nemam ga sta uganjat, dogovrim se uvijek bez problema, doduse nikad ne zurim nesto previse
Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#47476 Re: Pitamo Mehanicare ?
- konektovan
- Posts: 51386
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#47477 Re: Pitamo Mehanicare ?
E hebga,..nemaju svi vremena na bacanje. Nekad se desi nesto iznenada...a gori pod nogama, zurba, trka, frka, gledas da sto prije zavrsis..Evolution_IV wrote: ↑30/06/2023 23:48nemam ga sta uganjat, dogovrim se uvijek bez problema, doduse nikad ne zurim nesto previse![]()
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#47478 Re: Pitamo Mehanicare ?
e jbg druze, razumijem sve, isto tako ne treba ni cekat zadnji moment da se popravi.konektovan wrote: ↑30/06/2023 23:58E hebga,..nemaju svi vremena na bacanje. Nekad se desi nesto iznenada...a gori pod nogama, zurba, trka, frka, gledas da sto prije zavrsis..Evolution_IV wrote: ↑30/06/2023 23:48
nemam ga sta uganjat, dogovrim se uvijek bez problema, doduse nikad ne zurim nesto previse![]()
-
noviclan
- Posts: 15008
- Joined: 31/10/2013 06:48
#47479 Re: Pitamo Mehanicare ?
A gdje to SIPA odrzava vozilaNaslovnica wrote: ↑30/06/2023 19:59 Samo da javim da sam preuzeo auto.
Na prvi pogled sve OK, ništa ne kucka, škripi, bruji ili sl.
Nisam imao vremena da zahtjevam da ga dižu na dizalicu (mada su bili radi).
Navodno da su zamijenili komplet nekakvu lafetu ako sam dobro skontao, šta ja znam, i još nekih stvari, veze nemam, bio sam u žurbi. I uradili špuru.
Dođem jutros ispred servisa, tek otvaraju, još drže kafu u rukama, reko "dobro jutro", njih desetorica debila bleje, niko ni muuu da kaže, ljuti nekakvi. Debil do debila. Meni nezgodno bi, 10 ljudi ni da klimne glavim na pozdrav.
Očito dobili po ušima.
Dođe glavni majstor i ova šefica servisa, fini, ljubazni.
Elem, između ostalog i priča...mi održavamo vozila za sipu, ovog-onof.
Nikada me više tamo vidjeti neće taman da su džaba dijelovi i sve.
![]()
-
Naslovnica
- Posts: 35422
- Joined: 20/03/2013 15:38
#47480 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pisao sam već u kojem sam servisu imao probleme - Total Trade u I.Sarajevu.noviclan wrote: ↑01/07/2023 10:31A gdje to SIPA odrzava vozilaNaslovnica wrote: ↑30/06/2023 19:59 Samo da javim da sam preuzeo auto.
Na prvi pogled sve OK, ništa ne kucka, škripi, bruji ili sl.
Nisam imao vremena da zahtjevam da ga dižu na dizalicu (mada su bili radi).
Navodno da su zamijenili komplet nekakvu lafetu ako sam dobro skontao, šta ja znam, i još nekih stvari, veze nemam, bio sam u žurbi. I uradili špuru.
Dođem jutros ispred servisa, tek otvaraju, još drže kafu u rukama, reko "dobro jutro", njih desetorica debila bleje, niko ni muuu da kaže, ljuti nekakvi. Debil do debila. Meni nezgodno bi, 10 ljudi ni da klimne glavim na pozdrav.
Očito dobili po ušima.
Dođe glavni majstor i ova šefica servisa, fini, ljubazni.
Elem, između ostalog i priča...mi održavamo vozila za sipu, ovog-onof.
Nikada me više tamo vidjeti neće taman da su džaba dijelovi i sve.
![]()
- ern11
- Posts: 123
- Joined: 29/12/2021 23:21
#47481 Re: Pitamo Mehanicare ?
Zamijenjen lezaj amortizera i sad skripi nesto na brzini do 12km/h pogotovo u gradskoj guzvi do te mjere da je nepodnosljivo. Ko da vozim zahrdjala kolica, a ne auto. Sta da cinim? 
- konektovan
- Posts: 51386
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
- ern11
- Posts: 123
- Joined: 29/12/2021 23:21
#47483 Re: Pitamo Mehanicare ?
Samo pucketanje pri okretanju volana u mjestu zbog cega je i zamijenjen.
Ovo skripanje je najizrazenije na pravcu, kad krecem iz mjesta ili se zaustavljam na semaforu. Cim prebacim u drugu brzinu vise se ne cuje.
Nabacit cu malo silikonskog spreja, ne kosta me nista.
-
Al'din
- Posts: 1649
- Joined: 06/03/2011 21:43
- Location: https://maps.app.goo.gl/D8HtdgLyMDYMm8x5A
- Contact:
#47484 Re: Pitamo Mehanicare ?
Mozda slucajno iskrivljena plata iza diska, zastitni lim (ima li jos koji naziv)
- ern11
- Posts: 123
- Joined: 29/12/2021 23:21
#47485 Re: Pitamo Mehanicare ?
-
Al'din
- Posts: 1649
- Joined: 06/03/2011 21:43
- Location: https://maps.app.goo.gl/D8HtdgLyMDYMm8x5A
- Contact:
- Herr Flick
- Posts: 9074
- Joined: 02/04/2012 13:00
#47487 Re: Pitamo Mehanicare ?
Napunio klimu ali i dalje ne hladi,puse topao zrak,inace kad upalim klimu prije se cuo onaj zvuk kao "klik" iz motora i hladi,sad tog zvuka nema,samo malo promjeni rad motora i to je to ne hladi,trebam uganjat elektrricara,sta bi moglo biti?? Auto je peg.407
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#47488 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ako sistem drzi pritisak ili presostat ili kompresor
- Herr Flick
- Posts: 9074
- Joined: 02/04/2012 13:00
-
mali_balon
- Posts: 14559
- Joined: 12/09/2012 09:57
#47490 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kompresor 100%
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#47491 Re: Pitamo Mehanicare ?
Možda je samo kvačilo na remenici kompresora. Ne mora bit kompresor komplet.
- Herr Flick
- Posts: 9074
- Joined: 02/04/2012 13:00
#47492 Re: Pitamo Mehanicare ?
Oticu elektricaru sutra ili prekosutra i ostavit cu auto,pa poslije cu napisat ovde sta je bio problem,inace to se desilo u voznji,znaci leden zrak je puhao,i samo na jednom promjeni na mlak zrak,tj.nije hladilo vise
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#47493 Re: Pitamo Mehanicare ?
Klima je jedna od skupljih stvari na autu za servisirat. Zato na vecini auta nije ispravna
-
Leon16v
- Posts: 7019
- Joined: 02/04/2015 13:27
- Location: Ilidza إليدزا
- Vozim: Staro željezo
#47494 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kompresor neće tek tako stati. Vrlo moguće presostat, a kad on rikne, neće ni upaliti kompresorHerr Flick wrote: ↑03/07/2023 11:49 Oticu elektricaru sutra ili prekosutra i ostavit cu auto,pa poslije cu napisat ovde sta je bio problem,inace to se desilo u voznji,znaci leden zrak je puhao,i samo na jednom promjeni na mlak zrak,tj.nije hladilo vise
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#47496 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma sve je skupo a majstora malo. Zato je pri prodaji redovna ona "klimu samo treba napunit"
A nikad je ne treba samo napunit nego racunaj makar 300KM odmah
-
autoskolee
- Posts: 290
- Joined: 13/08/2014 23:00
#47497 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kad smo kod klime, kod koga odvuci da posteno napuni klimu nije bitno ako je skuplje 
- hopi
- Posts: 7255
- Joined: 05/03/2009 23:03
- Location: zemlja moja
#47498 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kako misliš pošteno, ili će je napuniti ili neće, ima vrijednost za svako auto.
Ja bi svakako za dopunjavanje išao na ova jeftina mjesta 20 ili 30 KM koliko je već.
Ja bi svakako za dopunjavanje išao na ova jeftina mjesta 20 ili 30 KM koliko je već.
- konektovan
- Posts: 51386
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#47499 Re: Pitamo Mehanicare ?
Svi dopune,..samo neko kineskim, neko turskim,..a neko, ovim .malo boljim zapadnim. 
- Rockefeller
- Posts: 8700
- Joined: 02/02/2015 13:05
- Location: Rijeka Sćona
#47500 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kako bi mogo ovu ogrebotinu rijesit? Plastika je u pitanju?


