Zasto si ljubomoran, ekstra momak sa simpa ljubimcima...Sodom1 wrote:Na ovo sam ljubomoranlavic wrote:neko, nesto,.... ili svi rade?lavic wrote:Alfisti,
razmisljam o Alfi 147 1.6ts kao drugom autu u kuci, sta savjetujete.
Koju izabrati i na sta obratiti paznju, ako prodje mene isla bi kod "Bitange " na detaljan pregled.
Hvala
Alfa Romeo
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
lavic
- Posts: 3589
- Joined: 14/04/2011 15:03
#4776 Re: Alfa Romeo
- Sodom1
- Posts: 4886
- Joined: 15/05/2013 02:00
- Location: zivot je sranje
#4777 Re: Alfa Romeo
Pa ljubomoran zato sto ga imas , imas problem na autu , javis se popravi i rahat ,platis i zdravo djaci 
-
lavic
- Posts: 3589
- Joined: 14/04/2011 15:03
#4778 Re: Alfa Romeo
Pa to je sasvim normalna relacija, ne vidim razlog sto bi bilo drugacije.Sodom1 wrote:Pa ljubomoran zato sto ga imas , imas problem na autu , javis se popravi i rahat ,platis i zdravo djaci
- Sodom1
- Posts: 4886
- Joined: 15/05/2013 02:00
- Location: zivot je sranje
#4779 Re: Alfa Romeo
Normalna relacija jeste , ali ja jos na takvog majstora nisam naletiolavic wrote:Pa to je sasvim normalna relacija, ne vidim razlog sto bi bilo drugacije.Sodom1 wrote:Pa ljubomoran zato sto ga imas , imas problem na autu , javis se popravi i rahat ,platis i zdravo djaci
- mali_milojica
- Posts: 14185
- Joined: 02/09/2012 17:42
- Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.
#4780 Re: Alfa Romeo
Preporučujem FL verzije 2005+ godiste.lavic wrote:neko, nesto,.... ili svi rade?lavic wrote:Alfisti,
razmisljam o Alfi 147 1.6ts kao drugom autu u kuci, sta savjetujete.
Koju izabrati i na sta obratiti paznju, ako prodje mene isla bi kod "Bitange " na detaljan pregled.
Hvala
Prvo dici auto na dizalicu, pregledati pod,ukoliko se nazire teža i dublja korozija,okrenuti se na peti i tražiti dalje. Ako je površinska i ima jednostavnog lijeka uzeti u obzir i onda preci na druge stvari.
-
lavic
- Posts: 3589
- Joined: 14/04/2011 15:03
#4781 Re: Alfa Romeo
Nista od Alfe , lijepa je ali sam kupio “Svabu” 
-
promaha
- Posts: 601
- Joined: 04/01/2011 21:11
-
axe22
- Posts: 2846
- Joined: 11/03/2013 21:21
#4784 Re: Alfa Romeo
Valjda se i zato zove TESTNA voznja prije nego pocnes masovno stancati vozilo.
- mali_milojica
- Posts: 14185
- Joined: 02/09/2012 17:42
- Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.
#4785 Re: Alfa Romeo
U Ženevu dolazi FL Giuliette. Ponovo. Vidjet ćemo na sta ce ličiti. Valjda ne bude sitni zatezanje bora kao do sada, nego pravi FL.
Dolaze i nove varijante Giulije i Stelvio,najverovatnije novi dizeli sa SCR i posebne edicije Giulije i Stelvia QV Nurburgring Edition, sta god to znacilo
Dolazi i Giulia Veloce TI.
Ovdje bi mogla biti riječ od Giuliji Veloce sa novim 2.0 TBi sa 350 KS ili Veloce sa vizuelnim izgledom Giulie QV.
Dolaze i nove varijante Giulije i Stelvio,najverovatnije novi dizeli sa SCR i posebne edicije Giulije i Stelvia QV Nurburgring Edition, sta god to znacilo
Dolazi i Giulia Veloce TI.
Ovdje bi mogla biti riječ od Giuliji Veloce sa novim 2.0 TBi sa 350 KS ili Veloce sa vizuelnim izgledom Giulie QV.
- ElRe
- Posts: 16898
- Joined: 12/12/2011 11:28
#4786 Re: Alfa Romeo
Presipanje iz supljeg u prazno. Sad ce naredne 2-3 god samo da izbacuju posebne edicije Giulie i Stelvia. Od najavljenih novih modela nista.
Imaju u osnovi najbolji proizvod (Giorgo, motori), ali ne znaju da ga dorade i iskoriste.
Imaju u osnovi najbolji proizvod (Giorgo, motori), ali ne znaju da ga dorade i iskoriste.
Last edited by ElRe on 17/02/2018 10:35, edited 1 time in total.
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83418
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#4787 Re: Alfa Romeo
Vrlo sam blizu 147-ce facelift benzin sa 105 ks 
- konektovan
- Posts: 51391
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#4788 Re: Alfa Romeo
Sretna kupovina._BataZiv_0809 wrote:Vrlo sam blizu 147-ce facelift benzin sa 105 ks
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83418
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#4789 Re: Alfa Romeo
Hvala pajdara. Krajnje vrijeme mi je za novije auto, a da bi ostao u talijanskom timu morao sam brojne kompromise napraviti....kad sve saberem i oduzmem Alfa 147 je najvise sto mogu izvuci....konektovan wrote:Sretna kupovina._BataZiv_0809 wrote:Vrlo sam blizu 147-ce facelift benzin sa 105 ks
Ali bas je zajebano kad si vjeran proizvodjacu koji nema kontinuitet.
- konektovan
- Posts: 51391
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#4790 Re: Alfa Romeo
Meni je alfa 147, posebno verzija 5 vrata, još uvijek predobra kad je dizajn u pitanju. Nekako, uvijek bila u uzem izboru za kupovinu, al' svaki put se zahebem i uzmem francuze. 
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83418
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#4791 Re: Alfa Romeo
Sta da ti kazem, meni je dobra, ali mi nije "the shit" kao npr 166 ili 159, da ne spominjemo Breru (kada pricamo o Alfama koje su maksimalno 10 godina stare).konektovan wrote:Meni je alfa 147, posebno verzija 5 vrata, još uvijek predobra kad je dizajn u pitanju. Nekako, uvijek bila u uzem izboru za kupovinu, al' svaki put se zahebem i uzmem francuze.
Najveci problem mi je vracanje na tu klasu auta, ostalo sve nekako mogu zanemariti. Ali jebiga izbor mi je ili ona ili Grande Puntisa, eventualno Croma i to je to. Finansije tu najvise diktiraju, kao i svakome, a u tom cjenovnom rangu jednostavno nema ono sto bih zelio. Odnosno ima, ali je grob, a to ne bih nikome pozelio, a najmanje sebi
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#4792 Re: Alfa Romeo
Ma punto , jebo 147 , meni nije neki auto pogtovo jer se u slucaju frontalnog sudara savija
https://www.olx.ba/artikal/27329173/fia ... 6-920-741/
sta kaes Batice

https://www.olx.ba/artikal/27329173/fia ... 6-920-741/
sta kaes Batice
Last edited by amar1994 on 17/02/2018 17:41, edited 1 time in total.
-
Leon16v
- Posts: 7019
- Joined: 02/04/2015 13:27
- Location: Ilidza إليدزا
- Vozim: Staro željezo
#4793 Re: Alfa Romeo
https://www.olx.ba/artikal/25113967/alf ... -2-v6-jts/
Malo egzotike
Fin taj punto pravo, cak i mozda ljepsi od 147, makar meni
Malo egzotike
Fin taj punto pravo, cak i mozda ljepsi od 147, makar meni
- konektovan
- Posts: 51391
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
- mali_milojica
- Posts: 14185
- Joined: 02/09/2012 17:42
- Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.
#4795 Re: Alfa Romeo
MultiAir iz prvih godina.amar1994 wrote:Ma punto , jebo 147 , meni nije neki auto pogtovo jer se u slucaju frontalnog sudara savija![]()
![]()
https://www.olx.ba/artikal/27329173/fia ... 6-920-741/
sta kaes Batice![]()
Gledao sam ga i ja,ali me to odbija. Navodno,kad ode jedan,moraju se mijenjati sva 4
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#4796 Re: Alfa Romeo
A koji dio odemali_milojica wrote:MultiAir iz prvih godina.amar1994 wrote:Ma punto , jebo 147 , meni nije neki auto pogtovo jer se u slucaju frontalnog sudara savija![]()
![]()
https://www.olx.ba/artikal/27329173/fia ... 6-920-741/
sta kaes Batice![]()
Gledao sam ga i ja,ali me to odbija. Navodno,kad ode jedan,moraju se mijenjati sva 4
- mali_milojica
- Posts: 14185
- Joined: 02/09/2012 17:42
- Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.
#4797 Re: Alfa Romeo
Na usisu nema klasične bregaste. Svaki cilindar ima jedinicu koja upravlja usisnim ventilima. Ode jedna,navodno se mjenjaju sve 4 
Navodno.
Navodno.
-
kidney
- Posts: 548
- Joined: 10/02/2018 12:19
#4798 Re: Alfa Romeo
mali_milojica wrote:U Ženevu dolazi FL Giuliette. Ponovo. Vidjet ćemo na sta ce ličiti. Valjda ne bude sitni zatezanje bora kao do sada, nego pravi FL.
Dolaze i nove varijante Giulije i Stelvio,najverovatnije novi dizeli sa SCR i posebne edicije Giulije i Stelvia QV Nurburgring Edition, sta god to znacilo![]()
Dolazi i Giulia Veloce TI.
Ovdje bi mogla biti riječ od Giuliji Veloce sa novim 2.0 TBi sa 350 KS ili Veloce sa vizuelnim izgledom Giulie QV.
Za Giuliettu ti ne znam.
Zapravo ništa ti pouzdano ne znam.
No jako puno stvari za Giuliu, i za Stelvia, imaju spremno no nikako da se pojave.
Prvo kao što si sam rekao noviji 2.2 dizeli po Euro 6d normi. Posljedično moraju imati SCR, a iskoristiti će to za pojačanje.
Negdje tokom ove godine bi trebao biti predstavljen i 2.0 benzinac sa 350 KS.
Pa onda od opreme. 360°kamera, grijanje stražnjih sjedala, bijela koža(mislim da sam na nekim konfiguratorima to već vidio), unutrašnjost kao u Quadrifoglio modelu kao opcija za Veloce. Moguće da je to zadnje taj Veloce Ti. Stvarno ne znam. Zaboravio sam i opciju TV (torque vectoring) stražnjeg diferencijala za neke modele koji nisu Quadrifoglio.
Svakako će se model stalnim nadogradnjama održavati svježim, da se nema čega posramiti pred konkurencijom.
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#4799 Re: Alfa Romeo
aha , hvalamali_milojica wrote:Na usisu nema klasične bregaste. Svaki cilindar ima jedinicu koja upravlja usisnim ventilima. Ode jedna,navodno se mjenjaju sve 4
Navodno.
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#4800 Re: Alfa Romeo
Srećno Bato, 147 FL je baš fin autić.
Mada sam se i ja baš primio na Grande Punto. Uvijek mi je bio lijep, a mislim da bi i manjak dimenzija mogao podnijeti. 
