Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
NediM17
- Posts: 26439
- Joined: 05/11/2009 11:49
#47276 Re: Pitamo Mehanicare ?
Vozi pravo, nigdje ne skreci. 
- skrbavi-admin
- Posts: 7098
- Joined: 31/12/2021 17:16
- Location: Pakšobistan Wolfuckosia
#47277 Re: Pitamo Mehanicare ?
kad šta otpadne onda se javi na forum da vidimo šta je
-
mirza2811
- Posts: 125
- Joined: 07/11/2016 09:58
#47278 Re: Pitamo Mehanicare ?
pozz, , kad sam mjenjo gume primjetio sam da na disku nema onaj mali sigurnosni saraf. Pa me zanima da li to moze nastetiti autu?
- kabal1337
- Posts: 13444
- Joined: 11/02/2012 21:08
-
noviclan
- Posts: 15008
- Joined: 31/10/2013 06:48
-
Al'din
- Posts: 1649
- Joined: 06/03/2011 21:43
- Location: https://maps.app.goo.gl/D8HtdgLyMDYMm8x5A
- Contact:
-
mirza2811
- Posts: 125
- Joined: 07/11/2016 09:58
#47282 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ne vidim dal je sjebana glava. Auto vibrira od 80-100km/h, gume balansirane, prednji diskovi i plocice novi. Pa kontam da ne vibrira radi toga jer nije dobro nasjeo disk na glavcinu
. Kontam jos optiku uradit pa da vidim kako ce se ponasat, ili kome drugom odvuc na balansiranje ponovno.


- emotivac
- Posts: 1612
- Joined: 01/03/2013 14:24
#47283 Re: Pitamo Mehanicare ?
Čudno mi to skroz izgleda, disk nije u centru ?mirza2811 wrote: ↑19/06/2023 09:53 Ne vidim dal je sjebana glava. Auto vibrira od 80-100km/h, gume balansirane, prednji diskovi i plocice novi. Pa kontam da ne vibrira radi toga jer nije dobro nasjeo disk na glavcinu. Kontam jos optiku uradit pa da vidim kako ce se ponasat, ili kome drugom odvuc na balansiranje ponovno.
![]()
- drug_profi
- Posts: 65407
- Joined: 16/07/2012 16:00
- emotivac
- Posts: 1612
- Joined: 01/03/2013 14:24
#47285 Re: Pitamo Mehanicare ?
Onda u većini slučajeva nisu dobro gume balansirane, odvuci nekom drugom nek ti odradi pa vidi onda.
- skrbavi-admin
- Posts: 7098
- Joined: 31/12/2021 17:16
- Location: Pakšobistan Wolfuckosia
#47286 Re: Pitamo Mehanicare ?
ako vibrira dodavanjem gasa na toj brzini - solje krsta poluosovine pogledaj, manzetne pogledaj ako su mokre ili izderane - dobar je indikator da tu lezi problem.mirza2811 wrote: ↑19/06/2023 09:53 Ne vidim dal je sjebana glava. Auto vibrira od 80-100km/h, gume balansirane, prednji diskovi i plocice novi. Pa kontam da ne vibrira radi toga jer nije dobro nasjeo disk na glavcinu. Kontam jos optiku uradit pa da vidim kako ce se ponasat, ili kome drugom odvuc na balansiranje ponovno.
ako to nije problem pogledaj jesu l slobodni tockovi u zraku ili kocnice ne odvajaju dobro na zadnjim tockovima pogotovo (al pogledaj i prednje)....
u slucaju da kocnice ne odvajaju dobro (nekad se bas to ne da primijetit - mora se zadic tocak) - dolazi do pregrijavanja diska i deformacije istog sto dovodi do krivljenja i navedenih vibracija..... (spomenuo si prednje diskove da su novi a obicno trese auto kad ne odvajaju dobro zadnje kocnice)
-
preludezalude
- Posts: 7008
- Joined: 07/03/2012 00:09
#47287 Re: Pitamo Mehanicare ?
Evo jedno pitanje za dijagnosticare...
Benzinac V6
Javljaju se povremene greske bank 1 bogata smjesa a bank2 siromasna smjesa. I ponekad jedna predje stalnu bank 1 bogata smjesa.
Zaboravih reci da te greske okidaju sonde poslije katalizatora.
Benzinac V6
Javljaju se povremene greske bank 1 bogata smjesa a bank2 siromasna smjesa. I ponekad jedna predje stalnu bank 1 bogata smjesa.
Zaboravih reci da te greske okidaju sonde poslije katalizatora.
- skrbavi-admin
- Posts: 7098
- Joined: 31/12/2021 17:16
- Location: Pakšobistan Wolfuckosia
#47288 Re: Pitamo Mehanicare ?
sam si sebi dao odgovor 
-
Leon16v
- Posts: 7019
- Joined: 02/04/2015 13:27
- Location: Ilidza إليدزا
- Vozim: Staro željezo
#47289 Re: Pitamo Mehanicare ?
Sta je ovo bitanga sa foruma nestao?
- konektovan
- Posts: 51388
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#47290 Re: Pitamo Mehanicare ?
Mozda cojek ima posla,..ili godisnji..
- skrbavi-admin
- Posts: 7098
- Joined: 31/12/2021 17:16
- Location: Pakšobistan Wolfuckosia
#47291 Re: Pitamo Mehanicare ?
nije mogao laznih morala, laznih empatija, laznih saucesca i fejk senzibiliteta za nesto preko drine 
jednostavno je odbio da bude glup...zato ga nema
jednostavno je odbio da bude glup...zato ga nema
- basicm
- Posts: 11634
- Joined: 16/01/2012 21:38
#47292 Re: Pitamo Mehanicare ?
Tako nekako. Sve je ovo blizu kraja ovdje.
-
mirza2811
- Posts: 125
- Joined: 07/11/2016 09:58
#47293 Re: Pitamo Mehanicare ?
Auto vibrira od 75km/h ne bitno da je gas do poda ili se odrzava brzina. Znaci od 75-100 vibrira citav, odnosno ljulja se cijeli auto. Ako ga potopim sa 20km/h nista, niti jedne vibracije. Isto tako i na vecoj brzini nad 100km/h kad dam gas , nista se ne osjeti. Gume su bile napuhane na 2.8bar poslije 10 min voznje pritisak se digne na 3bar prednje, zadnje na 2.8. Malo sam ih ispuho i vibracije na brzini od 75-100 km/h dosta su se smanjile. Auto sam skoro kupio , gume su stare 3 godine, obje felge na strani suvozaca su na ivicama izgrebane. Manzete pregledane, sve suho ko barut, poluosovine nemaju lufta ni 1mm. Felge poslije 80km autoputa, nisu vruce nikako, normalna temperatura. Balansirat cu opet gume i uradit optiku, pa vidit kako ce se ponasat.skrbavi-admin wrote: ↑19/06/2023 20:46ako vibrira dodavanjem gasa na toj brzini - solje krsta poluosovine pogledaj, manzetne pogledaj ako su mokre ili izderane - dobar je indikator da tu lezi problem...
- hopi
- Posts: 7255
- Joined: 05/03/2009 23:03
- Location: zemlja moja
#47294 Re: Pitamo Mehanicare ?
Hmm nešto kontam
Moglo bi biti da felge ne odgovaraju tj centralna rupa ima lufta. Ili da nisu stavljeni oni centralni plastični prstenovi.
Moglo bi biti da felge ne odgovaraju tj centralna rupa ima lufta. Ili da nisu stavljeni oni centralni plastični prstenovi.
- emotivac
- Posts: 1612
- Joined: 01/03/2013 14:24
#47295 Re: Pitamo Mehanicare ?
3 bar ? Da nije to puno ? btw provjeri i da ti nisu felge krive, i to se zna desiti, ja kada sam iskrivio nisam mogao preko 100 km/h treslo k'o blesavomirza2811 wrote: ↑20/06/2023 11:35Auto vibrira od 75km/h ne bitno da je gas do poda ili se odrzava brzina. Znaci od 75-100 vibrira citav, odnosno ljulja se cijeli auto. Ako ga potopim sa 20km/h nista, niti jedne vibracije. Isto tako i na vecoj brzini nad 100km/h kad dam gas , nista se ne osjeti. Gume su bile napuhane na 2.8bar poslije 10 min voznje pritisak se digne na 3bar prednje, zadnje na 2.8. Malo sam ih ispuho i vibracije na brzini od 75-100 km/h dosta su se smanjile. Auto sam skoro kupio , gume su stare 3 godine, obje felge na strani suvozaca su na ivicama izgrebane. Manzete pregledane, sve suho ko barut, poluosovine nemaju lufta ni 1mm. Felge poslije 80km autoputa, nisu vruce nikako, normalna temperatura. Balansirat cu opet gume i uradit optiku, pa vidit kako ce se ponasat.skrbavi-admin wrote: ↑19/06/2023 20:46
ako vibrira dodavanjem gasa na toj brzini - solje krsta poluosovine pogledaj, manzetne pogledaj ako su mokre ili izderane - dobar je indikator da tu lezi problem...
- drug_profi
- Posts: 65407
- Joined: 16/07/2012 16:00
#47296 Re: Pitamo Mehanicare ?
A da gume nemaju neki defekt?
- skrbavi-admin
- Posts: 7098
- Joined: 31/12/2021 17:16
- Location: Pakšobistan Wolfuckosia
#47297 Re: Pitamo Mehanicare ?
valjd abi mu gumicar reko da gume ne valjaju....meni su dosad uvijek govorili ako ne valja. ako si ispuho pa blaze vibracije onda ljudi imaju pravo neke ili neka guma je u defektu
ako felge nisu originalne mogao bi takodjer bito problem koji si rijesio ispuhivanjem guma pa felga nije u savrsenoj rotaciji zbog decentralizacije a meksi udar amortizuje neki bubreg u gumi
ugl... savjetujem originalne felge nove gume
ako felge nisu originalne mogao bi takodjer bito problem koji si rijesio ispuhivanjem guma pa felga nije u savrsenoj rotaciji zbog decentralizacije a meksi udar amortizuje neki bubreg u gumi
ugl... savjetujem originalne felge nove gume
- drug_profi
- Posts: 65407
- Joined: 16/07/2012 16:00
#47298 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ne bi možda primjetio grbu na gaznom sloju.
Imao sam ja davno slučaj sa čudnim zvukom i vibracijom koju mehaničar nije mogao da odgonetne.
Nakon što sam sezonski gume zamijenio, nestao zvuk. Pregledom skinutih guma uočila se grba na gaznom sloju jedva primjetna. Vjerovatno mjesto gdje je čelik popucao od udarne rupe ili čega već. Guma bila na zadnjem točku.
Imao sam ja davno slučaj sa čudnim zvukom i vibracijom koju mehaničar nije mogao da odgonetne.
Nakon što sam sezonski gume zamijenio, nestao zvuk. Pregledom skinutih guma uočila se grba na gaznom sloju jedva primjetna. Vjerovatno mjesto gdje je čelik popucao od udarne rupe ili čega već. Guma bila na zadnjem točku.
- skrbavi-admin
- Posts: 7098
- Joined: 31/12/2021 17:16
- Location: Pakšobistan Wolfuckosia
#47299 Re: Pitamo Mehanicare ?
kako god izgleda da ce se izut i za vulkanizera i za gume
- topcam
- Posts: 5471
- Joined: 08/07/2007 12:49
- Vozim: uzbrdo
#47300 Re: Pitamo Mehanicare ?
Meni ovaj disk izgleda kad da ga pakna nikad nije dodirnula. Ovo dibidus naopako. Neprirodan slif.mirza2811 wrote: ↑19/06/2023 09:53 Ne vidim dal je sjebana glava. Auto vibrira od 80-100km/h, gume balansirane, prednji diskovi i plocice novi. Pa kontam da ne vibrira radi toga jer nije dobro nasjeo disk na glavcinu. Kontam jos optiku uradit pa da vidim kako ce se ponasat, ili kome drugom odvuc na balansiranje ponovno.
![]()
