Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- konektovan
- Posts: 51402
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
- kravamuzara
- Posts: 10206
- Joined: 15/03/2022 11:18
#47127 Re: Pitamo Mehanicare ?
Odvalio mu se dpf skroz, dobio jos 15 konja.
- konektovan
- Posts: 51402
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#47129 Re: Pitamo Mehanicare ?
Zadnji Fap koji sam imao je bio je 13ka, 72 godiste, strasna masina..

- skafiskafsnjak
- Posts: 32751
- Joined: 16/04/2011 18:46
#47130 Re: Pitamo Mehanicare ?
Moze li mi neko objasniti sta znaci kada auto ima Manuelni mjenjac sa automatskim kvacilom?

- kravamuzara
- Posts: 10206
- Joined: 15/03/2022 11:18
#47131 Re: Pitamo Mehanicare ?
Steta sto ne vozis vaufau @konektovan , njihovi konzumenti iskljuce svu ekologiju pa se hvale “nikad nista”.
- kravamuzara
- Posts: 10206
- Joined: 15/03/2022 11:18
#47132 Re: Pitamo Mehanicare ?
Znaci da bjezis od njega koliko te noge nose.skafiskafsnjak wrote: ↑06/06/2023 18:36 Moze li mi neko objasniti sta znaci kada auto ima Manuelni mjenjac sa automatskim kvacilom?
![]()
- skafiskafsnjak
- Posts: 32751
- Joined: 16/04/2011 18:46
#47133 Re: Pitamo Mehanicare ?
Sto?kravamuzara wrote: ↑06/06/2023 18:37Znaci da bjezis od njega koliko te noge nose.skafiskafsnjak wrote: ↑06/06/2023 18:36 Moze li mi neko objasniti sta znaci kada auto ima Manuelni mjenjac sa automatskim kvacilom?
![]()
- kravamuzara
- Posts: 10206
- Joined: 15/03/2022 11:18
#47134 Re: Pitamo Mehanicare ?
Sporo, lupa, zapinje, kvari se.
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#47135 Re: Pitamo Mehanicare ?
dovoljno je kucnut saab top gear gearbox, smece nevidjeno 
- skafiskafsnjak
- Posts: 32751
- Joined: 16/04/2011 18:46
#47136 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nije za mene nego jedna osoba me pitala. Ja rekoh prvi put cujem za to ....
Konkretno, Yaris 2020 85 kw hybrid. 12000 predjenih.
To ili golfa 7 gleda .... ja joj kazem nek nadje Yaris ali automatik i cao
Konkretno, Yaris 2020 85 kw hybrid. 12000 predjenih.
To ili golfa 7 gleda .... ja joj kazem nek nadje Yaris ali automatik i cao
- Laplace
- Posts: 14689
- Joined: 19/11/2012 18:37
#47137 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ne mogu vjerovati da ću ovo napisati, ali bolje da se odluči za Golfa 7.skafiskafsnjak wrote: ↑06/06/2023 20:11 Nije za mene nego jedna osoba me pitala. Ja rekoh prvi put cujem za to ....
Konkretno, Yaris 2020 85 kw hybrid. 12000 predjenih.
To ili golfa 7 gleda .... ja joj kazem nek nadje Yaris ali automatik i cao
- skafiskafsnjak
- Posts: 32751
- Joined: 16/04/2011 18:46
#47138 Re: Pitamo Mehanicare ?
Sta fali Yaris?Laplace wrote: ↑06/06/2023 20:46Ne mogu vjerovati da ću ovo napisati, ali bolje da se odluči za Golfa 7.skafiskafsnjak wrote: ↑06/06/2023 20:11 Nije za mene nego jedna osoba me pitala. Ja rekoh prvi put cujem za to ....
Konkretno, Yaris 2020 85 kw hybrid. 12000 predjenih.
To ili golfa 7 gleda .... ja joj kazem nek nadje Yaris ali automatik i cao
Benzinci vw nisu pohvaljeni, dizel ne bi ... sta bi covjek trece
- Laplace
- Posts: 14689
- Joined: 19/11/2012 18:37
#47139 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kako rekoše, konkretnom Yarisu fali to što je mjenjač problematičan. Neki sa normalnim automatikom bi bio drugi padež. Btw, zar Yaris nije klasa niže od Golfa, tipa klasa modela Polo? Nekako Auris vežem za Golfa. Ili griješim?
- skafiskafsnjak
- Posts: 32751
- Joined: 16/04/2011 18:46
#47140 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma neee... kazem da nadje yarisa sa automatikom. Ovaj otpada zbog kvacila. Nisam ni znao da postoji takvo nesto.
Jeste, Golf je veca klasa samim tim bi morala dati isto para za starijeg golfa. Plus je vece auto, a zenska osoba je u pitanju. I garaza je bas uska.
Last edited by skafiskafsnjak on 06/06/2023 20:54, edited 2 times in total.
- Laplace
- Posts: 14689
- Joined: 19/11/2012 18:37
#47141 Re: Pitamo Mehanicare ?
Onda je Yaris sa normalnim automatikom najbolja opcija.skafiskafsnjak wrote: ↑06/06/2023 20:52Ma neee... kazem da nadje yarisa sa automatikom. Ovaj otpada zbog kvacila. Nisam ni znao da postoji takvo nesto.
Jeste, Golf je veca klasa samim tim bi morala dati isto para za starijeg golfa. Plus je vece auto, a zenska osoba je u pitanju. I garaza je bas uska.
- skafiskafsnjak
- Posts: 32751
- Joined: 16/04/2011 18:46
#47142 Re: Pitamo Mehanicare ?
Po mom misljenju, bolje neki Yaris 2020 sa 15 000 na satu nego golf par godina stariji i sa 100 000 na satu.Laplace wrote: ↑06/06/2023 20:53Onda je Yaris sa normalnim automatikom najbolja opcija.skafiskafsnjak wrote: ↑06/06/2023 20:52
Ma neee... kazem da nadje yarisa sa automatikom. Ovaj otpada zbog kvacila. Nisam ni znao da postoji takvo nesto.
Jeste, Golf je veca klasa samim tim bi morala dati isto para za starijeg golfa. Plus je vece auto, a zenska osoba je u pitanju. I garaza je bas uska.
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#47143 Re: Pitamo Mehanicare ?
naravno, samo ne treba ocekivat previse od njega..
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#47144 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nisi ovog francuskog ganjao. Filter AntiPollution. Ali moraš to izgovoriti ono francuskikonektovan wrote: ↑06/06/2023 17:06 Zadnji Fap koji sam imao je bio je 13ka, 72 godiste, strasna masina..![]()
![]()

- kravamuzara
- Posts: 10206
- Joined: 15/03/2022 11:18
#47145 Re: Pitamo Mehanicare ?
Yaris, i Toyota generalno, ima CVT, ne znam otkud nadje automatizovani rucni.skafiskafsnjak wrote: ↑06/06/2023 20:11 Nije za mene nego jedna osoba me pitala. Ja rekoh prvi put cujem za to ....
Konkretno, Yaris 2020 85 kw hybrid. 12000 predjenih.
To ili golfa 7 gleda .... ja joj kazem nek nadje Yaris ali automatik i cao
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#47146 Re: Pitamo Mehanicare ?
I ja nisam nikad čuo da Toyota ima automated manual. Većinom u hybridima im je CVT.
- skafiskafsnjak
- Posts: 32751
- Joined: 16/04/2011 18:46
#47147 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pojma nemam. Ja nisam ni znao za to.kravamuzara wrote: ↑06/06/2023 22:18Yaris, i Toyota generalno, ima CVT, ne znam otkud nadje automatizovani rucni.skafiskafsnjak wrote: ↑06/06/2023 20:11 Nije za mene nego jedna osoba me pitala. Ja rekoh prvi put cujem za to ....
Konkretno, Yaris 2020 85 kw hybrid. 12000 predjenih.
To ili golfa 7 gleda .... ja joj kazem nek nadje Yaris ali automatik i cao

free image sharing sites
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#47148 Re: Pitamo Mehanicare ?
neko je nepismen po pitanju auta na toj straniciskafiskafsnjak wrote: ↑06/06/2023 22:28Pojma nemam. Ja nisam ni znao za to.kravamuzara wrote: ↑06/06/2023 22:18
Yaris, i Toyota generalno, ima CVT, ne znam otkud nadje automatizovani rucni.
free image sharing sites
ne postoji toyota hybrid a da nije CVT
- skafiskafsnjak
- Posts: 32751
- Joined: 16/04/2011 18:46
#47149 Re: Pitamo Mehanicare ?
Na saobracajnoj pise Hybrid .... znaci mora biti automatikEvolution_IV wrote: ↑06/06/2023 22:29neko je nepismen po pitanju auta na toj straniciskafiskafsnjak wrote: ↑06/06/2023 22:28
Pojma nemam. Ja nisam ni znao za to.
free image sharing sites![]()
ne postoji toyota hybrid a da nije CVT![]()
- canvra888
- Posts: 9174
- Joined: 09/07/2021 15:03
#47150 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma CVT je... vozao sam Auris karavana hybrid, klasika CVT
