Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Tea lana
Posts: 523
Joined: 28/10/2008 08:19

#47576 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by Tea lana »

Image

Ovako izgleda
suspect_zero
Posts: 27995
Joined: 11/10/2008 21:45

#47577 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by suspect_zero »

Tea, lijepo ovo izgleda :thumbup: :)
Ako nije zahmetli spremit baci link ili recept :-D ...ako jeste onda ću samo gledati sliku :oops:
Tea lana
Posts: 523
Joined: 28/10/2008 08:19

#47578 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by Tea lana »

suspect_zero wrote: 25/09/2021 16:49 Tea, lijepo ovo izgleda :thumbup: :)
Ako nije zahmetli spremit baci link ili recept :-D ...ako jeste onda ću samo gledati sliku :oops:

Hvala, jednostavna za napraviti. Moji ukucani je bas vole.
Ja jos po vrhu stavim ljesnjake ili mljevene orahe. I obavezno dvije mlijecne cokolade u puding.
suspect_zero
Posts: 27995
Joined: 11/10/2008 21:45

#47580 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by suspect_zero »

Hvala :)

Baš se čini jednostavno :thumbup:
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51252
Joined: 29/06/2011 23:39

#47581 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by dječak sa šibicama »

Konacno napravio panirane snicle i tikvice na pek papiru, puno bolje i ukusnije nego kad se przi u ulju.

Izrezao pilece snicle i tikvice, posolio, maslinovo ulje neke dvije supene kasike pomijesao sa soli, biberom, bijeli luk u prahu, poriluk u prahu, crveni luk u prahu, kajen paprika jako malo, kopar suseni i vrlo malo soja sosa. Time premazao snicle i tikvice, uvaljao u brasno, ulje i prezle, pa na pek papir u rernu. Jos malo pomasio preostalim uljem ali ne ostane ga puno.
Ukus odlican, pece se kratko, kazu da je jos bolje sa kornfleksom umjesto mrvica. Probacemo.
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#47582 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by exliberal-ex »

Odmah da se ogradim..samo sam pomagao signori da napravi.
Image

Image
User avatar
BarbaDue
Posts: 65075
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#47583 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by BarbaDue »

Image

Spremne ribice za sutra :zoka: idemo lagano :mrgreen:
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#47584 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by hadzinicasa »

U pripremi za narednu radnu sedmicu - nedjeljom kuhajte s nama :D (posto cesto zaboravim uslikati gotovo od gladA :))

Krilca sa senfom, gulas vulgaris, tikvena corba sa mrkvom, cillijem, kukurmom i curryjem

Image

I jogurtni kolac sa cokoladom, limunom, biberom, kadarmonom, cimetom, bademima iiii ne znam sta ce mi jos naumpasti da utrpam vnutri :oops:

Image

Edit:
Corbica gotova:
Image

I krilca:
Image
Image

A i kolac:
Image
Image
Last edited by hadzinicasa on 26/09/2021 17:27, edited 6 times in total.
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#47585 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by hadzinicasa »

GandalfSivi wrote: 25/09/2021 03:25 Hm, da…

Image
Mljac :)
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#47586 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by hadzinicasa »

vazi wrote: 21/09/2021 15:20 Bas ste se raskuhali, sve bolje od boljeg :thumbup:

Meni na um pala vrilica , pomiješala heljde, ne znam prestat copati :lol:

Pored gratin od cikorije, endivija kako li se već zovu i pohovane pureće snicle , al ja samo po vrilicu

Image

Image
Kanim se ovo napraviti odavno. Moracu probati :)
Tea lana
Posts: 523
Joined: 28/10/2008 08:19

#47587 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by Tea lana »

Image
Lahmacun
immuno
Posts: 2041
Joined: 07/04/2010 11:05

#47589 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by immuno »

Gandalf mrzim te ☹️ taman zavrsila kore za nacked cake sa sumskim vocem a ti stavlja ovo 😢 uh kako bih sad copnula (komadinu) te tvoje Torte 😂😂😂 super izgleda 👍 bravo
Tea lana
Posts: 523
Joined: 28/10/2008 08:19

#47590 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by Tea lana »

GandalfSivi wrote: 01/10/2021 13:39 Reform torta

Image

Svaka cast
User avatar
ExNihilo
Posts: 17072
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#47591 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by ExNihilo »

GandalfSivi wrote: 01/10/2021 13:39 Reform torta

Image
Ne bih ustao sa stola dok je ne bih razdužio. :(
User avatar
cLo
Posts: 4550
Joined: 23/08/2011 09:19

#47592 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by cLo »

najbolja torta na svijetu!
User avatar
SaraFina
Posts: 24421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#47593 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by SaraFina »

GandalfSivi wrote: 01/10/2021 13:39 Reform torta

Image
Stavi presjek. Čovječe 🤩🤩🤩 da balimo po monitorima.

Image
User avatar
GandalfSivi
Posts: 22781
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#47594 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by GandalfSivi »

SaraFina wrote: 01/10/2021 18:44

Stavi presjek. Čovječe 🤩🤩🤩 da balimo po monitorima.
Image
User avatar
ExNihilo
Posts: 17072
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#47595 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by ExNihilo »

GandalfSivi wrote: 02/10/2021 00:13
SaraFina wrote: 01/10/2021 18:44

Stavi presjek. Čovječe 🤩🤩🤩 da balimo po monitorima.
Image
:x
User avatar
SaraFina
Posts: 24421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#47596 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by SaraFina »

GandalfSivi wrote: 02/10/2021 00:13
SaraFina wrote: 01/10/2021 18:44

Stavi presjek. Čovječe 🤩🤩🤩 da balimo po monitorima.
Image
Odlična je. Otvori YouTuuubeeeeee Kanal! Ili… Vrati se kući u Sarajevo i otvori restoran. Sve ti ide od ruke. Ljeti bi to bila svakodnevna gošća. I vjerovatno ne samo ja. 🙃
komsinica_s_drugog
Posts: 885
Joined: 23/12/2018 19:16

#47597 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by komsinica_s_drugog »

Divan hljeb s jogurtom, sva kuhinja mirise. Pojedosmo mi pola prije rucka 🙈

Image
User avatar
Hame_
Posts: 7605
Joined: 31/08/2007 21:42
Location: Srebrenik, Županija tuzlanska, HiB, Europa, Svjeverna strana Zemlje, Mjesec, Sunce,... odosmo u PM!
Contact:

#47598 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by Hame_ »

Penzijski saft...

Image
Tea lana
Posts: 523
Joined: 28/10/2008 08:19

#47599 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by Tea lana »

GandalfSivi wrote: 02/10/2021 00:13
SaraFina wrote: 01/10/2021 18:44

Stavi presjek. Čovječe 🤩🤩🤩 da balimo po monitorima.
Image

:razz:
Tea lana
Posts: 523
Joined: 28/10/2008 08:19

#47600 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by Tea lana »

Image

Rolat sa jabukama.
Mekan i prozracan od sada jedina opcija kolaca sa jabukama a priprema 10 minuta.
Post Reply