Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
konektovan
Posts: 51402
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#47126 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

:lol:
User avatar
kravamuzara
Posts: 10206
Joined: 15/03/2022 11:18

#47127 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kravamuzara »

Odvalio mu se dpf skroz, dobio jos 15 konja.
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#47128 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ZoomZoomKiwi »

Vrlo moguće :mrgreen:
User avatar
konektovan
Posts: 51402
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#47129 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Zadnji Fap koji sam imao je bio je 13ka, 72 godiste, strasna masina.. :lol: :thumbup:
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32751
Joined: 16/04/2011 18:46

#47130 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skafiskafsnjak »

Moze li mi neko objasniti sta znaci kada auto ima Manuelni mjenjac sa automatskim kvacilom?
:roll:
User avatar
kravamuzara
Posts: 10206
Joined: 15/03/2022 11:18

#47131 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kravamuzara »

Steta sto ne vozis vaufau @konektovan , njihovi konzumenti iskljuce svu ekologiju pa se hvale “nikad nista”.
User avatar
kravamuzara
Posts: 10206
Joined: 15/03/2022 11:18

#47132 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kravamuzara »

skafiskafsnjak wrote: 06/06/2023 18:36 Moze li mi neko objasniti sta znaci kada auto ima Manuelni mjenjac sa automatskim kvacilom?
:roll:
Znaci da bjezis od njega koliko te noge nose.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32751
Joined: 16/04/2011 18:46

#47133 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skafiskafsnjak »

kravamuzara wrote: 06/06/2023 18:37
skafiskafsnjak wrote: 06/06/2023 18:36 Moze li mi neko objasniti sta znaci kada auto ima Manuelni mjenjac sa automatskim kvacilom?
:roll:
Znaci da bjezis od njega koliko te noge nose.
Sto? :lol:
User avatar
kravamuzara
Posts: 10206
Joined: 15/03/2022 11:18

#47134 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kravamuzara »

Sporo, lupa, zapinje, kvari se.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#47135 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

dovoljno je kucnut saab top gear gearbox, smece nevidjeno :lol:
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32751
Joined: 16/04/2011 18:46

#47136 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skafiskafsnjak »

Nije za mene nego jedna osoba me pitala. Ja rekoh prvi put cujem za to ....
Konkretno, Yaris 2020 85 kw hybrid. 12000 predjenih.

To ili golfa 7 gleda .... ja joj kazem nek nadje Yaris ali automatik i cao
User avatar
Laplace
Posts: 14689
Joined: 19/11/2012 18:37

#47137 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Laplace »

skafiskafsnjak wrote: 06/06/2023 20:11 Nije za mene nego jedna osoba me pitala. Ja rekoh prvi put cujem za to ....
Konkretno, Yaris 2020 85 kw hybrid. 12000 predjenih.

To ili golfa 7 gleda .... ja joj kazem nek nadje Yaris ali automatik i cao
Ne mogu vjerovati da ću ovo napisati, ali bolje da se odluči za Golfa 7.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32751
Joined: 16/04/2011 18:46

#47138 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skafiskafsnjak »

Laplace wrote: 06/06/2023 20:46
skafiskafsnjak wrote: 06/06/2023 20:11 Nije za mene nego jedna osoba me pitala. Ja rekoh prvi put cujem za to ....
Konkretno, Yaris 2020 85 kw hybrid. 12000 predjenih.

To ili golfa 7 gleda .... ja joj kazem nek nadje Yaris ali automatik i cao
Ne mogu vjerovati da ću ovo napisati, ali bolje da se odluči za Golfa 7.
Sta fali Yaris?

Benzinci vw nisu pohvaljeni, dizel ne bi ... sta bi covjek trece
User avatar
Laplace
Posts: 14689
Joined: 19/11/2012 18:37

#47139 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Laplace »

skafiskafsnjak wrote: 06/06/2023 20:46
Laplace wrote: 06/06/2023 20:46

Ne mogu vjerovati da ću ovo napisati, ali bolje da se odluči za Golfa 7.
Sta fali Yaris?
Kako rekoše, konkretnom Yarisu fali to što je mjenjač problematičan. Neki sa normalnim automatikom bi bio drugi padež. Btw, zar Yaris nije klasa niže od Golfa, tipa klasa modela Polo? Nekako Auris vežem za Golfa. Ili griješim?
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32751
Joined: 16/04/2011 18:46

#47140 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skafiskafsnjak »

Laplace wrote: 06/06/2023 20:51
skafiskafsnjak wrote: 06/06/2023 20:46

Sta fali Yaris?
Kako rekoše, konkretnom Yarisu fali to što je mjenjač problematičan. Neki sa normalnim automatikom bi bio drugi padež. Btw, zar Yaris nije klasa niže od Golfa, tipa klasa modela Polo? Nekako Auris vežem za Golfa. Ili griješim?
Ma neee... kazem da nadje yarisa sa automatikom. Ovaj otpada zbog kvacila. Nisam ni znao da postoji takvo nesto.

Jeste, Golf je veca klasa samim tim bi morala dati isto para za starijeg golfa. Plus je vece auto, a zenska osoba je u pitanju. I garaza je bas uska.
Last edited by skafiskafsnjak on 06/06/2023 20:54, edited 2 times in total.
User avatar
Laplace
Posts: 14689
Joined: 19/11/2012 18:37

#47141 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Laplace »

skafiskafsnjak wrote: 06/06/2023 20:52
Laplace wrote: 06/06/2023 20:51

Kako rekoše, konkretnom Yarisu fali to što je mjenjač problematičan. Neki sa normalnim automatikom bi bio drugi padež. Btw, zar Yaris nije klasa niže od Golfa, tipa klasa modela Polo? Nekako Auris vežem za Golfa. Ili griješim?
Ma neee... kazem da nadje yarisa sa automatikom. Ovaj otpada zbog kvacila. Nisam ni znao da postoji takvo nesto.

Jeste, Golf je veca klasa samim tim bi morala dati isto para za starijeg golfa. Plus je vece auto, a zenska osoba je u pitanju. I garaza je bas uska.
Onda je Yaris sa normalnim automatikom najbolja opcija.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32751
Joined: 16/04/2011 18:46

#47142 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skafiskafsnjak »

Laplace wrote: 06/06/2023 20:53
skafiskafsnjak wrote: 06/06/2023 20:52

Ma neee... kazem da nadje yarisa sa automatikom. Ovaj otpada zbog kvacila. Nisam ni znao da postoji takvo nesto.

Jeste, Golf je veca klasa samim tim bi morala dati isto para za starijeg golfa. Plus je vece auto, a zenska osoba je u pitanju. I garaza je bas uska.
Onda je Yaris sa normalnim automatikom najbolja opcija.
Po mom misljenju, bolje neki Yaris 2020 sa 15 000 na satu nego golf par godina stariji i sa 100 000 na satu.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#47143 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

naravno, samo ne treba ocekivat previse od njega..
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#47144 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ZoomZoomKiwi »

konektovan wrote: 06/06/2023 17:06 Zadnji Fap koji sam imao je bio je 13ka, 72 godiste, strasna masina.. :lol: :thumbup:
Nisi ovog francuskog ganjao. Filter AntiPollution. Ali moraš to izgovoriti ono francuski :lol:
Image
User avatar
kravamuzara
Posts: 10206
Joined: 15/03/2022 11:18

#47145 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kravamuzara »

skafiskafsnjak wrote: 06/06/2023 20:11 Nije za mene nego jedna osoba me pitala. Ja rekoh prvi put cujem za to ....
Konkretno, Yaris 2020 85 kw hybrid. 12000 predjenih.

To ili golfa 7 gleda .... ja joj kazem nek nadje Yaris ali automatik i cao
Yaris, i Toyota generalno, ima CVT, ne znam otkud nadje automatizovani rucni.
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#47146 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ZoomZoomKiwi »

I ja nisam nikad čuo da Toyota ima automated manual. Većinom u hybridima im je CVT.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32751
Joined: 16/04/2011 18:46

#47147 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skafiskafsnjak »

kravamuzara wrote: 06/06/2023 22:18
skafiskafsnjak wrote: 06/06/2023 20:11 Nije za mene nego jedna osoba me pitala. Ja rekoh prvi put cujem za to ....
Konkretno, Yaris 2020 85 kw hybrid. 12000 predjenih.

To ili golfa 7 gleda .... ja joj kazem nek nadje Yaris ali automatik i cao
Yaris, i Toyota generalno, ima CVT, ne znam otkud nadje automatizovani rucni.
Pojma nemam. Ja nisam ni znao za to.
Image
free image sharing sites
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#47148 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

skafiskafsnjak wrote: 06/06/2023 22:28
kravamuzara wrote: 06/06/2023 22:18

Yaris, i Toyota generalno, ima CVT, ne znam otkud nadje automatizovani rucni.
Pojma nemam. Ja nisam ni znao za to.
Image
free image sharing sites
neko je nepismen po pitanju auta na toj stranici :lol:

ne postoji toyota hybrid a da nije CVT :thumbup:
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32751
Joined: 16/04/2011 18:46

#47149 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skafiskafsnjak »

Evolution_IV wrote: 06/06/2023 22:29
skafiskafsnjak wrote: 06/06/2023 22:28

Pojma nemam. Ja nisam ni znao za to.
Image
free image sharing sites
neko je nepismen po pitanju auta na toj stranici :lol:

ne postoji toyota hybrid a da nije CVT :thumbup:
Na saobracajnoj pise Hybrid .... znaci mora biti automatik
User avatar
canvra888
Posts: 9174
Joined: 09/07/2021 15:03

#47150 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by canvra888 »

Ma CVT je... vozao sam Auris karavana hybrid, klasika CVT
Post Reply