Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

suspect_zero
Posts: 27982
Joined: 11/10/2008 21:45

#47226 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by suspect_zero »

hadzinicasa wrote: 26/07/2021 14:27
suspect_zero wrote: 26/07/2021 14:25 Plah ti ovaj Napoleon :thumbup: ...samo ga sad moram guglat
ne moras bona, ev'

bio pogresan link, izvini, evo pravi:

Pregledala i ovaj i još par verzija :oops: i meni svaka komplikovana :cry: ....svakom ko pravi ova srkletli jela svaka čast :thumbup: ...ja ću puding napraviti :oops:
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#47227 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by hadzinicasa »

suspect_zero wrote: 26/07/2021 16:59
hadzinicasa wrote: 26/07/2021 14:27

ne moras bona, ev'

bio pogresan link, izvini, evo pravi:

Pregledala i ovaj i još par verzija :oops: i meni svaka komplikovana :cry: ....svakom ko pravi ova srkletli jela svaka čast :thumbup: ...ja ću puding napraviti :oops:
Ovo smlatis bona za pola sata, ja je pravila jer je pravo lagano i brzo :)
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#47228 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by hadzinicasa »

Evo presjek :)

Image
User avatar
vazi
Posts: 8853
Joined: 07/04/2010 15:31

#47229 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by vazi »

suspect_zero wrote: 25/07/2021 21:10 @vazi jeli ovo 30 jaja i 3 kg šećera???

Puno mi to nešto :?

Lutma, gurabije, lokumi, bestilj, pekmez su slatkiši našeg djetinjstva :) ....danas djeca slabo to hoće, previše izbora drugih delicija.
Mi stariji to sada slabije jedemo jer ne možemo ili ne smijemo.
Za Bajram pričam sa sestrom kako se prije količinski moglo puno pojesti, danas mi dosta jedan obrok u toku dana...ponekad nešto zasladim, suh keksić ili kocku čokolade....kaže sestra, govori ti to u svoje ime, ja i sad znam krompir pole u pola jedan'est navečer u rernu :lol:
Jest, tako je valjda kako piše :)

Možeš misliti kolika tepsija treba za to :)

Mi smo uvijek pravili po onom drugom , mostarskom receptu a ja je nisam pravila od prije ‘92
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#47230 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by hadzinicasa »

Lagane ljetne delicije za ove vrucine :D
Lokumi

Image

I izbliza…
Image
User avatar
samsonsam
Posts: 1820
Joined: 18/09/2008 01:19

#47232 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by samsonsam »

hadzinicasa wrote: 01/08/2021 14:11 Lagane ljetne delicije za ove vrucine :D
Lokumi

Image
:thumbup: ova je slicica za foodys magazina :izet:

a ni ona napoleon torta nije za zanemariti :)
User avatar
samsonsam
Posts: 1820
Joined: 18/09/2008 01:19

#47233 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by samsonsam »

lagani ljetnji hindzibis :mrgreen: ...kamaru povrca i quinoa :gladna:

Image
User avatar
samsonsam
Posts: 1820
Joined: 18/09/2008 01:19

#47234 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by samsonsam »

i ponovo cake od slatkog kOmpira :krofna: ...ovaj put iz airfryer-a

Image

Image
suspect_zero
Posts: 27982
Joined: 11/10/2008 21:45

#47236 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by suspect_zero »

Što nisi veću šerpu, ovo će ti okolo štrckat a teško oribat kad skori.
User avatar
cLo
Posts: 4550
Joined: 23/08/2011 09:19

#47237 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by cLo »

mO k3 wrote: 01/08/2021 20:39 Image
A gdje ces ovo radit borovnicama grom te ne ubio!!!??? :lol:
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#47238 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by mO k3 »

10 kg sa šećerom, prije kuhanja sam prepolovio i na dva puta kuhao
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#47239 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by hadzinicasa »

cLo wrote: 01/08/2021 21:11
mO k3 wrote: 01/08/2021 20:39 Image
A gdje ces ovo radit borovnicama grom te ne ubio!!!??? :lol:
My thoughts exactly! Dzesti!?

@svi hvala :)
User avatar
Sanabija
Posts: 1571
Joined: 13/03/2019 21:53

#47240 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by Sanabija »

hadzinicasa wrote: 01/08/2021 14:11 Lagane ljetne delicije za ove vrucine :D
Lokumi

Image

I izbliza…
Image
Super! Peksimeti ne za 10 nego za 20
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#47243 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by hadzinicasa »

Sanabija wrote: 05/08/2021 20:44 Image
Image
Ijaaaaao snernokle :srce: :srce: :srce:
Nesreco!!!!
User avatar
wewa
Posts: 14767
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#47244 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by wewa »

vazi wrote: 09/07/2021 08:55 @wewa , unuk ukrašavao , kaže dosta je jagoda pa kad mu izvadim u tanjir dodam pored još koju…

Često je pravim s tim da sada pravim manju količinu šlaga a od žumanjaka napravim poslasticarsku kremu i stavim je prije šlaga.

Image
Aferim za oboje, a baska za pomoćnika ❤️
Čuh da još ljudi pravi kremu, moraću i ja probati aBd 😘
User avatar
samsonsam
Posts: 1820
Joined: 18/09/2008 01:19

#47245 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by samsonsam »

Sanabija wrote: 05/08/2021 20:42 Image
Image
Image
Image
ne znam gdje bih poceo, dal' rebarca il' zeljanica :thumbup:

Image
User avatar
samsonsam
Posts: 1820
Joined: 18/09/2008 01:19

#47246 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by samsonsam »

Sanabija wrote: 05/08/2021 20:44 Image
Image
:thumbup:

...Pitamo ih: "Ljudi, dokle?"
Kažu: "Čekaj, još šnenokle...
samo fale rezanci s makom ;-) :mrgreen:
User avatar
samsonsam
Posts: 1820
Joined: 18/09/2008 01:19

#47247 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by samsonsam »

jagode rokache ,domaci uzgoj (ne moj) pravo dobre :izet:

Image

ublie se za frustuka sa kefirom :gladna:

Image
suspect_zero
Posts: 27982
Joined: 11/10/2008 21:45

#47248 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by suspect_zero »

samsonsam wrote: 08/08/2021 11:47 jagode rokache ,domaci uzgoj (ne moj) pravo dobre :izet:

Image

ublie se za frustuka sa kefirom :gladna:

Image
Zeljanica huh :thumbup:

Ovo gore slatko, sladoled kako vidim sa višnjama doooobro :-D

A ove jagode ja bih solo, samo dobro ohlađene :oops:
suspect_zero
Posts: 27982
Joined: 11/10/2008 21:45

#47249 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by suspect_zero »

Odoh i ja šta kuhati :-?
suspect_zero
Posts: 27982
Joined: 11/10/2008 21:45

#47250 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by suspect_zero »

Image

Rižoto u pripremi.

Image

Gotovo.
Post Reply