Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Qwerty1234
Posts: 1277
Joined: 27/05/2021 09:57

#46901 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Qwerty1234 »

Pitanjce

Kad se upali klima i pojaca do kraja, znaci samo na max brzini cujem kao hucanje (slicno lezaju).
Samo na max brzini, kad se smanji jedan nivo prestaje odma.Kad se ugasi kompresor prestaje takodjer.

Klima ledi, puse odakle treba takodjer.


Msm, svakako je nikad ne koristim na max brzini, ni blizu toga.
Ovo sam slucajno pojacao do kraja i primjetih.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#46902 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

da ti nije ventilator na hladnjaku?

ako nije, pocele piksne lagano da odustaju na tom bloweru, sreca pa se kod tebe lako mijenja :D
prankster
Posts: 250
Joined: 04/12/2020 02:06

#46903 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by prankster »

Pozdrav,

obzirom da je ova tema poprilicno ziva, samo da okacim svoj slucaj i ovdje, svaki savjet bi dobro dosao....nek je ziva glava.

viewtopic.php?f=4&t=164021
User avatar
drug_profi
Posts: 65420
Joined: 16/07/2012 16:00

#46904 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

prankster wrote: 17/05/2023 16:00 Pozdrav,

obzirom da je ova tema poprilicno ziva, samo da okacim svoj slucaj i ovdje, svaki savjet bi dobro dosao....nek je ziva glava.

viewtopic.php?f=4&t=164021
Mislim da ovo ide brzo. Imaju oni neke svoje zakone.
Ja sam naplatio za udes u BiH sa vozacem stranih tablica u roku mjesec i po. Korektna ponuda dosla. 3600 procjena ovlastenog, 3000 ponuđeno na prvu preko korespodente kuće u BiH, osiguravatelja iz inozemstva.
E sad to tvoje izgleda kao totalka kad se pogleda cifra, ali se vjerovatno može napraviti. Sve je stvar da li želiš više auto koje je dobro udarano.
Pretpostavljam da ce korespodentna kuca u BiH biti neka koja ovdje radi, a sjedište je u EU. Obratiće ti se brzo sa ponudom. Ti možeš u svojoj kući pitati tačno i ko je u pitanju.
sakib_jebivjetric
Posts: 369
Joined: 09/02/2021 18:52

#46905 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by sakib_jebivjetric »

bitanga_sa_otesa wrote: 14/05/2023 09:48 uredjaj za hladni start
senzor temperature
ocistiti klapnu gasa
kakve su svjecice?
Klapna gasa bila. Stavio drugu.
Hvala u svakom slučaju :thumbup:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#46906 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

sakib_jebivjetric wrote: 18/05/2023 12:37

Klapna gasa bila. Stavio drugu.
Hvala u svakom slučaju :thumbup:
nema na cemu drug :bih:
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7116
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#46907 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skrbavi-admin »

:thumbup:
profatr
Posts: 508
Joined: 23/07/2016 07:01

#46908 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by profatr »

Odradio jutros tehnički pregled i ispalo da zadnji lijevi točak slabije koči 7% na radnoj i 8% na ručnoj kočnici.
Da li je potrebno zbog ovog ići mehaničaru, u vožnji se ne osjeti nikakav problem. Auto je honda civic 2005.
Hvala
mali_balon
Posts: 14563
Joined: 12/09/2012 09:57

#46909 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mali_balon »

profatr wrote: 19/05/2023 11:39 Odradio jutros tehnički pregled i ispalo da zadnji lijevi točak slabije koči 7% na radnoj i 8% na ručnoj kočnici.
Da li je potrebno zbog ovog ići mehaničaru, u vožnji se ne osjeti nikakav problem. Auto je honda civic 2005.
Hvala
Jel proso tehnicki jel vozis po klizavim cestama sa slik gumama 200 na sat
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#46910 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

profatr wrote: 19/05/2023 11:39 Odradio jutros tehnički pregled i ispalo da zadnji lijevi točak slabije koči 7% na radnoj i 8% na ručnoj kočnici.
Da li je potrebno zbog ovog ići mehaničaru, u vožnji se ne osjeti nikakav problem. Auto je honda civic 2005.
Hvala
Moras to hitno otic napraviti,nemoj se igrat s tim to su koĆnice...
profatr
Posts: 508
Joined: 23/07/2016 07:01

#46911 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by profatr »

zakon dopušta do 20% razlike, ali pitam zbog svoje i tuđe sigurnosti
User avatar
kabal1337
Posts: 13446
Joined: 11/02/2012 21:08

#46912 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

profatr wrote: 19/05/2023 11:52 zakon dopušta do 20% razlike, ali pitam zbog svoje i tuđe sigurnosti
ok je
User avatar
seno_bh
Posts: 190
Joined: 25/05/2012 22:56
Location: BiH

#46913 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by seno_bh »

Pezo 307 1.6 hdi proteklih dana dok se vozilo u toku jake kise i zastupljenih lokvi na cestama odjednom se desi da zatrza, nekoliko puta u toku voznje
Poslije nakon sto se osusilo nije se desavalo
Sta je moglo izazvati trzanje
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7116
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#46914 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skrbavi-admin »

bitanga_sa_otesa wrote: 19/05/2023 11:46
profatr wrote: 19/05/2023 11:39 Odradio jutros tehnički pregled i ispalo da zadnji lijevi točak slabije koči 7% na radnoj i 8% na ručnoj kočnici.
Da li je potrebno zbog ovog ići mehaničaru, u vožnji se ne osjeti nikakav problem. Auto je honda civic 2005.
Hvala
Moras to hitno otic napraviti,nemoj se igrat s tim to su koĆnice...
:lol:
profatr
Posts: 508
Joined: 23/07/2016 07:01

#46915 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by profatr »

skrbavi-admin wrote: 19/05/2023 14:29
bitanga_sa_otesa wrote: 19/05/2023 11:46

Moras to hitno otic napraviti,nemoj se igrat s tim to su koĆnice...
:lol:
Shvatio sam ironiju i sarkazam od forumaša bitange :-)
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7116
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#46916 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skrbavi-admin »

profatr wrote: 19/05/2023 14:36
skrbavi-admin wrote: 19/05/2023 14:29

:lol:
Shvatio sam ironiju i sarkazam od forumaša bitange :-)
:kiss: :thumbup:
User avatar
olensoner
Posts: 1164
Joined: 24/01/2008 19:34

#46917 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by olensoner »

seno_bh wrote: 19/05/2023 12:01 Pezo 307 1.6 hdi proteklih dana dok se vozilo u toku jake kise i zastupljenih lokvi na cestama odjednom se desi da zatrza, nekoliko puta u toku voznje
Poslije nakon sto se osusilo nije se desavalo
Sta je moglo izazvati trzanje
Tesko je ovako reci, ali prva pretpostavka je da voda dolazi do konektora senzora polozaja radilice.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#46918 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

Image
Qwerty1234
Posts: 1277
Joined: 27/05/2021 09:57

#46919 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Qwerty1234 »

Znal neko okvirnu cijenu svjecica i bombine za 1.8 turbo benzinski motor kod fauvea? Iz 2001 godine, 5V.
User avatar
topcam
Posts: 5471
Joined: 08/07/2007 12:49
Vozim: uzbrdo

#46920 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by topcam »

Ostao kljuc od auta u radnim hlacama iste zavrsile u masini za ves pa na striku.
Jesam li mu znanje sto sam odmah pokusao daljinski otkljucati auto?
User avatar
drug_profi
Posts: 65420
Joined: 16/07/2012 16:00

#46921 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

Qwerty1234 wrote: 21/05/2023 00:10 Znal neko okvirnu cijenu svjecica i bombine za 1.8 turbo benzinski motor kod fauvea? Iz 2001 godine, 5V.
Sve ti je to od oko 200-300 za bobinu i 15-25 za svijece. Ovisno od brenda.
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7116
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#46922 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skrbavi-admin »

topcam wrote: 21/05/2023 00:12 Ostao kljuc od auta u radnim hlacama iste zavrsile u masini za ves pa na striku.
Jesam li mu znanje sto sam odmah pokusao daljinski otkljucati auto?
stavi i zenu u ves masinu. :lol:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#46923 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

Image
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#46924 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ZoomZoomKiwi »

Meni ponekad bude ovaj split, znači za zabrinut se :lol:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#46925 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

samo citaj i uci ,pise sve :thumbup:
Post Reply