crnci

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Cherry-Cherry
Posts: 7994
Joined: 20/02/2013 14:14
Location: Saturn

#476 Re: crnci

Post by Cherry-Cherry »

Nomo wrote:
Cherry-Cherry wrote:
Nomo wrote:nacinalizam je smrt i ubistvo . nacionalista je covjek koji je gori od jack trbosjeka . nacionalista je demon .to je vampir i vukodlak u ljudskom obliku . ruzan je po pravilu . oci su mu mutne i sitne . ne gleda te u oci . gleda u pod kada prica . ponekad u plafon . lomi prste , znoje mu se ruke . sulja se kao utvara . nacionalista je fasista i i sovinista i nacista . nacinalista je glup . pohlepan . primitivan . zaostao . ogranicen . kukavica .nacinalista je bolestan covjek . cita povrsno novine i misli da je pokupio svu pamet ovog svijeta . nikad nije imao curu . nikad nije igrao kosarku i fudbal za skolu. nikad nije bio u nekoj sekciji . provlacio se sa vezom . potjece iz uboge i siromasne familije . on siluje svoju skolsku drugaricu u ratu jer u miru nije imao mjesto u njenom skolskom spomenaru . nacionalista je razbojinik , koljac , krvnik , ratni profiter . nacionalista poslije rata i za vrijeme rata ima odlicne odnose sa nacinalistima iz drugih tabora . zato sto obojica imaju zajednicki cilj . klati ubijati krasti mrziti silovati i ziviti od toga .smiju se u ratu a placu u miru pred sudijama . u ratu te u logor vode a u miru se ne sjecaju da su to napravili . odoh na koncert gdje sviraju crnci pa se javim opet .
ps
madner nula bodova na ovoj temi
cyprus sve bolji i bolji :thumbup:
:shock: :pisnula: :pisnula: :pisnula: :pisnula: Jeboteživot :-)
je si li prepoznala tatu u ovom postu :evil: 8) 8-) :oops:
Ti si sa ovim postom rekao mnogo toga o sebi. 8-) ;-)
User avatar
MyTao
Posts: 7048
Joined: 08/12/2012 15:15

#477 Re: crnci

Post by MyTao »

Cherry-Cherry wrote:
JohnnyS wrote:Vrijeme je za jednu činjenicu koja se većini ovdje neće svidjeti: što god da piše u UN-ovoj konvenciji, ljudi nisu jednaki. I ne valja da su jednaki, jer koliko je svijetu potreban Tesla, potreban je i netko da radi u rudniku, na plantažama, čisti u podzemnoj. Kad bi svi profesori bili, izumrlo bi čovječansvo od gladi. Ni pripadnici istog naroda nisu jednaki, ni pripadnici iste rase nisu jednaki, a kad bi bilo politički korektno onda bi se mjerilo ima li i razlika među rasama i narodima. Postoje samo indirektni pokazatelji, tipa broj nagrada, Nobelova, ova-ona, osvojene medalje na olimpijadi, bilo sportskoj ili matematičkoj, broj tjedana na Billboardovoj ljestvici. Sad nek svatko izlači zaključke kakve god hoće, ko je u čemu dobar, a u čemu nije.
Nije politički korektno tako govoriti. :oops: Mozak nam se cijeli život ispire sa tim da smo jednaki, a hiljadu je pokazatelja, da to nije tako.
Pa normalno da nisu jednaki... djele se na slabe, pametne, jake, glupe, dobre, lose... a svaka rasa ima i dobre i lose i jake i slabe i pametne itd.

Tvrditi da je jedna rasa geneticki superiornija od druge moze samo neko iz grupe glupih i losih.
User avatar
MyTao
Posts: 7048
Joined: 08/12/2012 15:15

#478 Re: crnci

Post by MyTao »

Evo nesto za ove koji se pozivaju na IQ... ironicno zar ne.
Hodson and Busseri (2012) found in a correlational study that lower intelligence in childhood is predictive of greater racism in adulthood, with this effect being mediated (partially explained) through conservative ideology. They also found poor abstract reasoning skills were related to homophobic attitudes which was mediated through authoritarianism and low levels of intergroup contact.
Nomo
Posts: 1801
Joined: 17/06/2014 12:25

#479 Re: crnci

Post by Nomo »

Chery Chery
Ti si sa ovim postom rekao mnogo toga o sebi. 8-) ;-)
[/quote]

ti bi trebala prvo da objasnis sta je sporno u mom tekstu ? sta sam slagao ? sta je smijesno u mojoj definiciji nacionaliste ? cemu histerija ? zasto se na silu smijes ? onda se mozemo vrati standarnoj prici o sreberenici prijedoru omarskoj dretelju sarajevu silovanjima jer ni jedna tema ne moze bez genocida . niti ce moci dok se pravda ne zadovolji .
User avatar
Cherry-Cherry
Posts: 7994
Joined: 20/02/2013 14:14
Location: Saturn

#480 Re: crnci

Post by Cherry-Cherry »

Nomo wrote:Chery Chery
Ti si sa ovim postom rekao mnogo toga o sebi. 8-) ;-)
ti bi trebala prvo da objasnis sta je sporno u mom tekstu ? sta sam slagao ? sta je smijesno u mojoj definiciji nacionaliste ? cemu histerija ? zasto se na silu smijes ? onda se mozemo vrati standarnoj prici o sreberenici prijedoru omarskoj dretelju sarajevu silovanjima jer ni jedna tema ne moze bez genocida . niti ce moci dok se pravda ne zadovolji .[/quote]



Nacionalista je osoba, koja voli svoju državu i svoj narod. To je nešto pozitivno. Nema veze sa silovanjima, klanjima, ubijanjima, logorima, genocidom.

Ma ajde, sve, sve... ali da nacionalisti imaju sitne, crne oči... :-) Koja je tek to generalizacija, zapravo glupost... :-) Ja imam krupne plave oči. :) Volim svoju državu i svoj narod. :) Zar je to dvoje nespojivo?
Juni
Posts: 548
Joined: 30/06/2010 16:10

#481 Re: crnci

Post by Juni »

uvijek isti likovi na ovim naci temama-ko muhe na govno. simptomaticno je da su skoro svi djetinjstvo proveli u njemackoj i piske u gace od srece jerbo imaju plave oci (to im je najveci zivotni domet). I onda kazu Njemacka se lafo denacifikovala nakon drugog svjestskog rata :run:
Juni
Posts: 548
Joined: 30/06/2010 16:10

#482 Re: crnci

Post by Juni »

uvijek isti likovilijepe na ove teme ko muhe na govno :-?.
Juni
Posts: 548
Joined: 30/06/2010 16:10

#483 Re: crnci

Post by Juni »

[quote="
User avatar
Towelie
Posts: 7487
Joined: 03/05/2013 19:29

#484 Re: crnci

Post by Towelie »

Klasican primer crnackog kontra-rasizma:
http://www.b92.net/zivot/vesti.php?yyyy ... _id=941447
bella_ciao
Posts: 576
Joined: 16/10/2014 19:58

#485 Re: crnci

Post by bella_ciao »

JohnnyS wrote:Vrijeme je za jednu činjenicu koja se većini ovdje neće svidjeti: što god da piše u UN-ovoj konvenciji, ljudi nisu jednaki. I ne valja da su jednaki, jer koliko je svijetu potreban Tesla, potreban je i netko da radi u rudniku, na plantažama, čisti u podzemnoj. Kad bi svi profesori bili, izumrlo bi čovječansvo od gladi. Ni pripadnici istog naroda nisu jednaki, ni pripadnici iste rase nisu jednaki, a kad bi bilo politički korektno onda bi se mjerilo ima li i razlika među rasama i narodima. Postoje samo indirektni pokazatelji, tipa broj nagrada, Nobelova, ova-ona, osvojene medalje na olimpijadi, bilo sportskoj ili matematičkoj, broj tjedana na Billboardovoj ljestvici. Sad nek svatko izlači zaključke kakve god hoće, ko je u čemu dobar, a u čemu nije.
Sabrana djela: Bosnjo i ljudska prava, Bosnjo i rasizam :lol:

Ono ne razumije ni prava ni jednakosti, pa ne znaci to bolan da su svi ljudi jednaki, nego da imaju jednaka prava i jednake mogucnosti, jednake obaveze, jednake slobode, da uh zakon gleda jednako... Pa jebem mu zivot...

Sto se tice razlika, postoje kulturoloske razlike neuvjetovane bojom koze, pa onda postoje individualne razlike koje prevazilaze sve te vase tzv nacionalne, etnicke, rasne...
bella_ciao
Posts: 576
Joined: 16/10/2014 19:58

#486 Re: crnci

Post by bella_ciao »

Juni wrote:uvijek isti likovi na ovim naci temama-ko muhe na govno. simptomaticno je da su skoro svi djetinjstvo proveli u njemackoj i piske u gace od srece jerbo imaju plave oci (to im je najveci zivotni domet). I onda kazu Njemacka se lafo denacifikovala nakon drugog svjestskog rata :run:
Jest njemacka al nisu ovi nasi jugendi, sve potomci nedicevaca, kvaternikovih, handzar divizija, SSovaca itd itd

Novog titu treba, za bandere ponovo da ih vjesa
Nomo
Posts: 1801
Joined: 17/06/2014 12:25

#488 Re: crnci

Post by Nomo »

Cherry Cherry
Nacionalista je osoba, koja voli svoju državu i svoj narod. To je nešto pozitivno. Nema veze sa silovanjima, klanjima, ubijanjima, logorima, genocidom.

Ma ajde, sve, sve... ali da nacionalisti imaju sitne,
crne oči.
.. :-) Koja je tek to generalizacija, zapravo glupost... :-) Ja imam krupne plave oči. :) Volim svoju državu i svoj narod. :) Zar je to dvoje nespojivo?
nigdje nisam napisao da ima crne nego mutne oci .dakle lagis . bas me zanima kakve se oci radovana karadjica , voje seselja , franje tudjmana , sratka mladica .
Nomo
Posts: 1801
Joined: 17/06/2014 12:25

#489 Re: crnci

Post by Nomo »

Cherry-Cherry wrote:
Nomo wrote:Chery Chery
Ti si sa ovim postom rekao mnogo toga o sebi. 8-) ;-)
ti bi trebala prvo da objasnis sta je sporno u mom tekstu ? sta sam slagao ? sta je smijesno u mojoj definiciji nacionaliste ? cemu histerija ? zasto se na silu smijes ? onda se mozemo vrati standarnoj prici o sreberenici prijedoru omarskoj dretelju sarajevu silovanjima jer ni jedna tema ne moze bez genocida . niti ce moci dok se pravda ne zadovolji .

Nacionalista je osoba, koja voli svoju državu i svoj narod. To je nešto pozitivno.
Nema veze sa silovanjima, klanjima, ubijanjima, logorima, genocidom.
Ma ajde, sve, sve... ali da nacionalisti imaju sitne, crne oči... :-) Koja je tek to generalizacija, zapravo glupost... :-) Ja imam krupne plave oči. :) Volim svoju državu i svoj narod. :) Zar je to dvoje nespojivo?
[/quote]

nacinalista je umobolnik i to nije nimalo pozitivno .
User avatar
Qler
Posts: 25827
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#490 Re: crnci

Post by Qler »

Hajde mi objasno sto je to umobolno i nije pozitivno? Mislis da jedan svabo nije nacionalista? Ili amer? Ili danac? Norvezanin? Njih sve libo tuki za njihovim drzavama i nacionalnostim?

Nemoj da brkas pojmove, ili bar nauci sta je sta...
Nomo
Posts: 1801
Joined: 17/06/2014 12:25

#491 Re: crnci

Post by Nomo »

Cherry slusaj ! ...i ti Qluer Uostalom hajde da nesto naucimo . Evo sta o nacinalizmu kaze veliki Danilo Kis .
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------



"Nacionalizam je negativna kategorija duha, jer nacionalizam živi na poricanju i od poricanja." Ovako o najraširenijoj balkanskoj bolesti - bolesti koja je krvlju i suzama natopila brdovitu zemlju seljaka - piše Danilo Kiš, jedan od najvećih i najcjenjenijih slavenskih pisaca. U ogledu "O nacionalizmu", kojeg vrijedi svako malo pročitati, Kiš preispituje razloge zbog kojih je pošast nacionalizma tako prijemčiva na ovim, ali i širim prostorima i zaključuje da su nacionalisti po definiciji ignoranti, ljudi svikli na post mišljenja i liniju manjeg otpora

Danilo Kiš (FOTO: Wikipedia)

Nacionalizam je, pre svega, paranoja. Kolektivna i pojedinačna paranoja. Kao kolektivna paranoja, ona je posledica zavisti i straha, a iznad svega posledica gubljenja individualne svesti; te prema tome, kolektivna paranoja i nije ništa drugo od zbir individualnih paranoja doveden do paroksizma. Ako pojedinac, u okviru društvenog projekta, nije u stanju da se "izrazi", ili zato što mu taj društveni projekt ne ide na ruku, ne stimuliše ga kao individuu, ili ga sprečava kao individuu, što će reći ne daje mu da dođe do svog entiteta, on je primoran da svoj entitet traži izvan identiteta i izvan tzv. društvene strukture. Tako on postaje pripadnik jedne slobodnozidarske skupine koja postavlja sebi, bar na izgled, za zadatak i cilj probleme epohalne važnosti: opstanak i prestiž nacije, ili nacija, očuvanje tradicije i nacionalnih svetinja, folklornih, filozofskih, etičkih, književnih itd.


(SCREENSHOT: YouTube)

Sa teretom takve, tajne, polujavne ili javne misije, N. N. postaje čovek akcije, narodni tribun, privid individuuma. Kad smo ga već sveli na tu meru, na njegovu pravu meru, pošto smo ga izdvojili iz krda, i skinuli ga sa slobodnozidarske lože, u koju se on sam smestio, ili gde su ga drugi smestili, imamo pred sobom individuum bez individualnosti, nacionalistu, rođaka Žila. To je onaj Sartrov Žil, koji je porodična i društvena nula, čija je jedina osobina da ume da prebledi na pomenu jedne jedine teme: Engleza. To bledilo, to drhtanje, ta njegova "tajna" da ume da prebledi na pomen Engleza, to je jedino njegovo društveno biće i to ga čini značajnim, postojećim: nemojte pred njim pominjati engleski čaj, jer će vam svi za stolom početi namigivati, davaće vam znake rukama i nogama, jer Žil je osetljiv na Engleze, zaboga, pa to svi znaju, Žil mrzi Engleze (a voli svoje, Francuze), jednom rečju, Žil je ličnost, on postaje ličnost zahvaljujući engleskom čaju. Ovaj i ovakav portret, primenljiv na sve nacionaliste, može se slobodno, a po ovoj shemi, razviti do kraja: nacionalista je, po pravilu, kao društveno biće, i kao pojedinac, podjednako ništavan. Izvan ovog opredeljenja, on je nula. On je zapostavio porodicu, posao (uglavnom činovnički), literaturu (ako je pisac), društvene funkcije, jer su one suviše sitne u odnosu na njegov mesijanizam. Treba li reći da je on, po opredeljenju, asketa, potencijalni borac, koji čeka svoj čas.


(SCREENSHOT: YouTube)

Nacionalizam je, da parafraziram Sartrov stav o antisemitizmu, potpun i slobodan izbor, globalan stav koji čovek prihvata ne samo prema drugim nacijama, nego i prema čoveku uopšte, prema istoriji i društvu, to je istovremeno strast i koncepcija sveta.

Nacionalista je, po definiciji, ignorant. Nacionalizam je, dakle, linija manjeg otpora, komocija. Nacionalisti je lako, on zna, ili misli da zna, svoje vrednosti, svoje, što će reći nacionalne, što će reći vrednosti nacije kojoj pripada, etičke i političke, a za ostale se ne interesuje, ne interesuju ga, pakao to su drugi (druge nacije, drugo pleme). Njih ne treba ni proveravati. Nacionalista u drugima vidi isključivo sebe - nacionaliste. Pozicija, rekosmo li, komotna. Strah i zavist. Opredeljenje, angažovanje, koje ne iziskuje truda. Ne samo pakao to su drugi, u okviru nacionalnog ključa naravno, nego i: sve što nije moje (srpsko, hrvatsko, francusko...) to mi je strano. Nacionalizam je ideologija banalnosti. Nacionalizam je, uz to, ne samo po etimološkom značenju, još poslednja ideologija i demagogija koja se obraća narodu.

Pisci to najbolje znaju. Stoga je pod sumnjom nacionalizma svaki pisac koji deklarativno izjavljuje da piše "iz naroda i za narod", koji svoj individualni glas, tobože potčinjava višim nacionalnim interesima. Nacionalizam je kič: u srpskohrvatskoj varijanti, borba za prevlast oko nacionalnog porekla LICITARSKOG SRCA. Nacionalista, u principu, ne zna ni jedan jezik, niti tzv. varijante, ne poznaje druge kulture (ne tiču ga se). Ali stvar nije tako prosta.

Ako zna neki jezik, što će reći da kao intelektualac ima uvid u kulturno nasleđe neke druge nacije, velike ili male, to mu znanje služi samo tome da uspostavlja analogije, na štetu onih drugih, naravno. Kič i folklor, folklorni kič, ako vam se tako više sviđa, nisu ništa drugo do kamuflirani nacionalizam, plodno polje nacionalističke ideologije. Zamah folklorizma, kod nas i u svetu, nije antropološke prirode, nego nacionalističke. Insistiranje na famoznom couleur locale takođe je, ako je izvan umetničkog konteksta (što će reći ako nije u službi umetničke istine), jedan od vidova nacionalizma, prikrivenog.


Kiš u trenutcima opuštanja (FOTO: Pulse.rs)
Nacionalizam je, dakle, prevashodno negativitet
, nacionalizam je negativna kategorija duha, jer nacionalizam živi na poricanju i od poricanja. Mi nismo ono što su oni. Mi smo pozitivan pol, oni negativan. Naše vrednosti, nacionalne, nacionalističke, imaju funkciju tek u odnosu na nacionalizam onih drugih: mi jesmo nacionalisti, ali oni su to još i više; mi koljemo (kad se mora), ali oni još i više; mi smo pijanci, oni alkoholičari; naša istorija je ispravna samo u odnosu na njihovu, naš je jezik čist samo u odnosu na njihov. Nacionalizam živi od relativizma. Ne postoje opšte vrednosti, estetičke, etičke itd. Postoje samo relativne. I u tom smislu, u prvom redu, nacionalizam jeste nazadnjaštvo. Treba biti bolji samo od svoga brata ili polubrata, ostalo me se i ne tiče. To je ono što smo nazvali strah. Ostali čak imaju pravo da nas dostignu, da nas prestignu, to nas se ne tiče. Ciljevi nacionalizma uvek su dostižni ciljevi, dostižni jer su skromni, skromni jer su podli. Ne skače se, ne baca se kamena s ramena, da bi se dostigao svoj sopstveni maksimum, nego da bi se nadigrali oni, jedini, slični, a tako različni, zbog kojih je igra započeta. Nacionalista se, rekosmo, ne boji nikog, osim svoga brata. Ali od njega se boji strahom egzistencijalnim, patološkim; pobeda izabranog neprijatelja jeste njegov apsolutni poraz, ukidanje njegovog bića. Pošto je strašljivac i nikogović, nacionalista ne ističe sebi više ciljeve. Pobeda nad izabranim neprijateljem, onim drugim, jeste apsolutna pobeda. Stoga je nacionalizam ideja beznađa, ideologija mogućne pobede, zagarantovana pobeda, poraz nikad konačan. Nacionalista se ne boji nikoga, "nikog do boga", a njegov bog jeste bog po njegovoj meri, bledi rođak Žil, negde za nekim drugim stolom, njegov brat rođeni, isto toliko nemoćan koliko i on sam, "ponos porodice", porodični entitet, svesni i organizovani deo porodice i nacije - bledi rođak Džim. Rekli smo, dakle, biti nacionalista znači biti individuum bez obaveze.
"To je kukavica koja ne želi da prizna svoj kukavičluk; ubica koji potiskuje svoju naklonost ka ubistvu, nemoćan sasvim da je priguši a koji se, ipak, ne usuđuje da ubije, osim iz potaje ili u anonimnosti gomile;
nezadovoljnik koji se ne usuđuje da se pobuni iz straha od konsekvenci svoje pobune" - slika i prilika citiranog Sartrovog antisemite. I odakle, pitamo se, taj kukavičluk, to opredeljenje, taj zamah nacionalizma u naše doba? Pritisnut ideologijama, na marginama društvenih kretanja, zbijen i izgubljen među konfrontiranim ideologijama, nedorastao individualnoj pobuni, jer mu je ona uskraćena, individuum se našao u procepu, u praznini, ne učestvuje u društvenom životu a društveno je biće, individualista a individualnost mu uskraćena u ime ideologije, i šta mu preostaje drugo nego da svoje društveno biće traži drugde? Nacionalista je refulirani individualista, nacionalizam je refulirani (kolektivni) izraz tog i takvog individualizma, ideologija i antiideologija..
Nomo
Posts: 1801
Joined: 17/06/2014 12:25

#492 Re: crnci

Post by Nomo »

takodje treba reci da ovaj tekst danila kisa na web site lupiga.com prati karta velike srbije i velike hrvatske . malo je off topic ali to je trazila drugarica nacinalistica koja ima plave oci i voli svoj narod i svoju drzavu .
Nomo
Posts: 1801
Joined: 17/06/2014 12:25

#493 Re: crnci

Post by Nomo »

Qler wrote:Hajde mi objasno sto je to umobolno i nije pozitivno? Mislis da jedan svabo nije nacionalista? Ili amer? Ili danac? Norvezanin? Njih sve libo tuki za njihovim drzavama i nacionalnostim?

Nemoj da brkas pojmove, ili bar nauci sta je sta...
brkas pojam patriotizma , gradjanske duznosti i slicnih stvari sa bolescu koja se zove nacionalizam . citaj Danila Kisa .
Last edited by Nomo on 29/12/2014 11:19, edited 1 time in total.
Nomo
Posts: 1801
Joined: 17/06/2014 12:25

#494 Re: crnci

Post by Nomo »

bella_ciao wrote:
JohnnyS wrote:Vrijeme je za jednu činjenicu koja se većini ovdje neće svidjeti: što god da piše u UN-ovoj konvenciji, ljudi nisu jednaki. I ne valja da su jednaki, jer koliko je svijetu potreban Tesla, potreban je i netko da radi u rudniku, na plantažama, čisti u podzemnoj. Kad bi svi profesori bili, izumrlo bi čovječansvo od gladi. Ni pripadnici istog naroda nisu jednaki, ni pripadnici iste rase nisu jednaki, a kad bi bilo politički korektno onda bi se mjerilo ima li i razlika među rasama i narodima. Postoje samo indirektni pokazatelji, tipa broj nagrada, Nobelova, ova-ona, osvojene medalje na olimpijadi, bilo sportskoj ili matematičkoj, broj tjedana na Billboardovoj ljestvici. Sad nek svatko izlači zaključke kakve god hoće, ko je u čemu dobar, a u čemu nije.
Sabrana djela:
Bosnjo i ljudska prava, Bosnjo i rasizam
:lol:

Ono ne razumije ni prava ni jednakosti, pa ne znaci to bolan da su svi ljudi jednaki, nego da imaju jednaka prava i jednake mogucnosti, jednake obaveze, jednake slobode, da uh zakon gleda jednako... Pa jebem mu zivot...

Sto se tice razlika, postoje kulturoloske razlike neuvjetovane bojom koze, pa onda postoje individualne razlike koje prevazilaze sve te vase tzv nacionalne, etnicke, rasne...
nije da branim Bosnje ali Jonny je Srbin :-D
Last edited by Nomo on 29/12/2014 11:29, edited 1 time in total.
Nomo
Posts: 1801
Joined: 17/06/2014 12:25

#495 Re: crnci

Post by Nomo »

Cherry-Cherry wrote:
JohnnyS wrote:
Vrijeme je za jednu činjenicu koja se većini ovdje neće svidjeti: što god da piše u UN-ovoj konvenciji, ljudi nisu jednaki. I ne valja da su jednaki, jer koliko je svijetu potreban Tesla, potreban je i netko da radi u rudniku, na plantažama, čisti u podzemnoj. Kad bi svi profesori bili, izumrlo bi čovječansvo od gladi. Ni pripadnici istog naroda nisu jednaki, ni pripadnici iste rase nisu jednaki, a kad bi bilo politički korektno onda bi se mjerilo ima li i razlika među rasama i narodima. Postoje samo indirektni pokazatelji, tipa broj nagrada, Nobelova, ova-ona, osvojene medalje na olimpijadi, bilo sportskoj ili matematičkoj, broj tjedana na Billboardovoj ljestvici. Sad nek svatko izlači zaključke kakve god hoće, ko je u čemu dobar, a u čemu nije
.
Nije politički korektno tako govoriti. :oops:
Mozak nam se cijeli život ispire sa tim da smo jednaki, a hiljadu je pokazatelja, da to nije tako
.

mozak nam se ,, ispire ,,cijeli zivot da smo svi jednaki pred sudom pravde i da svi imamo ista prava . pravo na rad , pravo na misljenje , pravo na zivot , pravo za glasanje , pravo na jezik , pravo na ovo i ono . to sto je neko profesor , a neko cisti ulice i radi u rudniku nema veze sa konvencijom UN o jednkosti .pa nece valjda UN donijeti konvenciju da svi budemo Tesla Edison i profesori . i ona meni da ja pisem gluposti .
bella_ciao
Posts: 576
Joined: 16/10/2014 19:58

#496 Re: crnci

Post by bella_ciao »

Nomo wrote:
bella_ciao wrote:
JohnnyS wrote:Vrijeme je za jednu činjenicu koja se većini ovdje neće svidjeti: što god da piše u UN-ovoj konvenciji, ljudi nisu jednaki. I ne valja da su jednaki, jer koliko je svijetu potreban Tesla, potreban je i netko da radi u rudniku, na plantažama, čisti u podzemnoj. Kad bi svi profesori bili, izumrlo bi čovječansvo od gladi. Ni pripadnici istog naroda nisu jednaki, ni pripadnici iste rase nisu jednaki, a kad bi bilo politički korektno onda bi se mjerilo ima li i razlika među rasama i narodima. Postoje samo indirektni pokazatelji, tipa broj nagrada, Nobelova, ova-ona, osvojene medalje na olimpijadi, bilo sportskoj ili matematičkoj, broj tjedana na Billboardovoj ljestvici. Sad nek svatko izlači zaključke kakve god hoće, ko je u čemu dobar, a u čemu nije.
Sabrana djela:
Bosnjo i ljudska prava, Bosnjo i rasizam
:lol:

Ono ne razumije ni prava ni jednakosti, pa ne znaci to bolan da su svi ljudi jednaki, nego da imaju jednaka prava i jednake mogucnosti, jednake obaveze, jednake slobode, da uh zakon gleda jednako... Pa jebem mu zivot...

Sto se tice razlika, postoje kulturoloske razlike neuvjetovane bojom koze, pa onda postoje individualne razlike koje prevazilaze sve te vase tzv nacionalne, etnicke, rasne...
nije da branim Bosnje ali Jonny je Srbin :-D
Kad kazem bosnjo mislim generalno na sve koji pripadaju rasi bosanskog brdskog covjeka
Nomo
Posts: 1801
Joined: 17/06/2014 12:25

#497 Re: crnci

Post by Nomo »

moj jaran Jonny je iz Posavine :) on brda gleda samo iz zrakomlata :izet:
kosava
Posts: 1629
Joined: 10/05/2013 20:36

#498 Re: crnci

Post by kosava »

[quote="Nomo"

nacinalista je umobolnik i to nije nimalo pozitivno .[/quote]

Najpozitivnije sto jedan covjek moze biti je da bude nacionalista.
kosava
Posts: 1629
Joined: 10/05/2013 20:36

#499 Re: crnci

Post by kosava »

Nomo wrote:
Qler wrote:Hajde mi objasno sto je to umobolno i nije pozitivno? Mislis da jedan svabo nije nacionalista? Ili amer? Ili danac? Norvezanin? Njih sve libo tuki za njihovim drzavama i nacionalnostim?

Nemoj da brkas pojmove, ili bar nauci sta je sta...
brkas pojam patriotizma , gradjanske duznosti i slicnih stvari sa bolescu koja se zove nacionalizam . citaj Danila Kisa .
Cast pokojnom Danilu ali on kao pisac je imao pravno na umjetnicku slobodu, medjutim zvanicna definicija nacionalizma je ljubav prema svojoj domovin ko ono kod Tite, kada smo se zaklinjanli da damo i svoj zivot e to je nacionalizam.

Sovinizam je kad jedan mrzi ostale koji nisu dio njegovog naroda ko kad Franjo kaze stoka sitnog zuba.
User avatar
Cherry-Cherry
Posts: 7994
Joined: 20/02/2013 14:14
Location: Saturn

#500 Re: crnci

Post by Cherry-Cherry »

kosava wrote:
Nomo wrote:
Qler wrote:Hajde mi objasno sto je to umobolno i nije pozitivno? Mislis da jedan svabo nije nacionalista? Ili amer? Ili danac? Norvezanin? Njih sve libo tuki za njihovim drzavama i nacionalnostim?

Nemoj da brkas pojmove, ili bar nauci sta je sta...
brkas pojam patriotizma , gradjanske duznosti i slicnih stvari sa bolescu koja se zove nacionalizam . citaj Danila Kisa .
Cast pokojnom Danilu ali on kao pisac je imao pravno na umjetnicku slobodu, medjutim zvanicna definicija nacionalizma je ljubav prema svojoj domovin ko ono kod Tite, kada smo se zaklinjanli da damo i svoj zivot e to je nacionalizam.

Sovinizam je kad jedan mrzi ostale koji nisu dio njegovog naroda ko kad Franjo kaze stoka sitnog zuba.
:) Tačno. Polupismeni ljudi miješaju nacionalizam i šovinizam.
Post Reply