Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post Reply
User avatar
Lincoln-Burrows
Posts: 7583
Joined: 22/01/2008 18:17

#4676 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Lincoln-Burrows »

A imaju i bosanski sunniti, sve igra.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#4677 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by mO k3 »

Lincoln-Burrows wrote:A imaju i bosanski sunniti, sve igra.
Bosanski muslimani ....
User avatar
Maharadza
Posts: 17070
Joined: 30/01/2013 15:13

#4678 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Maharadza »

Bitno je biti Bošnjak! 8-)
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#4679 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by mO k3 »

Maharadza wrote:Bitno je biti Bošnjak! 8-)
Bitno je biti čovjek i neimati duple arsine
User avatar
Maharadza
Posts: 17070
Joined: 30/01/2013 15:13

#4680 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Maharadza »

mO k3 wrote:
Maharadza wrote:Bitno je biti Bošnjak! 8-)
Bitno je biti čovjek i neimati duple arsine
Image

Nemoj da ti el-baketa šaljem! :oops:
User avatar
Sanjarko
Posts: 28432
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#4681 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Sanjarko »

Point. wrote:Bosanski katolik - sta je sporno zaista?
Ma svi katolici u Bosni su Hrvati, ono i Slovenci itd.
Ono Bosanac ne moze bit katolik, i svaki Bosanac, Boshnjak je musliman.
Škobo Habu
Posts: 9793
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#4682 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Škobo Habu »

Imperatore wrote: Vlajki je Židov a ovaj drugi je nemam ni ja pojma šta, postojala je i u RS jedinica Mesa Selimović kao i neki Hrvati koji su služili u toj vojsci kao i neki Hrvati koji su služili JNA 91, to nisu Hrvati i nemaju veze sa Hrvatima kao ni Željko Komšić ili Slavo Kukić
Poenta i jeste u tome - cijelo vrijeme se povlači kao argument - imenovanje Nerkeza za ambasadora, jer se izjasnio kao Hrvat, iako je u predhodnom mandatu bio Bošnjak. To jeste, svakako, paradoksalan čin, no niko u tom slučaju od HDZ političara nije pokrenuo pitanje izbora Vlajkija, kao Židova, kako već ti tvrdiš, za izbor potpresjednika RS iz reda hrvatskog naroda?
Riječ je o totalno ne principijelnoj politici. Isto tako bezbroj puta smo imali dizanje halabuke o imenovanju Hrvata iz nekih drugih stranaka na određene pozicije, a koji ne dolaze iz HDZ-a, U Federaciji, dok u RS Hravte predstavljaju konstantno kadrovi iz Dodikovog SNSD-a, kako u politici, tako i u sudstvu.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#4683 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Hafis »

Vizionar 1985 wrote:
Point. wrote:Bosanski katolik - sta je sporno zaista?
Ma svi katolici u Bosni su Hrvati, ono i Slovenci itd.
Ono Bosanac ne moze bit katolik, i svaki Bosanac, Boshnjak je musliman.
Stvarno ste opterećeni vjerom.
Nisu svi katolici u BiH Hrvati. Poznajem katolike koji se nacionalno izjašnjavaju kao Slovenci, Česi, Poljaci i sl. A nisu ni svi muslimani u BiH Bošnjaci. Poznajem muslimane koji se izjašnjavaju kao Romi, Albanci, Hrvati, Srbi, Slovenci i sl.
Nikako vam utuviti u glavu da je izraz bosanski katolik za Hrvata uvrijedljiv. Šta bi rekla Abdićeva kćerka na to i masa ljudi koji se osjećaju Hrvatima a nisu katolici. Pa čak i onaj kleti Nerkez.
User avatar
Sanjarko
Posts: 28432
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#4684 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Sanjarko »

Hafis wrote:
Vizionar 1985 wrote:
Point. wrote:Bosanski katolik - sta je sporno zaista?
Ma svi katolici u Bosni su Hrvati, ono i Slovenci itd.
Ono Bosanac ne moze bit katolik, i svaki Bosanac, Boshnjak je musliman.
Stvarno ste opterećeni vjerom.
Nisu svi katolici u BiH Hrvati. Poznajem katolike koji se nacionalno izjašnjavaju kao Slovenci, Česi, Poljaci i sl. A nisu ni svi muslimani u BiH Bošnjaci. Poznajem muslimane koji se izjašnjavaju kao Romi, Albanci, Hrvati, Srbi, Slovenci i sl.
Nikako vam utuviti u glavu da je izraz bosanski katolik za Hrvata uvrijedljiv. Šta bi rekla Abdićeva kćerka na to i masa ljudi koji se osjećaju Hrvatima a nisu katolici. Pa čak i onaj kleti Nerkez.
A ko Hrvate spominje. Kak sam skonto vi ovdje govorite da ne postoje Bosanci katolici.
Ima Bosanaca i dzedaja, dzedija, bilo barem u segi i indijanaca.
User avatar
Sanjarko
Posts: 28432
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#4685 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Sanjarko »

Vizionar 1985 wrote:
Hafis wrote: Stvarno ste opterećeni vjerom.
Nisu svi katolici u BiH Hrvati. Poznajem katolike koji se nacionalno izjašnjavaju kao Slovenci, Česi, Poljaci i sl. A nisu ni svi muslimani u BiH Bošnjaci. Poznajem muslimane koji se izjašnjavaju kao Romi, Albanci, Hrvati, Srbi, Slovenci i sl.
Nikako vam utuviti u glavu da je izraz bosanski katolik za Hrvata uvrijedljiv. Šta bi rekla Abdićeva kćerka na to i masa ljudi koji se osjećaju Hrvatima a nisu katolici. Pa čak i onaj kleti Nerkez.
A ko Hrvate spominje. Kak sam skonto vi ovdje govorite da ne postoje Bosanci katolici.
Ima Bosanaca i dzedaja, dzedija, bilo barem u segi i indijanaca.
Ja bas vjerom nisam opterecen. Bio malo jednom nije ispalo dobro. Od tad nista, prije toga nista.
Ne bas agnostik, ne bas deista ali nisam ni nevjernik.

A ne znam kak mogu bit opterecen vjerom kad ne idem po crkvama, itd.
User avatar
Point.
Posts: 33492
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Bagni di Lucca

#4686 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Point. »

Hafis wrote:
Vizionar 1985 wrote:
Point. wrote:Bosanski katolik - sta je sporno zaista?
Ma svi katolici u Bosni su Hrvati, ono i Slovenci itd.
Ono Bosanac ne moze bit katolik, i svaki Bosanac, Boshnjak je musliman.
Stvarno ste opterećeni vjerom.
Nisu svi katolici u BiH Hrvati. Poznajem katolike koji se nacionalno izjašnjavaju kao Slovenci, Česi, Poljaci i sl. A nisu ni svi muslimani u BiH Bošnjaci. Poznajem muslimane koji se izjašnjavaju kao Romi, Albanci, Hrvati, Srbi, Slovenci i sl.
Nikako vam utuviti u glavu da je izraz bosanski katolik za Hrvata uvrijedljiv. Šta bi rekla Abdićeva kćerka na to i masa ljudi koji se osjećaju Hrvatima a nisu katolici. Pa čak i onaj kleti Nerkez.
Stvarno ste kmecavci na kvadrat. Sad vam kao smeta sto vas nazivaju bosanskim katolicima. Mozda ste bosanski pravoslavci? Vise nekako pase u zadnje vrijeme. :maca: Prave placipicke.
User avatar
volta dzontra
Posts: 1587
Joined: 06/03/2012 10:50

#4687 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by volta dzontra »

Lincoln-Burrows wrote:A imaju i bosanski sunniti, sve igra.
mozda juznoslavenski muslimani. pola politicke elite je iz srbije pa zato. bosanski muslimani malo ogranicava
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#4688 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Alfons Kauders »

Ispravka krivog navoda.

Vlajki nije Zidov, mislim, nije cisti.

Naime, majka mu je bila Zidovka, a otac... Oficir Wehrmachta.

Mozda zbog ovog drugog nije sporan kao Nerkez?
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#4689 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by LBVIEW »

Alfons Kauders wrote:Ispravka krivog navoda.

Vlajki nije Zidov, mislim, nije cisti.

Naime, majka mu je bila Zidovka, a otac... Oficir Wehrmachta.

Mozda zbog ovog drugog nije sporan kao Nerkez?
Svakako,sudeci po zastavama "rajha" po Sirokom i drugim eranskim pripizdinama. :D
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#4690 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Hafis »

Alfons Kauders wrote:Ispravka krivog navoda.

Vlajki nije Zidov, mislim, nije cisti.

Naime, majka mu je bila Zidovka, a otac... Oficir Wehrmachta.

Mozda zbog ovog drugog nije sporan kao Nerkez?
Oficir Wehrmachta?? Pa to je divno. Unatoč hajci u onom vremenu, kao njemački oficir oženio se Židovkom. Naklon do koljena. To je pravi multientićar, a ne oni vaši Bajrovići i Suljagići.
Elem da zaključimo:
Nerkez je bosanski katolik islamske vjeroispovjedi dok Vlajki je bosanski katolik polukatoličke vjeroispovjedi (po ocu), što ga ipak čini kompetentnijim za predstavljanje bosankih katolika u odnosu na Nerkeza.
User avatar
GeeTnT
Posts: 5738
Joined: 06/01/2015 10:15
Location: ...u krompiru

#4691 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by GeeTnT »

Ako je oficir bio ljepotan kao i njegov sin, onda je mogao samo zidovku ozeniti....
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#4692 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Hafis »

GeeTnT wrote:Ako je oficir bio ljepotan kao i njegov sin, onda je mogao samo zidovku ozeniti....
Ovo ti je stvarno za prijave.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#4693 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Alfons Kauders »

Hafis, who is currently on your ignore list, made this post.
Display this post.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#4694 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Alfons Kauders »

GeeTnT wrote:Ako je oficir bio ljepotan kao i njegov sin, onda je mogao samo zidovku ozeniti....
Nije je ozenio vec silovao u logoru.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#4695 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Hafis »

Alfons Kauders, who is currently on your ignore list, made this post.
Display this post.
:zzzz:
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#4696 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by spreca »

Izgleda u hercegovini otoplilo....poskoci piste na sve strane
Alfaromeo
Posts: 302
Joined: 18/08/2005 10:48

#4697 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Alfaromeo »

Hafis wrote:
Alfons Kauders wrote:Ispravka krivog navoda.

Vlajki nije Zidov, mislim, nije cisti.

Naime, majka mu je bila Zidovka, a otac... Oficir Wehrmachta.

Mozda zbog ovog drugog nije sporan kao Nerkez?
Oficir Wehrmachta?? Pa to je divno. Unatoč hajci u onom vremenu, kao njemački oficir oženio se Židovkom. Naklon do koljena. To je pravi multientićar, a ne oni vaši Bajrovići i Suljagići.
Elem da zaključimo:
Nerkez je bosanski katolik islamske vjeroispovjedi dok Vlajki je bosanski katolik polukatoličke vjeroispovjedi (po ocu), što ga ipak čini kompetentnijim za predstavljanje bosankih katolika u odnosu na Nerkeza.

Ok
Da li ti je poznato da se kod Zidova gleda
samo majka?!
Ko je otac ne pije vode
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#4698 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Alfons Kauders »

spreca wrote:Izgleda u hercegovini otoplilo....poskoci piste na sve strane
Ja ih slabo cujem, ali mogu pretpostaviti na osnovu proteklih 10 godina kmechanja...

:D
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#4699 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by spreca »

Alfons Kauders wrote:
spreca wrote:Izgleda u hercegovini otoplilo....poskoci piste na sve strane
Ja ih slabo cujem, ali mogu pretpostaviti na osnovu proteklih 10 godina kmechanja...

:D
ma necujem ih ni ja niti hocu da cujem....ali mi se cini da je sad vrijeme da mjenjaju (zmijske)kosuljice :mrgreen: ...zato imam osjecaj da gmize na sve strane :lol:
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#4700 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Alfons Kauders »

spreca wrote:
Alfons Kauders wrote:
spreca wrote:Izgleda u hercegovini otoplilo....poskoci piste na sve strane
Ja ih slabo cujem, ali mogu pretpostaviti na osnovu proteklih 10 godina kmechanja...

:D
ma necujem ih ni ja niti hocu da cujem....ali mi se cini da je sad vrijeme da mjenjaju (zmijske)kosuljice :mrgreen: ...zato imam osjecaj da gmize na sve strane :lol:
Ahaaaa...

Oce se sad promijeniti nazad u Hrvate? Ili ce nastaviti po starom, vera pradedovska i tako?
Post Reply