RUSIJA

Post Reply
User avatar
jao_situacije
Posts: 18094
Joined: 29/03/2014 19:20

#4751 Re: RUSIJA

Post by jao_situacije »

Ali Kemal wrote:
Opetja033 wrote:
Ali Kemal wrote: Ne voli je zbog bombardovanja, to je valjda normalno.
Kakav cinizam.
Pa sta onda Bosnjaci trebaju da kazu za vas? Vi se onda cudite sto vas Bosnjaci ne vole i sto ne zele nikakvo pomirenje sa svojim zakletim neprijateljima koji im ni dan danas ne zele dobro.
Zbog par bombica opravdava mrznju Srba prema Amerikancima a ovamo se pravi naivna mlada sto Bosnjaci nece da pruze ruku pomirenja cetnickom vojvodi i pickoustom, drzavi i narodu koji ih je genocidom desetkovao i koji ni dan danas ne pokazuje nimalo griznje savjesti zbog toga (dovoljno pogledati rezultate izbori i manjem entitetu i u Srbiji).
Cekaj malo odluci se generalno za kakve si principe. Da li mrziti bivseg neprijatelja ili preci preko svega i uspostaviti neke nove odnose.

Ja se inace ne cudim nicemu.
kako te bolan nije sramota hajd razumijem inače u toku godine da provociraš, ali da pred 20. godišnjicu genocida ti provociraš bezobrazno perfidno, to ne mogu da razumijem
imaš li bolan savjesti, uhvati li te imalo panika ako vjeruješ u Boga, kako ćeš mu ti i svi slični tebi morati objasniti šta vam je skrivila ova djevojčica
Image
User avatar
sunceKOtepsija
Posts: 6841
Joined: 14/06/2015 14:44

#4752 Re: RUSIJA

Post by sunceKOtepsija »

Kikibombona wrote:
Sisi je spasio Egipat. Spremalo im se veliko zlo.
:thumbup:
User avatar
Ali Kemal
Posts: 2060
Joined: 04/01/2012 18:49

#4753 Re: RUSIJA

Post by Ali Kemal »

jao_situacije wrote:kako te bolan nije sramota hajd razumijem inače u toku godine da provociraš, ali da pred 20. godišnjicu genocida ti provociraš bezobrazno perfidno, to ne mogu da razumijem
imaš li bolan savjesti, uhvati li te imalo panika ako vjeruješ u Boga, kako ćeš mu ti i svi slični tebi morati objasniti šta vam je skrivila ova djevojčica
Kako tebe nije sramota povlaciti tudju nesrecu za svoje jeftino politikanstvo.
Martinez_
Posts: 2266
Joined: 18/12/2013 09:51

#4754 Re: RUSIJA

Post by Martinez_ »

TheMule wrote:
Martinez_ wrote:
rajv0sa wrote:Genocidaše uče od starijeg brata kojemu je to već ustaljena praksa.

Boljševici muče poljskog vojnika
Izuzetan primer. Ja i ostali ex jugosi čitali o tome kod Andrića. Samo, nisu bili Rusi u glavnoj ulozi.
Ko je bio?
Egipcani i Francuzi?

A a. Turci i nekakav Radisav.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#4755 Re: RUSIJA

Post by Kikibombona »

Opetja033 wrote:Duboko vjerujem da ce doci do sukoba (makar hladnog) judeo-krscansko-islamske civilizacije sa Rusijom i Kinom, te njihovih satelita globalno. Na strani prvih naravno Japan i J. Koreja.
Ne znam sta se treba desiti sa islamski svijet i Izrael budu u istim redovima. Toliko je mrznje i odvratnosti medju njima da je to neizvodivo sve dok razum ne prevlada i covjecanstvo ne eliminise ideologije poput religije i nacionalizma.

Siiti i suniti isto tako tesko da mogu biti jedna strana. Nije to bas tako jednostavno.

Do otvorenog sukoba nece nikada doci, ali ce biti ratova dok je svijeta... veliki ce podvaljivati ratove malima..
TheMule
Posts: 4046
Joined: 04/05/2009 03:34

#4756 Re: RUSIJA

Post by TheMule »

Martinez_ wrote:
A a. Turci i nekakav Radisav.
Nije to bio Radislav, vec Sulejman. Citaj vise istorije, manje mitologije. I ja volim mitologiju, ali samo onako radi zabave, ne ozbiljne diskusije. U ostalom, Grcka, Arapska, Japanska, i Nordska mitologija je tolko bolja od Srpske, mozes citati citav zivot a da ti ne dosadi.

http://en.wikipedia.org/wiki/Suleiman_al-Halabi

http://www.bosnjackooko.com/index.php?o ... &Itemid=75
TheMule
Posts: 4046
Joined: 04/05/2009 03:34

#4757 Re: RUSIJA

Post by TheMule »

Kikibombona wrote:
Opetja033 wrote:Duboko vjerujem da ce doci do sukoba (makar hladnog) judeo-krscansko-islamske civilizacije sa Rusijom i Kinom, te njihovih satelita globalno. Na strani prvih naravno Japan i J. Koreja.
Ne znam sta se treba desiti sa islamski svijet i Izrael budu u istim redovima. Toliko je mrznje i odvratnosti medju njima da je to neizvodivo sve dok razum ne prevlada i covjecanstvo ne eliminise ideologije poput religije i nacionalizma.

Siiti i suniti isto tako tesko da mogu biti jedna strana. Nije to bas tako jednostavno.

Do otvorenog sukoba nece nikada doci, ali ce biti ratova dok je svijeta... veliki ce podvaljivati ratove malima..
Ne postoje zapadne krscanske i judejske civilizacije, a islamska je slaba i jadna. Postoji samo Amerika - jedini veliki igrac, i par njenih saveznika, i jednog dana ce biti primorani da pregaze Rusiju sve do Siberije.
User avatar
Opetja033
Posts: 10041
Joined: 01/11/2011 20:33

#4758 Re: RUSIJA

Post by Opetja033 »

Kikibombona wrote:
Opetja033 wrote:Duboko vjerujem da ce doci do sukoba (makar hladnog) judeo-krscansko-islamske civilizacije sa Rusijom i Kinom, te njihovih satelita globalno. Na strani prvih naravno Japan i J. Koreja.
Ne znam sta se treba desiti sa islamski svijet i Izrael budu u istim redovima. Toliko je mrznje i odvratnosti medju njima da je to neizvodivo sve dok razum ne prevlada i covjecanstvo ne eliminise ideologije poput religije i nacionalizma.

Siiti i suniti isto tako tesko da mogu biti jedna strana. Nije to bas tako jednostavno.

Do otvorenog sukoba nece nikada doci, ali ce biti ratova dok je svijeta... veliki ce podvaljivati ratove malima..
Zar ti fakat nikada nisi cuo za pojam judeo-krscanska civilizacija i zar fakat nemas pojma sta taj pojam predstavlja? :roll:
Da ti pomognem: nema veze sa Izraelom.
Martinez_
Posts: 2266
Joined: 18/12/2013 09:51

#4759 Re: RUSIJA

Post by Martinez_ »

TheMule wrote:
Martinez_ wrote:
A a. Turci i nekakav Radisav.
Nije to bio Radislav, vec Sulejman. Citaj vise istorije, manje mitologije. I ja volim mitologiju, ali samo onako radi zabave, ne ozbiljne diskusije. U ostalom, Grcka, Arapska, Japanska, i Nordska mitologija je tolko bolja od Srpske, mozes citati citav zivot a da ti ne dosadi.

http://en.wikipedia.org/wiki/Suleiman_al-Halabi

http://www.bosnjackooko.com/index.php?o ... &Itemid=75

Haha, bravo za izvor.

Mora da se u istoriji dogodio jedan jedini čin nabijanja na kolac. Btw uopšte se ne radi o identično opisanim događajima.

I šta imaš protiv čitanja romana koji su zaslužili nobela?
User avatar
ioannes
Posts: 3056
Joined: 26/02/2013 14:31

#4760 Re: RUSIJA

Post by ioannes »

Opetja033 wrote:
Kikibombona wrote:
Opetja033 wrote:Duboko vjerujem da ce doci do sukoba (makar hladnog) judeo-krscansko-islamske civilizacije sa Rusijom i Kinom, te njihovih satelita globalno. Na strani prvih naravno Japan i J. Koreja.
Ne znam sta se treba desiti sa islamski svijet i Izrael budu u istim redovima. Toliko je mrznje i odvratnosti medju njima da je to neizvodivo sve dok razum ne prevlada i covjecanstvo ne eliminise ideologije poput religije i nacionalizma.

Siiti i suniti isto tako tesko da mogu biti jedna strana. Nije to bas tako jednostavno.

Do otvorenog sukoba nece nikada doci, ali ce biti ratova dok je svijeta... veliki ce podvaljivati ratove malima..
Zar ti fakat nikada nisi cuo za pojam judeo-krscanska civilizacija i zar fakat nemas pojma sta taj pojam predstavlja? :roll:
Da ti pomognem: nema veze sa Izraelom.

cuo sam za zidovsko-krscansku civilizaciju.....ali za zidovsko-krscansko-islamsku civilizaciju jos nisam cuo
User avatar
Altair_SA
Posts: 639
Joined: 09/06/2013 15:16

#4761 Re: RUSIJA

Post by Altair_SA »

Tacno se znalo da ce ova ruska bagra glasati protiv... Govna podrzavaju genocidno smece i to je bilo za ocekivati. Kako god, istina je samo jedna, i nikakvo neusvajanje rezolucije nece promjeniti cinjenicu da se desio Genocid i da je manji entitet genocidna tvorevina.
User avatar
Opetja033
Posts: 10041
Joined: 01/11/2011 20:33

#4762 Re: RUSIJA

Post by Opetja033 »

Martinez_ wrote:
TheMule wrote:
Nije to bio Radislav, vec Sulejman. Citaj vise istorije, manje mitologije. I ja volim mitologiju, ali samo onako radi zabave, ne ozbiljne diskusije. U ostalom, Grcka, Arapska, Japanska, i Nordska mitologija je tolko bolja od Srpske, mozes citati citav zivot a da ti ne dosadi.

http://en.wikipedia.org/wiki/Suleiman_al-Halabi

http://www.bosnjackooko.com/index.php?o ... &Itemid=75

Haha, bravo za izvor.

Mora da se u istoriji dogodio jedan jedini čin nabijanja na kolac. Btw uopšte se ne radi o identično opisanim događajima.

I šta imaš protiv čitanja romana koji su zaslužili nobela?
Mozda sto se radi o romanu a ne o knjizi iz oblasti historije, pisane od strane historicara.
Samo srpski mitomani mogu koristiti jebeni roman kao argument i izvor u diskusiji povodom historije :lol: :lol:
krater
Posts: 6991
Joined: 27/09/2012 07:00

#4763 Re: RUSIJA

Post by krater »

Altair_SA wrote:Tacno se znalo da ce ova ruska bagra glasati protiv... Govna podrzavaju genocidno smece i to je bilo za ocekivati. Kako god, istina je samo jedna, i nikakvo neusvajanje rezolucije nece promjeniti cinjenicu da se desio Genocid i da je manji entitet genocidna tvorevina.
:thumbup:
TheMule
Posts: 4046
Joined: 04/05/2009 03:34

#4764 Re: RUSIJA

Post by TheMule »

Opetja033 wrote:
Martinez_ wrote:

Haha, bravo za izvor.

Mora da se u istoriji dogodio jedan jedini čin nabijanja na kolac. Btw uopšte se ne radi o identično opisanim događajima.

I šta imaš protiv čitanja romana koji su zaslužili nobela?
Mozda sto se radi o romanu a ne o knjizi iz oblasti historije, pisane od strane historicara.
Samo srpski mitomani mogu koristiti jebeni roman kao argument i izvor u diskusiji povodom historije :lol: :lol:
Upravo tako. Nije jedini primjer nabijanja na kolac, ali necemo izmisljeni roman, napisan od strane covjeka koji je zivio 400 godina nakon gradje mosta, koristiti kao istorijski izvor. :-)
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#4765 Re: RUSIJA

Post by jefferson »

Gdje ba Cheli da nam objasni jel ovaj veto rusi dolar, ili predstavlja neku novu paradigmu?
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#4766 Re: RUSIJA

Post by KatarinaKosaca »

Mada, ne znam zašto toliko zamjerati Nigeriji ili Venezueli na suzdržanosti kad imamo Hrvatskog člana Predsjedništva koji je suzdržan isto po pitanju Srebrenice. Kako reče Suljagić da ga parafraziram... Biti suzdržan po pitanju Srebrenice trebaš biti posebna sorta..
User avatar
Better Man
Posts: 18753
Joined: 01/10/2006 20:10

#4767 Re: RUSIJA

Post by Better Man »

Čova je jučer u novinama rekao da je u Srebrenici bio genocid i da tu nema spora. Rusija se ovim svojim činom poistovjetila sa nacističkom Njemačkom i Hitlerom kao i najvećim koljačima i ubicma modernog doba Karadžićem, Mladićem i njihovim falangama.
krater
Posts: 6991
Joined: 27/09/2012 07:00

#4768 Re: RUSIJA

Post by krater »

Better Man wrote:Čova je jučer u novinama rekao da je u Srebrenici bio genocid i da tu nema spora. Rusija se ovim svojim činom poistovjetila sa nacističkom Njemačkom i Hitlerom kao i najvećim koljačima i ubicma modernog doba Karadžićem, Mladićem i njihovim falangama.
:thumbup:
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#4769 Re: RUSIJA

Post by jefferson »

Sjebase se ovi Rusi od brige za pomirenjem:
Navodeći podatak da je više stotina hiljada Srba moralo da napusti svoje domove, ruski ambasador u UN je rekao da se može zaključiti da su Srbi patili kao drugi, ako ne i više, prenosi “Sputnjik”.

Dodao je da se pred regionom i svetom postavlja zadatak da se postigne potpuno smirivanje situacije u BiH a da bi usvajanje rezolucije bilo kontraproduktivno i samo vodilo povećanju tenzija u regionu.

„Nacrt koji je iznela Britanija je nekonstruktivan, konfrontativan i politički motivisan. Sadržao je značajna iskrivljivanja čiji je rezultat da se krivica za ono što se dogodilo svaljuje samo na jedan narod. Pristup po kom se iz svih ratnih zločina izdvaja samo jedan, apsoltuno je neprimeren i produbljuje ionako podeljeno društvo u BiH“, rekao je Čurkin

On je podsetio da je Rusija predložila alternativnu, izbalansiranu varijantu, ali da su njeni ključni predlozi ignorisani. Istovremeno, britanski nacrt je izazvao bolne reakcije i u BiH i šire.

„Dijametralno suprotne reakcije multietničkog i multikonfesionalnog društva samo su nas učvrstili u uverenju da bi takav dokument, kad bi bio usvojen, ne bi služio miru na Balkanu već će samo još više oživeti stare rane, osuđujući region na konzerviranje napetosti i udaljujući perspektive uspostavljanja trajnog mira“, naveo je ruski ambasador.

Čurkin je rekao da je takav stav iznet i u pismima zvaničnika Srbije i RS upućenim UN. Upozorio je da u širem kontekstu u predloženom nacrtu ne može da se ne uoči pokušaj da se izvrši pritisak na Banjaluku i Beograd. Zadatak Saveta bezbednosti je da jača mir a ne da ga uzdrmava.

„Neka se istoričari bave genezom jugoslovenske krize, a ne da se u to upliće Savet bezbednosti“, rekao je Čurkin.

„Usvajanje rezolucije u ovom vidu bilo bi apsolutno kontraproduktivno, zaoštrilo bi situaciju u regionu. 11. jula u Srebrenici će biti održana komemoracija i principijelno je važno što će na njoj učestvovati rukovodstvo Srbije. Bilo bi pogrešno da Savet bezbednosti politički predupredi taj događaj usvajanjem destruktivnog dokumenta“, upozorio je on.

Britanski predstavnik naveo je da je nacrt koji je Britanija podnela izbalansiran i da je iz njega jasno da su svi činili zločine.

„Ovaj nacrt ne optužuje srpski narod. Umesto toga, podržava pomirenje, a priznanje prošlosti je preduslov za to. On takođe poziva UN da izvuče bolne pouke iz genocida u Srebrenici“, rekao je britanski ambasador, dok je američka ambasadorka Samanta Pauer ruski veto nazvala „novom mrljom na reputaciji Saveta bezbednosti“.
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#4770 Re: RUSIJA

Post by KatarinaKosaca »

Better Man wrote:Čova je jučer u novinama rekao da je u Srebrenici bio genocid i da tu nema spora. Rusija se ovim svojim činom poistovjetila sa nacističkom Njemačkom i Hitlerom kao i najvećim koljačima i ubicma modernog doba Karadžićem, Mladićem i njihovim falangama.
U Predsjedništvu je bio suzdržan. To se pika, a ne šta je rekao svojoj komšinici ili lokalnim novinama.
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#4771 Re: RUSIJA

Post by jefferson »

KatarinaKosaca wrote:
Better Man wrote:Čova je jučer u novinama rekao da je u Srebrenici bio genocid i da tu nema spora. Rusija se ovim svojim činom poistovjetila sa nacističkom Njemačkom i Hitlerom kao i najvećim koljačima i ubicma modernog doba Karadžićem, Mladićem i njihovim falangama.
U Predsjedništvu je bio suzdržan. To se pika, a ne šta je rekao svojoj komšinici ili lokalnim novinama.
Cova je najveci ublehas ovih prostora. On ruku pod ruku moze sa onom dvojicom iz Grcke.
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#4772 Re: RUSIJA

Post by It_is_a_Leclerc »

Raspadali se dabogda. Od istoka do zapada.
User avatar
Point.
Posts: 33518
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Bagni di Lucca

#4773 Re: RUSIJA

Post by Point. »

Poserem se na citavu Rusiju i sviju koji je podrzavaju. Govna sve do jednog.
User avatar
and
Posts: 8178
Joined: 04/09/2007 22:51

#4774 Re: RUSIJA

Post by and »

imali plina više od O2 :mrgreen:
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#4775 Re: RUSIJA

Post by Kikibombona »

Opetja033 wrote:
Zar ti fakat nikada nisi cuo za pojam judeo-krscanska civilizacija i zar fakat nemas pojma sta taj pojam predstavlja? :roll:
Da ti pomognem: nema veze sa Izraelom.
Cini mi se da nisam cuo...

Judeja je zidovska drzava, pa sam tako povezao.

Svakako ovo sto pises nema smisla. Bilo kakav savez sa muslimanima uvjetuje nazocnost Izraela. A znamo kakve su sanse da oni djeluju uz muslimane, posebno sa muslimanima kao ravnopravnim partnerom. Cinisticki rezim ima paranoican strah od muslimana i misljenja sam da ce na njihovu stetu pokusati siriti teritorij prilikom prvog veceg belaja. Izgovor ce biti da je ovakav Izrael nemoguce braniti i da zarad opstanka 'Bozjeg naroda' granice treba povecati.

Muslimani u sukobu sa Rusijom i Kinom bi mogli biti jedino topovsko meso/pjesadija, koja bi isla glavom na nuklearne bombe. Amerika i prijatelji bi pruzali podrsku iz zraka i sa mora. :D Ti kao da ne znas o kakvim se barabama radi i koliko su zla nanijeli covjecanstvu... Za muslimane je bolje da se klone i Amera i Rusa i Kineza... Biznis sa svima i nista vise od toga. Nalaze se izmedju dvije vatre i u svakom eventualnom sukobu bi zestoko najebali.

Ipak, do otvorenog sukoba Amerike i prijetelja sa jedne i Rusije/Kine/Indije/Irana sa druge strane sigurno nece doci. To bi znacilo katastrofu i zrtve koje bi se brojale u milijarda sa posljedicama koje bi se osjetile stotinama godina. Novi hladni rat je nesto drugo...

Po meni, Kina ce u narednih 50ak godina skinuti Ameriku sa trona. Narod sa ogromnim potencijalom i dobrim mentalitetom. Ako postanu alfa&omega na globalnom nivou, pridruzit ce im se Japan i Koreja. Tu je vec Rusija, vecina drugih azijskih drzava ukljucujuci Indiju, Iran, moguce i ostale islamske zemlje, pa Afrika, pa vjerovatno i Turska... Imaju veliki potencijal da oko sebe okupe veliki broj drzava...

Rusija trenutno nema mentalitet za velike stvari. Kina svakako ima i to brine Ameriku.
Post Reply