Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#47301 Re: Pitamo Mehanicare ?
pa i nije, to je d.plocica na slici 
- skrbavi-admin
- Posts: 7097
- Joined: 31/12/2021 17:16
- Location: Pakšobistan Wolfuckosia
- xPaco1337
- Posts: 2589
- Joined: 30/09/2020 14:34
#47303 Re: Pitamo Mehanicare ?
Imam dilemu oko terminologije neke. Znaci imam na Peugeotu problem sa Zatezivacem pojasa. I ljudi i na OLXu i evo gledam na stranom trzistu prodaju cijeli onako pojas sa mehanizmom pod tim imenom, a gledam ljudi prodaju i ovaj šteker za pojas isto pod tim imenom. Pa ne znam sta je ispravno sad...
- topcam
- Posts: 5471
- Joined: 08/07/2007 12:49
- Vozim: uzbrdo
#47304 Re: Pitamo Mehanicare ?
Vabi ti to kako si naucio, meni nije problem razumjeti sta hoces da kazes.
-
prankster
- Posts: 250
- Joined: 04/12/2020 02:06
#47305 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pozdrav, da li znate nekoga ko renta BMW F10 u Sarajevu?
- canvra888
- Posts: 9172
- Joined: 09/07/2021 15:03
- shape of despair
- Posts: 3986
- Joined: 09/04/2008 18:41
#47307 Re: Pitamo Mehanicare ?
Da li klima moze biti npr. poluprazna, kad stavim ruku na otvor "hladno" puse, a na max. nemoze rashladiti auto nakon 15 minuta,
- Optimist
- Posts: 15519
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#47308 Re: Pitamo Mehanicare ?
Moze.shape of despair wrote: ↑21/06/2023 18:11 Da li klima moze biti npr. poluprazna, kad stavim ruku na otvor "hladno" puse, a na max. nemoze rashladiti auto nakon 15 minuta,
A moze biti i filter zacepljen.
- skrbavi-admin
- Posts: 7097
- Joined: 31/12/2021 17:16
- Location: Pakšobistan Wolfuckosia
#47309 Re: Pitamo Mehanicare ?
moze biti i ciknut kompresor koji ne "napuhuje" visok tlak
-
preludezalude
- Posts: 7006
- Joined: 07/03/2012 00:09
#47310 Re: Pitamo Mehanicare ?
Sasvim normalno je da najhladniji zrak upuhuje kad je puhanje na najslabije a najmanje hladan kad je na max puhanje. A to da ne moze rashladiti ni nakon 15 minuta puhanja na max nije dovoljno podataka. Ako je auto bilo parkirano na suncu i u pola dana sjednes u auto i hoces da ga rashladis na brzinu je nemoguca misija.
Moze i klima da slabije hladi zbog manjka plina ali isto tako zbog nekih drugih stvari. Nije samo plin u igri dobrog hladjenja.
Moze i klima da slabije hladi zbog manjka plina ali isto tako zbog nekih drugih stvari. Nije samo plin u igri dobrog hladjenja.
-
noviclan
- Posts: 15008
- Joined: 31/10/2013 06:48
#47311 Re: Pitamo Mehanicare ?
Naravoucenije nek' se vata lada i trenutno stanje klimatizacije bit ce odgovarajuce
- drug_profi
- Posts: 65404
- Joined: 16/07/2012 16:00
#47312 Re: Pitamo Mehanicare ?
Bitno je samo da se enterijer ne pregrije.
Ostaviti malo otvorene prozore ili šiber, samo da vreo zrak izlazi i pokriti površinu ispod šajbe.
Ako je hatchback, najefikasnije je nakon otvaranja vozačkih vrata otvoriti i peta vrata da vrelina isfura nazad.
Tako pripremljen auto se brzo rashladi klimom.
Zapratite me za još savjeta.
Ostaviti malo otvorene prozore ili šiber, samo da vreo zrak izlazi i pokriti površinu ispod šajbe.
Ako je hatchback, najefikasnije je nakon otvaranja vozačkih vrata otvoriti i peta vrata da vrelina isfura nazad.
Tako pripremljen auto se brzo rashladi klimom.
Zapratite me za još savjeta.
- skrbavi-admin
- Posts: 7097
- Joined: 31/12/2021 17:16
- Location: Pakšobistan Wolfuckosia
#47313 Re: Pitamo Mehanicare ?
ko hoce da se hladi ko gospodin nek kupi Krajzler konkord - nakon sto auto stoji na suncu bez hladova i picki materina - u autu se smrzavas nakon 2-3 minute

takoJDer ko oce da se hladi ko coek a ne kurton, GMC, Lincoln, Cadillac
and TomorrowTodayToyota 
takoJDer ko oce da se hladi ko coek a ne kurton, GMC, Lincoln, Cadillac
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#47314 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ili Dacia Dokker, sa klimom iz Renault Mastera.
Hladnjača pa hajd
Hladnjača pa hajd
- skrbavi-admin
- Posts: 7097
- Joined: 31/12/2021 17:16
- Location: Pakšobistan Wolfuckosia
#47315 Re: Pitamo Mehanicare ?
je l sve ili Arctica verzije?
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#47316 Re: Pitamo Mehanicare ?
Sve, barem putničke verzije, ne znam za Van.
-
laik1981
- Posts: 14854
- Joined: 05/12/2012 13:04
#47317 Re: Pitamo Mehanicare ?
Upalila mi se danas ona lampica za kontrolu proklizavanja. Inace blinka samo kada tockovi proklizavaju. Danas se upalila i stoji upaljena. Ugasi se kada se auto ugasi pa upali ali se nakon nekog vremena ponovo prikaze. Sta bi moglo biti?
- nivla
- Posts: 6570
- Joined: 12/01/2008 23:44
#47318 Re: Pitamo Mehanicare ?
ABS senzor?
moze biti i u sklopu glavcine nazad, moras negdje na dijagnostiku odvuc da vidis koja je tacno greska, moze
biti i da je neka zica u prekidu
moze biti i u sklopu glavcine nazad, moras negdje na dijagnostiku odvuc da vidis koja je tacno greska, moze
biti i da je neka zica u prekidu
-
laik1981
- Posts: 14854
- Joined: 05/12/2012 13:04
#47319 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ima jos jedna zajebancija. Ostanu mi stopke upaljene kada ugasim auto. Kao da je kocnica pritisnuta 
-
preludezalude
- Posts: 7006
- Joined: 07/03/2012 00:09
- vjeshalica
- Posts: 20766
- Joined: 31/03/2019 14:56
-
laik1981
- Posts: 14854
- Joined: 05/12/2012 13:04
#47322 Re: Pitamo Mehanicare ?
Svijetle non stop. Sinoc klemu skinuo da mi ne uzvuce bateriju. Odvucu ga sad neka vide sta je.preludezalude wrote: ↑23/06/2023 01:31A svijetle li stopke dok vozis? Moze biti i do prekidaca stop svjetala.
- xPaco1337
- Posts: 2589
- Joined: 30/09/2020 14:34
#47323 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kod mene na Peugeot se desavalo kad je otiso ABS Senzor dok vozim stopke full gore kao da kocim. Kad sam tek uzeo auto ljudi sviraju iza mene nisam skontao sta se desava. Poslije dok sam parkirao jednom vidim u odrazu iza sebe gori sve..Mada nije mi se desavalo to kad ugasim auto.
- van Basten
- Posts: 7957
- Joined: 21/09/2006 02:59
-
laik1981
- Posts: 14854
- Joined: 05/12/2012 13:04
#47325 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nadam se da je samo tovan Basten wrote: ↑23/06/2023 10:14To se i meni na laguni desilo, zamijeni se nekakav prekidac ispod kocnice sto Vjesalica vec spomenu, nije nesto ni skupo ni komplikovano za zamijeniti

