Alfa Romeo

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#4676 Re: Alfa Romeo

Post by Sodom1 »

Meni drago da se mi ovde svi slazemo , nema uljeza :D
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#4677 Re: Alfa Romeo

Post by mali_milojica »

Dobar je Arteon. Uzeo bih ga na poklon :D
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83457
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#4678 Re: Alfa Romeo

Post by _BataZiv_0809 »

Vidio sam nedavno tog Arteona kako se vec zove, brutalan je poprilicno :thumbup:

Sta znam Đulia mi nije legla, da nosi neki drugi znak na grilu, rekao bih cak i da mi se ne svidja :roll:
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#4679 Re: Alfa Romeo

Post by citroen xm »

Viđam ga svakodnevno i to u nekom boljem paketu. Dobar je, ali to je i dalje samo Pasat zakošenog krova koji se na testu stabilnosti poprilično osramotio. Mogli su reći da je dobar i brz i ne bi bilo ništa sporno, ali sa ovom nadmenošću su usrali i šefa i stanicu.
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#4680 Re: Alfa Romeo

Post by condy »

Netreba banalizirat stvari. Arteon iz vana nema puno slucnosti sa Passatom. Gledao sam i njega i Passata u salonu, i vidi se da je Arteon sportska limuzina. Arteon i Passat su ono sto su Audi A5 i Audi A4. I kod Audija i kod VW slicnost je uocljiva u unutrasnjosti, najvise u kokpitu.

Meni Arteon izgleda fantasticno, odavno VW nije vizuelno napravio tako perfektno auto. Iako je i novi Passat skladan da ne moze biti skladniji. Jedino sto sam ocekivao da Arteon bude povoljniji jeftiniji od Audija A5, ali nije.

2.0 tdi od 140 kw u highline paketu sa 4x4 pogonom kod Arteona, dsg-om i nekim dodacima kosta oko 97.000 KM. Sa takvom opremom tu je negdje i Audi A5, mozda skuplji za nekih 5-6 hiljada, a to je gotovo nista za taj segment vozila.

I Đulia je vizuelno perfektna, realno sa njihovim perfomansama i stabilnosti na cesti ni profi vozaci ne bi imali zamjerke. Mozda Arteon i nije upravljiv kao Đulija ner italijani su uvijek bili majstori za sportska vozika ali da je neupravljiv to su gluposti, sva auta od svaba su itekako upravljiva i uvjek su u tome u vrhu.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 79554
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#4681 Re: Alfa Romeo

Post by Velkoski »

pa da mi neko ponudi ta tri auta ja bih dum'o nekih 30 dana koje uzeti... ko može naći mane ijednom ima nekih ozbiljnih problema :mrgreen:
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#4682 Re: Alfa Romeo

Post by citroen xm »

condy wrote:Netreba banalizirat stvari. Arteon iz vana nema puno slucnosti sa Passatom. Gledao sam i njega i Passata u salonu, i vidi se da je Arteon sportska limuzina. Arteon i Passat su ono sto su Audi A5 i Audi A4. I kod Audija i kod VW slicnost je uocljiva u unutrasnjosti, najvise u kokpitu.

Meni Arteon izgleda fantasticno, odavno VW nije vizuelno napravio tako perfektno auto. Iako je i novi Passat skladan da ne moze biti skladniji. Jedino sto sam ocekivao da Arteon bude povoljniji jeftiniji od Audija A5, ali nije.

2.0 tdi od 140 kw u highline paketu sa 4x4 pogonom kod Arteona, dsg-om i nekim dodacima kosta oko 97.000 KM. Sa takvom opremom tu je negdje i Audi A5, mozda skuplji za nekih 5-6 hiljada, a to je gotovo nista za taj segment vozila.

I Đulia je vizuelno perfektna, realno sa njihovim perfomansama i stabilnosti na cesti ni profi vozaci ne bi imali zamjerke. Mozda Arteon i nije upravljiv kao Đulija ner italijani su uvijek bili majstori za sportska vozika ali da je neupravljiv to su gluposti, sva auta od svaba su itekako upravljiva i uvjek su u tome u vrhu.
Sve što si ti rekao otprilike stoji. Taj Arteon je za 99% vozača upravljiv, ali ipak se osramotio jer je 3008 koji potpuno drukčije koncipirano auto, sa višim težištem.... bolje prošao. I ni to ne bi bilo toliko sporno da nema onih 1% vozača koji će ga na stazi voziti do krajnjih granica. E onda takvim vozačima ovi lažljivci pričaju kako je brži od Alfe.

Sva tri nabrojana auta jesu vrhunska i sigurno bi prihvatio bilo koje od njih i uživao, ali kada bih mogao birati Alfa bi ipak bila moj izbor.
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#4683 Re: Alfa Romeo

Post by Sodom1 »

Ali u normalnoj boji ,teget plava i alfa ne ide nikako
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#4684 Re: Alfa Romeo

Post by citroen xm »

Normalno. Što se mene tiče teget plava i ni jedno auto na svijetu ne idu dobro zajedno.
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#4685 Re: Alfa Romeo

Post by condy »

Tvrditi da je crossover stabilniji i upravljiviji je bas hrabro.
Radi tebe sam provjerio koje je vjesanje kod jednog i drugog vozila. Mislim da poredjenje ovjesa je najbolji pokazatelj gdje je jedno a gdje drugo vozilo sto se tice upravljivosti a testovi ko testovi pitanje koliko su relevantni i kako su izvedeni.
Prednje vjesanje kod 3008 i Arteona je isto ili slicno. Zadnje vjesanje kod 3008 je klasicno a kod Arteona je poboljsana verzija multilinka, koju verziju cak ni aktuelni BMW 3 ili 4 trenutno ne ugradjuje.

Tako da nema teoretske sanse da je Pezo upravljiviji.

3008 je jako ljepo auto, usput a tamno-plava je perfektna boja za njega :-D
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#4686 Re: Alfa Romeo

Post by amar1994 »

condy wrote:Tvrditi da je crossover stabilniji i upravljiviji je bas hrabro.
Radi tebe sam provjerio koje je vjesanje kod jednog i drugog vozila. Mislim da poredjenje ovjesa je najbolji pokazatelj gdje je jedno a gdje drugo vozilo sto se tice upravljivosti a testovi ko testovi pitanje koliko su relevantni i kako su izvedeni.
Prednje vjesanje kod 3008 i Arteona je isto ili slicno. Zadnje vjesanje kod 3008 je klasicno a kod Arteona je poboljsana verzija multilinka, koju verziju cak ni aktuelni BMW 3 ili 4 trenutno ne ugradjuje.

Tako da nema teoretske sanse da je Pezo upravljiviji.
Image

nista bez multilinka jel :evil: :D

Pezo vjerovatno ima strozije programiran ESP pa zato bolje prolazi , to znam jer i mazdin ESP nije bas strog , vise puta se uvjerio :D , dok recimo kod audija je puno stroziji :)

Ma dobar je pezo i u narandzastoj 8-)
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#4687 Re: Alfa Romeo

Post by amar1994 »

Image
Image

:zzzz:
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#4688 Re: Alfa Romeo

Post by condy »

@amar
Ne znam o kojem je testu bilo rijec. Al, osjeti se razlika u upravljivosti i laksem savladavanju zavoja i sl. Kod stabilnosti vozila na cesti, sta znam nisam inzinjer vec sam vozio i jedne i druge, i meni je zabavniji na volanu sa multilinkom.

Kod Đulije je zanimljovo prednje vjesanje, pojacano je double wishbone. Zadnje isto kao kod Arteona, i zato je Đulija tako dobra za volanom

Dok npr. kod Audija A6, prednje je multilink a zadnje nije.

Po vjesanju vidis na sta ko cilja :wink:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#4689 Re: Alfa Romeo

Post by amar1994 »

condy wrote:@amar
Ne znam o kojem je testu bilo rijec. Al, osjeti se razlika u upravljivosti i laksem savladavanju zavoja i sl. Kod stabilnosti vozila na cesti, sta znam nisam inzinjer vec sam vozio i jedne i druge, i meni je zabavniji na volanu sa multilinkom.

Kod Đulije je zanimljovo prednje vjesanje, pojacano je double wishbone. Zadnje isto kao kod Arteona, i zato je Đulija tako dobra za volanom

Dok npr. kod Audija A6, prednje je multilink a zadnje nije.

Po vjesanju vidis na sta ko cilja :wink:
:thumbup:

Mada nije bas ugodno kad multilinkas guzicu zabaci :D :skoljka:
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#4690 Re: Alfa Romeo

Post by condy »

Jest osjetljiv ESP kod Audija. Znas ti svabe dobro :-D
Najvise se vidi kod ovih laksih modela. Kod tezih i nije toliko nabrijan. Otisli smo od teme...imali gdje dobar karting u Sa??? :-D
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#4691 Re: Alfa Romeo

Post by amar1994 »

condy wrote:Jest osjetljiv ESP kod Audija. Znas ti svabe dobro :-D
Najvise se vidi kod ovih laksih modela. Kod tezih i nije toliko nabrijan. Otisli smo od teme...imali gdje dobar karting u Sa??? :-D
:thumbup:

ima https://www.facebook.com/kartingsarajevo/ , https://www.facebook.com/kartingarenasarajevo/ :wink:
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#4692 Re: Alfa Romeo

Post by condy »

Hvala, probacu :-D
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#4693 Re: Alfa Romeo

Post by Ned071 »

Otvoren je nedavno i u Ilijasu...
User avatar
Izmedju CVile i DMalte
Posts: 951
Joined: 15/08/2005 08:23

#4694 Re: Alfa Romeo

Post by Izmedju CVile i DMalte »

Image
Ciao, tutti :evil:
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#4695 Re: Alfa Romeo

Post by mali_milojica »

Ciao ragazzo :D
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#4696 Re: Alfa Romeo

Post by mali_milojica »

Prvi sajam godine je u toku. Detroit 2018
Image
Image
Image
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#4697 Re: Alfa Romeo

Post by bitanga_sa_otesa »

:D

Image
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#4698 Re: Alfa Romeo

Post by mali_milojica »

Vino,ganga,Neretva :D
User avatar
Rockefeller
Posts: 8706
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#4699 Re: Alfa Romeo

Post by Rockefeller »

Seks.
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#4700 Re: Alfa Romeo

Post by Ned071 »

Po meni, dobar tekst

http://autorepublika.com/2018/01/17/alf ... polemicar/

Zanima me misljenje alfista i majstora bitange.
Post Reply