Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

User avatar
samsonsam
Posts: 1820
Joined: 18/09/2008 01:19

#47326 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by samsonsam »

immuno wrote: 21/08/2021 21:48 Samsonsam jesil gljive prije malo zapeko il sve zajedno u rernu🙄 kozji sir se se topi brzo 😊

samo sampinjonima nogice izvadis, napunis mladim,mekim kozjim sirom, preko malo meda i direktno u rernu pod grill...samo na jaku temperatur da zapece, sir se ne stigne rastopiti jer se med karamelizira i stvori se korica...obicno ne jedem hjeba ali se ova mocha mora sa hjebom pokupiti :mrgreen:

probaj i drugu kombinaciju...kozji sir,chilli papricica,med i sitno sjeckani orasi...to pomjesas i napunis sampinjone i pod gril :gladna: slatko,slano,ljuto, ma milina :izet:
User avatar
samsonsam
Posts: 1820
Joined: 18/09/2008 01:19

#47327 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by samsonsam »

banjaluka078 wrote: 22/08/2021 15:10 Ja oko sadržaja, brat oko vatre.

Image

Image
:thumbup: uh,sto ovo dobro izgleda :gladna:
User avatar
samsonsam
Posts: 1820
Joined: 18/09/2008 01:19

#47328 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by samsonsam »

hadzinicasa wrote: 22/08/2021 16:05 Nepravedno potcijenjena pita koja je othranila nebrojene - krompirusa :mrgreen:

Image
:thumbup: neprevazidjena krompirusa :krofna:
User avatar
samsonsam
Posts: 1820
Joined: 18/09/2008 01:19

#47329 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by samsonsam »

Digla_da_kreci wrote: 22/08/2021 20:55
suspect_zero wrote: 22/08/2021 17:59 Najbolja, ostale ne moram ni pomirisati :thumbup: ...što kažete samo malo više bibera i bez luka :oops:
Slazem se. Nema mi bolje pite do krompiruse i jedina kojoj ne mogu odoljeti.

Iz nekog razloga mi je ukusnija kad je smotana u cijelu tepsiju nego u zvrcice, pa je onda vrucu raskopat kasikom :cry: :D

evo moje kakvu volim :gladna:
Image
:thumbup: moze svakako :izet:

motana ili u zvrkovima nema veze jer tepsija pukne sad sad :mrgreen:
User avatar
samsonsam
Posts: 1820
Joined: 18/09/2008 01:19

#47330 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by samsonsam »

Digla_da_kreci wrote: 23/08/2021 00:15 a bilo je i jabukovace... sto duze stoji u frizideru, sve je bolja. Takav mi je dozivljaj sa svim agdali kolacima.
Image
'ladna jabukovaca :gladna: :hajmooo:
snijeg_led
Posts: 7889
Joined: 08/12/2019 21:35

#47331 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by snijeg_led »

Ko jede u 3 am sklonite ove slike :-)
User avatar
Digla_da_kreci
Posts: 6857
Joined: 01/05/2010 19:03

#47332 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by Digla_da_kreci »

graue_maus wrote: 23/08/2021 00:59
:gladna: :gladna: :gladna: odlicno izgleda, samo gola. fali pavlaka odozgo, :thumbup:
slazem se, mora se dobro popovlacit :D a sta jos jedes ili pijes uz pitu: salate, jogurt ili ne daj boze nista? :D ja sam fan jogurta i narezanog paradajza :P
exliberal-ex wrote: 23/08/2021 01:41 falim ja pored nje....ah kako mi zivce cupate sa ovim pitama.
ma jel ti to punica nece da napravi a ni tebe da nauci :D
User avatar
graue_maus
Posts: 3576
Joined: 13/11/2011 15:01

#47333 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by graue_maus »

Digla_da_kreci wrote: 23/08/2021 11:12
graue_maus wrote: 23/08/2021 00:59
:gladna: :gladna: :gladna: odlicno izgleda, samo gola. fali pavlaka odozgo, :thumbup:
slazem se, mora se dobro popovlacit :D a sta jos jedes ili pijes uz pitu: salate, jogurt ili ne daj boze nista? :D ja sam fan jogurta i narezanog paradajza :P

u principu ne treba mi nista kad sam gladna osim kasike i pite Jogurt volim ljeti kad je vruce , hladan iz frizidera.. legne pravo... paradajz mi u zadnje vrijeme smeta dobijem kiselinu pa ga zaobilazim..
User avatar
vazi
Posts: 8853
Joined: 07/04/2010 15:31

#47334 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by vazi »

samsonsam wrote: 23/08/2021 04:45
Digla_da_kreci wrote: 22/08/2021 20:55

Slazem se. Nema mi bolje pite do krompiruse i jedina kojoj ne mogu odoljeti.

Iz nekog razloga mi je ukusnija kad je smotana u cijelu tepsiju nego u zvrcice, pa je onda vrucu raskopat kasikom :cry: :D

evo moje kakvu volim :gladna:
Image
:thumbup: moze svakako :izet:

motana ili u zvrkovima nema veze jer tepsija pukne sad sad :mrgreen:
Sve je divno al ova pita je vrh vrhova, svaka čast :thumbup: !
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#47335 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by exliberal-ex »

Digla_da_kreci wrote: 23/08/2021 11:12
graue_maus wrote: 23/08/2021 00:59
:gladna: :gladna: :gladna: odlicno izgleda, samo gola. fali pavlaka odozgo, :thumbup:
slazem se, mora se dobro popovlacit :D a sta jos jedes ili pijes uz pitu: salate, jogurt ili ne daj boze nista? :D ja sam fan jogurta i narezanog paradajza :P
exliberal-ex wrote: 23/08/2021 01:41 falim ja pored nje....ah kako mi zivce cupate sa ovim pitama.
ma jel ti to punica nece da napravi a ni tebe da nauci :D
Ma gdje ce zabaru da prave pite...vidis da me naucila pravit paradajz sos 😎
User avatar
Digla_da_kreci
Posts: 6857
Joined: 01/05/2010 19:03

#47336 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by Digla_da_kreci »

paradajz sos je za prste polizat, bice bolonjeza k'o da gledam. :D :thumbup:

vazi wrote: 24/08/2021 19:26 Sve je divno al ova pita je vrh vrhova, svaka čast :thumbup: !
Hvala ti. :kiss:

oj sad usla u kucu, idem uzet vruc hljeb i naumakat se pekmeza :gladna: bujrum svima, @graue_maus ponesi kajmaka ako imas :D

Image
User avatar
ExNihilo
Posts: 17072
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#47337 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by ExNihilo »

Digla_da_kreci wrote: 25/08/2021 17:18 paradajz sos je za prste polizat, bice bolonjeza k'o da gledam. :D :thumbup:

vazi wrote: 24/08/2021 19:26 Sve je divno al ova pita je vrh vrhova, svaka čast :thumbup: !
Hvala ti. :kiss:

oj sad usla u kucu, idem uzet vruc hljeb i naumakat se pekmeza :gladna: bujrum svima, @graue_maus ponesi kajmaka ako imas :D

Image
Image

:D
User avatar
SaraFina
Posts: 24394
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#47338 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by SaraFina »

Digla_da_kreci wrote: 22/08/2021 20:55
suspect_zero wrote: 22/08/2021 17:59 Najbolja, ostale ne moram ni pomirisati :thumbup: ...što kažete samo malo više bibera i bez luka :oops:
Slazem se. Nema mi bolje pite do krompiruse i jedina kojoj ne mogu odoljeti.

Iz nekog razloga mi je ukusnija kad je smotana u cijelu tepsiju nego u zvrcice, pa je onda vrucu raskopat kasikom :cry: :D

evo moje kakvu volim :gladna:
Image
Jojjjjjjj pa jeste dobro ovo! DDK hoćemo raskupusati sa kanticom one dobre pavlake? 😊

Image

Ja donosim! Najbolji je na dunjaluku!
User avatar
Digla_da_kreci
Posts: 6857
Joined: 01/05/2010 19:03

#47339 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by Digla_da_kreci »

:lol:

skriveni talenat, pa to ti je. :D
SaraFina wrote: 25/08/2021 17:20Jojjjjjjj pa jeste dobro ovo! DDK hoćemo raskupusati sa kanticom one dobre pavlake? 😊
Uff moze :gladna: :kiss:
User avatar
SaraFina
Posts: 24394
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#47340 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by SaraFina »

Digla_da_kreci wrote: 25/08/2021 17:25 :lol:

skriveni talenat, pa to ti je. :D
SaraFina wrote: 25/08/2021 17:20Jojjjjjjj pa jeste dobro ovo! DDK hoćemo raskupusati sa kanticom one dobre pavlake? 😊
Uff moze :gladna: :kiss:
Nemoj zvati nikog! Samo nas dvije! ❤️U tajnosti!
User avatar
SaraFina
Posts: 24394
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#47341 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by SaraFina »

Digla_da_kreci wrote: 23/08/2021 00:15 a bilo je i jabukovace... sto duze stoji u frizideru, sve je bolja. Takav mi je dozivljaj sa svim agdali kolacima.
Image
I ovoje njamiii :)

Volimmmmmm 😘
User avatar
Digla_da_kreci
Posts: 6857
Joined: 01/05/2010 19:03

#47342 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by Digla_da_kreci »

SaraFina wrote: 25/08/2021 17:26 Nemoj zvati nikog! Samo nas dvije! ❤️U tajnosti!
Za svaki slucaj cemo se zakljucati u kucu da ne bi kome zamirisala. :lol: i navalit kasikama direkt iz tepsije dok je ne dokrajcimo. :D ❤️
Zoya
Posts: 23399
Joined: 09/06/2008 14:54

#47343 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by Zoya »

Meni ostavite pekmeza 😢
User avatar
SaraFina
Posts: 24394
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#47344 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by SaraFina »

Digla_da_kreci wrote: 25/08/2021 17:29
SaraFina wrote: 25/08/2021 17:26 Nemoj zvati nikog! Samo nas dvije! ❤️U tajnosti!
Za svaki slucaj cemo se zakljucati u kucu da ne bi kome zamirisala. :lol: i navalit kasikama direkt iz tepsije dok je ne dokrajcimo. :D ❤️
Slazem se. Ima tu potencijalnih kandidata koji bi mogli naletjeti. A bogami nisu „malohrani“
Naprotiv! Zato kljuc u bravu. Nikad ti nije ispala bolja. Čini mi se. 🤗😘
User avatar
SaraFina
Posts: 24394
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#47345 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by SaraFina »

Zoya wrote: 25/08/2021 17:30 Meni ostavite pekmeza 😢
Ne voliš krompirušu? DDK kad je smota, ne propušta se!
Zoya
Posts: 23399
Joined: 09/06/2008 14:54

#47346 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by Zoya »

SaraFina wrote: 25/08/2021 17:32
Zoya wrote: 25/08/2021 17:30 Meni ostavite pekmeza 😢
Ne voliš krompirušu? DDK kad je smota, ne propušta se!
Pa šta ja znam, ne bih odbila :lol: a da je nešto volim i ne volim baš. Zeljanica međutim :oops:
User avatar
Digla_da_kreci
Posts: 6857
Joined: 01/05/2010 19:03

#47347 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by Digla_da_kreci »

Zoya wrote: 25/08/2021 17:30 Meni ostavite pekmeza 😢
Ima za tebe maksuz sta god treba :kiss:

Jest dobar pekmez, nisam se pokajala sto sam ga kupila. :-D
User avatar
SaraFina
Posts: 24394
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#47348 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by SaraFina »

Zoya wrote: 25/08/2021 17:34
SaraFina wrote: 25/08/2021 17:32

Ne voliš krompirušu? DDK kad je smota, ne propušta se!
Pa šta ja znam, ne bih odbila :lol: a da je nešto volim i ne volim baš. Zeljanica međutim :oops:
A ovaj kajmak? Pet kantica ponesem u tudjinu 😁
User avatar
GandalfSivi
Posts: 22758
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#47349 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by GandalfSivi »

SaraFina wrote: 25/08/2021 17:37
Zoya wrote: 25/08/2021 17:34

Pa šta ja znam, ne bih odbila :lol: a da je nešto volim i ne volim baš. Zeljanica međutim :oops:
A ovaj kajmak? Pet kantica ponesem u tudjinu 😁
‘ta me ba prozivas, davno pobjegoh iz Evrope :) Nego, nevezano, naletih ovdje da sam sebi javno obecam da ce se naci vremena (mora) u sljedece dvije sedmice za kakvog kvalitetnog kuhanja…

Pa se javim, eto obecah…
immuno
Posts: 2041
Joined: 07/04/2010 11:05

#47350 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by immuno »

GandalfSivi wrote: 26/08/2021 00:16
SaraFina wrote: 25/08/2021 17:37

A ovaj kajmak? Pet kantica ponesem u tudjinu 😁
‘ta me ba prozivas, davno pobjegoh iz Evrope :) Nego, nevezano, naletih ovdje da sam sebi javno obecam da ce se naci vremena (mora) u sljedece dvije sedmice za kakvog kvalitetnog kuhanja…

Pa se javim, eto obecah…
Drzimo te za rijec 👍
Post Reply