RUSIJA
-
dezurni_ucenik
- Posts: 12183
- Joined: 27/05/2008 12:14
#4776 Re: RUSIJA
Pokenjam se ja na Rusiju, i na sve sto je doslo iz Rusije. Od Dostojevskog do Kurnjikove, od Cajkovskog do Arshavina.
- Kikibombona
- Posts: 34325
- Joined: 29/06/2013 08:48
#4777 Re: RUSIJA
dezurni_ucenik wrote:Pokenjam se ja na Rusiju, i na sve sto je doslo iz Rusije. Od Dostojevskog do Kurnjikove, od Cajkovskog do Arshavina.
-
jefferson
- Posts: 14969
- Joined: 28/08/2007 05:31
- Location: U.S.A
#4778 Re: RUSIJA
Jel ti ovo ozbiljno?Kikibombona wrote:Cini mi se da nisam cuo...Opetja033 wrote:
Zar ti fakat nikada nisi cuo za pojam judeo-krscanska civilizacija i zar fakat nemas pojma sta taj pojam predstavlja?![]()
Da ti pomognem: nema veze sa Izraelom.
Judeja je zidovska drzava, pa sam tako povezao.
Svakako ovo sto pises nema smisla. Bilo kakav savez sa muslimanima uvjetuje nazocnost Izraela. A znamo kakve su sanse da oni djeluju uz muslimane, posebno sa muslimanima kao ravnopravnim partnerom. Cinisticki rezim ima paranoican strah od muslimana i misljenja sam da ce na njihovu stetu pokusati siriti teritorij prilikom prvog veceg belaja. Izgovor ce biti da je ovakav Izrael nemoguce braniti i da zarad opstanka 'Bozjeg naroda' granice treba povecati.
Muslimani u sukobu sa Rusijom i Kinom bi mogli biti jedino topovsko meso/pjesadija, koja bi isla glavom na nuklearne bombe. Amerika i prijatelji bi pruzali podrsku iz zraka i sa mora.Ti kao da ne znas o kakvim se barabama radi i koliko su zla nanijeli covjecanstvu... Za muslimane je bolje da se klone i Amera i Rusa i Kineza... Biznis sa svima i nista vise od toga. Nalaze se izmedju dvije vatre i u svakom eventualnom sukobu bi zestoko najebali.
Ipak, do otvorenog sukoba Amerike i prijetelja sa jedne i Rusije/Kine/Indije/Irana sa druge strane sigurno nece doci. To bi znacilo katastrofu i zrtve koje bi se brojale u milijarda sa posljedicama koje bi se osjetile stotinama godina. Novi hladni rat je nesto drugo...
Po meni, Kina ce u narednih 50ak godina skinuti Ameriku sa trona. Narod sa ogromnim potencijalom i dobrim mentalitetom. Ako postanu alfa&omega na globalnom nivou, pridruzit ce im se Japan i Koreja. Tu je vec Rusija, vecina drugih azijskih drzava ukljucujuci Indiju, Iran, moguce i ostale islamske zemlje, pa Afrika, pa vjerovatno i Turska... Imaju veliki potencijal da oko sebe okupe veliki broj drzava...
Rusija trenutno nema mentalitet za velike stvari. Kina svakako ima i to brine Ameriku.
- Co0l
- Posts: 10551
- Joined: 25/07/2010 20:02
- Location: Kad i sam skontam javim vam
#4779 Re: RUSIJA
Rusija principijelna u odbrani genocida.
-
Patriotska_Liga
- Posts: 2220
- Joined: 24/05/2015 22:12
#4780 Re: RUSIJA
E što lik lupeta to nisu istine. Kakva Kina i preuzimanje trona, ne smiju da vrate Tajvan pod svoje, Britanci im juče uslovno vratili Hong Kong, eno im se zatresle berze i oni će kao nešto preuzet. Mogu bit sretni pozicijom ruskog priljepka.
Japan i Južna Koreja imaju takvu averziju prema Kini da ti to uopšte ne možeš da poimaš. Da ne pričamo o tome da ih SAD praktično vojno kontroliše.
-
jefferson
- Posts: 14969
- Joined: 28/08/2007 05:31
- Location: U.S.A
#4781 Re: RUSIJA
2/3 stanovnistva u Kini nema srednju skolu a on prica o preuzimanju trona.Patriotska_Liga wrote:![]()
E što lik lupeta to nisu istine. Kakva Kina i preuzimanje trona, ne smiju da vrate Tajvan pod svoje, Britanci im juče uslovno vratili Hong Kong, eno im se zatresle berze i oni će kao nešto preuzet. Mogu bit sretni pozicijom ruskog priljepka.
Japan i Južna Koreja imaju takvu averziju prema Kini da ti to uopšte ne možeš da poimaš. Da ne pričamo o tome da ih SAD praktično vojno kontroliše.
Kina i japan samo sto ne zaratise zbog sadrzaja u knjigama za osnovnu skolu, a eto japanci ce im se pridruziti? How yes no
- Kikibombona
- Posts: 34325
- Joined: 29/06/2013 08:48
#4782 Re: RUSIJA
Racunam da se radi o dva iznimno napredna naroda, koji bi znali uvaziti realnost i krenuti tamo gdje ce im buducnost biti bolja...jefferson wrote: Jel ti ovo ozbiljno?
Amerika je ponizila Japan, pocinila strasan zlocin, pa su im se opet pragmatizma radi pridruzili.
Japanski i korejski narod imaju vise zajednickog sa Kinezima nego Amerima i prijateljima.
Trenutni antagonizmi nece ostati zauvijek!
- Kikibombona
- Posts: 34325
- Joined: 29/06/2013 08:48
#4783 Re: RUSIJA
Kikibombona wrote:Cini mi se da nisam cuo...Opetja033 wrote:
Zar ti fakat nikada nisi cuo za pojam judeo-krscanska civilizacija i zar fakat nemas pojma sta taj pojam predstavlja?![]()
Da ti pomognem: nema veze sa Izraelom.
Judeja je zidovska drzava, pa sam tako povezao.
Svakako ovo sto pises nema smisla. Bilo kakav savez sa muslimanima uvjetuje nazocnost Izraela. A znamo kakve su sanse da oni djeluju uz muslimane, posebno sa muslimanima kao ravnopravnim partnerom. Cinisticki rezim ima paranoican strah od muslimana i misljenja sam da ce na njihovu stetu pokusati siriti teritorij prilikom prvog veceg belaja. Izgovor ce biti da je ovakav Izrael nemoguce braniti i da zarad opstanka 'Bozjeg naroda' granice treba povecati.
Muslimani u sukobu sa Rusijom i Kinom bi mogli biti jedino topovsko meso/pjesadija, koja bi isla glavom na nuklearne bombe. Amerika i prijatelji bi pruzali podrsku iz zraka i sa mora.Ti kao da ne znas o kakvim se barabama radi i koliko su zla nanijeli covjecanstvu... Za muslimane je bolje da se klone i Amera i Rusa i Kineza... Biznis sa svima i nista vise od toga. Nalaze se izmedju dvije vatre i u svakom eventualnom sukobu bi zestoko najebali.
Ipak, do otvorenog sukoba Amerike i prijetelja sa jedne i Rusije/Kine/Indije/Irana sa druge strane sigurno nece doci. To bi znacilo katastrofu i zrtve koje bi se brojale u milijarda sa posljedicama koje bi se osjetile stotinama godina. Novi hladni rat je nesto drugo...
Po meni, Kina ce u narednih 50ak godina skinuti Ameriku sa trona. Narod sa ogromnim potencijalom i dobrim mentalitetom. Ako postanu alfa&omega na globalnom nivou, pridruzit ce im se Japan i Koreja. Tu je vec Rusija, vecina drugih azijskih drzava ukljucujuci Indiju, Iran, moguce i ostale islamske zemlje, pa Afrika, pa vjerovatno i Turska... Imaju veliki potencijal da oko sebe okupe veliki broj drzava...
Rusija trenutno nema mentalitet za velike stvari. Kina svakako ima i to brine Ameriku.
- Kikibombona
- Posts: 34325
- Joined: 29/06/2013 08:48
#4784 Re: RUSIJA
Kakav bolan priljepak Rusiji?Patriotska_Liga wrote:Mogu bit sretni pozicijom ruskog priljepka.
Mogu jedino Rusi biti priljepak Kinezima!
-
Patriotska_Liga
- Posts: 2220
- Joined: 24/05/2015 22:12
#4785 Re: RUSIJA
Kina i Indija su toliko zaostale države u većem dijelu svoje teritorije i generalno neuređene da nemaju nikakvu šansu da svoj demografski potencijal iskoriste za svoje pozicioniranje kao vodeće svjetske sile. Osim toga jasno je da manpower u ratu predstavlja resurs koji će biti sve manje bitan kako se oružje razvija. Koje je to oružje kojim će Kinezi natjerati Ruse da im služe i svrgnuti SAD sa trona? Nema ga.
Last edited by Patriotska_Liga on 09/07/2015 00:36, edited 1 time in total.
-
jefferson
- Posts: 14969
- Joined: 28/08/2007 05:31
- Location: U.S.A
#4786 Re: RUSIJA
Imaju itekako, tu si upravu. Sam si odgovorio na moju tezu da od toga nema nista.Kikibombona wrote:Racunam da se radi o dva iznimno napredna naroda, koji bi znali uvaziti realnost i krenuti tamo gdje ce im buducnost biti bolja...jefferson wrote: Jel ti ovo ozbiljno?
Amerika je ponizila Japan, pocinila strasan zlocin, pa su im se opet pragmatizma radi pridruzili.
Japanski i korejski narod imaju vise zajednickog sa Kinezima nego Amerima i prijateljima.
Trenutni antagonizmi nece ostati zauvijek!
istorija nije pocela 6 i 9 avgusta 1945, a Japanci kao vrlo napredan anrod, i samokritican, isto tako znaju sta je dovelo do tih datuma.
- Co0l
- Posts: 10551
- Joined: 25/07/2010 20:02
- Location: Kad i sam skontam javim vam
#4787 Re: RUSIJA
Kiki radi ono sto najbolje zna-kad zagusti trola temu nebitnim stvarima koje nemaju veze sa istom.
- Kikibombona
- Posts: 34325
- Joined: 29/06/2013 08:48
#4788 Re: RUSIJA
Koje je to oruzje koje ce natjerati Kineze da budu priljepak Rusima i zaustaviti ih da skinu SAD sa trona?Patriotska_Liga wrote:Kina i Indija su toliko zaostale države u većem dijelu svoje teritorije i generalno neuređene da nemaju nikakvu šansu da svoj demografski potencijal iskoriste za svoje pozicioniranje kao vodeće svjetske sile. Osim toga jasno je da manpower u ratu predstavlja resurs koji će biti sve manje bitan kako se oružje razvija. Koje je to oružje kojim će Kinezi natjerati Ruse da im služe i svrgnuti SAD sa trona? Nema ga.
Kina je ostvarila ogroman napredak. Narod sa strasnim mentalitetom i ogromnim potencijalom. Proslo je vrijeme kada su bastinili Konfucijevo covjekoljublje i barut koristili iskljucivo za vatromet. Shvatili su na koji nacin svijet funkcionise, da na finjaka nece nista postici. Izuzezno marljiv i inteligentan narod. Niko nema takav potencijal da vlada svijetom.
Jeff
Ko bi prije par stotina godina rekao da ce Englezi i Francuzi biti na istoj strani. Gazili su se xy puta, Francuzi tretirali Engleze kao najvece seljacine... A vidi sada?
Japanci kada vide da im Kina moze osigurati bolju ekonomiju od Amerike, priklonit ce se.... Suvise je to pametan narod da bi zauvijek robovao proslosti, i pod svaku cijenu...
-
jefferson
- Posts: 14969
- Joined: 28/08/2007 05:31
- Location: U.S.A
#4789 Re: RUSIJA
Kina ni za 50 godina ne moze imati "bolju" ekonomiju. Sta je "bolja" ekonomija? trziste ili proizvodi i inovacije.Kikibombona wrote:Koje je to oruzje koje ce natjerati Kineze da budu priljepak Rusima i zaustaviti ih da skinu SAD sa trona?Patriotska_Liga wrote:Kina i Indija su toliko zaostale države u većem dijelu svoje teritorije i generalno neuređene da nemaju nikakvu šansu da svoj demografski potencijal iskoriste za svoje pozicioniranje kao vodeće svjetske sile. Osim toga jasno je da manpower u ratu predstavlja resurs koji će biti sve manje bitan kako se oružje razvija. Koje je to oružje kojim će Kinezi natjerati Ruse da im služe i svrgnuti SAD sa trona? Nema ga.
Kina je ostvarila ogroman napredak. Narod sa strasnim mentalitetom i ogromnim potencijalom. Proslo je vrijeme kada su bastinili Konfucijevo covjekoljublje i barut koristili iskljucivo za vatromet. Shvatili su na koji nacin svijet funkcionise, da na finjaka nece nista postici. Izuzezno marljiv i inteligentan narod. Niko nema takav potencijal da vlada svijetom.
Jeff
Ko bi prije par stotina godina rekao da ce Englezi i Francuzi biti na istoj strani. Gazili su se xy puta, Francuzi tretirali Engleze kao najvece seljacine... A vidi sada?
Japanci kada vide da im Kina moze osigurati bolju ekonomiju od Amerike, priklonit ce se.... Suvise je to pametan narod da bi zauvijek robovao proslosti, i pod svaku cijenu...
Jel ti pratis vijesti u vezi Kine? Investitori vise nemaju toliko interesovanje u kini, a sama Kina pati od hronicne neinovativnosti.
U kini 2/3 populacije nema srednju skolu. Oni moraju jos hiljadu porodjajnih muka preci da bi bili "najbolji."
Hocel biti najveca ekonomija? Hoce, ali to ne znaci najbolja ili najefikasnija.
O Kini kao uber sili mozemo pricati kada prezive prvu tesku ekonomsku krizu, pa politicke institucije ostanu netaknute.
Evo kinezi vec 5 godina pokusavaju da poprave ruski nosac aviona, i slabo im ide. Nije to bas tako: e kinezi ce sad to sve sjebat.
-
Kaligula I
- Posts: 2239
- Joined: 04/03/2011 18:46
#4790 Re: RUSIJA
...čitajući ove postove dođe mi zao ljudi zbog njihove 'kratkovidosti' po pitanju licemjerne diplomatije i politika 'velikih' svjetskih sila...dakle, ako već žele biti pravedne i ravnopravne na globalnom, a za sto se, ko biva, svaka zalaže na svoj način, onda se pitam šta će im pravo veta u UN-u, tačnije u Vijeću sigurnosti?...kome i čemu ono sluzi?...koliko vidim prvo veta ima dvije uloge, 'pancira' i 'batine'...kao 'pancir' sluzi njihovoj zastiti, a kao 'batina' sluzi prevaspitavanju i kaznjavanju malih naroda...dok god bude te nesretne privilegije za male narode neće biti sreće, juče za Palestince, danas za Bošnjake, a sutra za nekog trećeg...dugoročno gledano svima nam taj veto može izaći na nos...dakle, sve je pitanje vremena i interesa 'velikih budža'...jadan je onaj ko očekuje pravdu s njihove strane...
- Kikibombona
- Posts: 34325
- Joined: 29/06/2013 08:48
#4791 Re: RUSIJA
Jos cu samo jednu stvar reci, vidim da se Cool buni, a ja sam fakat mislio da tipkam na temi 'KINA'...jefferson wrote: Kina ni za 50 godina ne moze imati "bolju" ekonomiju. Sta je "bolja" ekonomija? trziste ili proizvodi i inovacije.
Jel ti pratis vijesti u vezi Kine? Investitori vise nemaju toliko interesovanje u kini, a sama Kina pati od hronicne neinovativnosti.
U kini 2/3 populacije nema srednju skolu. Oni moraju jos hiljadu porodjajnih muka preci da bi bili "najbolji."
Hocel biti najveca ekonomija? Hoce, ali to ne znaci najbolja ili najefikasnija.
O Kini kao uber sili mozemo pricati kada prezive prvu tesku ekonomsku krizu, pa politicke institucije ostanu netaknute.
Evo kinezi vec 5 godina pokusavaju da poprave ruski nosac aviona, i slabo im ide. Nije to bas tako: e kinezi ce sad to sve sjebat.
Azija i Rusija su dotakli dno! Napredak u buducnosti je cista neminovnost, bas zato sto idu sa dna... Kina ce od toga snazno profitirati u narednih 10-20 godina i ubrati najvise plodova od budjenja siromasnih azijskih drzava. Posebno ce iskoristi ruski potencijal. Vec su dogovorili neke vazne projekte sa Rusijom, kreditiraju ih i od njih prave 'americku Britaniju', vjernog prijatelja/slugu... U Africi isto tako rade solidan posao. Nema vise covjekoljublja, naucili su se poganluku od zapada i besrkupuloznosti od Japana. Imaju strasan mentalitet i sigurno je da duhom nece klonuti.
Prica mi prijatelj. Isao je montirati zahtjevne masine diljem Evrope i svijeta sa jednom zapadnjackom firmom. Uvijek bi se iznova vracali kada bi bio remont. Jednom su posjetili kinesku firmu da odrade montazu. Dva Kineza su okolo stancala i zbirala, bez kamera, bez icega... Sljedece godine su rekli da ce remont sami odraditi.
Izvinjavam se Coolu i ostalim za off.
-
jefferson
- Posts: 14969
- Joined: 28/08/2007 05:31
- Location: U.S.A
#4792 Re: RUSIJA
Nisu oni nista zajebali tokom remonta, nego nemaju know-how.Kikibombona wrote:Jos cu samo jednu stvar reci, vidim da se Cool buni, a ja sam fakat mislio da tipkam na temi 'KINA'...jefferson wrote: Kina ni za 50 godina ne moze imati "bolju" ekonomiju. Sta je "bolja" ekonomija? trziste ili proizvodi i inovacije.
Jel ti pratis vijesti u vezi Kine? Investitori vise nemaju toliko interesovanje u kini, a sama Kina pati od hronicne neinovativnosti.
U kini 2/3 populacije nema srednju skolu. Oni moraju jos hiljadu porodjajnih muka preci da bi bili "najbolji."
Hocel biti najveca ekonomija? Hoce, ali to ne znaci najbolja ili najefikasnija.
O Kini kao uber sili mozemo pricati kada prezive prvu tesku ekonomsku krizu, pa politicke institucije ostanu netaknute.
Evo kinezi vec 5 godina pokusavaju da poprave ruski nosac aviona, i slabo im ide. Nije to bas tako: e kinezi ce sad to sve sjebat.![]()
Azija i Rusija su dotakli dno! Napredak u buducnosti je cista neminovnost, bas zato sto idu sa dna... Kina ce od toga snazno profitirati u narednih 10-20 godina i ubrati najvise plodova od budjenja siromasnih azijskih drzava. Posebno ce iskoristi ruski potencijal. Vec su dogovorili neke vazne projekte sa Rusijom, kreditiraju ih i od njih prave 'americku Britaniju', vjernog prijatelja/slugu... U Africi isto tako rade solidan posao. Nema vise covjekoljublja, naucili su se poganluku od zapada i besrkupuloznosti od Japana. Imaju strasan mentalitet i sigurno je da duhom nece klonuti.
Prica mi prijatelj. Isao je montirati zahtjevne masine diljem Evrope i svijeta sa jednom zapadnjackom firmom. Uvijek bi se iznova vracali kada bi bio remont. Jednom su posjetili kinesku firmu da odrade montazu. Dva Kineza su okolo stancala i zbirala, bez kamera, bez icega... Sljedece godine su rekli da ce remont sami odraditi.Ovi nisu mogli vjerovati...
Mozda su Kinezi nesto zajebali prilikom remonta, ali njihova odlucnost i mentalitet su nevjerovatni...
Izvinjavam se Coolu i ostalim za off.
Problem nije vidjeti sta drugi rade pa remont uraditi, problem je sto Kina sama nema svojih inovacija.
Pogledaj ovaj njihov "nevidljivi" avion. Osim sto je kopija, motore moraju uzeti od Rusa. Znaci nije to bas tek tako.
-
LDLT
- Posts: 627
- Joined: 30/06/2013 18:33
#4793 Re: RUSIJA
Kikibombona wrote:Azija i Rusija su dotakli dno!
hhhhh
Put Rusije i Kine odsada je manje-više samo prema dolje.
Naravno da je moguće da i nije. Ako Kina kojim čudom odjednom otkrije demokraciju i pravo slobodno tržište a ne ovo top to down upravljanje ekonomijom. Što će biti nikad a možda ni tad.
-
Kaligula I
- Posts: 2239
- Joined: 04/03/2011 18:46
#4794 Re: RUSIJA
jefferson wrote:
Kina ni za 50 godina ne moze imati "bolju" ekonomiju. Sta je "bolja" ekonomija? trziste ili proizvodi i inovacije.
Jel ti pratis vijesti u vezi Kine? Investitori vise nemaju toliko interesovanje u kini, a sama Kina pati od hronicne neinovativnosti.
U kini 2/3 populacije nema srednju skolu. Oni moraju jos hiljadu porodjajnih muka preci da bi bili "najbolji."
Hocel biti najveca ekonomija? Hoce, ali to ne znaci najbolja ili najefikasnija.
O Kini kao uber sili mozemo pricati kada prezive prvu tesku ekonomsku krizu, pa politicke institucije ostanu netaknute.
Evo kinezi vec 5 godina pokusavaju da poprave ruski nosac aviona, i slabo im ide. Nije to bas tako: e kinezi ce sad to sve sjebat.
...otkud tolika potreba za potcjenivanjem jednog od najstarijih i najkulturnijih naroda na svijetu?...je li u pitanju mrznja, zavist ili strah?...ne boj se nećeš ti doživjeti kinesku dominaciju, ali neko sigurno hoće...
"U Euroaziji se nalaze najveće politički aktivne i dinamične države. Nakon Sjedinjenih Država šest najvećih gospodarstava i šest zemalja s najvećim troškovima za naoružanje su također u Euroaziji. Sve osim jedne legitimne nuklearne sile nalaze se u Euroaziji i tamo su sve ilegalne nuklearne sile, opet osim jedne. U Euroaziji su i dvije najmnogoljudnije zemlje koje teže regionalnoj hegemoniji i globalnom utjecaju. Sve potencijalne političke i/ili gospodarske prijetnje američkoj dominaciji potječu iz Euroazije. Sve u svemu, euroazijske sile, ako se uzmu zajedno, značajno su jače od Sjedinjenih Država. Srećom po Ameriku, Euroazija je prevelika da bi se politički ujedinila", piše Brzezinski u svojoj knjizi.
-
jefferson
- Posts: 14969
- Joined: 28/08/2007 05:31
- Location: U.S.A
#4795 Re: RUSIJA
Potcjenjivanje? Ja govorim sta su problemi danas u Kini.Kaligula I wrote:jefferson wrote:
Kina ni za 50 godina ne moze imati "bolju" ekonomiju. Sta je "bolja" ekonomija? trziste ili proizvodi i inovacije.
Jel ti pratis vijesti u vezi Kine? Investitori vise nemaju toliko interesovanje u kini, a sama Kina pati od hronicne neinovativnosti.
U kini 2/3 populacije nema srednju skolu. Oni moraju jos hiljadu porodjajnih muka preci da bi bili "najbolji."
Hocel biti najveca ekonomija? Hoce, ali to ne znaci najbolja ili najefikasnija.
O Kini kao uber sili mozemo pricati kada prezive prvu tesku ekonomsku krizu, pa politicke institucije ostanu netaknute.
Evo kinezi vec 5 godina pokusavaju da poprave ruski nosac aviona, i slabo im ide. Nije to bas tako: e kinezi ce sad to sve sjebat.
...otkud tolika potreba za potcjenivanjem jednog od najstarijih i najkulturnijih naroda na svijetu?...je li u pitanju mrznja, zavist ili strah?...ne boj se nećeš ti doživjeti kinesku dominaciju, ali neko sigurno hoće...
"U Euroaziji se nalaze najveće politički aktivne i dinamične države. Nakon Sjedinjenih Država šest najvećih gospodarstava i šest zemalja s najvećim troškovima za naoružanje su također u Euroaziji. Sve osim jedne legitimne nuklearne sile nalaze se u Euroaziji i tamo su sve ilegalne nuklearne sile, opet osim jedne. U Euroaziji su i dvije najmnogoljudnije zemlje koje teže regionalnoj hegemoniji i globalnom utjecaju. Sve potencijalne političke i/ili gospodarske prijetnje američkoj dominaciji potječu iz Euroazije. Sve u svemu, euroazijske sile, ako se uzmu zajedno, značajno su jače od Sjedinjenih Država. Srećom po Ameriku, Euroazija je prevelika da bi se politički ujedinila", piše Brzezinski u svojoj knjizi.
Ne zivi se od istorije.
I grcka je kolijevka evropske civilizacije pa cekaju u redu pred bankomatima.
-
Kaligula I
- Posts: 2239
- Joined: 04/03/2011 18:46
#4796 Re: RUSIJA
...da, ali problemi su tu da se prevazlaze...zar je SAD imuna na probleme?...evo iz citata Brzezinskog se vidi da Kina ima ogroman potencijal...i čisto sumnjam da ga neće znati iskoristit...naravno, Ameri će učinit sve da to spriječe, ali od toga nema ništa...budućnost svijeta pripada Evroaziji...tu su resursi, tu je ljudstvo, tu su trzista, tu su znanja itd itd...dakle postoje svi potrebni preduvjeti za pozitivan rezultat...jefferson wrote:
Potcjenjivanje? Ja govorim sta su problemi danas u Kini.
Ne zivi se od istorije.
I grcka je kolijevka evropske civilizacije pa cekaju u redu pred bankomatima.
-
LDLT
- Posts: 627
- Joined: 30/06/2013 18:33
#4797 Re: RUSIJA
Kina ima ogroman potencijal otkad postoji čovječanstvo pa jedno veliko NIŠTA od njih. Kako je ovo danas različito od Kine 1600. godine, i onda je tamo i na Indijskom potkontinentu bila skoro polovina svih ljudi na planeti, i njihov postotak u globalnom GDP-u je bio veći no danas.
Uvijek je tamo bilo cca 20-25% čovječanstva. Pa su im europske nacije od nekoliko milijuna ljudi krenule raditi kolonije po bližnjem susjedstvu. Dugoročna krivulja im je zapravo i opadajuća prema zapadu, i demografski i u postotku globalnog GDPa.
To da su izgubili ratove protiv manje-više svakoga tko se mlatio sa njima...1945. Japan dobiva A-bombu od Amera i istovremeno drži TREĆINU najmnogoljudnije zemlje pod okupacijom
Pokušavam se prisjetit ratova u kojima su pobijedili i mislim da samo neka čarka sa Ruskim carstvom to kvalificira (već u sljedećem su doduše izgubili istočni Sibir).
Uvijek je tamo bilo cca 20-25% čovječanstva. Pa su im europske nacije od nekoliko milijuna ljudi krenule raditi kolonije po bližnjem susjedstvu. Dugoročna krivulja im je zapravo i opadajuća prema zapadu, i demografski i u postotku globalnog GDPa.
To da su izgubili ratove protiv manje-više svakoga tko se mlatio sa njima...1945. Japan dobiva A-bombu od Amera i istovremeno drži TREĆINU najmnogoljudnije zemlje pod okupacijom
Pokušavam se prisjetit ratova u kojima su pobijedili i mislim da samo neka čarka sa Ruskim carstvom to kvalificira (već u sljedećem su doduše izgubili istočni Sibir).
-
Kaligula I
- Posts: 2239
- Joined: 04/03/2011 18:46
#4798 Re: RUSIJA
...nažalost u pravu si dobrim djelom...ali, eto, sad ispade da su pitomost i uljudnost mana, a ne vrlina...no, ne brini, i oni su se prilagodili ovoj sofisticiranoj ljudskoj džungli u kojoj se mora biti lav, a ne srna, ako se želi opstat...haranje po pacifiku to nagovjestava, ako i ne dokazuje...Kinezi su i definitivno na dobrom putu...nema dileme...LDLT wrote:Kina ima ogroman potencijal otkad postoji čovječanstvo pa jedno veliko NIŠTA od njih. Kako je ovo danas različito od Kine 1600. godine, i onda je tamo i na Indijskom potkontinentu bila skoro polovina svih ljudi na planeti, i njihov postotak u globalnom GDP-u je bio veći no danas.
Uvijek je tamo bilo cca 20-25% čovječanstva. Pa su im europske nacije od nekoliko milijuna ljudi krenule raditi kolonije po bližnjem susjedstvu. Dugoročna krivulja im je zapravo i opadajuća prema zapadu, i demografski i u postotku globalnog GDPa.
To da su izgubili ratove protiv manje-više svakoga tko se mlatio sa njima...1945. Japan dobiva A-bombu od Amera i istovremeno drži TREĆINU najmnogoljudnije zemlje pod okupacijom![]()
Pokušavam se prisjetit ratova u kojima su pobijedili i mislim da samo neka čarka sa Ruskim carstvom to kvalificira (već u sljedećem su doduše izgubili istočni Sibir).
-
jefferson
- Posts: 14969
- Joined: 28/08/2007 05:31
- Location: U.S.A
#4799 Re: RUSIJA
Potencijal? Naravno da imaju.Kaligula I wrote:...da, ali problemi su tu da se prevazlaze...zar je SAD imuna na probleme?...evo iz citata Brzezinskog se vidi da Kina ima ogroman potencijal...i čisto sumnjam da ga neće znati iskoristit...naravno, Ameri će učinit sve da to spriječe, ali od toga nema ništa...budućnost svijeta pripada Evroaziji...tu su resursi, tu je ljudstvo, tu su trzista, tu su znanja itd itd...dakle postoje svi potrebni preduvjeti za pozitivan rezultat...jefferson wrote:
Potcjenjivanje? Ja govorim sta su problemi danas u Kini.
Ne zivi se od istorije.
I grcka je kolijevka evropske civilizacije pa cekaju u redu pred bankomatima.
Ja cekam prvu pravu ekonomsku krizu tamo, pa cemo rpicati o potencijalima.
- Gojeni H
- Posts: 10228
- Joined: 28/04/2012 09:54
#4800 Re: RUSIJA
Co0l wrote:Kiki radi ono sto najbolje zna-kad zagusti trola temu nebitnim stvarima koje nemaju veze sa istom.
K'o macka pred farovima ... ali se brzo snadje.
