Šta trenutno čitate?

Kulturna dešavanja, predstave, izložbe, festivali, obrazovanje i budućnost mladih...

Moderator: Chloe

Post Reply

Citate?

Sa zadovoljstvom!
1198
91%
Dovoljno je sto moram citat titlove na TV-u...
123
9%
 
Total votes: 1321

User avatar
Bellydancesuperstar
Posts: 406
Joined: 18/04/2011 11:29

#4751 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Bellydancesuperstar »

Trenutno jednu jakoo dosadnu knjigu za fax. :zzzz:
funeral blues
Posts: 1839
Joined: 08/02/2011 11:15

#4752 Re: Šta trenutno čitate?

Post by funeral blues »

Obnavljam gradivo
Image
User avatar
sadmire
Posts: 2401
Joined: 28/01/2008 15:38
Location: zemlja galebova

#4753 Re: Šta trenutno čitate?

Post by sadmire »

Kvaka 22, stvarno je luda prica, dobro je to neko ranije primijetio!? cesto me podsjeca na teatar apsurda, al je uzivancija citati je! Volim ironiju kojom se pisac cesto sluzi, to je bas moja vrsta humora.
User avatar
sadmire
Posts: 2401
Joined: 28/01/2008 15:38
Location: zemlja galebova

#4754 Re: Šta trenutno čitate?

Post by sadmire »

nekoeko wrote:Novi roman Enesa Karića - Jevrejsko groblje :thumbup:

citao sam recenziju, izgleda da je skroz drugaciji od Pjesme divljih ptica, koju sam uzeo da citam paralelno sa Kvakom 22. Cini mi se ok, citljiva je, mada zasad ne mogu potvrditi da je u rangu sa Tvrdjavom i Dervisom kako je to neko ranije rekao.
User avatar
konrad
Posts: 724
Joined: 27/03/2009 18:39

#4756 Re: Šta trenutno čitate?

Post by konrad »

Emir Kusturica - Smrt je neprovjerna glasina
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#4757 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Eborg »

konrad wrote:Emir Kusturica - Smrt je neprovjerna glasina
Valja li čemu ili je ono njegovo standardno kvazifilozofsko trabunjanje a la Zijah Sokolović? :-)
User avatar
kritichar
Posts: 8678
Joined: 17/10/2010 09:51
Location: Sarajevo-x.com

#4758 Re: Šta trenutno čitate?

Post by kritichar »

NJETOČKA NJEZVANOVA-DOSTOJEVSKI
User avatar
konrad
Posts: 724
Joined: 27/03/2009 18:39

#4759 Re: Šta trenutno čitate?

Post by konrad »

Eborg wrote:
konrad wrote:Emir Kusturica - Smrt je neprovjerna glasina
Valja li čemu ili je ono njegovo standardno kvazifilozofsko trabunjanje a la Zijah Sokolović? :-)
Pocetak knjige me jako podsjeca na film Otac na sluzbenom putu. Vidi se odakle je crpio ideje za taj film.
Za pocetak obecava u smislu presjeka jednog vremena zivota u Sarajevu.
Sarajevski_Marlboro
Posts: 7686
Joined: 01/05/2010 11:41

#4760 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Sarajevski_Marlboro »

Trenutno ne čitam i trošim vrijeme na gluposti. :D
User avatar
Eleonora
Posts: 1323
Joined: 06/04/2008 14:05

#4761 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Eleonora »

Sarajevski_Marlboro wrote:Trenutno ne čitam i trošim vrijeme na gluposti. :D
:lol: :thumbup: :D
sa2101
Posts: 235
Joined: 04/11/2006 11:48
Location: sarajevo

#4762 Re: Šta trenutno čitate?

Post by sa2101 »

Image
strongwoman
Posts: 1311
Joined: 23/02/2007 08:36

#4763 Re: Šta trenutno čitate?

Post by strongwoman »

Image
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#4764 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Eborg »

konrad wrote:Pocetak knjige me jako podsjeca na film Otac na sluzbenom putu. Vidi se odakle je crpio ideje za taj film.
Za pocetak obecava u smislu presjeka jednog vremena zivota u Sarajevu.
Hvala! :thumbup: Kada pročitaš do kraja napiši nam vrijedi li uzimati. :thumbup:
Pera Trta
Posts: 5420
Joined: 06/02/2009 00:20
Location: Zabela kod Požarevca,rodnog mesta predsednika,njegova je zadužbina i njegova verna slika.

#4765 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Pera Trta »

Eborg wrote:
konrad wrote:Pocetak knjige me jako podsjeca na film Otac na sluzbenom putu. Vidi se odakle je crpio ideje za taj film.
Za pocetak obecava u smislu presjeka jednog vremena zivota u Sarajevu.
Hvala! :thumbup: Kada pročitaš do kraja napiši nam vrijedi li uzimati. :thumbup:
Nije on crpio ništa, već je scenarista Abdulah Sidran "crpio" sjećanja iz vlastitog djetinjstva, kao što je za "Doli Bel" (čiji je "Otac" prequel) "crpio" iskustva iz svoje mladosti.
User avatar
Mannequin
Posts: 1316
Joined: 14/07/2009 14:50
Location: FFM

#4766 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Mannequin »

Pobjednik je sam, Paulo Koeljo
veceras pocela citati i skroz je zanimljivo i u Koeljovom stilu (:
User avatar
Truba
Posts: 93839
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#4767 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Truba »

ja bih koelja na lomaču :D

inače ovo počeo

Image

a knjigu sam kupio 3.2.2004 :lol: :lol: :lol:
User avatar
Mannequin
Posts: 1316
Joined: 14/07/2009 14:50
Location: FFM

#4768 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Mannequin »

Ma ja sam trenutno u fazonu gdje Koelja gotivim nenormalno :D

samo i u tebe se ta knjiga nacekala posteno da je pocnes citati :lol:
User avatar
Truba
Posts: 93839
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#4769 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Truba »

bolje ti je da lupaš glavom od zid nego da čitaš tu neviđenu smlatu i lažnu umjetnost

ima knjiga koje čekaju od 1998. nije problem :D
User avatar
Eleonora
Posts: 1323
Joined: 06/04/2008 14:05

#4770 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Eleonora »

komi wrote:bolje ti je da lupaš glavom od zid nego da čitaš tu neviđenu smlatu i lažnu umjetnost

ima knjiga koje čekaju od 1998. nije problem :D
A sta si ti @komi citao od Koelja?!
User avatar
Truba
Posts: 93839
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#4771 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Truba »

između 2 knjige od po 500 strana malo da odmorim oči dok vozim bajk
:lol: :lol: :lol:

Image
Envy
Posts: 1366
Joined: 05/06/2008 08:13

#4772 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Envy »

.
Last edited by Envy on 12/01/2012 09:03, edited 1 time in total.
User avatar
suncokret_1984
Posts: 536
Joined: 02/04/2010 09:21

#4773 Re: Šta trenutno čitate?

Post by suncokret_1984 »

Image
User avatar
Eleonora
Posts: 1323
Joined: 06/04/2008 14:05

#4774 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Eleonora »

komi wrote:između 2 knjige od po 500 strana malo da odmorim oči dok vozim bajk
:lol: :lol: :lol:

Image
Ignore ignorare :lol:

Haj dobro. :D :lol:
User avatar
nacho_
Posts: 754
Joined: 21/02/2008 23:03

#4775 Re: Šta trenutno čitate?

Post by nacho_ »

Kako vojnik popravlja gramofon - Saša Stanišić :)
Post Reply