Dolazi zima - zimske gume
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#4726 Re: Dolazi zima - zimske gume
evo dodje zima i snijeg,jeste li se opremili continentalkama

- jrambo
- Posts: 92
- Joined: 15/02/2009 20:42
- Location: prekoputa bivse JNA
#4728 Re: Dolazi zima - zimske gume
thekupus wrote:Kupljene i montirane 4 Dunlop Wintersport 4D 215/70/16 na SUV, promjena sa ljetnih 235/55/18
sta mislite o ovoj odluci?
odlicna odluka posebno ako si sa alu felgi presao na celicne
- thekupus
- Posts: 7388
- Joined: 25/06/2011 22:38
#4729 Re: Dolazi zima - zimske gume
jesam, cak ni ratkape nisam stavio, svidja mi se ovaj robustan izgledjrambo wrote:thekupus wrote:Kupljene i montirane 4 Dunlop Wintersport 4D 215/70/16 na SUV, promjena sa ljetnih 235/55/18
sta mislite o ovoj odluci?![]()
![]()
odlicna odluka posebno ako si sa alu felgi presao na celicne
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39560
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#4730 Re: Dolazi zima - zimske gume
gudjirkamaamar1994 wrote:evo dodje zima i snijeg,jeste li se opremili continentalkama![]()
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#4731 Re: Dolazi zima - zimske gume
bitanga_sa_otesa wrote:gudjirkamaamar1994 wrote:evo dodje zima i snijeg,jeste li se opremili continentalkama![]()
-
Gray
- Posts: 4038
- Joined: 14/06/2005 02:47
#4732 Re: Dolazi zima - zimske gume
Koji je fazon sa celicnim felgama, je li samo da se stede aluminijske, ili?
Ja sam na svom ostavio alu felge, a gume su Michelin A5
Ja sam na svom ostavio alu felge, a gume su Michelin A5
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#4733 Re: Dolazi zima - zimske gume
na novijim autima vala nikoji,a ruzne do bola,ko moze ili ima dva seta alu treba da vrti na aluGray wrote:Koji je fazon sa celicnim felgama, je li samo da se stede aluminijske, ili?
Ja sam na svom ostavio alu felge, a gume su Michelin A5
- thekupus
- Posts: 7388
- Joined: 25/06/2011 22:38
#4734 Re: Dolazi zima - zimske gume
ja sam stavio jer je to drugi set tockova koji je na autu 4 mjeseca, a za ovu dimenziju i raspored sarafa (opel zakomplikovao pravo) je tesko naci ALU felge ikako, a one dostupne su 350 KM i vise po komadu (vise od duplo u odnosu na celicne)Gray wrote:Koji je fazon sa celicnim felgama, je li samo da se stede aluminijske, ili?
Ja sam na svom ostavio alu felge, a gume su Michelin A5
-
jefferson
- Posts: 14969
- Joined: 28/08/2007 05:31
- Location: U.S.A
#4735 Re: Dolazi zima - zimske gume
Celicne felge su elasticnije, nisu krute kao alu, i malo bolje doprinose udobnosti. Zatvorene su, cime sprecavaju dio soli da dodje do kocnica, itd.Gray wrote:Koji je fazon sa celicnim felgama, je li samo da se stede aluminijske, ili?
Ja sam na svom ostavio alu felge, a gume su Michelin A5
U slucaju da zbog leda odklizes i iskrivis felgu, jeftinije je zamjeniti celicnu nego aluminijsku. Otpornije su na rupe, manja je mogucnost ostecenja.
-
jefferson
- Posts: 14969
- Joined: 28/08/2007 05:31
- Location: U.S.A
#4736 Re: Dolazi zima - zimske gume
Mozda lokalci ne kupuju od Unitrade, kako god, izdao si svoj ponos, ili tata nije dao auto da odes po gume negdje drugo?dileja wrote:kvazistručnjak opet veze nema
Unitrade je generalni zastupnik i uvoznik Goodyera za BH i veleprodaje za sve druge i ako nije bilo kod njih, kako može bit kod nekog lokalca
Last edited by jefferson on 22/11/2015 01:36, edited 1 time in total.
- thekupus
- Posts: 7388
- Joined: 25/06/2011 22:38
#4737 Re: Dolazi zima - zimske gume
i kad kamencici kojih je zimi puno na cesti ogrebu felgu, nije toliki problem koliko je na ALU felgamajefferson wrote: Celicne felge su elasticnije, nisu krute kao alu, i malo bolje doprinose udobnosti. Zatvorene su, cime sprecavaju dio soli da dodje do kocnica, itd.
U slucaju da zbog leda odklizes i iskrivis felgu, jeftinije je zamjeniti celicnu nego aluminijsku. Otpornije su na rupe, manja je mogucnost ostecenja.
-
jefferson
- Posts: 14969
- Joined: 28/08/2007 05:31
- Location: U.S.A
#4738 Re: Dolazi zima - zimske gume
Da, kako god okrenes bolej rjesenje za zimu. Ja sad upravo stavio zimske gume sa novim felgama, ali nigdje za zivu glavu nisam mogao naci celicne felge.thekupus wrote:i kad kamencici kojih je zimi puno na cesti ogrebu felgu, nije toliki problem koliko je na ALU felgamajefferson wrote: Celicne felge su elasticnije, nisu krute kao alu, i malo bolje doprinose udobnosti. Zatvorene su, cime sprecavaju dio soli da dodje do kocnica, itd.
U slucaju da zbog leda odklizes i iskrivis felgu, jeftinije je zamjeniti celicnu nego aluminijsku. Otpornije su na rupe, manja je mogucnost ostecenja.
-
Gray
- Posts: 4038
- Joined: 14/06/2005 02:47
#4739 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ma ja na svom imam jedan set ali sam ga ostavio, preruzno bi mi bilo sada na čeličnim. I kada sam kupio auto je bio na alu felgama a bila je zima, tako neka ih, ako se unište kupit ću nove.amar1994 wrote:na novijim autima vala nikoji,a ruzne do bola,ko moze ili ima dva seta alu treba da vrti na aluGray wrote:Koji je fazon sa celicnim felgama, je li samo da se stede aluminijske, ili?
Ja sam na svom ostavio alu felge, a gume su Michelin A5
-
belfy
- Posts: 9827
- Joined: 06/08/2007 09:00
#4740 Re: Dolazi zima - zimske gume
sta znaci ovo zatvorene su?jefferson wrote:Celicne felge su elasticnije, nisu krute kao alu, i malo bolje doprinose udobnosti. Zatvorene su, cime sprecavaju dio soli da dodje do kocnica, itd.Gray wrote:Koji je fazon sa celicnim felgama, je li samo da se stede aluminijske, ili?
Ja sam na svom ostavio alu felge, a gume su Michelin A5
U slucaju da zbog leda odklizes i iskrivis felgu, jeftinije je zamjeniti celicnu nego aluminijsku. Otpornije su na rupe, manja je mogucnost ostecenja.
-
jefferson
- Posts: 14969
- Joined: 28/08/2007 05:31
- Location: U.S.A
#4741 Re: Dolazi zima - zimske gume
Nisu zatvorene sa unutrasnje strane, ali nisu otvorene sa vanjske strane kao sto su alu felge gdje se vide celjusit, diskovi itd.belfy wrote:sta znaci ovo zatvorene su?jefferson wrote:Celicne felge su elasticnije, nisu krute kao alu, i malo bolje doprinose udobnosti. Zatvorene su, cime sprecavaju dio soli da dodje do kocnica, itd.Gray wrote:Koji je fazon sa celicnim felgama, je li samo da se stede aluminijske, ili?
Ja sam na svom ostavio alu felge, a gume su Michelin A5
U slucaju da zbog leda odklizes i iskrivis felgu, jeftinije je zamjeniti celicnu nego aluminijsku. Otpornije su na rupe, manja je mogucnost ostecenja.
Kako god, opet manje soli i prljavstine ulazi nego sa alu felgama.
- problemnatravunu
- Posts: 18758
- Joined: 26/10/2014 07:41
- Location: Sarajevo
#4742 Re: Dolazi zima - zimske gume
E, eto snijega , i eto i definitivno potrebe za zimskim gumama na autu, jedino su poštedjeni oni sretnici koji kad je bas snijeg mogu da se odreknu auta dok se ne rasčisti.
- dileja
- Posts: 645
- Joined: 01/10/2015 13:38
#4743 Re: Dolazi zima - zimske gume
alooo ti si "gazda"jefferson wrote: Da, kako god okrenes bolej rjesenje za zimu. Ja sad upravo stavio zimske gume sa novim felgama, ali nigdje za zivu glavu nisam mogao naci celicne felge.
što nisi kupii nove felge u servisu, tamo imaju sigurno
btw kakvu li kaltačinu voziš kad ni felge ne možeš naći
-
Seawolf
- Posts: 9169
- Joined: 14/06/2012 22:59
#4744 Re: Dolazi zima - zimske gume
Dimenziono je O.K.thekupus wrote:Kupljene i montirane 4 Dunlop Wintersport 4D 215/70/16 na SUV, promjena sa ljetnih 235/55/18
sta mislite o ovoj odluci?
Što se tiče indeksa nosivosti, ne bi trebalo da je manji od "100", a što se tiče indeksa brzine, ne bi trebao biti sporiji od "T".
Još ako ih nisi platio više od 220 KM, po komadu, onda je to jako pametna odluka.
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
- haris0032
- Posts: 1470
- Joined: 02/06/2012 19:27
- Location: 11541
#4746 Re: Dolazi zima - zimske gume
Sportiva snow win ? Iskustva i misljenja ?
- dileja
- Posts: 645
- Joined: 01/10/2015 13:38
#4747 Re: Dolazi zima - zimske gume
haris0032 wrote:Sportiva snow win ? Iskustva i misljenja ?
šta kasti, malo joj fali da je među najgorima, a čim nije prošla pretkvalifikacije i pala na kvalifikacionom testu KOČENJA, znači da nije ni za kurca
gora od save

Last edited by dileja on 22/11/2015 15:44, edited 2 times in total.
-
direstraits0078
- Posts: 5231
- Joined: 22/12/2011 14:41
#4748 Re: Dolazi zima - zimske gume
Znaci tu negdje s briĐistounom. 
-
jefferson
- Posts: 14969
- Joined: 28/08/2007 05:31
- Location: U.S.A
#4749 Re: Dolazi zima - zimske gume
Golf 1.4dileja wrote:alooo ti si "gazda"jefferson wrote: Da, kako god okrenes bolej rjesenje za zimu. Ja sad upravo stavio zimske gume sa novim felgama, ali nigdje za zivu glavu nisam mogao naci celicne felge.
što nisi kupii nove felge u servisu, tamo imaju sigurno
btw kakvu li kaltačinu voziš kad ni felge ne možeš naći
- dileja
- Posts: 645
- Joined: 01/10/2015 13:38
#4750 Re: Dolazi zima - zimske gume
za Golfove felgi na svakom čošku
nešto si polupo lončiće, reci koju kaltačinu voziš

