Alfa Romeo
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#4701 Re: Alfa Romeo
ne da mi se citat to,na 156 mi se svidja samo kokpit,osim volana...
- konektovan
- Posts: 51427
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#4702 Re: Alfa Romeo
Rodjak je dugo vozio 99' godiste sa 1.9 jtd motorom. Najvíse para je dao za saniranje prednjeg ovjesa. Motor nije nikad zezao, fakat je mrcina od motora, ali je limarija pocela da daje znakove slabosti, korozija na pojedinim mjestima i boja matirala na vise mjesta.Ned071 wrote:Po meni, dobar tekst
http://autorepublika.com/2018/01/17/alf ... polemicar/
Zanima me misljenje alfista i majstora bitange.
-
axe22
- Posts: 2846
- Joined: 11/03/2013 21:21
#4703 Re: Alfa Romeo
Aluminiske lafete s kojim se ustedilo na kilazi a koje ne podnose nase kvalitetne ceste. Tako isto i limarija koja je tanka radi tezine.konektovan wrote:
Rodjak je dugo vozio 99' godiste sa 1.9 jtd motorom. Najvíse para je dao za saniranje prednjeg ovjesa. Motor nije nikad zezao, fakat je mrcina od motora, ali je limarija pocela da daje znakove slabosti, korozija na pojedinim mjestima i boja matirala na vise mjesta.
(mislim da je i audi,vw imao nekako isti problem s trapom tih godina, bas zbog aluminiski djelova)
Zato su na 159 dosta ojacali citav trap, ali s tim dodali previse kg.
A nedavno sam se vozio u marei (fiat) sa tim 1.9 jtd motorom od 110 KS, i momak mi govori da je presla oko 600 000 s ni jednim problemom na motoru.
- basicm
- Posts: 11634
- Joined: 16/01/2012 21:38
#4704 Re: Alfa Romeo
Joj slazem se bezuslovno. Inace plave aute ne volim svih nijansi.citroen xm wrote:Normalno. Što se mene tiče teget plava i ni jedno auto na svijetu ne idu dobro zajedno.
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
- mali_milojica
- Posts: 14185
- Joined: 02/09/2012 17:42
- Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.
#4706 Re: Alfa Romeo
To je izjavio Eduard Pogea na svom twiter profilu.
Inace tuner AR.
Ima dobre veze i poznanstva. Uz 6C bi do 2020 trebala doci jos dva modela,vjerovatno kompakt SUV i veliki SUV.
Inace tuner AR.
Ima dobre veze i poznanstva. Uz 6C bi do 2020 trebala doci jos dva modela,vjerovatno kompakt SUV i veliki SUV.
- Ramzess Veliki
- Posts: 18286
- Joined: 11/02/2013 11:32
#4707 Re: Alfa Romeo
Skoro sam bio u Singapuru, grad bez zvake, zabranjena prodaja, ne smijes skoro nigdje zapalit cigaru, grad buducnosti, sve je cisto i megaizgradjeno.
I gledam aute ... porshei, mercedesi, audiji, BMWi, jedva neki VW ... I mnogo 159-ki.
I gledam aute ... porshei, mercedesi, audiji, BMWi, jedva neki VW ... I mnogo 159-ki.
- mali_milojica
- Posts: 14185
- Joined: 02/09/2012 17:42
- Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.
- supercali
- Posts: 23942
- Joined: 06/07/2014 12:30
#4709 Re: Alfa Romeo
Ako budes opet idi do nekog salona pa vidi cijene autaRamzess Veliki wrote:Skoro sam bio u Singapuru, grad bez zvake, zabranjena prodaja, ne smijes skoro nigdje zapalit cigaru, grad buducnosti, sve je cisto i megaizgradjeno.
I gledam aute ... porshei, mercedesi, audiji, BMWi, jedva neki VW ... I mnogo 159-ki.
Jeftinije ovdje kupiti avion nego tamo auto
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83435
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#4711 Re: Alfa Romeo
Strasnacitroen xm wrote:mali_milojica wrote:![]()
![]()
-
Leon16v
- Posts: 7019
- Joined: 02/04/2015 13:27
- Location: Ilidza إليدزا
- Vozim: Staro željezo
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#4713 Re: Alfa Romeo
Ipak mi je bolja ova sa AR 75. Realističnija je. Oslikava snove jednog klinca. Sada je drugi sistem, druge vrijednosti i drugačija djeca. Sada klinac može ovako buljiti jedino u štand mobilnih telefona. 
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#4714 Re: Alfa Romeo
Ma ima citav art , raznih japanaca al mrsko mi trazit 
Mali je Japanac
Mali je Japanac
- mali_milojica
- Posts: 14185
- Joined: 02/09/2012 17:42
- Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.
#4715 Re: Alfa Romeo
Kao da bitangu gledam u 80imcitroen xm wrote:Ipak mi je bolja ova sa AR 75. Realističnija je. Oslikava snove jednog klinca. Sada je drugi sistem, druge vrijednosti i drugačija djeca. Sada klinac može ovako buljiti jedino u štand mobilnih telefona.
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#4716 Re: Alfa Romeo
amar1994 wrote:Ma ima citav art , raznih japanaca al mrsko mi trazit
Mali je Japanac
Nađi mi neku za velikog Citroena, do XM-a.
- Romeo 80
- Posts: 4627
- Joined: 11/12/2006 16:55
- Location: Seljajevo, al Centar brale
- Grijem se na: Džemper
- Vozim: Azijsku nakazu
#4717 Re: Alfa Romeo
U izlogu nova Giulia, a u pozadini praistorijski crt monitorLeon16v wrote:
Salu na stranu, ali ona slika sa 75-icom mi je predobra!
- Kiki_Musampa
- Posts: 1797
- Joined: 11/06/2011 07:36
#4718 Re: Alfa Romeo
Ajmo jedno pitanjce....kolikok dodje carine i poreza na alfu 2005 godiste euro 4,cijena ovdje 2300 KM?
- mali_milojica
- Posts: 14185
- Joined: 02/09/2012 17:42
- Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.
#4719 Re: Alfa Romeo
Zavisi od procjene,imas li eur1 papir...
- Kiki_Musampa
- Posts: 1797
- Joined: 11/06/2011 07:36
#4720 Re: Alfa Romeo
Neynam nista,samo je vidjeo na piku....mali_milojica wrote:Zavisi od procjene,imas li eur1 papir...
- mali_milojica
- Posts: 14185
- Joined: 02/09/2012 17:42
- Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.
#4721 Re: Alfa Romeo
Ko zna
Možda je Procjene 10% novonabavne cijene,dakle minimum 3500.
Na to ide 1250 carine + poreza. Homologacija 250. Registracija 600+.
Računajući nekih 2500.
Možda je Procjene 10% novonabavne cijene,dakle minimum 3500.
Na to ide 1250 carine + poreza. Homologacija 250. Registracija 600+.
Računajući nekih 2500.
- supercali
- Posts: 23942
- Joined: 06/07/2014 12:30
#4722 Re: Alfa Romeo
Ako sam dobro izracunao izadje to na oko 5000
-
blackPoison
- Posts: 3
- Joined: 27/01/2018 18:09
#4723 Re: Alfa Romeo






Za sve istinske zaljubljenike u Alfu, evo je, orignial originala, Alfa 166 Super 2.0 turbo, 1999 godište, 151kw benzin. Na prodaju za sitne pare, ne može se registrovat poreski teret neki u pitanju. Auto ispravno na tehničkom, posjedujem papire sve, u voznom stanju. Mušterije u privatne poruke, lijep pozdrav. (posjedujem i instalacije za plin u garazi, mada je ovo steta na plin)
- mali_milojica
- Posts: 14185
- Joined: 02/09/2012 17:42
- Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.
#4724 Re: Alfa Romeo
Znaci,kad sam vidio prvu sliku,felge i pragove,znao sam da je V6 turbo 
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83435
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#4725 Re: Alfa Romeo
Brutalna jemali_milojica wrote:Znaci,kad sam vidio prvu sliku,felge i pragove,znao sam da je V6 turbo
Sta znaci ova oznaka Super


