Renault Megane all about

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#4726 Re: Renault Megane all about

Post by ado-šampion »

Sta fali senzoru pritiska? Evo covjeku pomoglo da skonta da je jedna guma prenapuhana u odnosu na ostale. Meni je jednom nakon zamjene guma jedna guma bila potpumpana za pola bara u odnosu na ostale, nakon nekog vremena upalila se lampica. Korisna stvar.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#4727 Re: Renault Megane all about

Post by amar1994 »

ado-šampion wrote:Sta fali senzoru pritiska? Evo covjeku pomoglo da skonta da je jedna guma prenapuhana u odnosu na ostale. Meni je jednom nakon zamjene guma jedna guma bila potpumpana za pola bara u odnosu na ostale, nakon nekog vremena upalila se lampica. Korisna stvar.
fali , na nekim autima pravi probleme i znaju bit osjetljivi na temperaturne promjene, false ocitanje i slicno , a nije ni jeftin , pravi vozac sam provjerava , ne trebaju mu senzori da mu kazu , isto vazi i za tekucine u autu :thumbup:

al mozda sam ja zaostao u razvoju :mrgreen: :run:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39551
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#4728 Re: Renault Megane all about

Post by bitanga_sa_otesa »

amar1994 wrote:
al mozda sam ja zaostao u razvoju :mrgreen: :run:
jesi,ne otvara se hauba dok se ne upali lampica neka,gdje ces sminkerske rucice isprljat...
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#4729 Re: Renault Megane all about

Post by ado-šampion »

amar1994 wrote:
ado-šampion wrote:Sta fali senzoru pritiska? Evo covjeku pomoglo da skonta da je jedna guma prenapuhana u odnosu na ostale. Meni je jednom nakon zamjene guma jedna guma bila potpumpana za pola bara u odnosu na ostale, nakon nekog vremena upalila se lampica. Korisna stvar.
fali , na nekim autima pravi probleme i znaju bit osjetljivi na temperaturne promjene, false ocitanje i slicno , a nije ni jeftin , pravi vozac sam provjerava , ne trebaju mu senzori da mu kazu , isto vazi i za tekucine u autu :thumbup:

al mozda sam ja zaostao u razvoju :mrgreen: :run:
Meni ti svi senzori super dodju, posebno za vodu za brisace, kad vec spominjes tekucine. Ok je sam provjeravati ali ti senzori itekako dobro dodju. Ako ti nesto moze pomoci zasto da ne. Niko nije retardiran da ne zna npr. ukljuciti svjetla kad treba, ili brisace kad pada kisa, ali opet senzori doprinose da se manje peglas sto je i cilj.

A to sto prave probleme i imaju false ocitanja, to je to auta a ne namjene senzora. To je ono kad neko poredi opremu auta tako sto poredi listu stavki, a tamo pola tih stavki ne radi kako treba ili radi lose. :D
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#4730 Re: Renault Megane all about

Post by amar1994 »

bitanga_sa_otesa wrote:
amar1994 wrote:
al mozda sam ja zaostao u razvoju :mrgreen: :run:
jesi,ne otvara se hauba dok se ne upali lampica neka,gdje ces sminkerske rucice isprljat...
:mrgreen:

nisam nimalo moderan :skoljka:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#4731 Re: Renault Megane all about

Post by amar1994 »

ado-šampion wrote:
amar1994 wrote:
ado-šampion wrote:Sta fali senzoru pritiska? Evo covjeku pomoglo da skonta da je jedna guma prenapuhana u odnosu na ostale. Meni je jednom nakon zamjene guma jedna guma bila potpumpana za pola bara u odnosu na ostale, nakon nekog vremena upalila se lampica. Korisna stvar.
fali , na nekim autima pravi probleme i znaju bit osjetljivi na temperaturne promjene, false ocitanje i slicno , a nije ni jeftin , pravi vozac sam provjerava , ne trebaju mu senzori da mu kazu , isto vazi i za tekucine u autu :thumbup:

al mozda sam ja zaostao u razvoju :mrgreen: :run:
Meni ti svi senzori super dodju, posebno za vodu za brisace, kad vec spominjes tekucine. Ok je sam provjeravati ali ti senzori itekako dobro dodju. Ako ti nesto moze pomoci zasto da ne. Niko nije retardiran da ne zna npr. ukljuciti svjetla kad treba, ili brisace kad pada kisa, ali opet senzori doprinose da se manje peglas sto je i cilj.

A to sto prave probleme i imaju false ocitanja, to je to auta a ne namjene senzora. To je ono kad neko poredi opremu auta tako sto poredi listu stavki, a tamo pola tih stavki ne radi kako treba ili radi lose. :D
pa imam i ja , al opet gledam rucno :mrgreen:

to je do senzora samo , a pritisak zqvisi i od vrste voznje ,i od brzine i vanjske temperature. Kakve veze auto ima :? , e sad ko pravi senzor je bitno :thumbup:

ovi ameri na mps-u gase dijagnostikom taj senzor jer ih pegla , a hoce recimo nekad sire gume i manji pritisak da bolje prenese snagu na put :thumbup:
User avatar
drunken tiger
Posts: 1426
Joined: 27/04/2008 21:24

#4732 Re: Renault Megane all about

Post by drunken tiger »

Raja, treba mi neki servis koji popravlja klime? Punim klimu, hladi desetak dana i opet prestane. Treba mi servis koji ce detektovati i ukloniti kvar. Ovo sto pune pa gledju gdje curi me ne zanima. Treba mi majstor koji ce znati sta je problem. Dok ona iscuri ispari i boja...ne treba mi to. Treba mi neko ko radi klime a ne ko radi i zamjenu guma farbanje mehaniku i klimu usput. Hvala.
User avatar
DoradO
Posts: 4635
Joined: 27/04/2008 00:39
Location: facebook.com/dorado.images

#4733 Re: Renault Megane all about

Post by DoradO »

KOMEL je dobar sa klimama
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#4734 Re: Renault Megane all about

Post by Ned071 »

nije...
User avatar
DoradO
Posts: 4635
Joined: 27/04/2008 00:39
Location: facebook.com/dorado.images

#4735 Re: Renault Megane all about

Post by DoradO »

:lol: :lol: :lol: ok
archi_a
Posts: 11871
Joined: 11/12/2011 18:11

#4736 Re: Renault Megane all about

Post by archi_a »

drunken tiger wrote:Raja, treba mi neki servis koji popravlja klime? Punim klimu, hladi desetak dana i opet prestane. Treba mi servis koji ce detektovati i ukloniti kvar. Ovo sto pune pa gledju gdje curi me ne zanima. Treba mi majstor koji ce znati sta je problem. Dok ona iscuri ispari i boja...ne treba mi to. Treba mi neko ko radi klime a ne ko radi i zamjenu guma farbanje mehaniku i klimu usput. Hvala.
Kako misliš da ti detektuje kvar? :lol: Očigledno imaš problem curenja, znači negdje postoji rupica. Da bi je detektovali moraju ubaciti boju. Kvar ti očigledno nije mehaničke prirode. Meni je puštalo na probijenom hladnjaku klime. Novi 150 ili 180, ne sjećam se i 2 sata posla.
User avatar
drunken tiger
Posts: 1426
Joined: 27/04/2008 21:24

#4737 Re: Renault Megane all about

Post by drunken tiger »

archi_a wrote:
drunken tiger wrote:Raja, treba mi neki servis koji popravlja klime? Punim klimu, hladi desetak dana i opet prestane. Treba mi servis koji ce detektovati i ukloniti kvar. Ovo sto pune pa gledju gdje curi me ne zanima. Treba mi majstor koji ce znati sta je problem. Dok ona iscuri ispari i boja...ne treba mi to. Treba mi neko ko radi klime a ne ko radi i zamjenu guma farbanje mehaniku i klimu usput. Hvala.
Kako misliš da ti detektuje kvar? :lol: Očigledno imaš problem curenja, znači negdje postoji rupica. Da bi je detektovali moraju ubaciti boju. Kvar ti očigledno nije mehaničke prirode. Meni je puštalo na probijenom hladnjaku klime. Novi 150 ili 180, ne sjećam se i 2 sata posla.
Pa i ta rupica je kvar. Da nije nje ne bi klima bila u kvaru. Treba mi neko ko ce stavito tu boju i u toku dana detektovati. A me da me voza dodi mi za deset dana pa onda nema boje pa opet sve ispocetka.
frngla
Posts: 3347
Joined: 30/05/2009 14:29
Location: Manila

#4738 Re: Renault Megane all about

Post by frngla »

Klimacentar Butmir
Kontakt
Tel: +387 33 680 200
Fax: +387 33 680 100

Mob: +387 61 186 558 Kemo
Mob: +387 61 929 929 Ćelo

E-mail: [email protected]

Adresa: 13. juli bb - Butmir, Ilidža
(stara Aerodromska ulica broj 5 - kod baze EUFOR-a)
Sarajevo - Bosna i Hercegovina
archi_a
Posts: 11871
Joined: 11/12/2011 18:11

#4739 Re: Renault Megane all about

Post by archi_a »

Ha ga vozo, ha ti u leru radio, morat ćeš upaliti klimu i pustiti je da radi neko "duže" vrijeme. Osim ako neki od servisa ne posjeduje nano tehnologiju. :)
Koliko sam te skontao, već su ti puštali boju u sistem, ali nisu našli gdje curi. Ili te je htio navući taj majstor, ili je na pravo zaebanom i zavučenom mjestu.
Ni ja nisam bio zadovoljan komelovim priszžtupom rješavanju problema sa mojom klimom, za alarme su tatamate a za klimu nisam bio impresioniran.
Sretno u svakom slučaju, eto dobio si neku adresu.
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#4740 Re: Renault Megane all about

Post by Leon16v »

Clio 1.5 dCi, 48kw, 2003, odradio servis

Ulje + filter ulja Elf 10w40, 80 KM
Filter zraka + filter goriva, 50 KM
I još nasuo eto reda radi, Liqui Moly aditiv, 10 KM.

Suma 140 Marelica :D
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#4741 Re: Renault Megane all about

Post by 530i »

Leon16v wrote:
Ulje + filter ulja Elf 10w40, 80 KM
Jesu te poderali, ovo je skuplje od ovlaštenog servisa :-) :roll:
Dzontra_Volta
Posts: 8001
Joined: 20/01/2011 11:10

#4742 Re: Renault Megane all about

Post by Dzontra_Volta »

Leon16v wrote:Clio 1.5 dCi, 48kw, 2003, odradio servis

Ulje + filter ulja Elf 10w40, 80 KM
Filter zraka + filter goriva, 50 KM
I još nasuo eto reda radi, Liqui Moly aditiv, 10 KM.

Suma 140 Marelica :D
A filter klime? :D
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#4743 Re: Renault Megane all about

Post by Leon16v »

Dzontra_Volta wrote:
Leon16v wrote:Clio 1.5 dCi, 48kw, 2003, odradio servis

Ulje + filter ulja Elf 10w40, 80 KM
Filter zraka + filter goriva, 50 KM
I još nasuo eto reda radi, Liqui Moly aditiv, 10 KM.

Suma 140 Marelica :D
A filter klime? :D
To sam u maju promjenio :-D
A sto se tice ovlastenog u ovlastenom je 135 KM, svi ovi dijelovi, samo što Motrio ulje.
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#4744 Re: Renault Megane all about

Post by 530i »

Poskupo bogami, ja plaćam Elf 5w40 10KM litarsko pakovanje i filter ulja čini mi se 8KM. Ništa više ne treba.
Neka ti računaju 5 litara ulja + filter + ruke opet je mnogo 80 samo za to.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39551
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#4745 Re: Renault Megane all about

Post by bitanga_sa_otesa »

neko te dobro preslusao ,kanta 5 l ulja je 42 marke :-D
User avatar
konektovan
Posts: 51388
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#4746 Re: Renault Megane all about

Post by konektovan »

bitanga_sa_otesa wrote:neko te dobro preslusao ,kanta 5 l ulja je 42 marke :-D
A jos u taj clio ne ide 5 l ulja?!
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#4747 Re: Renault Megane all about

Post by Leon16v »

Tih 130 KM je sa rukama, koliko je realno uzeti za ruke za taj rad, 10-20 KM ?
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39551
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#4748 Re: Renault Megane all about

Post by bitanga_sa_otesa »

ulje i filter 10 maraka,ako ima plastika ispod motora sa 342 razlicita sarafa i 12 vezica onda je 25 maraka zamjena :D
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#4749 Re: Renault Megane all about

Post by Ned071 »

Lijepa moja astra... 5 litara lm ulja, 4 filtera i ruke 130 maraka
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#4750 Re: Renault Megane all about

Post by Throttle »

bitanga_sa_otesa wrote:ulje i filter 10 maraka,ako ima plastika ispod motora sa 342 razlicita sarafa i 12 vezica onda je 25 maraka zamjena :D
:lol: :lol: :lol:
a sto se ismijah :lol: :lol:
:thumbup: :thumbup:
Post Reply