moze biti...lose dizne i pumpa goriva ,treba izmjeriti pritisakJuka Jebach wrote: ↑14/05/2023 11:37
Negdje sam citao kada moras da dajes gasa na paljenju da je problem sa ubrizgavanjem
Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#46876 Re: Pitamo Mehanicare ?
-
preludezalude
- Posts: 7011
- Joined: 07/03/2012 00:09
#46877 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nisi kupio odgovarajuce opruge.Al'din wrote: ↑13/05/2023 23:24Ubaci odbojnike (montiraju se izmedju, na oprugu)chockad wrote: ↑11/05/2023 18:23 Pozdrav narode. Imam Passat 7 2011. godiste. Problem je sto cim siedne neko nazad, dijete, odrasla osoba, ili ubacim nesto u gepek, nebitno, auto potone u zadnjem dijelu. Mislio sam da su lose opruge razlog tome, kupio sam i ugradio nove, i isto se desava. Negdje sam procitao da je to redovna pojava. E sad, zanima me postoji li mogucnost da se nabave neke tvrdje opruge, ili da se na neki drugi nacin sprijeci da auto lijeze. Unaprijed hvala na odgovorima...
-
Al'din
- Posts: 1649
- Joined: 06/03/2011 21:43
- Location: https://maps.app.goo.gl/D8HtdgLyMDYMm8x5A
- Contact:
#46878 Re: Pitamo Mehanicare ?
Posaljes meni sliku saobracajne na viber broj 061235225 pa cemo napraviti ponudu
- skrbavi-admin
- Posts: 7116
- Joined: 31/12/2021 17:16
- Location: Pakšobistan Wolfuckosia
- Rockefeller
- Posts: 8706
- Joined: 02/02/2015 13:05
- Location: Rijeka Sćona
#46880 Re: Pitamo Mehanicare ?
Je l pametno Allseason gume prednje nazad i obrnuto godisnje mijenjat?
-
Qwerty1234
- Posts: 1277
- Joined: 27/05/2021 09:57
#46881 Re: Pitamo Mehanicare ?
Naravno, ko i svaku gumuRockefeller wrote: ↑15/05/2023 10:27 Je l pametno Allseason gume prednje nazad i obrnuto godisnje mijenjat?
- Rockefeller
- Posts: 8706
- Joined: 02/02/2015 13:05
- Location: Rijeka Sćona
#46882 Re: Pitamo Mehanicare ?
Vjerovatno i ostali misle isto.Qwerty1234 wrote: ↑15/05/2023 10:31Naravno, ko i svaku gumuRockefeller wrote: ↑15/05/2023 10:27 Je l pametno Allseason gume prednje nazad i obrnuto godisnje mijenjat?![]()
-
Qwerty1234
- Posts: 1277
- Joined: 27/05/2021 09:57
#46883 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ne znam sta misle ali je tako.
Nema veze sto je all season.Znam da se ne skidaju pa da ih rotiras svake sezone ali npr ja rotiram gume jednom mjesecno (ne zajebavam se).
6 markica kod vulkanizera, nedeljom rade, nigdje nikog.
I onda mi je nebitno kad ih skinem van sezone koja je gdje bila.Razlike su minimalne svakako, i naredne sezone ih samo pocnem rotirati opet ...
Pitanje koje neki pitaju je treba li na 4x4 rotirati prednje i zadnje.
Treba.
Kakav god da je pogon, uvijek ce se prednje trosit brze, zbog tezine ako nista.
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#46884 Re: Pitamo Mehanicare ?
Mazda 3 MPS svakih 3000 km izbaci na bordu podsjednik na rotaciju guma 
-
preludezalude
- Posts: 7011
- Joined: 07/03/2012 00:09
#46885 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pogotovo kod 4x4 pogona. Kod mene u manualu pise da gume treba rotirati svakih 6 mjeseci.Qwerty1234 wrote: ↑15/05/2023 12:57Ne znam sta misle ali je tako.
Nema veze sto je all season.Znam da se ne skidaju pa da ih rotiras svake sezone ali npr ja rotiram gume jednom mjesecno (ne zajebavam se).
6 markica kod vulkanizera, nedeljom rade, nigdje nikog.
I onda mi je nebitno kad ih skinem van sezone koja je gdje bila.Razlike su minimalne svakako, i naredne sezone ih samo pocnem rotirati opet ...
Pitanje koje neki pitaju je treba li na 4x4 rotirati prednje i zadnje.
Treba.
Kakav god da je pogon, uvijek ce se prednje trosit brze, zbog tezine ako nista.
- Rockefeller
- Posts: 8706
- Joined: 02/02/2015 13:05
- Location: Rijeka Sćona
#46886 Re: Pitamo Mehanicare ?
E hvala. A jest 4x4, gledat cu da ih sad nekad zamijenim.
-
rikta123
- Posts: 520
- Joined: 13/03/2023 08:46
#46887 Re: Pitamo Mehanicare ?
Motor 1.0 benzin. Kada se motor zagrije pocinje da blinka lampica od ulja, cim dadnem gas i krenem nestane. Sta je u pitanju?
- sime_cipol
- Posts: 23411
- Joined: 20/12/2018 15:06
- Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
- Grijem se na: Zdrvima
- Vozim: Clio 1.2 43kw
#46888 Re: Pitamo Mehanicare ?
Rekao bih da je pritisak ulja slab.
-
NediM17
- Posts: 26448
- Joined: 05/11/2009 11:49
#46889 Re: Pitamo Mehanicare ?
Naspes malo hipoidnog ulja i bice to k'o bombona. 
- Laplace
- Posts: 14690
- Joined: 19/11/2012 18:37
#46890 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kod mene se gume rotiraju dok vozim, ne moram ni ići vulkanizeru.preludezalude wrote: ↑15/05/2023 13:35Pogotovo kod 4x4 pogona. Kod mene u manualu pise da gume treba rotirati svakih 6 mjeseci.Qwerty1234 wrote: ↑15/05/2023 12:57
Ne znam sta misle ali je tako.
Nema veze sto je all season.Znam da se ne skidaju pa da ih rotiras svake sezone ali npr ja rotiram gume jednom mjesecno (ne zajebavam se).
6 markica kod vulkanizera, nedeljom rade, nigdje nikog.
I onda mi je nebitno kad ih skinem van sezone koja je gdje bila.Razlike su minimalne svakako, i naredne sezone ih samo pocnem rotirati opet ...
Pitanje koje neki pitaju je treba li na 4x4 rotirati prednje i zadnje.
Treba.
Kakav god da je pogon, uvijek ce se prednje trosit brze, zbog tezine ako nista.
-
preludezalude
- Posts: 7011
- Joined: 07/03/2012 00:09
#46891 Re: Pitamo Mehanicare ?
A sta cu ja? Danas gledam, za puna zadnja dva mjeseca sam s Mercedesom presao 130 km (sto trideset).
- kabal1337
- Posts: 13446
- Joined: 11/02/2012 21:08
#46892 Re: Pitamo Mehanicare ?
@Evolution_IV kako ti nafatas popust sa partSouq, meni izbaci sam shipping oko 80$ 
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#46893 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nisam kupovao preteske dijelove, ne trebaju mi
a i to samo sto nema kod nas, sad ce ic hidro nosac, plastike iza tockova, sve 230KM s dostavom
jbg dhl i fedex deru, al je usluga vrhunska
a i to samo sto nema kod nas, sad ce ic hidro nosac, plastike iza tockova, sve 230KM s dostavom
jbg dhl i fedex deru, al je usluga vrhunska
- vjeshalica
- Posts: 20766
- Joined: 31/03/2019 14:56
-
rikta123
- Posts: 520
- Joined: 13/03/2023 08:46
#46895 Re: Pitamo Mehanicare ?
moze slika.. to je ona crna kruskica?
-
rikta123
- Posts: 520
- Joined: 13/03/2023 08:46
- vjeshalica
- Posts: 20766
- Joined: 31/03/2019 14:56
#46897 Re: Pitamo Mehanicare ?
-
rikta123
- Posts: 520
- Joined: 13/03/2023 08:46
#46898 Re: Pitamo Mehanicare ?
opel corsa cvjeshalica wrote: ↑16/05/2023 09:02Ne znam koje ti je auto ali mislimo na isto. Imaju oznake u bojama zavisno od pritiska tako da trazis iste boje.
- drug_profi
- Posts: 65419
- Joined: 16/07/2012 16:00

