Pregledala i ovaj i još par verzija
Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)
Moderator: anex
-
suspect_zero
- Posts: 27982
- Joined: 11/10/2008 21:45
#47226 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)
- hadzinicasa
- Posts: 13620
- Joined: 08/11/2005 16:08
- Location: u tranziciji
#47227 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)
Ovo smlatis bona za pola sata, ja je pravila jer je pravo lagano i brzosuspect_zero wrote: ↑26/07/2021 16:59Pregledala i ovaj i još par verzijai meni svaka komplikovana
....svakom ko pravi ova srkletli jela svaka čast
...ja ću puding napraviti
![]()
- hadzinicasa
- Posts: 13620
- Joined: 08/11/2005 16:08
- Location: u tranziciji
- vazi
- Posts: 8853
- Joined: 07/04/2010 15:31
#47229 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)
Jest, tako je valjda kako pišesuspect_zero wrote: ↑25/07/2021 21:10 @vazi jeli ovo 30 jaja i 3 kg šećera???
Puno mi to nešto![]()
Lutma, gurabije, lokumi, bestilj, pekmez su slatkiši našeg djetinjstva....danas djeca slabo to hoće, previše izbora drugih delicija.
Mi stariji to sada slabije jedemo jer ne možemo ili ne smijemo.
Za Bajram pričam sa sestrom kako se prije količinski moglo puno pojesti, danas mi dosta jedan obrok u toku dana...ponekad nešto zasladim, suh keksić ili kocku čokolade....kaže sestra, govori ti to u svoje ime, ja i sad znam krompir pole u pola jedan'est navečer u rernu![]()
Možeš misliti kolika tepsija treba za to
Mi smo uvijek pravili po onom drugom , mostarskom receptu a ja je nisam pravila od prije ‘92
- hadzinicasa
- Posts: 13620
- Joined: 08/11/2005 16:08
- Location: u tranziciji
#47230 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)
Lagane ljetne delicije za ove vrucine
Lokumi

I izbliza…

Lokumi

I izbliza…

-
suspect_zero
- Posts: 27982
- Joined: 11/10/2008 21:45
- samsonsam
- Posts: 1820
- Joined: 18/09/2008 01:19
#47232 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)
a ni ona napoleon torta nije za zanemariti
- samsonsam
- Posts: 1820
- Joined: 18/09/2008 01:19
#47233 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)
lagani ljetnji hindzibis
...kamaru povrca i quinoa


- samsonsam
- Posts: 1820
- Joined: 18/09/2008 01:19
#47234 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)
i ponovo cake od slatkog kOmpira
...ovaj put iz airfryer-a




- mO k3
- Posts: 34082
- Joined: 23/09/2009 14:16
- Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg
-
suspect_zero
- Posts: 27982
- Joined: 11/10/2008 21:45
#47236 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)
Što nisi veću šerpu, ovo će ti okolo štrckat a teško oribat kad skori.
- cLo
- Posts: 4550
- Joined: 23/08/2011 09:19
- mO k3
- Posts: 34082
- Joined: 23/09/2009 14:16
- Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg
#47238 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)
10 kg sa šećerom, prije kuhanja sam prepolovio i na dva puta kuhao
- hadzinicasa
- Posts: 13620
- Joined: 08/11/2005 16:08
- Location: u tranziciji
- Sanabija
- Posts: 1571
- Joined: 13/03/2019 21:53
#47240 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)
Super! Peksimeti ne za 10 nego za 20
- Sanabija
- Posts: 1571
- Joined: 13/03/2019 21:53
- Sanabija
- Posts: 1571
- Joined: 13/03/2019 21:53
- hadzinicasa
- Posts: 13620
- Joined: 08/11/2005 16:08
- Location: u tranziciji
- wewa
- Posts: 14767
- Joined: 27/05/2010 15:20
- Location: djah na brdu, djah u ravnici
#47244 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)
Aferim za oboje, a baska za pomoćnika
Čuh da još ljudi pravi kremu, moraću i ja probati aBd
- samsonsam
- Posts: 1820
- Joined: 18/09/2008 01:19
- samsonsam
- Posts: 1820
- Joined: 18/09/2008 01:19
- samsonsam
- Posts: 1820
- Joined: 18/09/2008 01:19
#47247 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)
jagode rokache ,domaci uzgoj (ne moj) pravo dobre

ublie se za frustuka sa kefirom


ublie se za frustuka sa kefirom

-
suspect_zero
- Posts: 27982
- Joined: 11/10/2008 21:45
-
suspect_zero
- Posts: 27982
- Joined: 11/10/2008 21:45
#47249 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)
Odoh i ja šta kuhati 
-
suspect_zero
- Posts: 27982
- Joined: 11/10/2008 21:45
#47250 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Rižoto u pripremi.

Gotovo.









