SDP

Post Reply
User avatar
stochar
Posts: 3385
Joined: 17/10/2007 18:02
Location: pod suncem
Contact:

#4701 Re: SDP

Post by stochar »

da skratimo: Emir im'o dobru namjeru, prvo ga izdala njegova stranka, onda uletio Reis i isut'o ga nogama...
disney
Posts: 91
Joined: 10/11/2011 11:40

#4702 Re: SDP

Post by disney »

da korigiramo: Emir im'o dobru namjeru, prvo uletio Reis i isut'o ga nogama, onda ga izdala njegova stranka...
User avatar
stochar
Posts: 3385
Joined: 17/10/2007 18:02
Location: pod suncem
Contact:

#4703 Re: SDP

Post by stochar »

disney wrote:da korigiramo: Emir im'o dobru namjeru, prvo uletio Reis i isut'o ga nogama, onda ga izdala njegova stranka...
ne, ne pratis, stranka ga je prvo izdala na dan donosenja odluke (reis nije ni stig'o), onda su vjeroucitelji napisali amandman koji je usvojen na Skupstini... helem - uzhas
disney
Posts: 91
Joined: 10/11/2011 11:40

#4704 Re: SDP

Post by disney »

Onda je njegov diletantizam i naivnost misliti kako moze donositi odluke bez prethodne konsultacije sa strankom (citaj: lagumdzijom) ;-)
Za mene je izdaja bila, nakon reisove atomske bombe, te ocajnickog vapaja u vidu davanja ostavke, da im je tako dugo trebalo da ministru pruze podrsku, istina mlaku i neuvjerljivu, na koju su opet svakako bili prisiljeni zbog cijele drame i cirkusa koji je uslijedio... jadno i cemerno.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#4705 Re: SDP

Post by Banksy »

stochar wrote:
disney wrote:da korigiramo: Emir im'o dobru namjeru, prvo uletio Reis i isut'o ga nogama, onda ga izdala njegova stranka...
ne, ne pratis, stranka ga je prvo izdala na dan donosenja odluke (reis nije ni stig'o), onda su vjeroucitelji napisali amandman koji je usvojen na Skupstini... helem - uzhas

Na današnjoj sjednici Skupštine Kantona Sarajevo (KS) zastupnici su, nakon višesatne rasprave, s 23 glasa 'za' i devet suzdržanih usvojili izmjene i dopune Zakona o osnovnom obrazovanju.
Izdaja je ostaviti svog ministra na ledini i biti ''suzdržan'' oko tako važnog pitanja.
Nisu bili u stanju ni da glasaju protiv, 23 glasa 'za' i devet suzdržanih , užas.

Mada, i to je poruka, i ministru i onima koji su očekivali drugačiji zakon.
User avatar
Corto Maltese
Posts: 7180
Joined: 15/11/2005 08:47
Location: Sarajevo
Contact:

#4706 Re: SDP

Post by Corto Maltese »

Banksy wrote:
stochar wrote:
disney wrote:da korigiramo: Emir im'o dobru namjeru, prvo uletio Reis i isut'o ga nogama, onda ga izdala njegova stranka...
ne, ne pratis, stranka ga je prvo izdala na dan donosenja odluke (reis nije ni stig'o), onda su vjeroucitelji napisali amandman koji je usvojen na Skupstini... helem - uzhas

Na današnjoj sjednici Skupštine Kantona Sarajevo (KS) zastupnici su, nakon višesatne rasprave, s 23 glasa 'za' i devet suzdržanih usvojili izmjene i dopune Zakona o osnovnom obrazovanju.
Izdaja je ostaviti svog ministra na ledini i biti ''suzdržan'' oko tako važnog pitanja.
Nisu bili u stanju ni da glasaju protiv, 23 glasa 'za' i devet suzdržanih , užas.

Mada, i to je poruka, i ministru i onima koji su očekivali drugačiji zakon.
Biti suzdržan je "In", naročito nakon Komšićevog odlučnog stava pri glasanju o državnosti Palestine.
User avatar
jasko_ba
Posts: 8478
Joined: 13/11/2006 17:47

#4707 Re: SDP

Post by jasko_ba »

VIJEĆE MINISTARA BIH PRIHVATILO AMANDMANE: U novoj ličnoj karti i podaci o entitetskom državljanstvu!
nadam se da ce sdp, izmedju ostalih, oboriti ovo u parlamentu
User avatar
poznanik
Posts: 6749
Joined: 12/05/2010 16:18
Location: Novo Sarajevo

#4708 Re: SDP

Post by poznanik »

jasko_ba wrote:
VIJEĆE MINISTARA BIH PRIHVATILO AMANDMANE: U novoj ličnoj karti i podaci o entitetskom državljanstvu!
nadam se da ce sdp, izmedju ostalih, oboriti ovo u parlamentu
Član I Aneksa IV (Ustav BiH) Daytonskog Sporazuma, u tačci 7. - Državljanstvo, određuje da postoji državljanstvo Bosne i Hercegovine, koje će regulirati Parlamentarna skupština, te državljanstvo svakoga od entiteta...

Ovaj član treba mijenjati, jer je nelogično, apsurdno i neshvatljivo da može postojati državljanstvo jedne administrativne teritorije koja je sastavnica suverene državne organizacije. Ovim članom daje se argument entitetima za unos entitetskih državljastava na identifikacionim dokumentima državljana BiH.
popajic
Posts: 5738
Joined: 16/07/2007 09:55
Location: Sarajevo

#4709 Re: SDP

Post by popajic »

viva_castro wrote:
1. Opcija vjeronauka ili slobodan čas je uvijek postojala.

2. Kultura religija i Kultura/društvo/religija su dva različita predmeta. Prvi je i prije postojao a drugi je uveden kao zamjena za one koji ne žele djecu na vjeronauci.

3. To što tvoja nana nije slavila hidžretsku novu godinu, to problem tebe i tvoje nane. Dozvoli da nam vi niste mjerilo ispravnosti.
1. Jeste , a tako i diskriminirala i podvajala djecu .
2. Naravno da su dva razlicita predmeta , ali kad i jedan i drugi predaju vjeroucitelji , onda se ta razlika drasticno smanjuje . ( na stranu sto je meni van pameti da iko tako malu djecu filuje njima neshvatljivim , iracionalnim vjerovanjima )
3.Nisu nase nane imale nikakv problem po ovom pitanju. To samo novokomponovani "vjernici" namecu kao problem.
Dozvolite i VI ( ko ste to vi ?), da niste mjerilo ispravnosti .
User avatar
Skijaš
Posts: 13882
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#4710 Re: SDP

Post by Skijaš »

poznanik wrote:
jasko_ba wrote:
VIJEĆE MINISTARA BIH PRIHVATILO AMANDMANE: U novoj ličnoj karti i podaci o entitetskom državljanstvu!
nadam se da ce sdp, izmedju ostalih, oboriti ovo u parlamentu
Član I Aneksa IV (Ustav BiH) Daytonskog Sporazuma, u tačci 7. - Državljanstvo, određuje da postoji državljanstvo Bosne i Hercegovine, koje će regulirati Parlamentarna skupština, te državljanstvo svakoga od entiteta...

Ovaj član treba mijenjati, jer je nelogično, apsurdno i neshvatljivo da može postojati državljanstvo jedne administrativne teritorije koja je sastavnica suverene državne organizacije. Ovim članom daje se argument entitetima za unos entitetskih državljastava na identifikacionim dokumentima državljana BiH.
Čuj daje im se argument :-D Mi imamo posla sa genocidnim aparatom koji pokušava razvaliti državu, kakav crni argument ? Kada dođe u parlament fino oboriti, a četničkim HDZ-ovcima ovo masno naplatiti čim se šansa ukaže, jeb'o ih Dodik.
popajic
Posts: 5738
Joined: 16/07/2007 09:55
Location: Sarajevo

#4711 Re: SDP

Post by popajic »

poznanik wrote:
Član I Aneksa IV (Ustav BiH) Daytonskog Sporazuma, u tačci 7. - Državljanstvo, određuje da postoji državljanstvo Bosne i Hercegovine, koje će regulirati Parlamentarna skupština, te državljanstvo svakoga od entiteta...

Ovaj član treba mijenjati, jer je nelogično, apsurdno i neshvatljivo da može postojati državljanstvo jedne administrativne teritorije koja je sastavnica suverene državne organizacije. Ovim članom daje se argument entitetima za unos entitetskih državljastava na identifikacionim dokumentima državljana BiH.
Ovaj clan je meni od samog starta bio za povracanje.
Drzavljanstvo meceg sto nije drzava :? :-)
Naravno , separatisti ovim papirom bez pokrica hrane svoje izoblicene ideje o BIH.
Za sta uopste sluze ti entitetski pasosi ? Svarno ne znam .
User avatar
wickerman
Posts: 1680
Joined: 23/05/2010 21:57
Location: Dobrinja

#4712 Re: SDP

Post by wickerman »

Bezbeli da ce se oboriti u parlametnu! Ne znam sto se palite zbog ove odluke kad je ocigledno u suprotnosti sa politikom SDP-a,a siguran sam da se tu mogu ukljuciti i SDA,SBB,SBiH itd.
User avatar
poznanik
Posts: 6749
Joined: 12/05/2010 16:18
Location: Novo Sarajevo

#4713 Re: SDP

Post by poznanik »

Skijaš wrote:
poznanik wrote:Član I Aneksa IV (Ustav BiH) Daytonskog Sporazuma, u tačci 7. - Državljanstvo, određuje da postoji državljanstvo Bosne i Hercegovine, koje će regulirati Parlamentarna skupština, te državljanstvo svakoga od entiteta...

Ovaj član treba mijenjati, jer je nelogično, apsurdno i neshvatljivo da može postojati državljanstvo jedne administrativne teritorije koja je sastavnica suverene državne organizacije. Ovim članom daje se argument entitetima za unos entitetskih državljastava na identifikacionim dokumentima državljana BiH.
Čuj daje im se argument :-D Mi imamo posla sa genocidnim aparatom koji pokušava razvaliti državu, kakav crni argument ? Kada dođe u parlament fino oboriti, a četničkim HDZ-ovcima ovo masno naplatiti čim se šansa ukaže, jeb'o ih Dodik.
Pravo na entitetsko državljanstvo je određeno Ustavom. Zagovaranje upisa entitetskog državljanstva na identifikacionim dokumentima je zahtjev sukladan Ustavu. Nije Prodanović kriv što na federalnoj strani sjede nesposobni parlamentarci i političari, koji su, prije svega, dozvolili unos, a kasnije zaboravili da insistiraju na brisanju odredbe o entitetskom državljanstvu.

Ko je "genocidni aparat" ?
User avatar
suncica24
Posts: 4319
Joined: 22/03/2006 21:29
Location: Na vrh brda gdje vrba mrda

#4714 Re: SDP

Post by suncica24 »

Zar poenta starih - novih licnih karata nije bilo olaksanje i uvezivanje sistema ne samo unutar BiH, vec BiH sa Europom i dalje? Koliko se ja sjecam, kad su uvedene CIPS licne, to je bio glavni adut (ne sjecam se samo je li i to bila jedna od reformi koje je "nametnuo" VP, ili je nekim cudom krenulo nabolje standardnom procedurom...).

Kako uvodjenje entitetskog "pripadanja", te cirilicnog pisma upada u sve ovo?
U BiH je ionako 50% polupismenih, a ne znam koji broj nepismenih, pa eto kao njima nesto znaci da im na licnoj podaci budu napisani na cirlici, a ovamo ne znaju procitat ni ovako, ni onako sta pise? Ili, sta ti vrijedi kad prelazis granicu HrR/SR sa licnom sto pise na cirilici kako se zoves? Da ne kazem da licna, koja je i van BiH od koristi (medju prvima smo imali ovakav format licne... Hrvatska, Srbija, Makedonija... su ga uvele dobro poslije nas) na cirilicnom pismu kod neke salteruse neke od zemalja EU vrijedi isto kao pisljiv bob...
I sta u svemu tome, za babu, dedu, studenta, radnika... znaci taj dio entitetskog "pripadanja"? Hoce li imati neke pogodnosti od toga? Ce im biti lakse kada odu ljekaru, advokatu, pokazu licnu policajcu (ovdje bi moglo biti belaja doduse)? Imat ce neke pogodnosti od toga?

Uglavnom, ono sto hocu reci jeste da treba gradjanima "skakati" po glavi ovim stvarima, uz cinjenicu da ce nova licna ponovo ih opaliti po dzepu.
Pitanje dokumenata je pitanje lakseg komuniciranja administracije i olaksavanja svakodnevnog zivota gradjanima, a ne neko visokonacionalno pitanje, i to treba sto puta ponoviti... sve dok i ona nana iz Rogatice i onaj djedo iz Kalesije to ne shvate ne dodju s motkom da vrlim parlamentarcima natjeraju i izmjene i licnu i entitet, i drzavu... u neku stvar.
User avatar
dzeno123
Posts: 1843
Joined: 20/04/2009 20:39
Location: Dreamland

#4715 Re: SDP

Post by dzeno123 »

Valja opet vadit nove licne...
User avatar
vee-jay
Posts: 9893
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: --- nisam vise ovdje ---

#4716 Re: SDP

Post by vee-jay »

SDP :x :x :x
User avatar
viva_castro
Posts: 725
Joined: 19/02/2008 21:10
Location: sa

#4717 Re: SDP

Post by viva_castro »

Želim da vam iznesem dva prijedloga:

1. Da ignorišemo trolove koji pljuju po svemu što ima veze sa SDP-om, pa i po kružnom toku :-)

2. Da insistiramo da SDP umjesto ove umjerene priče počne zastupati ideje o uređenju kakve je imao u svom prijedlogu Ustava. Prijedlog se mogao naći na staroj internet stranici, zna li ko gdje ga sada možemo nabaviti?

Vala kad fašistička osovina Milošević(Dodik)-Boban(Čović) može ovoliko laprdati i prizivati razvaljivanje države, zašto SDP ne bi dozivao njeno jačanje?

Oni krenu sa svojim tvrdim pozicijama a mi sa svojim umjerenim, i onda tražimo kompromis i oni uvijek dobiju! Nastaviti popuštati im je ludost! Pravi pregovarači bi sada zbog bezobrazluka sugovornika pooštrili svoje stavove i povukli one kompromise na koje su pristali!

To je najmanje što se može uraditi nakon ovog bezobrazluka u Italiji.
User avatar
viva_castro
Posts: 725
Joined: 19/02/2008 21:10
Location: sa

#4718 Re: SDP

Post by viva_castro »

Evo našao sam ga. SDP zbog bezobrazluka pregovarača od sada treba pregovore počinjati sa ovim prijedlogom pa tek onda tražiti kompromis. A ne kretati sa kompromisom pa opet popuštati!

Bezobrazluk pokazan u Italiji daje SDP-u za pravo da promijeni početne pozicije.

http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtop ... =3&t=60149

:bih: :bih: :bih:
User avatar
vivaldi
Posts: 7308
Joined: 16/08/2008 15:56

#4719 Re: SDP

Post by vivaldi »

viva_castro wrote:Evo našao sam ga. SDP zbog bezobrazluka pregovarača od sada treba pregovore počinjati sa ovim prijedlogom pa tek onda tražiti kompromis. A ne kretati sa kompromisom pa opet popuštati!

Bezobrazluk pokazan u Italiji daje SDP-u za pravo da promijeni početne pozicije.

http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtop ... =3&t=60149

:bih: :bih: :bih:
O tome se cesto ovde raspravlja, ali ni to evidentno nebi dalo rezultate - dodik ocigledno nece kompromis ni sa kako kazes "popustljivim" pregovaracima, tako da sigurno nebi ni sa nepopustljivim. U svemu tome imas podjeljenu MZ koja ne moze da donese nikakvu odluku jer ocigledno medju njima vlada velika podjeljenost. Opet dodjes na isto.
User avatar
vee-jay
Posts: 9893
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: --- nisam vise ovdje ---

#4720 Re: SDP

Post by vee-jay »

viva_castro wrote:Evo našao sam ga. SDP zbog bezobrazluka pregovarača od sada treba pregovore počinjati sa ovim prijedlogom pa tek onda tražiti kompromis. A ne kretati sa kompromisom pa opet popuštati!

Bezobrazluk pokazan u Italiji daje SDP-u za pravo da promijeni početne pozicije.

http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtop ... =3&t=60149

:bih: :bih: :bih:
ma nije do Dodika, do SDPa je :D
User avatar
jasko_ba
Posts: 8478
Joined: 13/11/2006 17:47

#4721 Re: SDP

Post by jasko_ba »

vee-jay wrote:
viva_castro wrote:Evo našao sam ga. SDP zbog bezobrazluka pregovarača od sada treba pregovore počinjati sa ovim prijedlogom pa tek onda tražiti kompromis. A ne kretati sa kompromisom pa opet popuštati!
Bezobrazluk pokazan u Italiji daje SDP-u za pravo da promijeni početne pozicije.
http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtop ... =3&t=60149
:bih: :bih: :bih:
ma nije do Dodika, do SDPa je :D
ponovo sdp, pa zlatko dragi, dokle vise :x
User avatar
Ricken
Posts: 6053
Joined: 03/05/2011 23:00
Location: Tamo na jugu daleko od sjevera
Contact:

#4722 Re: SDP

Post by Ricken »

jasko_ba wrote:
vee-jay wrote:
viva_castro wrote:Evo našao sam ga. SDP zbog bezobrazluka pregovarača od sada treba pregovore počinjati sa ovim prijedlogom pa tek onda tražiti kompromis. A ne kretati sa kompromisom pa opet popuštati!
Bezobrazluk pokazan u Italiji daje SDP-u za pravo da promijeni početne pozicije.
http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtop ... =3&t=60149
:bih: :bih: :bih:
ma nije do Dodika, do SDPa je :D
ponovo sdp, pa zlatko dragi, dokle vise :x

:D to Jasa majstore, samo u kost.
User avatar
valterbranisarajevo
Posts: 6780
Joined: 19/01/2003 00:00
Location: Titovo šeher Sarajevo
Contact:

#4723 Re: SDP

Post by valterbranisarajevo »

suncica24 wrote:Zar poenta starih - novih licnih karata nije bilo olaksanje i uvezivanje sistema ne samo unutar BiH, vec BiH sa Europom i dalje? Koliko se ja sjecam, kad su uvedene CIPS licne, to je bio glavni adut (ne sjecam se samo je li i to bila jedna od reformi koje je "nametnuo" VP, ili je nekim cudom krenulo nabolje standardnom procedurom...).

Kako uvodjenje entitetskog "pripadanja", te cirilicnog pisma upada u sve ovo?
U BiH je ionako 50% polupismenih, a ne znam koji broj nepismenih, pa eto kao njima nesto znaci da im na licnoj podaci budu napisani na cirlici, a ovamo ne znaju procitat ni ovako, ni onako sta pise? Ili, sta ti vrijedi kad prelazis granicu HrR/SR sa licnom sto pise na cirilici kako se zoves? Da ne kazem da licna, koja je i van BiH od koristi (medju prvima smo imali ovakav format licne... Hrvatska, Srbija, Makedonija... su ga uvele dobro poslije nas) na cirilicnom pismu kod neke salteruse neke od zemalja EU vrijedi isto kao pisljiv bob...
I sta u svemu tome, za babu, dedu, studenta, radnika... znaci taj dio entitetskog "pripadanja"? Hoce li imati neke pogodnosti od toga? Ce im biti lakse kada odu ljekaru, advokatu, pokazu licnu policajcu (ovdje bi moglo biti belaja doduse)? Imat ce neke pogodnosti od toga?

Uglavnom, ono sto hocu reci jeste da treba gradjanima "skakati" po glavi ovim stvarima, uz cinjenicu da ce nova licna ponovo ih opaliti po dzepu.
Pitanje dokumenata je pitanje lakseg komuniciranja administracije i olaksavanja svakodnevnog zivota gradjanima, a ne neko visokonacionalno pitanje, i to treba sto puta ponoviti... sve dok i ona nana iz Rogatice i onaj djedo iz Kalesije to ne shvate ne dodju s motkom da vrlim parlamentarcima natjeraju i izmjene i licnu i entitet, i drzavu... u neku stvar.

Tako su nas otprilike lagali. Jeste stvorena jedinstvena baza podataka, a sve ostalo je bila velika šarena laža....

Nove lične – još jedna ubleha i način da se od građana izvuku pare i napune budžeti za njihove hoštapleraje. Sve što sada pričaju o novim ličnim pričali su i za CIPS-ove. Biometrijski podaci, mogućnost putovanja u EU bez pasoša, visoki kvalitet (možeš je saviti a ona neće puknuti :D – mada sam ih ja vidio puno polomljenih).

Na kraju je ispalo da zamjenom starih žutih ličnih i vozačkih mi nismo dobili ništa, a oni puno para. Još su uveli i rokove za zamjenu iako npr. u Njemačkoj ljudi još voze bez problema sa starim DDR vozačkim. Ustvari smo na gubitku, jer zbog diletantske i glupe odluke da na ličnim ne piše adresa stanovanja građani su za svaku sitnicu prisiljeni vaditi uvjerenje o prebivalištu...

Uglavnom sprema se još jedna bezočna pljačka građana ( sjetite se samo koliko je puta mijenjan izgled pasoša sa ljiljanima samo zbog proglašavanja starih nevažećim i ubiranju para od građana.)

Svako ko podrži promjenu zakona o LK direktno će sponzorisati ovu pljačku. :x
Todo
Posts: 46
Joined: 30/09/2011 14:36

#4724 Re: SDP

Post by Todo »

valterbranisarajevo wrote: Svako ko podrži promjenu zakona o LK direktno će sponzorisati ovu pljačku. :x

Neeeeee ... svakog ko podrži promjenu zakona o LK direktno će sponzorisati ova pljačka. 8-)
User avatar
stochar
Posts: 3385
Joined: 17/10/2007 18:02
Location: pod suncem
Contact:

#4725 Re: SDP

Post by stochar »

@viva_castro - to sa ignorisanjem neistomisljenika lagumdzija odavno radi, tako da je oko sebe okupio samo ljude koji ga tapsu po ramenima i koliko god neki potezi bili losi govore 'bravo predsjednice, odlicno!'. eh, vidimo dokle nas ta politika dovela.

sto govoris za iskopavanje tog starog dokumenta, i "kad fašistička osovina Milošević(Dodik)-Boban(Čović) može ovoliko laprdati i prizivati razvaljivanje države, zašto SDP ne bi dozivao njeno jačanje?", eh, pa to je proteklih godina upravo radio Silajdzic, pa smo vidjeli do cega je to njega dovelo. haj' sto je on izgubio izbore, ali sto smo mi godinama isli unazad...

budala zna da su Dodikove price o entitetskim reprezentacijama cisto laprdanje, a mislim da Lagumdzija nije budala i to isto zna, ali im sad obojici vise odgovara da se dizu tenzije, da se prica o stvarima koje nemaju veze sa stvarnosti, nego da se prica o nezaposlenosti, katastrofalnom ekonomskom situacijom, nikad losijoj sigurnosnoj situaciji, opcem nezadovoljstvu i neimastini, te porazima kakav je 'suzdrzanost' oko amandmana za vjeronauku.


ovo sto vidim isti je koncept koji je bio na relaciji Dodik-Silajdzic: ovaj spomene ukidanje RS, onda ovaj spomene otcjepljenje, pa onda ovaj ovo, ovaj ono, a to sto je narod gladan ne spominje se u njihovim stranackim glasilima...
Post Reply