Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#47376 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Leon16v »

Makar za Renault imaš izbora majstora u Sa
Naslovnica
Posts: 35422
Joined: 20/03/2013 15:38

#47377 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

corave okice wrote: 24/06/2023 20:07 @Naslovnica jesi sta rjesio sa turbotrade, popravise li?
Bio danas kod Aldina, skroz druga stvar u pitanju, kakvo brusenje diskova i takvi bakraci...a nije klinjo neki sto se uci... :skoljka:
Poslao jučer dopis inspekciji u IS, zovu jutros iz servisa, veoma ljubazna gospođa, da dovezem sutra ujutro automobil i da šef servisa uradi što treba, uključujući i optiku.
Baš ljuta žena, bila na godišnjem, izvinjava se, čini mi se da je bila iskrena u onome što je pričala.
Svjesna je problema koje imaju sa klincima.
Siguran sam da nisu jedini koji imaju takvih problema sa nezainteresiranim klincima koji samo drndaju po mobitelima, a za posao ih boli Q.

Image
laik1981
Posts: 14854
Joined: 05/12/2012 13:04

#47378 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by laik1981 »

Mozete li mi preporuciti gdje da dopunim klimu. Nesto mi utanjila. Jutros isao u dva neka servisa kazu nemaju tog plina sto ide kod mene. Neki 1234 plin.
Naslovnica
Posts: 35422
Joined: 20/03/2013 15:38

#47379 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

laik1981 wrote: 27/06/2023 12:52 Mozete li mi preporuciti gdje da dopunim klimu. Nesto mi utanjila. Jutros isao u dva neka servisa kazu nemaju tog plina sto ide kod mene. Neki 1234 plin.
Vidi kod Aldina u Hadžićima ako ima plin i termin, i ako ti nije daleko.
Stvarno urađeno skroz korektno + prava dezinfekcija ozonom.
Halal svake marke.
User avatar
konektovan
Posts: 51388
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#47380 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Ma ovo sa majstorima, treba bas imati dobre zivce,..al' bas dobre... :-)
laik1981
Posts: 14854
Joined: 05/12/2012 13:04

#47381 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by laik1981 »

@Al'din Imas li tog 1234 plina :mrgreen:
User avatar
emotivac
Posts: 1612
Joined: 01/03/2013 14:24

#47382 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by emotivac »

Uuuuuu, taj plin je haos skup :D :D :run:
laik1981
Posts: 14854
Joined: 05/12/2012 13:04

#47383 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by laik1981 »

Ma ebat ga. Koliko da je :mrgreen:
User avatar
Optimist
Posts: 15519
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#47384 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Optimist »

laik1981 wrote: 27/06/2023 14:05 @Al'din Imas li tog 1234 plina :mrgreen:
Neki su pisali da moze i obicni.
Taj eko frendli se izvuce, i onda dopuni obicnim plinom.

Edit: ne znam koji je auto, ali Blok na Stupu ima taj plin.
I dopuna je kostala cini mi se 150 KM.
preludezalude
Posts: 7008
Joined: 07/03/2012 00:09

#47385 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by preludezalude »

Navodno 100 g - 100 KM
laik1981
Posts: 14854
Joined: 05/12/2012 13:04

#47386 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by laik1981 »

Moze izgleda i ovaj jeftiniji. Jebo ekologiju :mrgreen:
User avatar
kabal1337
Posts: 13443
Joined: 11/02/2012 21:08

#47387 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

Naslovnica wrote: 27/06/2023 09:03
corave okice wrote: 24/06/2023 20:07 @Naslovnica jesi sta rjesio sa turbotrade, popravise li?
Bio danas kod Aldina, skroz druga stvar u pitanju, kakvo brusenje diskova i takvi bakraci...a nije klinjo neki sto se uci... :skoljka:
Poslao jučer dopis inspekciji u IS, zovu jutros iz servisa, veoma ljubazna gospođa, da dovezem sutra ujutro automobil i da šef servisa uradi što treba, uključujući i optiku.
Baš ljuta žena, bila na godišnjem, izvinjava se, čini mi se da je bila iskrena u onome što je pričala.
Svjesna je problema koje imaju sa klincima.
Siguran sam da nisu jedini koji imaju takvih problema sa nezainteresiranim klincima koji samo drndaju po mobitelima, a za posao ih boli Q.

Image
toliko su ljubazni da su se tek oglasili nakon inspekcije... :roll:
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#47388 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Leon16v »

Cuj 100g 100 km, znači treba ti za pun sistem cca 4 joje :lol:
profatr
Posts: 508
Joined: 23/07/2016 07:01

#47389 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by profatr »

laik1981 wrote: 27/06/2023 12:52 Mozete li mi preporuciti gdje da dopunim klimu. Nesto mi utanjila. Jutros isao u dva neka servisa kazu nemaju tog plina sto ide kod mene. Neki 1234 plin.
Ja sam na qashqaiju 2015.g. prije četiri godine izbacio taj skupi plin i napunio normalnim. Radi sve pet i prema riječima tog majstora svaki kompresor može raditi sa oba plina samo je važno da se ne miješaju.
laik1981
Posts: 14854
Joined: 05/12/2012 13:04

#47390 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by laik1981 »

Mogu li im prodati ako je sta ostalo tog skupog :mrgreen:

Ma nemam pojma koji je i kod mene u sistemu. Auto kupio prosle godine. Ko je sta punio i dopunjavao u proslosti pojma nemam. Uglavnom taj skupi je bio kada je iz fabrike izasao :D

Procitah raznih iskustava, pa i onih gdje su ljudima punili sa jeftinijim plinom, a naplacivali skuplji.
Naslovnica
Posts: 35422
Joined: 20/03/2013 15:38

#47391 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

kabal1337 wrote: 27/06/2023 18:08
Naslovnica wrote: 27/06/2023 09:03
Poslao jučer dopis inspekciji u IS, zovu jutros iz servisa, veoma ljubazna gospođa, da dovezem sutra ujutro automobil i da šef servisa uradi što treba, uključujući i optiku.
Baš ljuta žena, bila na godišnjem, izvinjava se, čini mi se da je bila iskrena u onome što je pričala.
Svjesna je problema koje imaju sa klincima.
Siguran sam da nisu jedini koji imaju takvih problema sa nezainteresiranim klincima koji samo drndaju po mobitelima, a za posao ih boli Q.

Image
toliko su ljubazni da su se tek oglasili nakon inspekcije... :roll:
Bila teta na godišnjem, nisu je obavijestili, ovo-ono...
Godišnji my ass!
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#47392 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

laik1981 wrote: 27/06/2023 12:52 Mozete li mi preporuciti gdje da dopunim klimu. Nesto mi utanjila. Jutros isao u dva neka servisa kazu nemaju tog plina sto ide kod mene. Neki 1234 plin.
ne dopunjava se klima, nadji servis da ti popravi i tokloni curenje :thumbup:
Al'din
Posts: 1649
Joined: 06/03/2011 21:43
Location: https://maps.app.goo.gl/D8HtdgLyMDYMm8x5A
Contact:

#47393 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Al'din »

laik1981 wrote: 27/06/2023 14:05 @Al'din Imas li tog 1234 plina :mrgreen:
Imam samo freon 1234yf ako to moze pomoci
preludezalude
Posts: 7008
Joined: 07/03/2012 00:09

#47394 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by preludezalude »

Leon16v wrote: 27/06/2023 18:15 Cuj 100g 100 km, znači treba ti za pun sistem cca 4 joje :lol:
Malo koji sistem ima 400 g. U glavnom je preko 500g.
preludezalude
Posts: 7008
Joined: 07/03/2012 00:09

#47395 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by preludezalude »

laik1981 wrote: 27/06/2023 18:06 Moze izgleda i ovaj jeftiniji. Jebo ekologiju :mrgreen:
Navodno da moze, nisam siguran. Ali mislim da nisu isti prikljucci za spajanje aparata. Aldin bi to trebao znati.
Al'din
Posts: 1649
Joined: 06/03/2011 21:43
Location: https://maps.app.goo.gl/D8HtdgLyMDYMm8x5A
Contact:

#47396 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Al'din »

preludezalude wrote: 28/06/2023 02:01
laik1981 wrote: 27/06/2023 18:06 Moze izgleda i ovaj jeftiniji. Jebo ekologiju :mrgreen:
Navodno da moze, nisam siguran. Ali mislim da nisu isti prikljucci za spajanje aparata. Aldin bi to trebao znati.
Moze jeftinija varijanta, ne predstavlja nikakav problem. I u pravu si za prikljucke.
Last edited by Al'din on 30/06/2023 02:28, edited 1 time in total.
Naslovnica
Posts: 35422
Joined: 20/03/2013 15:38

#47397 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

Image
User avatar
kabal1337
Posts: 13443
Joined: 11/02/2012 21:08

#47398 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

jedu li barem ispostovali to sto su napisali u mailu?
Naslovnica
Posts: 35422
Joined: 20/03/2013 15:38

#47399 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

kabal1337 wrote: 28/06/2023 21:31 jedu li barem ispostovali to sto su napisali u mailu?
Ostavio sam auto danas, obećali da će sutra biti gotovo.
Javim rezultate.
User avatar
canvra888
Posts: 9172
Joined: 09/07/2021 15:03

#47400 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by canvra888 »

Od roditelja Opel Corsa D 2011. 1.2b XER, prešla originalnih 143 000 km, da li bi se trebao lanac mijenjati? U servisnoj naravno ništa ne piše glede toga jer nije ni predviđena zamjena, ali s obzirom da je simplex, trebalo bi to eventualno promijeniti.

Ja sam osluškivao na prvim paljenjima ujutro, ne čuje se da zvekeće, mada ne znam koliko je sigurno pouzdati se u to da će početi davati zvukove kad dođe vrijeme zamjene, znalo je ljudima pucati i bez toga.

Šta vi kontate?
Post Reply