OplakahLajavikrelac wrote:Zviz wrote:Pa naravno da je gamad a i govna isplivala na povrsinu poslje rata. Da nisu nebi ni stanje bilo toliko ocajno. Brate moze svak da sere koli zeli po Yugi, ali 90% je zivilo sasvim oki-doki zivot. Danas 10% uziva I uce se heklati dok ostali gledaju kako da pristede za Golf cvaj rezervnih dijelova. Vlada teorija zlatnih kasika, sta ces poceli pite da jedu kasikama.. Kad vidite pojedina face u Bih parlamentu tacno nekopcate zasto je kardioloska praksa preko puta parlamenta kad i onka u njemu niko nema srce.
Jugonostalgija...
- Zviz
- Posts: 4993
- Joined: 19/08/2012 15:40
- Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam
#476 Re: Jugonostalgija...
-
detroit-mercy
- Posts: 16986
- Joined: 07/04/2009 16:54
- Location: povis jajca
#477 Re: Jugonostalgija...
Sve je to pickin dim, sitnosicardzijski interesi kao i u svakom sistemu. Juga nikada nije formirala Jugo naciju i tu prestaje svo naprdjivanje. Cio period poslijeratne Juge su obiljezile svadje partijskih rukovodstava Srbije vs Hrvatska uz dodatak Slovenije. Jos tada je svako u principu derao na svoju stranu ali je to nekako guseno Titinim autoritetom i naravno Jugo verzijom diktature. Ovi mali koje niko u principu nije puno ni bendao su se drzali Juge ko slijepac plota dok je bitka vazda vodjena na relacij S-H. Cim je stega popustila vidili smo sta se desilomadner wrote:Zato sto je Alijin brat bio veoma visoko u KPJu.
Kada se vidi veza koju je koristio da Aliji bude ok u zatvoru, to je tek cista komedija.
- nosara
- Posts: 22696
- Joined: 30/03/2005 12:10
- Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija
#478 Re: Jugonostalgija...
Lajavikrelac wrote:
Mucke objede na racun najboljih sinova ove zemlje...

- Domaci izdajnik
- Posts: 7343
- Joined: 18/07/2012 20:32
- Location: Kod komšije uz rakijski kazan
- Horoskop: Vodokotlić
#479 Re: Jugonostalgija...
Navedi mi jednu državu u kojoj se rukovodstvo ne trve i svađa, bilo kapitalističku bilo monarhističku vladavinu. A to da raspad i sukob nije podstaknut sa strane je šuplja priča, dok neki nacionalno osviješteni nisu počeli da udaraju u talambase niko nikoga nije mrzio i prozivao po imenu, prezimenu, vjeri i sl, bar ne u mojoj okolinidetroit-mercy wrote:Sve je to pickin dim, sitnosicardzijski interesi kao i u svakom sistemu. Juga nikada nije formirala Jugo naciju i tu prestaje svo naprdjivanje. Cio period poslijeratne Juge su obiljezile svadje partijskih rukovodstava Srbije vs Hrvatska uz dodatak Slovenije. Jos tada je svako u principu derao na svoju stranu ali je to nekako guseno Titinim autoritetom i naravno Jugo verzijom diktature. Ovi mali koje niko u principu nije puno ni bendao su se drzali Juge ko slijepac plota dok je bitka vazda vodjena na relacij S-H. Cim je stega popustila vidili smo sta se desilo isti ljudi isti narodi, klanica. Osim ako nisu stigli Marsovci, mada ih ima i na ovom forumu koji zastupaju onu tezu kako su nas zavadili Vatikan, CIA, masoni, ljudi gusteri i sl
Nosara
Last edited by Domaci izdajnik on 22/01/2015 15:06, edited 1 time in total.
- madner
- Posts: 57524
- Joined: 09/08/2004 16:35
#480 Re: Jugonostalgija...
Tacno, teza je bila da umjesto forsiranje jedne nacije, a partizani su u prvom redu bili jugosloveni, treba maksimalno popustiti nacionalizmima kako ne bi imali razlog da se osjecaju neugodno.detroit-mercy wrote:Sve je to pickin dim, sitnosicardzijski interesi kao i u svakom sistemu. Juga nikada nije formirala Jugo naciju i tu prestaje svo naprdjivanje. Cio period poslijeratne Juge su obiljezile svadje partijskih rukovodstava Srbije vs Hrvatska uz dodatak Slovenije. Jos tada je svako u principu derao na svoju stranu ali je to nekako guseno Titinim autoritetom i naravno Jugo verzijom diktature. Ovi mali koje niko u principu nije puno ni bendao su se drzali Juge ko slijepac plota dok je bitka vazda vodjena na relacij S-H. Cim je stega popustila vidili smo sta se desilomadner wrote:Zato sto je Alijin brat bio veoma visoko u KPJu.
Kada se vidi veza koju je koristio da Aliji bude ok u zatvoru, to je tek cista komedija.isti ljudi isti narodi, klanica. Osim ako nisu stigli Marsovci, mada ih ima i na ovom forumu koji zastupaju onu tezu kako su nas zavadili Vatikan, CIA, masoni, ljudi gusteri i sl
Nesto slicno kao Britanci sa Skotima.
Spektakularno je propao pokusaj, no treba biti realan i reci da su Srbi ispali idioti sa ciljevima. Velika Srbija, cak i da je uspjela bi bila slabija drzava od Jugoslavije. Ovi idealisti nisu mogli zamisliti da ce neko biti tako glup.
- nosara
- Posts: 22696
- Joined: 30/03/2005 12:10
- Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija
#481 Re: Jugonostalgija...
Netocno... Ko je htio mogao se opredijelit za nacionalnost "Jugosloven"... E, sad, sto se to nije primilo, to je drugo pitanje... I ja bih "Jugoslovenizam" utjerao silom, ali Tito nije bio siledzija...detroit-mercy wrote:Sve je to pickin dim, sitnosicardzijski interesi kao i u svakom sistemu. Juga nikada nije formirala Jugo naciju i tu prestaje svo naprdjivanje. Cio period poslijeratne Juge su obiljezile svadje partijskih rukovodstava Srbije vs Hrvatska uz dodatak Slovenije. Jos tada je svako u principu derao na svoju stranu ali je to nekako guseno Titinim autoritetom i naravno Jugo verzijom diktature. Ovi mali koje niko u principu nije puno ni bendao su se drzali Juge ko slijepac plota dok je bitka vazda vodjena na relacij S-H. Cim je stega popustila vidili smo sta se desilomadner wrote:Zato sto je Alijin brat bio veoma visoko u KPJu.
Kada se vidi veza koju je koristio da Aliji bude ok u zatvoru, to je tek cista komedija.isti ljudi isti narodi, klanica. Osim ako nisu stigli Marsovci, mada ih ima i na ovom forumu koji zastupaju onu tezu kako su nas zavadili Vatikan, CIA, masoni, ljudi gusteri i sl
Rat je domaci proizvod, bez daljnjeg, ali jebeni zapad je imao sve mehanizme da ga sprijeci... SVE...! Rusa nije bilo na mapi... Dakle, nisu nas oni zavadili, ali jesu nas pustili da se pokoljemo... Da nije bilo klanja, nikad se ne bi definitivno raspali, a to ovim pedercicima iz brisela i vasingtona nije bas pasalo... Mislili su da ce nas lakse adaptirat rasturene...
Last edited by nosara on 22/01/2015 15:12, edited 1 time in total.
-
detroit-mercy
- Posts: 16986
- Joined: 07/04/2009 16:54
- Location: povis jajca
#482 Re: Jugonostalgija...
A tvoja okolina je reprezent cega, uzeo si suvise mali statisticki uzorak koji u principu ne predstavlja cjelinu ni u kom pogledu. Al hajde, nastavi guslati i dalje.Lajavikrelac wrote:Navedi mi jednu državu u kojoj se rukovodstvo ne trve i svađa, bilo kapitalističku bilo monarhističku vladavinu. A to da raspad i sukob nije podstaknut sa strane je šuplja priča, dok neki nacionalno osviješteni nisu počeli da udaraju u talambase niko nikoga nije mrzio i prozivao po imenu, prezimenu, vjeri i sl, bar ne u mojoj okolinidetroit-mercy wrote:Sve je to pickin dim, sitnosicardzijski interesi kao i u svakom sistemu. Juga nikada nije formirala Jugo naciju i tu prestaje svo naprdjivanje. Cio period poslijeratne Juge su obiljezile svadje partijskih rukovodstava Srbije vs Hrvatska uz dodatak Slovenije. Jos tada je svako u principu derao na svoju stranu ali je to nekako guseno Titinim autoritetom i naravno Jugo verzijom diktature. Ovi mali koje niko u principu nije puno ni bendao su se drzali Juge ko slijepac plota dok je bitka vazda vodjena na relacij S-H. Cim je stega popustila vidili smo sta se desilo isti ljudi isti narodi, klanica. Osim ako nisu stigli Marsovci, mada ih ima i na ovom forumu koji zastupaju onu tezu kako su nas zavadili Vatikan, CIA, masoni, ljudi gusteri i sl
Nosara![]()
![]()
- Domaci izdajnik
- Posts: 7343
- Joined: 18/07/2012 20:32
- Location: Kod komšije uz rakijski kazan
- Horoskop: Vodokotlić
#483 Re: Jugonostalgija...
Koliko je nacionalizma i nacionalne netrpeljivosti bilo u Sarajevu 80-tih godina? Jel se raja separatisala na osnovu toga?
-
detroit-mercy
- Posts: 16986
- Joined: 07/04/2009 16:54
- Location: povis jajca
#484 Re: Jugonostalgija...
Nosara, ti si vec dao odgovor u ovoj recenici "Ko je htio mogao se opredijelit za nacionalnost "Jugosloven"... E, sad, sto se to nije primilo, to je drugo pitanje."nosara wrote:Netocno... Ko je htio mogao se opredijelit za nacionalnost "Jugosloven"... E, sad, sto se to nije primilo, to je drugo pitanje... I ja bih "Jugoslovenizam" utjerao silom, ali Tito nije bio siledzija...detroit-mercy wrote:Sve je to pickin dim, sitnosicardzijski interesi kao i u svakom sistemu. Juga nikada nije formirala Jugo naciju i tu prestaje svo naprdjivanje. Cio period poslijeratne Juge su obiljezile svadje partijskih rukovodstava Srbije vs Hrvatska uz dodatak Slovenije. Jos tada je svako u principu derao na svoju stranu ali je to nekako guseno Titinim autoritetom i naravno Jugo verzijom diktature. Ovi mali koje niko u principu nije puno ni bendao su se drzali Juge ko slijepac plota dok je bitka vazda vodjena na relacij S-H. Cim je stega popustila vidili smo sta se desilomadner wrote:Zato sto je Alijin brat bio veoma visoko u KPJu.
Kada se vidi veza koju je koristio da Aliji bude ok u zatvoru, to je tek cista komedija.isti ljudi isti narodi, klanica. Osim ako nisu stigli Marsovci, mada ih ima i na ovom forumu koji zastupaju onu tezu kako su nas zavadili Vatikan, CIA, masoni, ljudi gusteri i sl
Rat je domaci proizvod, bez daljnjeg, ali jebeni zapad je imao sve mehanizme da ga sprijeci... SVE...! Rusa nije bilo na mapi... Dakle, nisu nas oni zavadili, ali jesu nas pustili da se pokoljemo...
Znaci nismo formirali Jugo naciju nego smo fakticki bili skup nacionalnih drzava, poveznica nije bila tako jaka tako da je sve otislo u PM
- madner
- Posts: 57524
- Joined: 09/08/2004 16:35
#485 Re: Jugonostalgija...
Samo djeca i retardirane osobe ne snose odgovornost za svoje postupke.nosara wrote:Netocno... Ko je htio mogao se opredijelit za nacionalnost "Jugosloven"... E, sad, sto se to nije primilo, to je drugo pitanje... I ja bih "Jugoslovenizam" utjerao silom, ali Tito nije bio siledzija...detroit-mercy wrote:Sve je to pickin dim, sitnosicardzijski interesi kao i u svakom sistemu. Juga nikada nije formirala Jugo naciju i tu prestaje svo naprdjivanje. Cio period poslijeratne Juge su obiljezile svadje partijskih rukovodstava Srbije vs Hrvatska uz dodatak Slovenije. Jos tada je svako u principu derao na svoju stranu ali je to nekako guseno Titinim autoritetom i naravno Jugo verzijom diktature. Ovi mali koje niko u principu nije puno ni bendao su se drzali Juge ko slijepac plota dok je bitka vazda vodjena na relacij S-H. Cim je stega popustila vidili smo sta se desilomadner wrote:Zato sto je Alijin brat bio veoma visoko u KPJu.
Kada se vidi veza koju je koristio da Aliji bude ok u zatvoru, to je tek cista komedija.isti ljudi isti narodi, klanica. Osim ako nisu stigli Marsovci, mada ih ima i na ovom forumu koji zastupaju onu tezu kako su nas zavadili Vatikan, CIA, masoni, ljudi gusteri i sl
Rat je domaci proizvod, bez daljnjeg, ali jebeni zapad je imao sve mehanizme da ga sprijeci... SVE...! Rusa nije bilo na mapi... Dakle, nisu nas oni zavadili, ali jesu nas pustili da se pokoljemo... Da nije bilo klanja, nikad se ne bi definitivno raspali, a to ovim pedercicima iz brisela i vasingtona nije bas pasalo... Mislili su da ce nas lakse adaptirat rasturene...
-
detroit-mercy
- Posts: 16986
- Joined: 07/04/2009 16:54
- Location: povis jajca
#486 Re: Jugonostalgija...
Bolje postavi pitanje koliko je nacionalizma bilo u Beogradu, Zagrebu, Lubljani. Sarajevo se i onako nije nista pitaloLajavikrelac wrote:Koliko je nacionalizma i nacionalne netrpeljivosti bilo u Sarajevu 80-tih godina? Jel se raja separatisala na osnovu toga?
- nosara
- Posts: 22696
- Joined: 30/03/2005 12:10
- Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija
#487 Re: Jugonostalgija...
Oni su samo gojili nase ustasocetnike i kad se ukazala prilika poslali ih nazad u zemlju...Lajavikrelac wrote: Navedi mi jednu državu u kojoj se rukovodstvo ne trve i svađa, bilo kapitalističku bilo monarhističku vladavinu. A to da raspad i sukob nije podstaknut sa strane je šuplja priča, dok neki nacionalno osviješteni nisu počeli da udaraju u talambase niko nikoga nije mrzio i prozivao po imenu, prezimenu, vjeri i sl, bar ne u mojoj okolini
Nosara![]()
![]()
Sami smo krivi, kako god okrenes... Budale...
Zato zivimo ko psi... Sve se placa, glupost najvise, poglavito kolektivna...
Last edited by nosara on 22/01/2015 15:20, edited 1 time in total.
- nosara
- Posts: 22696
- Joined: 30/03/2005 12:10
- Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#489 Re: Jugonostalgija...
Koga briga, beogradski tenkovi su već bili zakićeni cvijećem, a noževi naoštreni. Sve da smo svezagrljeni igrali Kozaračko 24/7 pokolj nas ne bi mimoišao.Lajavikrelac wrote:Koliko je nacionalizma i nacionalne netrpeljivosti bilo u Sarajevu 80-tih godina? Jel se raja separatisala na osnovu toga?
- Domaci izdajnik
- Posts: 7343
- Joined: 18/07/2012 20:32
- Location: Kod komšije uz rakijski kazan
- Horoskop: Vodokotlić
#490 Re: Jugonostalgija...
Zakićeni cvijećem 1991. kad je sve otišlo u krasni, govorim o periodu prije 1988. i Slobinih "reformi".
- Ali Kemal
- Posts: 2060
- Joined: 04/01/2012 18:49
#491 Re: Jugonostalgija...
Pocelo je krajem 80-tih, kada je pocela druga kriza oko Kosova.Lajavikrelac wrote:Koliko je nacionalizma i nacionalne netrpeljivosti bilo u Sarajevu 80-tih godina? Jel se raja separatisala na osnovu toga?
Posilje prve krize na Kosovu krajem sedamdesetih, pocetkom osamdesetih sve je bilo ok, svi su bili protiv toga, onda je krajem osamdesetih Kosovo iskoristeno za medjunacionalni obracun i raja se pocela pomalo diferencirat, kako su politicari raspirivali.
Manje vise, pitanje Kosova je unistilo Jugoslaviju. Albanci su ipak potpuno drugaciji narod, jezicki nerazumljivi, i kada je njihov broj dostigao kriticnu masu bilo je gotovo. Objektivno ne vidim da se moglo tu vise politicki dati Albancima. Npr njihov predstavnik Sinan Hasani je bio predsjednik predsjednistva SFRJ, itd.
Znaci generalno su Srbi bili protiv Albanskog separatizma, a Hrvati i Bosnjaci su poceli lagano da podrzavaju Albance, i tako je pocela ta separacija medju rajom i onda dodjose nacionalne stranke, popovi i hodze i adio pameti.
- madner
- Posts: 57524
- Joined: 09/08/2004 16:35
#492 Re: Jugonostalgija...
Jah, nije im se moglo vise dati.
Republjika se mogla dati.
No to na stranu, Kosovo je od Srbije tretirano kao kolonija. Daleko daleko najnizi standard zivota u exJu, koji se upravo Srbima odbio od glavu. Migracija Srba + visok natalitet.
Republjika se mogla dati.
No to na stranu, Kosovo je od Srbije tretirano kao kolonija. Daleko daleko najnizi standard zivota u exJu, koji se upravo Srbima odbio od glavu. Migracija Srba + visok natalitet.
-
detroit-mercy
- Posts: 16986
- Joined: 07/04/2009 16:54
- Location: povis jajca
#493 Re: Jugonostalgija...
Wrong, Kosovo je samo dodalo malo ulja na vatru pravi odgovor lezi na relaciji S-HAli Kemal wrote:Pocelo je krajem 80-tih, kada je pocela druga kriza oko Kosova.Lajavikrelac wrote:Koliko je nacionalizma i nacionalne netrpeljivosti bilo u Sarajevu 80-tih godina? Jel se raja separatisala na osnovu toga?
Posilje prve krize na Kosovu krajem sedamdesetih, pocetkom osamdesetih sve je bilo ok, svi su bili protiv toga, onda je krajem osamdesetih Kosovo iskoristeno za medjunacionalni obracun i raja se pocela pomalo diferencirat, kako su politicari raspirivali.
Manje vise, pitanje Kosova je unistilo Jugoslaviju. Albanci su ipak potpuno drugaciji narod, jezicki nerazumljivi, i kada je njihov broj dostigao kriticnu masu bilo je gotovo. Objektivno ne vidim da se moglo tu vise politicki dati Albancima. Npr njihov predstavnik Sinan Hasani je bio predsjednik predsjednistva SFRJ, itd.
Znaci generalno su Srbi bili protiv Albanskog separatizma, a Hrvati i Bosnjaci su poceli lagano da podrzavaju Albance, i tako je pocela ta separacija medju rajom i onda dodjose nacionalne stranke, popovi i hodze i adio pameti.
I naravno opet da podvuce on sto je Nosara vec rekao, Jugoslovenstvo se nije primilo
Sve ostalo je trla baba lan.
Btw, na ovom forumu se diskutuje o proslom ratu pa se ne moze postici konsenzus o istom, jedni tvrde agresija, drugi gradjanski, treci mijesaju Zapad i da ne nabrajam. Mi nemamo konsenzusa o osnovnim stvarima iz istorije, kao postici o necemu drugom.
-
detroit-mercy
- Posts: 16986
- Joined: 07/04/2009 16:54
- Location: povis jajca
#494 Re: Jugonostalgija...
To ti tvrdis, pitaj prosjecnog Srbina pa ces vidjeti da je odgovor dijametralno suprotan tvomemadner wrote:Jah, nije im se moglo vise dati.
Republjika se mogla dati.
No to na stranu, Kosovo je od Srbije tretirano kao kolonija. Daleko daleko najnizi standard zivota u exJu, koji se upravo Srbima odbio od glavu. Migracija Srba + visok natalitet.
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#495 Re: Jugonostalgija...
I ja, naravno.Lajavikrelac wrote:Zakićeni cvijećem 1991. kad je sve otišlo u krasni, govorim o periodu prije 1988. i Slobinih "reformi".Banksy wrote:Koga briga, beogradski tenkovi su već bili zakićeni cvijećem, a noževi naoštreni. Sve da smo svezagrljeni igrali Kozaračko 24/7 pokolj nas ne bi mimoišao.Lajavikrelac wrote:Koliko je nacionalizma i nacionalne netrpeljivosti bilo u Sarajevu 80-tih godina? Jel se raja separatisala na osnovu toga?
- madner
- Posts: 57524
- Joined: 09/08/2004 16:35
#496 Re: Jugonostalgija...
Naravno, sto se njih tice koljevku Srpstva su mrski i podmukli siptari oteli.
Lud narod, simpatican, ali lud.
Lud narod, simpatican, ali lud.
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#497 Re: Jugonostalgija...
Nije što je (bio) lud, već što je na slobodi, a bez terapije. A mi na klupi pored.
-
Drinski
- Posts: 6344
- Joined: 25/03/2014 10:24
#498 Re: Jugonostalgija...
A ima li nostalgije i za ORA-ma?
Mislim vjerovatno ima kod ovih koji cure tamo barili, ali niko od ovih mlađih koji sada pričaju o ljepotama titovog doba ne bi se uhvatio lopate, nego bi da se dive Titu a da drže ajfon u ruci.
Mislim vjerovatno ima kod ovih koji cure tamo barili, ali niko od ovih mlađih koji sada pričaju o ljepotama titovog doba ne bi se uhvatio lopate, nego bi da se dive Titu a da drže ajfon u ruci.
-
jefferson
- Posts: 14969
- Joined: 28/08/2007 05:31
- Location: U.S.A
#499 Re: Jugonostalgija...
Ma eto da se stupasim kada je u pitanju najednom JNA.radostan dan wrote:otkud ti više snage da objašnjavaš da su jedan i jedan jednako dva?jefferson wrote: Jugoslovenska doktrina odbrane od vanjskog neprijatelja je uvijek bila okrenuta prema istoku, tj. SSSR. U slucaju hipotetickog rata, YU se uvijek smatrala saveznikom zapada u takvom ratu. Raspored snaga ex-JNA govori u prilog tome.
Takodje, doktrina je bila takva da JNA raspolaze sa dovoljno MTS-a da se SSSR i njegovi saveznici zadrze u Srbiji dok stanvnistvo i glavnina vojske ne predje u BiH, Crnu Goru i ostale planovite predjele. Zato su se bunkeri gradili u BiH jer je i ptica na grani znala da YU ne moze izdrzati frontalni napad SSSR-a ali moze kupiti vrijeme da se sacuva funkcionisanje vlade, vojske i osnvnih sistema jedne drzave.
Osim toga, JNA je bil sila, jer kada se u bivsoj drzavi dese zemljotresi i poplave vojska je to odmah rjesavala po kratkom postupku, znalo se ko sta radi, u Karlovcu su imao skolu inzinjerije gdje sus e skolovali ljudi za dvije stvari: inzinjerija u ratu i pomoc stanovnistvu u slucaju prirodnih nepogoda.
Proslog maja si imao priliku da vidis kako to danas izgleda!
zaludan posao, jer -
o nečemu lepom pričao sam slepom,
i sve svoje istine pevao sam gluvom...
Inace najgore je sto nam se drzava vodi na ancin na koji ovih par forumasa diskutuje. Sve je "odokativna" metoda, niko nije procitao Magarece Godine a kamo li ensto ozbiljnije. Eto uhvatili se JNA, pa prenose svoje iskustvo sa video igrica.
Cek jos 10g pa kada ovi likovi se pocnu pitati za nesto.
-
prog321
- Posts: 7052
- Joined: 08/07/2014 21:03
#500 Re: Jugonostalgija...
Banksy wrote:Nije što je (bio) lud, već što je na slobodi, a bez terapije. A mi na klupi pored.

