Alfa Romeo

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#4701 Re: Alfa Romeo

Post by bitanga_sa_otesa »

ne da mi se citat to,na 156 mi se svidja samo kokpit,osim volana...
User avatar
konektovan
Posts: 51427
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#4702 Re: Alfa Romeo

Post by konektovan »

Ned071 wrote:Po meni, dobar tekst

http://autorepublika.com/2018/01/17/alf ... polemicar/

Zanima me misljenje alfista i majstora bitange.
Rodjak je dugo vozio 99' godiste sa 1.9 jtd motorom. Najvíse para je dao za saniranje prednjeg ovjesa. Motor nije nikad zezao, fakat je mrcina od motora, ali je limarija pocela da daje znakove slabosti, korozija na pojedinim mjestima i boja matirala na vise mjesta.
axe22
Posts: 2846
Joined: 11/03/2013 21:21

#4703 Re: Alfa Romeo

Post by axe22 »

konektovan wrote:
Rodjak je dugo vozio 99' godiste sa 1.9 jtd motorom. Najvíse para je dao za saniranje prednjeg ovjesa. Motor nije nikad zezao, fakat je mrcina od motora, ali je limarija pocela da daje znakove slabosti, korozija na pojedinim mjestima i boja matirala na vise mjesta.
Aluminiske lafete s kojim se ustedilo na kilazi a koje ne podnose nase kvalitetne ceste. Tako isto i limarija koja je tanka radi tezine.
(mislim da je i audi,vw imao nekako isti problem s trapom tih godina, bas zbog aluminiski djelova)

Zato su na 159 dosta ojacali citav trap, ali s tim dodali previse kg.


A nedavno sam se vozio u marei (fiat) sa tim 1.9 jtd motorom od 110 KS, i momak mi govori da je presla oko 600 000 s ni jednim problemom na motoru.
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#4704 Re: Alfa Romeo

Post by basicm »

citroen xm wrote:Normalno. Što se mene tiče teget plava i ni jedno auto na svijetu ne idu dobro zajedno.
Joj slazem se bezuslovno. Inace plave aute ne volim svih nijansi.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#4706 Re: Alfa Romeo

Post by mali_milojica »

To je izjavio Eduard Pogea na svom twiter profilu.
Inace tuner AR.
Ima dobre veze i poznanstva. Uz 6C bi do 2020 trebala doci jos dva modela,vjerovatno kompakt SUV i veliki SUV.
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18286
Joined: 11/02/2013 11:32

#4707 Re: Alfa Romeo

Post by Ramzess Veliki »

Skoro sam bio u Singapuru, grad bez zvake, zabranjena prodaja, ne smijes skoro nigdje zapalit cigaru, grad buducnosti, sve je cisto i megaizgradjeno.
I gledam aute ... porshei, mercedesi, audiji, BMWi, jedva neki VW ... I mnogo 159-ki.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#4708 Re: Alfa Romeo

Post by mali_milojica »

Image
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#4709 Re: Alfa Romeo

Post by supercali »

Ramzess Veliki wrote:Skoro sam bio u Singapuru, grad bez zvake, zabranjena prodaja, ne smijes skoro nigdje zapalit cigaru, grad buducnosti, sve je cisto i megaizgradjeno.
I gledam aute ... porshei, mercedesi, audiji, BMWi, jedva neki VW ... I mnogo 159-ki.
Ako budes opet idi do nekog salona pa vidi cijene auta :mrgreen:
Jeftinije ovdje kupiti avion nego tamo auto
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#4710 Re: Alfa Romeo

Post by citroen xm »

mali_milojica wrote:Image
:kiselavoda: :kiselavoda: :kiselavoda:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83435
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#4711 Re: Alfa Romeo

Post by _BataZiv_0809 »

citroen xm wrote:
mali_milojica wrote:Image
:kiselavoda: :kiselavoda: :kiselavoda:
Strasna :)
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#4712 Re: Alfa Romeo

Post by Leon16v »

Image
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#4713 Re: Alfa Romeo

Post by citroen xm »

Ipak mi je bolja ova sa AR 75. Realističnija je. Oslikava snove jednog klinca. Sada je drugi sistem, druge vrijednosti i drugačija djeca. Sada klinac može ovako buljiti jedino u štand mobilnih telefona. :roll:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#4714 Re: Alfa Romeo

Post by amar1994 »

Ma ima citav art , raznih japanaca al mrsko mi trazit :D

Mali je Japanac :D
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#4715 Re: Alfa Romeo

Post by mali_milojica »

citroen xm wrote:Ipak mi je bolja ova sa AR 75. Realističnija je. Oslikava snove jednog klinca. Sada je drugi sistem, druge vrijednosti i drugačija djeca. Sada klinac može ovako buljiti jedino u štand mobilnih telefona. :roll:
Kao da bitangu gledam u 80im :D
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#4716 Re: Alfa Romeo

Post by citroen xm »

amar1994 wrote:Ma ima citav art , raznih japanaca al mrsko mi trazit :D

Mali je Japanac :D

Nađi mi neku za velikog Citroena, do XM-a. :-D Posle me manje više ne interesuje. :thumbup:
User avatar
Romeo 80
Posts: 4627
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#4717 Re: Alfa Romeo

Post by Romeo 80 »

Leon16v wrote:Image
U izlogu nova Giulia, a u pozadini praistorijski crt monitor :D Tako talijanski! :lol:

Salu na stranu, ali ona slika sa 75-icom mi je predobra!
User avatar
Kiki_Musampa
Posts: 1797
Joined: 11/06/2011 07:36

#4718 Re: Alfa Romeo

Post by Kiki_Musampa »

Ajmo jedno pitanjce....kolikok dodje carine i poreza na alfu 2005 godiste euro 4,cijena ovdje 2300 KM?
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#4719 Re: Alfa Romeo

Post by mali_milojica »

Zavisi od procjene,imas li eur1 papir...
User avatar
Kiki_Musampa
Posts: 1797
Joined: 11/06/2011 07:36

#4720 Re: Alfa Romeo

Post by Kiki_Musampa »

mali_milojica wrote:Zavisi od procjene,imas li eur1 papir...
Neynam nista,samo je vidjeo na piku....
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#4721 Re: Alfa Romeo

Post by mali_milojica »

Ko zna
Možda je Procjene 10% novonabavne cijene,dakle minimum 3500.
Na to ide 1250 carine + poreza. Homologacija 250. Registracija 600+.
Računajući nekih 2500.
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#4722 Re: Alfa Romeo

Post by supercali »

Ako sam dobro izracunao izadje to na oko 5000
blackPoison
Posts: 3
Joined: 27/01/2018 18:09

#4723 Re: Alfa Romeo

Post by blackPoison »

Image
Image
Image
Image
Image
Image

Za sve istinske zaljubljenike u Alfu, evo je, orignial originala, Alfa 166 Super 2.0 turbo, 1999 godište, 151kw benzin. Na prodaju za sitne pare, ne može se registrovat poreski teret neki u pitanju. Auto ispravno na tehničkom, posjedujem papire sve, u voznom stanju. Mušterije u privatne poruke, lijep pozdrav. (posjedujem i instalacije za plin u garazi, mada je ovo steta na plin)
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#4724 Re: Alfa Romeo

Post by mali_milojica »

Znaci,kad sam vidio prvu sliku,felge i pragove,znao sam da je V6 turbo :D
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83435
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#4725 Re: Alfa Romeo

Post by _BataZiv_0809 »

mali_milojica wrote:Znaci,kad sam vidio prvu sliku,felge i pragove,znao sam da je V6 turbo :D
Brutalna je :shock: Gledaj fotelja grob te nije jebo :shock:

Sta znaci ova oznaka Super :hm:
Post Reply