Šta trenutno čitate?

Kulturna dešavanja, predstave, izložbe, festivali, obrazovanje i budućnost mladih...

Moderator: Chloe

Post Reply

Citate?

Sa zadovoljstvom!
1198
91%
Dovoljno je sto moram citat titlove na TV-u...
123
9%
 
Total votes: 1321

User avatar
SinjaD
Posts: 681
Joined: 19/03/2008 18:48

#4726 Re: Šta trenutno čitate?

Post by SinjaD »

Image
User avatar
sadmire
Posts: 2401
Joined: 28/01/2008 15:38
Location: zemlja galebova

#4727 Re: Šta trenutno čitate?

Post by sadmire »

SinjaD wrote:Image
:thumbup:

mislim da bi ti se mogla svidjeti, dinamicna je, jako zabavna i istovremeno pomalo tuzna, ali na specifican nacin, jer je ipak puna je pozitivne energije! Ja sam se cesto mogao pronaci u postupcima i razmisljanjima glavnog lika pa sam jos vise uzivao citajuci je!
Evo i jedan citat koji mi je ostao u sjecanju: 'Kada je pun mjesec, izlazim da lajem na nebo i onda vidim tvoje lice, oslikano tamo gore. Sad bih dao deset godina zivota samo da vidim svoj odraz u tvojim okicama boje tamnog meda.'
User avatar
cartman
Posts: 1110
Joined: 02/12/2004 13:31

#4728 Re: Šta trenutno čitate?

Post by cartman »

Image

Po prvi put citam Murakamija i jednostavno sam opcinjen knjigom. Ne mogu je prestat citat, iako jos uvijek nisam siguran da li ima prolaz ili ne :D Nadrealno al opet tako stvarno :D
User avatar
nellington
Posts: 10761
Joined: 11/03/2008 13:32
Location: navedeno lice se udaljilo u nepoznatom pravcu.

#4729 Re: Šta trenutno čitate?

Post by nellington »

Još nisu izdali čačkalicu sa kompletnim tekstom ove knjige na njoj? Bože, Japanci :D
User avatar
Dioda
Posts: 1353
Joined: 20/01/2008 19:17

#4730 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Dioda »

Image
Haettenschweiler
Posts: 635
Joined: 15/03/2010 18:29

#4731 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Haettenschweiler »

Kurt Vonnegut - Slaughterhouse Five - The Children's Crusade

Nisam odavno ništa bolje čitao. So it goes.
User avatar
Truba
Posts: 93839
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#4732 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Truba »

dobra je klanica 5
a film je još bolji
Haettenschweiler
Posts: 635
Joined: 15/03/2010 18:29

#4733 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Haettenschweiler »

komi wrote:dobra je klanica 5
a film je još bolji
Nisam znao za film. Jesu li prikazani Tralfamadorci? Kako je prikazana četvrta dimenzija?
User avatar
Truba
Posts: 93839
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#4734 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Truba »

nisam tim aspektom bio oduševljen a iskreno se i ne sjećam mnogo
više sam oduševljen prikazom vremenskih skokova i prelazom između određenih vremenskih razdoblja

fin je film nabavi i pogledaj a knjiga je tanka :D moglo bi se to obnoviti :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
vox-populi
Posts: 3131
Joined: 03/04/2008 21:51
Location: Sarajevo-x Liberation Front

#4735 Re: Šta trenutno čitate?

Post by vox-populi »

Upravo zavrsio:

Image

Sada ocekujem gnjev foruma...
User avatar
kritichar
Posts: 8678
Joined: 17/10/2010 09:51
Location: Sarajevo-x.com

#4736 Re: Šta trenutno čitate?

Post by kritichar »

vox-populi wrote:Upravo zavrsio:

Image

Sada ocekujem gnjev foruma...
Neprijatelja treba upoznati :) :thumbup:
:bih:
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#4737 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Bloo »

nije loš psihološki roman, što bi te iko napadao? zato što je Ćosićev?
User avatar
vox-populi
Posts: 3131
Joined: 03/04/2008 21:51
Location: Sarajevo-x Liberation Front

#4738 Re: Šta trenutno čitate?

Post by vox-populi »

Bloo wrote:nije loš psihološki roman, što bi te iko napadao? zato što je Ćosićev?
Pa i nije bas najomiljeniji lik na forumu :).

A roman je odlican. Imam namjeru dalje da citam, sada ide Vreme smrti.

@kritichar, nisam citao sa tom namjerom.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#4739 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Bloo »

vox-populi wrote:
Bloo wrote:nije loš psihološki roman, što bi te iko napadao? zato što je Ćosićev?
Pa i nije bas najomiljeniji lik na forumu :).

A roman je odlican. Imam namjeru dalje da citam, sada ide Vreme smrti.

@kritichar, nisam citao sa tom namjerom.
ako cemo se povoditi za kriticarem onda ljudi ne bi citali ni Aralicu ni Kapora
User avatar
kritichar
Posts: 8678
Joined: 17/10/2010 09:51
Location: Sarajevo-x.com

#4740 Re: Šta trenutno čitate?

Post by kritichar »

ja kažem da treba čitat, treba čitat sve, a ne samo jednu stranu, treba i onu dugu.
Mi možda nemamo isto mišljenje o D.Ćosiću, ali i pored toga što ga ne volim ja bi čitao njegove knjige.
User avatar
vox-populi
Posts: 3131
Joined: 03/04/2008 21:51
Location: Sarajevo-x Liberation Front

#4741 Re: Šta trenutno čitate?

Post by vox-populi »

kritichar wrote:ja kažem da treba čitat, treba čitat sve, a ne samo jednu stranu, treba i onu dugu.
Mi možda nemamo isto mišljenje o D.Ćosiću, ali i pored toga što ga ne volim ja bi čitao njegove knjige.
Pa ja i nemam neko misljenje o Cosicu kao knjizevniku jer prije ove knjige sam citao Daleko je sunce, i to nekada davno. I te knjige se manje-vise ne sjecam. Koreni su super i rado bih je preporucio.
User avatar
Truba
Posts: 93839
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#4742 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Truba »

hm da baš u tim izdanjima je izašla i paklena naranča mash 2001 i još mnogi filmovani romani
nekoeko
Posts: 262
Joined: 31/03/2010 15:41

#4743 Re: Šta trenutno čitate?

Post by nekoeko »

Novi roman Enesa Karića - Jevrejsko groblje :thumbup:

User avatar
derion
Posts: 1117
Joined: 06/01/2008 17:08

#4744 Re: Šta trenutno čitate?

Post by derion »

Image
elSaik
Posts: 11916
Joined: 27/03/2007 16:49
Location: 8. krug pakla

#4745 Re: Šta trenutno čitate?

Post by elSaik »

Image
User avatar
torcida
Posts: 784
Joined: 26/08/2009 13:10
Location: gens una sumus

#4746 Re: Šta trenutno čitate?

Post by torcida »

kako život imitira šah by kasparov :razz:
User avatar
Erzsebet
Posts: 2157
Joined: 04/02/2009 18:31
Location: Amsterdam

#4747 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Erzsebet »

Upravo završio Snijeg od Orhana Pamuka... Genijalan pisac, imam još jednu njegovu knjigu, pa da mogu reći da sam ih sve pročitao.
User avatar
wewa
Posts: 14767
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#4748 Re: Šta trenutno čitate?

Post by wewa »

Kinesko-engleski rjecnik za ljubavnike, lagano a zabavno stivo :thumbup:
User avatar
mondo bizarro
Posts: 62826
Joined: 16/07/2009 00:24
Location: sa yossarianom na pianosi

#4749 Re: Šta trenutno čitate?

Post by mondo bizarro »

Image
User avatar
Guido NRW
Posts: 90
Joined: 11/04/2011 20:31
Location: Köln u srcu, inace svugdje...

#4750 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Guido NRW »

Image
Post Reply