Šta trenutno čitate?

Kulturna dešavanja, predstave, izložbe, festivali, obrazovanje i budućnost mladih...

Moderator: Chloe

Post Reply

Citate?

Sa zadovoljstvom!
1198
91%
Dovoljno je sto moram citat titlove na TV-u...
123
9%
 
Total votes: 1321

User avatar
Truba
Posts: 93839
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#4701 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Truba »

Falcon wrote:Zna li neko gdje u Sarajevu mogu naci Dune, tj sve knjige... najbolje na engleskom.
heretike imaš na pijaci pored merkatora :lol: :lol: :lol: na engleskom
a u laguni u merkatoru imaš nova reizdanja u 3 knjige... na našem
User avatar
Latinka
Posts: 93
Joined: 22/10/2010 09:19

#4702 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Latinka »

Image
User avatar
dr.Gonzo
Posts: 1543
Joined: 11/03/2009 17:08

#4703 Re: Šta trenutno čitate?

Post by dr.Gonzo »

Danas poceo:
Image
User avatar
Truba
Posts: 93839
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#4704 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Truba »

ko je ćito Hiperion jel mu bio težak početak za pofatat pojmove? :mrgreen:
User avatar
dr.Gonzo
Posts: 1543
Joined: 11/03/2009 17:08

#4705 Re: Šta trenutno čitate?

Post by dr.Gonzo »

Ja sam se taj Hiperion 2-3 puta zaletio da nabavim, al sam se u zadnjim trenucima obuzdao :lol: Znam da je dobro, al valjda procitati 2000 strana, u tih mjesec-dva bi sve drugo garant ispastalo :mrgreen:

Al citao sam od Simmonsa ono o Ilijadi i kvantnim bogovima, i mogu reci da je ipak bio prevelik buckuris :)
User avatar
Truba
Posts: 93839
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#4706 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Truba »

misliš Ilion?
nisam to čitao
kakvih ba 2000 stranica :D ja imam knjigu od 400 za sada dosta :D ne kanim još Endimona čitati :mrgreen:
User avatar
Filter
Posts: 8673
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#4707 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Filter »

komi wrote:ko je ćito Hiperion jel mu bio težak početak za pofatat pojmove? :mrgreen:
poceo par puta i smorio me (ili ja nisam bio u elementu) :roll:
User avatar
dr.Gonzo
Posts: 1543
Joined: 11/03/2009 17:08

#4708 Re: Šta trenutno čitate?

Post by dr.Gonzo »

Jest, Ilion, zaboravih ime. Doduse, citao sam samo prvu knjigu i bilo je previse za moj ukus.

A sto se hyperiona tice, ja znam da bih procitao sve 4 knjige da mi se prva svidi, bas zato i jest opasno :mrgreen:
User avatar
de fakto
Posts: 245
Joined: 10/11/2010 23:34
Location: u kotlini

#4709 Re: Šta trenutno čitate?

Post by de fakto »

Falcon wrote:Zna li neko gdje u Sarajevu mogu naci Dune, tj sve knjige... najbolje na engleskom.
Pokusaj pronaci na sajmu . Alnari je izdavac(prevoda), tako da ce kod njih biti najjeftinije pa jos kad su u kompletu ide dodatni popust :-D.

Eh da, trenutno citam Elementarne cestice. Je l' ko citao?
User avatar
Truba
Posts: 93839
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#4710 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Truba »

jok ja evo pogledao sam upravo
imam knjigu ali sam pročitao od njega samo Mogućnost ostrva :D dobar moderan pisac svaka mu čast
User avatar
de fakto
Posts: 245
Joined: 10/11/2010 23:34
Location: u kotlini

#4711 Re: Šta trenutno čitate?

Post by de fakto »

Da druge uputim u ovo "moderan pisac" da ne bi bilo neke zabune.

Uelbek do u najsitniji detalj opisuje svoja intimna ljubavna iskustava( ili ako hocete iskustva glavnih likova) i fantazije da pomislih na momenat da je mogao i "slikovnicu" napraviti, bilo bi lakse,hehehe
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#4712 Re: Šta trenutno čitate?

Post by vjesticanametli »

Guido NRW wrote:
vjesticanametli wrote:o cemu se radi? na prvu sam se smijala zbog naslova :lol: :lol: :lol:

Ako si ikada gledala Charlotte Roche na Vivi mozes predpostaviti :D .

Dakle jedna fina djevojka je sama sebe povrijedila priliko intimne depilacije i mora u bolnicu i onda je dalje filozofski
zaplet... :D

znala sam :D du teufel :lol:
User avatar
Guido NRW
Posts: 90
Joined: 11/04/2011 20:31
Location: Köln u srcu, inace svugdje...

#4713 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Guido NRW »

vjesticanametli wrote:znala sam :D du teufel :lol:
:D :-D Knjiga je medjutim vodila 7 sedmica bestseller listu u Njemackoj, prodano preko milion primjeraka.
Cak su tu bile neke i nagrade.
A Charli ima i sarma malo :D

Image
User avatar
Truba
Posts: 93839
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#4714 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Truba »

hmmm zanimljiva treba :D
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#4715 Re: Šta trenutno čitate?

Post by vjesticanametli »

Guido NRW wrote:
vjesticanametli wrote:znala sam :D du teufel :lol:
:D :-D Knjiga je medjutim vodila 7 sedmica bestseller listu u Njemackoj, prodano preko milion primjeraka.
Cak su tu bile neke i nagrade.
A Charli ima i sarma malo :D

Image
salji to u sarajevo da i ja citam :lol: usput da se pohvalim kolegica sa foruma immuno mi je poslala knjiguuuuuuuuuu :D
deutschland schafft sich ab :) jesi to citao
User avatar
Guido NRW
Posts: 90
Joined: 11/04/2011 20:31
Location: Köln u srcu, inace svugdje...

#4716 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Guido NRW »

Kada nadjem kompletnu pdf verziju saljem ti link da download. Sarazzinovu knjigu imam ali je nisam
do kraja procitao.
Evo nekoliko "Leseproben" iz Roche knjige:
Uvod:
Solange ich denken kann, habe ich Hämorrhoiden.
Viele, viele Jahre habe ich gedacht, ich dürfte das keinem
sagen. Weil Hämorrhoiden doch nur bei Opas wachsen. Ich
fand die immer sehr unmädchenhaft. Wie oft ich mit denen
schon beim Proktologen war! Der hat mir aber empfohlen,
die dran zu lassen, solange sie mir keine Schmerzen ver-
ursachen. Das taten sie nicht. Sie juckten nur. Dagegen
bekam ich von meinem Proktologen Dr. Fiddel eine Zink-
salbe.
Charlotte lezi u bolnici. Zapravo recnula se prilikom depilacije na anusu i sada ceka operaciju
i razgovara sa anesteticarom:
Er hat einen Vertrag mitgebracht, den soll ich unter-
schreiben. Da steht drin, dass es durch die Operation zu In-
kontinenz kommen kann. Ich frage ihn, was das alles mit
Pipi zu tun hat. Er schmunzelt und sagt, es handele sich
hierbei um eine Anal-Inkontinenz. Noch nie von gehört.
Plötzlich wird mir klar, was das heißen könnte: »Sie mei-
nen, ich kann meinen Schließmuskel nicht mehr kontrol-
lieren und mir läuft da immer und überall Kacke raus, ich
brauche eine Windel und rieche dann die ganze Zeit da-
nach?«
User avatar
eluna
Posts: 12242
Joined: 06/05/2009 21:29

#4717 Re: Šta trenutno čitate?

Post by eluna »

nakon x dobrih knjiga i proučavanja vrtnog bilja - vratila sam se lektirama :D

trenutno drugio dio Karl May - "Divljim Kurdistanom" ....
User avatar
Guido NRW
Posts: 90
Joined: 11/04/2011 20:31
Location: Köln u srcu, inace svugdje...

#4718 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Guido NRW »

Kratka knjiga, preporucljiva svakome.... :)

Image
User avatar
nacho_
Posts: 754
Joined: 21/02/2008 23:03

#4719 Re: Šta trenutno čitate?

Post by nacho_ »

As I lay dying - William Faulkner :)
User avatar
Truba
Posts: 93839
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#4720 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Truba »

ja sam sun cua čitao dok sam igrao cenc tiberian san :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
SinjaD
Posts: 681
Joined: 19/03/2008 18:48

#4721 Re: Šta trenutno čitate?

Post by SinjaD »

Image
User avatar
Guido NRW
Posts: 90
Joined: 11/04/2011 20:31
Location: Köln u srcu, inace svugdje...

#4722 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Guido NRW »

komi wrote:ja sam sun cua čitao dok sam igrao cenc tiberian san :lol: :lol: :lol: :lol:
Nisam nikad cuo za tu igricu. Inace sam Shogun 2 Total War igrac i tamo imaju uvijek na loading screens citati od
Tsua, i Musashi (The Book of Five Rings) i klasicna japanska poezija... :D
User avatar
Truba
Posts: 93839
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#4723 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Truba »

User avatar
Guido NRW
Posts: 90
Joined: 11/04/2011 20:31
Location: Köln u srcu, inace svugdje...

#4724 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Guido NRW »

Nisam komi u to vrijeme kada je to izaslo nisam ni igrao pc igrice.
Ja sam samo fan realisticne strategije Total War tipa.
Nedavno sam probao RUSE medjutim nije mi se svidjelo iako onaj konecept prelaska sa strateske na takticku
kartu ima buducnosti i Total War ce ga sigurno preuzet...
User avatar
Truba
Posts: 93839
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#4725 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Truba »

ja ne igram igrice samo ćitam
knjigu barem završim shvatio ili ne a igricu rijetko kad završim :lol:
Post Reply