SDP
- stochar
- Posts: 3385
- Joined: 17/10/2007 18:02
- Location: pod suncem
- Contact:
#4701 Re: SDP
da skratimo: Emir im'o dobru namjeru, prvo ga izdala njegova stranka, onda uletio Reis i isut'o ga nogama...
-
disney
- Posts: 91
- Joined: 10/11/2011 11:40
#4702 Re: SDP
da korigiramo: Emir im'o dobru namjeru, prvo uletio Reis i isut'o ga nogama, onda ga izdala njegova stranka...
- stochar
- Posts: 3385
- Joined: 17/10/2007 18:02
- Location: pod suncem
- Contact:
#4703 Re: SDP
ne, ne pratis, stranka ga je prvo izdala na dan donosenja odluke (reis nije ni stig'o), onda su vjeroucitelji napisali amandman koji je usvojen na Skupstini... helem - uzhasdisney wrote:da korigiramo: Emir im'o dobru namjeru, prvo uletio Reis i isut'o ga nogama, onda ga izdala njegova stranka...
-
disney
- Posts: 91
- Joined: 10/11/2011 11:40
#4704 Re: SDP
Onda je njegov diletantizam i naivnost misliti kako moze donositi odluke bez prethodne konsultacije sa strankom (citaj: lagumdzijom)
Za mene je izdaja bila, nakon reisove atomske bombe, te ocajnickog vapaja u vidu davanja ostavke, da im je tako dugo trebalo da ministru pruze podrsku, istina mlaku i neuvjerljivu, na koju su opet svakako bili prisiljeni zbog cijele drame i cirkusa koji je uslijedio... jadno i cemerno.
Za mene je izdaja bila, nakon reisove atomske bombe, te ocajnickog vapaja u vidu davanja ostavke, da im je tako dugo trebalo da ministru pruze podrsku, istina mlaku i neuvjerljivu, na koju su opet svakako bili prisiljeni zbog cijele drame i cirkusa koji je uslijedio... jadno i cemerno.
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#4705 Re: SDP
stochar wrote:ne, ne pratis, stranka ga je prvo izdala na dan donosenja odluke (reis nije ni stig'o), onda su vjeroucitelji napisali amandman koji je usvojen na Skupstini... helem - uzhasdisney wrote:da korigiramo: Emir im'o dobru namjeru, prvo uletio Reis i isut'o ga nogama, onda ga izdala njegova stranka...
Izdaja je ostaviti svog ministra na ledini i biti ''suzdržan'' oko tako važnog pitanja.
Na današnjoj sjednici Skupštine Kantona Sarajevo (KS) zastupnici su, nakon višesatne rasprave, s 23 glasa 'za' i devet suzdržanih usvojili izmjene i dopune Zakona o osnovnom obrazovanju.
Nisu bili u stanju ni da glasaju protiv, 23 glasa 'za' i devet suzdržanih , užas.
Mada, i to je poruka, i ministru i onima koji su očekivali drugačiji zakon.
- Corto Maltese
- Posts: 7180
- Joined: 15/11/2005 08:47
- Location: Sarajevo
- Contact:
#4706 Re: SDP
Biti suzdržan je "In", naročito nakon Komšićevog odlučnog stava pri glasanju o državnosti Palestine.Banksy wrote:stochar wrote:ne, ne pratis, stranka ga je prvo izdala na dan donosenja odluke (reis nije ni stig'o), onda su vjeroucitelji napisali amandman koji je usvojen na Skupstini... helem - uzhasdisney wrote:da korigiramo: Emir im'o dobru namjeru, prvo uletio Reis i isut'o ga nogama, onda ga izdala njegova stranka...Izdaja je ostaviti svog ministra na ledini i biti ''suzdržan'' oko tako važnog pitanja.
Na današnjoj sjednici Skupštine Kantona Sarajevo (KS) zastupnici su, nakon višesatne rasprave, s 23 glasa 'za' i devet suzdržanih usvojili izmjene i dopune Zakona o osnovnom obrazovanju.
Nisu bili u stanju ni da glasaju protiv, 23 glasa 'za' i devet suzdržanih , užas.
Mada, i to je poruka, i ministru i onima koji su očekivali drugačiji zakon.
- jasko_ba
- Posts: 8478
- Joined: 13/11/2006 17:47
#4707 Re: SDP
nadam se da ce sdp, izmedju ostalih, oboriti ovo u parlamentuVIJEĆE MINISTARA BIH PRIHVATILO AMANDMANE: U novoj ličnoj karti i podaci o entitetskom državljanstvu!
- poznanik
- Posts: 6749
- Joined: 12/05/2010 16:18
- Location: Novo Sarajevo
#4708 Re: SDP
Član I Aneksa IV (Ustav BiH) Daytonskog Sporazuma, u tačci 7. - Državljanstvo, određuje da postoji državljanstvo Bosne i Hercegovine, koje će regulirati Parlamentarna skupština, te državljanstvo svakoga od entiteta...jasko_ba wrote:nadam se da ce sdp, izmedju ostalih, oboriti ovo u parlamentuVIJEĆE MINISTARA BIH PRIHVATILO AMANDMANE: U novoj ličnoj karti i podaci o entitetskom državljanstvu!
Ovaj član treba mijenjati, jer je nelogično, apsurdno i neshvatljivo da može postojati državljanstvo jedne administrativne teritorije koja je sastavnica suverene državne organizacije. Ovim članom daje se argument entitetima za unos entitetskih državljastava na identifikacionim dokumentima državljana BiH.
-
popajic
- Posts: 5738
- Joined: 16/07/2007 09:55
- Location: Sarajevo
#4709 Re: SDP
1. Jeste , a tako i diskriminirala i podvajala djecu .viva_castro wrote:
1. Opcija vjeronauka ili slobodan čas je uvijek postojala.
2. Kultura religija i Kultura/društvo/religija su dva različita predmeta. Prvi je i prije postojao a drugi je uveden kao zamjena za one koji ne žele djecu na vjeronauci.
3. To što tvoja nana nije slavila hidžretsku novu godinu, to problem tebe i tvoje nane. Dozvoli da nam vi niste mjerilo ispravnosti.
2. Naravno da su dva razlicita predmeta , ali kad i jedan i drugi predaju vjeroucitelji , onda se ta razlika drasticno smanjuje . ( na stranu sto je meni van pameti da iko tako malu djecu filuje njima neshvatljivim , iracionalnim vjerovanjima )
3.Nisu nase nane imale nikakv problem po ovom pitanju. To samo novokomponovani "vjernici" namecu kao problem.
Dozvolite i VI ( ko ste to vi ?), da niste mjerilo ispravnosti .
- Skijaš
- Posts: 13882
- Joined: 15/06/2011 09:56
- Location: na terenu
#4710 Re: SDP
Čuj daje im se argumentpoznanik wrote:Član I Aneksa IV (Ustav BiH) Daytonskog Sporazuma, u tačci 7. - Državljanstvo, određuje da postoji državljanstvo Bosne i Hercegovine, koje će regulirati Parlamentarna skupština, te državljanstvo svakoga od entiteta...jasko_ba wrote:nadam se da ce sdp, izmedju ostalih, oboriti ovo u parlamentuVIJEĆE MINISTARA BIH PRIHVATILO AMANDMANE: U novoj ličnoj karti i podaci o entitetskom državljanstvu!
Ovaj član treba mijenjati, jer je nelogično, apsurdno i neshvatljivo da može postojati državljanstvo jedne administrativne teritorije koja je sastavnica suverene državne organizacije. Ovim članom daje se argument entitetima za unos entitetskih državljastava na identifikacionim dokumentima državljana BiH.
-
popajic
- Posts: 5738
- Joined: 16/07/2007 09:55
- Location: Sarajevo
#4711 Re: SDP
Ovaj clan je meni od samog starta bio za povracanje.poznanik wrote:
Član I Aneksa IV (Ustav BiH) Daytonskog Sporazuma, u tačci 7. - Državljanstvo, određuje da postoji državljanstvo Bosne i Hercegovine, koje će regulirati Parlamentarna skupština, te državljanstvo svakoga od entiteta...
Ovaj član treba mijenjati, jer je nelogično, apsurdno i neshvatljivo da može postojati državljanstvo jedne administrativne teritorije koja je sastavnica suverene državne organizacije. Ovim članom daje se argument entitetima za unos entitetskih državljastava na identifikacionim dokumentima državljana BiH.
Drzavljanstvo meceg sto nije drzava
Naravno , separatisti ovim papirom bez pokrica hrane svoje izoblicene ideje o BIH.
Za sta uopste sluze ti entitetski pasosi ? Svarno ne znam .
- wickerman
- Posts: 1680
- Joined: 23/05/2010 21:57
- Location: Dobrinja
#4712 Re: SDP
Bezbeli da ce se oboriti u parlametnu! Ne znam sto se palite zbog ove odluke kad je ocigledno u suprotnosti sa politikom SDP-a,a siguran sam da se tu mogu ukljuciti i SDA,SBB,SBiH itd.
- poznanik
- Posts: 6749
- Joined: 12/05/2010 16:18
- Location: Novo Sarajevo
#4713 Re: SDP
Pravo na entitetsko državljanstvo je određeno Ustavom. Zagovaranje upisa entitetskog državljanstva na identifikacionim dokumentima je zahtjev sukladan Ustavu. Nije Prodanović kriv što na federalnoj strani sjede nesposobni parlamentarci i političari, koji su, prije svega, dozvolili unos, a kasnije zaboravili da insistiraju na brisanju odredbe o entitetskom državljanstvu.Skijaš wrote:Čuj daje im se argumentpoznanik wrote:Član I Aneksa IV (Ustav BiH) Daytonskog Sporazuma, u tačci 7. - Državljanstvo, određuje da postoji državljanstvo Bosne i Hercegovine, koje će regulirati Parlamentarna skupština, te državljanstvo svakoga od entiteta...
Ovaj član treba mijenjati, jer je nelogično, apsurdno i neshvatljivo da može postojati državljanstvo jedne administrativne teritorije koja je sastavnica suverene državne organizacije. Ovim članom daje se argument entitetima za unos entitetskih državljastava na identifikacionim dokumentima državljana BiH.Mi imamo posla sa genocidnim aparatom koji pokušava razvaliti državu, kakav crni argument ? Kada dođe u parlament fino oboriti, a četničkim HDZ-ovcima ovo masno naplatiti čim se šansa ukaže, jeb'o ih Dodik.
Ko je "genocidni aparat" ?
- suncica24
- Posts: 4319
- Joined: 22/03/2006 21:29
- Location: Na vrh brda gdje vrba mrda
#4714 Re: SDP
Zar poenta starih - novih licnih karata nije bilo olaksanje i uvezivanje sistema ne samo unutar BiH, vec BiH sa Europom i dalje? Koliko se ja sjecam, kad su uvedene CIPS licne, to je bio glavni adut (ne sjecam se samo je li i to bila jedna od reformi koje je "nametnuo" VP, ili je nekim cudom krenulo nabolje standardnom procedurom...).
Kako uvodjenje entitetskog "pripadanja", te cirilicnog pisma upada u sve ovo?
U BiH je ionako 50% polupismenih, a ne znam koji broj nepismenih, pa eto kao njima nesto znaci da im na licnoj podaci budu napisani na cirlici, a ovamo ne znaju procitat ni ovako, ni onako sta pise? Ili, sta ti vrijedi kad prelazis granicu HrR/SR sa licnom sto pise na cirilici kako se zoves? Da ne kazem da licna, koja je i van BiH od koristi (medju prvima smo imali ovakav format licne... Hrvatska, Srbija, Makedonija... su ga uvele dobro poslije nas) na cirilicnom pismu kod neke salteruse neke od zemalja EU vrijedi isto kao pisljiv bob...
I sta u svemu tome, za babu, dedu, studenta, radnika... znaci taj dio entitetskog "pripadanja"? Hoce li imati neke pogodnosti od toga? Ce im biti lakse kada odu ljekaru, advokatu, pokazu licnu policajcu (ovdje bi moglo biti belaja doduse)? Imat ce neke pogodnosti od toga?
Uglavnom, ono sto hocu reci jeste da treba gradjanima "skakati" po glavi ovim stvarima, uz cinjenicu da ce nova licna ponovo ih opaliti po dzepu.
Pitanje dokumenata je pitanje lakseg komuniciranja administracije i olaksavanja svakodnevnog zivota gradjanima, a ne neko visokonacionalno pitanje, i to treba sto puta ponoviti... sve dok i ona nana iz Rogatice i onaj djedo iz Kalesije to ne shvate ne dodju s motkom da vrlim parlamentarcima natjeraju i izmjene i licnu i entitet, i drzavu... u neku stvar.
Kako uvodjenje entitetskog "pripadanja", te cirilicnog pisma upada u sve ovo?
U BiH je ionako 50% polupismenih, a ne znam koji broj nepismenih, pa eto kao njima nesto znaci da im na licnoj podaci budu napisani na cirlici, a ovamo ne znaju procitat ni ovako, ni onako sta pise? Ili, sta ti vrijedi kad prelazis granicu HrR/SR sa licnom sto pise na cirilici kako se zoves? Da ne kazem da licna, koja je i van BiH od koristi (medju prvima smo imali ovakav format licne... Hrvatska, Srbija, Makedonija... su ga uvele dobro poslije nas) na cirilicnom pismu kod neke salteruse neke od zemalja EU vrijedi isto kao pisljiv bob...
I sta u svemu tome, za babu, dedu, studenta, radnika... znaci taj dio entitetskog "pripadanja"? Hoce li imati neke pogodnosti od toga? Ce im biti lakse kada odu ljekaru, advokatu, pokazu licnu policajcu (ovdje bi moglo biti belaja doduse)? Imat ce neke pogodnosti od toga?
Uglavnom, ono sto hocu reci jeste da treba gradjanima "skakati" po glavi ovim stvarima, uz cinjenicu da ce nova licna ponovo ih opaliti po dzepu.
Pitanje dokumenata je pitanje lakseg komuniciranja administracije i olaksavanja svakodnevnog zivota gradjanima, a ne neko visokonacionalno pitanje, i to treba sto puta ponoviti... sve dok i ona nana iz Rogatice i onaj djedo iz Kalesije to ne shvate ne dodju s motkom da vrlim parlamentarcima natjeraju i izmjene i licnu i entitet, i drzavu... u neku stvar.
- dzeno123
- Posts: 1843
- Joined: 20/04/2009 20:39
- Location: Dreamland
#4715 Re: SDP
Valja opet vadit nove licne...
- vee-jay
- Posts: 9893
- Joined: 22/06/2004 20:50
- Location: --- nisam vise ovdje ---
#4716 Re: SDP
SDP

- viva_castro
- Posts: 725
- Joined: 19/02/2008 21:10
- Location: sa
#4717 Re: SDP
Želim da vam iznesem dva prijedloga:
1. Da ignorišemo trolove koji pljuju po svemu što ima veze sa SDP-om, pa i po kružnom toku
2. Da insistiramo da SDP umjesto ove umjerene priče počne zastupati ideje o uređenju kakve je imao u svom prijedlogu Ustava. Prijedlog se mogao naći na staroj internet stranici, zna li ko gdje ga sada možemo nabaviti?
Vala kad fašistička osovina Milošević(Dodik)-Boban(Čović) može ovoliko laprdati i prizivati razvaljivanje države, zašto SDP ne bi dozivao njeno jačanje?
Oni krenu sa svojim tvrdim pozicijama a mi sa svojim umjerenim, i onda tražimo kompromis i oni uvijek dobiju! Nastaviti popuštati im je ludost! Pravi pregovarači bi sada zbog bezobrazluka sugovornika pooštrili svoje stavove i povukli one kompromise na koje su pristali!
To je najmanje što se može uraditi nakon ovog bezobrazluka u Italiji.
1. Da ignorišemo trolove koji pljuju po svemu što ima veze sa SDP-om, pa i po kružnom toku
2. Da insistiramo da SDP umjesto ove umjerene priče počne zastupati ideje o uređenju kakve je imao u svom prijedlogu Ustava. Prijedlog se mogao naći na staroj internet stranici, zna li ko gdje ga sada možemo nabaviti?
Vala kad fašistička osovina Milošević(Dodik)-Boban(Čović) može ovoliko laprdati i prizivati razvaljivanje države, zašto SDP ne bi dozivao njeno jačanje?
Oni krenu sa svojim tvrdim pozicijama a mi sa svojim umjerenim, i onda tražimo kompromis i oni uvijek dobiju! Nastaviti popuštati im je ludost! Pravi pregovarači bi sada zbog bezobrazluka sugovornika pooštrili svoje stavove i povukli one kompromise na koje su pristali!
To je najmanje što se može uraditi nakon ovog bezobrazluka u Italiji.
- viva_castro
- Posts: 725
- Joined: 19/02/2008 21:10
- Location: sa
#4718 Re: SDP
Evo našao sam ga. SDP zbog bezobrazluka pregovarača od sada treba pregovore počinjati sa ovim prijedlogom pa tek onda tražiti kompromis. A ne kretati sa kompromisom pa opet popuštati!
Bezobrazluk pokazan u Italiji daje SDP-u za pravo da promijeni početne pozicije.
http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtop ... =3&t=60149

Bezobrazluk pokazan u Italiji daje SDP-u za pravo da promijeni početne pozicije.
http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtop ... =3&t=60149
- vivaldi
- Posts: 7308
- Joined: 16/08/2008 15:56
#4719 Re: SDP
O tome se cesto ovde raspravlja, ali ni to evidentno nebi dalo rezultate - dodik ocigledno nece kompromis ni sa kako kazes "popustljivim" pregovaracima, tako da sigurno nebi ni sa nepopustljivim. U svemu tome imas podjeljenu MZ koja ne moze da donese nikakvu odluku jer ocigledno medju njima vlada velika podjeljenost. Opet dodjes na isto.viva_castro wrote:Evo našao sam ga. SDP zbog bezobrazluka pregovarača od sada treba pregovore počinjati sa ovim prijedlogom pa tek onda tražiti kompromis. A ne kretati sa kompromisom pa opet popuštati!
Bezobrazluk pokazan u Italiji daje SDP-u za pravo da promijeni početne pozicije.
http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtop ... =3&t=60149
![]()
![]()
- vee-jay
- Posts: 9893
- Joined: 22/06/2004 20:50
- Location: --- nisam vise ovdje ---
#4720 Re: SDP
ma nije do Dodika, do SDPa jeviva_castro wrote:Evo našao sam ga. SDP zbog bezobrazluka pregovarača od sada treba pregovore počinjati sa ovim prijedlogom pa tek onda tražiti kompromis. A ne kretati sa kompromisom pa opet popuštati!
Bezobrazluk pokazan u Italiji daje SDP-u za pravo da promijeni početne pozicije.
http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtop ... =3&t=60149
![]()
![]()
- jasko_ba
- Posts: 8478
- Joined: 13/11/2006 17:47
#4721 Re: SDP
ponovo sdp, pa zlatko dragi, dokle visevee-jay wrote:ma nije do Dodika, do SDPa jeviva_castro wrote:Evo našao sam ga. SDP zbog bezobrazluka pregovarača od sada treba pregovore počinjati sa ovim prijedlogom pa tek onda tražiti kompromis. A ne kretati sa kompromisom pa opet popuštati!
Bezobrazluk pokazan u Italiji daje SDP-u za pravo da promijeni početne pozicije.
http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtop ... =3&t=60149
![]()
![]()
- Ricken
- Posts: 6053
- Joined: 03/05/2011 23:00
- Location: Tamo na jugu daleko od sjevera
- Contact:
#4722 Re: SDP
jasko_ba wrote:ponovo sdp, pa zlatko dragi, dokle visevee-jay wrote:ma nije do Dodika, do SDPa jeviva_castro wrote:Evo našao sam ga. SDP zbog bezobrazluka pregovarača od sada treba pregovore počinjati sa ovim prijedlogom pa tek onda tražiti kompromis. A ne kretati sa kompromisom pa opet popuštati!
Bezobrazluk pokazan u Italiji daje SDP-u za pravo da promijeni početne pozicije.
http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtop ... =3&t=60149
![]()
![]()
- valterbranisarajevo
- Posts: 6780
- Joined: 19/01/2003 00:00
- Location: Titovo šeher Sarajevo
- Contact:
#4723 Re: SDP
suncica24 wrote:Zar poenta starih - novih licnih karata nije bilo olaksanje i uvezivanje sistema ne samo unutar BiH, vec BiH sa Europom i dalje? Koliko se ja sjecam, kad su uvedene CIPS licne, to je bio glavni adut (ne sjecam se samo je li i to bila jedna od reformi koje je "nametnuo" VP, ili je nekim cudom krenulo nabolje standardnom procedurom...).
Kako uvodjenje entitetskog "pripadanja", te cirilicnog pisma upada u sve ovo?
U BiH je ionako 50% polupismenih, a ne znam koji broj nepismenih, pa eto kao njima nesto znaci da im na licnoj podaci budu napisani na cirlici, a ovamo ne znaju procitat ni ovako, ni onako sta pise? Ili, sta ti vrijedi kad prelazis granicu HrR/SR sa licnom sto pise na cirilici kako se zoves? Da ne kazem da licna, koja je i van BiH od koristi (medju prvima smo imali ovakav format licne... Hrvatska, Srbija, Makedonija... su ga uvele dobro poslije nas) na cirilicnom pismu kod neke salteruse neke od zemalja EU vrijedi isto kao pisljiv bob...
I sta u svemu tome, za babu, dedu, studenta, radnika... znaci taj dio entitetskog "pripadanja"? Hoce li imati neke pogodnosti od toga? Ce im biti lakse kada odu ljekaru, advokatu, pokazu licnu policajcu (ovdje bi moglo biti belaja doduse)? Imat ce neke pogodnosti od toga?
Uglavnom, ono sto hocu reci jeste da treba gradjanima "skakati" po glavi ovim stvarima, uz cinjenicu da ce nova licna ponovo ih opaliti po dzepu.
Pitanje dokumenata je pitanje lakseg komuniciranja administracije i olaksavanja svakodnevnog zivota gradjanima, a ne neko visokonacionalno pitanje, i to treba sto puta ponoviti... sve dok i ona nana iz Rogatice i onaj djedo iz Kalesije to ne shvate ne dodju s motkom da vrlim parlamentarcima natjeraju i izmjene i licnu i entitet, i drzavu... u neku stvar.
Tako su nas otprilike lagali. Jeste stvorena jedinstvena baza podataka, a sve ostalo je bila velika šarena laža....
Nove lične – još jedna ubleha i način da se od građana izvuku pare i napune budžeti za njihove hoštapleraje. Sve što sada pričaju o novim ličnim pričali su i za CIPS-ove. Biometrijski podaci, mogućnost putovanja u EU bez pasoša, visoki kvalitet (možeš je saviti a ona neće puknuti
Na kraju je ispalo da zamjenom starih žutih ličnih i vozačkih mi nismo dobili ništa, a oni puno para. Još su uveli i rokove za zamjenu iako npr. u Njemačkoj ljudi još voze bez problema sa starim DDR vozačkim. Ustvari smo na gubitku, jer zbog diletantske i glupe odluke da na ličnim ne piše adresa stanovanja građani su za svaku sitnicu prisiljeni vaditi uvjerenje o prebivalištu...
Uglavnom sprema se još jedna bezočna pljačka građana ( sjetite se samo koliko je puta mijenjan izgled pasoša sa ljiljanima samo zbog proglašavanja starih nevažećim i ubiranju para od građana.)
Svako ko podrži promjenu zakona o LK direktno će sponzorisati ovu pljačku.
-
Todo
- Posts: 46
- Joined: 30/09/2011 14:36
#4724 Re: SDP
valterbranisarajevo wrote: Svako ko podrži promjenu zakona o LK direktno će sponzorisati ovu pljačku.
Neeeeee ... svakog ko podrži promjenu zakona o LK direktno će sponzorisati ova pljačka.
- stochar
- Posts: 3385
- Joined: 17/10/2007 18:02
- Location: pod suncem
- Contact:
#4725 Re: SDP
@viva_castro - to sa ignorisanjem neistomisljenika lagumdzija odavno radi, tako da je oko sebe okupio samo ljude koji ga tapsu po ramenima i koliko god neki potezi bili losi govore 'bravo predsjednice, odlicno!'. eh, vidimo dokle nas ta politika dovela.
sto govoris za iskopavanje tog starog dokumenta, i "kad fašistička osovina Milošević(Dodik)-Boban(Čović) može ovoliko laprdati i prizivati razvaljivanje države, zašto SDP ne bi dozivao njeno jačanje?", eh, pa to je proteklih godina upravo radio Silajdzic, pa smo vidjeli do cega je to njega dovelo. haj' sto je on izgubio izbore, ali sto smo mi godinama isli unazad...
budala zna da su Dodikove price o entitetskim reprezentacijama cisto laprdanje, a mislim da Lagumdzija nije budala i to isto zna, ali im sad obojici vise odgovara da se dizu tenzije, da se prica o stvarima koje nemaju veze sa stvarnosti, nego da se prica o nezaposlenosti, katastrofalnom ekonomskom situacijom, nikad losijoj sigurnosnoj situaciji, opcem nezadovoljstvu i neimastini, te porazima kakav je 'suzdrzanost' oko amandmana za vjeronauku.
ovo sto vidim isti je koncept koji je bio na relaciji Dodik-Silajdzic: ovaj spomene ukidanje RS, onda ovaj spomene otcjepljenje, pa onda ovaj ovo, ovaj ono, a to sto je narod gladan ne spominje se u njihovim stranackim glasilima...
sto govoris za iskopavanje tog starog dokumenta, i "kad fašistička osovina Milošević(Dodik)-Boban(Čović) može ovoliko laprdati i prizivati razvaljivanje države, zašto SDP ne bi dozivao njeno jačanje?", eh, pa to je proteklih godina upravo radio Silajdzic, pa smo vidjeli do cega je to njega dovelo. haj' sto je on izgubio izbore, ali sto smo mi godinama isli unazad...
budala zna da su Dodikove price o entitetskim reprezentacijama cisto laprdanje, a mislim da Lagumdzija nije budala i to isto zna, ali im sad obojici vise odgovara da se dizu tenzije, da se prica o stvarima koje nemaju veze sa stvarnosti, nego da se prica o nezaposlenosti, katastrofalnom ekonomskom situacijom, nikad losijoj sigurnosnoj situaciji, opcem nezadovoljstvu i neimastini, te porazima kakav je 'suzdrzanost' oko amandmana za vjeronauku.
ovo sto vidim isti je koncept koji je bio na relaciji Dodik-Silajdzic: ovaj spomene ukidanje RS, onda ovaj spomene otcjepljenje, pa onda ovaj ovo, ovaj ono, a to sto je narod gladan ne spominje se u njihovim stranackim glasilima...
