Alfa Romeo
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- Sodom1
- Posts: 4886
- Joined: 15/05/2013 02:00
- Location: zivot je sranje
#4676 Re: Alfa Romeo
Meni drago da se mi ovde svi slazemo , nema uljeza 
- mali_milojica
- Posts: 14185
- Joined: 02/09/2012 17:42
- Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.
#4677 Re: Alfa Romeo
Dobar je Arteon. Uzeo bih ga na poklon 
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83457
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#4678 Re: Alfa Romeo
Vidio sam nedavno tog Arteona kako se vec zove, brutalan je poprilicno
Sta znam Đulia mi nije legla, da nosi neki drugi znak na grilu, rekao bih cak i da mi se ne svidja
Sta znam Đulia mi nije legla, da nosi neki drugi znak na grilu, rekao bih cak i da mi se ne svidja
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#4679 Re: Alfa Romeo
Viđam ga svakodnevno i to u nekom boljem paketu. Dobar je, ali to je i dalje samo Pasat zakošenog krova koji se na testu stabilnosti poprilično osramotio. Mogli su reći da je dobar i brz i ne bi bilo ništa sporno, ali sa ovom nadmenošću su usrali i šefa i stanicu.
-
condy
- Posts: 7814
- Joined: 22/09/2011 14:34
#4680 Re: Alfa Romeo
Netreba banalizirat stvari. Arteon iz vana nema puno slucnosti sa Passatom. Gledao sam i njega i Passata u salonu, i vidi se da je Arteon sportska limuzina. Arteon i Passat su ono sto su Audi A5 i Audi A4. I kod Audija i kod VW slicnost je uocljiva u unutrasnjosti, najvise u kokpitu.
Meni Arteon izgleda fantasticno, odavno VW nije vizuelno napravio tako perfektno auto. Iako je i novi Passat skladan da ne moze biti skladniji. Jedino sto sam ocekivao da Arteon bude povoljniji jeftiniji od Audija A5, ali nije.
2.0 tdi od 140 kw u highline paketu sa 4x4 pogonom kod Arteona, dsg-om i nekim dodacima kosta oko 97.000 KM. Sa takvom opremom tu je negdje i Audi A5, mozda skuplji za nekih 5-6 hiljada, a to je gotovo nista za taj segment vozila.
I Đulia je vizuelno perfektna, realno sa njihovim perfomansama i stabilnosti na cesti ni profi vozaci ne bi imali zamjerke. Mozda Arteon i nije upravljiv kao Đulija ner italijani su uvijek bili majstori za sportska vozika ali da je neupravljiv to su gluposti, sva auta od svaba su itekako upravljiva i uvjek su u tome u vrhu.
Meni Arteon izgleda fantasticno, odavno VW nije vizuelno napravio tako perfektno auto. Iako je i novi Passat skladan da ne moze biti skladniji. Jedino sto sam ocekivao da Arteon bude povoljniji jeftiniji od Audija A5, ali nije.
2.0 tdi od 140 kw u highline paketu sa 4x4 pogonom kod Arteona, dsg-om i nekim dodacima kosta oko 97.000 KM. Sa takvom opremom tu je negdje i Audi A5, mozda skuplji za nekih 5-6 hiljada, a to je gotovo nista za taj segment vozila.
I Đulia je vizuelno perfektna, realno sa njihovim perfomansama i stabilnosti na cesti ni profi vozaci ne bi imali zamjerke. Mozda Arteon i nije upravljiv kao Đulija ner italijani su uvijek bili majstori za sportska vozika ali da je neupravljiv to su gluposti, sva auta od svaba su itekako upravljiva i uvjek su u tome u vrhu.
- Velkoski
- ModeratorNaBezCenzure
- Posts: 79554
- Joined: 17/05/2008 15:30
- Location: u dergjahu tvog srca
- Vozim: Golf 7 GTI
#4681 Re: Alfa Romeo
pa da mi neko ponudi ta tri auta ja bih dum'o nekih 30 dana koje uzeti... ko može naći mane ijednom ima nekih ozbiljnih problema 
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#4682 Re: Alfa Romeo
Sve što si ti rekao otprilike stoji. Taj Arteon je za 99% vozača upravljiv, ali ipak se osramotio jer je 3008 koji potpuno drukčije koncipirano auto, sa višim težištem.... bolje prošao. I ni to ne bi bilo toliko sporno da nema onih 1% vozača koji će ga na stazi voziti do krajnjih granica. E onda takvim vozačima ovi lažljivci pričaju kako je brži od Alfe.condy wrote:Netreba banalizirat stvari. Arteon iz vana nema puno slucnosti sa Passatom. Gledao sam i njega i Passata u salonu, i vidi se da je Arteon sportska limuzina. Arteon i Passat su ono sto su Audi A5 i Audi A4. I kod Audija i kod VW slicnost je uocljiva u unutrasnjosti, najvise u kokpitu.
Meni Arteon izgleda fantasticno, odavno VW nije vizuelno napravio tako perfektno auto. Iako je i novi Passat skladan da ne moze biti skladniji. Jedino sto sam ocekivao da Arteon bude povoljniji jeftiniji od Audija A5, ali nije.
2.0 tdi od 140 kw u highline paketu sa 4x4 pogonom kod Arteona, dsg-om i nekim dodacima kosta oko 97.000 KM. Sa takvom opremom tu je negdje i Audi A5, mozda skuplji za nekih 5-6 hiljada, a to je gotovo nista za taj segment vozila.
I Đulia je vizuelno perfektna, realno sa njihovim perfomansama i stabilnosti na cesti ni profi vozaci ne bi imali zamjerke. Mozda Arteon i nije upravljiv kao Đulija ner italijani su uvijek bili majstori za sportska vozika ali da je neupravljiv to su gluposti, sva auta od svaba su itekako upravljiva i uvjek su u tome u vrhu.
Sva tri nabrojana auta jesu vrhunska i sigurno bi prihvatio bilo koje od njih i uživao, ali kada bih mogao birati Alfa bi ipak bila moj izbor.
- Sodom1
- Posts: 4886
- Joined: 15/05/2013 02:00
- Location: zivot je sranje
#4683 Re: Alfa Romeo
Ali u normalnoj boji ,teget plava i alfa ne ide nikako
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#4684 Re: Alfa Romeo
Normalno. Što se mene tiče teget plava i ni jedno auto na svijetu ne idu dobro zajedno.
-
condy
- Posts: 7814
- Joined: 22/09/2011 14:34
#4685 Re: Alfa Romeo
Tvrditi da je crossover stabilniji i upravljiviji je bas hrabro.
Radi tebe sam provjerio koje je vjesanje kod jednog i drugog vozila. Mislim da poredjenje ovjesa je najbolji pokazatelj gdje je jedno a gdje drugo vozilo sto se tice upravljivosti a testovi ko testovi pitanje koliko su relevantni i kako su izvedeni.
Prednje vjesanje kod 3008 i Arteona je isto ili slicno. Zadnje vjesanje kod 3008 je klasicno a kod Arteona je poboljsana verzija multilinka, koju verziju cak ni aktuelni BMW 3 ili 4 trenutno ne ugradjuje.
Tako da nema teoretske sanse da je Pezo upravljiviji.
3008 je jako ljepo auto, usput a tamno-plava je perfektna boja za njega
Radi tebe sam provjerio koje je vjesanje kod jednog i drugog vozila. Mislim da poredjenje ovjesa je najbolji pokazatelj gdje je jedno a gdje drugo vozilo sto se tice upravljivosti a testovi ko testovi pitanje koliko su relevantni i kako su izvedeni.
Prednje vjesanje kod 3008 i Arteona je isto ili slicno. Zadnje vjesanje kod 3008 je klasicno a kod Arteona je poboljsana verzija multilinka, koju verziju cak ni aktuelni BMW 3 ili 4 trenutno ne ugradjuje.
Tako da nema teoretske sanse da je Pezo upravljiviji.
3008 je jako ljepo auto, usput a tamno-plava je perfektna boja za njega
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#4686 Re: Alfa Romeo
condy wrote:Tvrditi da je crossover stabilniji i upravljiviji je bas hrabro.
Radi tebe sam provjerio koje je vjesanje kod jednog i drugog vozila. Mislim da poredjenje ovjesa je najbolji pokazatelj gdje je jedno a gdje drugo vozilo sto se tice upravljivosti a testovi ko testovi pitanje koliko su relevantni i kako su izvedeni.
Prednje vjesanje kod 3008 i Arteona je isto ili slicno. Zadnje vjesanje kod 3008 je klasicno a kod Arteona je poboljsana verzija multilinka, koju verziju cak ni aktuelni BMW 3 ili 4 trenutno ne ugradjuje.
Tako da nema teoretske sanse da je Pezo upravljiviji.

nista bez multilinka jel
Pezo vjerovatno ima strozije programiran ESP pa zato bolje prolazi , to znam jer i mazdin ESP nije bas strog , vise puta se uvjerio
Ma dobar je pezo i u narandzastoj
-
condy
- Posts: 7814
- Joined: 22/09/2011 14:34
#4688 Re: Alfa Romeo
@amar
Ne znam o kojem je testu bilo rijec. Al, osjeti se razlika u upravljivosti i laksem savladavanju zavoja i sl. Kod stabilnosti vozila na cesti, sta znam nisam inzinjer vec sam vozio i jedne i druge, i meni je zabavniji na volanu sa multilinkom.
Kod Đulije je zanimljovo prednje vjesanje, pojacano je double wishbone. Zadnje isto kao kod Arteona, i zato je Đulija tako dobra za volanom
Dok npr. kod Audija A6, prednje je multilink a zadnje nije.
Po vjesanju vidis na sta ko cilja
Ne znam o kojem je testu bilo rijec. Al, osjeti se razlika u upravljivosti i laksem savladavanju zavoja i sl. Kod stabilnosti vozila na cesti, sta znam nisam inzinjer vec sam vozio i jedne i druge, i meni je zabavniji na volanu sa multilinkom.
Kod Đulije je zanimljovo prednje vjesanje, pojacano je double wishbone. Zadnje isto kao kod Arteona, i zato je Đulija tako dobra za volanom
Dok npr. kod Audija A6, prednje je multilink a zadnje nije.
Po vjesanju vidis na sta ko cilja
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#4689 Re: Alfa Romeo
condy wrote:@amar
Ne znam o kojem je testu bilo rijec. Al, osjeti se razlika u upravljivosti i laksem savladavanju zavoja i sl. Kod stabilnosti vozila na cesti, sta znam nisam inzinjer vec sam vozio i jedne i druge, i meni je zabavniji na volanu sa multilinkom.
Kod Đulije je zanimljovo prednje vjesanje, pojacano je double wishbone. Zadnje isto kao kod Arteona, i zato je Đulija tako dobra za volanom
Dok npr. kod Audija A6, prednje je multilink a zadnje nije.
Po vjesanju vidis na sta ko cilja
Mada nije bas ugodno kad multilinkas guzicu zabaci
-
condy
- Posts: 7814
- Joined: 22/09/2011 14:34
#4690 Re: Alfa Romeo
Jest osjetljiv ESP kod Audija. Znas ti svabe dobro
Najvise se vidi kod ovih laksih modela. Kod tezih i nije toliko nabrijan. Otisli smo od teme...imali gdje dobar karting u Sa???
Najvise se vidi kod ovih laksih modela. Kod tezih i nije toliko nabrijan. Otisli smo od teme...imali gdje dobar karting u Sa???
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#4691 Re: Alfa Romeo
condy wrote:Jest osjetljiv ESP kod Audija. Znas ti svabe dobro![]()
Najvise se vidi kod ovih laksih modela. Kod tezih i nije toliko nabrijan. Otisli smo od teme...imali gdje dobar karting u Sa???
ima https://www.facebook.com/kartingsarajevo/ , https://www.facebook.com/kartingarenasarajevo/
- Ned071
- Posts: 6435
- Joined: 27/01/2014 15:32
#4693 Re: Alfa Romeo
Otvoren je nedavno i u Ilijasu...
- mali_milojica
- Posts: 14185
- Joined: 02/09/2012 17:42
- Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.
#4695 Re: Alfa Romeo
Ciao ragazzo 
- mali_milojica
- Posts: 14185
- Joined: 02/09/2012 17:42
- Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.
#4696 Re: Alfa Romeo
Prvi sajam godine je u toku. Detroit 2018






- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
- mali_milojica
- Posts: 14185
- Joined: 02/09/2012 17:42
- Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.
#4698 Re: Alfa Romeo
Vino,ganga,Neretva 
- Rockefeller
- Posts: 8706
- Joined: 02/02/2015 13:05
- Location: Rijeka Sćona
#4699 Re: Alfa Romeo
Seks.
- Ned071
- Posts: 6435
- Joined: 27/01/2014 15:32
#4700 Re: Alfa Romeo
Po meni, dobar tekst
http://autorepublika.com/2018/01/17/alf ... polemicar/
Zanima me misljenje alfista i majstora bitange.
http://autorepublika.com/2018/01/17/alf ... polemicar/
Zanima me misljenje alfista i majstora bitange.




