Renault Megane all about

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#4701 Re: Renault Megane all about

Post by amar1994 »

bitanga_sa_otesa wrote:
amar1994 wrote:
bitanga_sa_otesa wrote:propala bi pedala davno da to curi..prvo bi kvacilo propalo...vjerovatno plocice potrosene
meni se na jednom autu prvo lijepila dok je hladno sve bilo(vracao rukom) , da bi nakon 2 sedmice dosipanja propala skroz :D

skroz mi je glupo da dijele kocnice i kvacilo isto , ode ti kvacilo ne mozes kocit :-) :lol:
da si pogledao nekad posudu ne bi izvalio nesto tako :D ...prikljucak za kvacilo je malo iznad pola tako i ako propadne kvacilo uvijek ostaje dovoljno u kocnicama...
Image
:thumbup:

sto je njgore gledao i razgledao :sax: , al nisam vidio ni znao da je ipak odvojeno , hvala :)

al opet , ti si to rastavljao i maher si :D
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39551
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#4702 Re: Renault Megane all about

Post by bitanga_sa_otesa »

my name is nobody..
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#4703 Re: Renault Megane all about

Post by amar1994 »

bitanga_sa_otesa wrote:my name is nobody..
8-) :D
milojicabrzi
Posts: 2618
Joined: 18/11/2009 12:43

#4704 Re: Renault Megane all about

Post by milojicabrzi »

Megane III, Generation, sa kljucem tzv."skakavac"... na jednom kljucu prestalo raditi dugme za otkljucavanje.
Na drugom, koji je manje koristen i stajao kao rezervni, rade sva dugmad.

Cujem da im je to boljka i da nakon 4-5 godina starosti, pocnu otkazivati ta dugmad na kljucu...

Zna li neko da li ima neko ko ovo popravlja ili se mora ganjati ovlasteni servis, negdje sam nacuo da su ovi kljucevi bas poskupi...
User avatar
konektovan
Posts: 51388
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#4705 Re: Renault Megane all about

Post by konektovan »

Ima li se kupiti zamjenski oklop????? Jesi li gledao na olx, ebay?
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#4706 Re: Renault Megane all about

Post by amar1994 »

konektovan wrote:Ima li se kupiti zamjenski oklop????? Jesi li gledao na olx, ebay?
kakve veze imaju dugmad odozgo , jedino da propadaju il ida ispadaju :D

imaju dva ili vise kontakta koji mogu pravit problem :thumbup:

Image
Last edited by amar1994 on 30/06/2017 23:49, edited 5 times in total.
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#4707 Re: Renault Megane all about

Post by 530i »

Ako je prestalo raditi nije do oklopa, jedino ako je oklop havarisan skroz...najvjerovatnije posao za električara da pogleda šta je sa tim mikroprekidačem.

PS
Dok sam ovo pisao vidim da je Amar stavio i sliku...to je problem, i postoji mogućnost da se riješi bez kupovine novog ključa.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#4708 Re: Renault Megane all about

Post by amar1994 »

530i wrote:Ako je prestalo raditi nije do oklopa, jedino ako je oklop havarisan skroz...najvjerovatnije posao za električara da pogleda šta je sa tim mikroprekidačem.

PS
Dok sam ovo pisao vidim da je Amar stavio i sliku...to je problem, i postoji mogućnost da se riješi bez kupovine novog ključa.
:thumbup:

imao sam slican problem sa PS2 dzojstikom i nije bilo do dugmadi , na kraju bacio i uzeo drugi :D
User avatar
DoradO
Posts: 4635
Joined: 27/04/2008 00:39
Location: facebook.com/dorado.images

#4709 Re: Renault Megane all about

Post by DoradO »

Dobro jutro :) malo ispuhala guma i stoji upozorenje, napusem... i dalje stoji upozorenje :) zna li neko kako se resetuje :? (laguna 2012)
User avatar
mad_max_ba
Posts: 26645
Joined: 21/08/2015 12:42
Location: Tamni Vilajet

#4710 Re: Renault Megane all about

Post by mad_max_ba »

DoradO wrote:Dobro jutro :) malo ispuhala guma i stoji upozorenje, napusem... i dalje stoji upozorenje :) zna li neko kako se resetuje :? (laguna 2012)
provozaj malo...
5-10 minuta
User avatar
kafanski_covjek
Posts: 2329
Joined: 09/10/2016 18:38

#4711 Re: Renault Megane all about

Post by kafanski_covjek »

hitno mi treba + klema, znaci ako se moze samo kupiti klema bez onih osiguraca

cini mi se da one obicne kleme ne odgovaraju

Image
User avatar
DoradO
Posts: 4635
Joined: 27/04/2008 00:39
Location: facebook.com/dorado.images

#4712 Re: Renault Megane all about

Post by DoradO »

mad_max_ba wrote:
DoradO wrote:Dobro jutro :) malo ispuhala guma i stoji upozorenje, napusem... i dalje stoji upozorenje :) zna li neko kako se resetuje :? (laguna 2012)
provozaj malo...
5-10 minuta
...hvala, popelo se sa 2.1 na 2.5 ali i dalje crven display. Nisam htio da prepusem a na onom hepeku je skoro na 3 dosla kazaljka al izgleda da je neispravan :roll:
User avatar
mad_max_ba
Posts: 26645
Joined: 21/08/2015 12:42
Location: Tamni Vilajet

#4713 Re: Renault Megane all about

Post by mad_max_ba »

DoradO wrote:
mad_max_ba wrote:
DoradO wrote:Dobro jutro :) malo ispuhala guma i stoji upozorenje, napusem... i dalje stoji upozorenje :) zna li neko kako se resetuje :? (laguna 2012)
provozaj malo...
5-10 minuta
...hvala, popelo se sa 2.1 na 2.5 ali i dalje crven display. Nisam htio da prepusem a na onom hepeku je skoro na 3 dosla kazaljka al izgleda da je neispravan :roll:
provjeri onda na sve 4 gume, moraš izjednačiti prEtiske, ako ni to ne upali, servis pa neka ti provjere, more bit da se treba programirati....
User avatar
DoradO
Posts: 4635
Joined: 27/04/2008 00:39
Location: facebook.com/dorado.images

#4714 Re: Renault Megane all about

Post by DoradO »

ok :) hvala
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#4715 Re: Renault Megane all about

Post by 530i »

DoradO wrote:
...hvala, popelo se sa 2.1 na 2.5 ali i dalje crven display. Nisam htio da prepusem a na onom hepeku je skoro na 3 dosla kazaljka al izgleda da je neispravan :roll:
Ne bi bio prvi nesipravan pokazivač, probaj na drugom mjestu regulisati pritisak.
User avatar
kabal1337
Posts: 13444
Joined: 11/02/2012 21:08

#4716 Re: Renault Megane all about

Post by kabal1337 »

DoradO wrote:Dobro jutro :) malo ispuhala guma i stoji upozorenje, napusem... i dalje stoji upozorenje :) zna li neko kako se resetuje :? (laguna 2012)
EP- C.Vila ( iza same pumpe/ u sklopu pumpe) imas da napuses gume, digitalni barometar sve odlicno poprilicno tacan
Petrol - prije Ilidze - digitalni barometar, isto podjednako precizan
Tu napuses i budes miran, ove pumpe sa onim analognim barometrom, obicno nisu precizni ili ljudi ih pokvare.
User avatar
johntra
Posts: 11853
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#4717 Re: Renault Megane all about

Post by johntra »

tako je i meni na kombiju isto prikazivalo da je jedna van guma sa slabijim pritiskom...dopuhao i ugasilo se samo nakon dan...
User avatar
DoradO
Posts: 4635
Joined: 27/04/2008 00:39
Location: facebook.com/dorado.images

#4718 Re: Renault Megane all about

Post by DoradO »

Bio na EP kad guma na 3.1 napuhana... spustio na 2.4 i odma se je resetovao i sve ok... mada mi je logicno da kaze ako je prepuhana nego ja moram nagadjat... hvala uglavnom na pomoci :D
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#4719 Re: Renault Megane all about

Post by basicm »

DoradO wrote:Bio na EP kad guma na 3.1 napuhana... spustio na 2.4 i odma se je resetovao i sve ok... mada mi je logicno da kaze ako je prepuhana nego ja moram nagadjat... hvala uglavnom na pomoci :D
Da li ti je ljetni zrak u svim gumama?
User avatar
johntra
Posts: 11853
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#4720 Re: Renault Megane all about

Post by johntra »

DoradO wrote:Bio na EP kad guma na 3.1 napuhana... spustio na 2.4 i odma se je resetovao i sve ok... mada mi je logicno da kaze ako je prepuhana nego ja moram nagadjat... hvala uglavnom na pomoci :D
ne vjerujem ja ni tim na benzinskim pumpama ništa...mislim da si imao viška zraka, ali 3,1 je previše...
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#4721 Re: Renault Megane all about

Post by ado-šampion »

Ti senzori obicno ne mjere pritisak u gumi nego okretaje tocka. Tako da ako svi tockovi nisu u vinklu, otprilike na istom pritisku u pola bara prikaze upozorenje. Kad napuses/ispuses treba ga resetovati.
NediM17
Posts: 26439
Joined: 05/11/2009 11:49

#4722 Re: Renault Megane all about

Post by NediM17 »

Imam stari analogni manometar iz 80ih, i kad dopumpavam gume, dopumpam malim auto kompresorom 12v, a onda manometrom fino namjestim zeljezni pritisak.

Image
Ovakav je slican i bolji je nego razna kineska smeca, i raznorazni manometri po pumpama.
Last edited by NediM17 on 05/07/2017 14:28, edited 1 time in total.
User avatar
DoradO
Posts: 4635
Joined: 27/04/2008 00:39
Location: facebook.com/dorado.images

#4723 Re: Renault Megane all about

Post by DoradO »

basicm wrote:
DoradO wrote:Bio na EP kad guma na 3.1 napuhana... spustio na 2.4 i odma se je resetovao i sve ok... mada mi je logicno da kaze ako je prepuhana nego ja moram nagadjat... hvala uglavnom na pomoci :D
Da li ti je ljetni zrak u svim gumama?
...mozda je smijesno ali ja fakat nisam znao da postoji ta podjela :-D tako da ne znam ni odgovor, valjda je proljetni ako sam mijenjao sve gume 15og :lol: :?
johntra wrote:
DoradO wrote:Bio na EP kad guma na 3.1 napuhana... spustio na 2.4 i odma se je resetovao i sve ok... mada mi je logicno da kaze ako je prepuhana nego ja moram nagadjat... hvala uglavnom na pomoci :D
ne vjerujem ja ni tim na benzinskim pumpama ništa...mislim da si imao viška zraka, ali 3,1 je previše...
ma inace kad stoji auto preko noci spadnu sve 0,1 - 0,2 i onda recimo na put ako krenem, duza voznja, digne se za 0,2 na svim gumama to sam primjetio

ma uglavnom sad je ok :thumbup:
NediM17
Posts: 26439
Joined: 05/11/2009 11:49

#4724 Re: Renault Megane all about

Post by NediM17 »

Na hladnoj gumi trebas imati propisani pritisak proizvodjaca, dalje nije tvoja briga koliko pritisak raste.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#4725 Re: Renault Megane all about

Post by amar1994 »

senzori za pritisak = jos jedba u nizu gluposti skupa sa el. rucnom :run:
Post Reply