BAKIRE ODLAZI

Post Reply
User avatar
Klavikula
Posts: 4962
Joined: 23/05/2012 12:36
Location: Sarajevo, Jugoslavija

#476 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by Klavikula »

User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#477 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by kamen spoticanja »

mora se priznati,dobar :thumbup:
burger_pasa
Posts: 408
Joined: 20/10/2013 15:36

#478 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by burger_pasa »

Jedini BH politicar koji neumorno radi za drzavu Bosnu i Hercegovinu i za narod...
A ostali poput Komsica, Radoncica, Hadziomerovica itd su obicne jajare od politicara...
User avatar
Rampage
Posts: 3196
Joined: 07/08/2013 10:56

#479 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by Rampage »

Zadnja dva pasusa da se svaki Bosanac naježi.... Citat:

"...A Husein-kapetan, koji je onomad sultanu u brk rekao da će "radije umrijeti u nošnji svojih očeva nego nositi uniformu paše" - pa onda zaista radije umro - vrti se u grobu kao turbina.

Sjetit će ga se, jasno, samo veliki vezir Bakir Izetbegović kad za dva tjedna bude putovao na svečanu inauguraciju sultana Tayipa Erdogana. Pa usput, za petsto godina ušuškan u sultanovu halalu, na mezarju Ejjub pljune na grob Zmaja od Bosne."
User avatar
Man of steel
Posts: 1395
Joined: 28/02/2012 00:58

#480 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by Man of steel »

burger_pasa wrote:Jedini BH politicar koji neumorno radi za drzavu Bosnu i Hercegovinu i za narod...
A ostali poput Komsica, Radoncica, Hadziomerovica itd su obicne jajare od politicara...
Smiješno mi je i porediti jednog ozbiljnog državnika i čovjeka poput Bakira Izetbegovića sa tim gore nabrojanim likovima.

Evo komunjare i udbaši su čak i kosti Husein-kapetana počeli koristiti u predizborne svrhe.

Hajde što lažu i klevetaju, ali što mjere ni malo nemaju pa prelaze sve moguće granice dobrog ukusa da će ih na kraju i sam narod zbog tolikog pretjerivanja u lažima skontati i prozrijeti njihove namjere.
User avatar
Rampage
Posts: 3196
Joined: 07/08/2013 10:56

#481 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by Rampage »

Jašta, i ja se slažem - samo je Bošnjaka mogao zapasti tako politički neatraktivan političar poput Bakira Izetbegovića... Šta li smo mi, Bože dragi, Bogu toliko zgriješili...:(

Proći će još ko zna koliko vremena prije nego se pojavi iole ozbiljan političar među Bošnjacima
oakville
Posts: 1901
Joined: 27/10/2013 08:49

#482 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by oakville »

Stižu vam "braća muslimani" nemojte se brinuti - a gdje su balije, tu je i krađa i lopovluk naveliko :D
http://www.middleeasteye.net/news/uaes- ... a-44700108
User avatar
Maystor
Posts: 5598
Joined: 16/07/2007 22:59
Location: Unknown

#483 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by Maystor »

Veoma je opasna po Bošnjake kvazi-politika koju smetljar Bakir vodi. Možda čak i pogubnija od pljačke koju su počinili (skoro da se naježim kad izgovorim termin "privatizacija"). Usudi se Izmetbegović Mlađi da priprijeti Americi i Njemačkoj! Nije šala.
Njemački mediji ne propuštaju primijetiti vazalsku ulogu smetljara Bakira

http://www.dw.de/bih-gleda-u-pravcu-tur ... 62-html-cb

Ako Bakir pobijedi, Bošnjaci će postati evropski Palestinci. Hrvati u BiH su već građani EU, Srbi u BiH će to uskoro postati, a Bošnjaci sa smetljarom Bakirom, vazalska skupina prdoganove turske.
Ali budimo iskreni, dok Palestinci i nisu imali mnogo izbora, Bošnjaci će u istoriju kao narod sklon mazohizmu: sami sebi Bakira podmetli.

Osim, ako razum u oktobru, ipak, ne prevlada.
User avatar
Rampage
Posts: 3196
Joined: 07/08/2013 10:56

#484 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by Rampage »

Znaš da se ništa neće, nažalost, promijeniti ni nakon ovih izbora:(
User avatar
Maystor
Posts: 5598
Joined: 16/07/2007 22:59
Location: Unknown

#485 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by Maystor »

Rampage wrote:Znaš da se ništa neće, nažalost, promijeniti ni nakon ovih izbora:(
moramo barem pokušati ...
UDBAŠ
Posts: 92
Joined: 06/05/2013 07:57

#486 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by UDBAŠ »

Kaže Suljagić:

Kao što sam i ranije naveo nijedan od dva sastanka sa Bakirom Izetbegovićem na temu podrške Prvom martu i „Domovini“ nije urodio plodom. Naprotiv, na prvom od dva sastanka kada sam u društvu sa još jednim aktivistom Prvog marta u kabinetu člana Predsjedništva BiH tražio pomoć za Prvi mart, Bakir nam je odgovorio: „Jači ste kada ste gladni!“.

Shvatam da je Bakir u panici jer vidi da gubi izbore, ali to nije i ne može biti razlog za objede, laži i podvale. Pozivam ga da do kraja kampanju vodi dostojanstveno, jer, kao što je vidio na kongresu SDA 2009., poraz nije kraj svijeta

Image

Image
crna trojka , lopovska

Image

Image
Last edited by UDBAŠ on 21/08/2014 14:38, edited 2 times in total.
User avatar
pici
Posts: 46365
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#487 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by pici »

Image

baketov baČiklo iz ratnijeH dana...

Image

narod zna da ništa ne zna...
doko-miki
Posts: 54
Joined: 24/03/2014 21:29

#488 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by doko-miki »

Ukoliko izlaznost bude preko 50 posto mislim da će ovi izbori zauvijek zapečatiti sudbinu SDP-a kao relevantnog političkog faktora. Ono što nije izvjesno jeste sudbina SDA. Ta politička organizacija još nije sigurna da li je stranka dijela Islamske zajednice ili je vlasništvo Bakira Izetbegovića. Ukoliko se desi da Izetbegović kojim slučajem pobijedi Emira Suljagića, onda će SDA na kongresu 2015. doživjeti bitne promjene ideološke prirode. Ali je važnije to što će kadrovi koji su zadnjih 10-ak godina imali veliki uticaj u stranci, kao ključni ljudi Sulejmana Tihića, završiti onako kako je završio Hasan Čengić ili Edhem Bičakčić. Biraće između toga da budu istjerani iz stranke ili da budu politički kastrirani da bi bili izvrgnuti vječnom ruglu pobjedničke struje. Istraživanja javnog mnijenja jasno ukazuju na ovu dilemu unutar SDA. Naprosto, nivo motivisanosti aktivista i baze je znatno niži nego, recimo, 2012, kada su postigli najbolji rezultat od 1998. godine, ali su na njihovu nesreću tada bili samo lokalni izbori. To je više nego jasno onima koji znaju kako je Izetbegović brutalno pustio niz vodu sve koji su za njega svoje političke karijere rizikovali pred Kongres SDA 2009. Ovoga puta Izetbegovićev prvi ešalon čine ljudi koji su donedavno bili uz Tihića i mislim da većina njih vrlo dobro zna da bi Bakirova pobjeda značila siguran kraj njihovih političkih karijera.

Image

Image
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#489 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by KatarinaKosaca »

burger_pasa wrote:Jedini BH politicar koji neumorno radi za drzavu Bosnu i Hercegovinu i za narod...
A ostali poput Komsica, Radoncica, Hadziomerovica itd su obicne jajare od politicara...
Naravno, dače i djeliče bonove za domače proizvode. U tkz. Alšidijevom tržnom centru svake subote. :cry:
User avatar
Rampage
Posts: 3196
Joined: 07/08/2013 10:56

#490 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by Rampage »

Kako je krenulo, bit će dobro ako budemo i bonove dobijali od njega i onakvih kao on:)
User avatar
Maystor
Posts: 5598
Joined: 16/07/2007 22:59
Location: Unknown

#491 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by Maystor »

Gostovao u Dnevniku D FTV-a,

Dodik: Najviše bi mi odgovarao Cerićev ili Izetbegovićev izbor u Predsjedništvo BiH

"Mislim da bi Cerić bio najkorsniji u smislu nekih političkih kretanja" - rekao je Dodik, aludirajući na to da bi sa Cerićem u Predsjedništvu BiH lakše mogao na međunarodnom planu provesti svoju ideju o disoluciji BiH i samostalnosti RS-a.

Za Bakira Izetbegovića Dodik je kazao da on promoviše ideju pan islamizma, što njemu, Dodiku kao zagovorniku nemogućeg opstanka države BiH očito odgovara, a podjsetio je i na nedavno javljanje Bakira Izetbegovića iz Visokog i podršku Redžepu Tajipu Erdoanu, novom predsjedniku Turske, kojeg je nazvao liderom muslimana svijeta.
swanfilter
Posts: 10811
Joined: 06/06/2008 18:52

#492 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by swanfilter »

Cjelovita BiH je zavisna od misljenja Brisela i USA, odnosno, Zapada. Totalna greska je okretati se Istoku, Turcima i Nomadima iz pustinje. Politicki gledano, fajde od njih nemamo. Ekonomski gledano, mozda malo bolje stojimo, ali i tu je mnogo vise laprdanja nego cinjenica. Dokaz je ulaganje u Srbiju, iz dana u dan vece. Ili mi mozda ne vidimo siru sliku kupovine srbijanskog imetka od strane Turaka i Arapa. Al, poznavajuci Arape, oni prst ispred sebe ne vide ...
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59303
Joined: 15/12/2008 16:53

#493 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by ultima_palabra »

SDA klasika... jesmo govna, ali su i drugi :mrgreen:

Sva njihova propaganda je odvratiti ljude od glasanja.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59303
Joined: 15/12/2008 16:53

#494 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by ultima_palabra »

kara-baja wrote:
ultima_palabra wrote:SDA klasika... jesmo govna, ali su i drugi :mrgreen:

Sva njihova propaganda je odvratiti ljude od glasanja.
a gle, jasno mi je na nebošnjaci navijaju za radončića i njemu slične. No neće proći.
Kako to, eno Dodik veli da navija za Bakira :-?
User avatar
Šunj
Posts: 1621
Joined: 13/02/2010 04:02
Location: American Samoa

#495 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by Šunj »

Code: Select all

http://avaz.ba/clanak/131606/ovako-ce-izgledati-dzamija-u-osijeku-vrijedna-3-miliona-eura
Jel' Bakir investirao lovu u Osijeku?
Ovako će izgledati džamija u Osijeku vrijedna 3 miliona eura
Image
Image
Islamski centar u Osijeku gradit će se prema idejnom rješenju arhitektonskog ureda PROARH Mateković iz Zagreba. Odlučio je tako ocjenjivački sud koji je pred sobom imao iznimno težak izbor zbog kvantitete, ali kvalitete pristiglih radova - njih čak 33, prenosi jutarnji.hr.
O tome kakav je interes bio dovoljno govori činjenica da su radovi pristigli i od nekih uglednih arhitektonskih ureda iz BiH te Slovenije, poput ureda Ravnikar Potokar, čiji je rad osvojio treću nagradu, ali i zagrebačke Radionice Arhitekture, čijem je radu dodijeljena druga nagrada.
- Izabrali smo, i to jednoglasno, savremeno oblikovanje, recentno arhitektonsko djelo koje promatra društveni aspekt centra sa sakralnom tematikom.
Između više sjajnih radova na kraju je presudila razina cijelog kompleksa, pri čemu smo vodili računa i o kvaliteti, arhitektonskom oblikovanju, konceptu građevinskog dijela, ali i racionalnosti, naravno s profesionalnom notom. Izvornost i recentnost rada su iznimne s obzirom na moderno doba - rekao je predsjednik ocjenjivačkog suda, osječki dogradonačelnik Denis Ambruš, inače arhitekt po struci.
Slično nam je kazao i predstavnik Medžlisa Islamske zajednice u Osijeku, likovni umjetnik Enver Rečica, koji je bio član ocjenjivačkog suda.
- Presudila je funkcionalnost djela u odnosu na okolinu i natječajem zadane parametre. Prvonagrađeni rad ispunio je naša očekivanja, s time što ćemo tražiti minimalna pročišćenja u određenim gabaritima. Tražili smo modernistički pristup sakralnom objektu, dali smo autorima potpunu slobodu izražavanja i dobili smo ono što smo htjeli - istaknuo je Enver Rečica.

Bit će to kulturni centar u pravom smislu

Podsjetimo, Grad Osijek je još prije desetak godina Islamskoj zajednici dao zemljište za izgradnju centra, no tek su se sada stvorili uvjeti za ulazak u taj projekt. Rečica je iskazao zahvalu čelnicima Grada i Županije, a sada slijedi onaj najteži dio posla - prikupljanje novca za izgradnju jer će taj dio projekta ići na teret Islamske zajednice. Naime, projektna dokumentacija i sve dozvole mogle bi se izraditi i prikupiti već za pola godine.
- Procjena je da će nas to stajati oko tri miliona eura, no vjerujem da će naš Mešihat odraditi taj dio posla i osigurati potrebni novac. Naglasio bih još i da to neće biti samo džamija, što je najčešća percepcija u javnosti kada je riječ o ovakvim objektima, već kulturni centar u pravom smislu te riječi koji će, naravno, obuhvatiti i duhovni dio. Bit će to centar tolerancije i ekumenizma - poručio je Rečica.
Četvrti hrvatski grad s islamskim centrom
Islamski centar u Osijeku s pripadajućom džamijom, čija bi gradnja mogla početi već sljedeće godine ako se prikupe sredstva, bit će četvrti te vrste u Hrvatskoj.
Prva džamija u Hrvatskoj izgrađena je u, nedavno poplavljenoj, Gunji 1969. godine, a 1995. počela je i izgradnja Islamskog centra neposredno uz džamiju.
U Zagrebu je izgradnja sadašnje džamije i Islamskog centra završena 1987. godine. Prethodno su 1944. godine vlasti tadašnje Nezavisne Države Hrvatske Dom likovnih umjetnika dale preurediti u džamiju uz koju su podignuta i tri minareta. Odlukom gradskih vlasti džamija je iz Doma iseljena 1948. godine, a minareti su srušeni.
Najmoderniji Islamski centar u Hrvatskoj pak trenutno je onaj u Rijeci, koji je svečano otvoren u maju prošle godine.
Autor: (M.C)
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#496 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by Banksy »

kara-baja wrote:koliko god bakir bio loš izbor, ostali su gori. Sa turskom i treba održavati dobre odnose. Oni su prijatelji bosne i bošnjaka. tako da u potpunosti podržavam bakirov odnos sa erdoganom.

Član Predsjedništva BiH Bakir Izetbegović izjavio je tokom posjete Turskoj da premijer te zemlje Recep Tayyip Erdogan ne pripada samo Turcima."Recep Tayyip Erdogan ne pripada samo Turcima. On je naš zajednički lider", rekao je Izetbegović novinarima u Ankari.
Ovi izbori će pokazati koliko su se Bošnjaci razvili i koliko su sazreli u ovih proteklih dvadeset godina.
Izbor bošnjačkog člana predsjedništva poslaće brojne poruke, a postizborno pozicioniranje Bošnjaka, koje će iz tog izbora slijediti, odrediće i sudbinu Bosne i Hercegovine.
Vrlo sam pesimistična.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#497 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by Banksy »

kara-baja wrote: Nebošnjacima smeta odnos sa turskom, što mene savršeno ne interesuje.
Nebošnjaci navijaju za ''odnos s Turskom'' ...
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#498 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by Banksy »

kara-baja wrote:
Banksy wrote:
kara-baja wrote: Nebošnjacima smeta odnos sa turskom, što mene savršeno ne interesuje.
Nebošnjaci navijaju za ''odnos s Turskom'' ...
patka
Pliva patka, pliva guska, ova zemlja biće Turska - stara mantra Bakirovog kućnog prijatelja, parlamentarca, gospodina.
Od početka pod svojom zastavom ...
Da bar nama rekoše na vrijeme, da ne ginemo bezveze.
User avatar
Maystor
Posts: 5598
Joined: 16/07/2007 22:59
Location: Unknown

#499 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by Maystor »

ultima_palabra wrote:SDA klasika... jesmo govna, ali su i drugi :mrgreen:

Sva njihova propaganda je odvratiti ljude od glasanja.
Odavno, ali baš odavno nije neko rekao pametniju stvar sa tako malo jednostavnih riječi. Citiraću ovaj post u budućnosti.
Svaka ti čast, genije si !!!
User avatar
Maystor
Posts: 5598
Joined: 16/07/2007 22:59
Location: Unknown

#500 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by Maystor »

Banksy wrote: Pliva patka, pliva guska, ova zemlja biće Turska - stara mantra Bakirovog kućnog prijatelja, parlamentarca, gospodina.
Od početka pod svojom zastavom ...
Da bar nama rekoše na vrijeme, da ne ginemo bezveze.
Postoji šansa da se minderaška kriminalna organizacija zvana SDA zbaci s vlasti već u oktobru. Sve što je potrebno uraditi, jeste nagovoriti ljude da izađu na izbore i da glasaju, za bilo koga, samo da glasaju.

U SDA je panika, oni znaju da je ovo za njih biti ili ne biti. Nikada ranije se nije osjeća tolika panika kod njih. Pogledaj samo ona hohštaplerska, klošarska saopštenja Bakira i SDA u posljednje vrijeme. Pogledaj kakve seljake su poslali na forum da trolaju.
Ja vjerujem da im je došao kraj. U protivnom, dokrajčiće ovu državu već u sljedećem mandatu.

Predlažem da pročitate ovaj intervju:

Akademik Esad Duraković za "Avaz": Prijeti nam nestanak države!

http://avaz.ba/clanak/131772/akademik-e ... nak-drzave
Post Reply