Alfa Romeo

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
lavic
Posts: 3589
Joined: 14/04/2011 15:03

#4776 Re: Alfa Romeo

Post by lavic »

Sodom1 wrote:
lavic wrote:
lavic wrote:Alfisti,
razmisljam o Alfi 147 1.6ts kao drugom autu u kuci, sta savjetujete.
Koju izabrati i na sta obratiti paznju, ako prodje mene isla bi kod "Bitange " na detaljan pregled.

Hvala
neko, nesto,.... ili svi rade?
Na ovo sam ljubomoran :(
Zasto si ljubomoran, ekstra momak sa simpa ljubimcima...
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#4777 Re: Alfa Romeo

Post by Sodom1 »

Pa ljubomoran zato sto ga imas , imas problem na autu , javis se popravi i rahat ,platis i zdravo djaci :thumbup:
lavic
Posts: 3589
Joined: 14/04/2011 15:03

#4778 Re: Alfa Romeo

Post by lavic »

Sodom1 wrote:Pa ljubomoran zato sto ga imas , imas problem na autu , javis se popravi i rahat ,platis i zdravo djaci :thumbup:
Pa to je sasvim normalna relacija, ne vidim razlog sto bi bilo drugacije.
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#4779 Re: Alfa Romeo

Post by Sodom1 »

lavic wrote:
Sodom1 wrote:Pa ljubomoran zato sto ga imas , imas problem na autu , javis se popravi i rahat ,platis i zdravo djaci :thumbup:
Pa to je sasvim normalna relacija, ne vidim razlog sto bi bilo drugacije.
Normalna relacija jeste , ali ja jos na takvog majstora nisam naletio
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#4780 Re: Alfa Romeo

Post by mali_milojica »

lavic wrote:
lavic wrote:Alfisti,
razmisljam o Alfi 147 1.6ts kao drugom autu u kuci, sta savjetujete.
Koju izabrati i na sta obratiti paznju, ako prodje mene isla bi kod "Bitange " na detaljan pregled.

Hvala
neko, nesto,.... ili svi rade?
Preporučujem FL verzije 2005+ godiste.
Prvo dici auto na dizalicu, pregledati pod,ukoliko se nazire teža i dublja korozija,okrenuti se na peti i tražiti dalje. Ako je površinska i ima jednostavnog lijeka uzeti u obzir i onda preci na druge stvari.
lavic
Posts: 3589
Joined: 14/04/2011 15:03

#4781 Re: Alfa Romeo

Post by lavic »

Nista od Alfe , lijepa je ali sam kupio “Svabu” :D
User avatar
ElRe
Posts: 16898
Joined: 12/12/2011 11:28

#4783 Re: Alfa Romeo

Post by ElRe »

I sta je htio da kaze?
axe22
Posts: 2846
Joined: 11/03/2013 21:21

#4784 Re: Alfa Romeo

Post by axe22 »

Valjda se i zato zove TESTNA voznja prije nego pocnes masovno stancati vozilo.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#4785 Re: Alfa Romeo

Post by mali_milojica »

U Ženevu dolazi FL Giuliette. Ponovo. Vidjet ćemo na sta ce ličiti. Valjda ne bude sitni zatezanje bora kao do sada, nego pravi FL.
Dolaze i nove varijante Giulije i Stelvio,najverovatnije novi dizeli sa SCR i posebne edicije Giulije i Stelvia QV Nurburgring Edition, sta god to znacilo :roll:
Dolazi i Giulia Veloce TI.
Ovdje bi mogla biti riječ od Giuliji Veloce sa novim 2.0 TBi sa 350 KS ili Veloce sa vizuelnim izgledom Giulie QV.
User avatar
ElRe
Posts: 16898
Joined: 12/12/2011 11:28

#4786 Re: Alfa Romeo

Post by ElRe »

Presipanje iz supljeg u prazno. Sad ce naredne 2-3 god samo da izbacuju posebne edicije Giulie i Stelvia. Od najavljenih novih modela nista.
Imaju u osnovi najbolji proizvod (Giorgo, motori), ali ne znaju da ga dorade i iskoriste.
Last edited by ElRe on 17/02/2018 10:35, edited 1 time in total.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83418
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#4787 Re: Alfa Romeo

Post by _BataZiv_0809 »

Vrlo sam blizu 147-ce facelift benzin sa 105 ks :)
User avatar
konektovan
Posts: 51391
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#4788 Re: Alfa Romeo

Post by konektovan »

_BataZiv_0809 wrote:Vrlo sam blizu 147-ce facelift benzin sa 105 ks :)
Sretna kupovina. :thumbup:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83418
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#4789 Re: Alfa Romeo

Post by _BataZiv_0809 »

konektovan wrote:
_BataZiv_0809 wrote:Vrlo sam blizu 147-ce facelift benzin sa 105 ks :)
Sretna kupovina. :thumbup:
Hvala pajdara. Krajnje vrijeme mi je za novije auto, a da bi ostao u talijanskom timu morao sam brojne kompromise napraviti....kad sve saberem i oduzmem Alfa 147 je najvise sto mogu izvuci....

Ali bas je zajebano kad si vjeran proizvodjacu koji nema kontinuitet.
User avatar
konektovan
Posts: 51391
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#4790 Re: Alfa Romeo

Post by konektovan »

Meni je alfa 147, posebno verzija 5 vrata, još uvijek predobra kad je dizajn u pitanju. Nekako, uvijek bila u uzem izboru za kupovinu, al' svaki put se zahebem i uzmem francuze. :mrgreen:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83418
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#4791 Re: Alfa Romeo

Post by _BataZiv_0809 »

konektovan wrote:Meni je alfa 147, posebno verzija 5 vrata, još uvijek predobra kad je dizajn u pitanju. Nekako, uvijek bila u uzem izboru za kupovinu, al' svaki put se zahebem i uzmem francuze. :mrgreen:
Sta da ti kazem, meni je dobra, ali mi nije "the shit" kao npr 166 ili 159, da ne spominjemo Breru (kada pricamo o Alfama koje su maksimalno 10 godina stare).

Najveci problem mi je vracanje na tu klasu auta, ostalo sve nekako mogu zanemariti. Ali jebiga izbor mi je ili ona ili Grande Puntisa, eventualno Croma i to je to. Finansije tu najvise diktiraju, kao i svakome, a u tom cjenovnom rangu jednostavno nema ono sto bih zelio. Odnosno ima, ali je grob, a to ne bih nikome pozelio, a najmanje sebi :D
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#4792 Re: Alfa Romeo

Post by amar1994 »

Ma punto , jebo 147 , meni nije neki auto pogtovo jer se u slucaju frontalnog sudara savija :cry: :run:

https://www.olx.ba/artikal/27329173/fia ... 6-920-741/

sta kaes Batice :per: :-D
Last edited by amar1994 on 17/02/2018 17:41, edited 1 time in total.
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#4793 Re: Alfa Romeo

Post by Leon16v »

https://www.olx.ba/artikal/25113967/alf ... -2-v6-jts/

Malo egzotike :D

Fin taj punto pravo, cak i mozda ljepsi od 147, makar meni
User avatar
konektovan
Posts: 51391
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#4794 Re: Alfa Romeo

Post by konektovan »

User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#4795 Re: Alfa Romeo

Post by mali_milojica »

amar1994 wrote:Ma punto , jebo 147 , meni nije neki auto pogtovo jer se u slucaju frontalnog sudara savija :cry: :run:

https://www.olx.ba/artikal/27329173/fia ... 6-920-741/

sta kaes Batice :per: :-D
MultiAir iz prvih godina.
Gledao sam ga i ja,ali me to odbija. Navodno,kad ode jedan,moraju se mijenjati sva 4 :shock:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#4796 Re: Alfa Romeo

Post by amar1994 »

mali_milojica wrote:
amar1994 wrote:Ma punto , jebo 147 , meni nije neki auto pogtovo jer se u slucaju frontalnog sudara savija :cry: :run:

https://www.olx.ba/artikal/27329173/fia ... 6-920-741/

sta kaes Batice :per: :-D
MultiAir iz prvih godina.
Gledao sam ga i ja,ali me to odbija. Navodno,kad ode jedan,moraju se mijenjati sva 4 :shock:
A koji dio ode :? , ja bas ne poznajem te motore ;-)
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#4797 Re: Alfa Romeo

Post by mali_milojica »

Na usisu nema klasične bregaste. Svaki cilindar ima jedinicu koja upravlja usisnim ventilima. Ode jedna,navodno se mjenjaju sve 4 :-)
Navodno.
kidney
Posts: 548
Joined: 10/02/2018 12:19

#4798 Re: Alfa Romeo

Post by kidney »

mali_milojica wrote:U Ženevu dolazi FL Giuliette. Ponovo. Vidjet ćemo na sta ce ličiti. Valjda ne bude sitni zatezanje bora kao do sada, nego pravi FL.
Dolaze i nove varijante Giulije i Stelvio,najverovatnije novi dizeli sa SCR i posebne edicije Giulije i Stelvia QV Nurburgring Edition, sta god to znacilo :roll:
Dolazi i Giulia Veloce TI.
Ovdje bi mogla biti riječ od Giuliji Veloce sa novim 2.0 TBi sa 350 KS ili Veloce sa vizuelnim izgledom Giulie QV.

Za Giuliettu ti ne znam.

Zapravo ništa ti pouzdano ne znam.

No jako puno stvari za Giuliu, i za Stelvia, imaju spremno no nikako da se pojave.

Prvo kao što si sam rekao noviji 2.2 dizeli po Euro 6d normi. Posljedično moraju imati SCR, a iskoristiti će to za pojačanje.
Negdje tokom ove godine bi trebao biti predstavljen i 2.0 benzinac sa 350 KS.

Pa onda od opreme. 360°kamera, grijanje stražnjih sjedala, bijela koža(mislim da sam na nekim konfiguratorima to već vidio), unutrašnjost kao u Quadrifoglio modelu kao opcija za Veloce. Moguće da je to zadnje taj Veloce Ti. Stvarno ne znam. Zaboravio sam i opciju TV (torque vectoring) stražnjeg diferencijala za neke modele koji nisu Quadrifoglio.

Svakako će se model stalnim nadogradnjama održavati svježim, da se nema čega posramiti pred konkurencijom.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#4799 Re: Alfa Romeo

Post by amar1994 »

mali_milojica wrote:Na usisu nema klasične bregaste. Svaki cilindar ima jedinicu koja upravlja usisnim ventilima. Ode jedna,navodno se mjenjaju sve 4 :-)
Navodno.
aha , hvala :thumbup:
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#4800 Re: Alfa Romeo

Post by citroen xm »

Srećno Bato, 147 FL je baš fin autić. :thumbup: Mada sam se i ja baš primio na Grande Punto. Uvijek mi je bio lijep, a mislim da bi i manjak dimenzija mogao podnijeti. :)
Post Reply