Renault Megane all about
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
Dxo
- Posts: 77
- Joined: 10/10/2007 09:14
- Location: sarajevo
#4676 Re: Renault Megane all about
Kupio nedavno Grand Scenic-a 3 2010, 2.0 DCI 118kW
Čovjek je stvarno održavao auto fino u Halilovića, ali ja ostao otvorenih usta kad sam mu vidio račune i fakture.
Čovjek je stvarno održavao auto fino u Halilovića, ali ja ostao otvorenih usta kad sam mu vidio račune i fakture.
Last edited by Dxo on 14/06/2017 15:50, edited 1 time in total.
-
Leon16v
- Posts: 7019
- Joined: 02/04/2015 13:27
- Location: Ilidza إليدزا
- Vozim: Staro željezo
#4677 Re: Renault Megane all about
Pa vjerovatno u i u Guma M kad bi tražio ili insistirao original dijelove, bilo bi skuplje sigurno.Dxo wrote:Kupio nedavno Grand Scenic-a 3 2010, 2.0 DCI 118kW
Čovjek je stvarno održavao auto fino u Halilovića, ali ja ostao otvorenih usta kad sam mu vidio račune i fakture.
A ovo sto oni ugrađuju u vozila starija od 5 godina su zamjenski dijelovi Renaultove marke "Motrio", zato i jeste jeftinije.
Kolega je na Meganu 2, uradio mali servis komplet sa tim dijelovima, nema problema nikakvih, dobio i garanciju i upis u knjižicu.
-
Dxo
- Posts: 77
- Joined: 10/10/2007 09:14
- Location: sarajevo
#4678 Re: Renault Megane all about
Leon16v wrote:Pa vjerovatno u i u Guma M kad bi tražio ili insistirao original dijelove, bilo bi skuplje sigurno.Dxo wrote:Kupio nedavno Grand Scenic-a 3 2010, 2.0 DCI 118kW
Čovjek je stvarno održavao auto fino u Halilovića, ali ja ostao otvorenih usta kad sam mu vidio račune i fakture.
A ovo sto oni ugrađuju u vozila starija od 5 godina su zamjenski dijelovi Renaultove marke "Motrio", zato i jeste jeftinije.
Kolega je na Meganu 2, uradio mali servis komplet sa tim dijelovima, nema problema nikakvih, dobio i garanciju i upis u knjižicu.
Hvala puno, nisam jos za servisa ali eto volim znati na cemu sam. Nisam do sada vozio renaulta, pa ne znam ni kakvih sve ima majstora.
- shlauf
- Posts: 2505
- Joined: 27/07/2008 23:34
- Location: Made in Sarajevo
#4679 Re: Renault Megane all about
E jesi se usrećio sa RenaultomDxo wrote:Leon16v wrote:Pa vjerovatno u i u Guma M kad bi tražio ili insistirao original dijelove, bilo bi skuplje sigurno.Dxo wrote:Kupio nedavno Grand Scenic-a 3 2010, 2.0 DCI 118kW
Čovjek je stvarno održavao auto fino u Halilovića, ali ja ostao otvorenih usta kad sam mu vidio račune i fakture.
A ovo sto oni ugrađuju u vozila starija od 5 godina su zamjenski dijelovi Renaultove marke "Motrio", zato i jeste jeftinije.
Kolega je na Meganu 2, uradio mali servis komplet sa tim dijelovima, nema problema nikakvih, dobio i garanciju i upis u knjižicu.
Hvala puno, nisam jos za servisa ali eto volim znati na cemu sam. Nisam do sada vozio renaulta, pa ne znam ni kakvih sve ima majstora.
-
Dxo
- Posts: 77
- Joined: 10/10/2007 09:14
- Location: sarajevo
#4680 Re: Renault Megane all about
-
Tuzla111
- Posts: 3027
- Joined: 29/04/2013 09:43
#4681 Re: Renault Megane all about
Sta je ovo spura samo 30KM u guma M?
-
milojicabrzi
- Posts: 2619
- Joined: 18/11/2009 12:43
#4682 Re: Renault Megane all about
Kod Halilovića je mali servis oko 250 KM. On tu zaračuna i 2 sata rada iako je norma da se sve završi za sat vremena, pa tako ruke izađu oko 60 KM, što je skoro pa cijena mijenjanja lamele.Dxo wrote:Leon16v wrote:Pa vjerovatno u i u Guma M kad bi tražio ili insistirao original dijelove, bilo bi skuplje sigurno.Dxo wrote:Kupio nedavno Grand Scenic-a 3 2010, 2.0 DCI 118kW
Čovjek je stvarno održavao auto fino u Halilovića, ali ja ostao otvorenih usta kad sam mu vidio račune i fakture.
A ovo sto oni ugrađuju u vozila starija od 5 godina su zamjenski dijelovi Renaultove marke "Motrio", zato i jeste jeftinije.
Kolega je na Meganu 2, uradio mali servis komplet sa tim dijelovima, nema problema nikakvih, dobio i garanciju i upis u knjižicu.
Hvala puno, nisam jos za servisa ali eto volim znati na cemu sam. Nisam do sada vozio renaulta, pa ne znam ni kakvih sve ima majstora.
S obzirom da su kod nas skraćeni intervali održavanja (na 10 000 km umjesto na 20 000 km kako je u EU), mislim da nema smisla ici na te super kvalitetne filtere, jedino ako neko odluči ići na 20 000 za interval servisa, onda bi imalo smisla, ovako ako se ide skraćeni interval, sasvim je ok da mali servis ulja sa filterima dođe oko 130-150 KM, ovisno koji su sve filteri mijenjani.
Kod Halilovića je podloška za karter mislim 5 KM
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#4683 Re: Renault Megane all about
meni samo nije jasno zasto mijenjaju tu podlosku na svakom servisu , kod mene vrti fabricke i ne pusta nigdje

u servis manualu nije predvidjena zamjena iste
u servis manualu nije predvidjena zamjena iste
-
530i
- Posts: 9169
- Joined: 08/12/2009 17:31
#4684 Re: Renault Megane all about
Amare, zavisi od tipa podloške, imaju neke koje su klix, neke mogu više puta, moja trči treći krug
Halilović je inače najskuplji, uvijek bio. Jeftiniji su i Guma M kao ovlašteni i Edvin kao neovlašteni, a ti sitni zahvati tipa ulja i filtera se uostalom mogu uraditi u svakom imalo pismenom servisu bez problema.
Halilović je inače najskuplji, uvijek bio. Jeftiniji su i Guma M kao ovlašteni i Edvin kao neovlašteni, a ti sitni zahvati tipa ulja i filtera se uostalom mogu uraditi u svakom imalo pismenom servisu bez problema.
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#4685 Re: Renault Megane all about
530i wrote:Amare, zavisi od tipa podloške, imaju neke koje su klix, neke mogu više puta, moja trči treći krug![]()
Halilović je inače najskuplji, uvijek bio. Jeftiniji su i Guma M kao ovlašteni i Edvin kao neovlašteni, a ti sitni zahvati tipa ulja i filtera se uostalom mogu uraditi u svakom imalo pismenom servisu bez problema.
ima , pokazo mi je Bitanga kakve stavljaju , haman je zubima mozes pregrist
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39551
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#4686 Re: Renault Megane all about
objasnio sam ti zasto,da budalama i neznalicama otimaju pare,zamisli koliko uzmu raji koja ne zna pola marke-marku....amar1994 wrote:meni samo nije jasno zasto mijenjaju tu podlosku na svakom servisu
-
NediM17
- Posts: 26439
- Joined: 05/11/2009 11:49
#4687 Re: Renault Megane all about
Tri zadnja servisa je nisam promijenio, tri prije toga mijenjali prvi svakoj promjeni ulja.
Nikada kapi ulja nije kanulo. Prevarantska posla.
Nikada kapi ulja nije kanulo. Prevarantska posla.
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#4688 Re: Renault Megane all about
bitanga_sa_otesa wrote:objasnio sam ti zasto,da budalama i neznalicama otimaju pare,zamisli koliko uzmu raji koja ne zna pola marke-marku....amar1994 wrote:meni samo nije jasno zasto mijenjaju tu podlosku na svakom servisu
sve sam vidio
Last edited by amar1994 on 16/06/2017 17:04, edited 1 time in total.
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#4689 Re: Renault Megane all about
NediM17 wrote:Tri zadnja servisa je nisam promijenio, tri prije toga mijenjali prvi svakoj promjeni ulja.
Nikada kapi ulja nije kanulo. Prevarantska posla.
a u ne ovlastenom stavlaju nekakve mekane , kazem , haman zubima mozes savit/pregrist
-
senci-071
- Posts: 312
- Joined: 06/08/2011 22:40
#4690 Re: Renault Megane all about
U pitanju je megan 1,5 karavan
Pali mi se crveno kao da je rucna kocnica podignuta.
Rucna sve super funkcionise i radi,pa mi nije jasno u cemu je problem..?
Pali mi se crveno kao da je rucna kocnica podignuta.
Rucna sve super funkcionise i radi,pa mi nije jasno u cemu je problem..?
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39551
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#4692 Re: Renault Megane all about
problem je mozda u manjku tekucine za kocenje u posudi
- shlauf
- Posts: 2505
- Joined: 27/07/2008 23:34
- Location: Made in Sarajevo
#4693 Re: Renault Megane all about
Fali ulja za kočnice u posudi, dospi DOT 4senci-071 wrote:U pitanju je megan 1,5 karavan
Pali mi se crveno kao da je rucna kocnica podignuta.
Rucna sve super funkcionise i radi,pa mi nije jasno u cemu je problem..?
-
530i
- Posts: 9169
- Joined: 08/12/2009 17:31
#4694 Re: Renault Megane all about
Ne bi smjelo da fali tek tako...možda negdje curi ili su kočnice potrošene do kraja ili su pri kraju. Uglavnom treba prekontrolisati komplet sve.shlauf wrote:Fali ulja za kočnice u posudi, dospi DOT 4senci-071 wrote:U pitanju je megan 1,5 karavan
Pali mi se crveno kao da je rucna kocnica podignuta.
Rucna sve super funkcionise i radi,pa mi nije jasno u cemu je problem..?
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#4695 Re: Renault Megane all about
+1 ,530i wrote:Ne bi smjelo da fali tek tako...možda negdje curi ili su kočnice potrošene do kraja ili su pri kraju. Uglavnom treba prekontrolisati komplet sve.shlauf wrote:Fali ulja za kočnice u posudi, dospi DOT 4senci-071 wrote:U pitanju je megan 1,5 karavan
Pali mi se crveno kao da je rucna kocnica podignuta.
Rucna sve super funkcionise i radi,pa mi nije jasno u cemu je problem..?
ili curi negdje na kocionom sistemu ili na cilindru kvacila
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39551
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#4696 Re: Renault Megane all about
propala bi pedala davno da to curi..prvo bi kvacilo propalo...vjerovatno plocice potrosene
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#4697 Re: Renault Megane all about
meni se na jednom autu prvo lijepila dok je hladno sve bilo(vracao rukom) , da bi nakon 2 sedmice dosipanja propala skrozbitanga_sa_otesa wrote:propala bi pedala davno da to curi..prvo bi kvacilo propalo...vjerovatno plocice potrosene
skroz mi je glupo da dijele kocnice i kvacilo isto , ode ti kvacilo ne mozes kocit
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39551
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#4698 Re: Renault Megane all about
da si pogledao nekad posudu ne bi izvalio nesto takoamar1994 wrote:meni se na jednom autu prvo lijepila dok je hladno sve bilo(vracao rukom) , da bi nakon 2 sedmice dosipanja propala skrozbitanga_sa_otesa wrote:propala bi pedala davno da to curi..prvo bi kvacilo propalo...vjerovatno plocice potrosene![]()
skroz mi je glupo da dijele kocnice i kvacilo isto , ode ti kvacilo ne mozes kocit![]()
-
530i
- Posts: 9169
- Joined: 08/12/2009 17:31
#4699 Re: Renault Megane all about
Meni nije propadala pedala, a curilo je na zadnjim cilindrima...doduše auto je imalo kvačilo na sajlu, nije imalo veze sa kočnicama.
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39551
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#4700 Re: Renault Megane all about
ma jasno je ,to je onda pomalo kvasilo,al to se isto vidi bude masna felga iznutra 
