Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
Qwerty1234
- Posts: 1277
- Joined: 27/05/2021 09:57
#46901 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pitanjce
Kad se upali klima i pojaca do kraja, znaci samo na max brzini cujem kao hucanje (slicno lezaju).
Samo na max brzini, kad se smanji jedan nivo prestaje odma.Kad se ugasi kompresor prestaje takodjer.
Klima ledi, puse odakle treba takodjer.
Msm, svakako je nikad ne koristim na max brzini, ni blizu toga.
Ovo sam slucajno pojacao do kraja i primjetih.
Kad se upali klima i pojaca do kraja, znaci samo na max brzini cujem kao hucanje (slicno lezaju).
Samo na max brzini, kad se smanji jedan nivo prestaje odma.Kad se ugasi kompresor prestaje takodjer.
Klima ledi, puse odakle treba takodjer.
Msm, svakako je nikad ne koristim na max brzini, ni blizu toga.
Ovo sam slucajno pojacao do kraja i primjetih.
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#46902 Re: Pitamo Mehanicare ?
da ti nije ventilator na hladnjaku?
ako nije, pocele piksne lagano da odustaju na tom bloweru, sreca pa se kod tebe lako mijenja
ako nije, pocele piksne lagano da odustaju na tom bloweru, sreca pa se kod tebe lako mijenja
-
prankster
- Posts: 250
- Joined: 04/12/2020 02:06
#46903 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pozdrav,
obzirom da je ova tema poprilicno ziva, samo da okacim svoj slucaj i ovdje, svaki savjet bi dobro dosao....nek je ziva glava.
viewtopic.php?f=4&t=164021
obzirom da je ova tema poprilicno ziva, samo da okacim svoj slucaj i ovdje, svaki savjet bi dobro dosao....nek je ziva glava.
viewtopic.php?f=4&t=164021
- drug_profi
- Posts: 65420
- Joined: 16/07/2012 16:00
#46904 Re: Pitamo Mehanicare ?
Mislim da ovo ide brzo. Imaju oni neke svoje zakone.prankster wrote: ↑17/05/2023 16:00 Pozdrav,
obzirom da je ova tema poprilicno ziva, samo da okacim svoj slucaj i ovdje, svaki savjet bi dobro dosao....nek je ziva glava.
viewtopic.php?f=4&t=164021
Ja sam naplatio za udes u BiH sa vozacem stranih tablica u roku mjesec i po. Korektna ponuda dosla. 3600 procjena ovlastenog, 3000 ponuđeno na prvu preko korespodente kuće u BiH, osiguravatelja iz inozemstva.
E sad to tvoje izgleda kao totalka kad se pogleda cifra, ali se vjerovatno može napraviti. Sve je stvar da li želiš više auto koje je dobro udarano.
Pretpostavljam da ce korespodentna kuca u BiH biti neka koja ovdje radi, a sjedište je u EU. Obratiće ti se brzo sa ponudom. Ti možeš u svojoj kući pitati tačno i ko je u pitanju.
-
sakib_jebivjetric
- Posts: 369
- Joined: 09/02/2021 18:52
#46905 Re: Pitamo Mehanicare ?
Klapna gasa bila. Stavio drugu.bitanga_sa_otesa wrote: ↑14/05/2023 09:48 uredjaj za hladni start
senzor temperature
ocistiti klapnu gasa
kakve su svjecice?
Hvala u svakom slučaju
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#46906 Re: Pitamo Mehanicare ?
nema na cemu drug
- skrbavi-admin
- Posts: 7116
- Joined: 31/12/2021 17:16
- Location: Pakšobistan Wolfuckosia
-
profatr
- Posts: 508
- Joined: 23/07/2016 07:01
#46908 Re: Pitamo Mehanicare ?
Odradio jutros tehnički pregled i ispalo da zadnji lijevi točak slabije koči 7% na radnoj i 8% na ručnoj kočnici.
Da li je potrebno zbog ovog ići mehaničaru, u vožnji se ne osjeti nikakav problem. Auto je honda civic 2005.
Hvala
Da li je potrebno zbog ovog ići mehaničaru, u vožnji se ne osjeti nikakav problem. Auto je honda civic 2005.
Hvala
-
mali_balon
- Posts: 14563
- Joined: 12/09/2012 09:57
#46909 Re: Pitamo Mehanicare ?
Jel proso tehnicki jel vozis po klizavim cestama sa slik gumama 200 na sat
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#46910 Re: Pitamo Mehanicare ?
Moras to hitno otic napraviti,nemoj se igrat s tim to su koĆnice...
-
profatr
- Posts: 508
- Joined: 23/07/2016 07:01
#46911 Re: Pitamo Mehanicare ?
zakon dopušta do 20% razlike, ali pitam zbog svoje i tuđe sigurnosti
- kabal1337
- Posts: 13446
- Joined: 11/02/2012 21:08
- seno_bh
- Posts: 190
- Joined: 25/05/2012 22:56
- Location: BiH
#46913 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pezo 307 1.6 hdi proteklih dana dok se vozilo u toku jake kise i zastupljenih lokvi na cestama odjednom se desi da zatrza, nekoliko puta u toku voznje
Poslije nakon sto se osusilo nije se desavalo
Sta je moglo izazvati trzanje
Poslije nakon sto se osusilo nije se desavalo
Sta je moglo izazvati trzanje
- skrbavi-admin
- Posts: 7116
- Joined: 31/12/2021 17:16
- Location: Pakšobistan Wolfuckosia
#46914 Re: Pitamo Mehanicare ?
bitanga_sa_otesa wrote: ↑19/05/2023 11:46Moras to hitno otic napraviti,nemoj se igrat s tim to su koĆnice...
-
profatr
- Posts: 508
- Joined: 23/07/2016 07:01
#46915 Re: Pitamo Mehanicare ?
Shvatio sam ironiju i sarkazam od forumaša bitangeskrbavi-admin wrote: ↑19/05/2023 14:29bitanga_sa_otesa wrote: ↑19/05/2023 11:46
Moras to hitno otic napraviti,nemoj se igrat s tim to su koĆnice...![]()
- skrbavi-admin
- Posts: 7116
- Joined: 31/12/2021 17:16
- Location: Pakšobistan Wolfuckosia
#46916 Re: Pitamo Mehanicare ?
- olensoner
- Posts: 1164
- Joined: 24/01/2008 19:34
#46917 Re: Pitamo Mehanicare ?
Tesko je ovako reci, ali prva pretpostavka je da voda dolazi do konektora senzora polozaja radilice.
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
-
Qwerty1234
- Posts: 1277
- Joined: 27/05/2021 09:57
#46919 Re: Pitamo Mehanicare ?
Znal neko okvirnu cijenu svjecica i bombine za 1.8 turbo benzinski motor kod fauvea? Iz 2001 godine, 5V.
- topcam
- Posts: 5471
- Joined: 08/07/2007 12:49
- Vozim: uzbrdo
#46920 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ostao kljuc od auta u radnim hlacama iste zavrsile u masini za ves pa na striku.
Jesam li mu znanje sto sam odmah pokusao daljinski otkljucati auto?
Jesam li mu znanje sto sam odmah pokusao daljinski otkljucati auto?
- drug_profi
- Posts: 65420
- Joined: 16/07/2012 16:00
#46921 Re: Pitamo Mehanicare ?
Sve ti je to od oko 200-300 za bobinu i 15-25 za svijece. Ovisno od brenda.Qwerty1234 wrote: ↑21/05/2023 00:10 Znal neko okvirnu cijenu svjecica i bombine za 1.8 turbo benzinski motor kod fauvea? Iz 2001 godine, 5V.
- skrbavi-admin
- Posts: 7116
- Joined: 31/12/2021 17:16
- Location: Pakšobistan Wolfuckosia
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#46924 Re: Pitamo Mehanicare ?
Meni ponekad bude ovaj split, znači za zabrinut se 
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#46925 Re: Pitamo Mehanicare ?
samo citaj i uci ,pise sve 


