Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
drug_profi
Posts: 65419
Joined: 16/07/2012 16:00

#46851 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

Izgorice joj ruke i noge. Ima da se crvene.
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#46852 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ZoomZoomKiwi »

Ne mora u solarij. :mrgreen:
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7109
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#46853 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skrbavi-admin »

konektovan wrote: 11/05/2023 19:56
hopi wrote: 11/05/2023 19:21 Po meni ako je montizer na toj kilometraži za zamjenu nije kvar, nego održavanje vozila. Pa meni je otisao na nekih 150k km i 13 godina vozila pa mi je bilo razumno, pa koliko to treba da traje, 500k km i 20 godina?
Kod mene su jos uvijek originalni..400 kk i kusur presao,..ali nije da se ne bi trebali zamjeniti.. :mrgreen:
Cigojner C4
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7109
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#46854 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skrbavi-admin »

Filter wrote: 12/05/2023 10:49 malo erotike, petak je :mrgreen:

Image
bilo bi more musterija cini mi se da bi mogo bjanko cekove pisat - al haj ti nadji dobrog butrosa da zna samo vako pridrzat a o radu da ne pricam.....

Image
User avatar
konektovan
Posts: 51427
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#46855 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

skrbavi-admin wrote: 12/05/2023 11:12
konektovan wrote: 11/05/2023 19:56

Kod mene su jos uvijek originalni..400 kk i kusur presao,..ali nije da se ne bi trebali zamjeniti.. :mrgreen:
Cigojner C4
Necemo se vrij3djati.. :mrgreen:
User avatar
Filter
Posts: 8669
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#46856 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Filter »

EFD22 wrote: 12/05/2023 10:51 Impreza ili varioc? :mrgreen:
felUga :mrgreen:

dusa zabrinutih :lol:

@skrbavi-admin probaj kakav oglas metnut. menadzer za organizaciju i distribuciju opreme, atraktivna lokacija, rad u dinamicnom okruzenju, izrazene komunikacijske vjestine, mogucnost napredovanja, par jezika kao uslov... ovo ja ofrlje, malo to jos uobliciti i na linkedin
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7109
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#46857 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skrbavi-admin »

Filter wrote: 12/05/2023 11:59
EFD22 wrote: 12/05/2023 10:51 Impreza ili varioc? :mrgreen:
felUga :mrgreen:

dusa zabrinutih :lol:

@skrbavi-admin probaj kakav oglas metnut. menadzer za organizaciju i distribuciju opreme, atraktivna lokacija, rad u dinamicnom okruzenju, izrazene komunikacijske vjestine, mogucnost napredovanja, par jezika kao uslov... ovo ja ofrlje, malo to jos uobliciti i na linkedin
bilo bi para više nego u puff-hausu 8) 8-)
User avatar
Filter
Posts: 8669
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#46858 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Filter »

morao guglat sta je puff haus. sreca, sad nema spijuna okolo
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#46859 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Leon16v »

Montirani amortizeri, solje, odbojne gume, sve Kyb, totalno drugo auto, nema naginjanja nit ljuljanja kad neko proleti pored :lol:
Jedino što je sada dosta tvrđe preko rupa nego prije,al možda nadođe vremenom
User avatar
konektovan
Posts: 51427
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#46860 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Leon16v wrote: 13/05/2023 13:59 Montirani amortizeri, solje, odbojne gume, sve Kyb, totalno drugo auto, nema naginjanja nit ljuljanja kad neko proleti pored :lol:
Jedino što je sada dosta tvrđe preko rupa nego prije,al možda nadođe vremenom
E to sto bi trebalo da radi,..ne radi, to su onda felericni montizeri. :mrgreen:
User avatar
kravamuzara
Posts: 10206
Joined: 15/03/2022 11:18

#46861 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kravamuzara »

Sad su sporCka kola :skoljka:
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#46862 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Leon16v »

konektovan wrote: 13/05/2023 14:23
Leon16v wrote: 13/05/2023 13:59 Montirani amortizeri, solje, odbojne gume, sve Kyb, totalno drugo auto, nema naginjanja nit ljuljanja kad neko proleti pored :lol:
Jedino što je sada dosta tvrđe preko rupa nego prije,al možda nadođe vremenom
E to sto bi trebalo da radi,..ne radi, to su onda felericni montizeri. :mrgreen:
580 marakeša coek izleti ti kazes da ne valja :mrgreen:
Hoće ga hercika pokosit
Daleko od toga da lupa sta, nego je nekako prečvrsto za Clia :lol:
User avatar
konektovan
Posts: 51427
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#46863 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Leon16v wrote: 13/05/2023 14:27
konektovan wrote: 13/05/2023 14:23

E to sto bi trebalo da radi,..ne radi, to su onda felericni montizeri. :mrgreen:
580 marakeša coek izleti ti kazes da ne valja :mrgreen:
Hoće ga hercika pokosit
Daleko od toga da lupa sta, nego je nekako prečvrsto za Clia :lol:
Ja bih ocekivso sve to, i da bude stabilan ali da bude i udoban, bez ikakvog lupanja.
Hebote, pa moj brat stavio japko amortizere poslije fabrickih, i dobio isto sto je i imao...a hoce li izdrzati k'o fabricki, to je vec upitno.
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#46864 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

Navikao na te propale amortizere pa ti sad ovi koji rade neobicni :-D
preludezalude
Posts: 7011
Joined: 07/03/2012 00:09

#46865 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by preludezalude »

Leon16v wrote: 13/05/2023 13:59 Montirani amortizeri, solje, odbojne gume, sve Kyb, totalno drugo auto, nema naginjanja nit ljuljanja kad neko proleti pored :lol:
Jedino što je sada dosta tvrđe preko rupa nego prije,al možda nadođe vremenom
KYB i jesu malo tvrdji. Nece nista tu nadoci. Trebao si mozda ici na Bilstein b4
EKSER1337
Posts: 335
Joined: 24/09/2014 22:12

#46866 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by EKSER1337 »

Pozdrav.

Postoji li neka stranica za pogledati dijelove od auta (mimo silux.ba), konkretno u pitanju je Seat Ibiza, 1.4 MPI, 2005 godina, cijene neke za:

Set kvacila
Veliki servis
Amortizacija
Servo pumpa, letva volana...
Diskovi
User avatar
drug_profi
Posts: 65419
Joined: 16/07/2012 16:00

#46867 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

EKSER1337 wrote: 13/05/2023 23:07 Pozdrav.

Postoji li neka stranica za pogledati dijelove od auta (mimo silux.ba), konkretno u pitanju je Seat Ibiza, 1.4 MPI, 2005 godina, cijene neke za:

Set kvacila
Veliki servis
Amortizacija
Servo pumpa, letva volana...
Diskovi
autobox?
Al'din
Posts: 1649
Joined: 06/03/2011 21:43
Location: https://maps.app.goo.gl/D8HtdgLyMDYMm8x5A
Contact:

#46868 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Al'din »

:) :) :)
Last edited by Al'din on 13/05/2023 23:25, edited 1 time in total.
Al'din
Posts: 1649
Joined: 06/03/2011 21:43
Location: https://maps.app.goo.gl/D8HtdgLyMDYMm8x5A
Contact:

#46869 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Al'din »

chockad wrote: 11/05/2023 18:23 Pozdrav narode. Imam Passat 7 2011. godiste. Problem je sto cim siedne neko nazad, dijete, odrasla osoba, ili ubacim nesto u gepek, nebitno, auto potone u zadnjem dijelu. Mislio sam da su lose opruge razlog tome, kupio sam i ugradio nove, i isto se desava. Negdje sam procitao da je to redovna pojava. E sad, zanima me postoji li mogucnost da se nabave neke tvrdje opruge, ili da se na neki drugi nacin sprijeci da auto lijeze. Unaprijed hvala na odgovorima...
Ubaci odbojnike (montiraju se izmedju, na oprugu)
sakib_jebivjetric
Posts: 369
Joined: 09/02/2021 18:52

#46870 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by sakib_jebivjetric »

Twingo 1.2 16v 2002 godiste.
Ujutro hladan ne moze da upali bez gasa, mora ga se varati na gasu, inace gasi se.
Kad dostigne radnu temperaturu radi na 1200 obrtaja, tada se ne gasi.
???
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#46871 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

uredjaj za hladni start
senzor temperature
ocistiti klapnu gasa
kakve su svjecice?
User avatar
kabal1337
Posts: 13446
Joined: 11/02/2012 21:08

#46872 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

EKSER1337 wrote: 13/05/2023 23:07 Pozdrav.

Postoji li neka stranica za pogledati dijelove od auta (mimo silux.ba), konkretno u pitanju je Seat Ibiza, 1.4 MPI, 2005 godina, cijene neke za:

Set kvacila- 200
Veliki servis
Amortizacija- 70-100 x4
Servo pumpa, letva volana..., 450-750 KM( ako je elektrohidraulicna) , letva ne znam
Diskovi - Prednji diskovi kvalitetniji sa plocicama 150 KM, zadnji 110 KM
Qwerty1234
Posts: 1277
Joined: 27/05/2021 09:57

#46873 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Qwerty1234 »

EKSER1337 wrote: 13/05/2023 23:07 Pozdrav.

Postoji li neka stranica za pogledati dijelove od auta (mimo silux.ba), konkretno u pitanju je Seat Ibiza, 1.4 MPI, 2005 godina, cijene neke za:

Set kvacila
Veliki servis
Amortizacija
Servo pumpa, letva volana...
Diskovi
Posaljes mail unitradeu i dobijes odgovor :)
sakib_jebivjetric
Posts: 369
Joined: 09/02/2021 18:52

#46874 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by sakib_jebivjetric »

bitanga_sa_otesa wrote: 14/05/2023 09:48 uredjaj za hladni start
senzor temperature
ocistiti klapnu gasa
kakve su svjecice?
Prosle godine bobina otišla pa sam uz nju zamjenio i kablove i svjecice. Ne vjerujem da je do njih.
Juka Jebach
Posts: 858
Joined: 18/04/2017 22:53

#46875 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Juka Jebach »

sakib_jebivjetric wrote: 14/05/2023 01:05 Twingo 1.2 16v 2002 godiste.
Ujutro hladan ne moze da upali bez gasa, mora ga se varati na gasu, inace gasi se.
Kad dostigne radnu temperaturu radi na 1200 obrtaja, tada se ne gasi.
???
Negdje sam citao kada moras da dajes gasa na paljenju da je problem sa ubrizgavanjem
Post Reply