Takodjer...suncokret_1984 wrote:
Šta trenutno čitate?
Moderator: Chloe
-
amyca
- Posts: 90
- Joined: 06/04/2007 08:47
- Location: Sarajevo
#4776 Re: Šta trenutno čitate?
-
funeral blues
- Posts: 1839
- Joined: 08/02/2011 11:15
#4778 Re: Šta trenutno čitate?
Ja jučer počela ''Dopler'' od njegaSinjaD wrote:
- SinjaD
- Posts: 681
- Joined: 19/03/2008 18:48
#4779 Re: Šta trenutno čitate?
Nisam ni ja Dopler.funeral blues wrote:Ja jučer počela ''Dopler'' od njegaSinjaD wrote:ovu tvoju nisam još čitala
Hoš se mjenjat?
-
funeral blues
- Posts: 1839
- Joined: 08/02/2011 11:15
#4780 Re: Šta trenutno čitate?
Važi
Razmijenimo utiske i knjige nakon čitanja 
- dr.Gonzo
- Posts: 1543
- Joined: 11/03/2009 17:08
#4781 Re: Šta trenutno čitate?
Procitao sam je i ja, nista specijalno. Lako se cita, ima par zanimljivih opazanja i misli, ima ego tripovanja, a pri kraju i politiziranja. Mozes ga malo bolje skontati kao lika, al neces nista propustiti ako je ne procitas.Eborg wrote:Hvala!konrad wrote:Pocetak knjige me jako podsjeca na film Otac na sluzbenom putu. Vidi se odakle je crpio ideje za taj film.
Za pocetak obecava u smislu presjeka jednog vremena zivota u Sarajevu.Kada pročitaš do kraja napiši nam vrijedi li uzimati.
Ja sam konacno zavrsio "Utopljeni i spaseni" od Prima Levija. Briljantno racionalno izlozeno iskustvo covjeka koji je prezivio Ausvica. Primo majstorski analizira ideje kao sto su odnosno zrtve i pocinitelja zlodjela, kolektivnu i individualnu krivicu, mikrokosmos koncentracionih logora, kompleks prezivljavanja i stereotipe vezanih za stradanje Jevreja. Mislim da je knjiga itekako relevantna i na nasim prostorima, i toplo bih je preporucio.
- male_okice
- Posts: 2746
- Joined: 22/06/2009 13:33
#4782 Re: Šta trenutno čitate?
Procitala sinoc: "Nevjernica" (Ayaan Hirsi Ali) i veceras pocinjem "Sofijin Svijet"
- Filter
- Posts: 8675
- Joined: 31/12/2010 11:42
- Location: cirkus
#4783 Re: Šta trenutno čitate?
savrsena planeta - robert šekli ... sf, prva liga
- vox-populi
- Posts: 3131
- Joined: 03/04/2008 21:51
- Location: Sarajevo-x Liberation Front
#4784 Re: Šta trenutno čitate?

Odlicno napisano.
- Zena_drugog_sistema
- Posts: 5572
- Joined: 08/09/2010 04:28
- Location: Moj grad,moj klub
- Sookie McSue
- Posts: 338
- Joined: 17/08/2010 13:44
- Location: hair of gold and lips like cherries
#4786 Re: Šta trenutno čitate?
komi wrote:bolje ti je da lupaš glavom od zid nego da čitaš tu neviđenu smlatu i lažnu umjetnost
ja trenutno čitam "Slobodu" od J. Franzena. Oduševljenost sveopšta.
- ČiČke
- Posts: 709
- Joined: 08/05/2011 21:44
- Location: Daleko
#4787 Re: Šta trenutno čitate?
Frojda (stalna literatura)
a krenula Istočni divan - Dževad Karahasan ..
a krenula Istočni divan - Dževad Karahasan ..
- sadmire
- Posts: 2401
- Joined: 28/01/2008 15:38
- Location: zemlja galebova
#4789 Re: Šta trenutno čitate?
i ja upravo citam freudov Uvod u psihoanalizu, interesantno stivo. I vec sam poceo analizirati svoje omaske i snove, cirkus!ČiČke wrote:Frojda (stalna literatura)
a krenula Istočni divan - Dževad Karahasan ..
Vidim da kasnije govori o neurozama, jos mi samo fali da sebi uspostavim kakvu dijagnozu!?
- SinjaD
- Posts: 681
- Joined: 19/03/2008 18:48
#4790 Re: Šta trenutno čitate?
Ne daj se, Inessadmire wrote:i ja upravo citam freudov Uvod u psihoanalizu, interesantno stivo. I vec sam poceo analizirati svoje omaske i snove, cirkus!ČiČke wrote:Frojda (stalna literatura)
a krenula Istočni divan - Dževad Karahasan ..
Vidim da kasnije govori o neurozama, jos mi samo fali da sebi uspostavim kakvu dijagnozu!?
Vidi se da čitam, ponovo

- sadmire
- Posts: 2401
- Joined: 28/01/2008 15:38
- Location: zemlja galebova
#4791 Re: Šta trenutno čitate?
Rade mi je pravo zanimljiv lik, uvijek mi je bio, zato cu je i ja nekad potraziti! kad ti mozes ponovo, mogu i ja prvi put!?SinjaD wrote:Ne daj se, Inessadmire wrote:i ja upravo citam freudov Uvod u psihoanalizu, interesantno stivo. I vec sam poceo analizirati svoje omaske i snove, cirkus!ČiČke wrote:Frojda (stalna literatura)
a krenula Istočni divan - Dževad Karahasan ..
Vidim da kasnije govori o neurozama, jos mi samo fali da sebi uspostavim kakvu dijagnozu!?![]()
Vidi se da čitam, ponovo
- ČiČke
- Posts: 709
- Joined: 08/05/2011 21:44
- Location: Daleko
#4792 Re: Šta trenutno čitate?
valjda necessadmire wrote:i ja upravo citam freudov Uvod u psihoanalizu, interesantno stivo. I vec sam poceo analizirati svoje omaske i snove, cirkus!ČiČke wrote:Frojda (stalna literatura)
a krenula Istočni divan - Dževad Karahasan ..
Vidim da kasnije govori o neurozama, jos mi samo fali da sebi uspostavim kakvu dijagnozu!?
Frojd mi je neka vrsta idola
ono, stalno njega citam, kad procitam jedan svezak od 8 knjiga, idemo ponovo
dobar je, nastavi
- sadmire
- Posts: 2401
- Joined: 28/01/2008 15:38
- Location: zemlja galebova
#4793 Re: Šta trenutno čitate?
slazem se, na jedan jako jednostavan nacin nam priblizava ono sto vecinom i sami slutimo ali cega nismo u potpunosti svjesni ili nismo u stanju da opisemo.ČiČke wrote:valjda necessadmire wrote:i ja upravo citam freudov Uvod u psihoanalizu, interesantno stivo. I vec sam poceo analizirati svoje omaske i snove, cirkus!ČiČke wrote:Frojda (stalna literatura)
a krenula Istočni divan - Dževad Karahasan ..
Vidim da kasnije govori o neurozama, jos mi samo fali da sebi uspostavim kakvu dijagnozu!?![]()
Frojd mi je neka vrsta idola![]()
ono, stalno njega citam, kad procitam jedan svezak od 8 knjiga, idemo ponovo![]()
dobar je, nastavi![]()
Doduse, nekad je bolje i ne znati cijelu istinu, zivjeti u svojim zabludama ali definitivno cu riskirati i citati dalje.
-
Bo Randy
- Posts: 53
- Joined: 15/03/2011 19:17
#4794 Re: Šta trenutno čitate?
Opet MATI od Perl Bak i Snijeg od Pamuka
- juli84
- Posts: 569
- Joined: 09/02/2011 15:03
- Location: Tamo gdje je isto napadač i žrtva.
#4795 Re: Šta trenutno čitate?
Talhe ili šedrvanski vrt, al nikako da maknem od prvih pet stranica, jel do mene il do knjige?
-
senadur
- Posts: 11
- Joined: 15/10/2008 14:29
#4796 Re: Šta trenutno čitate?
Ibn Haldun "Muqadimma", - Prevod Teufik Muftić
Vjerujte, postavke rečene u knjizi važe i u danšnjem vremenu.
pozdrav svima
Vjerujte, postavke rečene u knjizi važe i u danšnjem vremenu.
pozdrav svima
-
funeral blues
- Posts: 1839
- Joined: 08/02/2011 11:15
#4797 Re: Šta trenutno čitate?
OdličnaxMaryJanex wrote:ova "lovac na zmajeve"
mozel mi neku fabulu napisat da ne citam![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
salim se...ocjene?
-
Santina
- Posts: 11
- Joined: 10/05/2011 23:16
#4798 Re: Šta trenutno čitate?
Do tebejuli84 wrote:Talhe ili šedrvanski vrt, al nikako da maknem od prvih pet stranica, jel do mene il do knjige?
- ČiČke
- Posts: 709
- Joined: 08/05/2011 21:44
- Location: Daleko
#4799 Re: Šta trenutno čitate?
ipak do knjige ..juli84 wrote:Talhe ili šedrvanski vrt, al nikako da maknem od prvih pet stranica, jel do mene il do knjige?
- citroen
- Posts: 5863
- Joined: 19/05/2009 18:08
- Location: Sarajevo,memli strana
#4800 Re: Šta trenutno čitate?
Citam digitalnu tvrdjavu i nikako da je procitam. 



