Raiffeisen banka - sve o tome
Moderator: anex
- fusion_ba
- Posts: 4962
- Joined: 02/12/2017 20:10
#4776 Re: Raiffeisen banka - sve o tome
Zanimljivo da jedino u BiH još guraju onu m-plati aplikaciju dok svuda imaju RaiPay koji je stabilniji i funkcionalniji.
-
zecov
- Posts: 282
- Joined: 01/10/2012 12:09
#4777 Re: Raiffeisen banka - sve o tome
najveći problem te aplikacije je sto mora biti defaultna na telefonu a isto tako mora i google pay. znaci oni se direktno bore sa googlom gdje nemaju sanse tako da je ishod ocigledan. ili ce uvesti google pay ili nece niko koristiti m plati
- fusion_ba
- Posts: 4962
- Joined: 02/12/2017 20:10
#4778 Re: Raiffeisen banka - sve o tome
Neće uskoro uvesti Google Pay jer su razvili svoju aplikaciju za plaćanje na nivou cijele grupacije (RaiPay).
S druge strane, Apple ne dozvoljava druge aplikacije za plaćanje osim Apple Pay pa su tu primorani da se prilagode.
Meni ne smeta ni njihova aplikacija da bude defaultna jer imam račun samo kod RF pa nema potrebe da mijenjam defaultnu aplikaciju, ali svakako ovu m-plati treba zamijeniti jer nije baš najstabilnija.
-
dzenanalic22
- Posts: 2031
- Joined: 28/08/2017 16:30
#4779 Re: Raiffeisen banka - sve o tome
Google Pay izbjegavaju isključivo na Balkanu. Raiffeisen u Austriji, Slovačkoj, Češkoj, Ukrajini itd ima u ponudi Google Pay.fusion_ba wrote: ↑03/08/2024 15:44Neće uskoro uvesti Google Pay jer su razvili svoju aplikaciju za plaćanje na nivou cijele grupacije (RaiPay).
S druge strane, Apple ne dozvoljava druge aplikacije za plaćanje osim Apple Pay pa su tu primorani da se prilagode.
Meni ne smeta ni njihova aplikacija da bude defaultna jer imam račun samo kod RF pa nema potrebe da mijenjam defaultnu aplikaciju, ali svakako ovu m-plati treba zamijeniti jer nije baš najstabilnija.
- fusion_ba
- Posts: 4962
- Joined: 02/12/2017 20:10
#4780 Re: Raiffeisen banka - sve o tome
U Austriji i Češkoj imaju RaiPay, e sad da li može i G Pay to ne znam.dzenanalic22 wrote: ↑03/08/2024 17:48 Google Pay izbjegavaju isključivo na Balkanu. Raiffeisen u Austriji, Slovačkoj, Češkoj, Ukrajini itd ima u ponudi Google Pay.
-
dzenanalic22
- Posts: 2031
- Joined: 28/08/2017 16:30
#4781 Re: Raiffeisen banka - sve o tome
https://www.raiffeisen.sk/sk/o-banke/uz ... o-funguje/fusion_ba wrote: ↑03/08/2024 18:14U Austriji i Češkoj imaju RaiPay, e sad da li može i G Pay to ne znam.dzenanalic22 wrote: ↑03/08/2024 17:48 Google Pay izbjegavaju isključivo na Balkanu. Raiffeisen u Austriji, Slovačkoj, Češkoj, Ukrajini itd ima u ponudi Google Pay.
https://www.rb.cz/osobni/ucty/aplikace/google-pay
https://raiffeisen.ua/en/privatnim-osob ... google-pay
https://www.raiffeisen.ro/ro/persoane-f ... e-pay.html
https://www.raiffeisendigital.com/pl/pl/google-pay.html
Slovačka, Češka, Rumunjska, Ukrajina, Poljska, Rusija…
- fusion_ba
- Posts: 4962
- Joined: 02/12/2017 20:10
#4782 Re: Raiffeisen banka - sve o tome
Ok, hvala. Rekoh znam da imaju i RaiPay kao opciju. Nisam znao da može i Google pay.
Meni poptuno nebitno, RaiPay je sasvim dobra aplikacija, samo da izbace ovu m-plati.
Meni poptuno nebitno, RaiPay je sasvim dobra aplikacija, samo da izbace ovu m-plati.
-
Grb1
- Posts: 291
- Joined: 26/07/2023 19:30
#4783 Re: Raiffeisen banka - sve o tome
Koliko im treba godina da uplatu iz asa banke koja je bila u cetvrtak uplate na raiff?? Prvo kazu guzva im, pa kazi bit ce u petak popodne, dns kazu imali tehn problema, najlakse svalit na tehn.probldme....ovamo nudili ljudima 100KM da prebace platu u raiff banku sad vidim zasto moraju moljakat ljude ..
- Velkoski
- ModeratorNaBezCenzure
- Posts: 79554
- Joined: 17/05/2008 15:30
- Location: u dergjahu tvog srca
- Vozim: Golf 7 GTI
#4784 Re: Raiffeisen banka - sve o tome
Te uplate prolaze isti dan ako su napravljene prije dva, tako da te neko jebe 
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#4785 Re: Raiffeisen banka - sve o tome
Do 14:00 međubankovne uplate prođu isti dan, iza 14:00 idu naredni radni dan najkasnije do 09:00.
Neko te laže
Neko te laže
-
Grb1
- Posts: 291
- Joined: 26/07/2023 19:30
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#4787 Re: Raiffeisen banka - sve o tome
Nema teorije druže da ne legne uplata, ne glupira se niko, to radi računar.
- gentoo
- Posts: 4593
- Joined: 05/01/2008 12:10
- Location: Ze
- Grijem se na: MSZ-LN25 / MSZ-BT25
- Dope_Man
- Posts: 8021
- Joined: 03/06/2016 16:31
#4789 Re: Raiffeisen banka - sve o tome
Nema ti to veze, odnosno bar ne bi trebalo da ima, sa Raiffeisen bankom u ovom slucaju. Ako je neko poslao uplatu iz Asa banke, a jos nije dosla, postoje samo dva racionalna objasnjenja:Grb1 wrote: ↑05/08/2024 09:31 Koliko im treba godina da uplatu iz asa banke koja je bila u cetvrtak uplate na raiff?? Prvo kazu guzva im, pa kazi bit ce u petak popodne, dns kazu imali tehn problema, najlakse svalit na tehn.probldme....ovamo nudili ljudima 100KM da prebace platu u raiff banku sad vidim zasto moraju moljakat ljude ..
1. Taj neko laze i nije poslao uplatu.
2. Iz nekog razloga Asa nije procesirala uplatu.
Edit: Da dodam i treci scenario - da je taj neko poslao na pogresan broj racuna.
-
Peryton_
- Posts: 1241
- Joined: 04/11/2011 21:23
- Location: Tuzla
#4790 Re: Raiffeisen banka - sve o tome
Svaki mjesec po dva puta iz UniC u Raif mi ide uplata, nekad isti dan poslijepodne, nekad odmah sledeci dan ujutro. (pare budu na racunu)Grb1 wrote: ↑05/08/2024 09:31 Koliko im treba godina da uplatu iz asa banke koja je bila u cetvrtak uplate na raiff?? Prvo kazu guzva im, pa kazi bit ce u petak popodne, dns kazu imali tehn problema, najlakse svalit na tehn.probldme....ovamo nudili ljudima 100KM da prebace platu u raiff banku sad vidim zasto moraju moljakat ljude ..
-
1Dante1
- Posts: 4226
- Joined: 21/07/2012 20:09
- Location: GB
- Contact:
-
doff
- Posts: 2583
- Joined: 02/10/2011 17:43
- Location: ZenicaCity
#4792 Re: Raiffeisen banka - sve o tome
Kolegici redovno po 2 dana kasni plata. Ako u petak puste, zna se desit da joj se na računu ukaže tek u utorak
-
Nokian808
- Posts: 1036
- Joined: 13/05/2013 20:50
#4793 Re: Raiffeisen banka - sve o tome
Neki dan mi hitno trebala gotovina i na bankomatu Raiffesen dignem 100 KM sa Intesa kartice.
Znao sam da ce naplatiti neku naknadu kontam hajde radi 10 KM ne hodao hitno mi treba kad ono za dignutih 100 KM skinuto 116 i nesto sitno.
16% malo li je
Manje sam platio u Crnoj Gori prije 15 dana dignuo 100 eura (bilo 5,45 eura naknade)
Znao sam da ce naplatiti neku naknadu kontam hajde radi 10 KM ne hodao hitno mi treba kad ono za dignutih 100 KM skinuto 116 i nesto sitno.
16% malo li je
Manje sam platio u Crnoj Gori prije 15 dana dignuo 100 eura (bilo 5,45 eura naknade)
- shape of despair
- Posts: 3989
- Joined: 09/04/2008 18:41
#4794 Re: Raiffeisen banka - sve o tome
digao sa bankomata 100KM,nisu mi ipak trebale,odem na isti bankomat da vratim pare na racun,kad bankomat nece da.primi,vraca,smiljurija
-
moee
- Posts: 3133
- Joined: 07/06/2011 10:44
#4795 Re: Raiffeisen banka - sve o tome
Već 40+ dana traje procedura za izdavanje Charge biznis kartice
Mnogi brže završio stambeni kredit u UCB
Mnogi brže završio stambeni kredit u UCB
- Ateista
- Posts: 51690
- Joined: 18/01/2009 00:29
- Location: rajvosa-x.com
#4796 Re: Raiffeisen banka - sve o tome
Ne znam da li je neko imao slicna iskustva, placao sam vani dva puta gorivo na samousluznim pumpama, znaci ubacim karticu i naspem gorivo pa mi on skine iznos. Nakon sto smo se vratili sa odmora, uzeo na internet bankarstvu da sumiram sve troskove i vidim da mi pise tipa ako je iznos goriva bio 40 eura, pise mi jednom -40 eura, pa pise -100 eura i onda +60 eura. Po tome ispade da su mi dva puta naplatili gorivo. Kada smo sumirali sve troskove, ispadne kao da nisu naplatili duplo koliko smo izracunali, ali mi nije jasno zasto se pojavljuju kao duple transakcije? Raiifeisen banka je u pitanju, placao sam na dvije razlicite pumpe i na obje mi pokazuje na isti princip, jednom iznos koji je placen pa onda 100 eura i povrat razlike do sto eura.
-
1Dante1
- Posts: 4226
- Joined: 21/07/2012 20:09
- Location: GB
- Contact:
#4797 Re: Raiffeisen banka - sve o tome
Mah...ludnica sto se tice tih placanja. Isto mi se desilo u Italiji, njihovo objasnjenje nebulozno, nije mi se dalo prepiprati.
Recimo, naplaceno 100e, racun 50e, nema refunda, odjendom nestane 100e transakcija, pojavi se ova od 50 a sigurno prvo skinuto 100e. I hajd ti sada uprati sta se desilo.
Recimo, naplaceno 100e, racun 50e, nema refunda, odjendom nestane 100e transakcija, pojavi se ova od 50 a sigurno prvo skinuto 100e. I hajd ti sada uprati sta se desilo.
- Ateista
- Posts: 51690
- Joined: 18/01/2009 00:29
- Location: rajvosa-x.com
#4798 Re: Raiffeisen banka - sve o tome
I kod mene je italija u pitanju.1Dante1 wrote: ↑06/08/2024 16:11 Mah...ludnica sto se tice tih placanja. Isto mi se desilo u Italiji, njihovo objasnjenje nebulozno, nije mi se dalo prepiprati.
Recimo, naplaceno 100e, racun 50e, nema refunda, odjendom nestane 100e transakcija, pojavi se ova od 50 a sigurno prvo skinuto 100e. I hajd ti sada uprati sta se desilo.
Jesi li upratio na kraju jeli stvarno duplo skinuto ili ne?
Meni se cini da meni ipak nije, puno je transakcija i ne znam bas 100% tacno koliko je bilo na kartici prije puta, ali koliko smo izracunali izgleda da nije duplo, ialo pokazuje duplo.
Pravo me nervira sto aplikacije mobilnog bankarstva uz transakcije ne pokazuju i stanje racuna u tom momentu, to bi puno olaksalo da se neke stvari uprate.
-
1Dante1
- Posts: 4226
- Joined: 21/07/2012 20:09
- Location: GB
- Contact:
#4799 Re: Raiffeisen banka - sve o tome
Nisam mogao skontati, jer sam putovao pocetkom mjeseca, placao racune, pa onda oni knjizili na drugacije datume etc etc i nema sanse da skontam. Vjerovatno jeste sve ok, ali sracunati sanse nema posebno ako sve placas karticama.
ma gore je to sto se neke transakcije pomjere kad se "proknjize" i hajd ti to sve uprati. Lose bas.
- Ateista
- Posts: 51690
- Joined: 18/01/2009 00:29
- Location: rajvosa-x.com
#4800 Re: Raiffeisen banka - sve o tome
Ma namjerno se to garant radi da te zbune i imas sto manje kontrole.1Dante1 wrote: ↑06/08/2024 16:20Nisam mogao skontati, jer sam putovao pocetkom mjeseca, placao racune, pa onda oni knjizili na drugacije datume etc etc i nema sanse da skontam. Vjerovatno jeste sve ok, ali sracunati sanse nema posebno ako sve placas karticama.
ma gore je to sto se neke transakcije pomjere kad se "proknjize" i hajd ti to sve uprati. Lose bas.
