Dolazi zima - zimske gume

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#4726 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by amar1994 »

evo dodje zima i snijeg,jeste li se opremili continentalkama 8-) :D
junior3
Posts: 9131
Joined: 20/02/2014 01:02

#4727 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by junior3 »

Samo protekt. :izet:
User avatar
jrambo
Posts: 92
Joined: 15/02/2009 20:42
Location: prekoputa bivse JNA

#4728 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by jrambo »

thekupus wrote:Kupljene i montirane 4 Dunlop Wintersport 4D 215/70/16 na SUV, promjena sa ljetnih 235/55/18

sta mislite o ovoj odluci?
:thumbup: :thumbup:

odlicna odluka posebno ako si sa alu felgi presao na celicne
User avatar
thekupus
Posts: 7388
Joined: 25/06/2011 22:38

#4729 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by thekupus »

jrambo wrote:
thekupus wrote:Kupljene i montirane 4 Dunlop Wintersport 4D 215/70/16 na SUV, promjena sa ljetnih 235/55/18

sta mislite o ovoj odluci?
:thumbup: :thumbup:

odlicna odluka posebno ako si sa alu felgi presao na celicne
jesam, cak ni ratkape nisam stavio, svidja mi se ovaj robustan izgled
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39560
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#4730 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by bitanga_sa_otesa »

amar1994 wrote:evo dodje zima i snijeg,jeste li se opremili continentalkama 8-) :D
gudjirkama :-D
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#4731 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by amar1994 »

bitanga_sa_otesa wrote:
amar1994 wrote:evo dodje zima i snijeg,jeste li se opremili continentalkama 8-) :D
gudjirkama :-D
:thumbup:
Gray
Posts: 4038
Joined: 14/06/2005 02:47

#4732 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Gray »

Koji je fazon sa celicnim felgama, je li samo da se stede aluminijske, ili?

Ja sam na svom ostavio alu felge, a gume su Michelin A5
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#4733 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by amar1994 »

Gray wrote:Koji je fazon sa celicnim felgama, je li samo da se stede aluminijske, ili?

Ja sam na svom ostavio alu felge, a gume su Michelin A5
na novijim autima vala nikoji,a ruzne do bola,ko moze ili ima dva seta alu treba da vrti na alu :D
User avatar
thekupus
Posts: 7388
Joined: 25/06/2011 22:38

#4734 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by thekupus »

Gray wrote:Koji je fazon sa celicnim felgama, je li samo da se stede aluminijske, ili?

Ja sam na svom ostavio alu felge, a gume su Michelin A5
ja sam stavio jer je to drugi set tockova koji je na autu 4 mjeseca, a za ovu dimenziju i raspored sarafa (opel zakomplikovao pravo) je tesko naci ALU felge ikako, a one dostupne su 350 KM i vise po komadu (vise od duplo u odnosu na celicne)
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#4735 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by jefferson »

Gray wrote:Koji je fazon sa celicnim felgama, je li samo da se stede aluminijske, ili?

Ja sam na svom ostavio alu felge, a gume su Michelin A5
Celicne felge su elasticnije, nisu krute kao alu, i malo bolje doprinose udobnosti. Zatvorene su, cime sprecavaju dio soli da dodje do kocnica, itd.
U slucaju da zbog leda odklizes i iskrivis felgu, jeftinije je zamjeniti celicnu nego aluminijsku. Otpornije su na rupe, manja je mogucnost ostecenja.
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#4736 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by jefferson »

dileja wrote:kvazistručnjak opet veze nema
Unitrade je generalni zastupnik i uvoznik Goodyera za BH i veleprodaje za sve druge i ako nije bilo kod njih, kako može bit kod nekog lokalca
Mozda lokalci ne kupuju od Unitrade, kako god, izdao si svoj ponos, ili tata nije dao auto da odes po gume negdje drugo? :lol:
Last edited by jefferson on 22/11/2015 01:36, edited 1 time in total.
User avatar
thekupus
Posts: 7388
Joined: 25/06/2011 22:38

#4737 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by thekupus »

jefferson wrote: Celicne felge su elasticnije, nisu krute kao alu, i malo bolje doprinose udobnosti. Zatvorene su, cime sprecavaju dio soli da dodje do kocnica, itd.
U slucaju da zbog leda odklizes i iskrivis felgu, jeftinije je zamjeniti celicnu nego aluminijsku. Otpornije su na rupe, manja je mogucnost ostecenja.
i kad kamencici kojih je zimi puno na cesti ogrebu felgu, nije toliki problem koliko je na ALU felgama
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#4738 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by jefferson »

thekupus wrote:
jefferson wrote: Celicne felge su elasticnije, nisu krute kao alu, i malo bolje doprinose udobnosti. Zatvorene su, cime sprecavaju dio soli da dodje do kocnica, itd.
U slucaju da zbog leda odklizes i iskrivis felgu, jeftinije je zamjeniti celicnu nego aluminijsku. Otpornije su na rupe, manja je mogucnost ostecenja.
i kad kamencici kojih je zimi puno na cesti ogrebu felgu, nije toliki problem koliko je na ALU felgama
Da, kako god okrenes bolej rjesenje za zimu. Ja sad upravo stavio zimske gume sa novim felgama, ali nigdje za zivu glavu nisam mogao naci celicne felge.
Gray
Posts: 4038
Joined: 14/06/2005 02:47

#4739 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Gray »

amar1994 wrote:
Gray wrote:Koji je fazon sa celicnim felgama, je li samo da se stede aluminijske, ili?

Ja sam na svom ostavio alu felge, a gume su Michelin A5
na novijim autima vala nikoji,a ruzne do bola,ko moze ili ima dva seta alu treba da vrti na alu :D
Ma ja na svom imam jedan set ali sam ga ostavio, preruzno bi mi bilo sada na čeličnim. I kada sam kupio auto je bio na alu felgama a bila je zima, tako neka ih, ako se unište kupit ću nove.
belfy
Posts: 9827
Joined: 06/08/2007 09:00

#4740 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by belfy »

jefferson wrote:
Gray wrote:Koji je fazon sa celicnim felgama, je li samo da se stede aluminijske, ili?

Ja sam na svom ostavio alu felge, a gume su Michelin A5
Celicne felge su elasticnije, nisu krute kao alu, i malo bolje doprinose udobnosti. Zatvorene su, cime sprecavaju dio soli da dodje do kocnica, itd.
U slucaju da zbog leda odklizes i iskrivis felgu, jeftinije je zamjeniti celicnu nego aluminijsku. Otpornije su na rupe, manja je mogucnost ostecenja.
sta znaci ovo zatvorene su?
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#4741 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by jefferson »

belfy wrote:
jefferson wrote:
Gray wrote:Koji je fazon sa celicnim felgama, je li samo da se stede aluminijske, ili?

Ja sam na svom ostavio alu felge, a gume su Michelin A5
Celicne felge su elasticnije, nisu krute kao alu, i malo bolje doprinose udobnosti. Zatvorene su, cime sprecavaju dio soli da dodje do kocnica, itd.
U slucaju da zbog leda odklizes i iskrivis felgu, jeftinije je zamjeniti celicnu nego aluminijsku. Otpornije su na rupe, manja je mogucnost ostecenja.
sta znaci ovo zatvorene su?
Nisu zatvorene sa unutrasnje strane, ali nisu otvorene sa vanjske strane kao sto su alu felge gdje se vide celjusit, diskovi itd.
Kako god, opet manje soli i prljavstine ulazi nego sa alu felgama.
User avatar
problemnatravunu
Posts: 18758
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#4742 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by problemnatravunu »

E, eto snijega , i eto i definitivno potrebe za zimskim gumama na autu, jedino su poštedjeni oni sretnici koji kad je bas snijeg mogu da se odreknu auta dok se ne rasčisti.
User avatar
dileja
Posts: 645
Joined: 01/10/2015 13:38

#4743 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by dileja »

jefferson wrote: Da, kako god okrenes bolej rjesenje za zimu. Ja sad upravo stavio zimske gume sa novim felgama, ali nigdje za zivu glavu nisam mogao naci celicne felge.
alooo ti si "gazda"
što nisi kupii nove felge u servisu, tamo imaju sigurno

btw kakvu li kaltačinu voziš kad ni felge ne možeš naći
Seawolf
Posts: 9169
Joined: 14/06/2012 22:59

#4744 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Seawolf »

thekupus wrote:Kupljene i montirane 4 Dunlop Wintersport 4D 215/70/16 na SUV, promjena sa ljetnih 235/55/18

sta mislite o ovoj odluci?
Dimenziono je O.K.

Što se tiče indeksa nosivosti, ne bi trebalo da je manji od "100", a što se tiče indeksa brzine, ne bi trebao biti sporiji od "T".

Još ako ih nisi platio više od 220 KM, po komadu, onda je to jako pametna odluka.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#4745 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by amar1994 »

Image
:lol:
User avatar
haris0032
Posts: 1470
Joined: 02/06/2012 19:27
Location: 11541

#4746 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by haris0032 »

Sportiva snow win ? Iskustva i misljenja ?
User avatar
dileja
Posts: 645
Joined: 01/10/2015 13:38

#4747 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by dileja »

haris0032 wrote:Sportiva snow win ? Iskustva i misljenja ?

šta kasti, malo joj fali da je među najgorima, a čim nije prošla pretkvalifikacije i pala na kvalifikacionom testu KOČENJA, znači da nije ni za kurca

gora od save :D

Image
Last edited by dileja on 22/11/2015 15:44, edited 2 times in total.
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#4748 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by direstraits0078 »

Znaci tu negdje s briĐistounom. :D
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#4749 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by jefferson »

dileja wrote:
jefferson wrote: Da, kako god okrenes bolej rjesenje za zimu. Ja sad upravo stavio zimske gume sa novim felgama, ali nigdje za zivu glavu nisam mogao naci celicne felge.
alooo ti si "gazda"
što nisi kupii nove felge u servisu, tamo imaju sigurno

btw kakvu li kaltačinu voziš kad ni felge ne možeš naći
Golf 1.4 :lol:
User avatar
dileja
Posts: 645
Joined: 01/10/2015 13:38

#4750 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by dileja »

:lol: :lol:
za Golfove felgi na svakom čošku
nešto si polupo lončiće, reci koju kaltačinu voziš :lol:
Post Reply