mjesec dana i to je bio zadnji put da je moj megan otisao sa bihamkovom vucnom sluzbom...
jebomatersvoju daosamga za pethiljada tekregistrovanog i sad skoro godinu bez auta i nisam pametan sta da kupim..
novo ne mogu, nemam toliko para, ali nekih 10-12 kkm bi se skupilo za porodicnog auta koje nece zahebavati ali to je misaona imenica..
imam ja prijedlog za benzinca jednog da te ne zajebaje
Na meti mi je opet reno, fluence 1,6 benzin, 60 kkm presao i vjerovatno ce to biti sljedeca kupovina...
s@mson wrote:
Na meti mi je opet reno, fluence 1,6 benzin, 60 kkm presao i vjerovatno ce to biti sljedeca kupovina...
Dobar prijatelj mi vozi fluenca 1.6 , sluzbeni je, pa firma sipa gorivo. Nevjerovatno je koliko to auto trosi. Gradska mu ne pada ispod 11, 10 je kad bas bas pazi kako vozi.
Ono sto je mene iznenadilo je kako je to auto tromo.
s@mson wrote:
Na meti mi je opet reno, fluence 1,6 benzin, 60 kkm presao i vjerovatno ce to biti sljedeca kupovina...
Dobar prijatelj mi vozi fluenca 1.6 , sluzbeni je, pa firma sipa gorivo. Nevjerovatno je koliko to auto trosi. Gradska mu ne pada ispod 11, 10 je kad bas bas pazi kako vozi.
Ono sto je mene iznenadilo je kako je to auto tromo.
Konkretno ovaj sam vozio i na otvorenom sam ga spustio na 4,5 a po gradu nisam mjerio...
Tromo jest iz razloga sto je obrtni moment jako visoko, znaci dobro ga pocerati u obrtaje jer nije turbo, ni benzinac a pogotovo nije turbodizel kod kojih auto poleti na 1600 o/min ali meni i ne treba jurcanje, star sam ja covjek za to, djeca odrasla pa sam zadovoljan i laganom i tromom voznjom...
bitno mi je da je auto bas ali bas ocuvano, malo preslo, dobro odrzavano...
s@mson wrote:
Na meti mi je opet reno, fluence 1,6 benzin, 60 kkm presao i vjerovatno ce to biti sljedeca kupovina...
Dobar prijatelj mi vozi fluenca 1.6 , sluzbeni je, pa firma sipa gorivo. Nevjerovatno je koliko to auto trosi. Gradska mu ne pada ispod 11, 10 je kad bas bas pazi kako vozi.
Ono sto je mene iznenadilo je kako je to auto tromo.
Tesko je to auto... Al mislim da se moze to spustiti na jednocifren broj... Meni megane 1.4 16v sa 100 KS normalne gradske voznje potrosi 8.5-8.6 l... Zadnji trip 2500 km ravno 8.5 l... Preko 80% gradske voznje... Otvorene ispod 6... Oko 5.5
Auto nije lose, a tema je mozda i rekorder na forumu (193 stranice), mahom problemi. A jaka je vadiona kao uvoze se grobovi, valjda se druga auta mahom uvoze s malom kilometrazom. Sve Golfovi, Astre, Focusi, Pezoi max do 150 k i to pravih. Odmah mi pade na pamet onda zena sto je kupila Golf 5 sa 190 k km, da bi se ispostavilo da auto ima 700 k zapravo. I ko zna koliko je takvih, sigurno vise nego s nekom pristojnom km (cca 200-250 k).