Sta vas najvise nervira kod vozaca

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

zigson
Posts: 3183
Joined: 04/04/2015 22:17

#47026 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by zigson »

Dozer wrote: 10/05/2024 12:33 Neka uvede plin. Ja bih sutra potpuno zabranio sva cvrsta goriva za individualna lozista.
E jbg pitam o ovoj konkretnoj situaciji ti o rjesavanju zagadjenja s cime se sarajevo bori od 1980tih
User avatar
nepass1
Posts: 9926
Joined: 06/07/2017 07:35

#47027 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by nepass1 »

zigson wrote: 10/05/2024 12:25
nepass1 wrote: 10/05/2024 09:03 Privatizovanje sokaka! Jucer sa hrasnog brda da se spustim niz kraticu frajer parkirao kamion istovara pelet. Ne moze ni biciklo proci. I konstantno tako neki sokaci koje koriste pretezno stanovnici istih, 0arkira na ulicu i pere auto, dodju gosti ostave u sokaku auto
Jucer jos da izadjem iz tako jednog sokaka frajer ispred mene spuca auto u prolazu. Nevjerovatno. Komplet put u rikverc se vracao, kasnije niz drugi sokak, to je strmo ne vidis asfalt ispred, lola pelet istovara, ponovo sve rikverc nazad
Parkiranje itd ne podrzavam, al kako ce pelet istovariti?
Iskreno ne zanima me, u 3h po noci ili nek napravi ulaz pred kucu a ne 200m² a terasa iznad ulice.
zigson
Posts: 3183
Joined: 04/04/2015 22:17

#47028 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by zigson »

nepass1 wrote: 10/05/2024 13:05
zigson wrote: 10/05/2024 12:25
nepass1 wrote: 10/05/2024 09:03 Privatizovanje sokaka! Jucer sa hrasnog brda da se spustim niz kraticu frajer parkirao kamion istovara pelet. Ne moze ni biciklo proci. I konstantno tako neki sokaci koje koriste pretezno stanovnici istih, 0arkira na ulicu i pere auto, dodju gosti ostave u sokaku auto
Jucer jos da izadjem iz tako jednog sokaka frajer ispred mene spuca auto u prolazu. Nevjerovatno. Komplet put u rikverc se vracao, kasnije niz drugi sokak, to je strmo ne vidis asfalt ispred, lola pelet istovara, ponovo sve rikverc nazad
Parkiranje itd ne podrzavam, al kako ce pelet istovariti?
Iskreno ne zanima me, u 3h po noci ili nek napravi ulaz pred kucu a ne 200m² a terasa iznad ulice.
Pa sto ne ode da ukazes covjeku na njegov propust i bezobrazluk
User avatar
nepass1
Posts: 9926
Joined: 06/07/2017 07:35

#47029 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by nepass1 »

Takvi obraza nemaju a tacno zna sta je uradio, ukazati na nista ne mozes takvim likovima. Mislis da je vrijedno da se bijem zbog toga, jer na kraju samo moze na to izaci.
User avatar
Dozer
Posts: 28517
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#47030 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Dozer »

zigson wrote: 10/05/2024 13:04
Dozer wrote: 10/05/2024 12:33 Neka uvede plin. Ja bih sutra potpuno zabranio sva cvrsta goriva za individualna lozista.
E jbg pitam o ovoj konkretnoj situaciji ti o rjesavanju zagadjenja s cime se sarajevo bori od 1980tih
:D
User avatar
Dozer
Posts: 28517
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#47031 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Dozer »

nepass1 wrote: 10/05/2024 13:12 Takvi obraza nemaju a tacno zna sta je uradio, ukazati na nista ne mozes takvim likovima. Mislis da je vrijedno da se bijem zbog toga, jer na kraju samo moze na to izaci.
Nas mentalizam zvani krkanluk i papanluk.
User avatar
Capajebo
Posts: 20776
Joined: 15/03/2012 02:47
Location: Berzakh bb

#47032 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Capajebo »

Debili koji udju u raskrsnicu, a svak zivi vidi da nema sanse da prodje nego zaglavi na sred raskrsnice... tacno im treba na licu mjesta oduzimati vozacke! Jebo ih onaj ko im dade da poloze!
User avatar
Logovan
Posts: 94703
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#47033 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Logovan »

Nervira me spora voznja zbog crvenog na semaforu, a semafor daleko, kao eto ako se vozi po ogranicenju onda ces uhvatiti crveno. A to sto se nareda drugih vozaca iza to nije bitno.

Isto me nervira kada je guzva na semaforu, a ljudi se primicu vozilu ispred pomalo, krene pa stane, krene pa stane. Primakni se odmah i to je to.
User avatar
kabal1337
Posts: 8369
Joined: 11/02/2012 21:08
Location: DIY
Vozim: auto na otpad

#47034 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by kabal1337 »

jeko od vas papak sa malo novijim sivim fokusom sto zna zabit gascinu kad krece sa semafora a ne zna drzati pravac kad se skrece pod 90 i prelazi u tudju traku
zigson
Posts: 3183
Joined: 04/04/2015 22:17

#47035 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by zigson »

Radovi na sipu evo 5 dana i radnicki semafor jebe, debili ne iskljucuju semafor kod gazproma...taman dodjes na red prodjes taj radnicki i doceka te crveno na raskrsnici :lol:
User avatar
Leopard_SA
Posts: 3211
Joined: 22/07/2017 18:36

#47036 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Leopard_SA »

Capajebo wrote: 10/05/2024 16:13 Debili koji udju u raskrsnicu, a svak zivi vidi da nema sanse da prodje nego zaglavi na sred raskrsnice... tacno im treba na licu mjesta oduzimati vozacke! Jebo ih onaj ko im dade da poloze!
Jaci su ovi sto ti se naklate na sirenu ako ne prodjes u raskrsnicu jer vidis da ces samo blokirati istu tako :lol:
User avatar
hopi
Posts: 5732
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#47037 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by hopi »

Vraćam se iz Mostara danas
I tamo gdje počinje kanjon Neretve, poslije Petrol pumpi, dosta auta ispred sporo se vozi ali Kontam sada će se to ubrzati
Kada šipak, vozim i dalje, 60, pa 65,pa se spusti ispod 60kmh,vidim dobra kolona ispred mene ali ne vidim ko je problem
I jbg šta ćeš ili trpi ili preteci, i krenem malo da pretičem, malo mene pretiču, pa opet ja, uglavnom probijam se nekako, ali čitavo vrijeme 60km se vozi
I tako ja dođem do uzroka problema, crne Oktavije karavan koja vozi tako tih 60kmh
I preteknem ga ja, zadnja prilika pred Begić Begovic mosta, dok sam preticao svirnem par puta da vidim sta je, neki čovjek unutra meni kao maše pokazuje naprijed ko biva vozi ti svoje ja svoje
Znači, ogroman je problem narpavio
U idealnom danas uvjetima je napravio kolonu i problem vozačima, natjerao da ga bespotrebno svi zivi pretiču od kombija do Ford Ka, izaziva frustraciju i nervozu sto onda tjera i na preticanja gdje nije mjesto i prilika, a da ga pri tome boli kita
Sve i da je tako vozio iz kojih god razloga, da se barem sklonio s vremena na vrijeme a nije ni jednom čitavom dionicom.
Znači ako te svi zivi pretiču, pa možda razmisli da je ipak problem u tebi. I ko ne može tu dionicu, u idealnim uvjetima kao sto je danas bilo, voziti 80kmh, iz bilo kojih razloga psiho fizičkih, ne treba ni da vozi.
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 11132
Joined: 10/03/2022 22:16

#47038 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by ZoomZoomKiwi »

hopi wrote: 11/05/2024 19:51 Vraćam se iz Mostara danas
I tamo gdje počinje kanjon Neretve, poslije Petrol pumpi, dosta auta ispred sporo se vozi ali Kontam sada će se to ubrzati
Kada šipak, vozim i dalje, 60, pa 65,pa se spusti ispod 60kmh,vidim dobra kolona ispred mene ali ne vidim ko je problem
I jbg šta ćeš ili trpi ili preteci, i krenem malo da pretičem, malo mene pretiču, pa opet ja, uglavnom probijam se nekako, ali čitavo vrijeme 60km se vozi
I tako ja dođem do uzroka problema, crne Oktavije karavan koja vozi tako tih 60kmh
I preteknem ga ja, zadnja prilika pred Begić Begovic mosta, dok sam preticao svirnem par puta da vidim sta je, neki čovjek unutra meni kao maše pokazuje naprijed ko biva vozi ti svoje ja svoje
Znači, ogroman je problem narpavio
U idealnom danas uvjetima je napravio kolonu i problem vozačima, natjerao da ga bespotrebno svi zivi pretiču od kombija do Ford Ka, izaziva frustraciju i nervozu sto onda tjera i na preticanja gdje nije mjesto i prilika, a da ga pri tome boli kita
Sve i da je tako vozio iz kojih god razloga, da se barem sklonio s vremena na vrijeme a nije ni jednom čitavom dionicom.
Znači ako te svi zivi pretiču, pa možda razmisli da je ipak problem u tebi.

I ko ne može tu dionicu, u idealnim uvjetima kao sto je danas bilo, voziti 80kmh, iz bilo kojih razloga psiho fizičkih, ne treba ni da vozi.
Upravo tako.

Prije dva vikenda je tako delegat u Leonu karavanu istu stvar napravio.

Bukvalno je kolona od Vrapčića do Komadinovog vrela.

Ista stvar…



Nemoj brate voziti, pa ljepše ti je vozom ili eto busom.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 13699
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti

#47039 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Evolution_IV »

gori su oni koji ne preticu takve i nabijaju se jedni u druge(razmak 0,5m) :)
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 11132
Joined: 10/03/2022 22:16

#47040 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by ZoomZoomKiwi »

Evolution_IV wrote: 11/05/2024 20:09 gori su oni koji ne preticu takve i nabijaju se jedni u druge(razmak 0,5m) :)
I to je tačno, nikako mi nije jasno zašto se vuku iza debila, a toliko prilika je bilo.

Katastrofa neznalice, bezobraznici, šupci i pičke za volanom.
Peryton_
Posts: 1035
Joined: 04/11/2011 21:23
Location: Tuzla

#47041 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Peryton_ »

Danas ista stvar, hebo sam od do. I plus kreten hajd da ostavim nesto u Jelahu, zaboravim da prave onu dionicu kod Kraseva. Kolona do hifine pumpe dan te nejebo, krenem gore na onu obilaznicu kroz sumetine, dva kamiona se ne mogu mimoici. O jbt :(
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 11132
Joined: 10/03/2022 22:16

#47042 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by ZoomZoomKiwi »

Samo radari ba, ništa infrastruktura, ništa edukacija, ništa prevencija, ništa bonton. MOSA DARIRA
daario naharis
Posts: 633
Joined: 17/06/2015 19:42

#47043 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by daario naharis »

ZoomZoomKiwi wrote: 11/05/2024 20:05
hopi wrote: 11/05/2024 19:51 Vraćam se iz Mostara danas
I tamo gdje počinje kanjon Neretve, poslije Petrol pumpi, dosta auta ispred sporo se vozi ali Kontam sada će se to ubrzati
Kada šipak, vozim i dalje, 60, pa 65,pa se spusti ispod 60kmh,vidim dobra kolona ispred mene ali ne vidim ko je problem
I jbg šta ćeš ili trpi ili preteci, i krenem malo da pretičem, malo mene pretiču, pa opet ja, uglavnom probijam se nekako, ali čitavo vrijeme 60km se vozi
I tako ja dođem do uzroka problema, crne Oktavije karavan koja vozi tako tih 60kmh
I preteknem ga ja, zadnja prilika pred Begić Begovic mosta, dok sam preticao svirnem par puta da vidim sta je, neki čovjek unutra meni kao maše pokazuje naprijed ko biva vozi ti svoje ja svoje
Znači, ogroman je problem narpavio
U idealnom danas uvjetima je napravio kolonu i problem vozačima, natjerao da ga bespotrebno svi zivi pretiču od kombija do Ford Ka, izaziva frustraciju i nervozu sto onda tjera i na preticanja gdje nije mjesto i prilika, a da ga pri tome boli kita
Sve i da je tako vozio iz kojih god razloga, da se barem sklonio s vremena na vrijeme a nije ni jednom čitavom dionicom.
Znači ako te svi zivi pretiču, pa možda razmisli da je ipak problem u tebi.

I ko ne može tu dionicu, u idealnim uvjetima kao sto je danas bilo, voziti 80kmh, iz bilo kojih razloga psiho fizičkih, ne treba ni da vozi.
Upravo tako.

Prije dva vikenda je tako delegat u Leonu karavanu istu stvar napravio.

Bukvalno je kolona od Vrapčića do Komadinovog vrela.

Ista stvar…



Nemoj brate voziti, pa ljepše ti je vozom ili eto busom.
Koliko je ograničenje na toj dionici? Ako je vozio po ograničenju, sve ok.
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 11132
Joined: 10/03/2022 22:16

#47044 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by ZoomZoomKiwi »

daario naharis wrote: 11/05/2024 21:34
ZoomZoomKiwi wrote: 11/05/2024 20:05
hopi wrote: 11/05/2024 19:51 Vraćam se iz Mostara danas
I tamo gdje počinje kanjon Neretve, poslije Petrol pumpi, dosta auta ispred sporo se vozi ali Kontam sada će se to ubrzati
Kada šipak, vozim i dalje, 60, pa 65,pa se spusti ispod 60kmh,vidim dobra kolona ispred mene ali ne vidim ko je problem
I jbg šta ćeš ili trpi ili preteci, i krenem malo da pretičem, malo mene pretiču, pa opet ja, uglavnom probijam se nekako, ali čitavo vrijeme 60km se vozi
I tako ja dođem do uzroka problema, crne Oktavije karavan koja vozi tako tih 60kmh
I preteknem ga ja, zadnja prilika pred Begić Begovic mosta, dok sam preticao svirnem par puta da vidim sta je, neki čovjek unutra meni kao maše pokazuje naprijed ko biva vozi ti svoje ja svoje
Znači, ogroman je problem narpavio
U idealnom danas uvjetima je napravio kolonu i problem vozačima, natjerao da ga bespotrebno svi zivi pretiču od kombija do Ford Ka, izaziva frustraciju i nervozu sto onda tjera i na preticanja gdje nije mjesto i prilika, a da ga pri tome boli kita
Sve i da je tako vozio iz kojih god razloga, da se barem sklonio s vremena na vrijeme a nije ni jednom čitavom dionicom.
Znači ako te svi zivi pretiču, pa možda razmisli da je ipak problem u tebi.

I ko ne može tu dionicu, u idealnim uvjetima kao sto je danas bilo, voziti 80kmh, iz bilo kojih razloga psiho fizičkih, ne treba ni da vozi.
Upravo tako.

Prije dva vikenda je tako delegat u Leonu karavanu istu stvar napravio.

Bukvalno je kolona od Vrapčića do Komadinovog vrela.

Ista stvar…



Nemoj brate voziti, pa ljepše ti je vozom ili eto busom.
Koliko je ograničenje na toj dionici? Ako je vozio po ograničenju, sve ok.
Napisao sam ista stvar kao u slučaju kod kolege Hopija.
Odnosno, da pojasnim, frajer je vozio konstantno 20 ispod ograničenja, ili mu ne radi brzinomjer ili je glup ili bezobrazan, a bit će kombinacija ova zadnja dva.

Samoživo govno koje il' ne gleda u retrovizor, il' kad pogleda pa vidi petsto automobila iza sebe savršeno ga zaboli kurac za to. Nijednom da se zapita što ga autobusi i šleperi i svako jebeno auto pretiču...
User avatar
hopi
Posts: 5732
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#47045 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by hopi »

Ma ograničenje je 80, osim par uključenja/isključenja gdje je 70. Tako da je moje seruckanje opravdano.
I istina može se tu brže, 80-100kmh glat ide koliko inače vozim tuda, ali eto ne bi nikog tjerao niti sta pisao da je vozio do/po ograničenju. Ali vožnjom 60km fakat praviš problem na cesti.
I da se sklonio nikakav problem, proširenja ima, ali jok ja sam sam na cesti hebe me se za ostale.
Pretiče te stari Ford Ka, lupam 60ks, dovoljno govori.
User avatar
canvra888
Posts: 4567
Joined: 09/07/2021 15:03

#47046 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by canvra888 »

Sve bi to autoput riješio, realno.

A na magistralama ako ništa uvijek će neki kamion tako gušiti saobraćaj.
User avatar
escobar__
Posts: 8907
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#47047 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by escobar__ »

Riješilo bi i da se ponekad napiše kazna za usporavanje saobraćaja ali jebeš to, nikome to nije interesantno.

Takvi debili čak i dobro dođu onim majmunima u uniformi jer se šanse za pretjecanje preko pune automatski povećaju, pa samim tim i mogućnost da ih neko počasti.
Karikaturist
Posts: 3962
Joined: 20/12/2020 10:03

#47048 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Karikaturist »

Raja bi kod nas i na autoputu vozilo 130 desnom trakom misleci da je to njima Bogom dano.
Ne mozes edukovati vec duboko needukovanu naciju u svakom smislu.
User avatar
nepass1
Posts: 9926
Joined: 06/07/2017 07:35

#47049 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by nepass1 »

Karikaturist wrote: 12/05/2024 06:24 Raja bi kod nas i na autoputu vozilo 130 desnom trakom misleci da je to njima Bogom dano.
Ne mozes edukovati vec duboko needukovanu naciju u svakom smislu.
Sta fali desnom voziti 130 eventualno 140
Karikaturist
Posts: 3962
Joined: 20/12/2020 10:03

#47050 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Karikaturist »

nepass1 wrote: 12/05/2024 06:43
Karikaturist wrote: 12/05/2024 06:24 Raja bi kod nas i na autoputu vozilo 130 desnom trakom misleci da je to njima Bogom dano.
Ne mozes edukovati vec duboko needukovanu naciju u svakom smislu.
Sta fali desnom voziti 130 eventualno 140
Ma mislim lijevom a pisem desnom. Do mene
Post Reply