Renault Megane all about

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
Dxo
Posts: 77
Joined: 10/10/2007 09:14
Location: sarajevo

#4676 Re: Renault Megane all about

Post by Dxo »

Kupio nedavno Grand Scenic-a 3 2010, 2.0 DCI 118kW
Čovjek je stvarno održavao auto fino u Halilovića, ali ja ostao otvorenih usta kad sam mu vidio račune i fakture.
Last edited by Dxo on 14/06/2017 15:50, edited 1 time in total.
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#4677 Re: Renault Megane all about

Post by Leon16v »

Dxo wrote:Kupio nedavno Grand Scenic-a 3 2010, 2.0 DCI 118kW
Čovjek je stvarno održavao auto fino u Halilovića, ali ja ostao otvorenih usta kad sam mu vidio račune i fakture.
Pa vjerovatno u i u Guma M kad bi tražio ili insistirao original dijelove, bilo bi skuplje sigurno.

A ovo sto oni ugrađuju u vozila starija od 5 godina su zamjenski dijelovi Renaultove marke "Motrio", zato i jeste jeftinije.
Kolega je na Meganu 2, uradio mali servis komplet sa tim dijelovima, nema problema nikakvih, dobio i garanciju i upis u knjižicu.
Dxo
Posts: 77
Joined: 10/10/2007 09:14
Location: sarajevo

#4678 Re: Renault Megane all about

Post by Dxo »

Leon16v wrote:
Dxo wrote:Kupio nedavno Grand Scenic-a 3 2010, 2.0 DCI 118kW
Čovjek je stvarno održavao auto fino u Halilovića, ali ja ostao otvorenih usta kad sam mu vidio račune i fakture.
Pa vjerovatno u i u Guma M kad bi tražio ili insistirao original dijelove, bilo bi skuplje sigurno.

A ovo sto oni ugrađuju u vozila starija od 5 godina su zamjenski dijelovi Renaultove marke "Motrio", zato i jeste jeftinije.
Kolega je na Meganu 2, uradio mali servis komplet sa tim dijelovima, nema problema nikakvih, dobio i garanciju i upis u knjižicu.

Hvala puno, nisam jos za servisa ali eto volim znati na cemu sam. Nisam do sada vozio renaulta, pa ne znam ni kakvih sve ima majstora.
User avatar
shlauf
Posts: 2505
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Made in Sarajevo

#4679 Re: Renault Megane all about

Post by shlauf »

Dxo wrote:
Leon16v wrote:
Dxo wrote:Kupio nedavno Grand Scenic-a 3 2010, 2.0 DCI 118kW
Čovjek je stvarno održavao auto fino u Halilovića, ali ja ostao otvorenih usta kad sam mu vidio račune i fakture.
Pa vjerovatno u i u Guma M kad bi tražio ili insistirao original dijelove, bilo bi skuplje sigurno.

A ovo sto oni ugrađuju u vozila starija od 5 godina su zamjenski dijelovi Renaultove marke "Motrio", zato i jeste jeftinije.
Kolega je na Meganu 2, uradio mali servis komplet sa tim dijelovima, nema problema nikakvih, dobio i garanciju i upis u knjižicu.

Hvala puno, nisam jos za servisa ali eto volim znati na cemu sam. Nisam do sada vozio renaulta, pa ne znam ni kakvih sve ima majstora.
E jesi se usrećio sa Renaultom :D
Dxo
Posts: 77
Joined: 10/10/2007 09:14
Location: sarajevo

#4680 Re: Renault Megane all about

Post by Dxo »

:) Vidjećemo, prije sam vozao Audija 4, porodica se prosirila, trebalo vece auto itd. Nema auta bez odrzavanja tako da...
Tuzla111
Posts: 3027
Joined: 29/04/2013 09:43

#4681 Re: Renault Megane all about

Post by Tuzla111 »

Sta je ovo spura samo 30KM u guma M?
milojicabrzi
Posts: 2619
Joined: 18/11/2009 12:43

#4682 Re: Renault Megane all about

Post by milojicabrzi »

Dxo wrote:
Leon16v wrote:
Dxo wrote:Kupio nedavno Grand Scenic-a 3 2010, 2.0 DCI 118kW
Čovjek je stvarno održavao auto fino u Halilovića, ali ja ostao otvorenih usta kad sam mu vidio račune i fakture.
Pa vjerovatno u i u Guma M kad bi tražio ili insistirao original dijelove, bilo bi skuplje sigurno.

A ovo sto oni ugrađuju u vozila starija od 5 godina su zamjenski dijelovi Renaultove marke "Motrio", zato i jeste jeftinije.
Kolega je na Meganu 2, uradio mali servis komplet sa tim dijelovima, nema problema nikakvih, dobio i garanciju i upis u knjižicu.

Hvala puno, nisam jos za servisa ali eto volim znati na cemu sam. Nisam do sada vozio renaulta, pa ne znam ni kakvih sve ima majstora.
Kod Halilovića je mali servis oko 250 KM. On tu zaračuna i 2 sata rada iako je norma da se sve završi za sat vremena, pa tako ruke izađu oko 60 KM, što je skoro pa cijena mijenjanja lamele.

S obzirom da su kod nas skraćeni intervali održavanja (na 10 000 km umjesto na 20 000 km kako je u EU), mislim da nema smisla ici na te super kvalitetne filtere, jedino ako neko odluči ići na 20 000 za interval servisa, onda bi imalo smisla, ovako ako se ide skraćeni interval, sasvim je ok da mali servis ulja sa filterima dođe oko 130-150 KM, ovisno koji su sve filteri mijenjani.

Kod Halilovića je podloška za karter mislim 5 KM :) a "Dobar dan" je 20 :)
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#4683 Re: Renault Megane all about

Post by amar1994 »

meni samo nije jasno zasto mijenjaju tu podlosku na svakom servisu , kod mene vrti fabricke i ne pusta nigdje :-) :-)

u servis manualu nije predvidjena zamjena iste :run:
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#4684 Re: Renault Megane all about

Post by 530i »

Amare, zavisi od tipa podloške, imaju neke koje su klix, neke mogu više puta, moja trči treći krug :lol:
Halilović je inače najskuplji, uvijek bio. Jeftiniji su i Guma M kao ovlašteni i Edvin kao neovlašteni, a ti sitni zahvati tipa ulja i filtera se uostalom mogu uraditi u svakom imalo pismenom servisu bez problema.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#4685 Re: Renault Megane all about

Post by amar1994 »

530i wrote:Amare, zavisi od tipa podloške, imaju neke koje su klix, neke mogu više puta, moja trči treći krug :lol:
Halilović je inače najskuplji, uvijek bio. Jeftiniji su i Guma M kao ovlašteni i Edvin kao neovlašteni, a ti sitni zahvati tipa ulja i filtera se uostalom mogu uraditi u svakom imalo pismenom servisu bez problema.
:thumbup:

ima , pokazo mi je Bitanga kakve stavljaju , haman je zubima mozes pregrist :-) :-)
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39551
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#4686 Re: Renault Megane all about

Post by bitanga_sa_otesa »

amar1994 wrote:meni samo nije jasno zasto mijenjaju tu podlosku na svakom servisu
objasnio sam ti zasto,da budalama i neznalicama otimaju pare,zamisli koliko uzmu raji koja ne zna pola marke-marku....
NediM17
Posts: 26439
Joined: 05/11/2009 11:49

#4687 Re: Renault Megane all about

Post by NediM17 »

Tri zadnja servisa je nisam promijenio, tri prije toga mijenjali prvi svakoj promjeni ulja.

Nikada kapi ulja nije kanulo. Prevarantska posla.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#4688 Re: Renault Megane all about

Post by amar1994 »

bitanga_sa_otesa wrote:
amar1994 wrote:meni samo nije jasno zasto mijenjaju tu podlosku na svakom servisu
objasnio sam ti zasto,da budalama i neznalicama otimaju pare,zamisli koliko uzmu raji koja ne zna pola marke-marku....
:thumbup:

sve sam vidio :D :run:
Last edited by amar1994 on 16/06/2017 17:04, edited 1 time in total.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#4689 Re: Renault Megane all about

Post by amar1994 »

NediM17 wrote:Tri zadnja servisa je nisam promijenio, tri prije toga mijenjali prvi svakoj promjeni ulja.

Nikada kapi ulja nije kanulo. Prevarantska posla.
:thumbup:

a u ne ovlastenom stavlaju nekakve mekane , kazem , haman zubima mozes savit/pregrist :lol: :run:
senci-071
Posts: 312
Joined: 06/08/2011 22:40

#4690 Re: Renault Megane all about

Post by senci-071 »

U pitanju je megan 1,5 karavan
Pali mi se crveno kao da je rucna kocnica podignuta.
Rucna sve super funkcionise i radi,pa mi nije jasno u cemu je problem..?
User avatar
kafanski_covjek
Posts: 2329
Joined: 09/10/2016 18:38

#4691 Re: Renault Megane all about

Post by kafanski_covjek »

pakne?
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39551
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#4692 Re: Renault Megane all about

Post by bitanga_sa_otesa »

problem je mozda u manjku tekucine za kocenje u posudi
User avatar
shlauf
Posts: 2505
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Made in Sarajevo

#4693 Re: Renault Megane all about

Post by shlauf »

senci-071 wrote:U pitanju je megan 1,5 karavan
Pali mi se crveno kao da je rucna kocnica podignuta.
Rucna sve super funkcionise i radi,pa mi nije jasno u cemu je problem..?
Fali ulja za kočnice u posudi, dospi DOT 4
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#4694 Re: Renault Megane all about

Post by 530i »

shlauf wrote:
senci-071 wrote:U pitanju je megan 1,5 karavan
Pali mi se crveno kao da je rucna kocnica podignuta.
Rucna sve super funkcionise i radi,pa mi nije jasno u cemu je problem..?
Fali ulja za kočnice u posudi, dospi DOT 4
Ne bi smjelo da fali tek tako...možda negdje curi ili su kočnice potrošene do kraja ili su pri kraju. Uglavnom treba prekontrolisati komplet sve.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#4695 Re: Renault Megane all about

Post by amar1994 »

530i wrote:
shlauf wrote:
senci-071 wrote:U pitanju je megan 1,5 karavan
Pali mi se crveno kao da je rucna kocnica podignuta.
Rucna sve super funkcionise i radi,pa mi nije jasno u cemu je problem..?
Fali ulja za kočnice u posudi, dospi DOT 4
Ne bi smjelo da fali tek tako...možda negdje curi ili su kočnice potrošene do kraja ili su pri kraju. Uglavnom treba prekontrolisati komplet sve.
+1 ,
ili curi negdje na kocionom sistemu ili na cilindru kvacila :wink: , naravno ako dijele istu tekucinu :)
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39551
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#4696 Re: Renault Megane all about

Post by bitanga_sa_otesa »

propala bi pedala davno da to curi..prvo bi kvacilo propalo...vjerovatno plocice potrosene
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#4697 Re: Renault Megane all about

Post by amar1994 »

bitanga_sa_otesa wrote:propala bi pedala davno da to curi..prvo bi kvacilo propalo...vjerovatno plocice potrosene
meni se na jednom autu prvo lijepila dok je hladno sve bilo(vracao rukom) , da bi nakon 2 sedmice dosipanja propala skroz :D

skroz mi je glupo da dijele kocnice i kvacilo isto , ode ti kvacilo ne mozes kocit :-) :lol:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39551
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#4698 Re: Renault Megane all about

Post by bitanga_sa_otesa »

amar1994 wrote:
bitanga_sa_otesa wrote:propala bi pedala davno da to curi..prvo bi kvacilo propalo...vjerovatno plocice potrosene
meni se na jednom autu prvo lijepila dok je hladno sve bilo(vracao rukom) , da bi nakon 2 sedmice dosipanja propala skroz :D

skroz mi je glupo da dijele kocnice i kvacilo isto , ode ti kvacilo ne mozes kocit :-) :lol:
da si pogledao nekad posudu ne bi izvalio nesto tako :D ...prikljucak za kvacilo je malo iznad pola tako i ako propadne kvacilo uvijek ostaje dovoljno u kocnicama...
Image
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#4699 Re: Renault Megane all about

Post by 530i »

Meni nije propadala pedala, a curilo je na zadnjim cilindrima...doduše auto je imalo kvačilo na sajlu, nije imalo veze sa kočnicama.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39551
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#4700 Re: Renault Megane all about

Post by bitanga_sa_otesa »

ma jasno je ,to je onda pomalo kvasilo,al to se isto vidi bude masna felga iznutra :thumbup:
Post Reply