Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#46876 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

Juka Jebach wrote: 14/05/2023 11:37
Negdje sam citao kada moras da dajes gasa na paljenju da je problem sa ubrizgavanjem
moze biti...lose dizne i pumpa goriva ,treba izmjeriti pritisak :thumbup:
preludezalude
Posts: 7011
Joined: 07/03/2012 00:09

#46877 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by preludezalude »

Al'din wrote: 13/05/2023 23:24
chockad wrote: 11/05/2023 18:23 Pozdrav narode. Imam Passat 7 2011. godiste. Problem je sto cim siedne neko nazad, dijete, odrasla osoba, ili ubacim nesto u gepek, nebitno, auto potone u zadnjem dijelu. Mislio sam da su lose opruge razlog tome, kupio sam i ugradio nove, i isto se desava. Negdje sam procitao da je to redovna pojava. E sad, zanima me postoji li mogucnost da se nabave neke tvrdje opruge, ili da se na neki drugi nacin sprijeci da auto lijeze. Unaprijed hvala na odgovorima...
Ubaci odbojnike (montiraju se izmedju, na oprugu)
Nisi kupio odgovarajuce opruge.
Al'din
Posts: 1649
Joined: 06/03/2011 21:43
Location: https://maps.app.goo.gl/D8HtdgLyMDYMm8x5A
Contact:

#46878 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Al'din »

EKSER1337 wrote: 13/05/2023 23:07 Pozdrav.

Postoji li neka stranica za pogledati dijelove od auta (mimo silux.ba), konkretno u pitanju je Seat Ibiza, 1.4 MPI, 2005 godina, cijene neke za:

Set kvacila
Veliki servis
Amortizacija
Servo pumpa, letva volana...
Diskovi
Posaljes meni sliku saobracajne na viber broj 061235225 pa cemo napraviti ponudu :)
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7116
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#46879 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skrbavi-admin »

Image
User avatar
Rockefeller
Posts: 8706
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#46880 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Rockefeller »

Je l pametno Allseason gume prednje nazad i obrnuto godisnje mijenjat?
Qwerty1234
Posts: 1277
Joined: 27/05/2021 09:57

#46881 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Qwerty1234 »

Rockefeller wrote: 15/05/2023 10:27 Je l pametno Allseason gume prednje nazad i obrnuto godisnje mijenjat?
Naravno, ko i svaku gumu 😎
User avatar
Rockefeller
Posts: 8706
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#46882 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Rockefeller »

Qwerty1234 wrote: 15/05/2023 10:31
Rockefeller wrote: 15/05/2023 10:27 Je l pametno Allseason gume prednje nazad i obrnuto godisnje mijenjat?
Naravno, ko i svaku gumu 😎
Vjerovatno i ostali misle isto. :kiss:
Qwerty1234
Posts: 1277
Joined: 27/05/2021 09:57

#46883 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Qwerty1234 »

Rockefeller wrote: 15/05/2023 11:21
Qwerty1234 wrote: 15/05/2023 10:31

Naravno, ko i svaku gumu 😎
Vjerovatno i ostali misle isto. :kiss:
Ne znam sta misle ali je tako.

Nema veze sto je all season.Znam da se ne skidaju pa da ih rotiras svake sezone ali npr ja rotiram gume jednom mjesecno (ne zajebavam se).
6 markica kod vulkanizera, nedeljom rade, nigdje nikog.

I onda mi je nebitno kad ih skinem van sezone koja je gdje bila.Razlike su minimalne svakako, i naredne sezone ih samo pocnem rotirati opet ...


Pitanje koje neki pitaju je treba li na 4x4 rotirati prednje i zadnje.
Treba.
Kakav god da je pogon, uvijek ce se prednje trosit brze, zbog tezine ako nista.
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#46884 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ZoomZoomKiwi »

Mazda 3 MPS svakih 3000 km izbaci na bordu podsjednik na rotaciju guma 8-)
preludezalude
Posts: 7011
Joined: 07/03/2012 00:09

#46885 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by preludezalude »

Qwerty1234 wrote: 15/05/2023 12:57
Rockefeller wrote: 15/05/2023 11:21

Vjerovatno i ostali misle isto. :kiss:
Ne znam sta misle ali je tako.

Nema veze sto je all season.Znam da se ne skidaju pa da ih rotiras svake sezone ali npr ja rotiram gume jednom mjesecno (ne zajebavam se).
6 markica kod vulkanizera, nedeljom rade, nigdje nikog.

I onda mi je nebitno kad ih skinem van sezone koja je gdje bila.Razlike su minimalne svakako, i naredne sezone ih samo pocnem rotirati opet ...


Pitanje koje neki pitaju je treba li na 4x4 rotirati prednje i zadnje.
Treba.
Kakav god da je pogon, uvijek ce se prednje trosit brze, zbog tezine ako nista.
Pogotovo kod 4x4 pogona. Kod mene u manualu pise da gume treba rotirati svakih 6 mjeseci.
User avatar
Rockefeller
Posts: 8706
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#46886 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Rockefeller »

E hvala. A jest 4x4, gledat cu da ih sad nekad zamijenim.
rikta123
Posts: 520
Joined: 13/03/2023 08:46

#46887 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by rikta123 »

Motor 1.0 benzin. Kada se motor zagrije pocinje da blinka lampica od ulja, cim dadnem gas i krenem nestane. Sta je u pitanju?
User avatar
sime_cipol
Posts: 23411
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#46888 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by sime_cipol »

Rekao bih da je pritisak ulja slab.
NediM17
Posts: 26448
Joined: 05/11/2009 11:49

#46889 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Naspes malo hipoidnog ulja i bice to k'o bombona. :mrgreen:
User avatar
Laplace
Posts: 14690
Joined: 19/11/2012 18:37

#46890 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Laplace »

preludezalude wrote: 15/05/2023 13:35
Qwerty1234 wrote: 15/05/2023 12:57

Ne znam sta misle ali je tako.

Nema veze sto je all season.Znam da se ne skidaju pa da ih rotiras svake sezone ali npr ja rotiram gume jednom mjesecno (ne zajebavam se).
6 markica kod vulkanizera, nedeljom rade, nigdje nikog.

I onda mi je nebitno kad ih skinem van sezone koja je gdje bila.Razlike su minimalne svakako, i naredne sezone ih samo pocnem rotirati opet ...


Pitanje koje neki pitaju je treba li na 4x4 rotirati prednje i zadnje.
Treba.
Kakav god da je pogon, uvijek ce se prednje trosit brze, zbog tezine ako nista.
Pogotovo kod 4x4 pogona. Kod mene u manualu pise da gume treba rotirati svakih 6 mjeseci.
Kod mene se gume rotiraju dok vozim, ne moram ni ići vulkanizeru.
preludezalude
Posts: 7011
Joined: 07/03/2012 00:09

#46891 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by preludezalude »

A sta cu ja? Danas gledam, za puna zadnja dva mjeseca sam s Mercedesom presao 130 km (sto trideset).
User avatar
kabal1337
Posts: 13446
Joined: 11/02/2012 21:08

#46892 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

@Evolution_IV kako ti nafatas popust sa partSouq, meni izbaci sam shipping oko 80$ :run:
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#46893 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

Nisam kupovao preteske dijelove, ne trebaju mi :lol:

a i to samo sto nema kod nas, sad ce ic hidro nosac, plastike iza tockova, sve 230KM s dostavom :D

jbg dhl i fedex deru, al je usluga vrhunska :thumbup:
User avatar
vjeshalica
Posts: 20766
Joined: 31/03/2019 14:56

#46894 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by vjeshalica »

rikta123 wrote: 15/05/2023 14:10 Motor 1.0 benzin. Kada se motor zagrije pocinje da blinka lampica od ulja, cim dadnem gas i krenem nestane. Sta je u pitanju?
Senzor/kruska oritiska ulja bi mogla biti
rikta123
Posts: 520
Joined: 13/03/2023 08:46

#46895 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by rikta123 »

vjeshalica wrote: 16/05/2023 00:17
rikta123 wrote: 15/05/2023 14:10 Motor 1.0 benzin. Kada se motor zagrije pocinje da blinka lampica od ulja, cim dadnem gas i krenem nestane. Sta je u pitanju?
Senzor/kruska oritiska ulja bi mogla biti
moze slika.. to je ona crna kruskica?
rikta123
Posts: 520
Joined: 13/03/2023 08:46

#46896 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by rikta123 »

NediM17 wrote: 15/05/2023 14:28 Naspes malo hipoidnog ulja i bice to k'o bombona. :mrgreen:
mislis da je to opcija?
User avatar
vjeshalica
Posts: 20766
Joined: 31/03/2019 14:56

#46897 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by vjeshalica »

rikta123 wrote: 16/05/2023 08:31
vjeshalica wrote: 16/05/2023 00:17

Senzor/kruska oritiska ulja bi mogla biti
moze slika.. to je ona crna kruskica?
Ne znam koje ti je auto ali mislimo na isto. Imaju oznake u bojama zavisno od pritiska tako da trazis iste boje.
rikta123
Posts: 520
Joined: 13/03/2023 08:46

#46898 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by rikta123 »

vjeshalica wrote: 16/05/2023 09:02
rikta123 wrote: 16/05/2023 08:31

moze slika.. to je ona crna kruskica?
Ne znam koje ti je auto ali mislimo na isto. Imaju oznake u bojama zavisno od pritiska tako da trazis iste boje.
opel corsa c
User avatar
drug_profi
Posts: 65419
Joined: 16/07/2012 16:00

#46899 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

rikta123 wrote: 16/05/2023 08:34
NediM17 wrote: 15/05/2023 14:28 Naspes malo hipoidnog ulja i bice to k'o bombona. :mrgreen:
mislis da je to opcija?
Nadam se da kontaš da nije ozbiljan?
NediM17
Posts: 26448
Joined: 05/11/2009 11:49

#46900 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

rikta123 wrote: 16/05/2023 08:34
NediM17 wrote: 15/05/2023 14:28 Naspes malo hipoidnog ulja i bice to k'o bombona. :mrgreen:
mislis da je to opcija?
Sala mala, naravno.
Post Reply