Šta trenutno čitate?

Kulturna dešavanja, predstave, izložbe, festivali, obrazovanje i budućnost mladih...

Moderator: Chloe

Post Reply

Citate?

Sa zadovoljstvom!
1198
91%
Dovoljno je sto moram citat titlove na TV-u...
123
9%
 
Total votes: 1321

amyca
Posts: 90
Joined: 06/04/2007 08:47
Location: Sarajevo

#4776 Re: Šta trenutno čitate?

Post by amyca »

suncokret_1984 wrote:Image
Takodjer... :)
User avatar
SinjaD
Posts: 681
Joined: 19/03/2008 18:48

#4777 Re: Šta trenutno čitate?

Post by SinjaD »

Image
funeral blues
Posts: 1839
Joined: 08/02/2011 11:15

#4778 Re: Šta trenutno čitate?

Post by funeral blues »

SinjaD wrote:Image
Ja jučer počela ''Dopler'' od njega :-D ovu tvoju nisam još čitala :)
User avatar
SinjaD
Posts: 681
Joined: 19/03/2008 18:48

#4779 Re: Šta trenutno čitate?

Post by SinjaD »

funeral blues wrote:
SinjaD wrote:Image
Ja jučer počela ''Dopler'' od njega :-D ovu tvoju nisam još čitala :)
Nisam ni ja Dopler. :D Ovo je moje upoznavanje s Erlendom.
Hoš se mjenjat? :D
funeral blues
Posts: 1839
Joined: 08/02/2011 11:15

#4780 Re: Šta trenutno čitate?

Post by funeral blues »

Važi :D Razmijenimo utiske i knjige nakon čitanja :D
User avatar
dr.Gonzo
Posts: 1543
Joined: 11/03/2009 17:08

#4781 Re: Šta trenutno čitate?

Post by dr.Gonzo »

Eborg wrote:
konrad wrote:Pocetak knjige me jako podsjeca na film Otac na sluzbenom putu. Vidi se odakle je crpio ideje za taj film.
Za pocetak obecava u smislu presjeka jednog vremena zivota u Sarajevu.
Hvala! :thumbup: Kada pročitaš do kraja napiši nam vrijedi li uzimati. :thumbup:
Procitao sam je i ja, nista specijalno. Lako se cita, ima par zanimljivih opazanja i misli, ima ego tripovanja, a pri kraju i politiziranja. Mozes ga malo bolje skontati kao lika, al neces nista propustiti ako je ne procitas.

Ja sam konacno zavrsio "Utopljeni i spaseni" od Prima Levija. Briljantno racionalno izlozeno iskustvo covjeka koji je prezivio Ausvica. Primo majstorski analizira ideje kao sto su odnosno zrtve i pocinitelja zlodjela, kolektivnu i individualnu krivicu, mikrokosmos koncentracionih logora, kompleks prezivljavanja i stereotipe vezanih za stradanje Jevreja. Mislim da je knjiga itekako relevantna i na nasim prostorima, i toplo bih je preporucio.
User avatar
male_okice
Posts: 2746
Joined: 22/06/2009 13:33

#4782 Re: Šta trenutno čitate?

Post by male_okice »

Procitala sinoc: "Nevjernica" (Ayaan Hirsi Ali) i veceras pocinjem "Sofijin Svijet"
User avatar
Filter
Posts: 8675
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#4783 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Filter »

savrsena planeta - robert šekli ... sf, prva liga
User avatar
vox-populi
Posts: 3131
Joined: 03/04/2008 21:51
Location: Sarajevo-x Liberation Front

#4784 Re: Šta trenutno čitate?

Post by vox-populi »

Image

Odlicno napisano.
User avatar
Zena_drugog_sistema
Posts: 5572
Joined: 08/09/2010 04:28
Location: Moj grad,moj klub

#4785 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Zena_drugog_sistema »

Image
User avatar
Sookie McSue
Posts: 338
Joined: 17/08/2010 13:44
Location: hair of gold and lips like cherries

#4786 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Sookie McSue »

komi wrote:bolje ti je da lupaš glavom od zid nego da čitaš tu neviđenu smlatu i lažnu umjetnost
:thumbup: :dance:

ja trenutno čitam "Slobodu" od J. Franzena. Oduševljenost sveopšta.
User avatar
ČiČke
Posts: 709
Joined: 08/05/2011 21:44
Location: Daleko

#4787 Re: Šta trenutno čitate?

Post by ČiČke »

Frojda (stalna literatura)

a krenula Istočni divan - Dževad Karahasan .. :shock:
Santina
Posts: 11
Joined: 10/05/2011 23:16

#4788 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Santina »

Orijentalizam-E. Said :-)
User avatar
sadmire
Posts: 2401
Joined: 28/01/2008 15:38
Location: zemlja galebova

#4789 Re: Šta trenutno čitate?

Post by sadmire »

ČiČke wrote:Frojda (stalna literatura)

a krenula Istočni divan - Dževad Karahasan .. :shock:
i ja upravo citam freudov Uvod u psihoanalizu, interesantno stivo. I vec sam poceo analizirati svoje omaske i snove, cirkus!
Vidim da kasnije govori o neurozama, jos mi samo fali da sebi uspostavim kakvu dijagnozu!?
User avatar
SinjaD
Posts: 681
Joined: 19/03/2008 18:48

#4790 Re: Šta trenutno čitate?

Post by SinjaD »

sadmire wrote:
ČiČke wrote:Frojda (stalna literatura)

a krenula Istočni divan - Dževad Karahasan .. :shock:
i ja upravo citam freudov Uvod u psihoanalizu, interesantno stivo. I vec sam poceo analizirati svoje omaske i snove, cirkus!
Vidim da kasnije govori o neurozama, jos mi samo fali da sebi uspostavim kakvu dijagnozu!?
Ne daj se, Ines :D

Vidi se da čitam, ponovo
Image
:-D
User avatar
sadmire
Posts: 2401
Joined: 28/01/2008 15:38
Location: zemlja galebova

#4791 Re: Šta trenutno čitate?

Post by sadmire »

SinjaD wrote:
sadmire wrote:
ČiČke wrote:Frojda (stalna literatura)

a krenula Istočni divan - Dževad Karahasan .. :shock:
i ja upravo citam freudov Uvod u psihoanalizu, interesantno stivo. I vec sam poceo analizirati svoje omaske i snove, cirkus!
Vidim da kasnije govori o neurozama, jos mi samo fali da sebi uspostavim kakvu dijagnozu!?
Ne daj se, Ines :D

Vidi se da čitam, ponovo
Image
:-D
Rade mi je pravo zanimljiv lik, uvijek mi je bio, zato cu je i ja nekad potraziti! kad ti mozes ponovo, mogu i ja prvi put!?
User avatar
ČiČke
Posts: 709
Joined: 08/05/2011 21:44
Location: Daleko

#4792 Re: Šta trenutno čitate?

Post by ČiČke »

sadmire wrote:
ČiČke wrote:Frojda (stalna literatura)

a krenula Istočni divan - Dževad Karahasan .. :shock:
i ja upravo citam freudov Uvod u psihoanalizu, interesantno stivo. I vec sam poceo analizirati svoje omaske i snove, cirkus!
Vidim da kasnije govori o neurozama, jos mi samo fali da sebi uspostavim kakvu dijagnozu!?
valjda neces :D
Frojd mi je neka vrsta idola :lol:
ono, stalno njega citam, kad procitam jedan svezak od 8 knjiga, idemo ponovo :D
dobar je, nastavi :-D :-D
User avatar
sadmire
Posts: 2401
Joined: 28/01/2008 15:38
Location: zemlja galebova

#4793 Re: Šta trenutno čitate?

Post by sadmire »

ČiČke wrote:
sadmire wrote:
ČiČke wrote:Frojda (stalna literatura)

a krenula Istočni divan - Dževad Karahasan .. :shock:
i ja upravo citam freudov Uvod u psihoanalizu, interesantno stivo. I vec sam poceo analizirati svoje omaske i snove, cirkus!
Vidim da kasnije govori o neurozama, jos mi samo fali da sebi uspostavim kakvu dijagnozu!?
valjda neces :D
Frojd mi je neka vrsta idola :lol:
ono, stalno njega citam, kad procitam jedan svezak od 8 knjiga, idemo ponovo :D
dobar je, nastavi :-D :-D
slazem se, na jedan jako jednostavan nacin nam priblizava ono sto vecinom i sami slutimo ali cega nismo u potpunosti svjesni ili nismo u stanju da opisemo.
Doduse, nekad je bolje i ne znati cijelu istinu, zivjeti u svojim zabludama ali definitivno cu riskirati i citati dalje.
Bo Randy
Posts: 53
Joined: 15/03/2011 19:17

#4794 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Bo Randy »

Opet MATI od Perl Bak i Snijeg od Pamuka
User avatar
juli84
Posts: 569
Joined: 09/02/2011 15:03
Location: Tamo gdje je isto napadač i žrtva.

#4795 Re: Šta trenutno čitate?

Post by juli84 »

Talhe ili šedrvanski vrt, al nikako da maknem od prvih pet stranica, jel do mene il do knjige?
senadur
Posts: 11
Joined: 15/10/2008 14:29

#4796 Re: Šta trenutno čitate?

Post by senadur »

Ibn Haldun "Muqadimma", - Prevod Teufik Muftić
Vjerujte, postavke rečene u knjizi važe i u danšnjem vremenu.

pozdrav svima
funeral blues
Posts: 1839
Joined: 08/02/2011 11:15

#4797 Re: Šta trenutno čitate?

Post by funeral blues »

xMaryJanex wrote:ova "lovac na zmajeve"
mozel mi neku fabulu napisat da ne citam :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
salim se...ocjene?
Odlična :thumbup:
Santina
Posts: 11
Joined: 10/05/2011 23:16

#4798 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Santina »

juli84 wrote:Talhe ili šedrvanski vrt, al nikako da maknem od prvih pet stranica, jel do mene il do knjige?
Do tebe :D
User avatar
ČiČke
Posts: 709
Joined: 08/05/2011 21:44
Location: Daleko

#4799 Re: Šta trenutno čitate?

Post by ČiČke »

juli84 wrote:Talhe ili šedrvanski vrt, al nikako da maknem od prvih pet stranica, jel do mene il do knjige?
ipak do knjige .. :cry:
User avatar
citroen
Posts: 5863
Joined: 19/05/2009 18:08
Location: Sarajevo,memli strana

#4800 Re: Šta trenutno čitate?

Post by citroen »

Citam digitalnu tvrdjavu i nikako da je procitam. :D
Post Reply