Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#47301 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

pa i nije, to je d.plocica na slici :D
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7097
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#47302 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skrbavi-admin »

:mrgreen:
User avatar
xPaco1337
Posts: 2589
Joined: 30/09/2020 14:34

#47303 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by xPaco1337 »

Imam dilemu oko terminologije neke. Znaci imam na Peugeotu problem sa Zatezivacem pojasa. I ljudi i na OLXu i evo gledam na stranom trzistu prodaju cijeli onako pojas sa mehanizmom pod tim imenom, a gledam ljudi prodaju i ovaj šteker za pojas isto pod tim imenom. Pa ne znam sta je ispravno sad...
User avatar
topcam
Posts: 5471
Joined: 08/07/2007 12:49
Vozim: uzbrdo

#47304 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by topcam »

Vabi ti to kako si naucio, meni nije problem razumjeti sta hoces da kazes.
prankster
Posts: 250
Joined: 04/12/2020 02:06

#47305 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by prankster »

Pozdrav, da li znate nekoga ko renta BMW F10 u Sarajevu?
User avatar
canvra888
Posts: 9172
Joined: 09/07/2021 15:03

#47306 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by canvra888 »

prankster wrote: 21/06/2023 10:04 Pozdrav, da li znate nekoga ko renta BMW F10 u Sarajevu?
Image

Oglas je od prošle godine, ali probaj svakako
User avatar
shape of despair
Posts: 3986
Joined: 09/04/2008 18:41

#47307 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by shape of despair »

Da li klima moze biti npr. poluprazna, kad stavim ruku na otvor "hladno" puse, a na max. nemoze rashladiti auto nakon 15 minuta,
User avatar
Optimist
Posts: 15519
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#47308 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Optimist »

shape of despair wrote: 21/06/2023 18:11 Da li klima moze biti npr. poluprazna, kad stavim ruku na otvor "hladno" puse, a na max. nemoze rashladiti auto nakon 15 minuta,
Moze.
A moze biti i filter zacepljen.
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7097
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#47309 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skrbavi-admin »

moze biti i ciknut kompresor koji ne "napuhuje" visok tlak
preludezalude
Posts: 7006
Joined: 07/03/2012 00:09

#47310 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by preludezalude »

Sasvim normalno je da najhladniji zrak upuhuje kad je puhanje na najslabije a najmanje hladan kad je na max puhanje. A to da ne moze rashladiti ni nakon 15 minuta puhanja na max nije dovoljno podataka. Ako je auto bilo parkirano na suncu i u pola dana sjednes u auto i hoces da ga rashladis na brzinu je nemoguca misija.
Moze i klima da slabije hladi zbog manjka plina ali isto tako zbog nekih drugih stvari. Nije samo plin u igri dobrog hladjenja.
noviclan
Posts: 15008
Joined: 31/10/2013 06:48

#47311 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by noviclan »

Naravoucenije nek' se vata lada i trenutno stanje klimatizacije bit ce odgovarajuce
User avatar
drug_profi
Posts: 65404
Joined: 16/07/2012 16:00

#47312 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

Bitno je samo da se enterijer ne pregrije.
Ostaviti malo otvorene prozore ili šiber, samo da vreo zrak izlazi i pokriti površinu ispod šajbe.
Ako je hatchback, najefikasnije je nakon otvaranja vozačkih vrata otvoriti i peta vrata da vrelina isfura nazad.
Tako pripremljen auto se brzo rashladi klimom.

Zapratite me za još savjeta. :mrgreen:
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7097
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#47313 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skrbavi-admin »

ko hoce da se hladi ko gospodin nek kupi Krajzler konkord - nakon sto auto stoji na suncu bez hladova i picki materina - u autu se smrzavas nakon 2-3 minute :lol: :mrgreen: :thumbup:

takoJDer ko oce da se hladi ko coek a ne kurton, GMC, Lincoln, Cadillac :lol: and TomorrowTodayToyota :mrgreen:
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#47314 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ZoomZoomKiwi »

Ili Dacia Dokker, sa klimom iz Renault Mastera.
Hladnjača pa hajd :mrgreen:
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7097
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#47315 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skrbavi-admin »

je l sve ili Arctica verzije?
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#47316 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ZoomZoomKiwi »

Sve, barem putničke verzije, ne znam za Van.
laik1981
Posts: 14854
Joined: 05/12/2012 13:04

#47317 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by laik1981 »

Upalila mi se danas ona lampica za kontrolu proklizavanja. Inace blinka samo kada tockovi proklizavaju. Danas se upalila i stoji upaljena. Ugasi se kada se auto ugasi pa upali ali se nakon nekog vremena ponovo prikaze. Sta bi moglo biti?
User avatar
nivla
Posts: 6570
Joined: 12/01/2008 23:44

#47318 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by nivla »

ABS senzor?
moze biti i u sklopu glavcine nazad, moras negdje na dijagnostiku odvuc da vidis koja je tacno greska, moze
biti i da je neka zica u prekidu
laik1981
Posts: 14854
Joined: 05/12/2012 13:04

#47319 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by laik1981 »

Ima jos jedna zajebancija. Ostanu mi stopke upaljene kada ugasim auto. Kao da je kocnica pritisnuta :-)
preludezalude
Posts: 7006
Joined: 07/03/2012 00:09

#47320 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by preludezalude »

laik1981 wrote: 22/06/2023 19:39 Ima jos jedna zajebancija. Ostanu mi stopke upaljene kada ugasim auto. Kao da je kocnica pritisnuta :-)
A svijetle li stopke dok vozis? Moze biti i do prekidaca stop svjetala.
User avatar
vjeshalica
Posts: 20766
Joined: 31/03/2019 14:56

#47321 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by vjeshalica »

laik1981 wrote: 22/06/2023 19:39 Ima jos jedna zajebancija. Ostanu mi stopke upaljene kada ugasim auto. Kao da je kocnica pritisnuta :-)
Salter kod pedale kocnice
laik1981
Posts: 14854
Joined: 05/12/2012 13:04

#47322 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by laik1981 »

preludezalude wrote: 23/06/2023 01:31
laik1981 wrote: 22/06/2023 19:39 Ima jos jedna zajebancija. Ostanu mi stopke upaljene kada ugasim auto. Kao da je kocnica pritisnuta :-)
A svijetle li stopke dok vozis? Moze biti i do prekidaca stop svjetala.
Svijetle non stop. Sinoc klemu skinuo da mi ne uzvuce bateriju. Odvucu ga sad neka vide sta je.
User avatar
xPaco1337
Posts: 2589
Joined: 30/09/2020 14:34

#47323 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by xPaco1337 »

laik1981 wrote: 22/06/2023 19:39 Ima jos jedna zajebancija. Ostanu mi stopke upaljene kada ugasim auto. Kao da je kocnica pritisnuta :-)
Kod mene na Peugeot se desavalo kad je otiso ABS Senzor dok vozim stopke full gore kao da kocim. Kad sam tek uzeo auto ljudi sviraju iza mene nisam skontao sta se desava. Poslije dok sam parkirao jednom vidim u odrazu iza sebe gori sve..Mada nije mi se desavalo to kad ugasim auto.
User avatar
van Basten
Posts: 7957
Joined: 21/09/2006 02:59

#47324 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by van Basten »

laik1981 wrote: 22/06/2023 19:39 Ima jos jedna zajebancija. Ostanu mi stopke upaljene kada ugasim auto. Kao da je kocnica pritisnuta :-)
To se i meni na laguni desilo, zamijeni se nekakav prekidac ispod kocnice sto Vjesalica vec spomenu, nije nesto ni skupo ni komplikovano za zamijeniti
laik1981
Posts: 14854
Joined: 05/12/2012 13:04

#47325 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by laik1981 »

van Basten wrote: 23/06/2023 10:14
laik1981 wrote: 22/06/2023 19:39 Ima jos jedna zajebancija. Ostanu mi stopke upaljene kada ugasim auto. Kao da je kocnica pritisnuta :-)
To se i meni na laguni desilo, zamijeni se nekakav prekidac ispod kocnice sto Vjesalica vec spomenu, nije nesto ni skupo ni komplikovano za zamijeniti
Nadam se da je samo to :thumbup:
Post Reply