Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
Pa da si kupio novu, imao bi najmanje godinu garancije i bio bi rahat duzi period. Ovako, opet polovna, opet macak u zavrzsnoj vteci, i opet ce biti kmecanje na forumu. Znam dosta ljudi koji voze takav auto, i niko nije imao taj problem, ali eto ti si izgleda malo sretniji od ostalih.
neki dan identican problem na jednom ,bio kod mene mijenjali neke stvari na trapu i jos neke gluposti,otisli se provozat,na spuru,zavrsili spuru,krenuli upali se airbag ,ja mu kazem odmah otisao ti flat ,kaze nije,spojimo ga na komp kad gle qrca
Mana im je to, ako se nešto može nazvati manom posle 10+ godina starosti i ko zna koliko kilometara.
Ne znam što se ubjeđujete, neka održava čovjek svoje auto kako hoće. Ja ih znam i danas bruku koji više vjeruju originalnom polovnom dijelu nego novom, mada su ovde u pitanu pare i principi.
mana ili vrlina ,ti auti su vec 15 god stari,neodrzavani,puni plastike i elektronskih govana ,izvana izgledaju dobro,al je to gori lesh nego neki jugo ili stojadin iz 90-ih...
Fakat, činjenica je da u nekom momentu postanu komplikovani i skupi za održavanje. Mada evo recimo ja znam za slučaj Megana 2, 1.4 benzin koji je kupljen sa 200+ hiljada, golać i prilično zapušten. To auto uz minimalna ulaganja prelazi na plinu 50000 godišnje, nikada stao na putu. Vlasnik mi je ko brat tako da sve detalje o autu znam.
citroen xm wrote:Fakat, činjenica je da u nekom momentu postanu komplikovani i skupi za održavanje. Mada evo recimo ja znam za slučaj Megana 2, 1.4 benzin koji je kupljen sa 200+ hiljada, golać i prilično zapušten. To auto uz minimalna ulaganja prelazi na plinu 50000 godišnje, nikada stao na putu. Vlasnik mi je ko brat tako da sve detalje o autu znam.
Ma dobri su to automobili... Nije to poenta... Al ne mogu da vjerujem da su stedili na jebenom flet kablu i na plastici odnosno vodnicama tog flet kabla... Pa to je smijesno covjece... Ja ne znam niti jedan primjerak druge marke vozila da je imao problema sa ovim tako cesto kao vlasnici megana 2... Eto samo mi je interesantno to... I glupo odnosno retardirano... Ili ako si vec stedio na tome zasto nisi stavio poseban dio dijela gsje se nalazi spula.. 4 sarafica i da se samo ona promjeni... Bila bi nova mozda oko 100 KM i kraj price... Nebi bio prpblem nikome.. Ovako gluppst na kvadrat...
citroen xm wrote:Fakat, činjenica je da u nekom momentu postanu komplikovani i skupi za održavanje. Mada evo recimo ja znam za slučaj Megana 2, 1.4 benzin koji je kupljen sa 200+ hiljada, golać i prilično zapušten. To auto uz minimalna ulaganja prelazi na plinu 50000 godišnje, nikada stao na putu. Vlasnik mi je ko brat tako da sve detalje o autu znam.
heh kakvo sam ja auto zatekao sa 44000km , mislim da je tek od ove god sve pod konac , al imam jos jednu sitnicu glupu
samo jel padne smetljarima u ruke , taman da je nov i najbolji na svijetu sjebat ce ga po kratkom postupku
Last edited by amar1994 on 09/07/2017 22:18, edited 1 time in total.
dgL_ wrote:I glupo odnosno retardirano... Ili ako si vec stedio na tome zasto nisi stavio poseban dio dijela gsje se nalazi spula.. 4 sarafica i da se samo ona promjeni... Bila bi nova mozda oko 100 KM i kraj price... Nebi bio prpblem nikome.. Ovako gluppst na kvadrat...
pa poseban je dio gdje je flat kabl...
desava se isto i na drugim autima tih godista....ne traje to vjecno ....
bitanga_sa_otesa wrote:mana ili vrlina ,ti auti su vec 15 god stari,neodrzavani,puni plastike i elektronskih govana ,izvana izgledaju dobro,al je to gori lesh nego neki jugo ili stojadin iz 90-ih...
90% ih je takvih... Ali i 90% auta koji su mladji 5-6 god su u losijem stanju nego moje auto garantujem! Drug je trazio Megana 2 da kupi 3 mjeseca... Kakvih grobova 2008.g. Po 8000 KM raja prodaje to nije humano... Obisao mali milion autosalona, autokuca, privatnih prodavaca i na kraju kupio uvoznog 307 FC... Kaze ja nisam megana mogao naci da je ok i da mi se svidja... Ali kad stane pored mog auta covjek se divi... Nema tu filozofije neke velike
najveci problem su nasa primanja , jebes ti platu od 500 do 800 KM i onda je ljudima skupo jbg-a , to je normalno , a normalno je i da hocemo novije da se vozamo udobnije i brze , al sto kaze Bitanga onda je lakse yugu ili stojadina napravit jer je manje komplikovan
pa naravno DGL , opet se vracam na primanja tj. nedostatak istih
a sto se tice cijene , to je jos i jeftino jer je vitalni dio auta , recimo zastitna plastika motora za moj auto 1000KM
Last edited by amar1994 on 09/07/2017 22:23, edited 4 times in total.
dgL_ wrote:I glupo odnosno retardirano... Ili ako si vec stedio na tome zasto nisi stavio poseban dio dijela gsje se nalazi spula.. 4 sarafica i da se samo ona promjeni... Bila bi nova mozda oko 100 KM i kraj price... Nebi bio prpblem nikome.. Ovako gluppst na kvadrat...
pa poseban je dio gdje je flat kabl...
desava se isto i na drugim autima tih godista....ne traje to vjecno ....
Kako je poseban kad je leziste u sklopu rucica i komande za muziku i tog djela komplet... A poklopac samo se moze skinut... I tu je flet kabal... Kako je poseban?
dgL_ wrote:
Kako je poseban kad je leziste u sklopu rucica i komande za muziku i tog djela komplet... A poklopac samo se moze skinut... I tu je flet kabal... Kako je poseban?
fino poseban,skine se sa rucica taj komad plastike sa flat kablom ,treba ti tanki sarafciger da odvojis 6 zabica.tako smo i kupili taj dio na otpadu 50 maraka
citroen xm wrote:Fakat, činjenica je da u nekom momentu postanu komplikovani i skupi za održavanje. Mada evo recimo ja znam za slučaj Megana 2, 1.4 benzin koji je kupljen sa 200+ hiljada, golać i prilično zapušten. To auto uz minimalna ulaganja prelazi na plinu 50000 godišnje, nikada stao na putu. Vlasnik mi je ko brat tako da sve detalje o autu znam.
Ma dobri su to automobili... Nije to poenta... Al ne mogu da vjerujem da su stedili na jebenom flet kablu i na plastici odnosno vodnicama tog flet kabla... Pa to je smijesno covjece... Ja ne znam niti jedan primjerak druge marke vozila da je imao problema sa ovim tako cesto kao vlasnici megana 2... Eto samo mi je interesantno to... I glupo odnosno retardirano... Ili ako si vec stedio na tome zasto nisi stavio poseban dio dijela gsje se nalazi spula.. 4 sarafica i da se samo ona promjeni... Bila bi nova mozda oko 100 KM i kraj price... Nebi bio prpblem nikome.. Ovako gluppst na kvadrat...
dgL_ wrote:
Kako je poseban kad je leziste u sklopu rucica i komande za muziku i tog djela komplet... A poklopac samo se moze skinut... I tu je flet kabal... Kako je poseban?
fino poseban,skine se sa rucica taj komad plastike sa flat kablom ,treba ti tanki sarafciger da odvojis 6 zabica.tako smo i kupili taj dio na otpadu 50 maraka
Evo gledam u stari ablender... Moras onda odvrnuti i sarafe koji drze rucice ... A to na otpadu niko ziv nece tako prodat... Zasto onda koji q nema da se kupi samo ovaj dio sa zabicama nov?
citroen xm wrote:Fakat, činjenica je da u nekom momentu postanu komplikovani i skupi za održavanje. Mada evo recimo ja znam za slučaj Megana 2, 1.4 benzin koji je kupljen sa 200+ hiljada, golać i prilično zapušten. To auto uz minimalna ulaganja prelazi na plinu 50000 godišnje, nikada stao na putu. Vlasnik mi je ko brat tako da sve detalje o autu znam.
Ma dobri su to automobili... Nije to poenta... Al ne mogu da vjerujem da su stedili na jebenom flet kablu i na plastici odnosno vodnicama tog flet kabla... Pa to je smijesno covjece... Ja ne znam niti jedan primjerak druge marke vozila da je imao problema sa ovim tako cesto kao vlasnici megana 2... Eto samo mi je interesantno to... I glupo odnosno retardirano... Ili ako si vec stedio na tome zasto nisi stavio poseban dio dijela gsje se nalazi spula.. 4 sarafica i da se samo ona promjeni... Bila bi nova mozda oko 100 KM i kraj price... Nebi bio prpblem nikome.. Ovako gluppst na kvadrat...
Proizvodjac, odnosno dobavljac istog dijela za renault je napravio dio koji je na testiranjima zadovoljio ono sto treba, minimalno garantni rok, 3-4 godine. Nakon 10 godina starosti i stotina hiljada predjenih kiilometara, nije bas pametno ocekivati da se dijelovi ponadaju k'o novi.
dgL_ wrote:[
Evo gledam u stari ablender... Moras onda odvrnuti i sarafe koji drze rucice ... A to na otpadu niko ziv nece tako prodat... Zasto onda koji q nema da se kupi samo ovaj dio sa zabicama nov?
kako nece ? kako je meni prodao??? hoces rec da lazem?? ne drze ta 4 sarafa rucice vec samo ta dva poklopca mala
amar1994 wrote:
heh kakvo sam ja auto zatekao sa 44000km , mislim da je tek od ove god sve pod konac , al imam jos jednu sitnicu glupu
samo jel padne smetljarima u ruke , taman da je nov i najbolji na svijetu sjebat ce ga po kratkom postupku
Rekoh ovo zato što ja odavno tvrdim da Megan 2 uopšte nije loše i nekvalitetno auto kakvim ga mnogi predstavljaju. Da ima samo malo kvalitetniju plastiku na nekim dijelovima interijera, ne bi mu se imalo šta zamjeriti. Lako je auto zapustiti, ali kada kupiš zapušteno auto, nikada ga skroz ne dovedeš u red i sa njim se bezbjedno i pouzdano voziš, e to je po meni dokaz određenog kvaliteta auta.
citroen xm wrote:Fakat, činjenica je da u nekom momentu postanu komplikovani i skupi za održavanje. Mada evo recimo ja znam za slučaj Megana 2, 1.4 benzin koji je kupljen sa 200+ hiljada, golać i prilično zapušten. To auto uz minimalna ulaganja prelazi na plinu 50000 godišnje, nikada stao na putu. Vlasnik mi je ko brat tako da sve detalje o autu znam.
Ma dobri su to automobili... Nije to poenta... Al ne mogu da vjerujem da su stedili na jebenom flet kablu i na plastici odnosno vodnicama tog flet kabla... Pa to je smijesno covjece... Ja ne znam niti jedan primjerak druge marke vozila da je imao problema sa ovim tako cesto kao vlasnici megana 2... Eto samo mi je interesantno to... I glupo odnosno retardirano... Ili ako si vec stedio na tome zasto nisi stavio poseban dio dijela gsje se nalazi spula.. 4 sarafica i da se samo ona promjeni... Bila bi nova mozda oko 100 KM i kraj price... Nebi bio prpblem nikome.. Ovako gluppst na kvadrat...
Proizvodjac, odnosno dobavljac istog dijela za renault je napravio dio koji je na testiranjima zadovoljio ono sto treba, minimalno garantni rok, 3-4 godine. Nakon 10 godina starosti i stotina hiljada predjenih kiilometara, nije bas pametno ocekivati da se dijelovi ponadaju k'o novi.
a sto tebi nije na citroenu otislo , isto si presao sa njim puno , malo se reno zajebao kod ovog megana , na mk3 su izgleda izlijecili to
amar1994 wrote:
heh kakvo sam ja auto zatekao sa 44000km , mislim da je tek od ove god sve pod konac , al imam jos jednu sitnicu glupu
samo jel padne smetljarima u ruke , taman da je nov i najbolji na svijetu sjebat ce ga po kratkom postupku
Rekoh ovo zato što ja odavno tvrdim da Megan 2 uopšte nije loše i nekvalitetno auto kakvim ga mnogi predstavljaju. Da ima samo malo kvalitetniju plastiku na nekim dijelovima interijera, ne bi mu se imalo šta zamjeriti. Lako je auto zapustiti, ali kada kupiš zapušteno auto, nikada ga skroz ne dovedeš u red i sa njim se bezbjedno i pouzdano voziš, e to je po meni dokaz određenog kvaliteta auta.
ja sve kozmeticki sredjiVo , vidio si slike tepiha(naknadno saznam da je los kvlaitet i da su stedili na tom) , imas PP
Svaki auto ima odredjene mane, eto, na renou je to mozda ta spula ako je se uporedjuje sa nekim drugim autom. Ali isto tako, i na mom autu ima nekih stvari koje su nekvalitetne u pkredjenju s tim istim reanaultom.
dgL_ wrote:[
Evo gledam u stari ablender... Moras onda odvrnuti i sarafe koji drze rucice ... A to na otpadu niko ziv nece tako prodat... Zasto onda koji q nema da se kupi samo ovaj dio sa zabicama nov?
kako nece ? kako je meni prodao??? hoces rec da lazem?? ne drze ta 4 sarafa rucice vec samo ta dva poklopca mala
Ti da lazes? Ti nisi takav cojek... Jesi supak vako ponekad, ponekad si ko hljeb al tako to tako treba i to
Helem sutra odoh kod doktora za elektroniku kod renaulta pa cemo vidjet sta kaze... Nek je proba vratit u leziste ili nek lemi novi kabal.. Nek radi sta god zna.. Mjesec sam miran poslije toga garant
amar1994 wrote:
heh kakvo sam ja auto zatekao sa 44000km , mislim da je tek od ove god sve pod konac , al imam jos jednu sitnicu glupu
samo jel padne smetljarima u ruke , taman da je nov i najbolji na svijetu sjebat ce ga po kratkom postupku
Rekoh ovo zato što ja odavno tvrdim da Megan 2 uopšte nije loše i nekvalitetno auto kakvim ga mnogi predstavljaju. Da ima samo malo kvalitetniju plastiku na nekim dijelovima interijera, ne bi mu se imalo šta zamjeriti. Lako je auto zapustiti, ali kada kupiš zapušteno auto, nikada ga skroz ne dovedeš u red i sa njim se bezbjedno i pouzdano voziš, e to je po meni dokaz određenog kvaliteta auta.
ja sve kozmeticki sredjiVo , vidio si slike tepiha(naknadno saznam da je los kvlaitet i da su stedili na tom) , imas PP
dgL_ wrote:[
Ti da lazes? Ti nisi takav cojek... Jesi supak vako ponekad, ponekad si ko hljeb al tako to tako treba i to
Helem sutra odoh kod doktora za elektroniku kod renaulta pa cemo vidjet sta kaze... Nek je proba vratit u leziste ili nek lemi novi kabal.. Nek radi sta god zna.. Mjesec sam miran poslije toga garant
nisam ja supak,vec supcina,al to tako treba ...istina boli jbga znam...
za tvoj info na ovome se slomio flat tacno gdje ulazi u tu plastiku sto ga drzi na spoju vanjskog kruga, sve se to moze rastaviti,mislio sam to cak i zaletovat al nije mi se dalo zajebavat s tim...
konektovan wrote:Svaki auto ima odredjene mane, eto, na renou je to mozda ta spula ako je se uporedjuje sa nekim drugim autom. Ali isto tako, i na mom autu ima nekih stvari koje su nekvalitetne u pkredjenju s tim istim reanaultom.