Prirodno matematicki fakultet

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
Post Reply
TINKY
Posts: 36
Joined: 01/06/2010 18:30

#476 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by TINKY »

ej jesu na prijemnom zastupljene biljke i zivotinje u velikoj mjeri???''''''' :shock: :roll: :zzzz: :lol:
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#477 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by minjonja »

TINKY wrote:ej jesu na prijemnom zastupljene biljke i zivotinje u velikoj mjeri???''''''' :shock: :roll: :zzzz: :lol:
ako se dobro sjecam, meni je bilo pitanje da nabrojim par bosanskih endema i biljaka i zivotinja. bilo je pitanja u vezi biljaka i zivotinja, ali su glupa do bola... ne sekiraj se. nesto u vezi fotosinteze, ko je vrsi :shock: to valjda znas :D
TINKY
Posts: 36
Joined: 01/06/2010 18:30

#478 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by TINKY »

KOLIKO TRAJE PRIJEMNI ISPIT???
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#479 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by minjonja »

TINKY wrote:KOLIKO TRAJE PRIJEMNI ISPIT???
dovoljno dugo, ne brini :wink: za ono malo pitanja je dosta 15 minuta. nisam ostala do dugo da ne znam koliko traje, ali ne brini, imaces dovoljno vremena za sve.
TINKY
Posts: 36
Joined: 01/06/2010 18:30

#480 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by TINKY »

A imas odmah razultate isti dan ili cekas dulje od jednog dana???
User avatar
neo7
Posts: 2750
Joined: 20/01/2010 17:20

#481 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by neo7 »

TINKY wrote:A imas odmah razultate isti dan ili cekas dulje od jednog dana???
cekas, barem je tako kod mene na geografiji bilo :)...5 dana poslije su bili rezultati
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#482 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by minjonja »

TINKY wrote:A imas odmah razultate isti dan ili cekas dulje od jednog dana???
mislim da je nama bilo bas nesto kratko vrijeme cekanja. meni se sve cini kao da se sve zbilo jedan dan :D nisam ni stigla otic do faksa, kad su me nazvali da sam primljena :D eto mozda sutradan, ali 5 dana na biologiji nije. ipak ima mnogo vise onih sto zele geografiju, pa valja njima svima testove ispravit. a sta je nas, stotinjak :D
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#483 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by minjonja »

neo123 wrote:
TINKY wrote:A imas odmah razultate isti dan ili cekas dulje od jednog dana???
cekas, barem je tako kod mene na geografiji bilo :)...5 dana poslije su bili rezultati
de ti meni reci jestel vi otisli do prodekana radi septembra?
User avatar
neo7
Posts: 2750
Joined: 20/01/2010 17:20

#484 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by neo7 »

ja nisam bio na faxu 10tak dana... sutra imam ispit pa pitam..mada mora biti :D
TINKY
Posts: 36
Joined: 01/06/2010 18:30

#485 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by TINKY »

minjonja wrote:
TINKY wrote:A imas odmah razultate isti dan ili cekas dulje od jednog dana???
mislim da je nama bilo bas nesto kratko vrijeme cekanja. meni se sve cini kao da se sve zbilo jedan dan :D nisam ni stigla otic do faksa, kad su me nazvali da sam primljena :D eto mozda sutradan, ali 5 dana na biologiji nije. ipak ima mnogo vise onih sto zele geografiju, pa valja njima svima testove ispravit. a sta je nas, stotinjak :D[/qu


u svakom slucaju hvala na informacija za ovaj faks jer bez tebe nebi znala nista... :dance: :-) :roll: :zjev: nadam se da nece biti ove godine navale i da cu dobor urediti
jer samo predajem na taj faks a jos neznam kada je prijemni :x :oops: :( 8)
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#486 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by minjonja »

pa pozuri sa predajom i pitaj na faxu kad je prijemni. moraju znati kad je.
TINKY
Posts: 36
Joined: 01/06/2010 18:30

#487 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by TINKY »

minjonja wrote:pa pozuri sa predajom i pitaj na faxu kad je prijemni. moraju znati kad je.
ne danas me je jedna cura prijavila jer ona studira u sarajevu i ona je pitala zensaka joj rekla samo je izslo kada je polaganje matematike...oni ce sigurno nakon 2.7 to objaviti....
RosaSpinosa
Posts: 42968
Joined: 15/09/2008 20:37

#488 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by RosaSpinosa »

.
Last edited by RosaSpinosa on 05/11/2012 21:37, edited 1 time in total.
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#489 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by minjonja »

RosaSpinosa wrote:Koji je promašaj upisati i završiti Biologiju :-)

Ja sam to shvatila tek onda kada sam je završila :-) :-) . Previše se ljudi upisuje, a premalo je radnih mjesta.
Ali dobro sretno svima koji upišu.
koji si smjer zavrsila, kad si zavrsila i gdje si sve pokusala da se zaposlis?
RosaSpinosa
Posts: 42968
Joined: 15/09/2008 20:37

#490 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by RosaSpinosa »

.
Last edited by RosaSpinosa on 05/11/2012 21:37, edited 1 time in total.
TINKY
Posts: 36
Joined: 01/06/2010 18:30

#491 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by TINKY »

ej ima li pitanja da opsirno pisem o nekom razmnozavanju ili nesto objasnis ili npr.vazno je znati samo u razmnozavanja kakv je oplodnja i koja licinka nastaje...?????????
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#492 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by minjonja »

TINKY wrote:ej ima li pitanja da opsirno pisem o nekom razmnozavanju ili nesto objasnis ili npr.vazno je znati samo u razmnozavanja kakv je oplodnja i koja licinka nastaje...?????????
nije bilo nikakvo opsirno opisivanje, nije bilo ni obicnog opisivanja :D
jedino sto moras sam odgovoriti je meni bilo neko pitanje u vezi suma (kakvu ulogu imaju u ekosistemu) i da nabrojim neke endemicne vrste BiH i mozda parkove prirode. ostalo je zaokruzivanje i dopunjavanje po jednu rijec.

stvarno ne znam kako niko nema neki prosli test da postavi ovdje :-) ja sam ih imala, ali sam fasciklu (u kojoj su mi bili i svjedocanstva i diploma i jos neki dokumenti) izgubila.
evil_possesor
Posts: 5
Joined: 16/03/2010 23:06

#493 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by evil_possesor »

Da li mi neko moze dati info kako se posebno boduju predmeti relevantni za odsjek za biologiju, i koji se sve boduju. ugl koliko oni ustvari gledaju bodove iz uspjeha i sa takmicenja naspram prijemnog. kolike su sanse za upasti na mikrobiologiju ukoliko nisam isao po takmicenjima. hvala unaprijed.
TINKY
Posts: 36
Joined: 01/06/2010 18:30

#494 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by TINKY »

evil_possesor wrote:Da li mi neko moze dati info kako se posebno boduju predmeti relevantni za odsjek za biologiju, i koji se sve boduju. ugl koliko oni ustvari gledaju bodove iz uspjeha i sa takmicenja naspram prijemnog. kolike su sanse za upasti na mikrobiologiju ukoliko nisam isao po takmicenjima. hvala unaprijed.
ej samo ako nije problem mozes napisati literaturu
autore sva 4
razreda ako si radila po gimanazijaskom programu jer ja imam hrvatske knjige pa samo da usporedim plizzzzzzzzzz :? :zzzz: :dance:
Sizzla
Posts: 253
Joined: 27/01/2010 19:40

#495 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by Sizzla »

Boduje se biologija i opci uspjeh i normalno koliko si kesa za stelu ( tu cifru podijelis sa deset) i sve saberes i toliko imas bodova . :evil:
TINKY
Posts: 36
Joined: 01/06/2010 18:30

#496 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by TINKY »

[quote="Sizzla"]Boduje se biologija i opci uspjeh i normalno koliko si kesa za stelu ( tu cifru podijelis sa deset) i sve saberes i toliko imas bodova . :evil:[/q
zar se ne boduje i fizika i kemija????
evil_possesor
Posts: 5
Joined: 16/03/2010 23:06

#497 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by evil_possesor »

TINKY wrote:
evil_possesor wrote:Da li mi neko moze dati info kako se posebno boduju predmeti relevantni za odsjek za biologiju, i koji se sve boduju. ugl koliko oni ustvari gledaju bodove iz uspjeha i sa takmicenja naspram prijemnog. kolike su sanse za upasti na mikrobiologiju ukoliko nisam isao po takmicenjima. hvala unaprijed.
ej samo ako nije problem mozes napisati literaturu
autore sva 4
razreda ako si radila po gimanazijaskom programu jer ja imam hrvatske knjige pa samo da usporedim plizzzzzzzzzz :? :zzzz: :dance:
trenutno ucim iz knjiga biologije za gimnaziju, nemam jos sve 4 ali od knjiga biologije imas one za gimnaziju i za srednju skolu valjda, ugl ove za gimnaziju imaju sav potreban materijal za prijemni. bar bi trebalo da imaju.
Sizzla
Posts: 253
Joined: 27/01/2010 19:40

#498 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by Sizzla »

TINKY wrote:
Sizzla wrote:Boduje se biologija i opci uspjeh i normalno koliko si kesa za stelu ( tu cifru podijelis sa deset) i sve saberes i toliko imas bodova . :evil:[/q
zar se ne boduje i fizika i kemija????
najvise pare majke mi :D
sad ce neko reci nema tamo stele :P ima ima itekako sandjak cijeli podmitili ljudi
Ako imate kakvu alternativu predajte tamo papire , na PMF te gule za svaki papiric 20 KM moras dat .. i kad zavrsis posao ces tesko naci jer tvoje zanimanje je ipak trazeno kao neka alternativa , prije ce naci farmaceut posao u odnosu na hemicara , prije ce posao naci veterinar nego biolog , prije ce posao naci arhitekta / ili neko sa ETF-a nego neko sto je zavrsio fiziku ili matematiku ( Ako konkurisu za isto radno mjesto).... Ispravite me ako grijesim a 100 % je tako .
Polomit ces se od ucenja , odreci mnogo izlazaka , dio zivota dati za to a na kraju ces samo dobiti razocarenje ...

Ako ikako mozete upiste ETF , farmaciju , medicinu .. to je prava stvar ... jeste da je tesko ali poslije znas sta si zavrsio i mnogo lakse ces naci posao u struci :thumbup:
evil_possesor
Posts: 5
Joined: 16/03/2010 23:06

#499 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by evil_possesor »

TINKY wrote:
Sizzla wrote:Boduje se biologija i opci uspjeh i normalno koliko si kesa za stelu ( tu cifru podijelis sa deset) i sve saberes i toliko imas bodova . :evil:[/q
zar se ne boduje i fizika i kemija????
ja sam dobio informaciju da se boduju biologija, fizika, hemija i bosanski ovdje te da se na to dobija 20 bodova max. eh sad se jos moze dobiti 40 bodova na opci uspjeh.
Sizzla
Posts: 253
Joined: 27/01/2010 19:40

#500 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by Sizzla »

evil_possesor wrote:
TINKY wrote:
Sizzla wrote:Boduje se biologija i opci uspjeh i normalno koliko si kesa za stelu ( tu cifru podijelis sa deset) i sve saberes i toliko imas bodova . :evil:[/q
zar se ne boduje i fizika i kemija????
ja sam dobio informaciju da se boduju biologija, fizika, hemija i bosanski ovdje te da se na to dobija 20 bodova max. eh sad se jos moze dobiti 40 bodova na opci uspjeh.
Ma jest tako po zakonu , ali u praksi je drugacije ... To su manipulacije velike , trebas dati pare ljudima
Idi ti na veterinu nemas prijemnog , a laksi fax mani se ti PMF-a osim ako nisi iz sandzaka
Post Reply