Renault Megane all about
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
ado-šampion
- Posts: 6025
- Joined: 13/07/2004 20:02
- Location: Sarajevo
#4726 Re: Renault Megane all about
Sta fali senzoru pritiska? Evo covjeku pomoglo da skonta da je jedna guma prenapuhana u odnosu na ostale. Meni je jednom nakon zamjene guma jedna guma bila potpumpana za pola bara u odnosu na ostale, nakon nekog vremena upalila se lampica. Korisna stvar.
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#4727 Re: Renault Megane all about
fali , na nekim autima pravi probleme i znaju bit osjetljivi na temperaturne promjene, false ocitanje i slicno , a nije ni jeftin , pravi vozac sam provjerava , ne trebaju mu senzori da mu kazu , isto vazi i za tekucine u autuado-šampion wrote:Sta fali senzoru pritiska? Evo covjeku pomoglo da skonta da je jedna guma prenapuhana u odnosu na ostale. Meni je jednom nakon zamjene guma jedna guma bila potpumpana za pola bara u odnosu na ostale, nakon nekog vremena upalila se lampica. Korisna stvar.
al mozda sam ja zaostao u razvoju
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39551
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#4728 Re: Renault Megane all about
jesi,ne otvara se hauba dok se ne upali lampica neka,gdje ces sminkerske rucice isprljat...amar1994 wrote:
al mozda sam ja zaostao u razvoju![]()
-
ado-šampion
- Posts: 6025
- Joined: 13/07/2004 20:02
- Location: Sarajevo
#4729 Re: Renault Megane all about
Meni ti svi senzori super dodju, posebno za vodu za brisace, kad vec spominjes tekucine. Ok je sam provjeravati ali ti senzori itekako dobro dodju. Ako ti nesto moze pomoci zasto da ne. Niko nije retardiran da ne zna npr. ukljuciti svjetla kad treba, ili brisace kad pada kisa, ali opet senzori doprinose da se manje peglas sto je i cilj.amar1994 wrote:fali , na nekim autima pravi probleme i znaju bit osjetljivi na temperaturne promjene, false ocitanje i slicno , a nije ni jeftin , pravi vozac sam provjerava , ne trebaju mu senzori da mu kazu , isto vazi i za tekucine u autuado-šampion wrote:Sta fali senzoru pritiska? Evo covjeku pomoglo da skonta da je jedna guma prenapuhana u odnosu na ostale. Meni je jednom nakon zamjene guma jedna guma bila potpumpana za pola bara u odnosu na ostale, nakon nekog vremena upalila se lampica. Korisna stvar.
al mozda sam ja zaostao u razvoju![]()
A to sto prave probleme i imaju false ocitanja, to je to auta a ne namjene senzora. To je ono kad neko poredi opremu auta tako sto poredi listu stavki, a tamo pola tih stavki ne radi kako treba ili radi lose.
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#4730 Re: Renault Megane all about
bitanga_sa_otesa wrote:jesi,ne otvara se hauba dok se ne upali lampica neka,gdje ces sminkerske rucice isprljat...amar1994 wrote:
al mozda sam ja zaostao u razvoju![]()
nisam nimalo moderan
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#4731 Re: Renault Megane all about
pa imam i ja , al opet gledam rucnoado-šampion wrote:Meni ti svi senzori super dodju, posebno za vodu za brisace, kad vec spominjes tekucine. Ok je sam provjeravati ali ti senzori itekako dobro dodju. Ako ti nesto moze pomoci zasto da ne. Niko nije retardiran da ne zna npr. ukljuciti svjetla kad treba, ili brisace kad pada kisa, ali opet senzori doprinose da se manje peglas sto je i cilj.amar1994 wrote:fali , na nekim autima pravi probleme i znaju bit osjetljivi na temperaturne promjene, false ocitanje i slicno , a nije ni jeftin , pravi vozac sam provjerava , ne trebaju mu senzori da mu kazu , isto vazi i za tekucine u autuado-šampion wrote:Sta fali senzoru pritiska? Evo covjeku pomoglo da skonta da je jedna guma prenapuhana u odnosu na ostale. Meni je jednom nakon zamjene guma jedna guma bila potpumpana za pola bara u odnosu na ostale, nakon nekog vremena upalila se lampica. Korisna stvar.
al mozda sam ja zaostao u razvoju![]()
A to sto prave probleme i imaju false ocitanja, to je to auta a ne namjene senzora. To je ono kad neko poredi opremu auta tako sto poredi listu stavki, a tamo pola tih stavki ne radi kako treba ili radi lose.
to je do senzora samo , a pritisak zqvisi i od vrste voznje ,i od brzine i vanjske temperature. Kakve veze auto ima
ovi ameri na mps-u gase dijagnostikom taj senzor jer ih pegla , a hoce recimo nekad sire gume i manji pritisak da bolje prenese snagu na put
- drunken tiger
- Posts: 1426
- Joined: 27/04/2008 21:24
#4732 Re: Renault Megane all about
Raja, treba mi neki servis koji popravlja klime? Punim klimu, hladi desetak dana i opet prestane. Treba mi servis koji ce detektovati i ukloniti kvar. Ovo sto pune pa gledju gdje curi me ne zanima. Treba mi majstor koji ce znati sta je problem. Dok ona iscuri ispari i boja...ne treba mi to. Treba mi neko ko radi klime a ne ko radi i zamjenu guma farbanje mehaniku i klimu usput. Hvala.
- DoradO
- Posts: 4635
- Joined: 27/04/2008 00:39
- Location: facebook.com/dorado.images
#4733 Re: Renault Megane all about
KOMEL je dobar sa klimama
- DoradO
- Posts: 4635
- Joined: 27/04/2008 00:39
- Location: facebook.com/dorado.images
-
archi_a
- Posts: 11871
- Joined: 11/12/2011 18:11
#4736 Re: Renault Megane all about
Kako misliš da ti detektuje kvar?drunken tiger wrote:Raja, treba mi neki servis koji popravlja klime? Punim klimu, hladi desetak dana i opet prestane. Treba mi servis koji ce detektovati i ukloniti kvar. Ovo sto pune pa gledju gdje curi me ne zanima. Treba mi majstor koji ce znati sta je problem. Dok ona iscuri ispari i boja...ne treba mi to. Treba mi neko ko radi klime a ne ko radi i zamjenu guma farbanje mehaniku i klimu usput. Hvala.
- drunken tiger
- Posts: 1426
- Joined: 27/04/2008 21:24
#4737 Re: Renault Megane all about
Pa i ta rupica je kvar. Da nije nje ne bi klima bila u kvaru. Treba mi neko ko ce stavito tu boju i u toku dana detektovati. A me da me voza dodi mi za deset dana pa onda nema boje pa opet sve ispocetka.archi_a wrote:Kako misliš da ti detektuje kvar?drunken tiger wrote:Raja, treba mi neki servis koji popravlja klime? Punim klimu, hladi desetak dana i opet prestane. Treba mi servis koji ce detektovati i ukloniti kvar. Ovo sto pune pa gledju gdje curi me ne zanima. Treba mi majstor koji ce znati sta je problem. Dok ona iscuri ispari i boja...ne treba mi to. Treba mi neko ko radi klime a ne ko radi i zamjenu guma farbanje mehaniku i klimu usput. Hvala.Očigledno imaš problem curenja, znači negdje postoji rupica. Da bi je detektovali moraju ubaciti boju. Kvar ti očigledno nije mehaničke prirode. Meni je puštalo na probijenom hladnjaku klime. Novi 150 ili 180, ne sjećam se i 2 sata posla.
-
frngla
- Posts: 3347
- Joined: 30/05/2009 14:29
- Location: Manila
#4738 Re: Renault Megane all about
Klimacentar Butmir
Kontakt
Tel: +387 33 680 200
Fax: +387 33 680 100
Mob: +387 61 186 558 Kemo
Mob: +387 61 929 929 Ćelo
E-mail: [email protected]
Adresa: 13. juli bb - Butmir, Ilidža
(stara Aerodromska ulica broj 5 - kod baze EUFOR-a)
Sarajevo - Bosna i Hercegovina
Kontakt
Tel: +387 33 680 200
Fax: +387 33 680 100
Mob: +387 61 186 558 Kemo
Mob: +387 61 929 929 Ćelo
E-mail: [email protected]
Adresa: 13. juli bb - Butmir, Ilidža
(stara Aerodromska ulica broj 5 - kod baze EUFOR-a)
Sarajevo - Bosna i Hercegovina
-
archi_a
- Posts: 11871
- Joined: 11/12/2011 18:11
#4739 Re: Renault Megane all about
Ha ga vozo, ha ti u leru radio, morat ćeš upaliti klimu i pustiti je da radi neko "duže" vrijeme. Osim ako neki od servisa ne posjeduje nano tehnologiju.
Koliko sam te skontao, već su ti puštali boju u sistem, ali nisu našli gdje curi. Ili te je htio navući taj majstor, ili je na pravo zaebanom i zavučenom mjestu.
Ni ja nisam bio zadovoljan komelovim priszžtupom rješavanju problema sa mojom klimom, za alarme su tatamate a za klimu nisam bio impresioniran.
Sretno u svakom slučaju, eto dobio si neku adresu.
Koliko sam te skontao, već su ti puštali boju u sistem, ali nisu našli gdje curi. Ili te je htio navući taj majstor, ili je na pravo zaebanom i zavučenom mjestu.
Ni ja nisam bio zadovoljan komelovim priszžtupom rješavanju problema sa mojom klimom, za alarme su tatamate a za klimu nisam bio impresioniran.
Sretno u svakom slučaju, eto dobio si neku adresu.
-
Leon16v
- Posts: 7019
- Joined: 02/04/2015 13:27
- Location: Ilidza إليدزا
- Vozim: Staro željezo
#4740 Re: Renault Megane all about
Clio 1.5 dCi, 48kw, 2003, odradio servis
Ulje + filter ulja Elf 10w40, 80 KM
Filter zraka + filter goriva, 50 KM
I još nasuo eto reda radi, Liqui Moly aditiv, 10 KM.
Suma 140 Marelica
Ulje + filter ulja Elf 10w40, 80 KM
Filter zraka + filter goriva, 50 KM
I još nasuo eto reda radi, Liqui Moly aditiv, 10 KM.
Suma 140 Marelica
-
530i
- Posts: 9169
- Joined: 08/12/2009 17:31
#4741 Re: Renault Megane all about
Jesu te poderali, ovo je skuplje od ovlaštenog servisaLeon16v wrote:
Ulje + filter ulja Elf 10w40, 80 KM
-
Dzontra_Volta
- Posts: 8001
- Joined: 20/01/2011 11:10
#4742 Re: Renault Megane all about
A filter klime?Leon16v wrote:Clio 1.5 dCi, 48kw, 2003, odradio servis
Ulje + filter ulja Elf 10w40, 80 KM
Filter zraka + filter goriva, 50 KM
I još nasuo eto reda radi, Liqui Moly aditiv, 10 KM.
Suma 140 Marelica
-
Leon16v
- Posts: 7019
- Joined: 02/04/2015 13:27
- Location: Ilidza إليدزا
- Vozim: Staro željezo
#4743 Re: Renault Megane all about
To sam u maju promjenioDzontra_Volta wrote:A filter klime?Leon16v wrote:Clio 1.5 dCi, 48kw, 2003, odradio servis
Ulje + filter ulja Elf 10w40, 80 KM
Filter zraka + filter goriva, 50 KM
I još nasuo eto reda radi, Liqui Moly aditiv, 10 KM.
Suma 140 Marelica
A sto se tice ovlastenog u ovlastenom je 135 KM, svi ovi dijelovi, samo što Motrio ulje.
-
530i
- Posts: 9169
- Joined: 08/12/2009 17:31
#4744 Re: Renault Megane all about
Poskupo bogami, ja plaćam Elf 5w40 10KM litarsko pakovanje i filter ulja čini mi se 8KM. Ništa više ne treba.
Neka ti računaju 5 litara ulja + filter + ruke opet je mnogo 80 samo za to.
Neka ti računaju 5 litara ulja + filter + ruke opet je mnogo 80 samo za to.
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39551
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#4745 Re: Renault Megane all about
neko te dobro preslusao ,kanta 5 l ulja je 42 marke 
- konektovan
- Posts: 51388
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#4746 Re: Renault Megane all about
A jos u taj clio ne ide 5 l ulja?!bitanga_sa_otesa wrote:neko te dobro preslusao ,kanta 5 l ulja je 42 marke
-
Leon16v
- Posts: 7019
- Joined: 02/04/2015 13:27
- Location: Ilidza إليدزا
- Vozim: Staro željezo
#4747 Re: Renault Megane all about
Tih 130 KM je sa rukama, koliko je realno uzeti za ruke za taj rad, 10-20 KM ?
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39551
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#4748 Re: Renault Megane all about
ulje i filter 10 maraka,ako ima plastika ispod motora sa 342 razlicita sarafa i 12 vezica onda je 25 maraka zamjena 
- Ned071
- Posts: 6435
- Joined: 27/01/2014 15:32
#4749 Re: Renault Megane all about
Lijepa moja astra... 5 litara lm ulja, 4 filtera i ruke 130 maraka
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#4750 Re: Renault Megane all about
bitanga_sa_otesa wrote:ulje i filter 10 maraka,ako ima plastika ispod motora sa 342 razlicita sarafa i 12 vezica onda je 25 maraka zamjena
a sto se ismijah
