Renault Megane all about

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#4751 Re: Renault Megane all about

Post by amar1994 »

Ned071 wrote:Lijepa moja astra... 5 litara lm ulja, 4 filtera i ruke 130 maraka
ja nikako da skontam koja je to astra , H ili J , 1.6 16v je 99% :D
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#4752 Re: Renault Megane all about

Post by Throttle »

Ja neki dan kupio ulje i filter, trazio bolji filter, donese mi Unico, 4KM :lol:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#4753 Re: Renault Megane all about

Post by amar1994 »

Throttle wrote:Ja neki dan kupio ulje i filter, trazio bolji filter, donese mi Unico, 4KM :lol:
niko nije veca budala od mene , otisao u ovlasteni , filter ulja 36KM :lol:

pitao koliko je f klime , bolje da nisam , 155KM :lol: :lol:
dgL_
Posts: 3175
Joined: 25/09/2014 22:39

#4754 Re: Renault Megane all about

Post by dgL_ »

amar1994 wrote:
Throttle wrote:Ja neki dan kupio ulje i filter, trazio bolji filter, donese mi Unico, 4KM :lol:
niko nije veca budala od mene , otisao u ovlasteni , filter ulja 36KM :lol:

pitao koliko je f klime , bolje da nisam , 155KM :lol: :lol:
Ma samo ovlasteni... Da mirno spavaas... Hahahahahah :))) u sustini da ti novcanik ljepse spava
User avatar
konektovan
Posts: 51388
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#4755 Re: Renault Megane all about

Post by konektovan »

amar1994 wrote:
Ned071 wrote:Lijepa moja astra... 5 litara lm ulja, 4 filtera i ruke 130 maraka
ja nikako da skontam koja je to astra , H ili J , 1.6 16v je 99% :D

Kod njega je G, muzejski primjerak. :D :D
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#4756 Re: Renault Megane all about

Post by amar1994 »

dgL_ wrote:
amar1994 wrote:
Throttle wrote:Ja neki dan kupio ulje i filter, trazio bolji filter, donese mi Unico, 4KM :lol:
niko nije veca budala od mene , otisao u ovlasteni , filter ulja 36KM :lol:

pitao koliko je f klime , bolje da nisam , 155KM :lol: :lol:
Ma samo ovlasteni... Da mirno spavaas... Hahahahahah :))) u sustini da ti novcanik ljepse spava
:lol: :lol:

Sreca pa mi je euromotorio blizu :D :thumbup: , a i tamo mi kazu ti si jedan od rijetkih koji trazi kvalitetniji mann filter zraka , ulja i klime :skoljka:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39551
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#4757 Re: Renault Megane all about

Post by bitanga_sa_otesa »

Throttle wrote: :lol: :lol: :lol:
a sto se ismijah :lol: :lol:
:thumbup: :thumbup:
tebi je mozda smijesno ,ali meni nije...da mi je vidjet mozdani sklop tog gurbeta koji od 6 sarafa koji su isti (recimo torx 25) izgubi 5 i onda uvrne jedan krstasti ,jedan kljuc 8, jedan ravni, jedan torx 20 ili ove sarafe sto proklizu ili su pogubili u svojim krmetnjacima i brlozima povezu paljenom zicom i vezicama ,treba mi 15 minuta da to poskidam i jos 15 da vratim...uz to na takvim autima uvijek bude proklizan navoj u karteru i namotana kudelja,jebem pleme seljacko tim krkanima i smecarima.!
NediM17
Posts: 26439
Joined: 05/11/2009 11:49

#4758 Re: Renault Megane all about

Post by NediM17 »

bitanga_sa_otesa wrote:
Throttle wrote: :lol: :lol: :lol:
a sto se ismijah :lol: :lol:
:thumbup: :thumbup:
tebi je mozda smijesno ,ali meni nije...da mi je vidjet mozdani sklop tog gurbeta koji od 6 sarafa koji su isti (recimo torx 25) izgubi 5 i onda uvrne jedan krstasti ,jedan kljuc 8, jedan ravni, jedan torx 20 ili ove sarafe sto proklizu ili su pogubili u svojim krmetnjacima i brlozima povezu paljenom zicom i vezicama ,treba mi 15 minuta da to poskidam i jos 15 da vratim...uz to na takvim autima uvijek bude proklizan navoj u karteru i namotana kudelja,jebem pleme seljacko tim krkanima i smecarima.!
ojjjjjjjjjjjjjjj.....
:lol: :lol:
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#4759 Re: Renault Megane all about

Post by Throttle »

bitanga_sa_otesa wrote: tebi je mozda smijesno ,ali meni nije...da mi je vidjet mozdani sklop tog gurbeta koji od 6 sarafa koji su isti (recimo torx 25) izgubi 5 i onda uvrne jedan krstasti ,jedan kljuc 8, jedan ravni, jedan torx 20 ili ove sarafe sto proklizu ili su pogubili u svojim krmetnjacima i brlozima povezu paljenom zicom i vezicama ,treba mi 15 minuta da to poskidam i jos 15 da vratim...uz to na takvim autima uvijek bude proklizan navoj u karteru i namotana kudelja,jebem pleme seljacko tim krkanima i smecarima.!
ma kužim sve, više mi smiješan način na koji si napisao, al popjeni čovjek kad naizgled jednostavnu stvar mora rješavat 15 minuta
al kudelja :lol:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#4760 Re: Renault Megane all about

Post by amar1994 »

NediM17 wrote:
bitanga_sa_otesa wrote:
Throttle wrote: :lol: :lol: :lol:
a sto se ismijah :lol: :lol:
:thumbup: :thumbup:
tebi je mozda smijesno ,ali meni nije...da mi je vidjet mozdani sklop tog gurbeta koji od 6 sarafa koji su isti (recimo torx 25) izgubi 5 i onda uvrne jedan krstasti ,jedan kljuc 8, jedan ravni, jedan torx 20 ili ove sarafe sto proklizu ili su pogubili u svojim krmetnjacima i brlozima povezu paljenom zicom i vezicama ,treba mi 15 minuta da to poskidam i jos 15 da vratim...uz to na takvim autima uvijek bude proklizan navoj u karteru i namotana kudelja,jebem pleme seljacko tim krkanima i smecarima.!
ojjjjjjjjjjjjjjj.....
:lol: :lol:
:-) :lol: :lol: :lol:
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#4761 Re: Renault Megane all about

Post by Ned071 »

konektovan wrote:
amar1994 wrote:
Ned071 wrote:Lijepa moja astra... 5 litara lm ulja, 4 filtera i ruke 130 maraka
ja nikako da skontam koja je to astra , H ili J , 1.6 16v je 99% :D

Kod njega je G, muzejski primjerak. :D :D
Normalno da je G. Nece meni dpf u garazu jos zadugo
User avatar
konektovan
Posts: 51388
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#4762 Re: Renault Megane all about

Post by konektovan »

bitanga_sa_otesa wrote:
Throttle wrote: :lol: :lol: :lol:
a sto se ismijah :lol: :lol:
:thumbup: :thumbup:
tebi je mozda smijesno ,ali meni nije...da mi je vidjet mozdani sklop tog gurbeta koji od 6 sarafa koji su isti (recimo torx 25) izgubi 5 i onda uvrne jedan krstasti ,jedan kljuc 8, jedan ravni, jedan torx 20 ili ove sarafe sto proklizu ili su pogubili u svojim krmetnjacima i brlozima povezu paljenom zicom i vezicama ,treba mi 15 minuta da to poskidam i jos 15 da vratim...uz to na takvim autima uvijek bude proklizan navoj u karteru i namotana kudelja,jebem pleme seljacko tim krkanima i smecarima.!
Kad sam tek kupio auto , prije 8 godina, na zastiti ispod motora bili su svi originalni sarafi. Danas, ni jedan vise nije isti, a gotovo uvijek su isti majstori skidali tu zastitu, i nedavno se jos zale, kako puno vremena oduzima sarafanje razlicitih sarafa. Ali da je sva steta u tome, pa hajde,.....
dgL_
Posts: 3175
Joined: 25/09/2014 22:39

#4763 Re: Renault Megane all about

Post by dgL_ »

Spula volana veceraas opet pocela da krcka... Hahahahahaha koja koma covjece... Mjenjam spulu volana cesce nego ulje... Zamjenjena je prije 2 ili max 2.5 mjeseca... Bas sramotno za Renault sto se tice Megana druge generacije
User avatar
drunken tiger
Posts: 1426
Joined: 27/04/2008 21:24

#4764 Re: Renault Megane all about

Post by drunken tiger »

dgL_ wrote:Spula volana veceraas opet pocela da krcka... Hahahahahaha koja koma covjece... Mjenjam spulu volana cesce nego ulje... Zamjenjena je prije 2 ili max 2.5 mjeseca... Bas sramotno za Renault sto se tice Megana druge generacije
Jesi li uzeo novu ili polovnu? Koliko se sjećam da si polovnu ugradio. Ako je tako onda je do tebe. Ako si ugradio novu trebao bi da imaš garanciju i mijenjaš bez problema ako je otišla nakon dva mjeseca.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#4765 Re: Renault Megane all about

Post by amar1994 »

drunken tiger wrote:
dgL_ wrote:Spula volana veceraas opet pocela da krcka... Hahahahahaha koja koma covjece... Mjenjam spulu volana cesce nego ulje... Zamjenjena je prije 2 ili max 2.5 mjeseca... Bas sramotno za Renault sto se tice Megana druge generacije
Jesi li uzeo novu ili polovnu? Koliko se sjećam da si polovnu ugradio. Ako je tako onda je do tebe. Ako si ugradio novu trebao bi da imaš garanciju i mijenjaš bez problema ako je otišla nakon dva mjeseca.
e jbga dgl :roll:

jeste polovnu je uzeo , a mi mu govorili novu :D
haj priznaj da ti je 121 pouzdanija bila :P :mrgreen: , prodaj tu baklavu i kupi hondu :D
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39551
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#4766 Re: Renault Megane all about

Post by bitanga_sa_otesa »

dzabe koji god auto kupi rezultat ce bit isti :lol:
dgL_
Posts: 3175
Joined: 25/09/2014 22:39

#4767 Re: Renault Megane all about

Post by dgL_ »

drunken tiger wrote:
dgL_ wrote:Spula volana veceraas opet pocela da krcka... Hahahahahaha koja koma covjece... Mjenjam spulu volana cesce nego ulje... Zamjenjena je prije 2 ili max 2.5 mjeseca... Bas sramotno za Renault sto se tice Megana druge generacije
Jesi li uzeo novu ili polovnu? Koliko se sjećam da si polovnu ugradio. Ako je tako onda je do tebe. Ako si ugradio novu trebao bi da imaš garanciju i mijenjaš bez problema ako je otišla nakon dva mjeseca.
Polovnu sam uzeo... I ako treba uzecu opet ili cu povaditi lampice od airbaga i service ali ne dam za novu spulu 350 KM... Princip jbg...

Sutra odoh kod covjeka recu mi prijatelju evo rijesi sta znaas ako ne uspijes ja cu ga zapalit!

Navodno zamjeni flet kabal novim i reparira plasticne vodove flet kabla pa vidjecemo...
kakaljin
Posts: 13493
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#4768 Re: Renault Megane all about

Post by kakaljin »

dgL_ wrote:
drunken tiger wrote:
dgL_ wrote:Spula volana veceraas opet pocela da krcka... Hahahahahaha koja koma covjece... Mjenjam spulu volana cesce nego ulje... Zamjenjena je prije 2 ili max 2.5 mjeseca... Bas sramotno za Renault sto se tice Megana druge generacije
Jesi li uzeo novu ili polovnu? Koliko se sjećam da si polovnu ugradio. Ako je tako onda je do tebe. Ako si ugradio novu trebao bi da imaš garanciju i mijenjaš bez problema ako je otišla nakon dva mjeseca.
Polovnu sam uzeo... I ako treba uzecu opet ili cu povaditi lampice od airbaga i service ali ne dam za novu spulu 350 KM... Princip jbg...

Sutra odoh kod covjeka recu mi prijatelju evo rijesi sta znaas ako ne uspijes ja cu ga zapalit!

Navodno zamjeni flet kabal novim i reparira plasticne vodove flet kabla pa vidjecemo...
Drzi se principa pa daj vise love nego za novu, tvoj je izbor. I nerviraj se jos vise.

Nema ti se sta drugo reci kada je to sve do tebe a ne do reno-a
User avatar
konektovan
Posts: 51388
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#4769 Re: Renault Megane all about

Post by konektovan »

dgL_ wrote:
drunken tiger wrote:
dgL_ wrote:Spula volana veceraas opet pocela da krcka... Hahahahahaha koja koma covjece... Mjenjam spulu volana cesce nego ulje... Zamjenjena je prije 2 ili max 2.5 mjeseca... Bas sramotno za Renault sto se tice Megana druge generacije
Jesi li uzeo novu ili polovnu? Koliko se sjećam da si polovnu ugradio. Ako je tako onda je do tebe. Ako si ugradio novu trebao bi da imaš garanciju i mijenjaš bez problema ako je otišla nakon dva mjeseca.
Polovnu sam uzeo... I ako treba uzecu opet ili cu povaditi lampice od airbaga i service ali ne dam za novu spulu 350 KM... Princip jbg...

Sutra odoh kod covjeka recu mi prijatelju evo rijesi sta znaas ako ne uspijes ja cu ga zapalit!

Navodno zamjeni flet kabal novim i reparira plasticne vodove flet kabla pa vidjecemo...
Drzi se ti principa, nemoj ni gorivo placati, pice, hranu, racune, zahebi to. :wink:
User avatar
drunken tiger
Posts: 1426
Joined: 27/04/2008 21:24

#4770 Re: Renault Megane all about

Post by drunken tiger »

dgL_ wrote:
drunken tiger wrote:
dgL_ wrote:Spula volana veceraas opet pocela da krcka... Hahahahahaha koja koma covjece... Mjenjam spulu volana cesce nego ulje... Zamjenjena je prije 2 ili max 2.5 mjeseca... Bas sramotno za Renault sto se tice Megana druge generacije
Jesi li uzeo novu ili polovnu? Koliko se sjećam da si polovnu ugradio. Ako je tako onda je do tebe. Ako si ugradio novu trebao bi da imaš garanciju i mijenjaš bez problema ako je otišla nakon dva mjeseca.
Polovnu sam uzeo... I ako treba uzecu opet ili cu povaditi lampice od airbaga i service ali ne dam za novu spulu 350 KM... Princip jbg...

Sutra odoh kod covjeka recu mi prijatelju evo rijesi sta znaas ako ne uspijes ja cu ga zapalit!

Navodno zamjeni flet kabal novim i reparira plasticne vodove flet kabla pa vidjecemo...
Nemoj se ljutiti ali nemaš baš pravo da se žališ. Da si novu ugradio onda ok. Prodaj ga i kupi sebi nešto jeftinije za šta dijelove možeš naći pored puta. Ne daš 350KM iz principa? Ne znam šta da ti kažem. Žao mi je što imaš problem i nadam se da ćeš ga sljedećom ugradnjom polovnog dijela riješiti ali nemoj da pljuješ po renaultu kad je do tebe. I ja sam crijevo od kvačila kupio novo 131KM a polovno bilo 50KM.EGR ventil 370KM a polovan za duplo manje mogao uzeti a mogao sam ga i isključiti...ali hoću da imam auto koje je ispravno i koje me služi. Vozim polovnjaka i očekujem da dijelovi idu od starosti. Ne bih da pametujem samo ti hoću reći da ne možeš očekivati da te polovan dio služi kao nov. Može ali su veće šanse da neće. To je rizik koji si preuzeo i nije ti se isplatilo. Platit ćeš sljedeći polovan, platit ćeš majstora, vrijeme. živce..a sve to te dođe skuplje od 350KM.
dgL_
Posts: 3175
Joined: 25/09/2014 22:39

#4771 Re: Renault Megane all about

Post by dgL_ »

Gledaj casnih sestara sto pripovjedaju kako sta treba... :)

Covjece nije prpblem dati za nesto sto fakat treba... Nesto dto ti utice na rad vozila ili ne znam ni ja...

Nije do renaulta? Ne znas ti onda pozadinu ovog problema... Prpguglaj malo i vidjeces da jeste do renoa itekako...
User avatar
drunken tiger
Posts: 1426
Joined: 27/04/2008 21:24

#4772 Re: Renault Megane all about

Post by drunken tiger »

dgL_ wrote:Gledaj casnih sestara sto pripovjedaju kako sta treba... :)

Covjece nije prpblem dati za nesto sto fakat treba... Nesto dto ti utice na rad vozila ili ne znam ni ja...

Nije do renaulta? Ne znas ti onda pozadinu ovog problema... Prpguglaj malo i vidjeces da jeste do renoa itekako...
Prodaj ga. Ko te tjera da ga vozaš??
dgL_
Posts: 3175
Joined: 25/09/2014 22:39

#4773 Re: Renault Megane all about

Post by dgL_ »

drunken tiger wrote:
dgL_ wrote:Gledaj casnih sestara sto pripovjedaju kako sta treba... :)

Covjece nije prpblem dati za nesto sto fakat treba... Nesto dto ti utice na rad vozila ili ne znam ni ja...

Nije do renaulta? Ne znas ti onda pozadinu ovog problema... Prpguglaj malo i vidjeces da jeste do renoa itekako...
Prodaj ga. Ko te tjera da ga vozaš??
Hocu oko... Kad si ti tako rekao
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#4774 Re: Renault Megane all about

Post by amar1994 »

bitanga_sa_otesa wrote:dzabe koji god auto kupi rezultat ce bit isti :lol:
:mrgreen:
User avatar
konektovan
Posts: 51388
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#4775 Re: Renault Megane all about

Post by konektovan »

dgL_ wrote:Gledaj casnih sestara sto pripovjedaju kako sta treba... :)

Covjece nije prpblem dati za nesto sto fakat treba... Nesto dto ti utice na rad vozila ili ne znam ni ja...

Nije do renaulta? Ne znas ti onda pozadinu ovog problema... Prpguglaj malo i vidjeces da jeste do renoa itekako...
Da si ranije slusao casne sestre, prosao bi mnogo bolje. :wink: :D
Post Reply