
Šta trenutno čitate?
Moderator: Chloe
- sadmire
- Posts: 2401
- Joined: 28/01/2008 15:38
- Location: zemlja galebova
#4727 Re: Šta trenutno čitate?
SinjaD wrote:
mislim da bi ti se mogla svidjeti, dinamicna je, jako zabavna i istovremeno pomalo tuzna, ali na specifican nacin, jer je ipak puna je pozitivne energije! Ja sam se cesto mogao pronaci u postupcima i razmisljanjima glavnog lika pa sam jos vise uzivao citajuci je!
Evo i jedan citat koji mi je ostao u sjecanju: 'Kada je pun mjesec, izlazim da lajem na nebo i onda vidim tvoje lice, oslikano tamo gore. Sad bih dao deset godina zivota samo da vidim svoj odraz u tvojim okicama boje tamnog meda.'
- cartman
- Posts: 1110
- Joined: 02/12/2004 13:31
#4728 Re: Šta trenutno čitate?

Po prvi put citam Murakamija i jednostavno sam opcinjen knjigom. Ne mogu je prestat citat, iako jos uvijek nisam siguran da li ima prolaz ili ne
- nellington
- Posts: 10761
- Joined: 11/03/2008 13:32
- Location: navedeno lice se udaljilo u nepoznatom pravcu.
#4729 Re: Šta trenutno čitate?
Još nisu izdali čačkalicu sa kompletnim tekstom ove knjige na njoj? Bože, Japanci 
-
Haettenschweiler
- Posts: 635
- Joined: 15/03/2010 18:29
#4731 Re: Šta trenutno čitate?
Kurt Vonnegut - Slaughterhouse Five - The Children's Crusade
Nisam odavno ništa bolje čitao. So it goes.
Nisam odavno ništa bolje čitao. So it goes.
- Truba
- Posts: 93839
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#4732 Re: Šta trenutno čitate?
dobra je klanica 5
a film je još bolji
a film je još bolji
-
Haettenschweiler
- Posts: 635
- Joined: 15/03/2010 18:29
#4733 Re: Šta trenutno čitate?
Nisam znao za film. Jesu li prikazani Tralfamadorci? Kako je prikazana četvrta dimenzija?komi wrote:dobra je klanica 5
a film je još bolji
- Truba
- Posts: 93839
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#4734 Re: Šta trenutno čitate?
nisam tim aspektom bio oduševljen a iskreno se i ne sjećam mnogo
više sam oduševljen prikazom vremenskih skokova i prelazom između određenih vremenskih razdoblja
fin je film nabavi i pogledaj a knjiga je tanka
moglo bi se to obnoviti

više sam oduševljen prikazom vremenskih skokova i prelazom između određenih vremenskih razdoblja
fin je film nabavi i pogledaj a knjiga je tanka
- vox-populi
- Posts: 3131
- Joined: 03/04/2008 21:51
- Location: Sarajevo-x Liberation Front
#4735 Re: Šta trenutno čitate?
Upravo zavrsio:

Sada ocekujem gnjev foruma...

Sada ocekujem gnjev foruma...
- kritichar
- Posts: 8678
- Joined: 17/10/2010 09:51
- Location: Sarajevo-x.com
#4736 Re: Šta trenutno čitate?
Neprijatelja treba upoznativox-populi wrote:Upravo zavrsio:
Sada ocekujem gnjev foruma...
- Bloo
- Globalna šefica
- Posts: 50580
- Joined: 16/01/2008 23:03
- Location: Korriban
#4737 Re: Šta trenutno čitate?
nije loš psihološki roman, što bi te iko napadao? zato što je Ćosićev?
- vox-populi
- Posts: 3131
- Joined: 03/04/2008 21:51
- Location: Sarajevo-x Liberation Front
#4738 Re: Šta trenutno čitate?
Pa i nije bas najomiljeniji lik na forumuBloo wrote:nije loš psihološki roman, što bi te iko napadao? zato što je Ćosićev?
A roman je odlican. Imam namjeru dalje da citam, sada ide Vreme smrti.
@kritichar, nisam citao sa tom namjerom.
- Bloo
- Globalna šefica
- Posts: 50580
- Joined: 16/01/2008 23:03
- Location: Korriban
#4739 Re: Šta trenutno čitate?
ako cemo se povoditi za kriticarem onda ljudi ne bi citali ni Aralicu ni Kaporavox-populi wrote:Pa i nije bas najomiljeniji lik na forumuBloo wrote:nije loš psihološki roman, što bi te iko napadao? zato što je Ćosićev?.
A roman je odlican. Imam namjeru dalje da citam, sada ide Vreme smrti.
@kritichar, nisam citao sa tom namjerom.
- kritichar
- Posts: 8678
- Joined: 17/10/2010 09:51
- Location: Sarajevo-x.com
#4740 Re: Šta trenutno čitate?
ja kažem da treba čitat, treba čitat sve, a ne samo jednu stranu, treba i onu dugu.
Mi možda nemamo isto mišljenje o D.Ćosiću, ali i pored toga što ga ne volim ja bi čitao njegove knjige.
Mi možda nemamo isto mišljenje o D.Ćosiću, ali i pored toga što ga ne volim ja bi čitao njegove knjige.
- vox-populi
- Posts: 3131
- Joined: 03/04/2008 21:51
- Location: Sarajevo-x Liberation Front
#4741 Re: Šta trenutno čitate?
Pa ja i nemam neko misljenje o Cosicu kao knjizevniku jer prije ove knjige sam citao Daleko je sunce, i to nekada davno. I te knjige se manje-vise ne sjecam. Koreni su super i rado bih je preporucio.kritichar wrote:ja kažem da treba čitat, treba čitat sve, a ne samo jednu stranu, treba i onu dugu.
Mi možda nemamo isto mišljenje o D.Ćosiću, ali i pored toga što ga ne volim ja bi čitao njegove knjige.
- Truba
- Posts: 93839
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#4742 Re: Šta trenutno čitate?
hm da baš u tim izdanjima je izašla i paklena naranča mash 2001 i još mnogi filmovani romani
-
nekoeko
- Posts: 262
- Joined: 31/03/2010 15:41
#4743 Re: Šta trenutno čitate?
Novi roman Enesa Karića - Jevrejsko groblje
-
elSaik
- Posts: 11916
- Joined: 27/03/2007 16:49
- Location: 8. krug pakla
- torcida
- Posts: 784
- Joined: 26/08/2009 13:10
- Location: gens una sumus
#4746 Re: Šta trenutno čitate?
kako život imitira šah by kasparov 
- Erzsebet
- Posts: 2157
- Joined: 04/02/2009 18:31
- Location: Amsterdam
#4747 Re: Šta trenutno čitate?
Upravo završio Snijeg od Orhana Pamuka... Genijalan pisac, imam još jednu njegovu knjigu, pa da mogu reći da sam ih sve pročitao.
- wewa
- Posts: 14767
- Joined: 27/05/2010 15:20
- Location: djah na brdu, djah u ravnici
#4748 Re: Šta trenutno čitate?
Kinesko-engleski rjecnik za ljubavnike, lagano a zabavno stivo 
- mondo bizarro
- Posts: 62826
- Joined: 16/07/2009 00:24
- Location: sa yossarianom na pianosi
- Guido NRW
- Posts: 90
- Joined: 11/04/2011 20:31
- Location: Köln u srcu, inace svugdje...





