Alfons Kauders wrote:Da rezimiramo:
Kada HDZ uvodi segregaciju u skole, uci djecu da su Bosnjaci zapravo Arapi druge "teksture" lice, negira postojanje bosanskog jezika (institucionalno), naziva zastavu RBiH "muslimanskom ratnom zastavom" a zastavu UZP HRHB "zastavom hrvatskog naroda" u BiH, kada Bosnjake naziva m/Muslimanima, kada reisa Kavazovica optuzuje da je klao po Hercegovini (mada je zapravo bio otet od strane hrvatskih terorista i malo je falilo da on bude zaklan)...
To je sasvim ok, legitiman nacin politicke borbe - lagati je ok, vrijedjati je ok, jer Bosnjaci su niza rasa.
Kada neko s druge strane uzvrati na slican nacin, i to na jebenom forumu, ne sa pozicije politicke vlasti - onda to nije ok, jer je to dokaz "ugrozbe" hrvatskog naroda od strane ISIL-ovaca, te povod za kmechanje i prizivanje vojne intervencije NATO saveza. Kada oni nekog nazovu "muslimanom" to je ok, a kada njih neko nazove "katolicima" - to je dokaz balijske netrpeljivosti.
Prijateljska poruka Hrvatima Bosne i Hercegovine, odnosno simpatizerima HDZ-a (posto su vec priznali da nema pluralizma i da imaju samo HDZ - naravno i za to krive nas):
Ukoliko hocete da vas se postuje u ovakvim diskusijama, onda se ne mozete postaviti na taj nacin. Jebiga jednostavno ne mozete, jer ne vidim zasto ocekujete da ljudi koje ocito mrzite iz dna duse, kojim radite o glavi, o kojim lazete skoro kao Srbi, iz nekog razloga postuju osjecanja Hrvata u BiH? Odabrali ste put konfrontacije, poricanja ratnih zlocina, saradnje sa Beogradom i Moskvom. Koristite se lazima, uvredama, opstrukcijama, nasiljem.
A s druge strane po defaultu ocekujete fair play? Koliko je racionalno ocekivati bilo kakve konstruktivne odnose na takvim temeljima? Jer zao mi je, ja tu ne vidim prostor za kompromis i dobrosusjedske odnose.
Fašizam najgore vrste. Kad se malo iznerviraju otkrivaju se jedan po jedan, pa pogledaj ovog diskutanta Hafisa kako nas veselo smjesti u "trokutistan". Dok se ovdje ponekad omakne, na drugim forumima pokazuju ogromnu mrznju i pozivaju na protjerivanje Bosnjaka, vesele se nad strasnim zlocinima i genocidom javno. Tragedija je da su to 99% glasaci i pratioci HDZ-a, sto znaci da ljudi koji tako razmisljaju ima 200.000 i vise, ne radi se o pojedincima. Ti ljudi su danas u vlasti, na funkcijama i direktno uticu na zivote gradjana BiH. U nekoliko kantona u Ustavu bosanski jezik nazivaju bosnjacki, i javno vele da to ne kane promjeniti. Sjetimo se samo kako su u Mostaru minirali spomenik Armiji BiH prije nekoliko godina, pale zastave na drzavnim institucijama, napadaju antifasiste po Mostaru i Kravicama, napadaju turiste iz islamskih zemalja. Na svakih 100 metara se postavljaju krizevi, pa cak i po skolama tamo gdje su bosnjacka djeca. Na utakmicama su svastike, velicanje zlocina i zastave koje slave iste. Ima masa primjera, ali koliko je uopce smisleno navoditi ih kad je to svima nama poznato, ali se zbog nekog mira u kuci ne govori i pise o tome. Oni su debelo zagrezli u teski oblik fašizma i šovinizma, ufurani u neku mitomaniju, nadmoc i posebnu rasu. Predvodnik svih tih radnji je HDZ, a sta ocekivati od ljudi kojima su Kordic i ekipa primjeri i heroji. Bolest je uznapredovala