Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#46751 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

Brzi je bio od GTRa dok je bio ispravan :D
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#46752 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

hm trebao je onaj iz kiseljaka doc, 800+ ks :lol:

sad bez zajebancije, zeznuto je kad se promasi brzina, ja sam na AP iz 4te umjesto u 5tu u 3cu gurnuo, sreca pa sam kvacilo brzo pritisno jer je otisla kazaljka bila debelo preko 5000 :lol:
Dzontra_Volta
Posts: 8001
Joined: 20/01/2011 11:10

#46753 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Dzontra_Volta »

Ja sam na jednoj od ovih trka ubrzanja vidio golfa dvicu kako pobjeđuje ove GTR-ove i sl. Taktika je bila u tome što je lik nabacio Sava Eskimo gume na auto, pa je imao bolji grip, dok su ovi trkaĆi okretali točkove u mjestu dok nisu krenuli. Do tada ovaj već bio na pola piste.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#46754 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

mora ga pobjedit, kad je ispod 1T i ima makar 300ks :)
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#46755 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

Dzontra_Volta wrote: 08/05/2023 17:28 Ja sam na jednoj od ovih trka ubrzanja vidio golfa dvicu kako pobjeđuje ove GTR-ove i sl. Taktika je bila u tome što je lik nabacio Sava Eskimo gume na auto, pa je imao bolji grip, dok su ovi trkaĆi okretali točkove u mjestu dok nisu krenuli. Do tada ovaj već bio na pola piste.
Super taktika i ja cu sutra stavit s3 da probam.
Fala na savijetima poyyy
User avatar
kabal1337
Posts: 13446
Joined: 11/02/2012 21:08

#46756 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

Dzontra_Volta wrote: 08/05/2023 17:28 Ja sam na jednoj od ovih trka ubrzanja vidio golfa dvicu kako pobjeđuje ove GTR-ove i sl. Taktika je bila u tome što je lik nabacio Sava Eskimo gume na auto, pa je imao bolji grip, dok su ovi trkaĆi okretali točkove u mjestu dok nisu krenuli. Do tada ovaj već bio na pola piste.
mojne zezat
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7102
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#46757 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skrbavi-admin »

bitanga_sa_otesa wrote: 08/05/2023 17:44
Dzontra_Volta wrote: 08/05/2023 17:28 Ja sam na jednoj od ovih trka ubrzanja vidio golfa dvicu kako pobjeđuje ove GTR-ove i sl. Taktika je bila u tome što je lik nabacio Sava Eskimo gume na auto, pa je imao bolji grip, dok su ovi trkaĆi okretali točkove u mjestu dok nisu krenuli. Do tada ovaj već bio na pola piste.
Super taktika i ja cu sutra stavit s3 da probam.
Fala na savijetima poyyy
:lol: :lol: :lol:
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#46758 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by basicm »

Eskimo s3 treba namontirati u kontru da bi imao grip kako treba. Taj detalj vam nije rekao.
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7102
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#46759 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skrbavi-admin »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
van Basten
Posts: 7963
Joined: 21/09/2006 02:59

#46760 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by van Basten »

Juka Jebach wrote: 08/05/2023 15:28
van Basten wrote: 08/05/2023 09:23 Pitanje...
U zadnjih nekoliko mjeseci auto trza na davanju gasa, najcesce kad krenem iz mjesta ili kad prebacujem u trece u drugu. Nakon pregleda posumnjamo na leptir gasa, ali spajanje na dg ne pokaze nikakvu gresku. Kaze majstor vozi pa ako se upali kakvo upozorenje dodji da tad spojimo... docekam check emmision zuto svjetlo na dg, jeste nesto oko leptira gasa. Posalje me drugom majstoru, ko biva on strucnjak za te leptirove, njemu na dg pokaze istu gresku i bez zutih upozorenja na tabli. Tad pocne majstorska suplja kad hoce nekog otkacitida se ne zajebavaju s tim... mozda je mehanicki problem a mozda i elektronski, mozda tesko dio naci i ako nadjes kakav je, kinez i sl...
Ugl, da li je zaista toliki problem naci adekvatan dio i zamijeniti leptir gasa? Imate li preporuku gdje bih mogao otici i probati rijesiti problem?
Auto je Laguna 2006g., 2.0 16V
Kasnije mi se 2x javio i check injection sto je veci belaj jer baca auto u safe mode. Onda ugasim auto, upalim nakon 10 sec i upozorenje nestane
Jel mozes snimiti kako to izgleda?
Mogu pokusati... ugl, kad dodam gas auto suti kao da ce se ugasiti, zatrza par puta sto i mi u kabini osjetimo pofino i onda nekad bez prelaza nekad sa zvukom kao da kakva klapna spadne prihvati gas normalno i krene kako treba. Nekad rijedje nekad cesce. Primjetio sam da se cesce desava kad je rezervoar prazniji, ispod pola
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#46761 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by RagibUzoriti »

Dzontra_Volta wrote: 08/05/2023 17:28 Ja sam na jednoj od ovih trka ubrzanja vidio golfa dvicu kako pobjeđuje ove GTR-ove i sl. Taktika je bila u tome što je lik nabacio Sava Eskimo gume na auto, pa je imao bolji grip, dok su ovi trkaĆi okretali točkove u mjestu dok nisu krenuli. Do tada ovaj već bio na pola piste.
Mozda im lamela proklizala/kvacilo ne odvaja dobro? Trebalo bi je nitovati

A jel bio snijeg a ovi ostali na ljetnim gumama?
Hum1122
Posts: 16
Joined: 20/10/2022 10:11

#46762 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Hum1122 »

Gdje je u Sarajevu dobar servis popravke prozora na autu? Kad se zeli spustiti prozor malo propadne, ide gore dole par puta dok se drzi tipka i mora se vratiti uz pomoc ruku i podizaca zajedno. Staklo je ok, mehanizam je ocigledno u pitanju.
Znam da ima onaj u Visokom, ali ako ima igdje blize?
Hvala
User avatar
kabal1337
Posts: 13446
Joined: 11/02/2012 21:08

#46763 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

Hum1122 wrote: 08/05/2023 23:27 Gdje je u Sarajevu dobar servis popravke prozora na autu? Kad se zeli spustiti prozor malo propadne, ide gore dole par puta dok se drzi tipka i mora se vratiti uz pomoc ruku i podizaca zajedno. Staklo je ok, mehanizam je ocigledno u pitanju.
Znam da ima onaj u Visokom, ali ako ima igdje blize?
Hvala
bio je neki momak na pofalicima ja mislim
LikeLike
Posts: 2301
Joined: 10/09/2013 15:59

#46764 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by LikeLike »

kabal1337 wrote: 08/05/2023 23:31
Hum1122 wrote: 08/05/2023 23:27 Gdje je u Sarajevu dobar servis popravke prozora na autu? Kad se zeli spustiti prozor malo propadne, ide gore dole par puta dok se drzi tipka i mora se vratiti uz pomoc ruku i podizaca zajedno. Staklo je ok, mehanizam je ocigledno u pitanju.
Znam da ima onaj u Visokom, ali ako ima igdje blize?
Hvala
bio je neki momak na pofalicima ja mislim
https://www.facebook.com/profile.php?id ... tid=LQQJ4d

To je taj.
User avatar
konektovan
Posts: 51402
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#46765 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Hum1122 wrote: 08/05/2023 23:27 Gdje je u Sarajevu dobar servis popravke prozora na autu? Kad se zeli spustiti prozor malo propadne, ide gore dole par puta dok se drzi tipka i mora se vratiti uz pomoc ruku i podizaca zajedno. Staklo je ok, mehanizam je ocigledno u pitanju.
Znam da ima onaj u Visokom, ali ako ima igdje blize?
Hvala
Auto elektrika memso..Ul.Kasindolskih zrtava, Sarajevo...
Al'din
Posts: 1649
Joined: 06/03/2011 21:43
Location: https://maps.app.goo.gl/D8HtdgLyMDYMm8x5A
Contact:

#46766 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Al'din »

Hum1122 wrote: 08/05/2023 23:27 Gdje je u Sarajevu dobar servis popravke prozora na autu? Kad se zeli spustiti prozor malo propadne, ide gore dole par puta dok se drzi tipka i mora se vratiti uz pomoc ruku i podizaca zajedno. Staklo je ok, mehanizam je ocigledno u pitanju.
Znam da ima onaj u Visokom, ali ako ima igdje blize?
Hvala
Kasindolska, Memso, +38762346706
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#46767 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

Meni je majstor zijo to popravio za 5 maraka
https://www.instagram.com/reel/Cqyt6WOA ... RjYmRlZg==
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7102
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#46768 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skrbavi-admin »

pragmaticno nea sta :lol:

User avatar
rajv0sa
Posts: 3160
Joined: 19/10/2010 00:31
Location: sektaland

#46769 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by rajv0sa »

Gdje se u Sarajevu može uraditi ravnanje glave motora ?
User avatar
liaar
Posts: 3945
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#46770 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by liaar »

rajv0sa wrote: 09/05/2023 15:03 Gdje se u Sarajevu može uraditi ravnanje glave motora ?
Temax grbavica
User avatar
ern11
Posts: 123
Joined: 29/12/2021 23:21

#46771 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ern11 »

Pozz,
Pukla mi je jedna zabica prilikom skidanja vrata https://imgur.com/a/M0KtGw2
Kako ovo rijesiti ?
Ima li se gdje kupit samo nova guma ? :roll:
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#46772 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

ima, u ovlastenom :-D
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#46773 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

Image
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#46774 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Leon16v »

Preporuka za prednje amortizere, koji brend i gdje konkretno kupiti?
Automobil Clio 4, dci
LikeLike
Posts: 2301
Joined: 10/09/2013 15:59

#46775 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by LikeLike »

bitanga_sa_otesa wrote: 09/05/2023 06:11 Meni je majstor zijo to popravio za 5 maraka
https://www.instagram.com/reel/Cqyt6WOA ... RjYmRlZg==
Koji zijo … ? :lol: :fazlija:
Post Reply